Van den Herik koning te rijk Nieuwe tegenslag Krajicek PZC Eindelijk succes in grandslam voor John van Lottum Weinig Nederlanders in team Quick-Step 18 Feyenoord showt klasse in Istanboel Emerton gaat definitief niet naar Newcastle Hockeysters opnieuw gelijk Bridgevrouwen uitgeschakeld Cipollini fietst toch door Kamata vertrekt bij Groningen Galatasaray wil Jari Litmanen Real verhuurt Savio aan Bordeaux Ruud van Nistelrooy helpt Manchester United naar Champions League Nederlaag voor volleybalsters Schalken verder na opgave Philippoussis Koernikova snel uitgeschakeld woensdag 28 augustus 2002 door Jochem Lippmann ISTANBOEL - Tevreden con stateerde voorzitter Jorien van den Herik gisteravond vanaf het ereterras van het af en toe op zijn grondvesten trillende Sali Siikrü Saracoglu-stadion in Is tanboel dat hij de begroting van Feyenoord voor komend sei zoen niet hoeft aan te passen. Net als twee weken geleden zag de preses tot zijn grote genoegen hoe zijn club zich in een emotio nele ontmoeting heel efficiënt en volwassen ontdeed van Fe- nerbah^e: 0-2. Van den Herik weet als geen an der dat Feyenoord de inkomsten van de Champions League meer dan goed goed kan gebruiken. De Rotterdammers vingen in de zomer niets voor de naar AC Mi lan vertrokken Tomasson. Te genover het vertrek van de transfervrije Deen stond de komst van Lurling, de Zuid-Ko- reaan Song en de Chileen Pardo. Deelname aan de Champions ROTTERDAM - De transfer van Feyenoorder Brett Emerton naar Newcastle United is defi nitief afgeketst. Beide clubs hadden gisteren on verwacht nog intensief contact met elkaar. De twee partijen konden het evenwel opnieuw niet eens worden over de finan ciële afwikkeling van de trans actie. Feyenoord eiste een afkoopsom van 8 miljoen pond (ongeveer 13,5 miljoen euro) voor de Au straliër. Newcastle wilde dat be drag gespreid betalen tot medio 2005. De Engelse clubleiding kon geen bankgarantie afgeven. ANP League levert Feyenoord sowie so een startpremie van bijna 3,5 miljoen euro op. De drie thuis wedstrijden in de eerste ronde staan garant voor 2 miljoen euro aan recettes. De inkomsten kun nen snel oplopen .Daar weten ze in De Kuip alles van. Ruim twee jaar geleden miste het Feye noord van trainer Beenhakker maar net de kwartfinale van de Champions League. De Rotter dammers genereerden toen uit twaalf duels op het hoogste Eu ropese niveau meer dan 14 mil joen euro omzet. Behalve geld levert een plaatsje in de hoogste klas van het Euro pese clubvoetbal ook veel pres tige op. De houder van de Uefa- beker wil zich dolgraag op het hoogste Europese podium ma nifesteren. Trots vliegt het Rot terdamse gezelschap van Istan boel door naar Monaco waar het grote Real Madrid vrijdag de te genstander is in de Europese Supercup. Feyenoord wil zich vaker met de besten van Europa meten. Niet om het laatst omdat de club van mening is dat het met de huidige selectie de twee de ronde van de Champions League moet kunnen halen. Dit verlangen rust niet alleen op een fundament van hoop en ver langen. Feyenoord is vorig seizoen in de Uefa-beker vol wassen geworden De Rotter dammers spelen nog lang niet altijd goed. Ook met matige backs als Gyan en Rzasa geven ze echter heel weinig kansen weg. Daarbij scoren ze vaak in Europese uitwedstrijden. Vorig jaar hield alleen Sparta Praag op eigen veld de nul tegen de Rotterdammers. In het tot de laatste plaats bezette stadion van Fenerbahge was het al niet anders. Bijna vijftigduizend voetbalgekke Turken begeleid den ieder balcontact van een Feyenoorder met een oorverdo vend fluitconcert. Ze zorgden voor een kakofonie van geluid, staken veel vuurwerk af en gooiden van alles op het veld. Feyenoord liet zich echter niet van de wijs brengen. Zoals ver wacht probeerde Fenerbah^e, voor