Ruiters Hulst op eenzame hoogte PZC PZC Tjoba wekt hoge verwachtingen Van de Ven negende van de wereld Natanja Lokerse blij met vierde plaats op NK beachvolleybal Niek de Ridder schrijft historie met nationale zwemtitel Machtsvertoon van Andries Minderhoud in skeelerrace Goes Krappen is bijna zeker van Embassy 15 Bert Yerseput kan als enige hegemonie doorbreken Zeven medailles Andres Vlaming maandag 26 augustus 2002 door Rudy Bogert MÖGGERS - linus van de Ven beleefde gitermiddag het hoogtepunt ut zijn nog prille motorcrossloqbaan. In het Oostenrijkse doggers reed hij op veertienjaige leeftijd zijn eerste Grand Irix. En niet in de ninste wedstrijd, want het was het wereldkampi oenschap voor 85cc-junioren. De negende plaats smaakte als een vijf sterren-maaltijd. Vader Giel sprak van een 'va- dersdroom'; voor Rinus was het een jongensdroom. Tussen de beste rijders van de hele wereld gaf Rinus van de Ven gisteren zijn visitekaartje af. In de eerste manche reed hij vanaf de start drie rondjes op kop, in de tweede manche had hij opnieuw kopstart, maar hij hield die eerste plaats toen niet zo lang vast. 'Team Van de Ven', inclusief bondscoach John van den Berk en voormalige toppers als Leon Giesbers en Dave Strijbos, zag dat het tempo voor de jeugdige Vlissinger nu nog iets te hoog gegrepen was om een serieuze gooi naar de wereldtitel te doen. De hoop was dat Rinus de kwa lificaties zou overleven (beste veertig rijders) en vervolgens wellicht een toptwintigplaats. Rinus van de Ven overtrof alle verwachtingen. De eerste man che sloot hij op de zevende plaats af, de tweede manche als elfde. In het eindklassement eindigde hij daardoor op de ne gende plaats. Nog nooit eindigde een Neder landse crosser van zijn leeftijd zó hoog bij een Grand Prix of WK. doorLucien Fbelandt NIEUWVLIEf - De springrui ters van ruiteclub Hulst domi neerden zatedag de Zeeuwse KNHS kampoenschappen. De Zeeuws-Vlaanse vereniging veroverde vie: titels, waaronder twee voor Ily> de Loos. Alleen Bert Verseputkon de hegemonie van de Hulsenaren doorbre ken. De ruitr uit Zonnemaire veroverde me de Lundy de titel in de klasse B Het zat De E>nhoornruiters bij de organisatie van het Zeeuwse kampioenschip niet mee. Het terrein van let Paardensport centrum Nieiwvliet bleek on bruikbaar. M<t een grasveld van Bart Comelisen in Nieuwvliet leek de orgaiisatie een uitste kend alternaief te hebben ge vonden, maar de voortdurend neergutsenderegen veranderde het terrein in .'en complete mod derpoel. Ilyo de Loo; accommodeerde zich als best» aan de moeilijke omstandighelen. In de klasse ZZ veroverce de Hulstenaar met Nadir de;itel. En in de klas se M toonde lij zich de sterkste met Oraniki Bovendien eiste De Loos als sielste barrage-rui ter van het caicours ook nog de 'In Memorian Theo Buijck wis seltrofee' voir zich op. In de klasse ZZ ki*eeg Ilyo de Loos de titelniet cadeau. Niet alleen de gla<de en zuigende bo dem eiste vai De Loos en Nadir het uiterste. Ook concurnnt Piet Huige gaf zich met Kilisto niet zonder slag of stoit gewonnen. Met twee foutloE omlopen zorgde de ruiter uitwisse voor een bar rage. Na de twee zware omlopen bleek bij Kalisto echter de pijp leeg. In de barrage liet de zwart bruine ruin twee balken in mod der ploffen. Geen reden voor Ilyo de Loos om op safe te rij den Als een raket stuurde hij Nadir over het parcours. Hij waagde het ook nog de kortste wending naar de stijlsprong te nemen en won daarmee zo veel tijd, dat ook de 'Theo Buick wisseltrofee' in zijn bezit kwam. In de klasse Z werd de titel een prooi voor de pas zeventienjari ge Colinda Cornelissens. De amazone