pzc Tennis niet meer het belangrijkst Het kan niet zwaar genoeg zijn Morres en Matisse verder in bekerstrijd :iifl r 1 JL - - v JHHO, f OJ0B Maenhout pakt drie games van Ketelaars Tennisser Frank Clausing (19) heeft prof carrière uit zijn hoofd gezet Eric Goossen wint Kreekloop Ward en Dek naar interland i I# Tweede plaats Otto in Loker Slabbekoorn snel uitslagen agenda 1 X v t K 1 v, k t ft z21 donderdag 29 augustus 2002 door Barry van der Hooft VLISSINGEN - Hij streefde zijn droom professioneel tennis ser te worden jarenlang na, maar het doel zal hij waar- schijnlijk niet bereiken. Niet omdat Frank Clausing de kwa liteiten niet heeft, wél omdat hij niet over een andere belangrijke factor kan beschikken: geld. „Je I moet gewoon iemand met geld hebben die je een gunst wil be- wijzen", weet Clausing. De negentienj arige tennisser uit Wemeldinge wist zo iemand de I afgelopen jaren niet te vinden, j „Het vinden van sponsors is in I het tennis moeilijk", weet Clau- sing. „Ze sponsoren dan een in- dividu, maar als ik geblesseerd I raak zijn ze hun geld kwijt. Veel mensen sponsoren daarom lie- I ver een team, want bij een bles- I sure wordt een speler dan ge- woon vervangenAls beginnend I proftennisser heb je nu eenmaal een goed maandsalaris nodig, omdat je veel in het buitenland speelt. Je moet een trainer in dienst nemen en die moet je ook betalen. In totaal ben je denk ik ongeveer een ton kwijt. In gul dens, hè." Ruim een jaar geleden behaalde Clausing zijn vwo-diploma en vanaf dat moment gooide hij al- les op het tennis. Sinds begin I maart van dit jaar is dat echter niet meer het geval. Omdat I Clausing het financieel niet kon bolwerken, wist hij een halfjaar geleden dat het profverhaal ten einde was. „Want hoe ouder je f wordt, hoe moeilijker het is om het te halenIk weet wat het kost i om proftennis te kunnen spelen. Het is een traject van vier, vijf I jaarwiljedetophonderd van de I wereld halen en daar moet je dus I een budget voor hebben. Ik had best een gooi naar de tophon- derd willen doen. Maar als je zo'n budget niet hebt, dan houdt het op." Moeite Hij nam de beslissing met pijn in z'n hart. „Natuurlijk had ik er moeite mee", bekent Clausing. „Want ik ben al vanaf m'n ze vende aan het tennissen. Op TERNEUZEN - Voor Eric Goossen paste de Kreekloop in 'JTerneuzen gisteravond goed in de voorbereiding op de halve marathon van Westenschouwen die komende zaterdag plaats heeft. Goossen benutte de ti en kilome ter lange wedstrijd niet meer als een training enhoewel het niet hard ging ben ik toch tevreden over mijn conditie. Doordat de concurrentie niet erg groot was kon ik de wedstrij d echt als trai ningsloop benutten." Bij de vrouwen ging de overwinning in Terneuzen naar Annet Heijman. Eric Goossen kent elk jaar één grote opdracht, de Midwinter marathon van Apeldoorn. Ook komend seizoen staat die uitda ging op zijn programma. Van daar dat de Terneuzenaar zater dag de halve marathon van Wes tenschouwen gaat lopen. „Die past goed in mijn programma als voorbereiding op Apel doorn. Het is de eerste maal dat ik die overigens ga lopen. Ik ken het parkoers niet, dus ik weet vooraf nog niet op welke tijd ik me moet gaan richten", vertelde Goosen na afloop van de Kreek loop, waarin hij geen concur rentie had.. Annet Heijman kende geen te genstand van betekenis bij de vrouwen. Zij liep ver voor de rest uit naar een eenvoudige overwinning. Op