Verzoek tijdelijk gebruik loswal PZC meubelzaak geschokt door faillissement Werknemers Goese Joyful maakt korte metten met bijgeloof Ouwerkerk profileert zich met Krekenfeest Biljartcentrum Zierikzee wordt rijtje huizen Scooterrijder gewond Contactslot gestolen Schenking zendingswerk Proces-verbaal voor baldadigheid Fiets ontmanteld in Souburg Motor keert niet terug van proefrit Dienst Landelijk Gebied vraagt ontheffing milieuverordening De Schelphoek Dorpsraad Oosterland Informatie over borstvoeding Fiets veilig naar school agenda Kor en bot vaartocht Markt in Verpleeghuis donderdag 29 augustus 2002 BURGH-HAAMSTEDE - Een 19-jarige scooterrijder is dins dagnamiddag bij Haamstede gewond geraakt na een aanrij ding met een bestelauto. De 39-jarige bestuurder van de wagen verzuimde op het kruispunt van de Zandweg met de Kiteaijensteinweg voor rang te geven aan de voor hem van rechts komende Schou- wen-Duivelander. De jongeman liep door de botsing diverse kneuzingen op. Zowel de scooter als de bestelauto raakten zwaar be schadigd. BROUWERSHAVEN - In de Poortdijkstraat in Brouwersha ven werd dinsdagavond vernielingen aangericht aan een au to. De dader brak het portier- en het contactslot uit en nam die mee. Het schadebedrag is onbekend. BRUINISSE - De zendingsgroep Bruinisse onder leiding van Herman Knot heeft de voormalige Bruse predikant R. de Jong gisteravond een bedrag van ruim 5.000 euro aangeboden als schenking voor zijn zendingswerk in Zimbabwe. De Jong leidt in opdracht van de Gereformeerde Zendingsbond al ge durende drie jaar predikanten in Zimbabwe op en houdt zich daarnaast samen met zijn echtgenote vooral bezig met hulp verlening aan de lokale bevolking. Het echtpaar De Jong ver toeft nu enkele weken in Nederland maar vertrekt binnenkort weer naar Zimbabwe. Terwijl De Jong bij de zendingsgroep in Bruinisse de schen king in ontvangst nam, waren zijn echtgenote en zijn tienjarig dochtertje Johanna aanwezig in de Gasthuiskerk in Zierik- zee bij de startavond van de leerlingen van enkele christelijke basisscholen. Johanna vertelde daar aan leeftijdsgenootjes hoe het is om als Nederlands meisje in een ontwikkelingsland te leven. MIDDELBURG - De politie heeft in de nacht van dinsdag op woensdag een 18-jarige Vlissinger op de bon geslingerd. Sur veillerende agenten zagen de jongen op de Bosschaartsweg in Ritthem fietsen met een terrasstoel achterop. Hij bleek deze kort daarvoor meegenomen te hebben vanaf het terrein van McDonalds in Middelburg. OOST-SOUBURG - Een fiets die dinsdagavond in de Spoor straat in Oost-Souburg stond, is vernield en ontdaan van al lerlei accessoires. Tussen zeven uur en half negen 's avonds werd het slot vernield. Een kabel, de fietscomputer, fietstassen en de pomp werden weggenomen. De jasbeschermer, de trappers en het lak wer den beschadigd. THOLEN - Een onbekende man heeft dinsdagavond in Tho- len-stad een motor niet teruggebracht na een proefrit. De man had gereageerd op een advertentie van een particulier die zijn motor te koop had aangeboden. Het voertuig heeft een waarde van een paar duizend euro. door Ali Pankow SEROOSKERKE (S) - De Dienst Landelijk Gebied (DLG) doet een dringend verzoek aan Gedeputeerde Staten, de Pro vinciale Milieuverordening zo danig aan te passen dat de los wal in De Schelphoek tijdelijk kan worden gebruikt voor het afvoeren van ontgraven grond uit het Prunjegebied. De loswal daar valt binnen de begrenzing van de milieuverordening en mag derhalve niet meer worden gebruikt voor laden en lossen. De zuidkust