Meer vrijstaande huizen in Hulst PZC PZC Veelheid aan partijen verzwakt bestuurskracht Axelse boeren voelen zich getild door politiek Fundament winkelcomplex BACK in Hulst gelegd O WINTERSPORT WINTERSPORT 15 Projectontwikkelaar Nagron bouwt verder in Groote Kreek Wijkraad verwijt gemeente Hulst laksheid Reynaertmars agenda Onderzoek foute datum mosselen Telefoonstoring in stadhuis Rest Scheldeboulevard verfraaid RIO werkt wachtlijsten snel weg Sas dreigt rangeerterrein te sluiten Raad Sas wil schoolzwemmen herinvoeren Vermeersch donderdag 29 augustus 2002 door Euqène Verstraeten AXEL - De landbouwers die be trokken zijn bij de plannen voor een windmolenpark in de Be- oostenblijpolder bij Axel voelen zich 'getild' door de Axelse poli tiek. Woordvoerder M. Vinke van de landbouwers betoogde dat gis teren in de commissie Volks huisvesting Ruimtelijke Orde- ning en Milieu, naar aanleiding van het B en W-besluit om de procedure voor realisering van de windturbines af te blazen. Volgens Vinke hebben de boeren flink wat kosten gemaakt en at geld zijn ze nu kwijt. Eerder had de gemeente met de landbouwers en Zeeuwind/ WEOM een intentieverklaring getekend, maar B en W zijn daar nu op teruggekomen. Het colle ge is bevreesd dat Axel straks ingeklemd komt tussen wind molens, omdat er ook in de Koegorspolder plannen zijn. ,,Er moet een afweging komen van de verschillende plannen", stelde burgemeester J. F. Mul der gisteren. ,,Die afweging kunnen wij niet maken. Dat kan straks de nieuwe gemeenteraad wel. Daarom hebben we gezegd, we stoppen de procedure, want we gaan een besluit nemen waarvan we niet kunnen in schatten wat de gevolgen zijn." Vinke noemde de argumenten van het college niet erg steek houdend. „De gemeente heeft in het begin gezegd, zet er vaart achter. Zorg dat klaar zijn. Nou wij zijn klaar en nu wordt alles afgeblazen, maar wij hebben er ook kosten aan gemaakt. Ik voel me getild door de politiek." Volgens Mulder is er in dit geval sprake van een 'bedrijfsrisico'. „Maar de landbouwers zijn niet de enigen. Ook de gemeente heeft er heel wat ingestopt en dat geld zijn we ook kwijt." Mulder beloofde de kwestie van de gemaakte kosten mee te ne men in een nog te voeren overleg met Zeeuwind om de hele situa tie nog eens goed door te spre ken. door Sheila van Doorsselaer HULST - In nieuwbouwwijk Groote Kreek in Hulst komen meer vrijstaande woningen dan was gepland. Omdat de markt vraag is veranderd, wil de ge meente Hulst af van de rijtjes- bouw. Ook gaat de gemeente weer in zee met projectontwik kelaar Nagron. De Brabantse onderneming is in de arm geno men om de Livingstonestraat, de zichtlocatie van Groote Kreek, in dezelfde stijl verder te ontwikkelen. Nagron Vastgoed Zuid BV heeft een verzoek ingediend om 22 woningen te mogen bouwen aan de Livingstonestraat. Verder bestaan er plannen om aan de Stanleystraat, de Scottstraat en de Amundsunstraat in Groote Kreek 34 vrijstaande woningen te bouwen. Op het merendeel van de in to taal 56 kavels rust al een optie. Het gaat om het bouwen van een andere categorie woningen dan is voorzien in het bestemmings plan. Gewijzigde vraag Planologisch gezien is er sprake van strijdigheid met het vastge stelde bestemmingsplan. Er wordt gekozen voor de bouw van een andere categorie wo ningen omdat sprake is van een gewijzigde vraag op de markt. Er is wel vraag naar vrijstaande en woningen van het type twee onder één kap en minder naar woningen aaneen. Omdat de bouw van de vrijstaande wonin gen in strijd is met het ter plaat se geldende bestemmingsplan, HULST - De wijkraad Langs de Linie is het