Onderzoek WCT begon jaar terug Vroege vogel korting: Tussen 10 en 11 uur 40% montuurkorting* Tussen 11 en 12 uur 20% montuurkorting* iw'ïi'idVxthi PZC Politiek Terneuzen ziet contacten met Rotterdam wel zitten Wat doet het Nationaal Reumafonds? 0 12 Provincie en raadsleden verwijten gemeentebestuur Goes getreuzel Circus Renz in Middelburg Concert op Dijktheater Soefi centrum Inloopavond 0 Automobielbedrijf Dijkwel BV PLAATS UW FAMILIEBERICHTEN IN DE PZC woensdag 28 augustus 2002 door Rolf Bosboom en Ben Jansen GOES - Het gemeentebestuur van Goes ligt onder vuur. Het zou volgens Gede puteerde Staten te lang hebben getreu zeld met de voorbereidingen van het onderzoek naar de gevolgen van de aanleg van de Westerschelde Contai- nerterminal (WCT). De uitkomsten zouden daardoor niet bekend zijn op vrijdag 4 oktober, de dag waarop Pro vinciale Staten moeten beslissen over de aanleg van de WCT. De kritiek komt niet alleen vanuit de Middelburgse Abdij, maar ook uit ei gen gelederen. Maandag opende WD- fractievoorzitter en oud-wethouder S. Heijning de aanval op het college van burgemeester en wethouders. Ga nou onderhandelen met GS over com penserende maatregelen, want daar zou een pot met geld gereed liggen, al dus Heijning. Buurgemeente Borsele heeft al uit die pot gesnoept. Wethouder M. 't Hart (PvdA) zei daar nog niet aan toe te zijn. De Goese ge meenteraadsfracties, hoe verschillend ze ook mogen denken over de wense lijkheid van de WCT, zijn het erover eens dat de nadelige gevolgen van de containerterminal voor de Bevelandse regio ongedaan moeten worden ge maakt. Onderhandelen daarover, zo luidt vol gens 't Hart de afspraak, is pas mogelijk en zinvol als de uitkomsten van de di verse onderzoeken op tafel liggen. Dat dat nog niet het geval is, kan Goes niet worden aangewreven, vindt de wet houder. Verkeersstromen Het onderzoek waar de discussie over gaat, richt zich op de gevolgen van de toename van het goederenvervoer per spoor voor de verkeersstromen. De stu die moet in beeld brengen of het ver keer in met name Goes daadwerkelijk vastloopt, zoals de gemeente vreest, welke oplossingen er mogelijk zijn en wat die gaan kosten. Een dergelijk onderzoek komt, zo blijkt uit een door de gemeente Goes opgesteld overzicht, voor het eerst ter sprake op 17 april 2001, als Gedepu teerde Staten een werkbezoek brengen aan Goes. Ruim twee maanden later, eind juni, zegt gedeputeerde D. Bruin- ooge de gemeente schriftelijk toe dat de provincie ambtelijke ondersteuning voor de studie zal bieden. Door de vakantieperiode die volgt ko- Wachtende auto's voor spoorbomen in de Buys Ballotstraat. De studie moet in beeld brengen of het verkeer in met name Goes daadwerkelijk vastloopt door de WCT. foto Dirk-Jan Gjeltema men de betrokken ambtenaar van Goes en de provincie pas op 13 september bijeen voor overleg. Die dag gaat een brief naar het adviesbureau DHV Mi lieu en Infrastructuur BV met het ver zoek een offerte in te dienen voor het onderzoek. De eerste versie van de on derzoeksopzet van DHV komt op 17 de cember binnen. Ambtenaren van de gemeente, provin cie en Rijkswaterstaat bespreken op 29 januari van dit jaar de DHV-offerte. Dat leidt op 6 maart na wijziging van de offerte tot het definitieve projectvoor stel. Het onderzoek gaat 105.9100 euro kosten. Goes wordt de opdrachtgever. Nog in maart stelt zowel de gemeente (41.055 euro) als Rijkswaterstaat (11.900 euro) een bijdrage beschikbaar. Kapelle trekt er in april 5950 euro voor uit. Op 27 maart stemt de werkgroep in met het onderzoek. Diezelfde dag wordt de opdracht officieel verstrekt aan DHV. In april worden alle partners pet e-mail ervan op de hoogte gesteld dat de nood zakelijke verkeerstellingen in Goes moeten worden uitgesteld. De reden is dat de Van Hertumweg, een van de twee wegen over het spoor, maandenlang deels geblokkeerd is vanwege recon structiewerkzaamheden. „De onbe nulligheid ten