Toppers massaal naar Profronde Beks uitgespeeld' Jessica van der Spil neemt risico voor lief PZC 20 J Freddie Maertens steelt de show tijdens persconferentie Clausing Verder D Herkansing Marlies Kort agenda Kapelle vergeet de doelpunten Draaier/Potter verrassend langs favorieten uitslagen DELTA wb vrijdag 30 augustus 2002 door Koen de Vries KAMPERLAND - Lange tijd probeerde de organisatie van de Delta Profronde de datum van de jaarlijkse wielerwedstrijd te verzetten. Op 7 september zou er te veel concurrentie zijn van andere wielerevenementen. Ge lukkig werd geen geschikte ver vangende datum gevonden. Gisteren, tijdens de persconfe rentie in Kamperland bleek dat de Zeeuwse prof ronde dit jaar een sterkere bezetting kent dan Veenendaal-Veenendaal, na de Amstel Gold Race toch de twee de wielerronde van Nederland. Volgens Cees Maas, Neerlands beste wielerspeaker, heeft de Delta Profronde dit jaar zelfs een sterker veld dan de Ronde van Nederland. Voor de organisatie van een wie lerwedstrijd als de Delta Prof- ronde blijft het sappelen wan neer het om-het deelnemersveld gaat. Het ene jaar wordt een topveld verwacht, maar blijven de beste renners thuis. Bij de volgende editie zijn de verwach tingen laag en stromen de top- BURGH-HAAMSTEDE - Na de kater van vorig jaar, toen Mar lies Kort van AV'56 in tropische omstandigheden slechts twee- tiende van een seconde tekort- kwam voor het parkoersrecord, staat ze morgen na een welver diende vakantie weer aan de start in de halve marathon van Burgh-Haamstede. Hopelijk zijn de weergoden haar nu gunstig gestemd en lukt het deze keer om het record te veroveren. Dat staat nu nog op naam van Liesbeth van Ast met 1 uur, 24 minuten en 29 secon den. Mogelijk krijgt Kort bij haar poging steun van trainer Jan de Wilde (AV'56) die zelf af gelopen weekeinde nog actief was in een bergloop in België. -vrijdag voetbal Amstel districtsbeker. Poule 22: Ria W. IJzendijke (19.00 uur). .zaterdag- Atletiek Paardensport Concours hippique LR en PC Hulst. Dres suur. 9.00 uur. paarden klasse M1 en po ny's klasse B, LI en L2 10.00 uur: pony's klasse Ml. 10.07 uur: paarden klasse B.10.30 uur: pony's klasse M2.10.37 uur: paarden klasse LI. 10.45 uur: paarden klasse M2 10.52 uur. paarden klasse L2.11.40 uur- paarden klasse Z1. 12.20 uur: pony's klasse Z2.13.15 uur: paarden klasse M1 en pony's klasse L1, L2 en B. 14.15 uur: pony's klasse Ml. 14.22 uur: paarden klasse B en pony's klasse M2. KAPELLE - Kapelle beukte gisteravond negentig minuten lang op het doel van Bevelan ders, maar de bal wilde er niet in. Paal, lat of doelman Erik Versluis blokkeerde de wegnaar het doel, waardoor het beker duel eindigde zoals het begon: 0-0. Bij winst was Kapelle vrijwel zeker geweest van een plaats in de tweede ronde van de Amstel Cup. Na de winst van zaterdag op GPC Vlissingen (2-4) wist een andere derdeklasser gister avond echter van geen wijken. Bevelanders - met libero Leon de Bruine en doelman Erik Ver sluis als sloten op de deur - werd qua veldspel overklast door Ka pelle, maar de afwerking van de thuisploeg faalde. Een handvol kansen was aan Toine Gijzel, Peter Willemse, David den Hol lander en Niels Kole niet be steed. Bevelanders kwam één keer in de buurt van het doel van Kapelle, maar Robin van Moere vond doelman Ronald Kole op zijn weg. pers toe. Het mooiste voorbeeld daarvan was in 1998, toen plot seling Erik Zabel en Jan Ullrich op de Goese Markt aan het ver trek stonden. Dit jaar waren de verwachtin gen