Capelle zegt wat-ie denkt Renesse tevreden met handhaving Hoge verwachtingen bij SKNWK Vermeulen verlangt naar middenveld Luctor'88 favoriet in de vijfde klasse 31 Doelman van Duiveland (35) wil nog ontzettend graag Eigen doelpunt na zes seconden Zonnemaire zondag vijfde klasse donderdag 29 augustus 2002 Hij is het enfant terrible van de hoofd macht van promovendus SV Duive land, Desgevraagd krijg je altijd zijn on verbloemde mening. Hij is recht voor zijn raap. Je weet altijd wat je aan doelman Hans Capelle hebt. Toch kent ook hij zijn grenzen: ,,Ik zeg altijd waar het op staat. Wat ik van onze vorige trainer Ton van de Spaan vond? Nou laat ik dat maar niet zeggen, want ik houd niet van natrap pen." Over de nieuwe trainer Piet Roks wil de 35-jarige Oosterlander van de kersverse derdeklasser wel een boekje opendoen. Hij heeft dan ook slechts positief nieuws te melden over oom Roks. „We zijn het af gelopen seizoen wel sterker geworden maar niet beter. Ik hoop en verwacht dat Piet dat er wel inkrijgt. Hij legt tijdens trainingen regelmatig het spel stil om spelmomenten te bespreken en nog eens over te doen. Dat kan ik altijd enorm waarderen, daar leer je wat van." Capelle zit op zijn praatstoel. Ook over zijn mede-teamgenoten wil hij best zijn onomwonden oordeel vellen. ,,Op het middenveld missen we nu iemand die zijn mond eens opentrekt, een leider. Bart van de Hulle zou zo'n type moeten zijn, maar is dat niet. Jaco de Bruine is ook een stille. We hebben nu Leo Burgers vanBru erbijHij is een speler die ervoor gaat, misschien kan hij dat wel. En dan hebben we nog een probleem met de laatste man. Hans Verhoek is een vraagteken. Dan zouden koppers als Jaco de Bruine, Leo Burgers of Bart van de Hulle het moeten worden." Ook over het te spelen systeem heeft Hans Capelle zo zijn voorkeur. ,,We spe len nu 4-4-2. Daar ben ik niet gek van. Ik zou het liefst met drie spitsen spelen. Ook met dit Duiveland. Ronald Zwager links, Lex Zwang rechts en met BaiTy Steen- poorte in het midden. Toen ik zelf nog voetbalde en spits was, speelden we ook met drie spitsen. Ik scoorde toen enorm veel met mijn kop. Daar moest ik het van hebben. Op een gegeven "moment zijn we naar twee spitsen gegaan. Niks voor mij ik ben nu eenmaal geen loper", glimlacht Capelle, die net voor de tweede keer va der is geworden. Maakt hij als 35-jarig oudje nog wel een kans tussen die jonge honden? ,,Ik pro beer daar niet al teveel over na te denken. Ik leef van dag tot dag. Het is zo dat de keeper van het tweede, Bernhard Zwijstra, eraan zit te komen. Hij is 19 of 2 0 j aar en nog wat onzeker. Ik heb ook ge hoord dat Edo van Beek weer wil begin nen. Dat is ook een jonge gozer. Ik ga in elk geval trainen en mijn best doen. Nu we eindelijk in die derde klasse zitten, zou ik het toch zonde vinden er niet bij te kunnen zijn", klinkt het eerlijk. Er is voor hem eventueel toch nog wel een plaatsje bij één van de andere drie senio renteams van SV Duiveland? Capelle: „Ik heb er absoluut geen zin in om in het vierde te gaan ballen. Die mentaliteit daar sluit niet aan bij mijn ideeën. Ik wil nog zo graag presteren. Nee, ik zou dan nog het liefst bij het eerste betrokken blijven. Als vlagger of zo, of desnoods als keeperstrai ner. Eigenlij k wil ik er helemaal niet over nadenkenWe hebben nog nooit zo 'n goe de ploeg gehad en nog nooit in de derde klasse gespeeld. Ik wil gewoon samen met die peuken bij de eerste zes eindigen volgend seizoen." Na de indeling van de derde klasse te hebben gezien, voelde Hans Capelle zich meteen in zijn nopjes. „Het is een mooie klasseDe meeste ploegen zitten ver weg, in de buurt van Dordrecht en Papen- drecht en zo. Heel leuk. Ik vind het geen nadeel dat je dan telkens minstens een uur moet rij den bij uitwedstrijden. De enige twee bekende tegenstanders zijn Bruse Boys en WHS. Je krijgt in deze klasse waarschijnlijk meer ruimte om op te bouwen en dat