de vijf kilome ter was Eric Cappon uit Zuid- zande de sterkste bij de mannen terwijl Anja Bakker uit Terneu zen op die afstand de snelste vrouw was. De drie kilometer werd gewonnen door Quinten Volleman uit Terneuzen bij de jongens en door Marian Ver donk bij de meisjes. VLISSINGEN - Daniël Ward en Dorien Dek zijn geselecteerd voor de atletiek-interland voor A-junioren tussen Nederland en de Duitse deelstaat Westfalen. Zowel Ward als Dek is door de atletiekbond (KNAU) opgesteld op twee onderdelen. Ward (lid van RKHAV) loopt de 100 meter en de 4x100 meter estafette. Dorien Dek (AV'56) vertegen woordigt Nederland op de 400 meter en de 4x400 meter esta fette. De interland wordt afgewerkt op zaterdag 7 september in het Duitse Gladbeck. mijn twaalf de stond ik in de top- dertig van Nederland in mijn leeftijdsklasse en toen ik op mijn vijftiende de finale van het NK haalde begon het profbe- staan echt te spelen. Daarom was de keuze te stoppen ook heel moeilijke. Maar je moet ook gewoon reëel zijn. Je kunt je blind staren op de tophonderd van de wereld, maar het is een feit dat je uitzonderlijk goed moet zijn, wil je er ook blijven. En stel dat het na vijf jaar niet gelukt is? Dan ben ik 24 en wat dan? Ik heb de beslissing samen met mijn ouders genomen, want zij hebben er al die jaren ook heel veel tijd, geld en energie in gestoken." Vorige zomer zag het er voor Frank Clausing nog rooskleuri ger uit. De Zeeuwse speler van van onze sportredactie ALMERE - Vier Zeeuwen ma ken zaterdagmorgen deel uit van het deelnemersveld (350 sporters) dat meedoet aan het voorlopig laatste NK long dis tance in Almere. Voor het eerst sinds 22 jaar heeft de Neder landse Triatlonbond besloten dat Stein de volgende twee edi ties van het NK mag organise ren. Onder de vier Zeeuwen zijn geen debutanten. Rob Konings heeft de minste ervaring en gaat pas voor de tweede keer van start in de monstertocht die be staat uit 3,8 kilometer zwem men, 180 kilometer fietsen en 42 kilometer lopen. Konings: „Ik heb er best wel zin in. Vorig jaar wist ik niet wat me te wachten stond, maar het ging perfect en dat smaakte naar meer." In het Zuidwest Nederland Tri atloncircuit draaide hij prima, maar in de driekwart-triatlon van Stein ging Konings ongena dig door het ijs op het loopon derdeel. Hij moest de strijd met kramp staken. „Toen zag ik het even niet meer zitten, maar toen ik hoorde dat twee van mijn clubgenoten van WBTV uit Et- ten-Leur ook naar Almere gin gen, heb ik op de valreep toch maar besloten om in te schrijven voor Almere." Aan het fietsen zal het bij de oorspronkelijk uit Oudenbosch komende Konings niet liggen. De amateurwielren ner legde dit jaar maar liefst 8000 kilometer af. „Dat wiel rennen stelde niet veel voor. Zo heb ik nog nooit een platte prijs gereden bij de amateurs maar het is wel een goede basis voor Almere." Toch blijft het duurwerken trekken vandaar dat hij nu al uitkijkt naar het NK volgend jaar in Stein waar tijdens die 180 kilometer fietsen drie keer een flinke bult moet worden be- hoofdklasser De Metselaars uit Scheveningen keerde Jong Oranje en zijn trainer Frits Don de rug toe. Er was even sprake van een sponsor en samen met twee andere Nederlandse talen ten, Boy Wijnmalen en Bart van Delft, sloot Clausing zich bij de Australische trainer Sean Slat- tery aan. Het contact met Slat- tery, die drie jaar bij de Span jaard Serge Bruguera