Commerciële hart van SSV Arnemuiden kan leven met favorietenrol 27 Adrie Kleppe: ambitieus, energiek, eerlijk en recht voor z'n raap tweede klasse zaterdag Supporter heeft eigen skyhox derde klasse zaterdag Veere en De Meeuwen maken de dienst uit donderdag 29 augustus 2002 De mosselen etende juffrouw aan het belendende tafeltje vraagt of het misschien iéts zachter kan. Adrie Kleppe kijkt beschaamd in het rond.,Ik praat zo hard omdat ik altijd op het voetbalveld sta", excuseert hij zich, „Daar moet je nu eenmaal wat meer geluid maken." Adrie Kleppe, een drijvende kracht achter de Goese eersteklasser SSV'65, slaagt er in de uitpuilende brasserie op de Goese Markt ondanks het verzoek niet altijd in zijn stem te temperen. Net zoals het hem niet steeds lukt om gepeperde uitspraken voor zich te houden. De voetbalpassie van Kleppe - 56 jaar, getrouwd en vader van twee kinderen - wint het weieens van zijn verstand. Adrie Kleppe heeft zich terdege voorbe reid op het gesprek. Ja, hij is een beetje huiverig voor het gesprek, erkent hij. Kleppe krijgt al zo vaak kritiek en die zal hij zeker krijgen na dit verhaal in de krant. Desondanks heeft hij ingestemd met het interview. „Je wordt in Zeeland overal snel op afgerekend. Ook op dit verhaal zal ik wel kritiek krijgen, maar daar heb ik geen moeite mee. Hoge bo men vangen nu eenmaal veel wind. Weet je wat alleen het beroerde is? De bomen bij SSV worden steeds hoger." Zijn harde lach schettert door de brasserie. Enkele mensen kijken verstoord op van hun maaltijd. SSV, Kleppe is er van 's morgens vroeg tot 's avonds laat mee bezig. Op papier is hij slechts een klein radertj e in het geheel van de Goese voetbalclub met zo'n 350 leden, maar in de praktijk is Kleppe de spil waar veel om draait „SSV dat is Adrie Kleppe", laat hij zich op een gege ven moment zelfs ontvallen. Sinds een jaar of vijf heeft SSV de spon soring verzelfstandigd. Het is een formu le die in Zeeland nog niet veel wordt toe gepast. Het clubbestuur bestuurt de club, het bestuur van de sponsorstich ting coördineert onafhankelijk daarvan de inzameling van gelden, die de club ten goede moeten komen. In overleg met het bestuur wordt er een bestemming aan ge geven. Dankzij deze constructie heeft Kleppe vele touwtjes in handen én is SSV afge schermd van eventuele financiële deba cles. ,De stichting werkt voor de hele club", benadrukt Kleppe. „Niet alleen ten gunste van het eerste elftal, zoals bij andere clubs vaak het geval is. Er gaat ook geld naar de jeugdopleiding en de sponsorstichting heeft er bijvoorbeeld ook voor gezorgd dat de tribune er is ge komen. En we hebben nu ook een prach tig elektrisch scorebord, 's Avonds gaat het licht automatisch aan. Het ziet er echt prachtig uit. Ik heb nu plannen om nog een verdieping op de bestuurskamer en het clubhuis te laten zetten. Adrie Kleppe noemt zich in dat stich tingsbestuur de coördinator, hetgeen be tekent dat hij zich overal mee bezig houdt. Hij bezoekt alle trainingen en wedstrijden van de eerste selectie, ver richt scoutingswerkzaamheden, trekt spelers aan, gaat op jacht naar sponsors, bezoekt de bestuursvergaderingen enzo voorts, enzovoorts. Toen hij de sponsorclub negen jaar gele den samen met Henk Hoogerland op richtte, bivakkeerde SSV ergens in de onderste regionen van het zaterdagvoet bal. Op 7 september gaat SSV voor het tweede seizoen in de eerste klasse