Spreiding van feesten lukt niet PZC Verkeer in Hulst weer ontwricht Sluis vier avonden aan de wandel HHWISÜ» Geluidsoverlast door heiwerk Terneuzen, geen schade gemeld Opstarten procedure artikel 19 voor AZC Cadzand opgeschort Woningen elegantste oplossing voor Silo's Kruispolderhaven Jongens gooien container in water Eén rijbaan voor rotonde Bromfietser gewond Sloeweg vrijdag weer open Gewonden bij ongeval Haamstede Vlaggenmasten weg van kerkplein Organisatoren kijken niet verder dan eigen dorp Tien inbraken in Zoutelande agenda Meer dan 70.000 occasions vind je op (fi) AutoTrack.nl J Bij de Gentse Poort wordt aan de riolering gewerkt. foto Camile Schelstraete door Jean-Lou de Gucht HULST - Het verkeer in de Hulster bin nenstad is ontwricht door werkzaamhe den aan de Frans van Waesberghestraat en de Gentsepoort. De werkzaamheden zijn een vervolg op de reconstructie aan de de Stationsweg. De ze straat is vorige maand weer openge steld. Drie maanden lang was de toegang Hulst-Zuid onbruikbaar. Er ligt een an der wegdek, de riolering, de hoofdwater- leiding en de bestaande verlichting zijn aangepast. Tot eind september moet het verkeer rekening houden met omleidin gen. Het eenrichtingsverkeer in de Kleine Bagijnestraat, het Schuttershof en het Houtenkwartier is tijdelijk omgezet. Daarnaast is het niet toegestaan om de Nieuweweg in te rijden vanaf het Schut tershof. Het is ook verboden om te parke ren in het gedeelte van de Kleine Bagijne straat, tussen de Tuinstraat en nummer 32,enomte parkeren aan beide zij den van het gedeelte van de Nieuweweg tussen de Zomerstraat en het Schuttershof. Het verkeer kan er wel in via de Stationsweg, maar er niet meer uit via Hulst-Zuid. Alle uitgaande verkeer moet de binnenstad via de Dubbele Poort te verlaten. De omvang rijke herinrichting kost in totaal bijna 1,3 miljoen euro. dinsdag 27 augustus 2002 SLUIS - Een groepje van negen jongens in de leeftijd van zes tien tot en met negentien jaar uit Limburg is in de nacht van zondag op maandag rond drie uur in Sluis aangehouden voor baldadigheid. Ze hadden in de omgeving van de Kaai een boom afgeknakt, een bloembak omgegooid en een vuilcontai ner van een bedrijf in het water van de Kaai geduwd. Ze zijn na opmaken van proces-verbaal weer in vrijheid gesteld. TERNEUZEN - De rotonde op de kruising Guido Gezelle- straat/Rooseveltlaan krijgt één rijbaan. De tweebaanswegen naar de rotonde toe zijn drie jaar terug door wegmarkeringen en doorgetrokken strepen al visueel versmald, vooral om bromfietsers veilig naar het verkeersplein te leiden. De ver smallingen hielpen aanvankelijk prima, het ongevallencijfer liep aanmerkelijk terug. Maar door het 'tijdelijke' karakter van de versmallingen negeren veel automobilisten de doorge trokken strepen en verdrijvingsvakken intussen. Burgemees ter en wethouders vinden het daarom veiliger daadwerkelijk één rijbaan te schrappen op de rotonde en de weggedeelten er naartoe. Het college wil 100.000 euro uittrekken voor deze wegaanpassing. TERNEUZEN - Een 53-jarige bromfietser uit Terneuzen is gistermiddag bij een aanrijding in zijn woonplaats gewond geraakt. De man kreeg op de kruising Bellamystraat - Frede- rik van Eedenstraat geen voorrang van een achttienjarige au tomobilist, ook afkomstig uit Terneuzen. De bromfietser werd met voet- en handletsel naar het ziekenhuis gebracht. VLISSINGEN-OOST - Het gedeelte van de Sloeweg tussen de Stoof weg en de Bernhardweg West wordt vrijdag 30 au gustus opengesteld voor het verkeer. Op het viaduct Bern hardweg-West over de Frankrijkweg is vorige week in de nacht van woensdag op donderdag een vrachtauto gekanteld Het asfalt is beschadigd en wordt over een lengte van onge veer tachtig meter vernieuwd. HAAMSTEDE - Vijf mensen zijn gistermiddag rond kwart voor een gewond geraakt bij een aanrijding op de kruising Kraaijensteinweg/N57 bij Haamstede. Een 22-jarige Vlis- singse automobiliste reed over de Kraaijensteinweg, komen de uit de richting Westenschouwen. Bij haar in de auto zaten een 56-jarige man uit de gemeente Schouwen-Duiveland en een Vlissinger van wie de leeftijd onbekend is. De vrouw ver leende op bovengenoemde kruising geen voorrang aan een 52-jarige