De maat is vol voor Luitwieler Raamkozijn Walstraat alsnog gesloopt 9 PvdA'er Plasschaert wil onderzoek naar bouwoffertes inzien Kritiek op besluit om door te graven naar explosieven C-J HOEKMAN"" Bewoners Veerseweg presenteren weer nieuwe variant op N57 Spullen gestolen van graven in Breskens Vallende biertjes en verkeerde routes tijdens ober race Groot alarm bij brand in Middelburg zeeuwse almanak Principes Sloeweg vrijdag weer open comfbrto -a J WALCHEREN dinsdag 27 augustus 2002 door Ron Magnée MIDDELBURG - En weer to verden de bewoners van de Veerseweg in Middelburg een plan voor aansluiting met de N57 uit de hoge hoed. Dat was tijdens de gemeenteraads vergadering van Middelburg, gisteravond. De betrokken wet houder, L. Luitwieler, waar schuwde voor „grote proble men" als er nog meer varianten op tafel komen. Het was Veerseweg-bewoner A. van Seters die gisteravond een nieuw plan voor het tracé van de N57 te berde bracht. Het betreft de situatie waar deN57 aansluit op de Veerseweg. Volgens Van Seters kan dat het beste met de zogeheten Half Klaverblad-va riant. Deze komt volgens hem aan alle wensen van de omwo nenden tegemoet. De aansluiting met de N57 ligt in deze variant ver van de Veer seweg en er hoeven geen huizen of bedrijven te worden gesloopt. Bovendien is de variant volgens Seters ruim 800.000 euro goed koper dan de nu voorgestelde plannen. Nieuw is het plan voor de aftak king van de N57 overigens niet. Al in 1998 rolde het plan van de tekentafel maar het was de af gelopen tij d niet meer ter sprake gekomen. Totdat Van Seters er gisteren mee naar voren kwam. Ander plan Opvallend is dat een week eer der dezelfde bewoners een totaal ander plan indienden tij dens een commissievergade ring. Ze zagen namelijk niets in de tot dan toe voorgestelde ont werpen - de Haarlemmermeer variant met een ongelijkvloerse kruisingen Kamperlandvariant met een viaduct. Dus kwamen de bewoners een week geleden met een aangepaste Haarlem mermeervariant. Daar waren ze nog niet geheel tevreden mee en daarom dienden ze gisteravond het nieuwe plan in. Verantwoordelijk wethouder L. BRESKENS - Op de begraaf plaats in Breskens zijn van drie graven persoonlijke spullen weggenomen. Van ernstige ver nielingen is geen sprake. Het zijn vooral dierbare spulle tjes die zijn weggenomen, zoals beeldjes, steentjes, schelpjes en bloemen. Een gedupeerde ont dekte dat bij één graf zo'n vijf objecten waren verdwenen. Tijdens een eerder bezoek, vori ge week woensdag, lagen deze voorwerpen nog op hun plaats. De vrouw heeft aangifte gedaan bij de politie. Wanneer de graf schennis precies heeft plaatsge vonden is niet duidelijk. Hoewel de daders nog niet zijn getraceerd, bestaan er vermoe dens dat een aantal kinderen schuld heeft aan de ontvreem dingen. Vorige week woensdag avond zag een gedupeerde tus sen zeven uur en acht uur een vijftal kinderen op de begraaf plaats. Op de vraag wat zij er de den, zeiden de kinderen dat zij 'ergens naar op zoek waren'. Ook gemeentewoordvoerder W. Naessens denkt dat er sprake is van 'kinderspel'; „En daar is vooralsnog weinig tegen te doen. De begraafplaats is dage lijks geopend van half acht tot één uur voor zonsondergang. Pas als duidelijk is wie verant woordelijk zijn voor deze ont vreemdingen, kan actie worden ondernomen. Het kerkhof wordt in de komende periode nauwlettend in de gaten gehou den. Wij zijn verantwoordelijk voor de begraafplaats, maar de grafstenen zijn eigendom van de families. Maar het staat natuur lijk buiten kijf dat het heel ver velend is dat dit is gebeurd. Luitwieler van verkeer kon zo veel creativiteit niet waarderen. Allereerst valt de beslissing voor de N5 7 in oktober, zei Luit wieler. En in deze vergadering ging het alleen nog maar om het zogeheten wegenstructuurplan. Pas in oktober komt het bestem mingsplan voor de N57 in een raadsvergadering aan bod. „Bovendien lopen pogingen om het bestemmingsplan N57 ver der te vertragen uit op een ramp", sprak de wethouder dreigend. Onder het luide tu mult dat volgde, kon de wethou der nog maar