van start en Kleppe hoopt dat de ploeg bin nen afzienbare tijd het walhalla van het zaterdagvoetbal zal betreden. Het werk wordt elk jaar leuker, vindt hij. Het niveau van het eerste elftal stijgt en het aantal sponsors neemt nog steeds toe. Tweeënnegentig staan er inmiddels op de lijst en aan het het eind van dit jaar zou den het er weieens honderd kunnen zijn. Over bedragen praat Kleppe niet: „„La ten we zeggen dat het elk jaar een beetje meer wordt." Adrie Kleppe begon zijn voetbalcarrière bij Kloetinge. Hij was een niet super-ge talenteerde middenvelder, die het moest hebben van hard werken. „Er was maar één ding belangrijk en dat was winnen", weet hij nog. Het betekende negentig mi nuten schoffelen en praten, hetgeen hem zelfs door zijn ploeggenoten niet altijd in dank werd afgenomen. Maar uit het veld gestuurd is hij nooit. Zijn vertrek bij Kloetinge ging met enige ophef gepaard. Adrie Kleppe had ruzie gemaakt en zou uit de club gezet worden, zo hoorde hij uit betrouwbare bron. „Toen heb ik onmiddellijk mijn lidmaat schap opgezegd. Ik wilde de club niet de kans geven om mij eruit te zetten. Ja, dat heeft met mijn eergevoel te maken. Er is altijd een rotgevoel blijven hangen, vooral omdat ik kort daarna bij wedstrijden gewoon aan de kassa moest betalen." Bij SSV heeft Kleppe op technisch ge bied bijna carte blanche. Als er een nieu we speler moet komen, overlegt hij alleen met de trainer. „Mensen in de club weten dat ik verstand heb van voetballen. Dat is niet om op te scheppen, zo zit dat nou eenmaal in elkaar. Meestal begint het ge mor in de bestuurskamer of in de kantine wanneer het niet lekker loopt. Maar dan heb ik het allang gezien, dan ben ik al be zig met het vinden van een oplossing. Ja, ik durf dingen te zeggenIk heb een eigen mening. Samenwerken ,In andere gevallen heeft het bestuur het laatste woord. Maar ik vind wel dat je moet profiteren van iemand die een stap je verder is dan een ander. Ja, je begrijpt me goed. Ik ben ver met het professiona liseren van het technische gedeelte van de vereniging. Soms moet je wel eens doorzetten, ondanks tegenwind. Maar wel altijd in het belang van de club. Ik kan goed samenwerken. Adrie Kleppe noemt zichzelf energiek en ambitieus. Een andere karaktertrek: hij geeft nooit op. Maar ook is hij recht voor z'nraap. „En eerlijk", voegt hij eraan toe. „Het heeft geen zin om om de hete brei heen te draaien. Je moet zeggen wat je vindt, maar wel op een goede manier. Dit zijn de belangrijkste voorwaarden om succes te hebben. Een voorbeeld. Ik ben twee jaar bezig geweest om een sponsor binnen te halen. Dat is me uiteindelijk gelukt en hij zit nu al vier jaar bij de club." Adrie Kleppe begint vol verwachting aan een nieuw voetbalseizoen. SSV in de hoofdklasse, wat zou het prachtig zijn! Hij heeft trainer Cees Houtepen ingewis seld voor Adriaan Nieuwenhuijse. Bij de naam Houtepen houdt Kleppe de kaken stijf op elkaar. Hij kijkt triomfantelijk naar buiten en produceert weer die oor verdovende lach. Nee, hierover zegt hij niets, dat had hij zich immers voorgeno men! Over Adriaan Nieuwehuijse wil hij wel wat kwijt. „We hebben hem niet voor niets aangetrokken, want we willen ho gerop. Nieuwenhuijse is een toptrainer. Hij moet SSV het laatste duwtje geven. Maar we zetten geen druk op de ketel. Hij krijgt de tijd." Koen de Vries Adrie Kleppe (voorgrond), een spin in het web van