Postkantoor Hulst ter discussie Werk aan parallelweg bij Zaamslag Spullen gestolen van graven Breskens Nostalgisch ritje over de dijk PvdA'er Plasschaert wil onderzoek naar bouwoffertes inzien Connexxion ziet wel wat in verleggen route Bredahalte LJ Distributiecentrum naar BACK-complex Zestig banden lekgestoken Leefbaar Hulst ter ziele Provincie kan erven Meert niet helpen Wapens in beslag comfbrtD zeeuwse almanak Principes ZEEUWS-VLAANDEREN dinsdag 27 augustus 2002 door Raymond de Frel BRESKENS - Op de begraaf plaats in Breskens zijn van een drietal graven persoonlijke spullen weggenomen. Van ern stige vernielingen is geen spra ke. Wanneer de grafschennis pre cies heeft plaatsgevonden is niet helemaal duidelijk, maar een gedupeerde vermoedt dat de veelal dierbare spulletjes (waaronder beeldjes, steentjes, schelpjes en bloemen) vrijdag of zaterdag zijn ontvreemd. Zij bezocht het kerkhof afgelopen zondag en ontdekte dat er bij één graf zo'n vijf objecten wa ren weggenomen. Tijdens een eerder bezoek, vo rige week woensdag, lagen de ze voorwerpen nog keurig op hun plaats. De vrouw heeft aangifte gedaan bij de politie. Hoewel de daders nog niet zijn getraceerd, bestaan er vermoe dens dat een aantal kinderen schuld heeft aan de ontvreem dingen. Vorige week woens dagavond zag een gedupeerde tussen zeven uur en acht uur een vijftal kinderen op de be graafplaats en sprak hen aan. Op de vraag wat zij op het kerkhof deden, meldden de kinderen dat zij 'ergens naar op zoek waren'. Ook gemeentewoordvoerder W. Naessens denkt dat er spra ke is van 'kinderspel'. „En daar is vooralsnog weinig tegen te doen. De begraaf plaats is dagelijks geopend van half acht tot één uur voor zons ondergang. Ook jeugd mag dan het kerkhof betreden. Pas als duidelijk is wie verantwoorde lijk zijn voor deze ontvreem dingen, kan er actie worden ondernomen. Het kerkhof wordt in de komende periode wel nauwlettend in de gaten gehouden. Wij zijn verant woordelijk voor de begraaf plaats, maar de grafstenen zijn eigendom van de families van overledenen. Maar het staat natuurlijk buiten kijf dat het heel vervelend is dat dit is ge beurd." door Sheila van Doorsselaer HULST - Het postkantoor in Hulst staat ter discussie. Vol gens TPG Post zoekt TPG in de nabije toekomst naar een 'alter natieve manier' om haar dien sten te kunnen aanbieden. Of dit betekent dat het zelfstandige postkantoor wordt terugge bracht naar een servicepoint, wilde TPG niet bevestigen. Het distributiecentrum gaat in ieder geval verhuizen en wel naar het BACK-complex aan het Sta tionsplein. Het postkantoor en distributie centrum zijn gevestigd aan de Minderbroedersstraat, in de binnenstad van Hulst. In het ka der van de BAM-plannen, de herinrichting van het noord westelijk deel van de binnen stad, moet het grote pand wij ken. Mede omdat het pand het uitzicht belemmert op de pas gerestaureerde Keldermans poort. „We willen efficiënter gaan werken en daarom zoeken we naar een alternatieve manier om onze diensten aan te bieden aan de klanten", zegt T. Danby, woordvoerder van TPG. „Of we overgaan op een kleinschalig servicepoint, kan ik niet zeggen, nogmaals we zoeken een alter natieve manier. Wethouder W. Kayser is fel te gen het terugbrengen van het zelfstandig postkantoor tot een balietje ergens achter in een winkel. „Een stad als Hulst VLISSINGEN - Tussen de zes tig en zeventig autobanden van in Vlissingen geparkeerde au to's zijn in de nacht van zondag op maandag lekgestoken. De auto's stonden in de Bloe- menlaan, Vincent van Gogh- laan, Jacob Marislaan, Jozef Israelslaan en de Hercules Seg- herslaan. De politie tast nog in het duister over de mogelijke daders. moet een volwaardig postkan toor houden. Als blijkt dat TPG inderdaad van plan is te gaan inkrimpen, dan zullen wij daar actie tegen gaan voeren. Helaas kunnen wij als gemeente