niet hoog, vanwege de con currentie van de Ronde van Spanje, de Ronde van de Toe komst, de Hessen Rundfahrt en een dernywedstrijd in West- Vlaanderen. Desondanks ko men op 7 september de deelne mers uit de tophonderd van de wereldranglijst massaal naar Zeeland. Lotto Adecco komt met onder meer Nico Eeckhout (de winnaar van vorig jaar), Pe ter van Petegem, Robbie McE- wenAart Vierhouten en Neder lands kampioen Stefan van Dijck, Rabobank met Eric Dek- Oranjewoud meerkampen. Aanvang: 11.00 uur. Programma: eerste dag 10 kamp mannen/jongens A, 8 kamp jon gens B/C, 6 kamp jongens D, 7 kamp vrouwen/meisjes A/B/, 6 kamp meisjes C, vijfkamp meisjes D. Locatie: atletiek baan, Baskensburgplein, Vlissingen. Halve marathon. Aanvang. 12.00 uur 21.1 km, 12,10 uur; 11 km en 6 km. In schrijven: Manege Lisiduna, Adriaan van de Weideweg, Burgh-Haamstede. Biljarten West Brabant Cup. Finale driebanden groot BV De Distel - BV Hoondert/de Waard. Locatie: BC De Distel, Roosen daal Aanvang:13.00 uur Eredivisie driebanden. IMD Services for ICT - Safety Holland Verz, Twentevisie - Crystal Kelly. Motorsport Clubcross MC de Sproeier. Klassen: 65, 85cc, 125cc, 250/500cc, veteranen. Aan vang trainingen 10.00 uur, aanvang wed strijden 12.00 uur. Locatie: Oude Polder weg, Wemeldinge. ker, Steven de Jongh en Karsten Kroon, Telekom met Robert Bartko (Twee keer goud in Syd ney, voor volgend jaar gecon tracteerd door de Rabobank), Giuseppe Guerini, Udo Bolts en Jens Heppner, La Fran^aise des Jeux met Jacky Durand, Brad ley McGee, Frederic Guesdon en Christophe Mengin en Domo met Leo van Bon, Servais Kna- ven en Max van Heeswijk. Ook Cofidis, Bankgiroloterij, US Postal (Tom Boonen en Benoit Joachim) en Mapei brengen een sterke ploeg naar Zeeland, al was het gisteren nog niet be kend welke renners Mapei pre cies afvaardigt. De kans bestaat dat naast enkele talenten, zoals ZLM Tour-winnaar Fabian Cancellara, ook de Italiaan Tafi 14.37 uur: paarden klasse M2.14.52 uur: paarden klasse L1. 15.00 uur: paarden klasse L2. 15.15 uur: paarden klasse Z1. 15.55 uur: dressuur pony's klasse Z2. Lo catie hippisch sportpark Hulst, aan de Waterstraat te Hulst. Rugby Vriendschappelijk: Blind Date Toernooi Oemoemenoe. Locatie: sportpark Voor- borch in Middelburg. Aanvang: 11.00 Tafeltennis Open Zeeuwse Jeugdtoernooi. Organi satie: Zeeuwse Tafeltenniscommissie Toernooien en Locatie: sporthal Rei- merswaal, Kruiningen, Aanvang om 9.15 uur. Finales 17.30 uur. ■M Veldkorfbal Overgangsklasse B: Fortis-Avanti (16.00 1F: Albatros-Tjoba (15.30). 1G: TOP- Nieuwerkerk (16.00) 2G: Or. Zwart-Swift (16.30). 4B: Zaamslag-Blauw Wit (16.00). Voetbal Zaterdagvoetbal Hoofdklasse A: Ter Leede-Kloetinge, Ex celsior M-Katwijk, Rijnsburgse Boys-Ca- pelle, Quick Boys-Kozakken Boys, Hoek- Lisse, Scheveningen-Volendam, Mar- ken-Noordwijk Aanvang 14.30 uur. Amstel districtsbeker. Poule 1: ZSC'62-Bruse Boys, Zierikzee- Noad'67 (18.45). Poule 2: Duiveland- WHS, Tholense Boys-SSV'65 (15.00). Poule 3: Goes-GPC (17.00). Poule 4: Apollo-Patrijzen( 17.00), 's-Heer Arends- kerke-Nieuwdorp. Poule 5: Seroosker- ke-Domburg, Veere-Oostkapelle Poule 6: MZVC-Arnemuiden, RCS-Dau- wendaele (17.00) Poule 7: Breskens- Meeuwen (17.00), VCK-Zeelandia Mid delburg (17.00) Poule 8: Hontenisse- Kruiningen (19.15), Zaamslag-Yerseke (15.00). Poule 9: Tern. Boys-Steen, AZVV-HVV'24 (17.00). Poule 10: Grens- wachters-VVC'68 (17.00), Rillandia-Ko- gelvangers. Poule 14: Robur-Brouwer- shaven (17.00), Volharding-Wissenkerke (17.00) Poule 15: SKNWK-Dreischor (17.00), DFS-Renesse (17.00) Poule 16: Mevo-Kwadendamme (17.00), WIK'57- Colijnsplaatse Boys. Poule 17: Luctor'88- Borssele (17.00), Wolfaartsdijk- Wemel dinge Poule 18: Heinkenszand-Hansw. Boys (17.00), Hoedekenskerke-Krabben- dijke. Poule 19: Noormannen-Nieuwland (17.00) Poule 21: Cadzand-Zeeland Sport (17.00) Poule 25: Spui-Groede (17.00) Poule 26: Stavenisse-SPS. Poule 27: MOC'17-Smerdiek. Indien niet anders vermeld, aanvang 14.30 uur. Vrouwenbeker Poule 1: MZVC-ZSC'62, Nieuwdorp-Dau- wendaele. Poule 2: Zeeland Sport-Smer- diek, WIK'57-NVS (17 00) Poule 3: Noor- mannen-Dinteloord (12.45), Nieuwland- Colpl. Boys Poule 4: Meeuwen-Terneu- zen (12.00), Kloetinge-Tern. Boys(15.00) Poule 5: Sluiskil-Steen (12.30). Indien niet anders vermeld, aanvang 11.15 uur. Wielrennen Hansweert Wedstrijd voor vrije renners onder auspiciën van TMZ. 13.00 uur: re- creanten/sportklasse B. 14.00 uur: vete ranen. 15.30 uur: cyclosportieven/sport- klasse A. Inschrijven: café Zeelandia, Hansweert. Mountainbike jeugddag Instructiedag voor kinderen van 6 tot 16 jaar. Locatie: Oude AKF-fabriek aan het Goese Meer van 11.00 tot 15.00 uur Zeilen Roompotrace Breskens-Roompotsluis. Alle klassen IMS, ORC Club, IRC en CRC. Organisatie: Watersportvereniging Breskens, WV De Honte, RBSC en WV Neusen Aanvang: 10.00 uur. Zwemmen De Ganzetrek. Openwaterwedstrijd. Lo catie: Kanaal naar Goes bij Wilhelmina- dorp. Vanaf 11.15 uur. 500m schoolslag aan de start verschijnt. De lijst die Lieu we Rienstra, de voorzit ter van het organisatiecomité, gisteren voorlas was dermate indrukwekkend dat hij maar achterwege liet te zeggen dat de kans groot is dat ook Frank Van- denbroucke meedoet. De Belg die in eigen land geschorst is, is bezig aan een comeback. Wan neer hij niet aan de Ronde van Spanje deelneemt komt hij naar Zeeland. „Ja, de belangstelling is groot, meldde Rienstra. Zo groot, zelfs een ploeg uit Kirgi zië (buurland van China) wilde deelnemen. „Ze mogen mee doen, als ze hun reiskosten maar zelf betalen", sprak hij met een knipoog. Het was niet het enige grapje dat gisteren tijdens de perscon ferentie in Kamperland werd gemaakt. Traditiegetrouw werd om de presentatie van het deel nemersveld een 'praatprogram ma' georganiseerd, waarbij vooral de interviews door Cees Maas met voormalig rondewin naars Peer Maas (geen familie), Jelle Nijdam en tweevoudig we reldkampioen Freddie Maer tens een schot in de roos waren. Peer Maas was nog steeds ape trots op zijn zege in 1973, toen voor het laatste jaar alleen ama teurs van start gingen. Hij zat in een kopgroep met Jan Raas en Wim de Waal en versloeg hen dankzij een vlammende demar rage op tien kilometer van de streep. Het was de mooiste zege uit zijn carrière, vertelde Maas. mede omdat Raas en De Waal nadien ontzettend veel wonnen. Hoe anders was het bij Jelle Nij dam. Bijna niets herinnerde hij van de wedstrijden die hij in 1989 en 1996 op Zeeuwse bodem gewonnen had. „Ik geloof dat de tweede zege mooier was dan de eerste", probeerde Nijdam. „Toen Michel Cormnelissen wegreed, ben jij eroverheen ge sprongen", probeerde speaker Cees Maas te helpen. „Zou best kunnen", was de reactie van Nijdam, die de Zeeuwse Prof ronde desondanks de op één na mooiste wedstrijd in Nederland vond. Onopvallend Het mooist was het interview met Freddie Maertens. Heden ten dage is het een onopvallend klein mannetje dat zijn werk zaamheden verricht in het wie- Iermuseum in Roeselaere. Hij vertelde