Geen kerk op bedrijventerrein PZC Scholieren leren over Bangladesh Burgers mogen groenplan maken Strijd meelpakhuizen Zierikzee voor rechter Spullen gestolen van graven in Breskens Doseerinstallatie buiten gebruik Bekeurd voor stoken kampvuur Botsing tegen vuilcontainer Ruim zestig banden lekgestoken Geluid Schelde te ver van Spuikom Uitbreiding van het bestemmingsplan Welgelegen II heeft geen prioriteit Veel activiteiten braderie Tholen VAN DER ZWAN agenda Meer dan 70.000 occasions vind je op Speeltuindag in 's-Gravenpolder AutoTrack.nl GOES - De doseerinstallatie bij Goes is wederom tijdelijk buiten gebruik. Een van de twee beweegbare blokkades is za terdag vernield bi] een aanrijding. Waterschap Zeeuwse Ei landen gaat ervan uit dat dat met moedwillig is gebeurd. Wanneer de installatie kan worden hersteld, is nog onduide lijk. „Het kan nog wel even duren", aldus een woordvoerster van het waterschap. De doseerinstallatie, bedoeld om sluip- verkeer door De Poel te ontmoedigen, heeft de afgelopen maanden herhaaldelijk te maken gehad met ongelukken en vernielingen. GOES - Een 18-jarige man en een 19-jarige vrouw uit Goes zijn in de nacht van zondag op maandag bekeurd voor het ma ken van een kampvuur in hun woonplaats. Ze werden rond half een 's nachts betrapt toen zij in het park aan de Attleeste de een vuurtje aan het stoken waren. Beiden kregen twee be keuringen uitgereikt, omdat ze ook nog in het bezit waren van twee aangebroken flesjes alcohol. ARNEMUIDEN - Een 19-jarige automobiliste uit Arnemui- den is gisterochtend tegen een vuilcontainer aangereden. Zij werd rond kwart voor acht verblind door de laagstaande zon in de Korenbloemlaan in Arnemuiden. Hierdoor zag zij de twee stapels trottoirtegels, die wegens werkzaamheden aan de rechterrijbaan stonden opgesteld, over het hoofd. Dooreen frontale botsing op de tegels werd haar auto gelanceerd en te gen de vuilcontainer aangeworpen. De vrouw is ter plaatse door ambulancepersoneel onder zocht. Ze had nekklachten, maar hoefde niet naar het zieken huis. VLISSINGEN - Tussen de zestig en zeventig autobanden van in Vlissingen geparkeerde auto's zijn in de nacht van zondag op maandag lekgestoken. De auto's stonden in de Bloemen- laan, Vincent van Goghlaan, Jacob Marislaan, Jozef Israels- laan en de Hercules Segherslaan. De politie tast nog in het duister over de mogelijke daders. Het is voor het eerst dat in een bepaalde wijk in Vlissingen zo veel banden zijn lekgestoken. Mensen die iets gezien of ge hoord hebben, worden verzocht contact op te nemen met de politie. VLISSINGEN - De Spuikom in Vlissingen valt buiten de ge luidscontour van de ScheldewerfDat meldt gedeputeerde T. Poppelaars. Daardoor is er voor de nieuwbouwplannen in de Spuikom geen akoestisch onderzoek nodig. „Omdat er vanuit gegaan mag worden dat nieuwe bewoners geen geluidsover last ondervinden van de werf." De vraag werd actueel omdat Gedeputeerde Staten onlangs bekend maakten dat er geen extra verdieping op de senioren flat aan de Schutterij straat in Vlissingen gebouwd mag wor den. Deze locatie ligt vlakbij het te ontwikkelen Spuikomge- bied. Bewoners van de nieuwe appartementen aan de Schutterijstraat zouden te veel geluidsoverlast van de Schel dewerf ondervinden. De gemeente Vlissingen was verbaasd over de uitkomst van het akoestische onderzoek aan de Schutterijstraat en heeft een nieuwe geluidstest aange vraagd. Joost Verwilghen (links) vertelt over de kleding uit Bangladesh, die directeur Verhulst en juf Esther Yuen dragen. Rechts staat Sjef Verwilghen. foto Dirk-Jan Gjeltema door Rosalie Buizer COLIJNSPLAAT - Terwijl de kranten in Europa vol staan met berichten over over stromingen hier, is het in Bangladesh schering en inslag dat het land onder wa ter staat. „Dat wist ik helemaal niet", zegt Jordy uit groep 7/8 van basisschool 't Stel- leplankier in Colijnsplaat, verbaasd. De komende drie weken staat het project 'Haal Bangladesh de klas in' centraal in alle groepen van de basisschool. „Het pro ject is vooral gericht op het thema water. Naast de overstromingen in Bangladesh halen we de actualiteit erbij, maar ook de waternoodsramp in Zeeland van nu bijna 50 jaar geleden", legt directeur B. Ver hulst uit. Gisterochtend werd het project afgetrapt met een gastles door Joost Ver wilghen en zijn vader Sjef. Zoon Ver wilghen werkte zes jaar in Bangladesh als ontwikkelingswerker. Nu kwam hij de kinderen vertellen over het leven daar. De leerlingen waren erg verbaasd dat het le ven van de inwoners gewoon doorgaat, terwijl alles onder water staat. „De weke lijkse markt gaat gewoon door, alleen nu op bootjes." Voor Tamara kwam dat alle maal maar vreemd over. „Je weet eigenlijk niets over zo'n land, maar het is wel heel interessant om dat allemaal te horen." De leerlingen kregen les in Bengaals tel len, muziek en de traditionele kleding. De rol van het water in het land en in het ge loof werden met behulp van dia's onder wezen. Volgens Verwilghen is het belang rijk om iets mee te geven over Bangladesh. „De leerlingen gaan nadenken over de verschillen tussen de twee landen. In Ban gladesh beheersen de mensen het water niet, maar accepteren zij het. In Neder land is dat precies andersom." Legende Komende weken gaat de basisschool door met het thema Bangladesh. Maar ook het thema water zal centraal staan. „En dan zowel op een positieve als negatieve manier. Hoe belangrijk is schoon water? Welke positieve werking kan een over stroming in Bangladesh hebben?", legt Verhulst uit. „Maar ook halen we de wa tersnoodramp erbij. We zullen ingaan op de legende die er bestaat in Colijnsplaat over het wonder dat het dorp niet is over stroomd." dinsdag 27 augustus 2002 door Esme Soesman SINT-MAARTENSDIJK - De gemeente Tholen voelt er niets i voor vestiging van kerkgebou wen mogelijk te maken op be drijventerreinen. Dat maakte wethouder K. Heijboer gister avond duidelijk tijdens een ver gadering van de Thoolse ge meenteraad. De Christenunie vroeg naar de- ze mogelijkheid omdat de Christengemeente Tholen plan- 1 nen heeft uit te wijken naar een industrieterrein in Halsteren. De Christengemeente kan niet terecht in leegkomende kerkge bouw van de Gereformeerde Gemeente in Tholen-stad, van wege de parkeerproblemen die f de bezoekers van de kerk aan de Hoogaarsstraat opleveren in de THOLEN - Aanstaand week einde staat Tholen in het teken van de jaarlijkse braderie. Vrij dag 30 en zaterdag 31 augustus staan er naast de braderie tal van activiteiten op het pro gramma. Vrijdagochtend om 6.00 uur kan er gezwommen worden in zwembad de Spetter met aan sluitend een ontbijt. Om 13.00 uur begint de braderie. Dit jaar staan er 140 standwerkers. De Hervormde Gemeente houdt in de Gasthuiskapel een expositie van 'de aarden kruik'. Zaterdagochtend is er vanaf 9.00 uur voor de kinderen de mogelijkheid hun oude spulle tjes te verkopen. Evenals voor gaande jaren staat er een kermis op de parkeerplaats bij de Wal, die morgenal begint. Op de Markt staat een feesttent waar verschillende optredens plaats vinden. De braderie wordt besloten met vuurwerk. Vanwege de veilig heid zal het vuurwerk dit jaar afgestoken worden vanaf de weg langs het kanaal. woonwijk. Maar vestiging op