Fruitgaardregeling is van tafel PZC Dancefeest bij Brouwersdam sluit zomer af Aanleg rotonde hindert verkeer Brouwershaven mag busroute kiezen PZC PvdA'er Plasschaert wil onderzoek naar bouwoffertes inzien 11 Wethouder verbolgen over ommezwaai van provincie Tien inbraken in Zoutelande Auto's en bromfiets gestolen Drankrijder bekeurd in Renesse Auto opengebroken in Zierikzee Vlaggenmasten weg van kerkplein Doseerinstallatie buiten gebruik Rommelmarkt in Bruinisse VAN DER ZWAN Meer dan 70.000 occasions vind je op AutoTrack.nl dinsdag 27 augustus 2002 door Famke van Loon ZIERIKZEE - De gemeente Schouwen-Duiveland heeft de nieuwe fruitgaardregeling van 2001 ingetrokken. De provincie dreigde dit hernieuwde bestem mingsplan, waarmee eigenaren van fruitgaardbedrijven het aantal kampeereenheden onder strikte voorwaarden beperkt zouden kunnen uitbreiden, ferm onderuit te halen. Temeer omdat het provinciaal bestuur aan de wieg heeft ge staan van de nieuwe regeling is de frustratie over de gang van zaken groot bij het Schouwen- Duivelandse college. Wethou der G. van de Velde-de Wilde stelt dat de betrekkingen tussen gemeente en provincie wat be treft dit onderwerp in een 'im passe' verkeren. De gemeente piekert nog over een oplossing: gedacht wordt aan aparte af spraken per bedrijf. Na jaren van vooroverleg met de provincie heeft de gemeente vo rig jaar de nieuwe fruitgaardre geling gepresenteerd, die als moderne, bijdetijdse versie van de oude regeling van eind jaren zestig moet gelden. Volgens deze hernieuwde bepalingen mag een fruitgaardbedrijf het aantal kampeerplaatsen beperkt uit breiden. Zo worden twaalf een heden per hectare toegestaan - dit zijn er nu acht - met een maximum van zestig plekken per bedrijf. Wil de ondernemer hiervan gebruik maken dan moet hij wél aan strikte eisen op het gebied van landschappelij ke inpassing en behoud van ou de fruitbomen voldoen. Maar hoewel de Middelburgse bestuurders gaandeweg op de hoogte zijn gehouden, blijkt de provincie begin dit jaar alles be halve tevreden over de nieuwe regeling. „Wij hebben gezegd: dit is het nog niet", zegt B. Ven- tevogel, provinciaal beleidsme dewerker ruimtelijke ordening. Zo zijn gemeente en provincie het niet eens over de bestem ming die de gronden van de fruitgaardbedrijven planolo gisch moeten krijgen. Om te voorkomen dat de fruitgaard ten onder gaat aan de recreatie wil de gemeente de grond agra risch houden. Volgens de pro vincie echter is de kweek van fruit straks niet langer het be langrijkste zodat recreatieve doeleinden beter op zijn plaats is. Ventevogel: „We willen de gronden zo bestemmen, dat de vlag de lading dekt." Naast dit planologisch geschil zet de pro vincie ook vraagtekens bij de juridische kant van het her nieuwde bestemmingsplan. De verwachting was daarom dat de Provinciaal Planologische Commissie, die het college van Gedeputeerde Staten adviseert al dan niet groen licht te geven, met een 'zeer negatief advies' op de proppen zou komen. Uit ver schillende gesprekken met de provincie is volgens wethouder Van de Velde (project Regiovisie Schouwen-West) gebleken dat deze mankementen niet meer zijn 'te repareren'. „De gemeen te heeft daarom haar conclusie getrokken en de regeling inge trokken", aldus de wethouder. Schouwen-Duiveland is zo doende weer terug bij af. Hoe de gemeente dit probleem wil gaan oplossen weet Van de Velde nog niet. Ambtelijk wordt nu geke ken of per bedrijf voorlopig een eigen regeling is op te stellen. Bij de