had getraind, was via een manager tot stand gekomen. „We hadden trainingsstages van zes weken in Duitsland", vertelt Clausing. „Drie uur per dag fitnessen en vier uur per dag tennissen. Eén keer in de twee weken hadden we een rustdag en dat is nor maal voor een proftennisser." De stages in Duitsland werden betaald, maar toen het drietal in klommen. „Dat is voor mij een extra uitdaging. Vorig jaar haalde Konings de fi nish na 10 uur en 4 8 minuten na dat hij op het fietsonderdeel te onstuimig van start was gegaan. Nu zal hij die fout niet maken. Konings zal in elk geval probe ren gezond te finishen en in een redelijke tijd te finishen. Erwin Janssen uit Souburg is voor de vijfde keer present in Almere, al zag het er door een lastige kuitblessure lang naar uit dat hij niet kon meedoen. In de week voordat de inschrijving werd gesloten ging zijn aanmel ding richting Almere. Hij kreeg vervolgens te horen dat hij bo venop de 'normale' honderd eu- andere landen toernooien ging spelen, kregen ze te horen dat ze het zelf moesten gaan betalen. Clausing: „En dat kwam neer op zo'n zevenduizend gulden per maand. Ik wilde zekerheid heb ben dat dat maar één maand zo zou zijn, maar die zekerheid kreeg ik niet. Dus dan had ik een ton per jaar op moeten hoesten. Mijn ouders schrokken daar ook nogal van en dat is natuurlijk logisch. Op dat moment besloot ik ermee te stoppen." Maar heeft Clausing niet het ge voel dat hij op het sportieve vlak wellicht de verkeerde keuzes heeft gemaakt? „Nee, eigenlijk niet, want dat is altijd achteraf praten. Wat heb je eraan om nu te zeggen: daar had ik harder moeten werken of daar had ik beter dit kunnen doen. Neem ro, nog eens vijftig euro na-in schrijfgeld moest betalen. „Door mijn blessure is de voor bereiding maar matig geweest, maar omdat ik hoorde dat het misschien de laatste keer Alme re zou zijn heb toch maar beslo ten te gaan omdat ik goede her inneringen aan Almere heb", liet Janssen weten. „Ik wil elk jaar iets geks doen op sportge bied en toen ik het boekje van triatlonpionier Gregor Stam nog eens las heb ik de knoop doorgehakt.De snelste tijd van Janssen was in 1996 met 12 uur en 8 minuten. Wilfried de Kort uit Axel is eveneens aan zijn vijfde hele tri atlon toe. Zijn motivatie om te bijvoorbeeld het jeugd-EK in Zwitserland. Ik heb daar rede lijk gespeeld, maar ik zette geen aansprekend resultaat neer. En dat zijn juist de toernooien waar je jezelf in de picture moet spe len. Een bureau in sportmana- gement zoals Advantage zoekt daar naar jonge tennissers om ze een contract aan te bieden. Ad vantage zorgt dan onder andere voor sponsoring en begeleidt de tennissers. Oké, misschien had ik daar nóg beter mijn best moe ten doen, maar op dat moment besef je dat niet. En nu heb je er niets meer aan." Toernooitjes Het nemen van de beslissing voelt hij nog altij dDe motivatie is minder geworden, trainen doet Clausing niet meer zo veel, -# foto Camille Schelstraete starten is simpel: „Het kan mij niet zwaar genoeg zijn en daar om ga i k volgend jaar zeker naar Stein." Daarna hoopt de bus chauffeur uit Axel nog eens aan de start te staan in Nice of Emb- run. Hij is dan ook vol vertrou wen in de goede afloop nadat hij dit jaar getraind heeft op sche ma's van Coen van Schijndel, die onder meer ook de Vlissinger Remy Vasseur onder zijn hoede heeft. „Ik ga er voor mijn plezier naar toe en probeer zo veel mo gelijk