van Schouwen is al enkele jaren volop in beweging ten gunste van natuuruitbrei- ding. Als een van de eerste pro jecten werd destijds de voorma lige Schelphoekhaven opnieuw ingericht. De trailerhelling en de loswal werden toen bewust gehandhaafd voor afvoer van grond per schip. Aangrenzend aan De Schelphoek wórdt thans in fasen de Prunje ingericht, als onderdeel van de zuidkust. Daarbij zijn enkele grondde- pots ontstaan. Hoewel met een deel van de ontgraven grond de voormalige stortplaats aan de Hoosjesweg werd afgedekt, zit de DLG met diverse grondde- pots die nog moeten worden af gevoerd. De DLG acht het ge bruik van de loswal daarbij noodzakelijk. De Schelphoek is inmiddels echter aangewezen als milieu- beschermingsgebied waar de Provinciale Milieuverordening (PMV) op van toepassing is, met uitzondering van de trailerhel- ling. De ernaast gelegen loswal is echter wel binnen de PMV-be- grenzing komen te liggen en is daarmee tot rustgebied ver klaard. De afvoer van grond per schip hoort daarmee niet meer tot de mogelijkheden, temeer daar de verordening niet voor ziet in een ontheffingsmogelijk heid. De DLG verzoekt de provincie toch een gedoogbeschikking af te geven voor het incidenteel ge bruik van de loswal voor afvoer van grond per schip. Volgens de DLG is dat logisch en noodza kelijk omdat de werkzaamhe den worden verricht ten behoe ve va'n de natuurontwikkeling langs de zuidkust van Schou wen. „Het is gewenst dat hier formeel ruimte voor wordt ge boden door op korte termijn een gedoogbeschikking af te geven en daarnaast de PMV voor dit onderdeel aan te passen", schrijft de DLG in het verzoek aan de provincie. Eerder dit jaar liep de Stichting Historische Spelen Zierikzee te hoop tegen dezelfde verorde ning. Aanvankelijk was het de bedoeling de opvoeringen van het openluchtspel Dijkval in De Schelphoek te laten plaatsvin den. De PMV maakte dat echter onmogelijk en pogingen een ontheffing te laten gelden voor de voorstellingen liepen toen op niets uit. door Jeffrey Kutterink GOES - Meubelzaak Interieur Totaal in Goes is gisterochtend door de rechtbank in Middel burg failliet verklaard. Deson danks blijft de winkel tot en met zaterdag open. De dertig werk nemers staan op straat, zeven tien hebben nog geen ander werk gevonden. Het personeel reageert geschokt en is verbit terd. Interieur Totaal opende in okto ber 2000 met een 'alles voor wonen'-concept. Eigenaar A. Flikweert weet in de PZC an derhalve week geleden de toen nog aanstaande opheffing van de zaak aan de huidige staat van de meubelboulevard. Flikweert voerde onder meer de weinig aantrekkelijke inrich ting van de woonboulevard en de huidige wegwerkzaamheden aan de Van Hertumweg en de Ringbaan-West aan als oorza ken. Ook wees hij op de invoe ring van het betaald parkeren, waardoor klanten niet op hun gemak kunnen winkelen omdat ze een boete riskeren. Nu het faillissement door de rechtbank is uitgesproken, treedt het personeel naar bui ten. Het is verbitterd over de gang van zaken. In een brief aan de klanten leggen werknemers uit dat ze nooit goed op de hoog te zijn geweest van de situatie. Ze moesten van ongeruste fa brikanten horen wat er gaande was, schrijven ze in de brief. De medewerkers voelen zich be stolen, laten ze de klanten we ten. „Wij willen met deze brief aan klanten en fabrikanten uit leggen dat we tot op de laatste dag geprobeerd hebben om het voor u goed te doen. Wij voelen ons bestolen. Nog minder dan een vuilniszak. Die bindt men netjes dicht en zet men aan de straatkant, wij worden