Paardenpoep hindert badgasten PZC PZC Contouren schouwburg zichtbaar Dierenasiel vraagt extra geld wegens ziekte beheerder Extra asfalt en stenen op glooiing boulevard Verwaarloosd parkeerterrein aangepakt Feesten op strand bij Brouwersdam Tien inbraken in Zoutelande (fi) AutoTrack.nl 11 Ruiters zijn verplicht uitwerpselen op Veerse stranden op te ruimen Vaarverkeer gestremd tijdens zwemwedstrijd Gewonden bij ongeval Haamstede Vrouw botst tegen vuilcontainer Ruim zestig banden lekgestoken Op de bon voor baldadigheid Geluid Schelde te ver van Spuikom agenda Meer dan 70.000 occasions vind je op dinsdag 27 augustus 2002 door Miriam van den Broek VEERE - De Veerse stranden bij onder meer Vrouwenpolder, Oostkapelle en Dishoek hebben te kampen met paardenpoep. Op mooie zomerdagen worden de strandgangers daarmee ge confronteerd. Paardeneigenaren zijn in de ge meente verplicht de poep op het strand op te ruimen. Deze regel blijkt in veel gevallen aan de laars te worden gelapt. Het ge volg is dat kleine kinderen er tij - dens het spelen soms in trappen. Het probleem is bij de gemeente Veere bekend, zegt woordvoer ster L. van den Heuvel van de gemeente. In de Kwaliteitskring - een regelmatig zomeroverleg tussen politie, gemeente, Stich ting Strandexploitatie Walche ren en meer instellingen - is de overlast van paardenpoep op het strand aan de orde geweest. In de Algemene Plaatselijke Verordening van de gemeente staat dat het tussen 1 juni en 1 september verboden is van 10,00 tot 18.00 uur op het strand te komen met één of meer paar den. Dat geldt niet voor de poli- door Miriam van den Broek VLISSINGEN - De glooiing bij Boulevard De Ruyter in Vlissin- gen wordt vanaf maandag 2 sep tember versterkt. Rijkswater staat gaat het asfalt en de laag van natuursteenblokken over een lengte van ongeveer acht honderd meter verbeteren. De glooiing wordt tot en met no vember afgesloten voor wande laars en fietsers. De waterkering bij Boulevard De Ruyter bestaat uit een keer- VLISSINGEN - Een deel van het Kanaal door Walcheren is zondag 1 september op twee momenten gestremd voor de scheepvaart. Tussen de Keer sluisbrug in Vlissingen en de draaibrug in Oost-Souburg wordt dan een zwemwedstrijd gehouden. Tijdens deze wed strijden is er geen scheepvaart verkeer mogelijk. De stremmin gen zijn van 11.00 tot 13.30 uur en van 14.00 tot 16.30 uur. tie bij de uitoefening van opge dragen taken. Daarnaast staat in de verordening dat 'de eige naar of houder van een hond of een paard verplicht is te zorgen dat de hond of het paard zich niet van uitwerpselen ontdoet. Dat geldt onder meer op open gestelde, recreatieve gedeelten van de zeedijk, strand, duin, bos en andere natuurterreinen, speel- of ligweiden, in zee of op een ander voor recreatief ge bruik bestemd terrein'. Als de eigenaar de uitwerpselen direct verwijdert, is hij niet strafbaar. „We hebben inmiddels alle ma neges in de gemeente aange schreven en hen hiervan op de hoogte gesteld", zegt Van den Heuvel. „Aan het begin van het seizoen hebben we dit ook ge meld in de Veerse Krant die huis-aan-huis verspreid wordt. Aan handhavend optreden, zijn we nog niet toe gekomen. De prioriteit in de zomermaanden ligt bij andere zaken." muur met daarvoor een dijk. De dijk is deels bekleed met asfalt en deels met natuursteenblok ken. Deze constructie moet sterk genoeg