eigen publiek wel met de aanvallende middenvelders Or tega en Akin in de ploeg, snel een treffer te forceren. De Rot terdammers stonden in de be ginfase ook onder druk. Doel man Zoetebier hoefde echter maar één keer in actie te komen toen Revivo in de 23e minuut ge vaarlijk voor hem opdook. Daarna domineerden de Rotter dammers het duel en was het Ono die net als twee weken gele den in Rotterdam het krachts verschil tussen beide ploegen met een treffer uitdrukte: 0-1. Uitspelen Feyenoord speelde het duel na de treffer in de 49e minuut slim uit en maakte in de persoon van invaller Buffel in de 89e minuut nog een tweede treffer. Trainer Van Marwijk moest dat vanaf de tribune bekijken. De coach werd door scheidsrechter Merk weggestuurd nadat hij heftig protesteerde over de wandaden van een deel van het Turkse pu bliek, dat de oefenmeester met voorwerpen bekogelde. Het incident kon de avond voor Van den Herik en de zijnen niet bederven nu Feyenoord morgen in Monaco net als vorig jaar deelneemt aan de loting voor de lucratieve en prestigieuze Champions League. Fenerbah^e - Feyenoord 0-2 (0-0). 49. Ono 0-1, 89. Buffel 0-2. Gele kaart: Mirkovic, Ortega (Fenerbah- ce), Bosvelt. Kalou. Rzasa (Feye noord). Scheidsrechter: Merk (Dui). Aantal toeschouwers. 52.000. Fenerbah?e: Rustu; Fatih, Ogün, Mustafa en Abdullah; Ortega, Mirkovic (53. Oktay), Revivo en Ste- vic; Washington (63. Rapaic) en Ser- hat. Feyenoord: Zoetebier; Gyan, Van Wonderen, Paauwe en Rzasa; Emer ton, Bosvelt, Ono en Lurling (77. Buffel); Van Hooijdonk en Kalou. ANP MACAU - De Nederlandse hockeysters hebben bij de Cha 1 pions Trophy in Macau opnieuw gelijk gespeeld. Het deriêi duel met gastland China eindigde in 1-1. Eerder bleef Ora ook tegen Australië (0-0) en Argentinië (1-1) op een rem®' V steken. Door de derde puntendeling staat Nederland na d speelronden op de vijfde plaatsAlleen door ruime zeges op de I mindere ploegen Nieuw-Zeeland (vandaag) en Engeland (vrijdag) kan de ploeg van bondscoach Mare Lammers de f, nale nog halen. ANP «waeti- MONTREAL - Het Nederlandse vrouwenteam is in de halve finale van het WK bridge uitgeschakeld. Het team van BeD Vriend verloor in het Canadese Montreal van het Amerikaan se team Sanborn met 153-70. Nederland, dat Europees kam" pioen en voormalig wereldkampioen is, gaf na drie van de vier zittingen op. Nederland speelt om het brons tegen het Franse teamBessis. ANP ROME - Mario Cipollini is teruggekomen op zijn besluit te stoppenmet wielrennen. Opzijn website kondigde de Italiaan b gisteren aan in Zolder een gooi te gaan doen naar de wereldti- tel op de weg. Ik ga door met wielrennenHet is een beslissing om privé-re- denen. Zoals ook mijn eerdere besluit om te stoppen een per soonlijke reden had verklaart Mooie Mario op zijn internet pagina. Cipollini, die ook zal deelnemen aan de Ronde van Spanje, zegt te dromen van de regenboogtrui. „Iets in me zegt dat het in Zolder kan gebeuren." AFP V. GRONINGEN - FC Groningen heeft het contract met de Franse voetballer Pedro Kamata met onmiddellijke ingang ontbonden. De jonge aanvaller kampte met heimwee en heeft zich inmid dels weer bij zijn oude club Auxerre gemeld. Daar zal hij een i verbintenis voor drie seizoenen ondertekenen. Kamata had bij FC Groningen een contract voor vier jaar. ANP LIVERPOOL - Mogelijk maakt Galatasaray van Jari Litma nen weer een gelukkig mens. De Turkse club heeft zijn oog la ten vallen op de Finse voetballer, die bij Liverpool zit weg te kwijnen op de bank. De club uit de Engelse Premier League heeft de Turkse kam pioen toestemming gegeven om met de oud-Aj acied de onder handelingen te openenLitmanen heeft bij de Engelse club de afgelopen anderhalf jaar nauwelijks op het veld gestaan. Hu speelde in die periode slechts