Borsels bedrijventerrein is vol Plan voor servicecentrum ouderen Tholen wil geld voor optie bedrijfsgrond Gemeente gaat grond aankopen voor vierde fase in 's-Gravenpolder Jeugd eensgezind over skateplek Vrachtwagen op ramkoers Dronken Goesenaar beboet Rijontzegging voor drankrijder Taakstraf voor twee missers agenda lezers schrijven Welkom Molenaars Yerseke-West woensdag 28 augustus 2002 door Mieke van der Jagt 's-GRAVENPOLDER - Het be drijventerrein in 's-Gravenpol- der, waarvan inmiddels drie fa sen zijn ontwikkeld, is vol. Hoogste tijd dus voor de ge meente Borsele om met de vierde fase te beginnen, waar voorbij bedrijven inmiddels be hoorlijk wat belangstelling is gebleken. In de vierde fase moet ook een mooie ruimtelijke af ronding worden gemaakt en wordt een extra ontsluiting op de Schoorkenszandweg gecre- eerd. Voor het zo ver is, moet de ge meente nog wel via een ingewik kelde constructie aan de grond zien te komen. Met alle eige naars en pachters is inmiddels overeenstemming bereikt, maar het geld voor aankopen en scha deloosstellingen moet nog op tafel komen. Dat gebeurt op donderdag 5 september tijdens de gemeenteraadsvergadering die vanaf 20.00 uur wordt ge houden in de boerderij tegen over het gemeentehuis in Hein- kenszand. Bijna 217.000 euro heeft de gemeente nodig om de zaak in eigendom te krijgen. Ruil Dat geld is voor het afkopen van een langlopend pachtcontract, voor de aankoop van twee hec tare grond, vier dijkpercelen en voor bijkomende kosten als bo demonderzoek en archeolo gisch onderzoek. Met een van de grondeigenaren is een ruil over eengekomen. Het transportbe drijf aan de Schoorkenszand weg mag een deel van het plangebied voor uitbreiding houden en krijgt een grenscor rectie van het woonhuisperceel. De afkoopsom van het pacht contract moet de gemeente dan wel betalen. Ook heeft de ge meente met de provincie en met het waterschap Zeeuwse Eilan den overeenstemming moeten bereiken over de aankoop en ruiling van snippers grond en het verleggen van sloten en erf- afscheidingen. Het is overigens niet uitgesloten dat de gemeente Borsele op ter mijn nog geld terugkrijgt, want de dijkpercelen die in de trans actie eigendom worden van de gemeente, zijn lang niet hele maal nodig om het plan te reali seren. Een deel ervan kan na de hele operatie worden verkocht aan een natuurbeheersorgani- satie. Alle transacties, behalve de schadeloosstelling voor de pachter, zijn op voorwaarde dat het bestemmingsplan onge schonden door de procedure komt. Pas bij het voorontwerp-be stemmingsplan wordt een ex- ploitatieopzet gemaakt en wordt bekend wat de bedrijfs- grond per vierkante meter gaat kosten. door Esme Soesman OUD-VOSSEMEER - Opval lend eensgezind waren ze, de ruim dertig jongeren van Oud- Vossemeer die gisteravond van zich lieten horen tijdens een in formatieavond over een skate- voorziening in hun dorp. De jeugd wil meerdere kleine toe stellen aan de Patrijzenweg. Twee omwonenden uitten hun bedenkingen door wethouder M. Velthuis te bestoken met vragen. Beiden benadrukten niet tegen een skatevoorziening op zich te zijn. Maar, vroeg een van hen zich af, waarom wordt er geen gebruik gemaakt van het al langer bestaande plan van de ijsvereniging om de ijsbaan te asfalteren? Dat zou meer geld kunnen opleveren, omdat er dan aanspraak gemaakt zou kunnen worden op de erfenis die mevrouw Van 't Hof-Quist jaren geleden aan haar dorp schonk. Dat plan kost, ant woordde Velthuis, een veel voud van de voorziening die de gemeente in gedachten heeft. Bovendien gaat niet de ge meente, maar een apart opge richte vereniging over de erfe nis. De gemeente heeft, met de vaststelling eerder dit jaar van de nota Speelruimtebeleid, 30.000 euro voor een skate voorziening in Oud-Vossemeer uitgetrokken. Ze wil haast ma De gemeente Tholen heeft 30.000 euro uitgetrokken voor een nieuwe skatevoorziening in Oud-Vossemeer. foto Willem Mieras ken met het plan omdat onder meer