over zijn problemen met de belasting, over zijn veer tien zeges in één Ronde van Spanje, over een valpartij in Pa- rijs-Roubaix, over zijn tweede wereldtitel, behaald in Praag in 1981 en over het hedendaagse wielrennen. Maertens liet zich niet van de wijs brengen door Cees Maas, die hem af toe wat woorden in de mond probeerde te leggen. ,,'t Is schoon hier, Freddie." „Ja, heel mooi." „Freddie, jij hebt een speciale kijk op rondemissen." „Zoals iedereen toch zeker." Op de slotvraag van Maas had Maertens een prachtig ant woord. De speaker probeerde een bruggetje te maken naar zijn volgende gesprekspartner, een Zeeuws talent. „Zeg Freddie, heb jij wel eens gehoord van Richard Slabbe- koorn?" „Van Richard wel, maar van de rest nog niet." Als het comité van de Profronde volgend jaar weer zo'n perscon ferentie organiseert, dient er voor een grotere zaal gezorgd te woi-den en moeten bij de ingang kaartjes worden verkocht. junioren 1,2,3 en minioren 6; 500 m vrije slag minioren 3, 4, 5; 1000m vrije slag Masters; 1000m vrije slag junioren 2 en 3; 1000 m vrije slag minioren 6 en junioren 1; 1000 m schoolslag Masters; 2000 m vrije slag mannen en vrouwen; 2000m schoolslag vrouwen en mannen; presta tietocht 250 en 1000 m. zondag_ Atletiek Oranjewoud meerkampen. Aanvang: 10.00 uur. Programma: tweede dag 10 kamp mannen/jongens A, 8 kamp jon gens B/C, 6 kamp jongens D. 7 kamp vrouwen/meisjes A/B/, 6 kamp meisjes C, vijfkamp meisjes D. Locatie: atletiek baan, Baskensburgplein, Vlissingen. Biljarten Eredivisie driebanden IMD Services for ICT - Brasserie Ockenburgh (Locatie: BC De Tobbe, Delft. Aanvang 13.00 uur), Sa fety Holland Verz. - Gebr. Van Wanrooij Bouwbedrijf, Service Pack/'tTapperijke - Rutac, GSA Schiphol - BC Princesse, Ro- vano - Twentevisie, Crystal Kelly - Haver- mans Groep. Paardensport Concours hippique LR en PC Hulst. Springen. 9.00 uur: klassiek pony's klas se B. gevolgd door de klassen L, M, Z en ZZ. 11.00 uur: 2e parcours pony's klasse B, L, M, Z en ZZ. 13.00 uur: paarden klasse B. 14.00 uur: paarden klasse L. 15.00 uur: paarden klasse M. 16.00 uur: paarden klasse Z. 16.30 uur: paarden klasse ZZ. met aansluiten voor alle klasse een alter natief parcours. Locatie hippisch sport park Hulst, aan de Waterstraat te Hulst. Dressuuwedstrijd RV Sé-Ros. 9.00 uur: pony's klasse B en L1. 9.37 uur: pony's klasse L2. 9.42 uur: paarden klasse B. 10.37 uur: paarden klasse L2. 11.00 uur: paarden klasse L1. 12.37 uur: pony's klasse M1.13.07 uur: paarden klasse M1. 13.08 uur: paarden klasse Z1. 14.44 uur: pony's en paarden klasse Z214.45 uur: pony's klasse M2. 15.00 uur; paarden klasse M2. Locatie manege De Een dracht, aan de Rijkebuurtweg 8 te Vrou wenpolder. Rugby Vriendschappelijk: Blind Date Toernooi Goese Rugbyclub Tovaal. Locatie: sport park Het Schenge, Goes. Aanvang: 12.00 Voetbal Hoofdklasse B. SV Meerssen-Terneuzen, Gemert-Panningen, Vinkenslag-UDI'19, OJC Rosmalen-Schijndel, IVS-Deurne, UNA-TOP, TEC-JVC Cuijk (14.00). Indien niet anders vermeld, aanvang 14 30 uur. Amstel districtsbeker. Poule 19: Lewed. Boys-Walcheren. Poule 20: Vlissingen- Schoondijke, Oostburg-Aardenburg. Poule 21: Hoofdplaat-Jong Ambon. Pou le 22: Sluis-Philippine. Poule 23: Graauw- Biervliet, Clinge-Corn Boys. Poule 24: Sluiskil-SDO, Axel-Hulsterloo. Poule 25: Koewacht-Terhole. Poule 26: NVS-Ou- werkerk Poule 27: Bergen-Vosmeer. Poule 33: De Schutters-HZ'75. Poule 34: Vivoo-Vogelwaarde, Odio-NSV. Aanvang 14.30 uur. Zwemmen Kanaalrace. Openwaterwedstrijd