beu om nog langer door de gemeente Hulst aan het lijntje te worden gehouden. Vorige week maakte wethouder P. Weemaes bekend dat het on derzoek naar de haalbaarheid van een wijkgebouw is vastge lopen op de financiën. Overi gens wil dat volgens hem niet zeggen dat het gebouw van de baan is. De wijkraad ging er gisteravond in zijn vergadering mee akkoord dat voortaan gesproken wordt over een multifunctioneel ge bouw dat gedeeld wordt met de Moerschansschool. Secretaris B. Verbugt verweet Weemaes dat de wijkraad bui ten ieder overleg van de ge meente met de school wordt ge houden. Verbugt betichtte Weemaes van minachting van de wijkraad. „Hij is uitgenodigd voor deze vergadering, maar heeft zich niets eens afgemeld." Ook voorzitter B. Musters zei het gedrag van de gemeente zat te zijn. Er wordt veel beloofd, maar weinig gedaan. REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: (0115) 645769 Fax: (0115)645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René Hoonhorst René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114) 372776 Fax: (0114) 372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl moet de gemeenteraad akkoord gaan een vrijstellingsprocedu re. Nagron is voor de gemeente Hulst geen onbekende. Toen Hulst jaren geleden bezig was met de aankopen voor de grond voor Groote Kreek, dupeerde de Brabantse projectontwikkelaar de gemeente op buitengewone wijze. Nagron wist van de nieuwbouwplannen en was zelf op onderhandelingspad ge gaan. Nagron bood de grondei genaren meer dan de gemeente en wist midden in het nieuwe plangebied enkele hectaren te verwerven die het bedrijf naar believen kon invullen. Pro bleem voor de gemeente Hulst was dat zij voor de verwerving van de resterende grond voor de nieuwe wijk ook dieper in de beurs moest tasten. Hulst kocht de grond terug van Nagron, maar de projectontwikkelaar bedong dat ze zestig woningen mocht bouwen in de nieuwe wijk. Nagron heeft er inmiddels 46 gebouwd, wat zou betekenen dat ze er nog veertien mag neer zetten Het zi jn er echter 2 2Vol gens wethouder W. Kayser (ruimtelijke ordening) is ervoor gekozen met Nagron in zee te gaan omdat de gemeente er dan zeker van is dat de zichtlocatie in dezelfde stijl wordt afge bouwd. Hij verzekert dat Na gron het volle pond voor de grond zal betalen voor de acht extra woningen. Nagron zal overigens de woningen niet zelf bouwen; dat doet bouwbedrijf Goossen uit Walsoorden. Op de ze manier profiteert de lokale bouwmarkt toch een beetje mee van werk dat anders naar Bra banders zou gaan. Burgemeester A. Kessen (midden), wethouder W. Kayser (rechts) en T. de Bruin van Herenland Development plaatsen het funderingselement. foto Wim Kooyman door Sheila van Doorsselaer HULST - Met het aanbrengen van de eerste bekisting van de fundering is de bouw van winkelcomplex BACK aan het Stationsplein in Hulst gisteren offi cieel begonnen. Volgend jaar juli wurdt het winkelcen trum, in totaal zo'n elfduizend vierkan te meter met ongeveer 360 parkeer plaatsen, geopend voor het publiek en kunnen zij winkelen bij de Boerenbond, Aldi, C1000 en de Karwei, vandaar, BACK. Burgemeester A. Kessen, wethouder W. Kayser (ruimtelijke ordening) en T. de Bruin van Herenland Development, de projectontwikkelaar van BACK, groe ven machinaal dan wel met een spade de kuil voor de eerste bekisting. Het was eigenlijk de bedoeling dat de eerste paal geheid zou worden, maar de werk zaamheden waren al zover gevorderd dat alle palen vorige week al diep in de grond zaten. Het BACK-complex komt zowat naast het al bestaande winkelcentrum te lig gen aan het