Opknapbeurt bedrijfsterreinen Drie miljoen voor begin Stadszicht Scholieren leren over bedrijfsafval Goes heeft knullige procedure gevolgd voor noodlokalen Werknemers Goese meubelzaak geschokt door faillissement Achterstallig onderhoud op De Poel III en IV in Goes wordt aangepakt Auto vliegt in de brand Motor keert niet terug van proefrit Werknemers aangehouden Goese automobilist krijgt klap Vernieling aan en diefstal uit auto's Schenking zendingswerk Muziekvereniging blijft hopen op Hummelsoos Berenfeest agenda door Rolf Bosboom GOES - De gemeente Goes wil verouderde bedrijventerreinen gaan opknappen. Binnenkort beginnen daarover gesprekken mei de betrokken ondernemers. Voor het project hoopt de ge meente op subsidie van het mi nisterie van Economische Za ken. Diverse bedrijventerreinen kunnen wel een opknapbeurt gebruiken. Het gaat voorname lijk om De Poel III en IV. De ge meente constateert onder meer dat er op diverse plaatsen spra ke is van achterstallig onder houd en dat her en der de schei ding tussen openbaar en privé- terrein onduidelijk is, met alle negatieve gevolgen van dien. Het streven is daarom te komen tot een 'revitalisering'. Gezien de hoge kosten die daarmee ge paard gaan, zijn bijdragen van derden nodig. Er wordt daarom een beroep gedaan op de subsi dieregeling TIPP (Tender Inves- terings Programma Provincies) van het ministerie van Econo mische Zaken. Goes heeft dat eerder al met succes gedaan voor ingrepen in de infrastruc tuur om De Poel beter bereik baar te maken. Wat de gemeente betreft komt er uiteindelijk een soort 'parkma- nagement', dat verantwoorde lijk wordt voor het beheer van de bedrijventerreinen. Voor de op te knappen delen moet De Poel II, het zuidwestelijke deel van het bedrijventerrein, de nieuwe norm worden. Etalage De vraag naar bedrijfsgrond in De Poel II loopt overigens enigs zins terug. In 2000 werd nog 5,6 hectare uitgegeven, vorig jaar liep dat terug tot 4,3 hectare. In de eerste helft van dit jaar ging 1,7 hectare van de hand. De ge meente wijt dat aan de neer gaande conjunctuur. De vraag naar grond in de zogeheten 'eta lage', de strook langs de A58/A256 is echter onvermin derd groot, maar daar is voorlo pig alles verkocht. Volgend jaar begint de uitgifte van grond in de woon-werkzone van De Poel II. Die vormt een overgangsgebied tussen het be drijventerrein en de nieuwe woonwijk Ouverture. Een deel van de kavels is bedoeld voor bedrijfspanden; het andere deel - nabij de museumspoorlijn - is bestemd voor wonen. Onderne mers kunnen zo bij hun bedrijf wonen. Beide onderdelen van de kavels zijn onlosmakelijk met elkaar verbonden en kunnen dus niet apart worden doorver kocht. Op niet al te lange ter mijn moet ook de tweede fase van het kantorengebied Sta tionspark haar beslag krijgen. Het bestemmingsplan wordt binnenkort aan de politiek voorgelegd, waarna het de in spraakprocedure in gaat. In de tweede fase wordt het gebied tussen het bestaande Stations- park en de Van Hertumweg ont wikkeld. De benodigde grond is inmiddels gekocht van de NS. Met de eigenaar van de koelhui zen, Van Garderen Dekker/WBU, is verder afge sproken dat het terrein wordt geleverd aan de gemeente in ruil voor bouwgrond. Ook mag de WBU de woontoren bouwen die in het plan is voorzien. Als het nieuwe deel van het Sta tionspark gereed is, heeft Goes - diverse andere locaties meege rekend - zo'n 50.000 vierkante meter vloeroppervlak aan kan toorruimte in de aanbieding. Daarmee kan zij de komende tien jaar vooruit. Ondanks sig nalen over teruglopende vraag naar kantoorruimte, is de ge meente niet bevreesd voor al te veel leegstand. Vooral voor de strook langs het spoor hebben zich al diverse