huisarts en maatschap pelijk werk constateren dat het niet goed gaat met de jeugd in het dorp. Een centrale voorzie ning kan daarnaast een einde maken aan de her en der op on veilige plaatsen skatende jeugd. Wordt er dadelijk wel gebruik gemaakt van de voor ziening? Hoe zit het met de ruimte die de met name refor matorische jongeren op het naastgelegen trapveldje moe ten inleveren? Vertegenwoor digers van jeugd- en jongeren werk, plaatselijk huisarts G. van de Weijer en joelende jon geren probeerden twijfels over deze en andere vragen die wer den gesteld weg te nemen. Waar echter geen enkele twij fel over bleek te bestaan was de wens van de jeugd zelf. Zij kre gen de kans te reageren op vijf verschillende invullingen van de skatevoorziening. Unaniem werd gekozen voor het ont werp waarin een kwart ramp, bank, spine en box of rail zijn opgenomen. Daarmee is, hoewel Velthuis duidelijk aangaf haast te wil len maken, het multifunctio nele veld nog lang geen feit. Er moeten toestellen worden aan geschaft, geluidseffecten be studeerd, er zal een bouwver gunning benodigd zijn en dus een inspraaktraject volgen. Want, stelde zij, de zaak is al hadden de twee omwonenden andere gevoelens nog lang niet beklonken. Hoe lang de voor ziening aan de Patrijzenweg noodzakelijk zal zijn, is nog niet bekend. De bedoeling is het daar ondergebrachte jeugdhonk uiteindelijk in het dorpshuis-nieuwe stijl te par keren. En de skatevoorziening zal in de toekomst wellicht in dorpsbosje een plaatsje krij gen. Van beide toekomstplan nen is echter niet bekend wan neer ze worden uitgevoerd. 's-HEERENHOEK - Op de kruising Schoorkenszandweg- /Bernhardweg-Oost/Baarlandse Zuidweg heeft een truck met aanhanger maandag een spoor van vernieling getrokken. Omstreeks 19.00 uur kwam een 55-jarige bestuurder van een truck met aanhanger uit de gemeente Borsele vanuit de rich ting Vierwegen aangereden, toen hij de macht over het stuur verloor. Voor hij in de berm belandde, raakte hij over een leng te van zo'n 170 meter schrikhekken, lichtmasten, attende- ringsborden, bomen, een ANWB-mast, een lantaarnpaal en een reflectorpaaltje. Over het asfalt liep een negentien meter lange diepe groef. De man raakte niet gewond, maar de cabine van de truck was total loss. De aanhanger bleef onbescha digd. MIDDELBURG - Een 30-jarige man uit Goes is gisteren in Middelburg voor het rijden onder invloed veroordeeld tot 385 euro boete. Het was de derde keer binnen drie jaar dat de Goe senaar gisteren voor de politierechter moest verschijnen. Of ficier van justitie G. Oosterveld gaf aan dat het telkens om kleine overschrijdingen van de alcohollimiet ging, maar dat had dit keer gevolgen voor de hoogte van de boete. Zij eiste 385 euro boete, hoger dan gebruikelijk. De verdachte was 7 november vorig jaar in Middelburg bij een verkeerscontrole aangehouden. De blaastest gaf een score van 305 microgram, terwijl 220 is toegestaan. MIDDELBURG - Een 39-jarige inwoner van Zierikzee heeft zijn baan op het spel gezet door tijdens de proeftij d van een al coholdelict weer met drank op te gaanrijden. Officier van jus titie G. Oosterveld vroeg de Middelburgse politierechter gis teren de man zes maanden rijontzegging op te leggen, omdat hij nog in zijn proeftijd verkeerde. Daarnaast eiste ze voor dronken rij den op 28 november vorig jaar in Zierikzee 600 eu ro boete en zes maanden voorwaardelijke rijontzegging. De Zierikzeeënaar dreigde daardoor zijn baan te verliezen. Poli tierechter A. Janssens-van Kampen wilde enigszins rekening houden met die omstandigheid en veroordeelde de man tot drie maanden rijontzegging plus zes maanden voorwaarde lijk en 600 euro boete. De verdachte had die dag cola met jene ver gedronken voordat hij in zijn auto stapte. ,,Het is onver antwoord wat ik heb gedaan, maar ik drink sindsdien geen druppel alcohol meer." MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter A. Jans sens-van Kampen heeft gisteren een 