zijn om een zeer zware storm, die gemiddeld eens in de vierduizend jaar voorkomt, te weren. Net als bij andere dijken is gebleken dat de boulevard niet aan die eis vol doet. Daarom wordt de water kering verstevigd. Over de bestaande asfaltlaag wordt een nieuwe laag aange bracht. De natuursteen wordt verzwaard met een laag stort - steen. Deze stenen wegen tussen de tien en zestig kilo per stuk. Ze worden ingegoten met gietas- falt. In totaal wordt er ongeveer zevenduizend ton asfaltbeton en ongeveer tienduizend ton stortsteen aangebracht. De werkzaamheden vinden uit sluitend plaats op de glooiing. De aanvoer van machines en het asfalt gaat via de weg. Het stort steen wordt gebracht over het water. Tijdens het werk worden fietsers en voetgangers op de glooiing omgeleid over de bou levard. Daarvoor worden bor dengeplaatst. 's Nachts wordt er niet aan de glooiing gewerkt. Rijkswaterstaat zegt de over last voor omwonenden zoveel mogelijk te willen beperken. Het parkeerterrein aan de Kleine Kerkstraat en Vlamingstraat in Vlissingen wordt opgeknapt. foto Ruben Oreel door Edith Ramakers VLISSINGEN - Het parkeerplaatsje voor vergunninghouders aan de Kleine Kerkstraat en Vlamingstraat in Vlissingen wordt opgeknapt en fors uitgebreid. Op dit moment is er hooguit plaats voor 35 auto's. Na de herinichting moeten er 68 auto's kunnen parkeren. De kosten voor de herinrichting worden geraamd op ruim 180.000 euro. Het parkeerterrein is momenteel niet meer dan een braakliggend terrein zonder voorzieningen. Binnenstadbewo ners met een parkeervergunning kunnen daar hun auto parke ren. Een van de redenen voor de opknapbeurt is echter dat het terrein onvoldoende wordt benut door vergunninghouders uit de Vlissingse binnenstad. Het is een hobbelig terrein waar alleen aan de buitenrand gepar keerd wordt. „We willen er een mooi parkeerterrein van maken", zegt J. Wiltenburg van de gemeente Vlissingen, afdeling grond gebied/beheer. „De bestrating rond het parkeerterrein wordt ook verbeterd. Er komen groene stroken tussen de parkeervak ken en we willen bomen planten en verlichting aanleggen. Het moet een volwaardig parkeerterrein worden." HAAMSTEDE - Vijf mensen zijn gistermiddag rond kwart voor een gewond geraakt bij een aanrijding op de kruising Kraaijenstemweg/N57 bij Haamstede. Een 22-jarige Vlissingse automobiliste reed over de Kraaijen- steinweg, komende uit de richting Westenschouwen, Bij haar in de auto zaten een 56-jarige man uit de gemeente Schou- wen-Duiveland en een Wissinger van wie de leeftijd onbe kend is. De vrouw verleende geen voorrang aan een 52-jarige plaatsgenoot. Bij hem in de auto zat een 50-jarige Vlissingse vrouw. Zij moest uit de auto worden geknipt en is naar het zie kenhuis vervoerd. Ook de Vlissinger met onbekende leeftijd werd naar het ziekenhuis gebracht. De drie andere betrokke nen raakten gewond, maar hoefden niet naar het ziekenhuis. ARNEMUIDEN - Een 19-jarige automobiliste uit Arnemui- den is gisterochtend lichtgewond geraakt toen ze tegen een vuilcontainer reed. Zij werd rond kwart voor acht verblind door de zon in de Korenbloemlaan in Arnemuiden. Hierdoor zag zij de twee stapels trottoirtegels, die wegens werkzaam heden aan de rechterrijbaan stonden opgesteld, over het hoofd. Door een frontale botsing op de tegels werd haar auto gelanceerd en tegen de vuilcontainer