SSV'65. foto Willem Mieras De oefenmeesters van de tien Zeeuwse ploegen, die met Dinteloord en Seolto de tweede klasse E vormen, stellen zich ge reserveerd op als ze hun eigen kansen onder de loep nemen. Maar wie de te kloppen ploeg is, weten ze zonder nadenken te zeggen: Arnemuiden. Arnemuiden Welke ploegen er naast Arne muiden ook mogelijkheden hebben om hoge ogen te gooien, is volgens de nieuwe trainer Wim Davidse moeilijk in te schatten. „Ik durf daar weinig van te zeggen. Ik weet wel dat we met Noad'67-uit meteen een moeilijke start hebben", stelt Davidse. Davidselooptniet weg voor de favorietenrol van Arne muiden. „We hebben een vrij smalle selectie, maar als we met niet al teveel blessures te maken krijgen, gaan we voor een top positie." AZW Volgens trainer Jaap Goossen is het voor zijn ploeg vooral zaak de ingeslagen weg voort te zet- ten. „We willen uitgroeien tot een volwaardige tweedeklas ser", zegt Goossen. Terneuzense Boys en Dauwendaele zullen het Arnemuiden in de race naar het kampioenschap volgens Goossen heel lastig maken. „Het zal er niet eenvoudiger op worden om hoog te eindigen", vindt Goossen. „De competitie is sterker geworden." FC Dauwendaele Van de nieuwe spelers die trai ner Henk Willemse in eerste in stantie zou mogen begroeten, heeft de Middelburgse oefen- meester kort voor aanvang van de competitie nog niet iedereen gezien. „Edwin Arens bleef jammer genoeg bij Kruiningen, andere jongens blijven voorals nog weg", zegt Willemse. Met de huidige spelersgroep mikt Wil lemse op de middenmoot. 's-Heer Arendskerke SSV'er Wijbrand Boonstra hielp trainer Marien Schroevers uit de brand na het vertrek van keeper Lennard Meulmeester, die naar Arnemuiden vertrok. Mark Nieuwpoort (Kloetinge 2) en Assem Elldiattabi (Hans- weertse Boys) voegden zich ook bij de selectie van Arendskerke. Schroevers hoopt op een goede start, maar is verder nogal voor zichtig. „Ik weet echt nog niet waar we staan." Tholense Boys Romeo van Aerde wil na de eer ste wedstrijden van zijn ploeg pas een echte uitspraak doen over de mogelijkheden van Tho lense Boys. „Ik ga natuurlijk uit van het hoogst haalbare, en dat is in eerste instantie volgens mij een topzes-positie. Het kan na tuurlijk best zo zijn dat we deze doelstelling al snel bij moeten stellen", aldus de nieuwe trai ner. Wat de profvoetballer van Dordrecht'90 zorgen baart, is het wegvallen van enkele routi niers. „Het is afwachten hoe Jo- han Schot na een dubbele been breuk terugkomt, terwijl ook Simon Janse en Hassan El Jillali grote vraagtekens zijn." Kapelle Degradant Kapelle probeert het verloren terrein weer terug te winnen. „Ik weet dat het moei lijk zal worden, maar met deze jonge talentvolle groep willen we toch een gooi doen naar een topdrie-positie", zegt trainer Alexander Van Keulen. Arne muiden is ook voor Van Keulen torenhoog favoriet, maar ook Terneuzense Boys en Seolto mo gen niet uitgevlakt worden. „De start zal in elk geval cruciaal worden", weet Van Keulen. Noad'67 De belangrijkste taak van Peter van Poortvliet is het opvullen van de opengevallen plaatsen. „Als dat gelukt is, gaan we on's vizier richten op een midden- mootpositie. Met de komst van enkele junioren, en een aantal spelers die op meerdere plaat sen inzetbaar zijn, is dit moge- Eén jaar lang mocht Goes-supporter Albert de Leeuw geen thuiswed strijden van zijn club bezoeken. Die ban had de