wethouder is het ongenoegen over het verloop van deze kwes tie groot. Van de Velde: „Ik heb begrepen dat wij met de nieuwe fruitgaardregeling in de pas lie pen met de provincie. Achteraf zijn zij van die mening terugge komen. Dat is het frustrerende." door Inge Heuff BROUWERSHAVEN - De stadsraad van Brouwershaven heeft eind vorige week een enquête verspreid onder alle inwo ners. Daarin wordt gevraagd aan te ge ven of de busdienst Zierikzee-Renesse dezelfde, of een van de twee alternatieve routes door de smalstad moet gaan rij den. Aanleiding is de hinder die bewo ners van de Zuidwal zeggen te ondervin den van het busverkeer. Of de bus nu via Den Osse naar Renesse rijdt (en vice versa) of via Looperskapel- le, in beide gevallen komt de bus in Brou wershaven over de Zuidwal. Daar klagen bewoners over onaanvaardbare trillin gen, veroorzaakt door het busverkeer, die de constructie van hun huizen onder mijnen. Toen enige tijd geleden door rio leringswerkzaamheden de bussen omge leid werden over de Delingsdijk en de Oude Schouwsedijk, in plaats van de Provinciale Straatweg en de Zuidwal, heeft een delegatie van Zuidwalbewo- ners de gemeente en Connexxion ge vraagd deze omleiding permanent te ma ken. Zowel Connexxion als de gemeente wa ren van mening dat er meer belangen spelen dan alleen die van de bewoners van de Zuidwal. Ze vonden dat eerst on derzocht moest worden hoe er in Brou wershaven over eventuele wijzigingen in de busroute - en daarmee ook in haltes - wordt gedacht. De stadsraad heeft de vraag opgepakt en inventariseert nu door middel van een enquête de mening van alle inwoners. „De eerste reacties zijn al binnen", ver telt de voorzitter van de stadsraad, R. Op de Beek. „Ik wil daarover nu nog niets zeggen. Op 16 september moeten alle for mulieren binnen zijn en dan kan ik er een zinnige uitspraak over doen." Op de Beek ziet de busroute als een on- Bewoners van de Zuidwal willen af van de trillingen die het busverkeer veroorzaakt. derwerp dat duidelijk met leefbaarheid te maken heeft en vindt het dan ook zeker een zaak van alle inwoners. Naast de keuze voor handhaving van de bestaande route en het alternatief zoals de bus enige weken heeft gereden, is er nog een derde mogelijkheid. Het busver keer wordt dan om het Havenkanaal en langs de Nieuwe Jachthaven naar de Noorddijk en Grachtweg geleid. Hierbij zouden enkele haltes vervangen worden door een centrale halte op de Markt. Vervoersarchitect R. Oosting van Con nexxion kent het derde alternatief niet. foto Marijke Folkertsma Op voorhand wil hij zo'n mogelijkheid niet uitsluiten. Oosting: „Het is positief dat de stadsraad dit vraagstuk op deze wijze oppakt. Maar laten we eerst eens afwachten wat de uitkomst van de en quête is. Vervolgens kunnen we bezien wat haalbaar is." ZOUTELANDE - Op een bedrijfsterrein aan de Molenweg in Zoutelande is tussen zaterdag en maandagochtend bij acht bedrijfsloodsen ingebroken. Uit de loodsen werden verschil lende soorten gereedschap gestolen. Uit een van de loodsen verdween ook ruitersportmateriaal. Een caravan die in een van de loodsen gestald stond raakte beschadigd. Tenslotte werd ook witte Ford Transit bedrijfsbus met kenteken VJ- PX-03 gestolen. De totale waarde van de gestolen goederen loopt in de duizenden euro's. Ook in de Langstraat werd ingebroken. Twee winkelpanden waren het doelwit. Uit de ene pand werden rookwaren met een waarde van enkele duizenden euro's en een onbekend geldbedrag gestolen. Uit de andere winkel