26-jarige inwoner van Vlissingen wegens mishandeling en rijden onder invloed ver oordeeld tot vijftig uur werkstraf. De verdachte raakte op 23 november vorig jaar in een Vlissings café in gesprek met een bezoeker, die zich kennelijk niet op zijn gemak voelde. De va der van de bezoeker zag het tafereel aan, ging op verdachte af en schold hem uit, omdat hij niet wilde dat zijn zoon met de verdachte omging. Dat pikte de Vlissinger niet en hij sloeg de oudere man met de vuist in het gezicht. Het slachtoffer bloed de aan het hoofd en deed aangifte bij de politie. Een dag later ging de Vlissinger opnieuw in de fout door op de rotonde in Ritthem tegen het verkeer in te rij den. Uit de blaas test bleek dat hij te veel gedronken had. Raadsman E. Smit bepleitte een boete voor zijn cliënt, maar officier van justitie G. Oosterveld vond een werkstraf van vijftig uur passender. In haar eis hield ze rekening met het strafblad van de man. De politierechter vonniste conform de eis. REDACTIE BEVELANDEN/THOLEN Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 273000 Fax:(0113)273030 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Rob Paardekam Esme Soesman Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118)484000 Fax:(0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl I STREEKACTIVITEITEN BERGEN OP ZOOM - Gertrudiskerk, 13.00-16.00 uur: Torenbeklimming; 13.00-16.30 uur: Bezichtiging monumen ten; VVV, 14.00-16.00 uur: Wandeling door het historisch centrum; GOES - De Spinne, 13.00-16.45 uur: Seni oren biljart competitie; 13.30-16.30 uur: Koersbal senioren; Ambachtscentrum van de Hollandsche Hoeve, 13.00 uur: Demonstratie oude ambachten; De Pit, 13.30-16.30 uur: Biljartclub De Pit competitie; 14.00 uur: Uiteenlopende ac tiviteiten voor alle WAO-ers; Balletschool, 19.00-20.00 uur: Instapcur- sus Line Dance; 20.00-22.00 uur: Line Dance voor gevorderden door Country Club The Sounthern Riders; KAPELLE - De Vroone, 13.30 uur: Biljar ten en kaarten voor ouderen; 14.00 uur: Sjoelen; 19.30 uur: Clubavond Bridge club Kap-Biez.; KORTGENE - Gymzaal in de Bernhard- straat, 10.45 uur: Hatha Yoga; KRUININGEN - Ons Dorpshuis, 9.30 uur: Biljarten en/of kaarten voor WAO'ers en 50-plussers; 14.00 uur: Koersbal voor 50- plussers; OUD-VOSSEMEER - Vossenkuil, 14.00 uur: Koersballen ANBO; SCHORE - Dorpshuis, 13.15 uur: Volks dansen, THOLEN - Wijkgebouwaan de Zoekweg, 14.00-16.00 uur: Jeugdsoos; WEMELDINGE - Dorpscentrum De We- mel, 13.00-17.00 uur; Kaarten en biljar ten; WISSENKERKE - Wissebad, 18.30-19.30 uur: Start Zwemvierdaagse tbv Ronald McDonald; YERSEKE - Achter het havenmeesterkan toor aan de Prinses Beatrixhaven, einde steiger, 13.30 uur: Vertrek rondvaart op de Oosterschelde; De Zaete, 16.00-17.00 uur: Volksdansen voor 50-plussers. Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op in de PZC versche nen redactionele berichten, artikelen of commentaren. De reactietijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent niet dat de redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijft. Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De re dactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over ge weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. Net als ons gemeentebestuur op 31 augustus gaat doen tijdens het traditionele welkomstont- bijt voor de nieuwe inwoners van Noord-Beveland, wil ik de ze hier ook even toespreken. Uw keuze om zich in Zeeland en in het bijzonder op Noord-Beve land te vestigen kan ik mij goed voorstellen. Landschappelijk schoon, rust en ongereptheid bijvoorbeeld. Was u ook geko men, als u had geweten van bij voorbeeld een toekomstig be drijventerrein bij de ingang van Wissenkerke, waar weinig inte resse voor is en dus jarenlang grote borden 'Te Koop/Te Huur' te bewonderen zullen zijn, met daarbij een 56 meter hoge zend mast, intussen overbodig ge worden door achterhaalde tech niek (satellieten) en zogenaamd beslist ongevaarlijk