in Ka naal door Walcheren tussen Keersluis brug en de brug in Souburg. Vanaf 11.00 uur: 1000m vrije slag Masters; 500m vrije slag minioren 3,4,5; 1500 m vrije slag ju nioren 2 en 3, 1000m vrije slag minioren 6 en junioren 1; 1000m schoolslag Mas ters, 500m schoolslag junioren 3, jeugd 1; 3000m vrije slag mannen junioren 4, senioren; 3000m vrije slag vrouwen jeugd 2 en senioren; 3000m schoolslag mannen junioren 4, senioren; 3000m schoolslag vrouwen, jeugd 2 en senio ren; verbroederingsestafette; prestatie tocht 250 meter en 1000 meter Jessica van der Spil (hier links op een archieffoto) gaal toch naar het WK landenteams. Ze is genoeg her steld van een enkelblessure, vindt ze zelf. foto Dirk-Jan Gjeltema Judoka start lichtgeblesseerd aan WK door Björn Goorden VLISSINGEN - Nauwelijks drie weken terug leek het WK voor landenteams in Basel nog een utopie voor Jessica van der Spil. De Goese judoka kreeg een schop tegen de enkel die ze een week eerder al tijdens het hard lopen had bezeerd. Meteen werd gevreesd voor een breuk in het kuitbeen, dat in het gips werd gezet. „Maar uiteindelijk bleek slechts dat mijn enkelbanden flink wa ren ingescheurd", vertelt Van der Spil. „Vervolgens ben ik aan het revalideren geslagen en af gelopen zondag wist ik het ze ker, ik ga toch naar Basel Maar kan een mens wel zo snel genezen zijn van ingescheurde enkelbanden? En wel in die ma te dat-ie meedraait op een we reldkampioenschap judo. „Ik neem een risico, ja", geeft de in Groningen studerende judoka toe. „Het kan helemaal fout gaan met die enkel, daar ben ik me zeer van bewustMaar ik heb het er voor over. Na het behalen van de Nederlandse titel heb ik weinig laten zien op internatio nale toernooien. Daarom wil ik me dolgraag bewijzen en het WK voor landenteams is daar een perfect podium voor. Ik kan Basel gewoon niet laten schie ten." Het gips zat een week lang om haar kuitbeen. Waarna ze slechts drie weken de tijd had zich klaar te stomen voor het WK. „Mijn enkel wordt na in spanningen nog steeds dik. Maar tijdens wedstrijden voelt- ie al vrij goed aan. Bovendien voel ik de angst die ik in het be gin tijdens oefenpotjes nog had niet meer zo." Verrassing Jessica van der Spil, die een tijd terug door bondscoach Marjo lein van Unen als vervanger voor meervoudig Nederlands kampioene Frangoise Harte- veld werd opgeroepen, hoopt dat zij met het nationaal team voor een verrassing kan zorgen op het WK. Hoewel de aanloop naar het toernooi verre van vlekkeloos is verlopen, ..We zijn een echt kneuzenteam. De ene na de andere liep de afgelopen weken een blessure op. Deborah Gravenstijn is zelfs afgehaakt, Claudia Zwiers, Edith Bosch en ik zijn stuk voor stuk lichtge blesseerd." „Maar als we wat geluk hebben in de loting, en geen land als Cu ba in de eerste ronden als tegen stander krijgen, zou er best wat in kunnen zitten voor ons", denkt en hoopt Van der Spil. „Over mijn eigen kansen kan ik maar weinig zeggen. Ik hoop de absolute toppers in het begin te ontlopen, zodat ik lekker kan judoën en aardig kan preste ren." Van der Spil komt uit in de klas se boven 78 kilogram. De judo ka's voor het WK worden mor genochtend gewogen waarna ze vanaf 9.00 uur hun partijen af werken. Zondag komen de man nen in actie. van onze sportredactie VLISSINGEN - Frank Clausing heeft eenvoudig de kwartfinale van het Theelen Van der Weele A-tennistoernooi in Vlissingen bereikt. De als achtste geplaats te tennisser uit Wemeldinge was in twee sets klaar met