Laatste poging van Mohr vV Duitemeijer heeft lak aan critici PZC Hulsterloo voetbalt voor kampioenschap 32 Spits probeert rugblessure te overwinnen bij Heinkenszand Oliesjeiks scouten in Breskens zondag vierde klasse donderdag 29 augustus 2002 De in zilver gegoten voetbalschoen die boven de televisie staat, houdt de herinnering aan betere tijden in leven. Raymond Mohr (29) scoorde ooit 32 keer in één seizoen en werd daarmee topscorer van Zeeland. De aanvaller verruilde Heinkenszand voor SSV'65 en maakte ook daar zijn faam waar. De mooie tijden liggen echter achter hem, want zijn li chaam werkt niet meer mee. En dat doet pijn, veel pijn. Zowel lichamelijk als mentaal. In zijn eerste jaar bij SSV'65 was Ray mond Mohr met 21 doelpunten een be langrijke schakel in het kampioensteam. Het debuut in de eerste klasse maakte hij een paar maanden later nog mee en ook in de derby tegen Kapelle was Mohr op zaterdag 8 september 2001 nog 75 minu ten van de partij. Het bleek achteraf zijn laatste optreden voor de Goesenaar, want die dag voelde hij onder de douche al dat het de verkeerde kant op ging. „Ik voelde weer uitstraling naar m'n rechterbeen", blikt Mohr terug. „Die pijn kende ik, want ik had op mijn 22e een hernia gehad. Ik heb me laten behande len, de pijn trok af en toe weg, maar bleef toch zeuren. Na het duel met Kapelle liep ik ook helemaal scheef. Het had niet veel met die hernia te maken. Mijn buik- en rugspieren waren gewoon verzwakt en konden niet veel meer opvangen." „De week daarna heb ik nog een keer meegetraind, ik ben daarna naar mijn huisarts gegaan en die verwees me door naar een manueel therapeut. Die kon me ook niet helpen, waarna ik naar het zie kenhuis in Genk heb gebeld omdat ik hoorde dat je daar snel aan de beurt was. Ik kon langskomen en eind november werd ik geopereerd aan mijn rug. Ze heb ben iets schoongemaakt en een stukje uitstulping dat tegen een zenuw aan drukte weggehaald." PlayStation Van enige verbetering was na de operatie geen sprake. „Ik voelde me slecht, heel slecht. In de maanden na de operatie werd het alleen maar erger. Fietsen of wandelen kon ik niet. Ik lag alleen maar op de bank en vulde mijn tijd met films kijken en het spelen van spelletjes op de PlayStation. Ik ben nog drie of vier keer terug geweest naar Genk. Ze onderzoch ten mijn zenuwstelsel en behandelden me met vloeistoffen. Volgens de doktoren had het tijd nodig, want alles zag er goed uit. Maar ik bleef maar pijn houden in m'n been." In april van dit jaar merkte Raymond Mohr voor het eerst verbetering. De pijn in zijn been werd m inder en kon zich be ter bewegen. Maar mentaal had hij toch een tik gehad. Met de gedachte dat hij wellicht nooit meer zou kunnen voetbal len, kon Mohr moeilijk leven. De be drijfsarts stuurde hem daarom doornaar stichting 'De Gezonde Zaak' in Rotter dam. Mohr: „De centrale vraag is daar: hoe ga je om met pijn? Ik ben een echt voetbaldier en heb eigenlijk geen andere hobby's. In het voetbal kon ik echt alles Raymond Mohr: „Als je niet speelt, hoor je er in principe niet meer bij.' kwijt. Je praat dan veel met andere men sen, om te kijken of het ook op een andere manier kan. Of je toch iets in het voetbal kunt blijven doen. Met een groep van vijf man deden we ook aan fitness en werd er gekeken naar je houding. In mei ben ik daarvierweken langdrie dagen per week intern geweest. Twee weken later had den we de eerste te- rugkomdag en nu moet ik weer in no vember." Na die vier weken ging het volgens Raymond Mohr re delijk tot goed met hem. Hij kon weer fatsoenlijk lopen en daarna zelfs weer sporten. „Maar nu zit ik weer in de lappenmand, omdat ik te veel heb gedaan. Ik heb meegetraind met Heinkenszand en zelfs 45 minuten ge speeld tegen Colijnsplaatse Boys. We verloren met 3-1, maar ik heb gescoord. Ik