nauwelijks uitleg gen wat hij daarmee bedoelde. Andermaal voorspelde hij „gro te problemen" als de aanleg van de N57 verder zou worden ver traagd. Volgens Luitwieler is het sche ma om in 2005 daadwerkelijk met de omstreden weg te kun nen beginnen, uiterst krap. De raadsleden dachten daar anders over. Met algemene stemmen werd een motie van de SGP aan genomen waarin het college werd aangespoord om nog eens met de Veerseweg-bewoners rond de tafel te gaan zitten. Ook een motie van Leefbaar Middel burg - die het college overigens overbodig vond - werd aange nomen. Hier wordt het college opgeroepen om de jongste N57- variant nog eens goed te bestu deren. Obers met glitterpruiken en 'blote billen' liepen met dienbladen bier over het parcours van de oberrace in Vlissingen. doorValeska Nastaly VLISSINGEN - Onder het toeziend oog van vakbekwame juryleden streden teams van de Vlissingse horeca gisteren om de wisseltrofee van de oberrace. De wedstrijd werd voor de tweede keer ge houden op de Nieuwendijk en het De Ruyterplein in Vlissingen. Volgens de initiatiefneemsters Marilijne Kats en Vivian Wensink is de oberrace bedoeld als afsluiting van het horecaseizoen. De deelnemers stonden zenuwachtig te wachten voor de aftrap. Ze moesten ge duld hebben. Het startschot liet op zich wachten. Een team had pech met de au to. Drie kwartier later was iedereen aanwezig en konden de obers zich aan de race wagen. Glitterpruiken, blote nepbillen en non nen gingen aan het publiek voorbij met dienbladen bier. De estafetterace was het eerste onderdeel van de wedstrijd, De deelnemers legden een parcours af, waarbij twee glazen bier op hun dien blad zo vol mogelijk bij de finish moes ten arriveren. „Het is verboden om het glas met de handen overeind te hou den", zei de presentator. De eerste ron de was een flop: direct bij de start vielen vrijwel alle glazen bier om. De volgende teams hadden goed geke ken naar hun voorgangers. Zij hielden hun glazen langer overeind, maar kre gen strafpunten toebedeeld, omdat zij een verkeerde route liepen. Ze hadden blijkbaar niet goed opgelet toen Vivian Wensink vlak voor de start het parcours voorliep. Scheef terras De hindernisbaan was de tweede uitda ging voor de teams. Die bestond onder meer uit het lopen over een dikke foto Ruben Oreel gymzaalmatras, het nemen van een sprongetje tussen twee biervaten en het doorkruisen van een vliegengordijn richting het scheve terras. Alles moest worden afgelegd met een dienblad met bier in de hand. Het laatste onderdeel was een tap wedstrijd. Drie titels werden vergeven. Grand Ca fé Pare Central kreeg de originaliteits- prijs. De obberrace werd gewonnen door 't Hart van Vlissingen. De grote winnaar was Mary Jane van de Concurrent. Zij mag zich een jaar lang ober van het jaar noemen. Venster monumentaal pand wordt gekopieerd door Edith Ramakers VLISSINGEN - Er moest gered worden wat te redden viel. Dat was het oordeel van de wel standscommissie van Vlissin gen voor een pand in Walstraat- Zuid. Enkele jaren geleden was het ernstig door een brand ver woest. Van de zeventiende- eeuwse dakconstructie was niets over, evenals van andere gevoelige elementen. De slopers volgden het advies op en spanden het raamkozijn in een ijzeren frame. De bouwer zou rond het kozijn een nieuwe gevel optrekken. Maar deze week was het frame ineens leeg. „We hebben van die monumen tenwerkgroep toestemming ge kregen om het kozijn weg te ha len", zegt projectleider W. Voet van bouwgroep Peeters. Sinds augustus vorig jaar werd het kozijn door een ijzeren fra me op zijn plaats gehouden. De ze week werd ineens het kozijn uit het frame getild en steekt al leen nog het frame omhoog. Voet legt uit dat de bouwers voor een technisch moeilijk uit te voeren karwei stonden. „Het is erg las tig om oud naast nieuw te bou wen. Vaak ontstaan dan toch op die scheiding enkele scheuren in de gevel. Vandaar dat we heb ben gevraagd om een compleet nieuw voorkant te maken." De bouwgroep 'kreeg toestem ming van de welstandscommis sie', die het technische probleem