werden enkele honderden euro's weggenomen RENESSE - Op Schouwen-Duiveland zijn afgelopen dagen drie auto's en een bromfiets gestolen. Vanaf de oprit van een woning aan de Hogeboomlaan in Renesse is zondagochtend een grijze Mercedes ML ontvreemd. De auto draagt het kente ken ME-RD163 en heeft een waarde van enkele tientallen duizenden euro's. Van een parkeerterrein aan de Hogeboom laan is zondagmiddag een blauwe Opel Calibra gestolen. De auto draagt het kenteken HX-WF-485. De waarde is niet be kend. Ook in Brouwershaven werd een auto gestolen: een Duitse Mercedes E250 met het kenteken HS-UR-53. Een in woner van de Bagijnestraat in Zierikzee deed aangifte van diefstal van zijn brommer. Zijn witte Thomos met het kente ken SJX-180 is zondagmiddag tussen twee en vijf uur ont vreemd. RENESSE - Een 23-jarige automobilist uit de gemeente Hal- derberge (NB) is maandagnacht op de Hogeboomlaan in Re nesse aangehouden voor rijden onder invloed. Hij mocht drie uur niet rijden en kreeg een proces-verbaal. ZIERIKZEE - Tussen zondagavond half tien en maandag morgen is een personenauto aan de Julianastraat in Zierikzee open gebroken. Uit de auto werd een mobiele telefoon gesto len. Het schadebedrag is onbekend. ZIERIKZEE - Van het kerkplein in Zierikzee zijn tussen za terdagmiddag kwart over vijf en maandagochtend negen uur twee vlaggenmasten gestolen. De waarde van de masten be draagt enkele honderen euro's. GOES - De doseerinstallatie bij Goes is wederom tijdelijk buiten gebruik. Een van de twee beweegbare blokkades is za terdag vernield bij een aanrijding. Waterschap Zeeuwse Ei landen gaat ervan uit dat dat niet moedwillig is gebeurd. Wanneer de installatie kan worden hersteld, is nog onduide lijk. „Het kan nog wel even duren", aldus een woordvoerster van het waterschap. De doseerinstallatie, bedoeld om sluip- verkeer door De Poel te ontmoedigen, heeft de afgelopen maanden herhaaldelijk te maken gehad met ongelukken en vernielingen. door Famke van Loori SCHARENDIJKE - Meer pu bliek, meer entourage en effec tief langer feesten. Dat is de op zet van Beach Boom, The Purple Version. Op het strand bij de Brouwersdam zal zo op zater dag 31 augustus de zomer van 2002 vanaf 16.00 uur spetterend uitgeleide worden gedaan. Een deel van het strand voor strandpaviljoen Beach Club Perry's bij de Brouwersdam wordt aanstaande zaterdag voor de tweede keer deze zomer omgetoverd tot dancetempel. Op het strand worden verschil lende podia gebouwd en de sho vels van camping Duin en Strand zullen een echte catwalk aanleggen. Op een groot, ver hoogd kruis midden op de dans vloer kan het dancepubliek op REDACTIE SCHOUWEN-DUIVELAND Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB ZIERIKZEE Tel: (0111)454647 Fax: (0111)454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) Piet Kleemans Famke van Loon Ali Pankow Rudy Boogert (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl pompende bassen uit zijn dak gaan. Het terras van het pavil joen wordt deels omgebouwd tot loungewaar vermoeide gas ten even op adem kunnen ko men. Vorig jaar heeft strandtenthou der P. den Broeder samen met café Surf Inn in Scharendijke voor het eerst Beach Boom geor ganiseerd. Bij wijze van experi ment. Het resultaat was een gezellig strandfeest waar ze venhonderd gasten op af kwa men. De organisatoren willen dit jaar dat debuut ruimschoots overtreffen. „Wij hopen op dui zend tot twaalfhonderd man", aldus Den Broeder. Maar niet alleen in aantal bezoekers moet Beach Boom