uit Zaamslag hield met Noblesse als enige in beide omlopen de nul op het score bord. Piet Huige, die met Este- ban de titel verdedigde, ver overde als snelste vierfouter het zilver. Het brons ging naar Cin dy Perdaen, die met Discovery in de tweede omloop een balk uit de lepels trapte. Spannend Sturm. Als eerste starter raasde de amazone uit Nieuw-Namen met Springsteen in 34.22 secon den foutloos naar de finish. Op die tijd beet Dominique Sturm zich met Harlette stuk. Boven dien kreeg de combinatie uit Veere ook nog een springfout aan de broek. Dressuur Met het behalen van de titel in de klasse Z2 dressuur nam Francis Kloet op grootse wijze revanche op de vorige week zo pijnlijke nederlaag in de finale van de Rabo Top competitie, De amazone uit Burgh-Haamstede stuurde Goruto naar het fraaie totaal van 67.17 procent. Zij bleef hiermee zilveren medail lewinnares Mascha Bustraan met Living Legend bijna vier procent voor. Niet de gedoodverfde favoriet Laurens van Lieren met Veerse- dam's Maybe, maar Thamar Zweistra met Hexagon's Oakley veroverde in de klasse Z1 de titel (68.83%) voor zich op. Laurens van Lieren zag ook het tweede startbewijs voor Hippiade aan zijn neus voorbij gaan. Dat kwam terecht bij de Arnemui- dense Tannie van Belzen die Odeste met 66.83 procent naar het zilver stuurde. In de klasse M2 toonde Mandy Boogaers zich oppermachtig. Met Gren eiste ze het kampioen slint op. En met O Jay eindigde de Nieuwvlietse op de tweede plaats. Het familiegevecht in de klasse Ml tussen de nichtjes Elze Sop hie en Antoinette Wiskerke werd door Elze Sophie in haar voordeel beslist. De Kruiningse reed Westveers L'Esprit met 65.58 procent naar de titel. Zij bleef hiermee Antoinette met Ortello ruim twee procent voor. Met Ilyo de Loos, Rianne van de Welle, Jeroen Burm, Bram Klaasse, Rens Wondergem en Jan-Willem de Feyter als fout lozen in de eerste omloop leek het in de klasse M een spannen de strijd te worden. Maar de kletsnatte ondergrond bleek toch te veel krachten van de paarden te hebben gevergd. Al leen Ilyo de Loos liet in tweede manche met de Indoctro-doch- ter Oraniki de bouwsels onbe schadigd. Anthony van der Ven onderstreepte de overmacht van Hulst door als snelste vierfouter het zilver te grijpen. Brons was er voor Rens Wondergem. In de barrage van de klasse L re kende Kelly D'Hert meedogen loos af met haar enige overge bleven concurrente Dominique door Björn Goorden SCHEVENINGEN - Rebekka Kadijk en Marrit Leenstra heb ben bij de vrouwen het NK beachvolleybal in Schevenin- gen gewonnen. Zoals verwacht, want het duo staat nationaal op eenzame hoogte. Pauline Mau rice en Lisette van Veen waren zaterdag in de finale niet meer dan kannonnenvoer voor het ijzersterke koppel, de setstan den spreken voor zich: 21-11 en 21-10. De overmacht van Kadijk en Leenstra is landelijk gezien zelfs zo groot dat het voor de concurrentie tijdens nationale toptoernooien absolute nood zaak is het koppel in de voorron den te ontlopen willen ze de eindstrijd bereiken. En dat ge luk hadden de 21-jarige Dis- hoekse Natanja Lokerse en haar partner Inge Boersma dit NK nou net niet. In de halve finale werd hun weg richting de eind strijd versperd door de muur die Rebekka Kadijk en Marrit Leenstra heet. Het werd 21-11 en 21-8. We hadden een hartstikke goed toernooi gespeeld", vertelde Lo kerse. „Maar toen moesten we tegen Kadijk en Leenstra... En dan weet je het dus al. Dan zit er niks anders op dan je eigen din getjes te trainen en proberen je eigen niveau te halen. Want het niveau van Kadijk en Leenstra haal je toch niet. Dat zal me vol gens mij ook nooit