Stationsplein. Het win kelareaal van Hulst wordt niet vergroot, de betreffende ondernemin gen zijn al in Hulst gevestigd, maar zul len verhuizen naar de BACK. Het nieu we complex krijgt de vorm van een L De korte poot wordt ingenomen door C1000 (met 1.427 vierkante meter aan winkeloppervlak) en de Aldi (1.263 vierkante meter). Het rechte stuk wordt ingevuld door Karwei (4.621 vierkante meter) en de Boerenbond (1.825 vier kante meter plus inbegrepen een tuin centrum). Op de eerste verdieping van het complex is nog zo'n 1.800 vierkante meter over voor een andere gegadigde. Kayser meent het nieuwe winkelcen trum een versterking is voor Hulst als winkelstad voor de regio: „De kracht van dit project is onder andere te dan ken aan de binding met de oude binnen stad." Kayser vindt het jammer dat er toch ondernemers in de binnenstad zijn die hier problemen mee hebben. „Te recht vermoedt men dat het BACK- plan een flinke aantrekkingskracht zal uitoefenen. Helaas ziet men dat niet als een voordeel voor Hulst, maar als een bedreiging voor de binnenstad. De Bruin deelde na afloop van de bij eenkomst cadeautjes uit, al dacht hij hardop dat het wellicht in deze tijd (de parlementaire enquête Bouwfraude) niet zo'n slimme zet was. Kessen en Kayser ontvingen een map en porte feuille. Kessen:,.Jammer! Niet ge vuld!" Als extraatje ontvingen ver- keersorganisatie 3VO Hulst en de Stichting Matthaus Passion Hulst een bedrag van duizend euro. HULST - Buurtvereniging Den Dullaert houdt op zaterdag 15 september de jaarlijkse Rey naertmars. De inschrijving en start is in de locatie Gildenstraat van het Reynaertcollege. De deelne mers aan de zeven en vijftien ki lometer vertrekken tussen 8.00 en 14.30 uur. Zij die op pad gaan voor een tocht van 25 kilometer kunnen zich tot 10.30 uur in schrijven. De veertig kilometer wandelaars gaan tussen 8.00 en 9.30 uur van start. STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Kaarten en biljarten; De Halle, 14.00 uur: Kaarten en biljarten; Trefpunt, 13.00 uur: Kaarten en biljarten; 14.00 uur: Zangkoor; CADZAND-BAD - Bezoekerscentrum 't Zwin, 10.00 uur: Excursie, CLINGE - Café de Gouden Kroon, 14.00 uur: Kaarten; Malpertuus, 19.45 uur: Bingo; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 13.30 uur: Kaarten bieden; KOEWACHT - De Vlaschaard, 13.00 uur: Biljarten; SLUIS - Sporthal de Vliete, 18,00 uur: Avond wandelvierdaagse; ST JANSTEEN - De Warande, 13.30 uur: KBO biljarten; Schuttersterrein de Tragel, 20.00 uur. Oefenschieting op de staande wip; TERNEUZEN - Dansschool Verberk- moes, 19.00 uur: Inschrijven nieuwe sei zoen; Dansschool Adrie Hamelink, Inschrijven nieuwe seizoen; VOGELWAARDE - Café Ons Vermaak, 14,00 uur; Kaarten; WESTDORPE - Café 't Polderken, 13.30 uur: Jokeren; De dans om het raadspluche in Zeeuws- Vlaanderen - op 20 november - belooft een drukke bedoening te worden: 32 partijen dingen die dag in drie gemeenten mee naar 71 raadszetels. Burgemeester R. Barbé van Terneuzen sprak gisteren, na de controle van de inschrijvingen, de hoop en verwachting uit dat niet al die partijen in de raden terechtkomen. In de optiek van Barbé zou een versnippering van het bestuur de slag-en daadkracht van de nieuwe raden niet ten goede komen. door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - Het tweeledige doel, dat voormalig minister Klaas de Vries van Binnenland se Zaken met de herindeling in Zeeuws-Vlaanderen voor ogen stond - de vorming van robuuste gemeenten met een daadkrach tig, kundig bestuur - wordt niet gehaald als het leeuwendeel van de partijen zitting in de raden krijgt. Niet alleen