een Thools bedrijventerrein is volgens het bestemmingsplan niet toegestaan. Kan het bestemmingsplan voor het nieuwe bedrijventerrein Welgelegen II bij Tholen-stad niet uitgebreid wordenvroeg A Piet van de ChristenUnie zich af. Zijn fractie wil voorkomen dat de Christengemeente het ei land Tholen verlaat vanwege vestigingsproblemen Parkeerproblematiek kan op een bedrijventerrein geen rol spelen, omdat daar zondag wei nig te doen is. Piet liet daarbij doorschemeren niet elk bedrij venterrein geschikt te vinden. In de streekfunctie die Welgelegen gaat vervullen past een dergelij ke invulling zijns inziens wel. Megadisco M. van der Linde (PvdA) plaats te de vraag van Piet in een bre der kader. Niet alleen van ker kelijke activiteiten, maar ook van andere activiteiten zou ves tiging op een bedrijventerrein dan moeten worden overwogen. Hij memoreerde fijntjes de te genwerpingen die de Christen- Unie enkele jaren geleden op wierp tegen de vestiging van een megadisco op een bedrijventer rein op Tholen. Piet gaf daarop aan een kerk heel wat anders te vinden dan een megadisco. J. van den Don ker (D66) waarschuwde voor de beperkingen die dergelijke acti viteiten kunnen betekenen voor de industrie. Voor het college staat een ver breding van het bestemmings plan van het bedrijventerrein Welgelegen II niet op de priori teitenlijst, liet Heijboer op zijn beurt weten. De grond van dit bedrijventerrein is al volle dig in eigendom van de gemeen te. Naar verwachting wordt eind van dit jaar het vooront werp bestemmingsplan gepre senteerd. Heijboer gaf overigens aan wel bereid te zijn met de Christenge meente naar een oplossing te zoeken, als deze kerkelijke ge meente het initiatief daartoe neemt. PALINGVISSERIJ EN ZEEVISGROOTHANDEL W1NKÏL DAGELIJKS OPEN 09.00-18.00 u. ZATERDAG 15.00 u. door Raymond de Frel BRESKENS - Op de begraaf plaats in Breskens zijn van drie graven persoonlijke spullen weggenomen. Van ernstige ver nielingen is geen sprake. Wanneer de grafschennis pre cies heeft plaatsgevonden is niet helemaal duidelijk, maar een gedupeerde vermoedt dat de veelal dierbare spulletjes (waaronder beeldjes, steentjes, schelpjes en bloemen) vrijdag of zaterdag zijn ontvreemd. Zij be zocht het kerkhof afgelopen zondag en ontdekte dat er bij één graf zo'n vijf objecten waren weggenomen. Tijdens een eer der bezoek, vorige week woens dag, lagen deze voorwerpen nog keurig op hun plaats. De vrouw heeft aangifte gedaan bij de po litie. Kinderen Hoewel de daders nog niet zijn gevonden, bestaan er vermoe dens dat kinderen de voorwer pen hebben meegenomen. Vori ge week woensdagavond zag REDACTIE BEVELANDEN/THOLEN Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 273000 Fax: (0113)273030 E-mail; redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Rob Paardekam Esme Soesman Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl een gedupeerde tussen zeven uur en acht uur een aantal kin deren op de begraafplaats en sprak hen aan. Op de vraag wat zij op het kerkhof deden, meld den de kinderen dat zij 'ergens naar op zoek waren'. Ook gemeentewoordvoerder W. Naessens denkt dat er sprake is van 'kinderspel'. „En daar is vooralsnog weinig tegen te doen. De begraafplaats is dage lijks geopend van half acht tot één uur voor zonsondergang. Ook jeugd mag dan het kerkhof betreden. Pas als duidelijk is wie verant woordelijk zijn voor deze ont vreemdingen, kan er actie wor den ondernomen. Het kerkhof wordt in de komende periode wel nauwlettend in de gaten ge houden. Wij zijn verantwoorde lijk voor de begraafplaats, maar de grafstenen zijn eigendom van de families