plaatsgenoot. Bij hem in de auto zat een 50-jarige Vlissingse vrouw. Zij moest uit de auto worden geknipt en is naar het ziekenhuis vervoerd. Ook de Vlissinger met onbe kende leeftijd werd naar het ziekenhuis gebracht. De drie an dere betrokkenen raakten gewond, maar hoefden niet naar het ziekenhuis. ZIERIKZEE - Van het kerkplein in Zierikzee zijn tussen za terdagmiddag kwart over vijf en maandagochtend negen uur twee vlaggenmasten gestolen. doorRené Hoonhorst TERNEUZEN - De VW blijft het proberen, belooft voorzitter W. van Loon. Maar pogingen om de feestelijkheden in Zeeuws- Vlaanderen meer te spreiden, lopen telkens op niets uit. Orga nisatoren blijken toch vaak vooral naar de feestbehoefte in eigen dorp te kijken en kiezen dan een aantrekkelijk week eind. Zoals de laatste week van au gustus. Eind van de vakantie, begin van het schooljaar. Ieder een weer thuis en een behoorlij ke kans op mooi weer. Het Toeristisch Bureau Zeeuwsch- Vlaanderen en de VW vragen al zo'n vijftien jaar aandacht voor spreiding van evenementen in de regio. Maar alle moeite bleek dit weekeinde weer eens voor niets te zijn geweest. De feestkalen der was nog voller dan anders. Naast de traditionele Mossel feesten (Philippine), Reynaert- feesten (Hulst) en Gildefeesten (Sluiskil) waren in vele dorpen en stadjes activiteiten op touw gezet. De Saeftingefeesten in Paal worden vaker in het laatste weekeinde van augustus ge vierd. Maar de Axelse horeca ondernemers zetten samen met ondernemersvereniging Axclu- sief een Caribbean Event op po ten. Hengstdijk en Noordstraat vierden kermis en dan konden de mensen in de grensstreek ook nog eens mensen aan het werk ZOUTELANDE - Op een be drijfsterrein aan de Molenweg in Zoutelande is tussen zaterdag en maandagochtend bij acht be- drijfsloodsen ingebroken. Uit de loodsen werden verschil lende soorten gereedschap ge stolen. Uit een van de loodsen verdween ruitersportmateriaal. Ook werd een Ford Transit be drijf sbus gestolen. zien die oude ambachten levend houden. Een beetje veel van het goede, vindt ook VW-voorzit- ter Van Loon. Maar afkeuren doet hij het ook niet direct. ,,Op zich spreiden we de festiviteiten graag en willen we het aantal activiteiten graag coördineren. Maar aan de andere kant is het natuurlijk ook prachtig als toe risten en recreanten uit een keur aan festiviteiten kunnen kie zen." Overigens is de VW weliswaar blij met één- en tweedaagse eve nementen, maar echte slecht- weervoorzieningen zijn belang rijker voor het vasthouden van toeristen. Van Loon: „Daarom zijn we ook veel meer gebaat bij de komst van de kartbaan in Breskens en familiepark De To- versluis in Sluis. Dat zijn voor zieningen waar mensen altijd terecht kunnen als het weer een beetje tegenzit." Na de herinde ling zal de VW de spreiding van activiteiten nog eens op de agenda zetten. De nieuwe ge meenten zullen tenslotte zelf niet alle activiteiten in een be perkt aantal weekeinden willen laten plaatsvinden, veronder stelt de voorzitter. Bespreekbaar A. van Heese, uitbaatster van het Axelse café De Pieper, kan zich wel voorstellen dat het af gelopen weekeind wat al te druk was. Voor haar is verplaatsing van het Caribbean Event zeker bespreekbaar, hoewel het eerste exotische swingfeest een groot succes was. De organisatoren van de drie grootste en oudste festiviteiten beschouwen de toevloed van nieuwe activiteiten niet echt als een probleem. „De Mosselfees ten trekken een eigen publiek. Het weer is belangrijker voor ons. Zo was het deze keer zater dag wat rustiger, maar zondag is dat weer goed gemaakt", stelt de Philippiense restauranthou der F. Wiskerke. Ook de Reynaertfeesten - voort gekomen uit de Hulster brade rie en Molenfeesten - hebben weinig last van andere activitei ten. „Misschien dat het anders nog drukker was geweest, maar het zag zondag al zwart van de mensen", zegt woordvoerster M. de Bruijn. De Gildefeesten in Sluiskil moeten het vooral van de eigen (oud-)dorpsbevolking hebben. „Voor Sluiskillenaren maakt het niet uit wat er elders wordt georganiseerd. Ze zullen altijd de voorkeur geven aan de eigen Gildefeesten", weet stichtings voorzitter T, Bastiaansen. en Cadzand over het AZC. De dorpsraad van Cadzand had de