negentien wedstrijden 1 RTR/ANP MADRID - Real Madrid verhuurt zijn aanvaller Savio Bort- olini voor de rest van het seizoen aan de Franse club Girond- ins Bordeaux. Bordeaux heeft de mogelijkheid om aan hel' eind van het seizoen (juni 2003) Savio te kopen. Real kocht de 28-jarige speler in 1997 van Flamengo uit Brazilië. Het afge lopen seizoen kwam hij nauwelijks in actie voor de Koninklij ke, hij had slechts acht invalbeurten. RTR van onze sportredactie VLISSINGEN - Ruud van Ni stelrooy had gisteren een flink aandeel in de plaatsing van Manchester United voor de Champions League. Het Hon gaarse Zelaegerszegi, dat thuis de eerste wedstrijd met 1-0 had gewonnen, werd met 5-0 versla gen. Van Nistelrooy scoorde tweemaal. Ook Bayern München, Racing Genk en Inter Milan plaatsten zich gisteravond voor de Cham pions League. Bayern kende na de 3-0-zege in Belgrado geen enkel probleem met Partizan. De Duitsers wonnen met 3-1. Racing Genk overtrof zichzelf door bij Sparta Praag met 4-2 te verliezen. Dat was na de 2-0- overwinning in eigen huis ge noeg voor plaatsing. De Belgen beleefden nog spannende laatse tien minuten toen Mares de 4-2 op het scorebord bracht. Bij 5-2 hadden de Tsjechen zich ge plaatst. Inter Milan boekte een gelijk matige 2-0-zege tegen Sporting Portugal. In de heenwedstrijd was het bij 0-0 gebleven. In het Intertoto-toernooi plaatsten Fulham, VfB Stutt gart en Mélaga zich voor het Uefa-Cuptoernooi. door Peter van Leeuwen BRUSSEL - De nieuwe Quick- Step-Davitamon wielerploeg krijgt slechts een zeer beperkte Nederlandse inbreng. Met Bram Tankink bereikte manager Pa trick Lefevere inmiddels mon deling overeenstemming. Op de gisteren vrijgegeven lijst staat verder alleen Servais Knaven als een van de renners met wie mogelijk een dezer dagen een akkoord zal worden bereikt. Lefevere heeft inmiddels veer tien renners vastgelegd. Dat zijn onder anderen de Italiaan Paolo Bettini, de Hongaar Laszlo Bo- drogi en de Belgen Kurt van de Wouwer en Johan Museeuw. Met andere renners wordt nog gesproken, meldt Lefevere die onder anderen wereldkampioen Freire, de Belg Vandenbroucke en dus Knaven op zijn verlang lijstje heeft. De Nederlander is er nog niet uit. ,,Ik ben nog in onderhande ling, maar ik praat ook met twee andere ploegen", aldus Knaven. De beperkte Nederlandse in breng is opmerkelijk. Bij de pre sentatie van de ploeg in juli meldde Mare Coecke, directeur van Omega Pharma waartoe Davitamon behoort, dat de ploeg een Nederlands tintje moest krijgen. Davitamon is marktleider in Nederland in vi tamineproducten. Van Domo-Farm Fritesf de hui dige ploeg van Lefevere,' gaan_ vermoedelijk alleen Knaven en Tankink mee naar Quick-Step. Voor de andere Nederlanders - Jeroen Blijlevens, Jans Koerts, Koos Moerenhout en Max van Hees wijk - heeft Lefevere geen plaats. Leon van Bon tekende inmiddels bij fusieploeg Lotto- Domo. ANP AMSTERDAM - Ondanks een nederlaag in de laatste oefen wedstrijd tegen China (16-25 23-25 19-25) vertrekken de Ne derlandse volleybalsters met vertrouwen naar het WK in Duitsland. De ploeg heeft zich bij de mondiale titelstrijd een plaats bij de eerste acht tot doel gesteld. ,,We zijn er klaar voor", stelde bondscoach Angelo Frigoni. „Ons doel is niet makkelijk, maar wel realistisch. Maar we zullen ons eerst moeten concen treren op de eerste ronde. Het zal op zijn zachts gezegd teleur stellend zijn als we die niet over leven." Met het derde duel met China sloot Oranje gisteren een lange oefencampagne af. Nederland wist de vice-wereldkampioen één keer te verslaan. Zaterdag en in het trainingspartijtje van maandag was de winst ook voor de Aziatische vrouwen. ANP De enkel van Richard Krajicek wordt verzorgd dooreen fysiotherapeut. Zijn hulp mocht niet baten. foto Osamu