er opge gooid, zonder iets." Gekochte spullen Het personeel adviseert mensen die gekochte spullen ter opslag in de winkel te hebben staan, deze zo snel mogelijk op te ha len. Hoewel het pand van de fa milie Paauwe is (niet de familie die de winkel heeft in Zonne- maire), is nog onduidelijk of er in het pand in Goes een nieuwe meubelzaak komt. Inmiddels is een curator aangesteld. De FNV laat weten niet op de hoogte te zijn gebracht van het aanstaan de faillissement. De CNV-be- stuurder was niet bereikbaar voor commentaar, net zo min als eigenaar A. Flikweert van Inte rieur Totaal. De trailerhelling in de Schelphoekhaven ligt net buiten de begrenzing van het stiltegebied. De loswal valt daar echter binnen en mag der halve niet voor laden en lossen worden gebruikt. foto Marijke Folkertsma door Marcel Modde ZIERIKZEE - „Wat ga jij doen op vrijdag de dertiende? Thuis zitten op de bank, hopend dat je niks overkomt? Meld jij je dan ziek op school? Dan daag ik je bij deze uit te breken met een ge woonte." De boodschap van Joyful in een vlammende folder oogt onheilspellend. Maar het tegendeel is waar, verzekert co ordinator Dennis Verschoor van de jeugdgroep uit Zierikzee. Joyful maakt deel uit van de Pinkstergemeente in Zierikzee. Onder de noemer 'geloof of bij geloof' tarten ze vrijdag de der tiende september met een bij eenkomst in het dorpshuis van Nieuwerkerk het lot. Verschoor is evenwel bij voorbaat over tuigd van een goede afloop. „Wij willen de tegenstelling aange ven tussen enerzijds wat geloof is en aan de andere kant het bij geloof. Dat laatste is iets waar wij als Pinkstergemeente niets mee hebben. Juist daarom heb ben zo'n dag uitgekozen om dat uit te dragen. We hadden de REDACTIE SCHOUWEN-DUIVELAND Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB ZIERIKZEE Tel: (0111) 454647 Fax:(0111)454657 E-mail: redzzee@pzc nl Marcel Modde (chef) Piet Kleemans Famke van Loon Ali Pankow Rudy Boogert (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl keuze tussen verschillende da ta. Maar de kans om deze the matiek uitgerekend op vrijdag de dertiende op de korrel te ne men, konden we natuurlijk niet laten liggen", licht de in Ooster- land woonachtige Verschoor toe. De bijeenkomst (aanvang 20.00 uur) is bedoeld voor jonge men sen vanaf dertien jaar. Het dorpshuis van Nieuwerkerk is gekozen als locatie, vanwege de centrale ligging. Behalve jonge ren van Schouwen-Duiveland, verwacht de jeugdgroepcoördi nator ook de nodige belangstel ling van Goeree-Overflakkee. Hij rekent op zeker honderd gasten. Eén van de deelnemers aan de avond is Jan Maas. Hij werkt voor stichting De Hoop uit Dor drecht met alcohol- en drugs verslaafden. Vertier is er vooral in de hoedanigheid van de uit Friesland afkomstige mimespe- ler Elzo en de band Supersti- cious. Verschoor: „De bedoeling is dat iedereen actief meedoet. Het dak gaat eraf, in figuurlijke zin dan." OOSTERLAND - De dorpsraad van Oosterland komt donder dag 5 september bijeen voor een openbare vergadering. Op de agenda staat onder meer een ge sprek met de wethouders L. Ge- luk-Poortvliet (ruimtelijke or dening en verkeer) en G. van de Velde-de Wilde als kernbe stuurder voor Oosterland. Ook wordt die avond de film Ooster land 1966 gedraaid. De bijeen komst in de Oosterhof begint 's avonds om acht uur. ZIERIKZEE - De borstvoe dingsorganisatie LLL houdt vanaf september iedere tweede woensdagavond in de maand een informatiebijeenkomst. Iedere sessie worden er thema's behandeld die verband houden met moederschap en het voeden