te genieten. Ik heb pas nog twee collega's verloren en dat maakt alles toch maar betrek kelijk", aldus de Axelaar die de wedstrijd graag tien keer zou willen afronden. maar hij speelt nog wel zijn toernooitjes. Clausing, die in Duitsland reserve is bij het team van Linttor f (bij Keulen), werk te gisteren zijn eerste partij op het Theelen Van der Weele A- tennistoernooi in Vlissingen af Op baan 2 trof hij in de eerste ronde Jeroen Heinhuis. Clau sing kende alleen in de tweede set wat problemen. Na 6-3- winst in de eerste set bereikte hij de tweede ronde door de tweede set in de tiebreak naar zich toe te trekken: 7-6. Clausing: „Omdat ik nu minder train, ben ik natuurlijk niet meer zo fit als een jaar geleden. Maar ik stap hier in Vlissingen wel gemotiveerd de baan op, want ik wil nog steeds niet ver liezen. En ik vind het hier wel gezellig, al had ik uiteraard lie ver op het hoogste podium ge speeld. Vorig jaar heb ik hier de laatste vier gehaald, maar ik zit nu toch in een sterk deel van het schema. Dus er moet wel wat ge beuren, wil ik hier weer zo ver komen." Tennis heeft dus niet meer prio riteit nummer één. Volgende week start Frank Clausing met een studie Commerciële Econo mie aan de HES in Rotterdam. Voor de komende vier jaar is dat voor hem het voornaamste doel AXEL - George Otto uit St.Jan- steen is in een motorcross van de MCLB in Loker tweede gewor den. Otto kwam uit in de junioren klasse 250 cc en werd in de man ches respectievelijk tweede en vijfde. Zijn buurman Gino van der Wiele reed zijn wedstrijd bij de senioren 250 cc en werd er ze vende via een zesde en elfde stek in de series. Erwin van Tatenho- ve uit Hoek kwam uit bij de B-internationalen 250 cc. Hij werd er derde via een vijfde en derde plaats in de twee te verrij den manches. Zondag houdt de MCLB een cross in Oost-Roze- beke. NAALDIJK - Richard Slabbe koorn heeft gisteren met over macht de Ronde van Naaldwijk gewonnen. De wielrenner uit Kapelle dubbelde het peloton met Ruud Zijlmans en Arthur Farenhout aan zijn zijde. Later reed Slabbekoorn met acht ren ners uit het peloton weg en dub belde hij de overgebleven groep andermaal. Sjaak Sinke uit Koudekerke heeft de 'tien keer finishen' al in zicht. De sporter die in de cate gorie H60 uitkomt, gaat nu voor de elfde keer van start en hoopt voor de negende keer te finis hen. In 1992 moest hij opgeven nadat er door de dichte mist drie uur later werd gestart waardoor zijn finish na het middernachte lijk uur zou vallen en dat kon hij mentaal niet aan. In 1997 gaf hij op na het fietsen omdat dat dooi de hoge temperaturen niet meer verantwoord was om te gaan lo pen. In 1998 pakte hij verras send brons bij de mannen H55. Een jaar later nam hij deel aan het EK waar hij zevende werd Aangezien het aantal deelne mers per categorie daalt met het stijgen van de leeftijd hoopt hij stiekem op een plekje op het ere podium in de categorie H60. Parkoers Het parcours is zoals bijna elk jaar volledig op de schop ge gaan. Na een aantal jaren is de organisatie op verzoek van de gemeente Almere terug gegaan van Centrum naar Almere Ha ven waar in de beginjaren tach tig de wedstrijdenreeks begon Vorig jaar zat er weinig sfeer in de wedstrijd, omdat het publiek nauwelijks de kans kreeg om de deelnemers aan te moedigen. Nu is in Almere Haven een sta dion gebouwd van waaruit het zwemmen kan worden gevolgd. Daarna zijn er drie ronden