loop tot nu toe dus één op één", zegt hij lachend. Afgelopen seizoen probeerde hij zich bij SSV'65 van zijn beste kant te laten zienMohr bezocht regelmatig trai ningen en bekeek de wedstrijden vanaf de zijlijn. Mohr: „Maar als je niet speelt, hoor je er in principe niet meer bij Het actief voetballen heeft hij nog altijd niet uit zijn hoofd gezet. „Ik probeer de draad straks bij Heinkenszand weer op te pakken. Ik ben nu voor het eerst bij een osteo- paat geweest en die legt dan mijn orga nen goed. Mis schien helpt het, dus probeer ik dat maar eens." Raymond Mohr is niet bang dat hij zijn lichaam verder kapot maakt. „Nee, want dit is de laatste poging", zegt Mohr. „En ik heb geleerd dat je niets kapot kan ma ken als je je lichaam niet frequent over- foto Willem Mieras belast. Na arbeid moet je genoeg rusten. Bij Heinkenszand kan dat, bij SSV kon dat niet. En als ik nu niet meetrain, help ik Arjo den Dekker (trainer van Hein kenszand). Een beetje coachen, helpen bij de oefeningen. Ik ben een soort assis tent-trainer en leider. Op het Cios heb ik trainer/coach 3 gehaald en in de toe komst wil ik ook 2 wel halen. Maar alleen als ik zeker weet dat ik niet meer kan voetballen." Volgens Mohr staat Hein kenszand er na de terugkeer van Allan Braamse (Kapelle) en Marijn van Liere (terug uit Amerika) en de komst van Ni- gel Holmes (Colijnsplaatse Boys) goed voor. „We hebben maar één keeper en dat kan een probleem worden. We spelen na de degradatie uit de derde klasse nu op het laagste niveau en dat is geen makke lijke klasse.Er verschijnt een glimlach op zijn gezicht als de eerste competitie wedstrijd ter sprake komt. „Uit naar Cadzand ben ik erbij", belooft Mohr. Barry van der Hooft Verdediger HW'24 verheugt zich op sportieve uitdaging "]VTatuurlijk, ook Kees Duite- 1N meijer heeft het horen zeg gen. Hij is zelf één van de vier nieuwkomers bij HW'24, maar heeft er nog geen moment van wakker gelegen. Hulst, zo gaan de verhalen met een i ronisch on dertoontje, heeft zich 'versterkt' met een speler van vierdeklasser Hulsterloo, twee man van het naar de vijfde klasse gedegra deerde Sluiskil en de laatste man van vijfdeklasser Biervliet. Die vier aanwinsten moeten het vertrek van een aantal vaste waarden compenseren in een ploeg die bovendien nog eens debuteert in de tweede klasse van het zondagvoetbal. Kees Duitemeijer (22), die op zijn zes tiende debuteerde in de hoofd macht van Terneuzen, blijft er nuchter onder. „Ik heb die ver halen ook gehoord, maar het doet me niks", zegt hij. „Mocht ik spelen, dan zien de mensen vanzelf wel hoe het gaat. Ieder een zegt dat we het heel moeilijk zullen krijgen. Dat spreekt me wel aan. Ik vind het altijd leuk om het tegendeel te bewijzen." De jonge verdediger begon bij Terneuzense Boys en keerde op achttienjarige leeftijd terug naar de zaterdagclub, nadat men hem bij Terneuzen had ver teld dat ze hem voorlopig niet nodig hadden. Vorig jaar ver trok hij kort na de competitie start onverwacht naar vijfde klasser Biervliet. „Ik moest op vrijdag en zaterdag werken en ben naar Biervliet gegaan, om dat daar een paar maten van me speelden. Het was een leuke club. Heel gezellig, lekker mak kelijk en altijd alles goed gere geld. Alleen was het jammer dat het niveau een beetje laag was. We dachten eigenlijk allemaal dat we een beter team hadden dan we werkelijk hadden. Er werd van mij verwacht dat ik leiding zou geven. Ik vind het niet erg om de kar te trekken. Maar ik kreeg er steeds minder zin in - ik was nog net niet geïr riteerd - omdat lang niet ieder een alles gaf." Andere club De Terneuzenaar besloot dan ook naar een andere club uit te zien en mocht zich in de belang stelling verheugen van Sluiskil, Vogelwaarde, Terneuzense Boys, Breskens en HW'24. „Ik was wel verrast toen HW'24 me belde", vertelt