en de on vermijdelijke milieustraat? Hoezo milieu? Is u bijvoorbeeld op de hoogte van een zonder slag of stoot afgegeven vergunning voor een bordeel in Kamperland en wat te denken van de plannen voor hoogbouw aan de jachtha ven en op andere plaatsen aan het Veerse Meer of misschien zelfs een kanaaltje dwars door Noord-Beveland met aan de oe vers nog meer leuke dingetjes voor de mensen. Uiteraard is de financiering voor al deze grap pen geen enkel probleem meer na de aangekondigde verhoging van de belastingen voor de bur gers met een totaal van twintig procent tot 2006. Landschaps vervuiling in optima forma, ge sponsord door de inwoners! Sa men met de plannen voor een ijzeren dozen terminal aan de Westerschelde en de hieruit voortvloeiende toekomstige el lende voor de hele provincie, krijgt het motto Welkom in Zee land wel een erg wrange bij smaak. Dineke Kurth-van den Berg Zuidvlietstraat 7, Wissenkerke Met verbazing heb ik op woens dag 21 augustus het stukje gele zen, over de gemeente Reimers- waal die twee vrijwillige molenaars heeft gevonden voor de molen in Krabbendijke en een reserve molenaar voor de molen in Rilland. Uiteraard is het vreemd dat ik als vrijwillig molenaar op de Witte Molen in Rilland dit in de pers moet ver nemen, zonder daarover door de gemeente op de hoogte te zijn gesteld. Verder is het vreemd dat er bij degene die het bericht heeft opgesteld niet bekend is dat er twee vrijwilligers zijn voor de molen in Rilland. Jam mer is dat de gemeente de con clusie dat de molen weinig draait, baseert op op het aantal omwentelingen geregistreerd door een teller op de wiekenas. Dus als deze teller kapot is, wordt er officieel niet meer mee gedraaid. Omdat ik in een vijf ploegendienst werk, heb ik op zaterdag minder vaak tijd om met de molen te draaien. Maar mijn vader die inmiddels met pensioen is, neemt dan als oud- beroepsmolenaar de zaken waar. En zolang de staat van on derhoud van de molen en de weersomstandigheden gunstig zijn, wordt er ook gedraaid. Dat de gemeente denkt aan de conti- nuiteit van haar molens door vrijwillige molenaars op te lei den is uiteraard zeer positief, hopelijk gaat ze dit ook doen op het gebied van onderhoud van haar molens. Dan zijn deze mooie monumenten weer van een goede toekomst verzekerd. Marco en Lou van Weele, vrijwillige molenaars op de Wit te Molen in Rilland, Valckenisseweg 40 Rilland De bewoners rondom Yerseke- West zijn zeer zeker niet tegen een moderne, kwalitatief hoog waardige basisschool. Zij bie den echter weerstand aan een gemeentebestuur dat onrealis tische en onacceptabele plan nen wil doorvoeren (PZC, 22-8), Het gemeentebestuur wil zoveel mogelijk functies uit de kern van Yerseke naar de rand van het dorp verplaatsen met alle gevolgen van dien. Gevolgen voor de omwonenden maar ook voor de gehele Yersekse bevol king. Herbouw van de basis scholen op dezelfde plek was één van de drie opties en zeker niet de slechtste. Wanneer daarvoor was gekozen zou nieuwbouw veel sneller zijn ge realiseerd en zaten de schoolbe sturen nu niet met al die 'func ties' opgescheept waardoor zij niet het ondergeschoven kindje dreigen te worden, maar het he laas reeds zijn. Anneke Jumelet-Vette Magnolialaan 9, Yerseke door Esme Soesman SINT-MAARTENSDIJK - Ge durende drie maanden kunnen belangstellenden kosteloos een optie nemen op bedrijfsgrond in de gemeente Tholen. Daarna moet, vindt het gemeentebe stuur, een optievergoeding wor den betaald. De optievergoeding geldt als een soort tegemoetkoming voor de gemeente. De grond waar de kandidaat-koper of kandidaat erfpachter een optie op neemt, kan niet tussentijds aan ande ren worden uitgegeven en er kunnen geen inkomsten uit worden gehaald. Bovendien, is de gedachte, dwingt de vergoe ding de ondernemer serieus aandacht aan de koop te schen ken. In eerste instantie krijgen be drijven die belangstelling tonen voor gTond gratis een optie op die grond voor drie maanden. Die