van zestig kilometer fietparkoers uitgezet met steeds een passage door het stadion en ook de 42 ki lometer lange marathon is in drie ronden verdeeld. Op vrijdagavond staan er twee Zeeuwen aan de start van de in ternationale Olympische triat lon die meetelt voor het Euro pees circuit. Jochem Küzee (Sint Annaland) draait daarin uitstekend mee, evenals Remy Vasseur (Vlissingen) die de tri atlon van Zoutelande won. door Barry van der Hooft VLISSINGEN - De eersteklas sers ZVH Morres/Controlec en Matisse/Intersport hebben de tweede ronde van de districts beker futsal bereikt. Morres bleek in Goes veel te sterk voor het thuisspelende Amigo/De Post (14-1) en Matisse won na een 5-0-voorspronguiteindelijk met 6-4 van FC Dauwendaele. Amigo/De Post-ZVH Morres/ Controlec 1-14: De Zeeuws- Vlamingen begonnen fel aan het duel en dat leidde na zeven mi nuten al tot een 3-0-voorsprong. Daarna nam Morres gas terug en het scoorde voor de rust nog slechts twee keer. In de tweede helft voerde Morres het tempo weer op en bouwde het de ruime voorsprong verder uit. Amigo/ De Post wist bij 7-0 tegen te sco ren, maar de Zeeuws-Vlamin gen liepen vervolgens uit naar door Barry van der Hooft VLISSINGEN - Haar zus Stephanie wist vorig jaar vier games van Hanneke Ketelaars te pakken (6-2 6-2) en zelf kwam Heieen Maenhout gisteravond tot drie games. De Terneuzense tennister verloor met 6-1 6-2 van haar opponente uit Veghel, die de laatste zeven edities van het Theelen Van der Weele A- toernooi in Vlissingen bij de vrouwen op haar naam schreef. Door het verlies van Maenhout heeft het Vlissingse tennistoer nooi bij de vrouwen geen Zeeuwse vertegenwoordiger meer. Eerder op de dag sneuvel den de twee andere Zeeuwse tennisters al. Merlyn Atoon ver loor van Afke Hartog, die nu in Eindhoven woont maar in het verleden in Vlissingen voor De Schelde speelde. De zeventien jarige speelster uit Brouwers haven moest Hartog in de eerste set voor laten gaan (6-3), maar in de tweede set kon Atoon lang meekomen. Uiteindelijk verloor ze de tiebreak na een gelijk op gaande set: 7-6. Rianne Ver- donck had op baan 3 weinig in te brengen tegen Mireille Bink, de nummer zes van de plaatsings lijst: 6-0 6-0. Dammen Velp. NK, negende ronde: Gérard Jansen - Van Dusseldorp 1-1, Wesselink - Barkel 1-1', Clerc - Scholma 3-0, Thijssen - Ma- thijsen 3-0, Heusdens - Hans Jansen 3-0, Meijer - Dolfing 1-1, Winkel - Van den Ak ker 1-1. Stand: 1. Gérard Jansen 15, 2. Clerc, Heusdens en Dolfing 13, 5. Schol- ma 12, 6. Wesselink en Thijssen 11, 8. Barkel 10,9. Meijer en Winkel 9,11. Hans Jansen, Van den Akker en Van Dussel dorp 8,14. Mathijsen 3. Hockey Macau. Champions Trophy, vrouwen. Vierde speelronde: Nederland - Nieuw- Zeeland 2-2, Australië - Engeland 2-0, Ar gentinië - China 1-1. Stand: 1. Argeninie 4-8 (7-2), 2. Australië 4-7 (5-2), 3. China 4- 6 (4-3), 4. Nieuw-Zeeland 4-4 (8-6), 5. Ne derland 4-4 (4-4), 6. Engeland 4-1 (1-12). Sportprijsvragen Lucky Day van 28 augustus 2002: 06-12 13-30-31 -32-35-36-39-46-53-55-57-61 - 70-72-74-75-77-79 (onder voorbehoud). Tennis New York US Open, 16.250.000 euro. Mannen, eerste ronde: Sluiter (Ned) Dent (VSt) 3-6 6-3 6-0 1-6 6-3, Roddick (VSt/11) - Verkerk (Ned) 7-6 6-3 6-4, Sampras (VSt/17) - Portas (Spa) 6-1 6-4 6- 4, Gonzalez (Chl/28) - Mathieu (Fra) 2-6 7- 6 3-6 6-4 6-4, Rusedski (GBr/33) - Kim (VSt 6-1 4-6 7-6 6-3, Sargsian (Arm) - Nal- bandian (Arg/16) 6-1 6-4 6-4, Henman (GBr/5) - Ketola (Fin) 6-1 6-1 6-1, Clement (Fra) - Koubek(Oos) 6-3 4-67-5 6-3, Popp (Dui)-Viciguerra(Zwe) 7-6 7-6 6-2, Hewitt (Aus/1) - Coutelot (Fra) 6-2 6-3 6-3, Ferre- ro (Spa/7) - Arthurs (Aus) 7-6 7-6 3-6 7-5, Heuberger (Zwi) - Saoudi (Fra) 6-4 2-6 7-5 3-6 7-6, Ljubicic (Kro) - Santoro (Fra) 7-6 6-46-7 7-5, Kuerten (Bra) - Boutter (Fra) 3- 67-66-1 6-0, Enqvist (Zwe) - Boeker (VSt) 6-2 6-3 7-6, Melzer (Oos) - Brasington (VSt) 6-3 7-5 6-3, Etlis (Arg) - Rehnquist (VSt) 6-3 6-4 7-6, Srichaphan (Tha) - Amri- traj (VSt) 6-1 6-3 6-0 Dubbelspel, eerste ronde: Haarhuis/Kafelnikov (Ned/Rus/9) - Coetzee/Haggard (Zaf) 6-4 7-6. Vrouwen, eerste ronde: Capriati (VSt/3) Mattek (VSt) 6-0 6-0, Seles (VSt/6) - Gub- acsi (Hon) 6-3 6-3, Maleeva (Bul/16) - Hrd- lickova (Tsj) 6-3 3-67-5, Schnyder (Zwi/23 - Petrova (Rus) 7-6 5-7 6-2, Schett (Oos/29) - Svensson (Zwe) 6-3 6-2, Shaughnessy (VSt/30) - Prakusya (Ino) 6- 3 6-4, Suarez (Arg/32) - Pierce (Fra) 7-6 6- 3, Yoon Jeong Cho (ZKo) - Serna(Spa) 6-3 6-4, Sucha (Slw) - Gersi (Tsj) 6-1 5-7 6-0, tweede ronde: Myskina (Rus/15) Chladkova (Tsj) 3-6 7-5 6-1Bovina (Rus) - Dokic (Joe/5) 6-3 6-2, Farina Elia (lta/13) - Callens (Bel) 6-2 6-2, Koesnetsova (Rus) - Husarova (Slw) 2-6 6-3 6-2, Serena Wil liams (VSt/1) - Safina (Rus) 6-0 6-1. Vlissingen Theelen Van der Weele A- toernooi. Eerste ronde Mannen: Koen donderdag Voetbal Amstel districtsbeker. Poule 3: Kapelle -Bevelanders (18.45 uur). Vriendschappelijk DFS-Kloetinge 2 (19.30 uur), Yerseke-Wemeldinge (19.00 uur), Walcheren-RCS (18.45 uur). een monsterzege: 14-1. Arno Zwegers en Larry Vink scoor den beiden vier keer en de overi ge zes doelpunten werden eer lijk verdeeld onder Ralph Ze- gers, Kees de Putter en Jurgen Verbraeken. Matisse/Intersport-FC Dau wendaele 6-4: De thuisploeg had het overgrote deel van het duel een overwicht en drukte dat voor de rust uit in doelpun ten van Bud Aschman en Bas de Koeijer. Mischa Flore (2x) en opnieuw De Koeijer bouwden de voorsprong na de rust uit tot 5-0 en pas daarna wist FC Dau wendaele iets terug te doen. Angelo Geelhoed, Maurice Ste- ketee en Freddie Melaard brachten de achterstand terug tot 5-3, maar Bas de Koeijer bracht de marge met zijn derde treffer op drie doelpunten. Freddie Melaard bepaalde de eindstand in de slotminuten op 6-4. Van de drie Zeeuwse deelne mers in het mannenschema be reikte alleen Frank Clausing (als achtste geplaatst) de tweede ronde door een 6-3 7-6-over- winning op Jeroen Heinhuis. Voor de Vlissingse broers Tom en Mare Felius zit het enkeltoer nooi erop. Tom, de jongste van de twee, kwam er niet aan te pas tegen Joost Jansen: 6-1 6-1. Mare Felius had na zijn eerste set tegen Rik Turkensteen (7-5- winst) nog zicht op de tweede ronde, maar in de volgende set had hij niets in te brengen: 6-0 Turkensteen trok de winst ver volgens in de beslissende derde set definitief naar zich toe: 6-2. Blessure Van de geplaatste spelers bij de mannen had alleen de nummer twee van de plaatsingslijst het moeilijk. Ruben de Kleijn ver loor de eerste set van Jeroen Bok, maar stelde in de tweede en laatste set orde op zaken: 6-4 6-4. In het vrouwenschema be reikten zeven van de acht ge plaatste speelsters vrij eenvou dig de tweede ronde. Alleen de als achtste geplaatste Annema- rie Mikkers kon door een bles sure niet op de baan verschij nen, waardoor Alexa de Bont een walk-over