belangstellenden gemeld. door Ingrid Huibers SINT-MAARTENSDIJK - Het bouwrijp maken van de grond voor de nieuwe wijk Stads zicht in Tholen kost in totaal bijna drie miljoen euro. Hoewel de werkzaamheden al begonnen zijn, heeft de raad dat geld officieel nog niet be schikbaar gesteld. Het is de be doeling dat de gemeente Tho len dat geld in vierwekelijkse termijnen aan Stadszicht Tho len BV betaalt. Die zorgt er op haar beurt weer voor dat de Roosendaalse aannemer Aan de Stegge wordt betaald. De kosten van het bouwrijp maken van de grond worden doorberekend in de kostprijs van de grond. Die kostprijs ontvangt de gemeente bij verkoop van de grond weer te rug. Kredietaanvraag Voordat de raad een besluit neemt, krijgt eerst de commis sie gemeentelijke ontwikke ling de kans de kredietaan vraag te bespreken. Dat gebeurt maandag 2 september om 19.00 uur in het gemeente huis in Sint-Maartensdijk. Diezelfde avond komen ook het voorontwerpbestem mingsplan en het beeldkwali teitsplan van de nieuwe wijk aan de orde. Dat zal hoogst waarschijnlijk weinig' discus sie opleveren, aangezien beide plannen geen inspraakreacties hebben opgeleverd. Het bouwrijp maken van de grond voor de nieuwe wijk Stadszicht in Tholen is al begonnen. foto Willem Mieras RILLAND - Op de zuidbaan van de A58 ter hoogte van Ril land is gistermorgen een auto in brand gevlogen. De 35-jarige bestuurder uit Oost-Souburg hoorde een knal onder de mo torkap, waarna de motor meteen uitviel. Hij kon zijn wagen uit laten rijden naar parkeerplaats Het Rak, waar de rook in middels onder zijn auto vandaan kwam. De brandweer heeft het vuur geblust. THOLEN - Een onbekende man heeft dinsdagavond in Tho- len-stad een motor niet teruggebracht na een proefrit. De man had gereageerd op een advertentie van een particulier die zijn motor te koop had aangeboden. Het voertuig heeft een waarde van een paar duizend euro. GOES - De politie heeft gisteren twee werknemers van een bedrijf uit Goes aangehouden wegens diefstal. Ze hebben de afgelopen maand elk twee mobiele telefoons gestolen en doorverkocht. De waarde van de telefoons bedraagt ruim vijftienhonderd euro. GOES - Een 44-jarige automobilist uit de gemeente Goes is gisteravond rond zes uur door een hem onbekende medeweg gebruiker geslagen. De Goesenaar kwam vanaf de Brugstraat en reed al op de brug, toen hem vanuit tegenovergestelde rich ting een automobilist naderde. De bestuurders kregen een woordenwisseling over wie van hen achteruit moest. De on bekende stapte uit zijn auto en sloeg de man uit Goes door de geopende autoruit de zonnebril van zijn neus. De onbekende reed tenslotte achteruit en verdween in de richting van Wol- phaartsdijk. OVEZANDE - In de nacht van dinsdag op woensdag werden in Ovezande negen auto's opengebroken. De auto's stonden geparkeerd in de Pastoor Fransestraat, Burg. Andriessen- straat, Ovezandseweg, Hoofdstraat, Oud Ovezandseweg, Mauritsstraat en Mr. Dr. Messtraat. Uit enkele auto's werd ge luidsapparatuur gestolen, maar uit de meeste werd niets weg genomen. Wel liepen alle voertuigen beschadigingen op. BRUINISSE - De zendingsgroep Bruinisse onder leiding van Herman Knot heeft de voormalige Bruse predikant R. de Jong gisteravond een bedrag van ruim 5000 euro aangeboden voor zijn zendingswerk in Zimbabwe. De Jong leidt in opdracht van de Gereformeerde Zendingsbond sinds drie jaar predi kanten in Zimbabwe op en houdt zich daarnaast samen met zijn echtgenote bezig met hulpverlening aan de lokale bevol king. Het echtpaar De Jong vertoeft nu enkele weken in Ne derland maar vertrekt binnenkort weer naar Zimbabwe. Ter wij 1 De J ong bij de zendingsgroep in Bruinisse de schenking in ontvangst nam, waren