is goed voor Duiveland. We l_ moeten het nu eenmaal liHV©[J0 niet hebben van de lan- 'ffl© ge bal, want we hebben AyAiy geen koppers voorin." Wanneer de voetballen de goalie gevraagd wordt een keuze te maken tussen veld- speler of doelman komt hij er vooralsnog niet uit. „Ik vind hetallebei leuk en doe het beide graag. Als spits is het natuur lijk lekker om te scoren, maar als keeper kan je je onsterfelijk maken door die ene belangrijke redding. Als spits heb ik des tijds enorm veel geleerd van trainer Cees Willemse. Ik moest van hem op trainin gen vaak drie kwartier eerder komen en dan liet hij me alleen maar kaatsen. Cees vind ik een van de betere trainers die er rondlopen. Mijn sterke punt als keeper is in de lucht en het meevoetballen. Omdat ik geen echte keeperstraining krijg, weet ik wel dat ik teveel ballen stop met mijn voeten. Een gemiddelde spits wordt hele maal gek van mij. Wanneer ik meer duik op de ballen zou het nog beter gaan denk ik", vertelt de 1.93 meter lange Capelle. Als sluitpost put Capelle kennis uit zijn ervaringen als veldspelen „Ik ben zelf ook verdediger geweest, dus je weet wat je dan moet doen. Ik probeer ze constant te coachen. Dat is belangrijk voor die jonge gasten. De tegengoals van vorig seizoen waren meestal weggevertjes. Het moeilijkste is je concentratie te houden als je 3-0 voor staat en zo. Blunders maak ik niet zo vaak. En als het gebeurt, hoef ik alleen maar zondagavond naar Studio Sport te kijken. Zelfs daar gaat het niet altijd goed." Ben Hameeteman Je eerste seizoen in de hoofd macht van Renesse en dan meteen promoveren. Kan het mooier? Het overkwam Pascal Dronrijp. Toch blijft de 20-jari- ge aanvallende middenvelder van Renesse er laconiek onder. ,Het maakt mij niet zoveel uit of ik in de vijfde of vierde klasse speel. Zolang ik maar plezier in het spelletje heb. Via de nacompetitie slaagde Re nesse er afgelopen seizoen in te promoveren naar de vierde klasse zondag. Voor Renesse- speler Pascal Dronrijp kwam die promotie niet onverwacht, hoewel hij pas voor het eerst bij de eerste selectie zat. „Als je het hele seizoen bij de bovenste ploegen staat dan verdien je het om een klasse hoger te voetbal len." De nieuwe competitie ziet Dr onrijp onbevangen tegemoet. In tegenstelling tot vorig seizoen liggen er voor de formatie van Cees van Dijk geen Schouwse derby's meer in het vooruit schiet. Daar tegenover staat dat de eilandploeg wel zeven keer naar Zeeuws-Vlaanderen mag afreizen. „Ik heb geen flauw idee wat me dit seizoen te wach ten staat. Ik laat het gewoon maar tp me afkomen. Dit wordt pas mijn tweede seizoen in het eerste elftal en van al onze te genstanders weet ik heel wei nig. Alleen dat we voor de uit wedstrijden wat verder moeten rijden, maar voor de rest niets. Ik denk dat we fysiek gezien ze ker wel mee kunnen komen. Technisch misschien wat min der." „Daarom moet je van Renesse komend seizoen niet teveel ver wachten. Als we ons kunnen handhaven dan hebben we het al goed gedaan. Er is dan ook he lemaal geen druk om te preste ren. Een periodetitel zou heel mooi zijn, maar ik denk niet dat dat echt realistisch is. Boven dien hebben we nog steeds met een krappe selectie te maken. Misschien dat er nog wat jeugd doorstroomt en wat mensen van het tweede bijkomen, maar daar houdt het dan ook wel mee op." Ook Dronrijp zelf zal komend seizoen nog wel eens een trai ning moeten laten schieten. De aanvallende middenvelder wacht een nieuwe carrière als economiestudent aan de Eras mus universiteit van Rotter dam. „Het zal lastiger worden om elke week te komen trainen, maar zolang ik nog geen kamer heb in Rotterdam probeer ik er zo vaak mogelijk te zijn", aldus Dronrijp, die tegenwoordig in Nieuwerkerk woont. Pascal Dronrijp: „Ik denk dat we fysiek gezien zeker wel mee kun- Maurice Steketee nen komen." foto Marijke Folkertsma De vierde klasse B kent geen uitgesproken kampioens kandidaat. Drie