zichzelf verbete ren. De grote publiektrekkers Ronald Molendijk (18.00 uur), DJ Serge (20.00 uur) en Michel de Hey (21.00 uur) gaan bij tijds achter de draaitafels staan om het feest, dat hoe dan ook om 11 uur 's avonds eindigt, eerder te laten beginnen. „We willen de mensen eerder naar het strand proberen te halen." Om die vroege dancevogels van drank en voedsel te voorzien, worden barbecues aangestoken. Met meer publiek zijn ook de be veiligingseisen omhoog gegaan. Een beveiligingsbedrijf zal het reilen en zeilen op het feest zelf en op de dam rond de auto's nauwlettend in de gaten hou den. BRUINISSE - De Scouting groep Bruinisse houdt zaterdag 31 augustus de jaarlijkse rom melmarkt en braderie op het Kerkplein van 9.30 tot 12.00 uur. De groepen kabouters, welpen en scouts hebben weer tal van tweedehands spullen voor de verkoop bijeen gebracht. Daar naast zijn er vele soorten groen ten en fruit tegen minimale be dragen te koop. Verder wordt er een koffiehoekje ingericht en wordt er een taart verloot. Bij slecht weer wordt uitgeweken naar het Verenigingsgebouw in de Deestraat. De verkeersomleiding wegens aanleg van de rotonde bij de Haringvlietstraat heeft vooral in de Scheldestraat veel opstoppingen tot ge volg. foto Marijke Folkertsma Opstoppingen en gevaarlijke situaties in Zierikzee door Andrea Bolle ZIERIKZEE - De aanleg van de rotonde op de kruising Laan van Sint Hilaire-Haringvlietstraat heeft sinds het begin van de werkzaamheden twee weken geleden voor vele opstoppingen, voor ergernis en een aanrijding geleid. Om de druk in de Laan van Sint Hilaire en de Scheldestraat te verminderen gaat de gemeente Schouwen-Duiveland de Boe- renweg en de Klerksweg open stellen voor verkeer. Dat ge beurt echter pas vanaf medio september als de tweede fase van de aanleg van de rotonde in gaat. Momenteel fietsen de middel bare scholieren via de Boeren- weg naar school. Verkeer vanuit Poortambacht wordt omgeleid via de Grevelingenstraat en de Scheldestraat. Wanneer half september fase twee ingaat, wordt de Laan van Sint Hilaire vanaf de Haringvlietstraat tot de Scheldestraat afgesloten en moet het verkeer weer op andere wijzen worden omgeleid. De Boerenweg wordt dan openge- Advertentie PALINGVISSERIJ EN ZEEVISGROOTHANDEL WINKEL DAGELIJKS OPEN 09.00-18.00 u. ZATERDAG 15.00 u. Hermesweg 7, Vlissingen, tel. 0118-410323/463156 steld voor éénrichtingsverkeer naar Poortambacht. Het ver keer dat de wijk verlaat wordt door de Haringvlietstraat ge leid. Daarvoor kan dan al ge bruik worden gemaakt van de nieuw aangelegde uitgang van deze weg. De scholieren vanuit Renesse kunnen dan bij de Klerksweg oversteken. Daar komt een tijdelijke verkeers lichteninstallatie te staan. De Klerksweg is overigens alleen bedoeld voor fietsend verkeer. Schoolgangers vanuit Bruinisse moeten bij de rotonde bij het busstation de stad in om uitein delijk via de Weststraat de Pon tes Scholengroep te bereiken. Volgens civieltechnisch ontwer pervan de gemeente Schouwen- Duiveland M. van Zetten is die omleiding 'de veiligste', maar het voorstel moet nog wel goed gekeurd worden door wethou der L. Gel uk-Poortvliet van Verkeer. „Het is dus nog niet honderd procent zeker, maar deze route zou het moeten wor den", aldus Van Zetten Inwoonster L. de Raad van Poortambacht ziet door de weg- omlegging veel problemen in de Scheldestraat ontstaan. Ouders die hun kinderen afzetten bij basisschool 't Kofschip of kin deropvang De Petteflet komen volgens haar in een levensge