lukkenEni ge teleurstelling over de neder laag was er dan ook niet of nauwelijks. „Het is gewoon jammer dat we die twee op dat moment al tegenkwamen, an ders hadden we misschien wel de finale gehaald." Super Maar een plek bij de laatste vier, het vooraf gestelde doel, was be reikt. „Daarom hou ik ook een supergevoel over aan dit week einde", zei Lokerse, die een po diumplek aan zich voorbij zag gaan door de nederlaag in de troostfinale. Merel Mooren en Mered de Vries waren met 2-0 (21-11, 21-18) te sterk. „Tuur- lijk, als je zover komt zoals wij op dit NK kwamen, wil je altijd meer. In dit geval een derde plaats dus. Maar vooraf gezien is die vierde plaats helemaal niet gek. Al de teams die nu bo ven ons geëindigd zijn, doen dat normaal ook altijd. Kadijk en Leenstra zijn ongenaakbaar, Mooren en De Vries vormen het Nederlands B-team en de ver liezende finalisten Maurice en Van Veen hebben al een aantal nationale titels achter hun na men staan." Het toernooi dat geteisterd werd door overvloedige regen val, verl iep voor N atanj a 's broer Timco Lokerse en zijn partner Timo Dijkgraaf een stuk minder succesvol. De twee Zeeuwen eindigden in het mannentoer- nooi op een gedeelde dertiende en laatste plaats. Richard de Kogel en Sander Mulder kroon den zichzelf in Scheveningen tot het beste Nederlandse beach volleybalduo. In de finale won het koppel van het als tweede geplaatste duo Max Backer en Gijs Ronnes. De fina le was spannend: 23-21 en 21- 18. TERNEUZEN - Andres Vla ming was zaterdag de grote slokop tijdens de Zeeuwse atle- tiekkampioenschappen voor CD-junioren. De C-junior van Dynamica nam maar liefst zeven medailles mee naar huis. Vier daarvan waren goud, twee zilver en één brons. Alleen met de discus stond hij niet op het podium, omdat hij dat onderdeel liet schieten. Vla ming pakte zijn gouden plakken op de 100 meter (12,3 seconden), 800 meter (2.20,14), 100 meter horden (15,59 seconden) en het verspringen met 5,56 meter. Stefan Stokman, lid van AV'56, regeerde bij de C-jongens op de werpnummers. Goud bij het kogelstoten (13,30 meter), dis cuswerpen (37,58 meter) en speerwerpen (36,48 meter). van onze spirtredactie OOSTERHCUT - Bij de open Nederlands» kampioenschap pen openvalerzwemmen in Oosterhout leeft de vijftienjari ge Niek de Rdder van de zwem- club Koewcht Zeeuwse ge schiedenis gschreven. Hij werd Nederlands langebaankampi- oen op de 30 0 meter bij de juni oren van 16 aar en jonger. In de gesniedenis van het Zeeuwse lmgebaanzwemmen is het de erste keer dat een mannelijke üeeuw Nederlands kampioen i; geworden. Bij de meisjes is di al eerder gebeurd met de Bresiaanse Carolien de Milliano. Z\ werd in 1996 in Vlissingen Jederlands kampi oene. Niek de Riders tweelingzus Carmen ginjook voor het goud, maar zij wed in de eindsprint geklopt doo de Haarlemse Bo- viatsis. Het Irons ging naar Ma- rinka Bil va: de Stormvogel uit Vlissingen. lij de senioren wa ren medaills te hoog gegrepen voor de Zeawse delegatie. Op SPORTREIACTIE Oostsoubrgseweg 10 Postbus M 4380 AA VISSINGEN Tel: (0118)184454 Fax: (0118470102 E-mail: sprt@pzc.nl Jan Dagevs (chef) Frits Bakke (coördinatrzuid) Koen de Ves (coördinatr midden) Rudy Booert (coördinatr noord) Björn Gooien Roeland vn Vliet Eldridge Pntury CENTRALIREDACTIE Oostsoubrgseweg 10 Postbus 1? 