weinig inbrengen tegen de plannen van TPG." De toekomst van het distribu tiecentrum is echter wel een aangelegenheid van de gemeen te. Kayser maakt er geen geheim van dat een dergelijk centrum, met aanverwant vrachtwagen- verkeer, niet in de binnenstad thuishoort. Volgens Kayser is het distribu tiecentrum van TPG zowat startklaar om te verhuizen naar een locatie vlakbij het BACK- complex, een nieuw winkel complex aan het Stationsplein. De nieuwe invulling van het vrijkomende perceel aan de Minderbroedersstraat is echter een probleem, het zoveelste in het hele BAM-project. Project ontwikkelaar BAM heeft de ge meente gevraagd het pand te willen aankopen. Dat wil Hulst wel doen, maar alleen als ze ze kerheid krijgt dat de vrijko mende grond daadwerkelijk door BAM bebouwd wordt. BAM op haar beurt wil echter pas gaan bouwen als ze van Hulst groen licht krijgt het hele project (vijf fasen) uit te mogen voeren in de binnenstad. De ge meenteraad daarentegen wil AXEL - De dijk, de bomen, een paard en een rijtuigje leverden gisteren een nostalgisch beeld op in de omgeving van Axel. foto Wim Kooyman door Jean-Lou de Gucht HULST - Leefbaar Hulst doet niet mee aan de gemeen teraadsverkiezingen in Hulst. De leiding vindt dat er te weinig draagvlak is om een serieuze gooi te doen naar een raadszetel. „Je kunt nu eenmaal niet met vijf mensen een politieke partij oprichten." zegt woordvoerder B. Verbugt. Hij steekt niet onder stoelen of banken dat hij teleurge steld is. „Ik had me er heel wat van voorgesteld. Ik ben bang dat er nu geen vernieu wing in de gemeentepolitiek in Hulst komt. Jammer, ze ker als ik naar partijen als CDA, WD en PvdA kijk. Daar druipt de arrogantie toch vanaf." Leefbaar Hulst is een afsplit sing van de LPF Hulst. Een aantal leden van de lijst Pim Fortuyn verliet vorige maand deze partij, omdat zij twijfelden aan het democra tisch gehalte van lijsttrekker R. Muste. Als voorwaarde voor het meedoen aan de gemeente raadsverkiezingen in no vember werd gesteld dat de nieuwe partij dan wel vol doende draagvlak moest hebben. „De belangstelling viel gewoon tegen", zegt Ver bugt. „We hebben gepro beerd om tenminste acht mensen bij elkaar te krijgen. Met minder moet je er echt niet aan beginnen." Het ontbrak de partij ook aan stemmentrekkers. Verbugt: „In Hulst zijn er wel mensen met ervaring die uit andere partijen zijn vertrokken. Maar zij eisen dan in ruil een hoge plaats op de lijst. Aan dat systeem weiger ik mee te werken." Wat Verbugt, zelf secretaris /penningmeester van wijk raad Langs de Linie, is tegen gevallen is de reactie van dorps- en wijkraden in de ge meente Hulst. „Uit die hoek komt helemaal niets." Terneuzen Breskens lèflAU slaqjRei I Gri Zaamslag I Reuzen hoek I Griete Advertentie Met aanleg van de parallelwegen is een begin gemaakt. Ontdek de geheel vernieuwde Hülsta Studio hij Interieur Paauwel Nu te zien in de compleet nieuwe Hülsta Studio: Het Voga wandsysteem. systeem. Innoverende schoonheid en techniek. Een nieuwe maatstaf in eigentijdse woonwanden. In Zonnemaire! hülsta'IS! Zuidweg 20A, Zonnemaire. Tel. 0111-401318 Maandag gesloten vrijdagavond koopavond. www.interieur-paauwe nl door Eugène Verstraeten ZAAMSLAG - Tussen Zaamslag en Zaamslag- veer is Rijkswaterstaat begonnen met de aanleg van twee parallelwegen langs de Rijksweg 60. Ook de bebouwde kom van Zaamslagveer wordt meteen aangepakt. De werkzaamheden maken deel uit van het ver- keersveiligheidsproject de Ruit. In dat kader is ook de rondweg om Zaamslag aangelegd, die in december vorig jaar werd geopend. Aansluitend op dat karwei komen er nu parallelwegen te lig gen aan beide zijden van de Rijksweg tussen de oostelijke Rotonde bij Zaamslag en Zaamslag veer. Vorige week is al een begin gemaakt met de grondwerkzaamheden. „In Zaamslagveer gaan we ook snelheidsrem- mende maatregelen nemen in