hij. „Ik ken Eddy van der Hooft (de nieuwe trai ner) en zag dat wel zitten. Hij is gewoon een stik goeie man. Na mijn eerste gesprek met de voor zitter en Carlo Blommaert wist ik het eigenlijk al. Ik heb er ver schrikkelijk veel zin in. Kees Duitemeijer gaat ervan uit dat hij vooreen positie in de ver dediging is aangetrokken. „Ik weet nog niet precies waar, maar denk dat ik van achter zal staan. Daar heb ik onder Eddy van der Hooft altijd gespeeld. In de oefenwedstrijden heb ik voorstopper en linksback ge staan. Het maakt me niet zo veel uit. Als ik maar speel. Ik ben vaak sneller dan mijn tegen standers. Toen ik op het cios in Goes zat, heb ik een keer de zes tig meter in 7.03 seconden gelo pen. Gemeten met officiële ap paratuur. Ik wist het niet eens, maar vond het wel leuk toen ik hoorde dat dat sneller was dan Nellie Cooman ooit heeft gelo pen." „We hebben van de zomer voor onszelf moeten lopen, maar dat heb ik niet gedaan. Ik had tij dens mijn eerste training niet het idee dat ik een conditionele achterstand had. Ik heb net drie maanden militaire opleiding achter de rug en word nu opge leid tot sportinstructeur. Ik heb voor vier jaar getekend. Als sportinstructeur moet ik sport lessen verzorgen voor mensen die in militaire dienst zijn. Per dag heb je vier groepen, die elk twee uur komen sporten. Een uur conditioneel en een uur een spelvorm. Duurloopjes, inter vals, sprintjes en mountain- biken bijvoorbeeld. Je doet als instructeur zelf ook mee. Daar word je conditioneel niet slech ter van. Ik heb het er heel goed naar mijn zin." Met een nieuwe spelersgroep verheugt hij zich op een sportie ve uitdaging. „Ik weet eigenlijk helemaal niet wat ik ei*van moet verwachten", zegt hij. „Ik ken geen enkele ploeg uit de tweede klasse. Nee, in onze groep wordt niet meer gesproken over de jongens die vertrokken zijn. Er is verschrikkelijk scherp en hard getraind. De jongens zeg gen dat er vorig seizoen maar een uurtje werd getraind, maar dat is nu wel anders. De ver wachting is wel dat we wat an ders zullen spelen dan vorig jaar. Toen maakte HW'24 dik wijls het spel. Ik denk dat we nu wat voorzichtiger zullen spelen. We hebben een ploeg zonder uit blinkers. Als we er met zijn allen voor willen gaan, dan kan het een mooi seizoen worden." Peter van Kouteren Breskens had begin jaren tachtig een ijzersterke lichting voetballers. Spelers als Rob Gruben, Jan van de Broecke en Willy de Jaeger boe zemden de tegenstanders gegronde angst in. Het was dus niet zo vreemd, dat ploegen uit de regio naar de diensten van het trio hengelden. Maar dat ook een club uit de Arabische oliestaat Bahrein dat zou doen... Toch stonden zaterdag 6 augustus 1983 twee bebaarde mannen in lange Arabische gewaden langs de lijn bij het oefenduel tussen Breskens en Sparta. Met een politie-escorte met loeiende sirenes was het duo in een forse wagen op sportpark Baersande aangekomen. De wedstrijd was al acht minuten aan de gang, toen het tweetal, met donkere bril en attaché koffer, het terrein betrad. Hilariteit alom. Het bestuur van Breskens was echter op de hoogste van de komst van de Arabieren. Aan het hoge bezoek van sjeik Hassan Al Goseibi en zijn kompaan was al een formele brievenwisseling vooraf gegaan. Het waren de voorzitter en penningmeester van de Bahreinse club West Rifa, waar de Nederlander Theo Lazeroms op dat moment trainer was. Maar ondanks de glorieuze entree, de Arabische sigaretten, de fraaie out fit, de vergulde pennen en aanstekers viel het duo door de mand. De baard van sjeik Hassan zakte af en hij werd geïdentificeerd als Bram Heijboer, trouw Breskens-supporter en lid van de plaatselijke toneelclub. Zijn 'partner in crime' was Rino Pieters uit Aardenburg. Het tweetal had de verlate 1-april-grap met de hulp van Joke Lazeroms, zus