kreeg. van de Meer-Jan Wouter Roep 6-2 4-6 6- 3, Ordaan van de Werf-Floris Kilian 6-4 0- 6 6-4, Erik Reuijl-Sander van Heijst wo., Bart Beks-Tim de Rooij 6-2 6-0, Coen van Gils-Victor Jongepier 6-3 6-1, Robin Ni- colai-Willem Hornikx wo., Rick Schal- kers-Jasper Hunting 6-3 6-1, Ruben de Kleijn-Jeroen Bok 6-7 6-4 6-4, Joost Jan- sen-Tom Felius 6-1 6-1, Frank Clausing- Jeroen Heinhuis 6-3 7-6, Maarten Paas- Romano Frantzen 6-4 5-7 6-4, Boy Wijn malen-Mare IJzerman 6-3 6-1, Stephan Aarts-Patric Couprie 6-2 6-1, Rik Turken- steen-Marc Felius 5-7 6-0 6-2, Elmar Gerth-Philip ten Hamm 6-1 6-2, Jeroen van Ruler-Maarten Meijs 6-4 6-4. Vrouwen: Hanneke Ketelaars-Heleen Maenhout 6-1 6-2, Lakshmi vanderWart- Emilie van Boekei 6-3 6-0, Manon van Beek-Marit Blom 6-3 6-3, Afke Hartog- Merlyn Atoon 6-3 7-6, Bregje Bruls-Lotte Cremers 6-1 6-7 6-1, Eva Pera-Karin van de Steen 6-2 6-1, Samantha Helderop- Manouk Gregoor 6-4 6-4, Simone Bruurs-Karin Lems 6-4 6-2, Ly Huong Dinh-Nicole Thijssen 6-4 6-3, Selma And- rade-Ellen Lely 6-3 6-3, Alexa de Bont Annemarie Mikkers wo., Stephanie Gomperts-Dorian Driessen 6-2 6-0, Carly Eichhom-Annehen Smal wo., Debbie Haak-Tamara Verbeet 6-2 6-1, llona So- mers-Clair Nabarro 6-0 6-0, Mireille Bink- Rianne Verdonck 6-0 6-0. Trimlopen Terneuzen. Kreekloop. 10 kilometer. Mannen: 1. Eric Goossen (Terneuzen) 33.58, 2. Tonny Lauret (Zaamslag) 35.27, 3. Henk van Tatenhove (Terneuzen) 35.27. Vrouwen- 1 Annet Heijman (Ter neuzen) 41.12, 2, Els Zweistra (Terneu zen) 49.54, 3. Marion Goossen (Terneu zen) 52.29. 5 kilometer, mannen: 1. Eric Cappon (Zuidzande) 17.39, 2. Peter de Vet (Axel) 17.47, 3. Edwin de la Ruelle (Koewacht) 19.04. 3 kilometer, jongens. 1. Quinten Volleman (Terneuzen) 11.23. Meisjes: 1. Marian Verdonk (Terneuzen) 12,13. Voetbal Champions League. Derde voorronde, tweede wedstrijd: Legia Warschau (Pol) - Barcelona (Spa) 0-1Dynamo Kiev (Oek) - Levski Sofia (Bul) 1-0, Lokomotiv Mos kou (Rus) - Grazer AK (Oos) 3-3, AEK Athene (Gri) - Apoel Nicosia (Cyp) 1-0. Barcelona, Dynamo Kiev, Lok. Moskou, AEK Athene naar hoofdtoernooi. Vriendschappelijk HVV'24-Stekene Sportief 5-0 (1-0). 1-0 (e.d.). Tristan van Acker 2-0, Sander IJzewijn 3-0, 4-0 (e.d.) en Koen de Bliek. Moerbeke - Zaamslag 3-2 (2-0). 1 -0,2-0, Jacco den Hamer 2-1,3- 1Jacco den Hamer (strafschop) 3-2. Aar denburg - Hoofdplaat 3-0 (1-0). Jurgen Hooreweghe 1-0, Niek van Sprundel 2-0, Ronnie T resonie 3-0, Volleybal Terneuzen. Bevobo-competitie. Eerste klasse A: Artland Artland-Dow 0-3, Za- man Sport-Jacobs Tuinarchitectuur 3-0, Delta-Broomchemie 1 -2 Eerste klasse B De Hoop-BN/De Stem 2 3-0, BN/De Stem- DFBD Scheldesport 1-2, Tegelhandel De Waal-De Pooter 2-1Tweede klasse A: Bi- anca Dsmode/SSport 2-Dow 2 0-3, URS TeVoRe 0-3, Garage Vervaet-Echo Audio 1-2. Tweede klasse B: Delta 2-Electro Van Fraeijenhove 3-0, Citroën Dees 2-Rabo- bank3-0, Visser Smit Hanab-Gemeen- te 0-3 Derde klasse A: Henno Cysouw Optïek-IVlO Opleidingen 2 2-1, BN/De Stem 4-PSOVZ3 uitgesteld Derde klasse B: PSOVZ 2-V&KC1000 Hoek 0-3, Hydro IS Partner-Gemeente 2 0-3. L f i i? J5 t *f v. - j i. .AAS. ■p. s? m w f ï-ir 3 v - x. -\ Jr Frank Clausing won in de eerste ronde van het toernooi in Vlissingen van Jeroen Heinhuis. foto Lex de Meester Vier Zeeuwen naar NK triatlon in Almere Wilfried de Kort begint aan zijn vijfde hele triatlon.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 51