Honda/AP Nederlander verlaat US Open met hielblessure en tal van twijfels door Martijn van Beeten NEW YORK - Fatalistische ge dachten hebben zich genesteld in het brein van Richard Kraji cek. Welke blessure, vroeg hij zich gisteren af, zal voor hem de druppel zijn? Met een kwetsuur aan de hiel trok hij zich bij een 6-1 en 5-4-achterstand na min der dan twee sets tegen de Tsjech Jiri Novak terug uit de US Open. „Misschien speel ik wel nooit meer." Met een hoofd vol vragen en een pijnlijke hiel vertrok de 30-jari- ge Muiderberger uit New York. Vandaag wordt de eerste analy se van sportarts Peter Vergou wen verwacht. De onderkant van zijn hiel was altijd al kwets baar, Krajicek heeft er al zeven jaar ongemak van. Nooit eerder moest hij er een wedstrijd door opgeven. „Met behandelingen en medicijnen heb ik de pijn kunnen beperken." „Dit is vooral een blessure die je voelt als je wakker wordt," ver volgt hij„Nu voelde he>t alsof er iets scheurde in die pees. Het schijnt een voorloper te zijn van hielspoor. Als ik dat krijg, heb ik echt een probleem. Hielspoor is chronisch. Nu heb ik vooral een treurig gevoel. Ik wilde goed presteren in de Grand Slams die me nog resten en nu is er weer een kans verdwenen." Schade Wat is de schade, is nu de grote vraag. „Het kan meevallen, maar kort na de wedstrijd spookte door mijn hoofd dat dit het einde zou kunnen zijn. Duurt het herstel een halfjaar, dan is het afgelopen. Wat kan ik mentaal nog opbrengen, vraag ik me af. Drie maanden, mis schien kan ik dat nog wel aan." Krajicek had al een slechte dag tegen Novak. „Zo slecht heb ik in New York nog nooit gespeeld Ik worstelde aan het net en de wedstrijd glipte uit mijn han den. Toch had ik de hoop dat ik het duel nog kon keren. Dat heb ik eerder gedaan in New York." Toen die ommekeer mogelijk leek, sloeg het noodlot toe. Kra jicek poetste op een achterstand van 5-4 in de tweede set twee setpoints weg, maar voelde op dat moment een pijnscheut. Hij werd drie minuten behandeld, maar zag toen het onmogelijke van zijn poging in. Het medisch dossier van Kraji cek heeft er een hoofdstuk bij. Na de knieën, de rechterschou der en de rechterelleboog is nu de hiel spelbreker. De roes van Wimbledon is voor Krajicek in elk geval voorbij. Daar vierde hij zijn rentree na twintig maan den afwezigheid met een plaats in de kwartfinales. Nu keerde bij Nederlands beste tennisser de onzekerheid terug. De fata listische gedachten zijn dan lo gisch. ,,Ik vraag me echt af wel ke blessure voor mij het einde gaat betekenen. Dit raakt me." Daviscup Daviscup-captain Tjerk Bogtstra zal Richard Krajicek echter niet vervangen in het Ne derlands team voor de promo tie/degradatiewedstrijd tegen Finland. Dit zei hij gisteren Bogtstra heeft nog geen defini tieve afzegging van de Muider berger ontvangen. Krajicek reist half september met de vier resterende spelers af naar Turk- ku. Dit zijn Schalken, Sluiter, Haarhuis en Verkerk. Maar de kans dat Krajicek tijdig her steld zal zijn en ook zal spelen, is uiterst gering. Volgens het meest rampzalige scenario betekent deze editie van de US Open voor drie Ne derlandse tennissers het einde van hun carrière. Jan Siemerink werd in de kwalificaties uitge schakeld en nam afscheid, Miri am Oremans verloor gisteren in de eerste ronde van de Hongaar se Petra Mandula (4-6, 6-4 en 6- 2) en lijkt haar racket ook te kunnen opbergen. Zij hoopte in januari volgend jaar in Mel bourne haar vijftigste Grand Slam (inclusief kwalificaties) op rij te kunnen spelen, als be kroning. Maar op basis van haar huidige ranking kan ze deelna me vergeten. Oremans weigert zich in het kwalificatietoernooi te storten. GPD van onze sportredactie NEW YORK - John van Lottum heeft zich geplaatst voor de tweede ronde van de US Open. De 