van overledenen. Maar het staat natuurlijk bui ten kijf dat het heel vervelend is dat dit is gebeurd." Op de begraafplaats in Breskens was voor zover bekend nog nooit eerder sprake van graf schennis. I STREEKACTIVITEITEN- BERGEN OP ZOOM - Gertrudïskerk, 13.00-16.00 uur: Torenbeklimming; 13.00-16.30 uur: Bezichtiging monu menten; GOES - Leger des Heils, Leliestraat 24, 9.00-12.00 uur en 13.00-15.00 uur; Ver koop Kleding en meubelen; Grote kerk, 13.30 uur: Carillonbespeling door Sjoerd Tamminga; Revalidatiecentrum De Lindenhof, 16.45-17.45 uur: bewegen voor Astma en CODP-patiënten; KAPELLE - Computerpraktijklokaal van Jongerencentrum Trinnety (bij sport centrum) 9 30-11.30 uur: Computerin- loopochtend voor ouderen; De Vroone, 13.30 uur: Biljarten en kaar ten voor ouderen; 14.00 uur: Welfare; KRABBENDIJKE - De Meiboom, 18.45 uur: Jongens en meisjesclub voor groep 6,7,en 8; KRUININGEN Ons Dorpshuis, 13.00-17,00 uur: Biljartclub senioren; WAARDE - Sportgebouw, 19.00 uur" Fietstocht conditiegroep van gymnas tiekvereniging Inter Scaldis; WEMELDINGE - Dorpscentrum De We- mel, 13.00-17.00 uur; Kaarten en biljar ten, Hotel Smits, 20.00 uur: Klaverjassen; WISSENKERKE - Wissebad, 18.30-19.30 uur: Start Zwemvierdaagse tbv Ronald McDonald; WOLPHAARTSDIJK De Griffioen, 19.30-22 00 uur: Line Dance; YERSEKE - Prinses Beatrixhaven, einde steiger, 13.30 uur: Vertrek rondvaart op de Oosterschelde. door Ali Pankow ZIERIKZEE - Woningbouw vereniging Zeeuwland stapt naar de rechter met het verzoek om een voorlopige voorziening, in de strijd om de verbouwing van vijf pakhuizen in de Zierik- zeese Meelstraat. Zeeuwland wil dat de opschorting van de monumentenvergunning voor wijziging van deze panden wordt opgeheven. Tegen het verlenen van de vergunning is door enkele omwonenden van de pakhuizen beroep ingesteld. De woningbouwvereniging heeft een spoedeisend belang dat deze impasse wordt door broken. Het verzoek van Zeeuwland om de opschorting op te heffen wordt vrijdag 30 augustus in Middelburg behan deld door rechter T. Damsteegt. Zeeuwland heeft in 1999 de pakhuizen in de Meelstraat van de gemeente Schouwen-Duive- land aangekocht, onder voor waarde dat ze worden verbouwd tot zelfstandige ap partementen voor mensen met een verstandelijke handicap, cliënten van Stichting het Gors. De nieuwe huisvesting geldt voor een deel als vervanging van het verouderde tehuis Schou- wenoord aan de Touwbaan. Enkele omwonenden van de meelpakhuizen hebben echter grote problemen met de plan nen. Zij vinden dat de gemeente historisch erfgoed verkwanselt. Verder vrezen zij voor aantas ting van het eigen woongenot omdat de ruimte aan de achter zijde tussen hun woningen en de nieuw te bouwen appartemen ten veel te krap zou zijn- Volgens een van de bezwaarma kers, L. Lekkerkerk, zouden ook de cliënten van Het Gors niet gebaat zijn met deze huis vesting in de binnenstad zonder ruime groenvoorziening. Hij wil de rechter daar vrijdag zeker op wijzen, evenals op de teloor gang van de vijf monumentale pakhuizen indien de plannen van Zeeuwland worden uitge voerd. Die uitvoering is tot nu toe echter vertraagd wegens fouten in diverse procedures. Zo werd aanvankelijk verzuimd een monumentenvergunning aan te vragen en bleken er ern stige twijfels of de bouw- en sloopvergunning wel paste in het geldende bestemmingsplan. Volgens de gemeente voldoet het nieuwe plan van Zeeuwland wel aan het bestemmingsplan. De omwonenden gaan echter door in hun strijd tegen de ap partementen en hebben nu be roep aangetekend tegen de mo numentenvergunning. Mochten die bezwaren ongegrond ver klaard