zijn echtgenote en zijn tienjarig doch tertje Johanna aanwezig in de Gasthuiskerk in Zierikzee bij de startavond van de leerlingen van enkele christelij ke basis scholen. Johanna vertelde daar aan leeftijdgenootjes hoe het is om als Nederlands meisje in een ontwikkelingsland te le ven. donderdag 29 augustus 2002 door Ingrid Huibers MIDDELBURG - De gemeente Goes heeft 'slordig' en 'knullig' gehandeld in de vergunnings procedure voor de plaatsing van een aantal noodlokalen voor het Goese Hoornbeeck College. Dat zei bestuursrechter T. Dam- steegt gistermiddag tijdens een door C. van 't Westende aange spannen procedure. Van 't Westende strijdt, ge steund door een groot aantal buurtbewoners, al enige tijd te gen de komst van de noodloka len op een veldje langs de Oran- jeweg. Het stukje groen tussen de vroegere BB-bunker en het gymnastieklokaal, werd vier jaar geleden aangewezen als hondenuitlaatplaats na een ge meentelijke actie tegen honden poep in Goes-Oost. Sindsdien is het veldje, zo be toogde Van 't Westende, uitge groeid tot een ontmoetingsplek REDACTIE BEVELANDEN/THOLEN Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 273000 Fax:(0113)273030 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Rob Paardekam Esme Soesman Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl voor de buurt. „Er komen men sen met honden en er komen mensen zonder honden. Ook de bewoners van zorgcentrum Randhof schuifelen er met hun rollator van bankje naar bank je." Het Hoornbeeck College gaat op de huidige locatie van ue school aan de Van Dusseldorpstraat nieuwbouw plegen. Het nieuwe schoolgebouw moet uiterlijk eind december 2003 klaar zijn. Tot die tijd moeten de ongeveer 215 leerlingen ergens worden ondergebracht. Losse units Voordat tot het plaatsen van noodlokalen besloten werd, heeft het schoolbestuur eerst al lerlei goedkopere tijdelijke huisvestingsmogelijkheden on der de loep genomen. Toch werd samen met de gemeente al vanaf begin dit jaar naar een plek voor losse units gekeken. Zowel een groep hondenbezitters onder leiding van Van 't Westende, als een groep bewoners van de De Graaffstraat gaven de gemeente in april al te kennen niets te voe len voor het tijdelijk afstaan van hun veldje. Uiteindelijk begon de gemeente pas eind juli de procedure om de tijdelijke plaatsing van de loka len mogelijk te maken. Donder dag 22 augustus viel de beslis sing om het Hoornbeeck College een bouwvergunning te ver strekken. De school kon toen in principe aan de slag, terwijl de actievoerders geen bezwaar konden maken, omdat ze door 'een administratieve vertra ging' pas een aantal dagen later schriftelijke bericht kregen. Knullig 'Knullig', oordeelde Damsteegt. „Daardoor staat iemand al op achterstand." Bovendien moest ook de rechtbank daardoor vol gens Damsteegt 'op idioot korte termijn' een zitting beleggen. De door Van 't Westende aange spannen procedure heeft er in ieder geval toe geleid dat het Hoornbeeck College begin deze week niet begonnen is met het plaatsen van de noodlokalen. Daardoor moet het nieuwe schooljaar dat maandag 2 sep tember zou beginnen, voorlopig worden uitgesteld. Damsteegt doet vandaag uit spraak. De tweedeklassers krijgen bij McDonald's een lesje over afval. foto Willem Mieras door Mieke van der Jaqt GOES - Huishoudelijk afval kent voor de meeste scholieren van het voortgezet onderwijs geen geheimen meer. De groene bak, grijze bak, milieubox, de vereniging die het oud papier ophaalt: het is allemaal gesne den koek. Ook zijn de meeste kinderen wel eens naar de glasbak, blikbak en door Rob Paardekam YERSEKE - Muziekvereniging Mozart uit Yerseke hoopt nog steeds haar intrek te kunnen ne men in de Ilummelsoos