van Theo, in elkaar gezet. Het bestuur en publiek van Breskens tuin den er met open ogen in. Hadden ze de chique attachékoffer opengebro ken, dan hadden ze het eerder geweten. Daar zaten namelijk vijf oude Pa norama's in. Rudy Boogert HVV'er Kees Duitemeijer: „We hebben een ploeg zonder uit blinkers." fcjto Peter Nicolai Zeven teams uit Zeeuws- Vlaanderen, vier Wal- cherse ploegen en één Schouwse equipe doen een gooi naar de titel in de vierde klasse A van het zondagvoet bal De meeste trainers zien in Hulsterloo een titelkandi daat, maar dichten ook Wal cheren, VC Vlissingen en nieuwkomer De Noorman nen kansen toe. Aardenburg Trainer Robbie de Muynck die veel verwacht van Hul sterloo en Oostburg, heeft ondanks het wegvallen van drie basisspelers, toch goede hoop om voor de bovenste plaatsen mee te gaan doen. Tegenover het vertrek van Gerben Schram en Meivin Heerenveen (beiden Bres kens) en Frans van Dongen (Noad), staat de doorstro ming van vier A-junioren naar de eerste ploeg. „Het is afwachten hoe die jongens zich ontwikkelen, vooral op het fysieke vlak", zegt De Muynck. „Maar gezien de mogelijkheden en het en thousiasme van deze spelers verwacht ik toch opnieuw voor een topvijf-positie te kunnen gaan." Axel Trainer Henk Michels zag naast Ludwig van Grem- berghe (RIA W) ook zijn bei de spitsen Marnix Schieman (Philipinne) en Alex Meijer (Spui) vertrekken. Tot zijn opluchting bleef keeper Danny Snel alsnog behouden voor Axel, en kwamen Job Zwegers, Edwin Verket en diverse voormalig tweede- teamspelers de ploeg van Mi chels versterken. Met de hui dige spelersgroep heeft de oefenmeester dan ook volop ambities. „Een periodetitel en een plaats bij de eerste vijf wordt ons doel. Niets meer en niets minder." Hulsterloo en VC Vlissingen zullen volgens Michels de zwaarste tegen standers zijn. Clinge IJzendijke Bij het gedegradeerde Clinge wordt door het trainersduo Jo de Block en Boude wijn van Craenenbroek gegokt op een plaats in de middenmoot. Diverse routiniers, zoals Pascal de Block, Pascal Delf- orge en Marco van Vlier- berghe hebben een stapje te rug gedaan. Jean-Paul Eg- germont kwam van Terhole, terwijl ook vier A-junioren overgeheveld werden naar de eerste selectie. „Ik heb alle vertrouwen in die nieuwe jongens, maar besef ook te gelijkertijd dat we als ploeg moeten zien te groeien", zegt Jo de Block. „Het opvangen van het vertrek van enkele ervaren krachten zal enige tijd vergen", weet De Block. De Noormannen De kansen die zijn ploeg door andere trainers al toebedeeld worden, zijn volgens Marcel Nijsse niet helemaal terecht. „Dat wordt natuurlijk geba seerd op een sterk vorig sei zoen, maar het verschil met de vijfde klasse is toch wel aanzienlijk", weetNijsse. „Ik denk dat er veel ploegen van gelijke waarde zijn waarte gen wij ons moeten zien te handhaven." Sander Lobbezoo (Oostka- pelle) en enkele jeugdspelers werden door de trainer als nieuwkomers begroet. Nijsse ziet Walcheren en VC Vlis singen ver komen dit jaar, maar weet ook dat zijn eigen ploeg met een groot voordeel aan de competitie begint. „Wij hebben geen vedetten." Hulsterloo De ploeg van trainer Paul de Kort, die promotie vorig sei zoen op een haar na miste, gaat dit jaar opnieuw voor de hoogste eer. „Het is absoluut geen must", zegt De Kort. „Maar ik vind dat we wel voor de titel moeten gaan." De tol die zijn ploeg voor een sterk seizoen moest betalen, is volgens De Kort het ver trek van Hans van Damme naar HW'24. „Dat is een grote aderlating." Daar te genover stond de komst van Christoph de Cleppelaar (tweede team HW'24). „Die heeft op mij een uitstekende eerste indruk gemaakt", stelt Paul de Kort. De Kort ziet RIA W, Oostburg en VC Vlis singen als concurrenten voor een hoge eindklassering. Hoe zijn ploeg er op dit mo ment voor staat is voor trai