KNVB hem opgelegd, omdat hij een prullenbak naar een grensrechter had gegooid. Maar De Leeuw was niet voor één gat te vangen. De broer van toenmalig voorzitter Lieven de Leeuw sloot met twee mede- -fans een weddenschap af. Hij beweerde dat-ie een betere plek dan wie ook zou hebben, ondanks de schorsing. Hij huurde bij de Ladderspecialist een mobiele liftinstallatie, plaatste die buiten de omheining en keek van uit zijn 'privé skybox' naar zijn cluppie. Weddenschap gewonnen, 150 gulden rijker. Maar het ging hem niet zozeer om het geld. Zijn stunt met de hoogwerker was meer een protestactie tegen de KNVB. De Leeuw was zeer ontstemd over de handelwijze van de bond, die zonder hem te horen de schorsing van een jaar had opgelegd. 'De arrogantie van de macht', vond hij. De Leeuw had graag in alle redelijkheid over zijn frustratie over de arbitrale leiding - de reden van het prullenbak gooien - gesproken. Slechts twee thuiswedstrijden - de uitwedstrijden mocht hij gewoon be zoeken - hield De Leeuw zijn skybox in stand. Ondanks de positieve reac ties. De Ladderspecialist kreeg bijvoorbeeld gratis reclame en een wolfa brikant stelde voor de koude wintermaanden alvast thenno-ondergoed beschikbaar. Maar in de wandelgangen hoorde De Leeuw dat de sponsorcommissie van Goes niet zo gecharmeei-d was van de gratis ï-eclame. Om problemen te voorkomen, zocht De Leeuw in het vervolg een plekje boven aan de dijk langs het veld. Tegenwoordig is De Leeuw de voeling met Goes verloren en volgt hij op zondag de ballen van de driebanders van Ockenburgh. Rudy Boogert lijk", aldus de oefenmeester. Naast Arnemuiden en Dintel oord, schat Van Poortvliet Dau wendaele en Rillandia hoog in. Rillandia Wegblijven van de onderste plaatsen. Dat is het doel van de nieuwe trainer Paul van Buur- en. „Ik ga verder geen druk op de ploeg leggen. Ze lopen al een paar jaar te tobben, en ik denk dat allereerst het plezier weer moet terugkomen", stelt Van Buuren, „Op papier hebben we een zwa re start, dus na een wedstrijd of zes denk ik dat we goed in kun nen schatten hoe de vlag erbij hangt." Terneuzense Boys Ondanks het vertrek van Jordy van Bunderen (Dauwendaele), Remco Mullaert (Hoek) en Dan ny van de Velde (Terneuzen 2), heeft de nieuwe trainer Henk Ottens het volste vertrouwen in een goede afloop. „Ze hebben steeds naast een periodetitel ge grepen, dus dat wordt nu de doelstelling. Met deze ploeg gaan we zeker voor het linker rijtje, ik vind dat er nu geoogst moet worden." Veel zal volgens Ottens afhangen van de compe titiestart. „Na Dinteloord en Kapelle weten we meer. Zaamslag Na twee opeenvolgende promo ties legt trainer Mare de Kunder de lat niet te hoog bij Zaamslag. „We gaan zeker voor handha ving. Het is natuurlijk al mooi dat we zover gekomen zijn, en zullen wel zien waar het schip strandt. We hebben nu de be schikking over een goede mix van jong en oud, dus ik zie de ko mende competitie wel met ver trouwen tegemoet", aldus De Kunder, die ook Arnemuiden als kampioen tipt. Ron de Waal Het vorig seizoen gede gradeerde Veere wordt in de derde klasse A als de te kloppen ploeg gezien. Daar naast worden De Meeuwen, Nieuwdorp en Yerseke door de betrokken trainers als ge vaarlijke outsiders bestem peld. In de derde klasse B moeten Bruse Boys, Duive- land en WHS zich staande zien te houden tegenover ne gen Zuid-Hollandse ploegen, Apollo '69 Jacco Oostdijk