tijd kunnen zij gebruiken om een definitieve beslissing te nemen. Ook kan gedurende die periode een schetsplan door de welstandscommissie worden getoetst. Drie maanden blijken voor dat doel veelal voldoende. Is er meer tijd nodig dan behoort verlenging tot de mogelijkhe den. Voorheen was dat dus gra tis, in de toekomst zal daar op Tholen geld voor worden ge vraagd. De gemeente wil bij de bereke ning van de te vragen vergoe ding uitgaan van een renteper centage dat ook gebruikt wordt bij de berekening van erfpacht canon, uitgaande van de prijs van de grond zonder woning bouw. Dat ligt momenteel op 6 procent. Gaat de koop of de uit gifte in erfpacht door, dan wordt de helft van de optiever goeding verrekend met de koop prijs dan wel met de erfpachtca non. Dit voorstel van burgemeester en wethouders komt aan de orde in de vergadering van de com missie gemeentelijke ontwikke ling op maandag 2 september. Deze bijeenkomst wordt gehou den in het gemeentehuis in Sint- Maartensdijk en begint om 19.00 uur. door Rob Paardekam KRUININGEN - Woningbouw vereniging R&B Wonen wil in 2005 een servicecentrum voor ouderen hebben gerealiseerd op het terrein tussen de Henry Du- nantstraat en de Langeviele in Kruiningen. Aan die laatste straat komen ook acht levens- loopbestendige woningen. In het gebied waar de senioren- appartementen moeten komen, staan nu nog enkele woningen en een aantal bedrijfspanden. Het idee voor de appartementen ontstond toen het pand van aan nemingsbedrijf Poley - dat in middels is verhuist naar Nis- hoek - te koop kwam. „Dat leek ons een mooie plaats voor senio renappartementen", zegt direc teur P. van Luijk van R&B Wo nen. „Daarna zijn we begonnen met het verwerven van de om liggende panden." De meeste daarvan heeft de woningbouw vereniging inmiddels aange kocht. Ook een rijtje huurhui zen aan de Henry Dunantstraat wordt gesloopt. De bewoners zijn inmiddels vertrokken. Er komt een twee verdiepingen tellend complex met 24 huur- en acht koopappartementen waar ouderen zelfstandig kunnen wonen tot ze eventueel naar een verzorgingshuis moeten verhui zen. Dat wil zeggen dat er geen 24-uurszorg aanwezig is. De zorg wordt vanuit Yerseke (Vre- delust) gecoördineerd. Hoe dat precies vorm krijgt, moet nog worden bepaald Er komen een gemeenschappe lijke ruimte en een parkeerkel der bij het complex. Volgens Van Luijk heeft Kruiningen, zeker na het verdwijnen van bejaar denhuis Bachten Vaete, drin gend behoefte aan seniorenap partementen. Hij verwacht dan ook dat de vraag groter zal zijn Voor de bouw van acht levensloopbestendige woningen aan de Langeviele in Kruiningen, heeft de woningbouwvereniging inmiddels de oude supermarkt gekocht. foto Dirk-Jan Gjeltema dan het aanbod. De sloop van de bedrijfsgebouwen en de komst van de seniorenappartementen maken deel uit van het dorps vernieuwingsproject voor de Achterstraat en de Langeviele. Dat project behelst een algehele verfraaiing voor het betreffende gebied. Tot het plan behoort ook de bouw van acht levensloopbe stendige woningen aan de Lan geviele. Om die te realiseren, heeft de woningbouwvereni ging inmiddels de oude super markt aangetrokken. De ge meente heeft enkele andere panden gekocht. Het senioren complex en de acht woningen moeten er in 2005 staan. Dat heeft de provincie geëist toen ze subsidie voor het project be schikbaar stelde. De verwach ting is dat begin volgend jaar begonnen kan worden met de sloop. Daarna volgen archeolo gisch onderzoek en een bodem san exdng. Afhankelijk van de snelheid waarmee dat gebeurt, begint de nieuwbouw in het na jaar van 2003 of begin 2004. Verder wil R&B Wonen voor zichzelf een nieuw onderkomen bouwen aan het oostelijke uit einde van de markt. De woon winkel is nu nog gevestigd in een pand aan het andere einde van de markt, maar daarover is de woningbouwvereniging niet te vreden, omdat het zeer onprak tisch zou zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 29