vaarlijke situatie terecht. Ou ders die kinderen op school brengen, parkeren op de fiets strook en achterop komend ver keer kan er niet langs door alle tegenliggers. Ze vraagt zich daarom af of de kinderen niet op de fiets gebracht kunnen wor den. Ook Van Zetten is op de hoogte van deze situatie en be nadrukt het parkeerverbod dat al jaren geldt in de straat. „Ie dereen die een rijbewijs heeft, weet dat je op een fietsstrook niet mag parkeren. De politie gaat daar beter op letten", zegt van Zetten. De leerkrachten van 't Kofschip hebben tevens alle ouders gevraagd om hun kinde ren bij de achteringang van de school aan de Miereweg op te halen. Om de straten die nu meer ver keer te verduren krijgen, niet nog eens extra te belasten, wordt een tijdelijk parkeerver bod ingesteld. door Sheila van Doorsselaer HULST - De Hulster PvdA- fractievoorzitter P. Plasschaert wil dat burgemeester A. Kessen het onderzoek naar offertes van bouwprojecten openbaar maakt. Volgens Kessen zijn naar aanleiding van Plasschaerts vermoedens van malversaties binnen het kwartet van huis aannemers een aantal offertes tegen het licht gehouden. Daar uit zou blijken dat er geen onre gelmatigheden zijn. Plasschaert zegt benieuwd te zijn naar de kwaliteit van dit onderzoek. Eind vorig jaar maakte Plas schaert zijn bevindingen voor het eerst bekend. Hi] had alle in- schrijfstaten van de vier huis aannemers van de gemeente (AZV uit Kloosterzande, Van den Hemel uit Biervliet, Spon- selee uit Kloosterzande en 't Gilde uit Terneuzen) op een rij gezet. Het betreft de aannemers die zich bezighouden met het aan nemen van reconstructies van straten en het vernieuwen van het rioolstelsel. Bij de vergelij king van de inschrijfstaten kwam volgens de PvdA'er een gelijke verdeling van investe ringen aan het licht, wat wijst op het maken van prijsafspra ken. De PvdA pleitte voor een controle op de offertes (volgens Plasschaert ook om de aanne mers te beschermen tegen be schuldigingen) maar het voor stel werd niet door de andere partijen gesteund. Volgens Kessen zijn aan de hand van de beschuldigingen van Plasschaert een aantal offertes eens goed bekeken, maar daar uit kwam niks verdachts naar voren. De PvdA'er vraagt zich af waarom de raad niet op de hoogte is gebracht van het 'on derzoek'. In een brief aan Kes sen vraagt Plasschaert om een afschrift van het onderzoek en een afschrift van de bespreking waarin wordt geconcludeerd dat er geen enkele onrechtma tigheid is geconstateerd. Plas schaert: „Ik vraag me af op wel ke wijze de gemeente de offertes tegen het licht heeft gehouden. Het is namelijk een moeilijke materie." Vreemd Het verbaast Plasschaert ook dat de overige fracties hem de oren wasten nadat hij zijn be vindingen herhaalde in een ra dio-uitzending vorige week. „Vorig jaar werd door hen nau welijks gereageerd en nu vallen ze over mijn uitspraken. Wat is er nu anders dan een half jaar geleden? Ik vind dat heel vreemd. Ik vind dat de collega raadsleden eind vorig jaar tij dens de raadsvergadering de discussie hadden moeten aan gaan en niet nu via de pers." Plasschaert zegt er enkel op uit te zijn dat er een goede controle op offertes wordt uitgevoerd. „Zolang dit niet gebeurt, kan er geen invulling worden gegeven aan de controlerende functie van raadsleden. Ik had eerder steun verwacht van mijn colle ga's in plaats van oppositie. Het valt me erg tegen." Advertentie V.De autosite voor heel Nederland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 29