van baby's. De bijeenkomsten aan de Schouwenbank 111 be ginnen telkens om acht uur. Be langstellenden kunnen voor in formatie en telefonische vragen (0111-483425) terecht bij Diana r' -Ista. De nieuwe eigenaar wil van het voormalige biljartcentrum in Zierikzee weer drie afzonderlijke woonhuizen maken. foto Marijke Folkertsma door Marcel Modde ZIERIKZEE - Het voormalige biljartcen trum aan de Meelstraat in Zierikzee wordt in de oorspronkelijke staat terug gebracht. Achter de monumentale gevels moeten binnen twee jaar weer drie afzon derlijke woningen ontstaan, aldus de nieuwe eigenaar C. Stuut. Ten behoeve van de bewoners wordt ook de bijbeho rende garage achter het complex ver bouwd. Het biljartcentrum kwam in mei 2000 leeg te staan, nadat de toenmalig exploitant geen gat meer zag in de activiteiten. Aan vankelijk werd door automatenhandel Pierre de Jonge getracht de recreatieve horeca-functie voor het pand te behou den. Plannen voor een speelhal en soort gelijke activiteiten sneuvelden echter al snel. Kort voor de zomervakantie kwam het tot een akkoord over de aankoop door Stuut. De Zierikzeeënaar wil het blok zoveel mo gelijk in de oude staat herstellen. Het gebouw bestond oorspronkelijk uit drie afzonderlijke woningen, „Ik moet nog uitzoeken wat er precies wel en niet mag, maar die situatie terug te brengen, is zo'n beetj e onze inzet. We willen het ook achter die buitengevels zo origineel mogelijk maken." Volgens Stuut is het historisch karakter van één van de panden tot aan het dak re delijk bewaard gebleven. De twee ande ren moeten drastisch worden aangepast. „Dat is iets voor de langere termijn, We hebben geen haast." Hij verwacht 'binnen nu en twee jaar' met de verbouwing te kunnen beginnen. „Wanneer we zin heb ben. Het hangt ook af aan de medewer king van de gemeente. Het straatbeeld zal er in ieder van opknappendaar ben ik van overtuigd." Stuut koopt als particulier vaker oude panden om te verbouwen. Het merendeel van het werk voert hij zelf uit. Eén van zijn laatste 'projecten' was zijn voormalige woonhuis aan het Kraanplein in Zierikzee. De verwerving van het bil jartcentrum geldt in die zin in eerste in stantie als een 'vorm van belegging'. De woningen worden straks mogelijk ver huurd. Bij het plan wordt ook de achter liggende garage (zeventien meter diep en tien breed) betrokken, waar stallingruim te wordt gecreëerd voor de nieuwe bewo ners. Volgens een medewerker van de gemeen telijke afdeling ruimtelijke ordening be staan er planologisch geen bezwaren te gen het ombouwen van het bilj artcentrum voor woondoeleindenHet pand heeft mo menteel een dubbele bestemming, ook omdat de gewezen exploitant boven het centrum woonde. WESTENSCHOUWEN - Bij het trampolinecentrum aan de Ro tonde in Westenschouwen wordt zaterdag 31 augustus een informatiemiddag gehouden door de Fietsersbond. Centraal staat de landelijke ac tie 'We gaan weer naar school'. Binnen dat kader kan tussen twee en vijf uur informatie wor den ingewonnen over het veilig vervoer van schoolspullen op de, fiets, variërend van boeken tot en met sportkleding. Aan de hand van een aantal praktijkvoorbeelden wordt ge toond hoe het wel en hoe het niet moet. door Ali Pankow OUWERKERK - De sociale contacten, de natuur en de be drijvigheid in en rond Ouwer kerk vormen de pijlers onder de organisatie van het Krekenfeest op zaterdag 7 september. Het bijeen brengen van deze ele menten resulteert in een boei end en afwisselend festijn dat op die dag van 's middags twee tot 's nachts twee uur wordt ge houden