erkende. Deze commissie van externe, buiten Vlissingen woonachtige deskundigen, be- Advertentie Ontdek de geheel vernieuwde Nu te zien in de compleet nieuwe Hülsta Studio: Het Voga wandsysteem. systeem. Innoverende schoonheid en techniek. Een nieuwe maatstaf in eigentijdse woonwanden. In Zonnemaire! hülsta [21 Zuidweg 20A, Zonnemaire. Tel. 0111-401318 Maandag gesloten vrijdagavond koopavond www.interieur-paauwe oordeelt de waarden van huizen en gebouwen. Voet: „We hebben onder andere voor deze com missie de gevel in kaart ge bracht. We hebben de maat genomen van het kozijn, alle de tails opgetekend en natuurlijk de vlakverdeling van de hele ge vel genoteerd." Het kozijn ligt nu opgeslagen in de werkplaats van de aannemer. „Het ziet er goed uit", zegt Voet. „We kunnen de kozijnen netjes namaken." De hele gang van zaken doet wel omslachtig aan. „Ach", zegt de eigenaar van het pand, A. van Velzen, van AW beheer. „Als je alles van te voren weet, dan zou je misschien zo'n kozijn direct al naar een timmerwerkplaats hebben gebracht om het netjes op te slaan en om het na te laten maken. Maar als een welstands commissie of gemeente zegt dat een kozijn bewaard moet blij ven, dan hebben we dat maar te doen. Ik ben vanaf het begin wel voorstander van totale nieuw bouw geweest." Schot Eerder is opgemerkt dat de ex tra kosten om het raam te sparen ongeveer 23.000 euro hebben gekost. Van Velzen: „Hoeveel het kost maakt eigenlijk niet uit. Het belangrijkste is dat er nu weer gebouwd kan worden en dat er schot in zit." M. Overbeeke van de afdeling bouwtoezicht van de gemeente verklaart dat de aannemer het bouwplan goed heeft uitge werkt. Vandaar dat het kozijn toch nog weggehaald mocht worden. Er is duidelijk aange geven hoe het pand haar 'oude gezicht terugkrijgt'. „Het voor- Deze week verdween het kozijn van een monumentaal pand in de Vlissingse Walstraat uit het frame. foto Ruben Oreel deel van deze aanpak is geweest, De verwachting is dat voor juni dat bij de sloop niets is vernie- volgend jaar de eerste bewoner tigd.het pand kan betrekken. dat er geen enkele onrechtma tigheid is geconstateerd. Plas schaert: „Ik vraag me af op wel ke wijze de gemeente de offertes tegen het licht heeft gehouden, Het is namelijk een moeilijke materie." Het verbaast Plasschaert ook dat de overige fracties hem de oren wasten nadat hij zijn be vindingen herhaalde in een ra dio-uitzending vorige week. „Vorig jaar werd door hen nau welijks gereageerd en nu vallen ze over mijn uitspraken. Wat is er nu anders dan een half jaar geleden? Ik vind dat heel vreemd. Ik vind dat de collega raadsleden eind vorig jaar tij dens de raadsvergadering de discussie hadden moeten aan gaan en niet nu via de pers." MIDDELBURG - Gisteravond is rond middernacht brand uit gebroken in een bovenwoning aan de Stoppelaartuin in het centrum van Middelburg. De brandweer gaf groot alarm en rukte met groot materiaal uit om uitbreiding van het vuur in de dichtbebouwde buurt te voorkomen. De brandweerwa gens hadden veel moeite om in de smalle straten hun weg te vinden. Volgens de brandweer was er instortingsgevaar en konden de brandweerlieden niet naar binnen. Met een hoog werker werd geprobeerd naar binnen te kijken. De brand trok veel kijkers. Vol gens omwonenden zou de eige naar zelf vergeefs hebben ge probeerd het vuur te blussen. Of er persoonlijke ongelukken zijn gebeurd was bij het ter per se gaan van deze editie nog niet bekend. door Ron Magnée MIDDELBURG - De keuze om door te gaan met graven in het stationsgebied in Middelburg stuitte gisteren tijdens de raads vergadering op flinke kritiek. Van de oppositiepartijen kwam een grote hoeveelheid vragen over het besluit. „Stel dat een kraanmachinist in het stations gebied onverhoopt vanuit zijn cabine ontploft. Is de gemeente dan aansprakelijk?", wilde D66-raadslid R. van Eijkelen- burg weten. Burgemeester K. Schouwenaar moest het ant woord schuldig blijven. „Dat is een zo'n ingewikkelde juridi sche kwestie, daar kan ik niets met zekerheid over zeggen." Aanleiding voor de kritische