Koen van der Meer. In de kwartfinale treft Clausing de als tweede ge plaatste Ruben de Kleijn. De grootste verrassing was gis teren op de banen van LTC De Schelde de uitschakeling van Bart Beks. De winnaar van de editie 2000 en verliezend fina list op het laatste NK werd on verwacht eenvoudig uitgescha keld door Rik Turkensteen, die een dag eerder drie sets nodig had tegen Vlissinger Mare Feli- us. Turkensteen was in twee sets klaar met Beks: 6-3 6-4. Ook de als vijfde geplaatste Maarten Paas kon niet aan zijn plaatsing voldoen. Hij sneuvel de bij de laatste zestien tegen Joost Jansen; bij een 7-6 4-1 achterstand moest hij met een blessure opgeven. De als eerste geplaatste Eric Reuijl, vorig jaar verliezend finalist, kwam eenvoudig verder tegen Jeroen van Ruler: 6-2 6-1. Bij de vrouwen is Hanneke Ke telaars hard op weg naar haar achtste achtereenvolgende toernooizege in Vlissingen. Ze bereikte de kwartfinale met een 6-1 6-2 overwinning op Carly Eichhorn. Ze treft bij de laatste acht Manon van de Beek, die de als zevende geplaatste Selma Andrade opzij schoof met 5-7 7- 5 6-2. Alle andere geplaatste speelsters bereikten de kicaith nale probleemloos in twee sets Als enige Zeeuwse speler be. reikte Frank Clausing gisten, in het dubbelspel de kwartfina' le. Samen met Boy Wijnmalen klopte hij het als vierde in®, schaalde duo Frantzen/IJzer man: 4-6 7-6 6-2. Vandaag km gen twee andere Zeeuwse duo's de kans op een kwartfinale plaats: Sjoerd Huis in i Veld/Tom Felius en Johnny Quaak/Marc Felius Inhetvrau- wendubbel is de Zeeuwse in- breng meteen in de eersteronde gereduceerd tot nul. SINT PHILIPSLAND - Adrie Draaier en Pieter Potter hebben in het mannen dubbel 3-4 van het Open Dubbeltoernooi van Ruucstoppelen in Sint Philips- land voor een verrasssing ge zorgd. De favorieten Michel de Vlieger en Wim Dettingmeijei werden in een enerverende drie setter uitgeschakeld voor de halve finale. Draaier/Potter won de eerste set met 6-4, maar dit werd ge-' evenaard door De Vlieger/Det- tingmeijer in de tweede set. Ir,, de derde set gingen Adne Draaier en Pieter Potter goed door en zegevierden met 6-3 Deze overwinning geeft rechtop een plaats in de halve finale kc ik D' ke Badminton Surabaya. Indonesische Open. Vrou wen, enkelspel, derde ronde: Kyeung Ran Kim (Kor/7)-De Wit (Ned) 11-2 11-9, Ekmongkolpaisarn (Tha) - Audina (Ned/5 4-11 11-9 13-10. Dubbel, derde ronde: Gao/Huang (Chn/2) - Jonathans/Olsen (Ned/Den) 11-6 11-7. Gemengd dubbel, derde ronde: Bruil/Jonathans (Ned) - Lamp/Jorgensen (Den) 11-1 3-11 11-7. Berlijn. Europacup clubteams: BC Amersfoort (Ned) - Jezika Ljubljana (Slv) 6-1. Palyama - Matevz 15-1 15-4, Van Heijster - Kumelj 15-1 15-9, Yao Jie - U. Silvester 11-0 11-0, Van der Kolk - S. Sil vester 1-1 1 1-11, Palyama/Residay - Ples- ternuak/Vernik 15-7 15-3, Van der Kolk- /Bakker - Silvester/Silvester 11-9 11-6, Yao Jie/Resïday - Delak/Lupuscek 11-3 11-0. Basketbal Indianapolis. WK basketbal. Groep B: Joegoslavië-Angola 113-63 (53-23), Bra zilië - Libanon 102-73 (28-17). Bridge Montreal. WK. Paren, kwalificatie na vier zittingen: 1. Schwartz/Becker (VSt) 57,29 procent, 2. Eisenberg/Kass (Fra) 55,87,3. Paulissen/Nab 55,83, 15. Bakkeren/Ber- tens 54,02, 35. Brink/Van Prooijen 52,69, 53. Maas/Ramondt 51,50. Niet geplaatst voor finale: 78. Jansma/Verhees 50,31, 80. Bruggeman/De Groot 50,21, 83. Abram/Van Cleeff 50,03. Rosenblum Cup (open teams). Finale: Italië (Lavazza) - Indonesië (Munawar) 160-70, Om derde plaats; Polen (Burgay) - Zweden (Fredin) 89-74. Dammen Velp. NK. Tiende ronde: Hans Jansen Meijer 1-1, Mathijsen - Heusdens 0-3, Scholma -Thijssen 3-0, Barkel - Clerc 1-1, Gérard Jansen - Wesselink 1-1, Dolfing - Winkel 3-0, Van Dusseldorp - Van den Ak ker 3-0. Stand: 1. Gérard Jansen, Heus dens en Dolfing 16, 4. Scholma 15, 5. Clerc 14, 6. Wesselink 12, 7. Thijssen, Barkel en Van Dusseldorp 11, 10. Meijer 10,11. Hans Jansen en Winkel 9,13. Van den Akker 8,14. Mathijsen 3. Korfbal Eindhoven. World Challenge Tourna ment Poule A: Nederland - Australië 30- 11 (17-3). Topscorer: Bob de Jong 5. Eindstand: 1. Nederland 2-6, 2. Portugal 2-3, 3. Australië 2-0. Poule B: Engeland - Taiwan 9-25. Eindstand: 1. Tsjechië 2-5, 2. Taiwan 2-3, 3. Engeland 2-1. Finale: Nederland - Tsjechië. Sportprijsvragen Lucky Day: 02-08-09-17-25-28-29-32-35- 37-38-41-42-47-56-57-63-71-72-74. Toto 13: 2-1-1-3-1-2-1-3-2-1-2-3-3 (sport prijsvragen onder voorbehoud) Tennis New York. US Open, 16.6 miljoen euro. Mannen, eerste ronde: Grosjean (Fra/10) - Rosset (Zwi) 6-1 3-6 6-1 6-4, Norman (Bel) - Ulihrach (Tsj) 4-6 4-6 6-4 7-6 6-4. Dubbelspel, eerste ronde: Schalken/ Boutter (Ned/Fra/12) - Golovanov/Sil- cock (Rus/Aus) 4-6 7-6 6-4. Vrouwen, tweede ronde: Dechy (Fra/26) - Toelyaganova (Oez) 6-1 3-6 7-6, Hantu- chova (Slw/11) - Razzano (Fra) 6-3 6-2, Henm (Bel/8) - Black (Zim) 6-3 6-2, Majoli (Kro/24) - Srebotnik (Slv) 6-4 6-4. Vlissingen. Theelen Van der Weele A- toernooi. Mannen, tweede ronde: Erik Reuijl - Jeroen van Ruler 6-2 6-1Stephan Aarts - ElmarGerth 6-1 6-1, Boy Wijnma len - Robin Nicolai 6-2 6-0, Joost Jansen - Maarten Paas 7-6 4-1 opgave Paas, Rick Schalkers - Coen van Gils 6-3 7-6, RikTur- kensteen - Bart Beks 6-3 6-4, Frank Clau sing - Koen van der Meer 6-2, 6-1, Ruben de Kleijn - Ordaan van de Werf 6-3 6-1. Vrouwen, tweede ronde: Hanneke Kete laars - Carly Eichthorn 6-1 6-2, Manon van de Beek - Selma Andrade 5-7 7-5 6-2, Bregje Bruis - Ly Huong Dinh 6-1 7-5, Debbie Haak - Lakshmi van der Wart 6-1 6-1, Mireille Bink - Simone Buurs 6-4 6-2, llona Somers - Eva Pera 6-2 6-2, Alexa de Bont - Samantha Helderop 6-2 6-1, Stephanie Gomperts - Afke Hartog 6-0 6- 1. Ovezande. Dubbeltoernooi Borsele. VD 5-6: Braam/van de Ende-De Jonge/ Joos- se 8-1, VD 7: Van der Heyden/van Om- bergen-De Bilde/Phernambucq 8-4, Koe man/van de Dries-Remijnse/Rentmees- ter 8-4, Koeman/ Paulusse-Kole/Mulder 8-4, Van de Dries/Rijk-Van de Ende/Wal- hout 8-2, Morauw/ Nieuwdorp-De Jon ge/de Jonge 8-6, VD 8: Goeman/Jan- sens-Brons/Dekker 8-2, MD 5-6: Sprinkhuizen/van de Weele-Horrocks/de Jonge 8-2, MD 7: Aschman/Joosse- Phernambucq/Rijk 8-2, Thissen/Theu ne-Altena/van de Vliet 9-8, GD 5-6: Om bergen/ Koens-Zandee/Harinck 8-2, Van Garsel/Aschman-Vermeule/Jeras 8-2, Van de Ende/van den Berg-Van de Dries Beuns 8-6, GD 7: Traas/ Vermeule- Waard/Buyze 8-3, Koens/Altena-Van de Dries/Thissen 9-8, Beuns/Beuns-KoeI man/Luteyn 9-8. St. Philipsland. Open dubbel Ruucstop pelen. VD 6: Everaers/Jansen-Tebbens Van Sabben 6-1 6-0, VD 7: Rombouls Theuns-De Winter/Polak 6-3 6-4, VD8 Verkerke/van de Est-Soeters/Bothof6-I; 6-2 6-3, Van de Luijtgaarden/Verdull Schot/Oiree 7-6 6-1, MD 3-4: Draaier/Pot ter-De Vlieger/Dettingmeijer 6-4 4-/ 6-3, Passchier/Otte-Meuldijk/de Koninc wo. MD 5: Huijsmans/van den Ouder, Van Schilt/Walpot 7-5 7-6, Van de Est /Vrij-Braat/Willigers 6-4 6-0, Dekke- Verkouteren-Bakx/Bosters 2-6 6-4 7-5 MD 6: Linders/Bosters-Musters/Kot 7-: 3-6 7-6, Den Engelsman/van de Rape- Theuns/Theuns 