Barbé vreest voor een versnippering. Ook in Hulst is men geschrokken van de in schrijving van twaalf partijen. In de nieuwe Oost-Zeeuws- Vlaamse gemeente zullen even wel niet alle twaalf partijen ook daadwerkelijk meedoen aan de electorale kamp. De Lijst Ge meenschappelijke Belangen bijvoorbeeld zal niet met een ei gen kandidatenlijst komen. De kandidaten uit deze voormalige Steense lijst zullen te vinden zijn op de lijst van fusiepartner Groot-Hulst. Zusterclub Groot- Hontenisse komt wel met een ei gen lijst, maar zal vervolgens in Hulst een alliantie aangaan met Groot-Hulst, die na de verkie zingen hoogstwaarschijnlijk gevolgd wordt door een samen gaan van de twee groeperingen. De wat omzichtige aanpak moet beschouwd worden als een ver kiezingsstrategie van de oprich ter van Groot-Hulst, de huidige wethouder B.Picavet, die ervan uitgaat dat men beter de verkie zingen kan ingaan met twee vol le lijsten met dertig kandidaten dan met één. De vraag rijst of alle gere- gisteerde partijen ook daadwer kelijk met een lijst van enige omvang op de proppen kunnen komen. D66 haakte in Sluis af, omdat ze onvoldoende geschik te kandidaten kon vinden. Ook in Hulst komen de links-libera len niet met een eigen lijst, maar heeft de voormalige D66-voor- man Theo Blommaert onderdak gevonden bij de lijst Progressief Hulst. Die lijst is er overigens niet in geslaagd om de Honte- nisser zustergroepring Progres sief Hontenisse bereid te vinden tot een fusie. Iets wat ook analyse GroenLinks Hulst of de PvdA in de Reynaertstad had kunnen proberen. Onderhandelingen hebben er wel plaatsgevonden, maar liepen vast zodra de kwes tie van verkiesbare plaatsen aan de orde kwam. Het gevolg van dit alles is dat links of centrum linkse kiezers in het nieuwe Hulst straks de keuze hebben uit vier partijen. Naast die vier zullen er in Hulst nog zeven lijs ten op het stemformulier staan, waarbij de nieuwkomers LPF- Hulst en Leefbaar Zeeuws- Vlaanderen. Of die laatste groe pering ook daadwerkelijk in Hulst en Terneuzen zal meedin gen naar de kiezersgunst met YERSEKE - In België wordt onderzoek gedaan naar cle vers heid van Zeeuwse mosselen. Er zou weieens gerommeld wor den met de verpakkingsdatum. Als de datum al niet klopte, kan dat volgens de Vereniging Mosselhandel Yerseke alleen per ongeluk zijn gebeurd. „IGanten hoeven daar niet bang voor te zijn. Ze moeten op de houdbaarheidsdatum letten", zegt voorzitter Jaap Holstein namens de mosselhandelaren. Het Belgisch Instituut voor Veterinaire Keuring (IVK) onder zoekt de verpakkingsdata van de mosselen. Dat gebeurt op verzoek van een restauranthouder uit Hasselt die afgelopen weekeinde bij de groothandel mosselen haalde. Hij ontdekte dat de mosselen volgens het etiket maandag, een dag later, waren ingepakt. Evenals het Belgische IVK zegt de Neder landse Rij ksdienst voor de keuring van Vee en Vlees (RW) wel eens verkeerde inpakcodes tegen te komen. „Maar niet in die mate dat het verontrustend is", aldus het RW. TERNEUZEN - Het stadhuis van Terneuzen was gisteren tus sen 10.45 en 14.00 uur telefonisch onbereikbaar. Ambtenaren en bestuurders konden zelf ook niet bellen via de centrale van het gemeentehuis. De oorzaak lag waarschijnlijk in een tech nische storing. TERNEUZEN - Het tweede deel van de Scheldeboulevard, tussen de jachthaven en de bocht ter hoogte van de apotheek wordt verfraaid. Het voet- annex fietspad wordt verbreed, er komen lantaarnpalen, twee 'ronderustpunten', extra bankjes en leunhekjes. De gemetselde ronde uitkijkplaatsen met zit bankjes komen ter hoogte van het stadhuis en in de bocht van de