van de in totaal zeven Zeeuwse ploegen in deze klasse hopen wel in de top mee te draaien. SKNWK lijkt van die teams de meeste kans op de titel te maken. De ploeg van Cees Willemse heeft een jonge en vooral brede selectieWIK' 5 7 en Smerdiek gelden als outsi ders. Hoedenkenskerke Een periodetitel acht hij nog wat te hoog gegrepen, maar een plaats in de middenmoot is vol gens trainer Leo Uitterhoeve haalbaar. „De laatste twee sei zoenen hebben we altijd onder in gestaan en ik hoop daar deze competitie verandering in te brengen. En dat moet ook kun nen lukken, want ik heb meer spelers waaruit ik kan kiezen dan voorgaande jaren." Krabbendijke Met een bredere selectie dan vo rig seizoen hoopt coach Bart Dirkx de competitie in het lin kerrijtje te beëindigen. „Ik heb wat geroutineerde spelers uit het tweede elftal teruggehaald en er zijn wat A-junioren over gekomen, dus in de breedte zijn we er een stuk sterker op gewor den. We proberen het mindere resultaat van vorig seizoen te verbeteren" SKNWK De verwachtingen bij SKNWK zijn hooggespannen. „We heb ben vorig jaar veel progressie geboekt en we gaan er dit sei zoen alles aan doen om te pro moveren", vertelt oefenmeester Cees Willemse. „Met de komst van de gebroeders Padmos en een aantal jeugdspelers is de concurrentie. Het is dus alleen nog even afwachten hoe de spe lers het gaan opvangen als ze wissel komen te staan. Smerdiek Smerdiek-coach Pim Potappel verwacht dat zijn team een stapje terug zal moeten doen. De Mevo had de toss gewonnen en koos voor de aftrap. Hadden ze dat maar niet gedaan. Zonder dat tegenstander Heinkenszand ook maar één inspanning hoefde te leveren, stond het al op een 1 -O-voorsprong. Na zes seconden lepelde laatste man Piet Verschuure de bal over zijn eigen doelman. De ongelukkige start van Mevo vond plaats op zaterdag 14 februari 1981 in Heinkenszand. De Zierikzeese ploeg was koploper in de eerste klasse van de afdeling en was vol goede moed afgereisd naar de Bevelandse mid denmoter. Het had de voorgaande nacht gevroren en het veld was keihard. De terug speelbal van de aftrap stuiterde daardoor alle kanten op. Routinier Verschuure stond tussen de middencirkel en het zestienmeter gebied, zo'n 25 meter van het doel van Jan van de Linde. „Jan riep: 'laat maar gaan'. Ik dacht dat-ie de bal even wilde voelen." Met zijn rug naar het doel tikte Verschuure de bal blind terug op zijn doelman. Maar toen de libero zich omdraaide, zag hij tot zijn schrik dat Van de Linde vér voor zijn doel stond. Met een listige lob zeilde de bal over Van de Linde in het doel: 1-0. Mevo-trainer Ko Willemse was niet zo gelukkig met de actie van Ver schuure en voor de eerste en enige keer onder coach Willemse werd de laatste man gewisseld. De wedstrijd ging niettemin verloren (2-0), maar nadien verloor Mevo geen wedstrijd meer. Enkele maanden later promo veerde de ploeg als kampioen naar de vierde klasse van de KNVB. Met Verschuure kwam het ook allemaal goed: hij werd later trainer en zelfs voorzitter bij Mevo en is tegenwoordig voorzitter van het biljartdis trict Schouwen-Duiveland. Rudy Boogert ploeg uit Sint-Maartensdijk, die elk jaar dicht bij promotie is, zag een aantal basisspelers, on der wie Pierre Withagen en Re- my Potappel, wegvallen. „Ik zie het vooral als een uitdaging om een nieuw jong team op poten te zetten", vertelt Potappel. Stavenisse Voor Stavenisse is de competitie al een heel stuk geslaagd als de ploeg niet als laatste eindigt. „Ik zou al heel erg tevreden zijn we als we derde of vierde van onder worden"zegt de nieuwe trainer Dick Soomers. WIK'57 De selectie van WIK'57 is nage noeg intact gebleven. Trainer Jaap de Ridder verwacht dan ook dat de club uit Kerkwerve gewoon weer voor de bovenste plaatsen gaat meedoen. „Er zijn twee oudere spelers gestopt en daar zijn twee j onge voor terug gekomen. We zijn er dus niet breder of sterker op geworden. We gaan