vragen was het besluit van het college van B en W om de graaf werkzaamheden in het stations gebied te hervatten. En dat terwijl een gespecialiseerd on derzoeksbureau de gemeente het advies had gegeven om heel voorzichtig, laagje voor laagje te graven, „Het college vindt de kosten toch zwaarder wegen dan de veiligheid", oordeelde C. Dekker van de SGP. Schouwe naar was het daar niet mee eens. Volgens hem waren de risico's zorgvuldig afgewogen: „Na tuurlijk is veiligheid een groot goed, maar niet tot iedere prijs." Raadslid H. Akdag stelde dat bommen veel dieper de grond in kunnen boren dan nu onder zocht is. Volgens wethouder P. De Middelburger is een man van principes. Hij was dan ook onvermurwbaar toen zijn kleindochter, in een on bewaakt moment, haar mooie veelkleurige ballon losliet en die onbereikbaar hoger en hoger het zwerk in zag zweven. Ook als klein meisje moet je je verlies leren nemen, zei hij streng, 's Nachts evenwel, moest hij constant terugdenken aan de bittere tranen van zijn lieve ling en voor zijn oog zag hij haar telkens wanhopig mis- door Sheila van Doorsselaer HULST - De Hulster PvdA- fractievoorzitter P. Plasschaert wil dat burgemeester A. Kessen het onderzoek naar offertes van bouwprojecten openbaar maakt. Volgens Kessen zijn naar aanleiding van Plasschaerts vermoedens van malversaties binnen het kwartet van huis aannemers een aantal offertes tegen het licht gehouden. Daar uit zou blijken dat er geen onre gelmatigheden zijn. Plasschaert zegt benieuwd te zijn naar de kwaliteit van dit onderzoek. Eind vorig jaar maakte Plas schaert zijn bevindingen voor het eerst bekend. Hij had alle in schrijf staten van de vier huis aannemers van de gemeente (AZV uit Kloosterzande, Van den Hemel uit Biervliet, Spon- selee uit Kloosterzande en 't Gilde uit Terneuzen) op een rij gezet. Het betreft de aannemers die zich bezighouden met het aannemen van reconstructies van straten en het vernieuwen van het rioolstelsel. Bij de ver gelijking van de inschrijf staten kwam volgens de PvdA'er een gelijke verdeling van investe ringen aan het licht, wat wijst op het maken van prijsafspra ken. De PvdA pleitte voor een controle op de offertes (volgens Plasschaert ook om de aanne mers te beschermen tegen be schuldigingen) maar het voor stel werd niet door de andere partijen gesteund. Afschrift Volgens Kessen zijn aan de hand van de beschuldigingen van Plasschaert een aantal offertes eens goed bekeken, maar daar uit kwam niks verdachts naar voren. De PvdA'er vraagt zich af waarom de raad niet op de hoogte is gebracht van het 'on derzoek'. In een brief aan Kes sen vraagt Plasschaert om een afschrift van het onderzoek en een afschrift van de bespreking waarin wordt geconcludeerd Bruinooge is het onmogelijk om alle risico's uit te bannen. „Als een bom in een veenlaag terecht komt gaat-ie nog lopen ook", voegde hij er aan toe. Ook laak ten de raadsleden de slechte communicatie met de burgers. Bruinooge zegde toe om de ge meentelijke informatiepagina's te benutten om de bewoners an dermaal in te lichten over het stationsgebied, VLISSINGEN-OOST - Het ge deelte van de Sloeweg tussen de Stoofweg en de Bernhardweg West wordt vrijdag 30 augustus opengesteld voor het verkeer. Op het viaduct Bernhardweg- West over de Frankrijkweg is vorige week in de nacht van woensdag op donderdag een vrachtauto gekanteld. Het as falt is beschadigd en wordt over een lengte van ongeveer tachtig meter vernieuwd. Advertentie HAWORTH m m Arbo goedgekeurd Betaalbaar Vraag proefplaatsing Noordzandslraat 6, Yerseke. (0113) 57 29 07 grijpen naar het touwtje van de ontsnapte ballon. Die nacht besloot hij dat principes, zo af en toe en bij hoge uitzondering, niet gel den voor kleine verdrietige meisjes. In alle vroegte toog hij de volgende dag naar de ballonverkoper, kocht de mooiste ballon die hij kon vinden, reed spoorslags naar het huis van zijn kleine meid en besefte daar dat het heel goed is om een heel enkele keer je principes even te ver geten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 9