dijk. De verfraaiing van het stuk Scheldeboulevard sluit naadloos aan op het al opgeknapte weggedeelte tussen café restaurant Westkant en de jachthaven. Het werk begint op 5 september en moet half oktober af zijn. TERNEUZEN - Het Regionaal Indicatie Orgaan Zeeuwsch- Vlaanderen (RIO) is er in geslaagd om binnen drie maanden de achterstand in het afgeven van indicatiebesluiten volledig weg te werken. Dat betekent dat sinds deze week verzoeken om directe afhandeling nog diezelfde dag worden veiwerkt. Het RIO bepaalt of mensen in aanmerking komen voor zorg. In mei was de wachtlijst al opgelopen tot bijna achthonderd mensen. Voorzitter Leen Wille van het RIO is bijzonder tevre den. „In drie maanden tijd is een werkvoorraad van 800 aan vragen afgewerkt", aldus Wille. SAS VAN GENT - De gemeente Sas van Gent moet in het overleg over de verplaatsing van het rangeerterrein de knup pel in het hoenderhok gooien. De gemeente moet maar eens dreigen met de sluiting van het emplacement. Dit zei CDA'er R. Bruggeman gisteravond tijdens de vergadering van de ge meenteraad. Volgens Bruggeman zit er weinig schot in de on derhandelingen om een einde te maken aan de jarenlange overlast. De CDA'er beweerde te weten in België dat er alter natieven voor het rangeerterrein voorhanden zijn.. Brugge man kreeg bijval van PvdA, WD en D6 6Burgemeester P. van den Baar zei dat het college geen moeite mee had om 'als stok achter de deur' de sluiting van het rangeerterrein te berde te brengen in het overleg met het ministerie van VROM. SAS VAN GENT - De gemeente Sas van Gent moet de herinvoe ring van het schoolzwemmen in heroverweging nemen. Een mo tie van die strekking, die gister avond werd ingediend door D66, is door alle gemeente raadsfracties gesteund. Gezien de recente tragische ge beurtenissen met verdrinkings- gevallen onder kinderen en het voornemen van de regering het schoolzwemmen weer hoog op de agenda te plaatsen, moet het gemeentebestuur van Sas seri eus onderzoeken of het school zwemmen weer kan worden in gevoerd, betoogde D66'er M. Weemaes. .Wethouder E. Spuesens vond de motie van haar partijgenoot 'sympathiek'. Ze tekende echter wel aan dat het schoolzwemmen jaren geleden is afgeschaft om dat de kosten te hoog werden. Advertentie Shirts Complete collection Advertentie een gedegen kandidatenlijst valt overigens te betwijfelen. Burgemeester Barbé van Ter- neuzen bevestigde dinsdag dat achter die groepering mensen met een extreem-rechts verle den schuilgaan. In West-Zeeuws-Vlaanderen zijn twee partijen afgehaakt (D66 en Lijst Rammelaere) en hebben zich drie nieuwe aange diend. De lokale Fortuynisten, de lijst Nieuw West van oud- WD-wethouder A. Rosendaal en GroenLinks. De lijst Ge meentebelangen heeft zich apart laten registreren, maar zal in oktober samen met de WD een gezamenlijke kandidaten lijst indienen. Of GroenLinks ook daadwerkelijk meedoet aan de gemeenteraadsverkiezingen in Sluis is afhankelijk van het feit of de partij voldoende kan didaten vinden kan. In Terneuzen gaan lokale libe ralen, die zich eerder al van de WD hebben afgekeerd (Ge meentebelangen Groot Sas en Lijst Snoodijk), onder de noe mer van Gemeentebelangen Kanaalzone (GBK) de strijd aan met de regionale afdeling van de moederpartij. Aangezien ook de Terneuzense Onafhankelijke Partij in dezelfde vijver vist en LPF-Terneuzen heeft de rechts georiënteerde kiezer straks in deze gemeente veel keus. Shops for Winners ZONDAGS GEOPEND: Sas van Genl - Hulst: van 14 u. tot 18 u, VRIJDAG KOOPAVOND: Terneuzen (tot 21.00 uur)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 49