aangeworpen. De vrouw is ter plaatse door ambulancepersoneel onderzocht. Ze had nekklachten, maar hoefde niet naar het ziekenhuis. VLISSINGEN - Tussen de zestig en zeventig autobanden van in Vlissingen geparkeerde auto's zijn in de nacht van zondag op maandag lekgestoken. De auto's stonden in de Bloemen- laan, Vincent van Goghlaan, Jacob Marislaan, Jozef Israels- laan en de Hercules Segherslaan. De politie tast nog in het duister over de mogelijke daders. Het is voor het eerst dat in een bepaalde wijk zoveel banden zijn lekgestoken. Mensen die iets gezien of gehoord hebben, worden verzocht contact op te nemen met de politie. VLISSINGEN - Twee mannen uit Helmond van twintig en drieëntwintig j aar zijn maandagochtend rond vier uur aange houden in Vlissingen voor baldadigheid. DE mannen e had den op het Bellamypark een fiets meegenomen en lieten die enkele keren stuiteren op het achterwiel. Uiteindelijk gooi den ze de fiets op straat neer. VLISSINGEN - De Spuikom in Vlissingen valt buiten de ge luidscontour van de ScheldewerfDat meldt gedeputeerde T. Poppelaars. Daardoor is voor de nieuwbouwplannen in de Spuikom geen akoestisch onderzoek nodig. „Omdat er vanuit gegaan mag worden dat nieuwe bewoners geen geluidsover last ondervinden van de werf", zegt Poppelaars. De vraag werd actueel omdat Gedeputeerde Staten onlangs bekend maakten dat er geen extra verdieping op de seniorenflat aan de Schutterijstraat in Vlissingen gebouwd mag worden. Deze locatie ligt vlakbij het te ontwikkelen Spuikomgebied. Bewo ners van de nieuwe appartementen aan de Schutterijstraat zouden te veel geluidsoverlast van de Scheldewerf ondervin den. De gemeente Vlissingen was verbaasd over de uitkomst van het akoestische onderzoek aan de Schutterijstraat en heeft een nieuwe geluidstest aangevraagd. door Famke van Loon SCHARENDIJKE - Meer pu bliek, meer entourage en effec tief langer feesten. Dat is de op zet van Beach Boom, the Purple Version. Op het strand op de Brouwersdam zal zo op zater dag 31 augustus de zomer uitge leide worden gedaan. Een deel van het strand voor strandpaviljoen Beach Club Perry's op de Brouwersdam wordt zaterdag voor de tweede keer deze zomer omgetoverd tot dancetempel. Op het strand worden verschillende podia ge bouwd en de shovels van cam ping Duin en Strand leggen een echte catwalk aan. Op een groot, verhoogd kruis midden op de dansvloer kan het publiek uit zijn dak gaan. Het terras van het paviljoen wordt deels omge bouwd tot lounge, waar ver moeide gasten even op adem kunnen komen. Vorig jaar heeft strandtenthou der P. den Broeder samen met café Surf Inn in Scharendijke voor het eerst Beach Boom geor- REDACTIE WALCHEREN Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redwalch@pzc.nl Ab van der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Ron Magnée Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118)484000 Fax:(0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl ganiseerd. Bij wijze van experi ment. Het resultaat was een gezellig strandfeest waar ze venhonderd gasten op af kwa men. De organisatoren willen dit jaar dat debuut overtreffen. „Wij hopen op duizend tot twaalfhonderd man", aldus Den Broeder. Maar niet alleen in aantal bezoekers moet Beach Boom zichzelf verbeteren. De grote publiektrekkers Ronald Molendijk (18.00 uur), DJ Serge (20.00 uur) en Michel de Hey (21.00 