gewoon ons eigen spel letje weer spelen en zien dan wel waar het schip strandt. Wolfaartsdijk Trainer Peter Groenewegen be gint zonder doelstelling aan het nieuwe seizoen. „Ik ga proberen zes A-junioren in te passen en dat kost tijd. Wolfaartdijk heeft bewust voor de Brabantse klas se gekozen. Maurice Steketee Het afgelopen voetbalsei zoen was er voor Jarno Ver meulen één om snel te vergeten. Door blessures en schorsingen miste hij veel wedstrijden. En de duels die hij speelde, stond hij linksback. Die positie ambieert de middenvelder niet. „Ik hoop dit seizoen gewoon weer links half te staan", zegt Vermeulen. Het zal voor Vermeulen niet ge makkelijk worden om zijn oude stekkie links op het middenveld te heroveren. Want de concur rentie op het Zierikzeese mid denveld is groot, weet Vermeu len. Toch hoopt hij dat hij van de nieuwe oefenmeester John de Frel de kans krijgt zichzelf waar te maken. „Door blessures en schorsingen van anderen kwam ik vorig sei zoen op de linksbackpositie te recht. Het was een plek waar ik het zelf niet echt mee eens was, maar bij gebrek aan beter ben ik daar maar gaan staan in het be lang van het team. Bovendien heb ik door blessures en schor singen ook nog heel wat wed strijden gemist, dus al met al was het geen geweldig jaar voor mij." Middenmotor En ook voor Zierikzee ging het niet van een leien dakje. De ploeg wist zich pas twee duels voor het einde van de competitie definitief veilig te spelen en ein digde uiteindelijk op de negen de plaats. „Een positie die Zie rikzee niet waardig is"vindt de 25-jarige Vermeulen. „Ik denk dat we zeker een stabiele mid denmoter kunnen zijn. Dit sei zoen zullen we dat moeten waarmaken. Kampioen zullen we komend seizoen zeker niet worden, maar een periodetitel moet wel tot de mogelijkheden behoren. Ik hoop in ieder geval dat het seizoen wat minder rom melig wordt dan vorig jaar. Want toen hebben we tegen de onderste ploegen veel onnodige punten laten liggen, terwijl we tegen de beter voetballende teams juist veel punten pak ten." Een verklaring heeft Vermeulen er wel voor. „Als we zelf het spel moeten maken, wordt het voor ons een stuk lastiger. We hebben namelijk geen ploeg om de ver dediging van de tegenstander open te breken. Bovendien ont breekt het bij ons aan scorend vermogen. Voor de doelpunten zijn we teveel afhankelijk van Thomas Vos. Hij is bij ons eigen lijk de enige die vaak weet te scoren." Daar staat echter tegenover dat de Zierikzeese defensie altijd maar weinig tegendoelpunten hoeft te incasseren. „Zierikzee staat al jaren bekend om zijn goede verdediging. En we heb ben met Jaco van der Schee na tuurlijk de beste keeper van Zeeland op doel staan," zegt Vermeulen. Vermeulen begint dit jaar aan zijn achtste seizoen in de hoofd macht van de Schouwse voet balclub. „Ik ben bij Mevo be gonnen, maar omdat ik hogerop wilde, heb ik bij de B-junioren de overstap naar Zierikzee ge maakt. Zij speelden op dat mo ment in de derde divisie. Op mijn zeventiende ben ik toen na de winterstop bij de eerste se lectie gekomen. We werden dat jaar nog kampioen ook. Tot nu toe is dat ook het mooiste jaar uit mijn carrière geweest." Maurice Steketee Na het behaalde kampioen schap in de reserve vijf de klasse mag de hoofdmacht van Zonnemaire dit seizoen een klasse hoger uitkomen. In de reservevierde klasse moet de ploeg van Ronald van Don gen het opnemen tegen Lewe- dorpse Boys 2Zierikzee 3Vlis- singen 3, Patrijzen 3, RCS 4, Luctor'88 3, Zeelandia Middel burg 3, Renesse 2, Vlissingen 2, Goes 3Domburg 2 en Zeelandia Middelburg 4. Selectie Zonnemaire: Chris Bilsas Ronald van Dongen, Marnix Eijs- koot, Lennert Goudzwaard, Mauri ce Hart, Peter 't Hart, Alex de Jong, Rutger Kooman, Yama Sakha, Ed ward Schenk, Erik Stoel, Steven Verseput, Victor Verseput, Edwin de Vlieger, Marcel de Vlieger, Jasper Waalwijk, Leonardo Geelhoed, Er- win van de Wekken. Trainer: Ronald van Dongen. Nieuwe