top", zei Heijning hier over in de commissie. Op 1 juli stuurt de gemeente Goes een brief naar Gedeputeerde Staten met het verzoek haar financiële bijdrage aan het onderzoek te leveren. Het pro vinciebestuur besluit op 13 augustus officieel de helft van de kosten te beta len. Volgens de gemeente Goes is de huidige stand van zaken dat DHV de voorberei dingen heeft uitgevoerd. Het onder zoek in Kapelle is aan de gang. De grootschalige verkeerstelling in Goes is voorzien op 26 september. Het onder zoek naar het alternatieve tracé langs de A58 zou deze maand moeten begin nen en neemt naar verwachting vijf maanden in beslag. Gedeputeerde Bruinooge bevestigt dat de data in het overzicht van Goes klop pen. „Ik kan me evenwel niet aan de in druk onttrekken dat geen grote ijver aan de dag is gelegd om het onderzoek zo snel mogelijk uitgevoerd te krijgen. Het dagelijks provinciebestuur én ha venschap Zeeland Seaports hebben Goes verzekerd het onderzoek te zullen betalen. Ik had verwacht dat zo'n toe zegging voor een gemeentebestuur dat zich zo zeer zorgen maakt over de ge volgen van de aanleg van de WCT, voldoende zou zijn om met grote voort varendheid aan de slag te gaan. We hebben Goes echter voortdurend tot spoed moeten manen." Volgens Bruinooge had de analyse van de verkeerssituatie in Goes binnen een half jaar gereed kunnen zijn. door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - De fracties in de Terneuzense raad hebben geen moeite met het aanhalen van de contacten door het ha venschap Zeeland Seaports met het havenbedrijf Rotterdam. De voorgestelde oprichting van de Exploitatiemaatschappij Schelde-Maas II beschouwen ze als een belangwekkende strate gische stap. De maatschappij, waarin de Zeeuwse havens en het Rotterdamse havenbedrijf op basis van gelijkwaardigheid zullen opereren, gaat zich be zighouden met de exploitatie van haventerreinen in het Del tagebied. In eerste instantie in Vlissingen. Na voltooiing van de Westerscheldetunnel en de WCT gebeurt dit ook in de Ka naalzone. „Allemaal prima", wist WD'er W. de Zeeuw, „als het straks re gent in Den Haag, dan zal het ook behoorlijk druppelen in Zeeland. Alleen hoe moet het in de toekomst verder met onze re latie met de haven van Gent?" Ook bij andere leden van de commissie Algemeen Bestuur brandde die vraag op de lippen. Burgemeester R. Barbé zei te verwachten dat de relatie tussen de haven van Terneuzen en die van Gent door de samenwer king met Rotterdam niet onder druk hoeft te komen staan. Het bestuur van Zeeland Seaports heeft getracht ook met Gent een joint-venture aan te gaan, maar MIDDELBURG - Circus Renz Berlin komt naar Middelburg. Van 1 tot 8 september staat het circus op de parkeerplaats Hof van Tange. De eerste voorstel ling is woensdag 4 september om 19.00 uur. Op andere dagen beginnen de shows ook om 1615 en 15.00 uur. Circus Renz Berlin heeft vier Indische olifanten bij zich en vijfentwintig paarden, vijftien kamelen, honden, clowns, acrobaten en jongleurs. dit is - zo schetste Barbé - onmo gelijk, omdat het Belgische fe derale havendecreet (regelge ving over havens) een dereelijke grensoverschrijdende samen werking niet toestaat. „Tot onze spijt", benadrukte Barbé. Nu formele samenwerking niet mogelijk is zullen beide haven steden toch proberen om een reeks nieuwe afspraken te ma ken over havenontwikkelingen Die zullen binnenkort worden gepresenteerd. VLISSINGEN - De Zeeuwse Muzikanten van stichting Ar duin en de Zeeuwse Accordeon vereniging Concertina geven zaterdag 31 augustus een con cert aan het Dijktheater in Vlis singen. Het optreden vindt 's middags plaats van 14.30 tot 16.30 uur. De muzikanten spe len diverse werken uit hun re pertoire en doen enkele num mers samen. Bij slecht weer wordt het concert verplaatst naar 14 september. MID D E LB URG - Het Soefi cen trum in Middelburg, dat univer sele erediensten houdt, gaat zondag 1 september verder