gemeente in een eerder stadium laten weten dat zij het gevoel had de inwoners bewust laat werden geïnformeerd over het AZC. Inmiddels is duidelijk dat de bewoners van Cadzand nauw betrokken zullen worden in de besluitvorming (bijvoorbeeld door een enquête).Bij de ope ning van het centrum in 1999 was overeengekomen dat het in 2004 haar deuren weer zou slui ten. Het Centraal orgaan Opvang Asielzoekers heeft inmiddels bij de gemeente Oostburg een ver zoek ingediend om die termijn te verlengen. STREEKACTIVITEITEN j AXEL-Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Bil jarten en jokeren; 13,30 uur: Dans en ont spanningsmiddag; De Halle, 14.00 uur: Kaarten en biljarten; 14.45 uur: Koersbal; Trefpunt, 13,00 uur: Kaarten, biljarten en sjoelen; CADZAND Evenemententerrein, 19.00 uur: Voorstelling circus Renz; CLINGE - Café de Gouden Kroon, 14.00 uur: Kaarten; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 13.15 uur: Jokeren; HULST - Den Dullaert, 13.30 uur: Bridge, KOEWACHT - De Vlaschaard, 13.00 uur: Biljarten; NIEUW-NAMEN - Café St.Cecilia, 20.00 uur: Kaarten; NIEUWVLIET - Bos van Erasmus, 21.30 uur: Excursie nachtdieren kijken; RETRANCHEMENT - Bezoekerscentrum 'tZwin, 10.00 uur: Excursie; SLUIS - Sporthal de Vliete, 18.00 uur: Avond wandelvierdaagse; ST.JANSTEEN De Warande, 13.30 uur; KBO biljarten; 13.30 uur: Ouderenkoor; TERNEUZEN - Dansschool Verberk- moes, 19,00 uur: Inschrijven nieuwe sei zoen; Dansschool Adrie Hamelink, In schrijven nieuwe seizoen; ZUIDZANDE - Boerderij de Hullu aan de Kokersweg, 10.30 uur: Rondleiding in Cadzandse klederdracht. De avondvierdaagse beleeft in Sluis zijn vijftiende editie. foto Peter Nicolai door Frank Gijsel SLUIS - In Sluis is gisteravond vanaf sporthal De Vliete voor de vijftiende keer de avondwan delvierdaagse van start gegaan. In totaal gingen 351 deelnemers van start, van wie 310 op de vijf kilometer. De tien kilometer trok 41 deelnemers. De Stich ting Wandelsport Sluis (SWS) had weer voor een fraaie route gezorgd. De tien kilometer liep via het Jaagpad aan het kanaal van Sluis naar Brugge en langs historische plekjes zoals de Kruis- en Krabbeschans. Door de Nieuwstraat liepen de deel- WINKEL DAGELIJKS OPEN 09.00-18.00 u. ZATERDAG 15.00 u. Hermesweg 7, Vlissingen, tel 0118-410323/463156 nemers terug naar Sluis. De kortste afstand ging eveneens langs het kanaal om via de pa rallelweg naast de rondweg te rug te keren. Alle deelnemers kregen na afloop in de sporthal een glaasje fris van de organisa tie aangeboden. Donderdag vindt de feestelijke afsluiting plaats. Bij het jeu-de- boulesveld aan de Zuiddijk- straat verzamelen zich alle deelnemers voor de bloemen hulde, Vandaar vertrekt de stoet met het muziekgezelschap Apollo voor een rondgang door Sluis. Bij sporthal De Vliete zal wethouder van sport, J. Boog aard, de wandelaars rond kwart voor acht verwelkomen. Vanwege het derde lustrum ont vangen alle deelnemers naast hun medaille een speciale atten tie. door René Hoonhorst TERNEUZEN - Bij de gemeente Terneuzen en de aannemer kwa men de afgelopen dagen geen klachten binnen over heiwerk zaamheden voor het nieuwe kantoor van Schipper Adhan- co. De bewoners van de Willem Alexanderlaan en de werken den in aangrenzende kantoren klaagden vrijdag en maandag blijkbaar alleen onder elkaar over het lawaai en de kans op scheuren. E, de Smit heeft bij deheiers nog wel gevraagd of de scheur in zijn huis niet groter zou worden door het heien. Hij kreeg het ant woord dat de huizen ver genoeg van het te bouwen kantoor af staan. „En ik moet toegeven dat het er op lijkt dat de scheur, die volgens mij is ontstaan na hei werk voor een ander gebouw in de buurt, niet groter is gewor den." Directeur A. Geuze van Proverko Bouw meldt dat hem geen klacht ter ore is gekomen. „Dat is niet zo gek, want voor de fundering van huizen en kanto ren in de buurt is ook geheid. Daarbij zijn nooit problemen ontstaan." Gemeentewoord voerster V. van der Windt beves tigt de woorden van Geuze. Be woners van de Schoolweg en de Vlooswijkstraat klaagden vorig jaar wel toen er voor het Poort gebouw op de Axelse Dam werd geheid. Zij meldden diverse scheuren. Schadevergoeding is nooit betaald, maar de bewo ners