ronde, nieuwe kan sen. Na het seizoen waarin Noormannen heer en meester was mogen de zondag-vijfde- klassers een nieuwe gooi doen naar het kampioenschap. Dreischor hoopt op de nacom petitie, Ouwerkerk wil 'mee draaien'.De meeste oefenmees- ters zien Luctor'88 als titelfavo- riet. Dreischor Trainer Wim van der Linde kijkt tevreden terug het vorige sei zoen: „We hebben toen bijna van elke ploeg minimaal een punt gepakt en dat geeft een goed gevoel." De oefenmeester wil pas na de winterstop bekijken wat de mo gelijkheden zijn. „Als we bo venaan het rechterrijtje staan of onderaan in het linkerrijtje doen we het goed en kunnen we misschien hopen op nacompeti tie." Grootste kanshebbers voor de titel zijn volgens Van der Lin de Luctor'88 en het gedegra deerde Hansweertse Boys met Jong Ambon als outsider. Hansweertse Boys Voor Hansweertse Boys is maar één ding belangrijk. We willen zo snel mogelijk terugkeren naar de vierde klasse", zegt trai ner Gerrit Petersen. Petersen staat dit seizoen alleen naast het veld en verschijnt niet meer bin nen de lijnen. Jong Ambon Bert Pentury (onder meer oud trainer van Zierikzee) zwaait de scepter bij de Middelburgers, die vorig seizoen vierde werden onder Max Patty en Agus Latu- meten. De doelstelling voor de ze jaargang is „lekker mee voet ballen." Kwadendamme Het grootste probleem voor de ploeg van trainer Izaak Verkeste is niet de tegenstander.Vorig jaar hadden we veel last van blessures." Kwadendamme gokt dit seizoen op een plek in het linkerrijtje. Verkeste ziet in Luctor'88 de nieuwe kampioen. Lewedorpse Boys Herman Vermeulen heeft net als de meeste collega's te maken met een kleine groep. Vermeu len is daarom blij met de terug keer van Edwin Fraanje. „Hij gaat het na anderhalf jaar bles sureleed weer bij ons pijoberen. Wie kampioen gaat worden is voor Vermeulen zeer duidelijk: Ik zou al mijn geld inzetten op l^uctor. Het is bij Hansweert de waag hoe zij de degradatie ver werkt hebben." Luctor'88 Luctor' 8 8 is voor de meeste trai ners een van de grootste kans hebbers voor de titel. Toch houdt trainer Cees van der Lin de van het elftal uit Heinkens zand een slag om de arm: „Je moet altijd realistisch blijven. We hebben een jonge onervaren ploeg met enkele ouderen. Het elftal is nog onevenwichtig. Van der Linde zag zijn spits naar Robur vertrekken, maar is blij met de terugkeer van Serge de Blaeij (Goes). Het doel voor kor mend seizoen is een periodeti-" tel. Ouwerkerk Trainer Ron de Bruine begint bij Ouwerkerk aan zijn eerste sei zoen: „Mijn doelstelling is om de ploeg conditioneel goed aan de start te krijgen. Als de conditie in orde is kan ik me meer gaan richten op tactisch beter laten voetballen van het elftal. Ik heb de ploeg gezegd dat we een team hebben dat aardig kan mee draaien in de vijfde klasse." De grootste titelkandidaten zijn volgens De Bruine Luctor'88 en Robur: Ik heb Robur vorig sei zoen gezien, die jongens vormen een leuke jong elftal. Robur Marcel de Nijs maakte de over stap van Luctor naar het Goese Robur en hoopt mee te doen voor een periodetitel. Het kampioenschap is minder re- eel", aldus de oefenmeester. Ro bur heeft een jonge ploeg. „Er is veel jeugd doorgekomen. Meestal speelde Robur onderin mee. Vorig jaar heeft het team zich voor het eerst laten zien met een vijfde plaats". Kans- 5 hebbers voor de eerste plaats zijn volgens De Nijs Jong Am- bon en Luctor'88. Volharding De laatste plaats werd afgelo pen voetbal jaargang ingeno men door Volharding. De ploeg uit Ovezande heeft dit jaar een nieuwe trainer. De Griek Nikos Kardakaris heeft een mooi stre ven voor dit seizoen. Kardaka ris: We willen dit jaar mooi voetbal spelen." Ed Postma van der hav Hans Capelle, doelman van Duiveland. „Ik heb er absoluut geen zin in om in het vierde te gaan ballen. Die mentaliteit daar sluit niet aan bij mijn ideeën." foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 45