aan de Kerkhoekstraat. Die plek geniet de voorkeur boven de toekom stige brede school. „Toch ver wachten we van de gemeente niet het onmogelijke", aldus voorzitter M. Walhout. Mozart is dringend aan een nieuw onderkomen toe. De ver schillende onderdelen van de vereniging oefenen nu verspreid over diverse ruimten in Yerseke. De drumband moest zelfs uit wijken naar Wemeldinge. De vereniging was zeer verheugd toen de gemeente enkele maan den geleden met de Hummel- soos kwam. Een plaats in de bre de school aan de Hogeweg heeft niet de voorkeur van het be kledingcontainer gelopen of bij de milieustraat langs geweest. Heel anders is dat met het be drijfsafval. Dat leren 250 twee deklassers van het Buys Ballot College in Goes deze week tij dens een 'afvalrace' door Goes. Bedrijven betalen niet een jaar lijks bedrag, waarvoor het afval wekelijks wordt opgehaald. Be drijven betalen voor wat ze pro duceren en zoeken daarom naar manieren om er goedkoper van- stuur, omdat het een behoorlijk eind van het centrum verwij derd is. In een gesprek met de gemeente kreeg het bestuur gisteren te ho ren dat alles nog mogelijk is. Er is een globaal onderzoek gedaan naar de aanpassingsmogelijk heden, maar een nadere studie moet uitwijzen wat precies de kosten zijn om Mozart in de Kerkhoekstraat te vestigen. M. Noordhoek van de gemeente liet eerder weten dat de kosten van doorslaggevende aard zullen zijn bij de uiteindelijke keuze. Walhout heeft begrip voor het standpunt van de gemeente. Het staat voor hem buiten kijf dat de af te komen, bijvoorbeeld door het aan te bieden voor herge bruik. Gisteren ging de helft van de tweedeklassers op de fiets door de stad om bij 21 bedrijven te bekijken wat er zoal afvalt, hoe dat wordt gescheiden en waar het vervolgens heen gaat. Vandaag gaat er opnieuw een groep met hetzelfde doel op pad. Van de infomatie die de leerlin gen hebben vergaard mogen ze op school een presentatie ma- Hummelsoos van goede ge luidsisolatie moet worden voor zien. „We willen absoluut geen last voor de buurt zijn", verze kert hij. Het eerste globale onderzoek naar de Hummelsoos, uitge voerd door Deloitte Touche, laat zien dat er behoorlijk wat veranderingen moeten plaats vinden, wil Mozart er kunnen oefenen. De maximale geluids belasting voor de omliggende woningen bedraagt 40 tot 45 de cibel, terwijl het niveau van de muziekvereniging op honderd decibel ligt. Om een geluidsreductie van zo'n zestig decibel te realiseren, ken, waarvoor ze de vorm zelf kunnen kiezen. De afvalrace wordt gehouden door Milieu Educatie Centrum (MEC) De Bevelanden in samenwerking met de docenten van het Buys Ballot College. Het OLAZ gaf het project finan ciële steun en stelde, evenals twintig andere bedrijven en in stellingen, de vuilnisbak voor observatie ter beschikking. zijn de nodige aanpassingen no dig. Het onderzoeksbureau schat de kosten daarvan op 129.000 euro. Als het gedetail leerde onderzoek uitwijst dat het in werkelijkheid nog veel duurder wordt, valt de Hum melsoos af als locatie. Mozart zal zich daarbij neerleggen. „We hebben geen andere keus", al dus Walhout. Uit het onderzoek van Deloitte Touche blijkt verder dat de parkeermogelijkheden bij de Hummelsoos matig zijn en dat het pand niet hoog genoeg is om een optimale orkestklank te verkrijgen. Daarvoor is een hoogte van vij f meter noodzake- lijk, terwijl het gebouw ruim drie meter hoog is. Het onder zoek moet uitwijzen of met akoestische maatregelen een acceptabele orkestklank te ver krijgen is. door Jeffrey Kutterink GOES - Meubelzaak Interieur Totaal in Goes is gisterochtend door de rechtbank in Middel burg failliet verklaard. Deson danks blijft de winkel tot en met zaterdag