hadden geen zin in langsle pende juridische procedures- .Smid W. Verlinde kreeg echter een schadeformulier waarin stond dat hij en moest instem men met het oordeel van de aan nemer. „Dat deed ik natuurlijk niet, dus ik heb ook geen cent gekregen. In het vervolg maak ik foto's voor het werk begint. REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: (0115) 645769 Fax: (0115)645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René Hoonhorst René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114) 372776 Fax: (0114) 372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail; redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl door Raymond de Frel OOSTBURG - De gemeente Oostburg heeft het opstarten van een artikel 19-procedure omtrent het asielzoekerscen trum (AZC) Hedenesse in Cadzand opgeschort tot januari 2003. Dat deelde waarnemend burge meester E. Brommet gister avond mee tijdens de commis sievergadering voor algemene en bestuurlijke zaken. Brommet acht het verstandig het opstartproces uit te stellen tot er meer duidelijkheid is over het landelijke asielbeleid. „Het lijkt mij in deze zaak een wijs besluit om eerst af te wachten wat er in Den Haag allemaal wordt besloten. We zullen daar om op zijn vroegst in januari weer verder gaan met de proce dure", aldus Brommet. De waarnemend burgervader voerdevorige week overleg met de dorpsraden van Zuidzande door Sheila van Doorsselaer KLOOSTERZANDE - De be stemmingswijziging van ont moetingsruimte tot woning is volgens de fracties in de ge meente Hontenisse de elegant ste oplossing voor de hoogopge- lopen kwestie De Silo's in Kruispolderhaven. De fracties willen unaniem dat het college zo snel mogelijk de bestem mingswijziging doorvoert zodat een dikke streep onder de affaire gezet kan worden. De bezwaren van een kleine groep hardnekkige klagers die al sinds de opening van de feest zaal ageerden tegen het bestaan ervan en die vervolgens ook niet willen dat De Silo's een woning wordt, zijn door het college van tafel geveegd. Het moet maar eens over zijn met de kinnesinne die het buurtschap in twee kam pen splijt en het college ziet de bestemmingswijziging als gul den middenweg. Al sinds de opening van ont moetingsruimte De Silo's klaagt een klein groepje buren over voornamelijk geluidsoverlast. Zij stapten in januari naar de bestuursrechter die oordeelde dat de bouwverguning van het pand illegaal was afgegeven. De gemeente had daarop geen an dere keus dan het pand te slui ten. De gemeente wil het probleem oplossen door het pand een woonbestemming te geven. Op deze manier kan uitbater E Broekaart het pand verkopen en zo een beetje uit de kosten ko men. De buren hebben dan niks meer te klagen, dacht het colle ge, al denken de buren daar an ders over. De klagers vinden echter bij het college, noch bij de fracties gehoor zo bleek gister avond in de commissie Grond gebiedzaken. Burgerlid A. Cammaert ziet slechts één goede richting die de zaak kan opgaan en dat is de richting die door het college is gekozen. Ook collega J Huis man wil het boek graag sluiten en wel zo snel mogelijk. Fractie voorzitter G. Kamminga van Progressief Hontenisse hoopt dat de bewoners nu eindelijk eens met zijn allen door een deur kunnen. Alleen A. Maas (Alge meen Belang) is niet onverdeeld gelukkig met de inzet die de ge meente zich getroost heeft tot een oplossing te komen. „Ik vind het jammer dat het allemaal zo gelopen is en dat Broekaart niet meer steun van onze gemeente heeft gehad. Dan had de feest zaal gewoon kunnen blijven be staan." Hiermee streek hij wet houder B, Pauwels tegen de haren in. „Ik vind het zeer ge waagd wat u zegt en ik bestrijd het ten zeerste. De gemeente heeft het onderste uit de kan proberen te halen." Burgemees ter A. Vogelaar schaarde zich achter zijn wethouder:,, U moet niet vergeten dat wij zelfs tegen de uitspraak van de rechter in beroep zijn gegaan." Fractielid W. Broekhoven van Groot Hon tenisse vond dat Maas zijn uit spraak moest terugnemen, maar die deed dat niet. Zelfs niet toen Vogelaar hem nadruk kelijk vroeg of hij nog iets toe te voegen had. f Advertentie De autosite voor heel Nederland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 35