26-jarige Eindhovenaar ver sloeg de Peruaan Luis Horna in vier sets: 6-4 7-6 4-6 6-4. In de tweede ronde komt Van Lottum in actie tegen de 14e geplaatste Tsjech Jiri Novak, die won van de geblesseerde Richard Kraji cek. Voor Van Lottum is dit het twee de grote resultaat van een aan vankelijk slecht seizoen, waarin hij zich zelfs bijna tot ex-tennis ser verklaarde. Hij haalde in het Dutch Open te Amersfoort plot seling de halve finales. Na veel wedstrijden in de Duitse com petitie sloeg hij zich met succes door de kwalificaties van de US Open, gevolgd door winst in de eerste ronde van het hoofdtoer nooi. Drie jaar geleden zege vierde hij voor het laatst in een toernooi van het grandslam. „Hier geniet ik enorm van", zei hij na afloop. „Ik speelde niet bijzonder goed, maar ik heb wel mijn kansen gepakt." Zijn komende tegenstander Jiri NEW YORK - Sjeng Schalken is in New York tot de tweede ronde van de US Open doorgedron gen. De Limburgse tennisser won van Mark Philippoussis. Het Australische servicekanon, winnaar van de eerste twee sets, gaf in de vierde set op door een knieblessure. Schalken, die de derde set pakte, stond op dat moment met 5-3 voor. Philippoussis raakte na tweeën half uur spelen in het Louis Armstrong Stadium gebles seerd. De stand was 7-6 6-3 3-6 en 2-2, toen de Australiër bij een sprong verkeerd terechtkwam. Hij verzwikte zijn enkel maar blesseerde zijn linkerknie, het zwakste gewricht in zijn lijf De knie was al eens geopereerd en behoefde elk halfjaar een in spuiting met kunstmatig kraak been. Toen hij bij 3-5 moest gaan serveren, strompelde hij naar het net, gaf Schalken een hand en gaf op. ANP Novak noemde hij een sluip moordenaar tegen wie hij kan- sen heeft, als hij goed speelt „Hij is wel 14e geplaatst, maar heeft ook zijn zwakke punten,' Edwin Kempes verloor in de eerste ronde van de Amerikaan Justin Gimelstob: 4-6 6-3 3-6 7- 6 6-3. De wedstrijd duurde dne uur en 17 minuten tot ver na middernacht. Gimelstob was tot het hoofdtoernooi toegela ten op een wildcard. Kempes1 vocht zich met succes door de f i kwalificaties. Kempes speelde f in New York zijn vierde partij in j een grandslamtoernooi. Hij ver- s loor ze alle. Bij winst op Gimel- i stob had hij vandaag mogen j aantreden tegen de Amerikaan- i se vedette Andre Agassi. ANP i NEW YORK - Als model ver- f dient ze miljoenen dollars, maar met haar tenniscarrière wil hei niet echt vlotten. Anna Koer nikova kon maandag na haar eerste partij in de US Open al weer de koffers pakken. De Russische was kansloos te- j gen de volslagen onbekende An- gelique Widjaja uit Indonesië i 6-3 6-0. Koernikova produceer- de in de wedstrijd, die 44 minu- i ten duurde, liefst 40 afzwaaiers Op haar tweede opslag wist ze geen enkel punt te winnen. De Russische maakte niet de in- j i druk zich in het zweet te willen j werkenHaar opponente uit In- donesië hield geconcentreerd de i bal in het spel en wachtte op een fout van Koernikova. De als nummer een geplaatste Amerikaanse tennister Serena Williams bereikte met groot ge mak de tweede ronde. Ze ver sloeg haar landgenote Corina Morariu in twee sets (6-2 6-3). Morariu maakte na een jaar af wezigheid door ziekte haar ren tree op de tennisbaan. De Ame rikaanse overwon leukemie^ Williams maakte vooral indruk door haar outfit. De jongste van de zusjes Williams had zich ge huld in een strak zwart pakje van lycra, de stof die in sporten als atletiek, wielrennerij en tri atlon al volledig is ingeburgerd „Het is mijn kleine kattenpak- je", zei de extravagante tennis ter over haar opvallende kle ding. ANP Shinji Ono (midden) heeft Feyenoord op een Fenerbah^e treurt. 1-0-voorsprong gebracht. Anthony Lurling juicht mee, foto Jasper Juinen/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 42