heeft met zijn ploeg niet al te hoge ver wachtingen voor de komen de competitie. „We zien wel waar het schip strandt. "De nieuwe trainer voorziet dat Veere en De Meeuwen de bo ventoon voeren, terwijl ook Kruiningen en Yerseke een rol van betekenis gaan spe len. Door het wegvallen van Maurice Huiskens (Luc- tor'88), Christiaan Boon en Marco Goovers (SSV'65) zag Oostdijk zijn basis smaller worden. Bevelanders Ondanks de periodetitel die zijn ploeg het afgelopen sei zoen behaalde, gaat Tonnie van Iersel alleen maar voor lijfsbehoud. „Ik kan de lat niet al te hoog leggen, omdat er nogal wat mutaties zijn. Ik moet maar afwachten hoe het allemaal uitpakt." De trainer uit Domburg zag Hans de Visser, René Cevaal en Leo Koole stoppen en ook het aanblijven van spits Jan Leendertse is nog zeer twij felachtig. Daarentegen staat wel de komst van Ron Proos (RCS). Desondanks ziet Ton nie van Iersel zijn ploeg niet in staat om het VeereYerseke en De Meeuwen lastig te ma ken. De Meeuwen Voor de toonaangevende rol die de ploeg uit Zoutelande naar verwachting gaat spe len, loopt de nieuwe trainer Niek van den Houten niet weg. „Het doel is opnieuw een periodetitel te pakken en mee te doen voor het kampi oenschap. Het lukt De Meeu wen op het laatst steeds net niet, nu moet het eindelijk maar een keer wél gebeu ren", zegt Van den Houten, die Veere ook als grote kans hebber voor de titel ziet. GPC Vlissingen Voor de nieuwe trainer Hans van de Rafelaar lijkt er een hoop werk aan de winkel bij GPC, „Zehebben door diver se omstandigheden een zwaar jaar achter de rug, daarom zie ik het als één van de voornaamste taken om de ploeg weer op de rails te krij gen", zegt Van de Rafelaar. Sven en Björn de Ronde kwa men over van Walcheren en in Stefan Meerman (Oostka- pelle) ziet Van de Rafelaar de aangewezen speler om de jonge ploeg op sleeptouw te nemen. Kruiningen Na het wegvallen van Jan Willem van Dijke en Simon op 't Hof slaakte de nieuwe trainer Carlos de Jonge een zucht van verlichting toen Edwin Arens op het aller laatste moment besloot toch bij Kruiningen te blijven. Met Dirk-Jan Schipper, On- ny Scholten (beiden ex-Ro- bur) en Adriaan van der Pias- se (Yerseke) is de groep volgens Carlos de Jonge op peil. „Het zal even wennen worden aan elkaar, maar ik wil toch in het linkerrijtje eindigen en als het even kan voor een periodetitel mee strijden." MZVC Met een flink aantal nieuwe spelers wil Wil Wijnands best enige druk leggen op zijn spelers. „Je moet jezelf niet verschuilen. Ik wil in het lin kerrijtje eindigen. Dat is in mijn ogen een reële doelstel ling", aldus Wijnands. Det- lev Prince (Veere), Stefan Fe- leus (Nieuwland) en Joost Beekman (Zeelandia Mid delburg) zijn de voornaamste aanwinsten van MZVC. Nieuwdorp Het verbaast trainer Piet Puype niets dat zijn ploeg op nieuw als kanshebber wordt aangemerkt. „We moeten sterk starten. We lopen al een paar jaar bovenin mee te draaien, maar omdat de top in mijn ogen breder is gewor den is een goed begin uiter mate belangrijk", weet Puy pe. Met enkele nieuwkomers van Zeelandia Middelburg en André Siereveld en Herbert van Waarde (Nieuw land), hoopt Puype het ver lies van Ronald de Jonge en Niels Mulder op te vangen. Serooskerke „Veere en De Meeuwen zijn voor mij de topfavorieten", zegt trainer Leendert Geel hoed. „Daaronder komt een brede groep outsiders waar toe ik onszelf ook reken." Het