met het nieuwe seizoen. De dienst begint om 11.00 uur in het ge bouw De Vier Elementen aan de Breeweg 100 in Middelburg. Het onderwerp van de dienst is Licht en Kracht en de spreker is H. de Boer uit Wassenaar. MIDDELBURG - Home-Start Walcheren in Middelburg houdt morgen een inloopavond. De organisatie is op zoek naar ervaren opvoeders die andere ouders willen helpen bij op voedkundige problemen. De inloopavond aan de Kinder dijk 72 begint om 19.00 uur en duurt tot 21.00 uur. Wij geven veel steun aan het wetenschappelijk onderzoek. Ruim 70% van het wetenschap pelijk onderzoek in Nederland wordt gefinancierd door het Na tionaal Reumafonds, wat alleen mogelijk is door uw giften, want de overheid geeft ons geen sub sidie. Helaas is het nog steeds niet mogelijk om reuma echt te genezen. Toch is de afgelopen decennia veel verbeterd. Zo ko men tegenwoordig steeds min der reumapatiënten in een rol stoel terecht, dankzij betere me dicatie en nieuwe behandelin gen op het gebied van fysiothe rapie, ergotherapie en orthope die. Ook zijn er medicijnen ont wikkeld die patiënten mobiel houden. Die pijn en beschadi ging aan gewrichten voorko men. Er worden hoge verwach tingen gekoesterd van de nieuw ste golf medicijnen, de zoge naamde biologicals, antistoffen werkzaam tegen eiwitten die ge wrichtsontsteking veroorzaken. Ook in de reumahirurgie is grote vooruitgang geboekt. Naast de vele initiatieven waar mee wij patiënten helpen, zoals aangepaste vakanties, individue le hulp en het financieel steunen van meer dan 100 reumapatiën tenverenigingen, besteden wij veel aandacht aan het weten schappelijk onderzoek. Toch blijft reuma nog altijd volksziek te nummer 1. Steun de reumabestrij- oot^lll. ding! Giro 324, Amsterdam. Nationaal Reumafonds Voor vragen over (leven met) reuma: De Nationale Reumalijn 0900 - 2030300 www.reumafonds.nl Rust vind je hier nog overal: op het water, langs het strand, in het bos. Nog wel. Wie droomt van een bril die niet alleen mooi is, maar ook nog heel voordelig moet nu even wakker worden en vroeg bij ons in de winkel zijn. Want vroege vogels krijgen tussen 10.00 en 11.00 uur 40% montuurkorting en tussen 1 1.00 en 12.00 uur 20% montuurkorting bij aankoop van een complete bril. Kijk, dat is nu het voordelige van de Pearle Opticien! JE ZIET 'T VERSCHIL >ril. Nu i in combinatie met andere aanbiedingen- Vraag naar de voorwaarden. lange Delft 13/15 Middelburg Tel. (0118) 62 88 86 LECOLI (10) WIL LATER DIERENDOKTER WORDEN Dat lukt alleen als de mensendokter haar een nieuwe dunne darm kan geven... Lecoli heeft dringend een nieuwe dunne darm nodig Dunne darm-transplantaties zijn bij kinderen (nog) niet mogelijk De Maag Lever Darm Stichting financiert (levensreddend) medisch onderzoek. MAAG m LEVER DARM M STICHTING I STORT UW GIFT OP GIRO 2737 Voor zoveel voordeel gaat de zon graag op! Kijk ze 'ns stralen. Completer dan ooit, comfortabeler dan ooit en nu ook nog voordeliger dan ooit Want omdat het zomer is krijgt u voor honderden euro's aan extra's cadeau op onze acliemodellen. Kom dus snel naar onze showroom en laat u zomers verwennen. Citroen Xsara Comfort Vanaf €16 790,- Citroën Saxo Furio Vanaf €10.320,- Citroën Berlingo Multispace Nouvelles Frontières Vanaf €16.990,- Citroën Xsara Picasso Plaisir Vanaf €20.490,- Standaard met o.a.: Speciale velours bekleding Aluminium look op dashboard Warmtewerende voorruit Radio/CO-speler met 6 speakers en bediening Sr Uw voordeel €1.205,- Standaard met o. Airbag Stuurbekrachtiging Centrale vergrendeling Elektrische ramen vóór Speciale bekleding Sr Uw voordeel €725,- Schuifdeuren Metallic lak Combinatie velours en stoffen bekleding Standaard met o.a.: Digitale airconditioning Radio/CD-spcler met 6 speakers en bediening aan de Sr Uw voordeel €690,- Sr Uw voordeel €1.595,- Pres. Rooseveltlaan 745, Vlissingen, tel. 0118-629955. CITROEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 12