uur) gaan achter de draaitafels staan om het feest, dat om 11 uur 's avonds eindigt, vroeg te laten beginnen. „We willen de mensen eerder naar het strand proberen te halen." Om die vroege dancevogels van drank en voedsel te voorzien, zullen op het dancefeest barbe cues worden aangestoken. Met meer publiek zijn ook de be veiligingseisen omhoog gegaan. Een beveiligingsbedrijf zal het het feest zelf en het gebied rond de auto's op de dam nauwlet tend in de gaten houden. Beach Boom 2002 begint om 16.00 uur op de Brouwersdam. STREEKACTIVITEITEN AAGTEKERKE - Verenigingsgebouw Amicitia, 14.00 uur: Koersbal en biljart; BIGGEKERKE - Dorpshuis, 14.00 uur: Koersbal, biljart en soos voor ouderen; MIDDELBURG - Oostkerkplein 22, 20.00- 21.00uuren21.00-22,00uur:TaiChi voor beginners; Turnhal De Zandput, Breeweg, 9.00 uur: Wandeltocht voor senioren; OOST-SOUBURG - Buurthuis de Schuur, 13.00-15.00 uur: Inloopmiddag voor al lochtone vrouwen; VLISSINGEN - Theo van Doesburgcen trum, 14.00 uur: Ontmoetingsmiddag 50- plussers; De Oude Stad, 10.00 uur: Peutermorgen en 13.30 uur: Koersbal; In- en Uitloophuis, Van Goghlaan 241a, 9.30-12.00 uur. Koffie-contactochtend en 14.00 uur: Sjoelclub; WESTKAPELLE - Hervormd Jeugdge- bouw, 14.00 uur: Soos voor 60-plussers en koersbal. De Goese schouwburg in aanbouw. Links de toneeltoren, vooraan in het rond komen de zitplaatsen en het gebouw rechts is de voor malige drukkerij. foto Dirk-Jan Gjeltema door Rolf Bosboom GOES - De contouren van de nieuwe schouwburg aan het Bleekveld in Goes worden nu in hun volle omvang zichtbaar. Het stalen raamwerk van de toneeltoren is inmiddels compleet. Gisterochtend wer den met zwaar materieel de twee bovenste horizontale gedeelten op hun plaats gehe sen, waarmee meteen het hoogste punt van het theater is bereikt. De hijsklus moest in twee etappes gebeu ren, omdat de bocht naar het Bleekveld te krap is voor grote vrachtwagens. De twee stalen spanten, tien en dertien ton zwaar, werden daarom in alle vroegte vanaf het Kolveniershof over het voormalige ar beidsbureau getild. Vervolgens verkaste de kraan naar het Bleekveldom daar bei de delen op hun plaats te tillen. Niet alleen de toneeltoren is nu goed zichtbaar geworden; ook de vorm van de ronde zaal - op de foto op de voorgrond - laat zich al zien, al komt het werk nog nauwelijks boven het maaiveld uit. Het pand op de achtergrond is de vroegere am bachtsschool, later drukkerij, waarmee de nieuwbouw één geheel gaat vormen. In het karakteristieke gebouw worden onder meer de foyer, kleedkamers en garderobe ondergebracht.. Ook het zogeheten Cul tuurhuis wordt daar gevestigd, het nieu we gezamenlijke onderkomen van Gale rie van den Berge, Kunstuitleen De Beve- landen, Trechter 5 en het Gezelschap van de Zee. De bouw van het nieuwe theater, de op volger van de in 1998 gesloten Prins van Oranje, is in maart van dit jaar begonnen. Het gebouw moet medio volgend jaar, bij het begin van het theaterseizoen 2003- 2004, gereed zijn. De naam van de schouwburg, waarvoor vorig jaar een prijsvraag is uitgeschreven, wordt vol gende maand bekendgemaakt. Wie de bouw op de voet wil volgen, kan te recht op de website van de gemeente Goes. Dankzij een webcam op de bouwplaats is continu de actuele situatie te zien. Het in ternetadres is www,goes.nl/theater Advertentie PAL^SSE^ENZ^V|SGROOTHANDEJW|nkel