de bebouwde kom", zegt J. Provoost van Rijkswaterstaat. „Aan het begin en het eind komen er asverleggingen zoals die er ook liggen in Zaamslag." Nu raast het ver keer vaak met grote snelheid door Zaamslagveer, dat BAM alleen de fasen één tot en met vier uitvoert. De fracties zijn mordicus tegen de ontwik keling van fase vijf, de aanleg van een ondergrondse parkeer garage onder het 's-Gravenhof- plein, voor BAM een voorwaar de om in Hulst aan de slag te gaan. Kayser: „En zo is de vi cieuze cirkel weer rond." door Sheila van Doorsselaer HULST - De Hulster PvdA- fractievoorzitter P. Plasschaert wil dat burgemeester A. Kessen het onderzoek naar offertes van bouwprojecten openbaar maakt. Volgens Kessen zijn naar aanleiding van Plasschaerts vermoedens van malversaties binnen het kwartet van huis aannemers een aantal offertes tegen het licht gehouden. Daar uit zou blijken dat er geen onre gelmatigheden zijn. Plasschaert zegt benieuwd te zijn naar de kwaliteit van dit onderzoek. Eind vorig jaar maakte Plas schaert zijn bevindingen voor het eerst bekend. Hij had alle in schrijf staten van de vier huis aannemers van de gemeente (AZV uit Kloosterzande, Van den Hemel uit Biervliet, Spon- selee uit Kloosterzande en 't Gilde uit Terneuzen) op een rij gezet. Het betreft de aannemers die zich bezighouden met het aannemen van reconstructies van straten en het vernieuwen van het rioolstelsel. Bij de ver gelijking van de inschrijf staten kwam volgens de PvdA'er een gelijke verdeling van investe ringen aan het licht, wat wijst op het maken van prijsafspra ken. De PvdA pleitte voor een controle op de offertes (volgens Plasschaert ook om de aanne mers te beschermen tegen be schuldigingen) maar het voor stel werd niet door de andere partijen gesteund. Niets verdachts Volgens Kessen zijn aan de hand van de beschuldigingen van Plasschaert een aantal offertes eens goed bekeken, maar daar uit kwam niets verdachts naar voren. De PvdA'er vraagt zich af waarom de raad niet op de hoogte is gebracht van het 'on derzoek'. In een brief aan Kes sen vraagt Plasschaert om een afschrift van het onderzoek en een afschrift van de bespreking waarin wordt geconcludeerd dat er geen enkele onrechtma tigheid is geconstateerd. Plas schaert: „Ik vraag me af op wel ke wijze de gemeente de offertes tegen het licht heeft gehouden. Het is namelijk een moeilijke materie." Het verbaast Plasschaert ook dat de overige fracties hem de oren wasten nadat hij zijn be vindingen herhaalde in een ra dio-uitzending vorige week. „Vorig jaar werd door hen nau welijks gereageerd en nu vallen ze over mijn uitspraken. Wat is er nu anders dan een half jaar geleden? Ik vind dat heel vreemd. Ik vind dat de collega- raadsleden eind vorig jaar tij dens de raadsvergadering de discussie hadden moeten aan gaan en niet nu via de pers." Plasschaert zegt er enkel op uit te zijn dat er een goede controle op offertes wordt uitgevoerd. „Zolang dit niet gebeurt, kan er geen invulling worden gegeven aan de controlerende functie van raadsleden. Ik had eerder steun verwacht van mijn colle ga's in plaats van oppositie. Het valt me erg tegen." TERNEUZEN - Het provincie bestuur kan niets doen voor de erven Meert uit Terneuzen. Zij hadden zich beklaagd bij de gemeente Terneuzen. Die bood twee jaar geleden aan een lap grond van de familie te kopen voor 15 gulden per vierkante meter. De gemeente vraagt zelf voor tuingrond 75 gulden per vierkante meter. De erven schreven een brief aan het pro vinciebestuur in de hoop dat die de gemeente zou terugfluiten. Gedeputeerde A. Poppelaars gaf in de Statencommissie Alge meen Bestuur gisteren aan dat de provincie niet de instantie is waar de familie moet zijn. Maar de gedeputeerde bekijkt wat de familie wel zou kunnen doen. door Jean-Lou de Gucht HULST - Vervoersbedrijf Con nexxion voelt wel wat voor de suggestie