6-3 6-2, MD 7: Tous saint/Klaassen-Bolders/Krijnen 6-1 6-2, Vrij/Slootmaker-Scheele/Stoujtesdijk wo. Van de Est/Steijn-Vleeshouwers/Os- sener 6-1 6-2, MD 8: Laanen/ Bote: mans-Sebregts/Houtepen 6-2 6-2, Schillemans/Ehbel-Reijngoudt/Fonteij- ne6-1 6-1, GD 3-4: Ligtenberg/Van Her- pen-Walpot/Verwijs 6-3 6-4, GD 5: Ver wijs/Van de Est-Van Aalst/van der Weegen 6-2 6-4, Kouwenberg/ Sloot- j makers-Kot/Van de Est 7-6 6-2, GD 6: Fli- kweert/ Moerman-Breker/Mosselman wo, Filius/Kot-Dettingmeijer/Slotboom wo, GD 7: Steijn/Steijn-Theuns/Baas 6-4 7-6, Van de Giesen/Everaers-Van Dij- i k/Walpot 6-3 6-4, Van Koppen/Klaas- sen-Boon/Bomas 6-3 6-4, Bruijris/ Ver- kerke-Giljam/Giljam 6-2 6-3, GD 8: j Verwijs/van den berg-Fonteyne/de Ja-1 ger 6-3 6-7 6-4, Van kranen/Verkerke- j Walpot/van de Est 6-1 6-4 Voetbal Uefa Cup. Kwalificatieronde, tweede wedstrijd (tussen haakjes resultaat eer ste wedstrijd). Servette (Zwi) Spartak Jerevan (Arm) 3-0 (2-0). SKM Puchov (Slw)-FH Atyrau (Kaz) 2-0 (0-0), HJK He! sinki (Fin)-FC Gomel (WRu) 0-4 (0 1), FC Karnten (Oos)-Leipajas Metalurgs (Lep 4-2 (2-0), Zenit St. Petersburg (Rus)-En- camp (And) 8-0 (5-0), FC Zvartnots Yere van (Arm)-NK Primorj (Slv) 2-0 (1-6),TV- MKTallinn(Est)-DinamoTbilisi|Geo)0- (1-4), Polonia Warschau (Pol)-Sliems Wanderers (Mal) 2-0 (3-1), MaccabiTe Aviv (Isr)-Levadia Tallinn (Est) 2-0 (2-0), CSKA Sofia (Bul)-Dinamo Minsk (WRu) 1-0 (4-1), Nacional Boekarest (Roe)-SK a Tirana (Alb) 2-2 (1-0), Lokomotiv Tbilisi r- (Geo)-FC Kopenhagen (Den) 1-4(1-3),At- n lantas Klaipeda (Lit)-Litex Lovech (Bul) 1- w 3 (0-5), Nova Gorica (Slw)-Rapid Boeka- E rest (Roe) 1-3 (0-2), Sartid Smederevo Joe)-Bangor City (Wal) 2-0 (0-1), Viktoria i Zizkov (Tsj)-Domagnano (SMa) 3-0 (2-0), Nistru Otaci (Mol)-Aberdeen (Sch)O-O (0- B 1), Wisla Krakau (Pol)-Glentoran (Sch)4- ki 0 (2-0), FC Limassol (Cyp)-Ferencvaros N (Hon) 2-1 (0-4), IFK Göteborg (Zwe)-Zim bru Chisinau (Mol) 2-2 1 -3). Gl Gotu (Fte g )-Hajduk Split (Kro) 0-8 (0-5), Djurgarden (Zwe)-Shamrock Rovers (Ier) 2-0 (3-1I. I Vestmannaeyjar (Usl-AIK Solna (Zwel 1- 3(0-2). V Engeland, Premier League: Leeds U A Sunderland0-1, Aston Villa-Manchester j£ City 1-0, Southampton - Chelsea 1-1. q Blackburn - Liverpool 2-2. Everton - Bir- mingham 1-1. Volleybal5 Basel. EK beachvolleybal. Vrouwen y tweede ronde: Kadijk/Leenstra (Ned/V Mellitzer/Swoboda (Oos) 21-15 21-19- Kadijk/Leenstra in volgende rondetegen Kuhn/Schnyder (Zwi) Wielrennen Fondo. Trofeo Melinda: 1, Dufaux (Zwi) 194 km in 4.55.58, 2, Francesco Casa- grande (Ita), 3. Rebellin (Ita), 4. NardeNo (Ita) 0.12, 5. Pellizotti (Ita) 0.23,6. Tosatto (Ita) 1.14. nn Chauvigny. Ronde van Poitou-Charen- tes et de la Viene. Derde etappe, Mont bron - Chauvigny: 1 Nazon 173 km m 4.07.08, 2. Hushovd (Noo), 3. Rodriguez (VSt), 4. Gougot (Fra), 5. Tessier (Fra), 6 Gonzales (Spa) Algemeen klassement 1. Nicolas Jalabert (Fra) 12.44.59,2. Tre tin (Ita) 0.13, 3. Chavanel (Fra) 0.30, 4- Bernabeu (Spa) 1.34. 5. Wrolich (Oos 2.50,6. Nazon 11.38. Zeilen Hamilton (Can) WK Europe Vrouwen Stand na twee wedstrijden. 1 Suna (Noo) 2 punten, 2 Multala (Fm) 3, J Blanck (Aus) 5. Nederlanders: 31 .Wine- veen 32, 61. Landman 65,72. Van Clee 72,79. Brouwer 81. Daisy Zoetewey (Miss Delta), Johnny Hoogerland, Cees Maas, Ruud Rentmeester, Freddie Maertens en Richard Slabbekoorn (vlnr) zorgen voor de show tijdens de persconferentie van de Delta Profronde. foto Mechteld Jansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 20