doel van Serooskerke wordt opnieuw het behalen van een periodetitel en zolang moge lijk bovenin meedoen. „Als het zoals vorig jaar gaat, dan ben ik dik tevreden", zegt Geelhoed. Van de basisploeg van afgelopen jaar is vrijwel niemand afgevallen. VCK Ad Poortvliet verwacht in deze sterke klasse wel dege lijk een rol van betekenis te kunnen spelen met VCK. „Ervan uitgaand dat de groep een beetje fit blijft, moet een plaats bij de eerste zes mogelijk zijn", denkt Poortvliet. Een groot voor deel is volgens de trainer dat zijn ploeg vrijwel geen muta ties heeft ondergaan. „Door dat de groep vrijwel hetzelf de is gebleven, kunnen we voortgaan op de weg die we vorig jaar zijn ingeslagen." Veere „Promotie is ons doel", zegt ex-Grenswachters trainer Kees de Rooij. „Veere is qua naam nog een grote club in de provincie, die nu op een te laag plan speelt. Op termijn willen we dus een paar stap jes omhoog", aldus De Rooij. Tegenover het vertrek van Turgut Kizilarslan (Oostka- pelle) staat de komst van Re- nato Dijkstra, Jason Blom- maert, Gaza Ambiti en Mathieu van de Weele, „Maar ook de doorstroming van de eigen jeugd heeft onze aandacht", verduidelijkt Kees de Rooij. Yerseke John Vette, die een sterk sei zoen achter de rug heeft met Yerseke, ziet nog mogelijk heden om verder te groeien met zijn ploeg. „We moeten er nog meer naar streven de kwaliteiten in het elftal te benutten. Dan moet een plaats in de middenmoot mi nimaal haalbaar zijn." John Vette ziet De Meeuwen als een titelkandidaat. ZSC'62 De nieuwe trainer Ton van der Spaan heeft in zijn selec tie in de personen van Jan van de Linde en John van der Have nog twee vraagtekens voor het komende seizoen. Daarnaast is het stoppen van Jacco Heijboer definitief. „Gelukkig hebben we toch nog zestien gelijkwaardige spelers voor de eerste ploeg", zegt Van der Spaan. Hij wil met ZSC wegblijven uit de degradatiezone, maar er be staat ook nog een andere op dracht. „Prioriteit nummer één wordt eigenlijk om een stuk minder kaarten te pak ken dan vorig jaar." Bruse Boys Olaf Felius, die Ronald van Oeveren opvolgde als trainer van Bruse Boys, heeft nog geen idee hoe de kansen van zijn ploeg liggen in de derde klasse B. „We kennen de an dere clubs nog bijna niet, dus het is gewoon de eerste reeks wedstrijden afwachten", vindt Felius. Opnieuw zijn er bij Bruse Boys enkele jeugd spelers doorgestroomd naar het eerste elftal, maar aan de andere kant heeft de ploeg van Felius een grote aderla ting moeten ondergaan. Wil- ko Hanzen geeft zijn studie de voorrang en stopt met voetballen. Duiveland „Als we in de middenmoot kunnen eindigen, zijn we spekkoper", zegt Duiveland- trainerPietRoks. „We gaan van eigen kracht uit en zien handhaving als belangrijk ste doel. Vooralsnog is het natuurlijk afwachten hoe het zich in deze klasse ontwik kelt." Twee jeugdspelers en Leo Burgers (Bruse Boys) versterken de gelederen van Duiveland. WHS Sliedrecht, Pelikaan en WC'68 zijn volgens Johan Sulkers ploegen die bovenin mee gaan draaien in 3B. Des alniettemin wil de trainer met WHS ook mee gaan strij den voor het kampioen schap. „We willen in elk ge val de nacompetitie halen", vertelt Sulkers. Michel de Jonge en Francois Bliek vie len weg uit de selectie, maar inmiddels hebben Leo Vroegop en keeper Peter Scherpenisse de draad weer opgepakt. Ron de Waal

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 27