ner Rob Liplijn nog moeilijk in te schatten. Het vertrek van maar liefst vijf vaste krachten maakt het er voor Liplijn niet gemakkelijker op. Job van der Vinnen, Ed- wald Martijn (beiden Phili pinne) en Johan Tuin (Goes) zijn de grootste aderlatingen die IJzendijke moest onder gaan. Met het inpassen van diverse jonge spelers zal vol gens Liplijn enige tijd ge moeid zijn. „Zij zullen zeker moeten wennen aan dit hoge re niveau. Daarom denk ik dat we pas tegen de winter stop kunnen zeggen hoe we ervoor staan. Het smeden van een ploeg staat voorlopig voorop." Oostburg Het intact blijven van zijn vaste kern stemde trainer Mario de Vreeze tot grote te vredenheid. „Ik verwacht lekker mee te kunnen draai en in deze klasse", zegt De Vreeze, die John Alleman als speler/trainer als grote toe gevoegde waarde ziet. „Met John erbij moeten we zeker in de middenmoot kunnen eindigen, en als er zich een kans voordoet op een perio detitel laten we die zeker niet liggen." Hoe de kansen van Oostburg zich verhouden tot de andere ploegen weet De Vreeze nog niet echt te voorspellen. „Al leen van Aardenburgen Vlis singen heb ik al een aardig beeld, omdat we die in de be ker al tegenkwamen." Renesse Cees van Dijk heeft met zijn ploeg maar één doel voor ogen. „Proberen erin te blij ven." Reden voor het voor zichtige uitgangspunt is vol gens Van Dijk het feit datzijn ploeg maar al te vaak incom pleet moet aantreden. „En met een vrij smalle selectie is dat een flink probleem", legt Van Dijk uit. Bij de Schouwse ploeg is de inzetbaarheid van Robert-Jan Canters nog steeds een vraagteken. Daar tegenover staat wel de terug keer van Vincent Goedege- bure van Kloetinge. RIA W Hulsterloo is voor RIA-trai- ner Nico Bakker de grote fa voriet voor de titel, terwijl de trainer ook wel wat van VC Vlissingen verwacht. „Het enige uitgangspunt voor ons wordt om geen degradatie voetbal te spelen", zegt Bak ker. Reden voor deze stelling is volgens Bakker vooral het wegvallen van zijn beide spitsen Arno Verlinde en Pascal Wedage (Sluiskil). Ook Marino D'Hooghe ver liet RIA W (Assenede). Als nieuwkomers werden onder meer Ludwig van Gremberge en Dries Bryne begroet, ter wijl ook Vincent Bendijken Boy Theunisse (A-jeugd Ter neuzen) overkwamen. Vlissingen Het verder uitbouwen van de basis die volgens trainer Ruud Pennings vorig seizoen vooral in de tweede seizoens helft gelegd werd, is het voornaamste doel van VC Vlissingen. „We moeten naar de langere termijn kijken", zegt Pennings. „Daarbij is het nu vooral zaak om meer punten dan vorig seizoen te vergaren, en wanneer het mogelijk is voor een periode- titel mee te doen." Van de ploeg waarmee Pennings het seizoen eindigde, is nage noeg niemand vertrokken Jaimy Bloppoel, Khaled Boufrahi en Danny Gilde kunnen als voornaamste ver sterkingen worden gezien. Walcheren Het doel dat Walcheren het afgelopen seizoen absoluut niet kon nastreven, heeft trainer Tom de Quelery des ondanks opnieuw voor ogen. We willen toch weer voor de bovenste plaatsen mee gaan doen", klinkt het strijdvaar dig. Toch heeft de trainer zijn organisatie aanzienlijk aan gepast. „Het accent ligt meer naar achteren", zegt De Que lery. „We hebben teveel punt verlies geleden in de slotfase van een wedstrijd. Dat moet veranderen." Zeeland Sport Het behalen van een periode- titel heeft trainer Abdoe Ben Khedda vorig seizoen zoveel vertrouwen gegeven, dat hij zijn ploeg in staat acht om mee te gaan doen voor pro motie. „We zijn technisch en tactisch rijper geworden, en ik kijk nu eenmaal altijd om hoog", legt Ben Khedda uit. Op het vertrek van Richard de Wit (tweede team) na, bleef de groep van Zeeland Sport volledig intact. Als versterking mocht Ben Khedda Martin Wilken van GPC begroeten. Ron de Waal

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 56