DAGEL|JKS open VAN DER ZWAN |09.00-18.00u. ZATERDAG 15.00 u. Hermesweg 7, Vlissingen, tel. 0118-410323/463156 ZOUTELANDE - Op een bedrijfsterrein aan de Molenweg in Zoutelande is tussen zaterdag en maandagochtend bij acht bedrijfsloodsen inge broken. Uit de loodsen werden verschillende soorten gereedschap gestolen. Uit een van de loodsen verdween ook ruitersport- materiaal. Een caravan die in een van de loodsen gestald stond raakte beschadigd. Tenslotte werd door Ingrid Huibers GOES - Stichting Dierenasiel De Tussenhaven heeft de vijf Bevelandse gemeenten die de instelling gezamenlijk bekosti gen om een extra subsidie van ruim 42.000 euro gevraagd. Het geld is nodig om de langdurige ziekte van beheerder P. Boelée op te kunnen vangen. Boelée zit al vanaf afgelopen oktober ziek thuis en het ziet er volgens stichtingsbestuurster M. van Heugten niet naar uit dat hij nog in zijn huidige functie kan terugkeren. Zijn afwezig heid wordt sindsdien voor een deel opgevangen door assistent beheerster W, van de Schraaf. Ook maken de ongeveer 25 vrij willigers die in het asiel aan de Westhavendijk actief zijn, al maandenlang extra uren. Om de boel niet in het honderd te la ten lopen, zijn de openingstij den aangepast. Het asiel is nu nog vier ochtenden per week open. Het stichtingsbestuur wil Boe lée graag een reïntegratietraject bieden. „Daarmee moeten we natuurlijk wachten tot 1 okto ber", zegt Van Heugten. „Dan gaat ook het WAO-traject lo pen." Ondertussen laat het stichtingsbestuur wel alvast zijn gedachten gaan over de mo gelijke opvolging van Boelée. Of er intern iemand gevonden kan worden, of dat er iemand van buiten moeten worden aange trokken, kan Van Heugten nog niet zeggen. Wel zit er in de extra subsidie die nu aan de gemeenten wordt ge vraagd een bedrag van bijna 25.000 euro aan salariskosten voor een nieuwe beheerder. Het outplacementtraject voor Boe lée kost naar verwachting 7000 euro. De inzet van extra perso neel om de leemte van Boelée te vullen kost volgend jaar zo'n 8500 euro, denkt de stichting Voor dit jaar is er voor de extra personele inzet een bedrag van zo'n 1800 euro nodig. Omgeslagen naar het aantal in woners zou de gemeente Goes 15570 euro, de gemeente Rei- merswaal 8900 euro, de ge meente Borsele 9790 euro, de gemeente Kapelle 4890 euro en de gemeente Noord-Beveland 3115 euro moeten bijdragen. De gemeente Kapelle heeft haar bijdrage inmiddels overge maakt; in de overige gemeenten moet de gemeenteraad er nog een uitspraak over doen. Penningmeester Behalve met het probleem van de zieke beheerder, kampt het stichtingsbestuur ook met een tekort aan bestuursleden. Voor al de financiële administratie dreigt een probleem te worden, omdat de penningmeester te kennen heeft gegeven op korte termijn met dat werk te willen stoppen. Een nieuwe penning meester blijkt echter lastig te vinden. Advertentie ook witte Ford Transit bedrijfsbus met kenteken VJ-PX-03 gestolen. De totale waarde van de ge stolen goederen loopt in de duizenden euro's. Ook in de Langstraat werd ingebroken. Twee win kelpanden waren het doelwit. Uit het ene pand werden rookwaren met een waarde van enkele duizenden euro's en een onbekend geldbedrag ge stolen. Uit de andere winkel werden enkele hon derden euro's weggenomen. De autosite voor heel Nederland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 11