van Groot Hulst Ge meenschappelijke Belangen en de PvdA om de route van de Bre- dabus weer over Nieuw-Namen te laten lopen. In 1994 kreeg de Bredabus een halteplaats in Antwerpen, maar dit ging wel ten koste van de stopplaats in Nieuw-Namen. De bus rijdt sinds die tijd over het Belgische De Klinge. Per 1 september komt er een einde aan de samenwerking met de Vlaamse vervoermaatschappij De Lijn. De Bredabus krijgt nog één stopplaats in België, op de Linkeroever. Alle andere haltes verdwijnen. „Als er op de Klinge geen men sen meer mogen in- of uitstap pen kan de Bredabus beter over Nieuw-Namen rijden", zegt P. de Cock (Groot Hulst/Gemeen schappelijke Belangen). „Dan heeft Nieuw-Namen tenminste ook weer fatsoenlijk openbaar vervoer." Nu rijdt er alleen 's ochtends een schoolbus naar Hulst en 's middags weer terug. D. vanDamme-Fassaert (PvdA) brak in de commissie Stads- en Dorpsontwikkeling ook een lans voor de terugkeer van de Bredabus naar Nieuw-Namen. „We gaan er zeker serieus naar kijken", zegt H. Opmeer, pers voorlichter van Connexxion. „We moeten echter eerst alle consequenties van de nieuwe route eens bekijken. Dat kan natuurlijk niet vanaf 1 septem ber gebeuren. Een besluit moet niet voor het begin van volgend jaar verwacht worden." Wethouder W. Kayser voelt wei nig voor de suggestie van Groot Hulst Gemeenschappelijke Belangen en de PvdA. „We doen er beter aan om de buurtbus in Nieuw-Namen van de grond te krijgen." De buurtbus is een vorm van openbaar vervoer waarbij de dienstregeling wordt uitgevoerd door vrijwilligers. Kayser schat dat er twintig chauffeurs nodig zullen zijn. SLUIS - Tijdens een controle werden op de Rondweg bij Sluis in een personenauto een vilmes en een honkbalknuppel aange troffen. De politie heeft de spul len in beslag genomen. f Advertentie Arbo goedgekeurd Betaalbaar Vraag proefplaatsing HOEK Noordzandstraat 6, Yerseke, (0113) 57 29 07 foto Charles Strijd maar als de snelheidsremmers er liggen moet de voet noodgedwongen van het gaspedaal. Er wordt ook een nieuwe bushalte gemaakt. „De huidige halte is zeker niet ideaal", zegt Provoost. „We gaan het zo inrichten dat de bus straks fatsoenlijk kan stoppen." Het karwei duurt vermoedelijk tot het einde van het jaar. Rijkswaterstaat begint eerst met de twee parallelwegen. Het verkeer op de Rijksweg zal daar weinig hinder van ondervinden. Anders wordt het als de bebouwde kom van Zaamslag veer aan de beurt komt. „Dat werk wordt in ver schillende fasen uitgevoerd, waarbij we werken met verkeerslichten", aldus Provoost. „We wer ken steeds halve stukjes weg af. Maar aan het eind van de klus zal de weg toch een paar dagen afge sloten moeten worden, om de bovenste asfaltlaag er op te leggen." Met de aanleg van de parallelweg is Rijkswater staat er overigens nog lang niet. In een later stadi um moeten er ook nog parallewegen worden aan gelegd tussen Zaamslagveer en Terhole en tussen Zaamslag en Terneuzen. De Middelburger is een man van principesHij was dan ook onvermurwbaar toen zijn kleindochter, in een on bewaakt moment, haar mooie veelkleurige ballon losliet en die onbereikbaar hoger en hoger het zwerk in zag zweven. Ook als klein meisje moet je je verlies leren nemen, zei hij streng, 's Nachts evenwel, moest hij constant terugdenken aan de bittere tranen van zijn lieve ling en voor zijn oog zag hij haar telkens wanhopig mis grijpen naar het touwtje van de ontsnapte ballon. Die nacht besloot hij dat principes, zo af en toe en bij hoge uitzondering, niet gel den voor kleine verdrietige meisjes. In alle vroegte toog hij de volgende dag naar de ballonverkoper, kocht de mooiste ballon die hij kon vinden, reed spoorslags naar het huis van zijn kleine meid en besefte daar dat het heel goed is om een heel enkele keer je principes even te ver geten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 33