worden, dan kunnen de bewoners daar weer tegen in be roep gaan, tot aan de Raad van State. Kosten Zeeuwland wil deze impasse doorbreken om te voorkomen dat het Gors uiteindelijk af haakt als de bouw van de appar tementen te lang op zich laat wachten en om de financiële schade te beperken. De woning bouwvereniging heeft 494.000 euro geïnvesteerd in de aankoop van de panden. Het renteverlies is inmiddels opgelopen tot 71.000 euro. De bouwkosten van het plan zijn sinds 2000 ge stegen met tien procent. Advertentie foto Dirk-Jan Gjeltema door Esme Soesman THOLEN - Om voor de Markt in Tholen- stad een groenplan te maken dat zo breed mogelijk wordt gedragen, wil de gemeente Tholen dat de inwoners zelf met voorstellen komen. Een eerder plan gemaakt door de gemeente riep in de inspraak bedenkingen op. Belanghebbenden voelden zich toen, een kleine drie maanden geleden, enigszins overvallen door de plannen van het Thoolse gemeentebestuur. Verschillende mensen ga ven aan andere ideëen voor ogen te hebben of zich gepasseerd te voelen in de plannen makerij. Het college van burgemeester en wethouders heeft daarop zijn eerdere plan voor herinrichting van het groen op de Markt teruggetrokken. Met een inspraak procedure 'nieuwe stijl' wordt nu gepro beerd meer draagvlak te bewerkstelligen. Burgers worden opgeroepen, het liefst in groter verband, een plan te ontwerpen. Dit plan - of eventueel plannen - wordt bespro ken tijdens een bijeenkomst, waar verder wordt gewerkt aan het uiteindelijke ontwerp. Wordt tijdens deze bijeenkomst geen overeenstemming bereikt, dan gaan ambtenaren aan de slag om één plan te sme den vanuit de verschillende ideeën. Of, als ideeën te ver uiteenlopen, worden diverse alternatieve plannen in elkaar gedraaid. Een tweede bijeenkomst dient om het uit eindelijke plan te kiezen. Daarna pas wordt het ontwerp aan burgemeester en wethou ders, en later aan commissie en raad, gepresenteerd. Om de burger wel wat uit gangspunten mee te geven, is het gebied nauwkeurig afgebakend. Het gemeentebe stuur zelf geeft aan een voorkeur te hebben voor herstel van de historische situatie van rond 1900. Dat kan onder meer door het neerzetten van vier kastanjebomen. Bur gers worden er verder op gewezen dat het om een groenplan gaat. De verkeerssituatie en bestrating van de Markt is dus absoluut niet aan de orde. Zit alles mee dan kan eind dit jaar nog krediet beschikbaar worden ge steld. De uitvoering vindt dan plaats ko mende winter of volgend voorjaar. Het inspraaktraject wordt besproken in de vergadering van de commissie gemeentelij ke ontwikkeling van maandag 2 september Deze vergadering wordt gehouden in het gemeentehuis in Sint-Maartensdijk en be gint om 19.00 uur. 's-GRAVENPOLDER - Speel tuinvereniging 's-Gravenpolder houdt zaterdag 31 augustus de jaarlijkse 'Borselse Speeltuin dag' in de speeltuin aan de Mid denweg. Dit jaar is het thema in dianen. Er staan activiteiten als pijl en boog schieten, stokpaard rijden, een huifkartocht en ringrijden op een trike of skelter op het programma. Voor diverse acti viteiten vraagt de organisatie een geringe bijdrage om de ver eniging te steunen. Op dit mo ment is de vereniging bezig met het Samen-Buiten-Spel en- Plan, dit houdt in dat de speel tuin aangepast wordt om het ge ïntegreerd spelen te bevorderen voor gehandicapten kinderen en rolstoelgebruikers. Het gemeentebestuur van Tholen wil op de Markt graag de historische situatie van rond 1900 herstellen. Hermesweg 7, Vlissingen, tel. 0118-410323/463156 NS De autosite voor heel Nederland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 25