open. De dertig werk nemers staan op straat, zeven tien hebben nog geen ander werk gevonden. Het personeel reageert geschokt en is verbit terd. Interieur Totaal opende in okto ber 2000 met een 'alles voor wonen'-concept. In de PZC van 14 augustus weet eigenaar A. Flikweert de toen nog aan staande opheffing van de zaak aan de huidige staat van de meubelboulevard in Goes. Flikweert voerde onder meer de weinig aantrekkelijke inrich ting van de woonboulevard en de huidige wegwerkzaamheden aan de Van Hertumweg en de Ringbaan-West aan als oorza ken. Ook wees hij op de invoe ring van het betaald parkeren, waardoor klanten niet op hun gemak kunnen winkelen omdat ze een boete riskeren. Verbitterd Nu het faillissement door de rechtbank is uitgesproken, treedt het personeel naar bui ten. Het is verbitterd over de gang van zaken. In een brief aan de klanten leggen werknemers uit dat ze nooit goed op de hoog te zijn geweest van de situatie. Ze moesten van ongeruste fa brikanten horen wat er gaande was, schrijven ze in de brief. Het personeel is tijdens een bij eenkomst op 25 april door de advocaat van de familie Flik weert bijgepraat, staat in de brief. „Verwijten worden ons toegeworpen, wanneer wij op merken dat het allemaal anders had gekund. Wanneer wij oplet tend waren geweest, zouden we uit onszelf het zinkende schip verlaten hebben", zou de advo caat de werknemers hebben verweten. Bestolen De medewerkers voelen zich be stolen, laten ze de klanten we ten. „Wij willen met deze brief aan klanten en fabrikanten uit leggen dat we tot op de laatste dag geprobeerd hebben om het voor u goed te doen, Wij voelen ons bestolen. Nog minder dan een vuilniszak. Die bindt men,. netjes dicht en zet men aan de straatkant, wij worden er opge gooid, zonder iets." Het perso neel adviseert mensen die ge kochte spullen ter opslag in de winkel te hebben staan, deze zo snel mogelijk op te halen. In middels is een curator aange steld. De FNV laat weten niet op de hoogte te zijn gebracht van het faillissement. De CNV-be- stuurder was niet bereikbaar voor commentaar, net zo min als eigenaar Flikweert van Interi eur Totaal. BAARLAND - Tijdens het Be renfeest in Baarland zijn er morgen en zaterdag tal van acti viteiten in de tent op het dorps plein. Het feest wordt morgen avond om 19.00 uur geopend in middeleeuwse stijl, met allerlei spelletjes voor kinderen. Om 20.00 begint de 'Tropische avond', met onder meer een lim- bodancewed,strijd en meloen happen. Zaterdag is er tussen 10.00 en 13.00 uur een rommelmarkt. Om 13.30 uur treedt de dorps fanfare Prinses Juliana op, van af 14.30 uur gevolgd door een volleybaltoernooi voor duo's. Voor de kinderen treedt gooche laar Mister Nisso om 15.00 uur op. Het evenement wordt 's avonds afgesloten met een feest vanaf 21.00 uur, met muziek van het Riverside Trio en dweil band Pink Panthers. I STREEKACTIVITEITEN BERGEN OP ZOOM - Gertrudiskerk, 13.00-16.00 uur: Torenbeklimming; 13.00-16.30 uur: Bezichtiging monumen ten; 't Wilhelminaveld, 20.30-23.00 uur: Mu- ziekoptreden Covermania met Luc Schuit Isabelle A; COC-Café, 20.30 uur: Open voor ieder een die wil kennismaken met het COC; GOES - Sportpunt Zeeland, 13.00-14,35 uur: Line Dance door Country Club The Sounthern Riders; Wijkgebouw Jan Ligthart, 19.00 uur Technika 10 voor meisjes van 10 t/m 12 jaar; KAPELLE - Zwembad, 12.00-13.00 uur: Bewegen voor carapatiënten; KRUININGEN - Ons Dorpshuis, 13.00 17.00 uur: Biljartcompetitie senioren; SINT-ANNALAND - Wellevaete, 19.30 uur: Invitatietoernooi Smash; YERSEKE - Achter havenmeesterkantoor Prinses Beatrixhaven, 13.30 uur: Vertrek rondvaart op de Oosterschelde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 35