op en rond de Ring van het dorp. Het initiatief tot dit Kreken feest is genomen door de dorps raad. Bestuurslid Stoffel Hille- brand lanceerde het voorstel een presentatie op touw te zet ten waarmee Ouwerkerk zich duidelijk zou kunnen profile ren. Zijn voorstel resulteerde in de vorming van een werkgroep die vrijwel alle verenigingen en groeperingen in het dorp en thousiast wist te krijgen om aan het festijn mee te werken. Er zal veel te beleven zijn tij dens het Krekenfeest, waarvan bur gemeester Asselbergs om 14.00 uur de opening verricht. Tegen over het dorpshuis wordt een markt ingericht met streekpro ducten, ambachten, hobby-ar tikelen en een presentatie van oude tractoren en landbouw machines. Slenterend langs de kramen komen de bezoekers veel te weten over zaken als bij envereniging, aardbeienteelt, kaasboerderij, wijnhoeve, kwe ken van zonnebloemen, paling rokerij, boerderij De Stelle, het waterschap en Staatsbosbe heer. In het dorpshuis zelf is een tentoonstelling ingericht met foto's en dia's van Ouwerkerk zoals het vroeger was, tegenover foto's van de huidige situatie. Tevens richten kunstenaars uit de regio hier een expositie in met schilderijen, beelden, foto's en quiltwerk. In de Hervormde Kerk wordt een kunstveiling gehouden met werk dat deze kunstenaars specifiek hebben STREEKACTIVITEITEN RENESSE - Inloophuis achter Jacobus- kerk, 10,15 uur: Start Excursie Slot Moer- mond; SEROOSKERKE - Dorpshuis, 9.00 uur: Vergadering Landinrichtingscommissie Schouwen-Oost; WESTENSCHOUWEN - Restaurant Zee- lust, 20.00 uur. ZoeZaa Gezelschapsspel; ZIERIKZEE - Gemeentehuis, 19.30 uur: Vergadering Gemeenteraad; afgestaan ten bate van het Aids- fonds. Voor de kinderen bevat het programma een springkus sen, schminken, een playback- show en een disco. Wie het dorp vanuit de lucht wil bekijken, kan vanaf het sport veld een rondvlucht met een he likopter maken. Voor degenen die de voorkeur geven aan dich ter bij de grond te blijven, rijdt er een boemeltreintje door de omgeving van Ouwerkerk. Ver der kan er onder leiding van een gids van Staatsbosbeheer een wandeling langs de kreken wor den gemaakt. Centraal op de Ring wordt een barbecue opge steld dichtbij de feesttent waar in een muzikaal programma wordt gepresenteerd. Daar treedt het 120-koppige smart lappenkoor Bagger uit Slie- drecht op met liedjes over smart en ellende, maar gelardeerd met een vrolijke noot. Verder zijn er optredens van twee shantyko- ren, het popkoor Popwave en een concert van muziekvereni ging Nieuw Leven. De band 'Face 2 Face' zorgt met dansmuziek, pop en Neder landstalige meezingers voor de finale van het Krekenfeest. ZIERIKZEE - Een groep weten schappers maakt op de mossel- kotter ZZ 10 van schipper Jac. Schot zaterdag 31 augustus de jaarlijkse Kor en Bot-vaartocht op deOosterschelde. Zij vissen daar naar fossiele overblijfselen uit het Pleisto ceen, circa 1,5 miljoen jaar gele den. De traditionele vaartocht wordt dit jaar voor de 52e keer gehouden. De tocht wordt we tenschappelijk begeleid door J. de Vos uit Leiden, De ZZ10 vaart zaterdag om 8.00 uur af en wordt rond 15.45 uur weer terug verwacht in Zierikzee. ZIERIKZEE - In de recreatie zaal van verpleeghuis Cornelia in Zierikzee wordt woensdag 11 september van 10.00 tot 16.00 uur marktdag gehouden. Bewo ners en bezoekers kunnen hier terecht voor tal van artikelen zoals snoep, gebak, fruit, vis, bloemen, toiletartikelen, on dergoed, nachtkleding, sokken en allerlei geschenkartikelen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 39