4380 AA VISSINGEN Tel: (0118)184000 Fax: (0118470102 E-mail: reoctie@pzc.nl INTERNET www.pzc.i E-mail: we@pzc.nl de 5000 meter vrije slag werd Daisy de Ridder van Koewacht beste Zeeuwse. Zij finishte op de twaalfde plaats, vóór de Vlis- singse Selena van Hoek (veer tiende). Bij de mannen eindigde Vlissinger Jeroen Dellebeke als zestiende en liet daarmee Roel Dellaert van de Bruinvis verras send achter zich. Op de 5000 meter schoolslag werd de niet geheel fitte Linda Vink van Koewacht vierde. Bij de man nen werd René van Oudenaarde van Zeelandia elfde. Tijdens de wedstrijden in het Wilhelminakanaal in Ooster hout was het ongekend slecht weer. Door de zware regenval en het openen van sluisjes ont stond er een sterke stroming in het kanaal, waardoor de zwem mers het extra zwaar kregen op de eerste 2500 meter. Het ver schil in tijd tussen de heen en de terugweg was van 8 minuten bij de vrije slag tot 21 minuten bij de schoolslag. De gezwommen tijden waren daardoor zodanig negatief beïnvloed dat een aan tal kampioenen geen medaille zou hebben gekregen omdat de tijdslimiet daarvoor was over schreden. De KNZB en de jury besloten echter om dit jaar van wege de extreme omstandighe den de limietenlijst niet te han teren. De wedstrij den voor de junioren waren voor de Zeeuwse delega tie het belangrijkst. Niek de Ridder zwom op de 3000 meter precies volgens de opdracht van trainer Ko Koekkoek. Tot aan het keerpunt zwom hij rustig mee om direct daarna in de aan val te gaan. Niemand was in staat hem te volgen en hij nam al snel een voorsprong van ruim vijftig meter, die hij bij de finish had vergroot tot maar liefst 55 seconden. Bij de meisjes ging het trio Bo- viatsis, Van de Berg en De Rid der er bij het startsignaal als een speer vandoor. Marinka Bil ging weg in haar eigen tempo en moest het trio laten gaan. Er werd een gat geslagen dat de Ar- nemuidense niet meer kon dich ten. Carmen de Ridder testte nog één keer de kracht van Bo- viatsis en nam de leiding even over. Maar de Haarlemse stond dat niet toe en nam de leiding weer over en hield die tot de fi nish. Carmen de Ridder werd tweede, Marinka Bil derde en v Petra Vink tikte als vijfde aan. door Ron de Waal 's-HEER HENDRIKSKINDE REN - De korfballers van eer steklasser Tjoba lijken klaar voor de competitie. Op het ijzer- sterk bezette Rabobank/Tjoba korfbaltoernooi werd een nog nooit eerder behaalde derde plaats bereikt, waardoor de doelstelling voor de komende competitie alleen maar kracht werd bijgezet. „We gaan voor niets minder dan de titel", klinkt het eensgezind. Hij moest de vreugde ietwat temperen, maar had zich tege lijkertijd ook een heel ander de buut als hoofdcoach kunnen voorstellen. „Dit is een leuke opsteker voor de competitie", zei Wilko Fokke zaterdagmid dag. „We moeten natuurlijk met beide benen op de grond blijven staan, want in de competitie ko men er andere aspecten om de hoek kijken. Ik denk dat we pas na zo'n vier wedstrijden echt kunnen inschatten hoever we staan", zei de opvolger van Han Verbeke. Tjoba, dat nog één oefenwed strijd tegen het Belgische Scaldis speelt, begint komende zaterdag aan de nieuwe compe titie met de lastige uitwedstrijd tegen Albatros. „Dan is er me teen meer duidelijk", meent Wilko Fokke. „Een sterke jonge ploeg, waar we ook nog eens op gewoon gras tegen moeten aan treden." Het is voor Tjoba alleen wel te hopen dat de ploeg er direct vanaf de eerste minuut staat. Op het eigen toernooi, waar het eer ste duel met hoofdklasser For- tuna nipt met 5-4 verloren ging, was de start niet helemaal naai de zin van Fokke. „We zochten te snel het schot, in plaats van nog een keer extra te spelen. Het resultaat tegen deze ploeg met een aantal jeugdinternationals is niet verkeerd, maar er had veel meer in gezeten." Ondanks scores van Astrid Koole, Mark de Schipper en Ar nold Glaser (2x) bleef de ploeg van Fokke met lege handen.De kritische noten van de nieuwe coach werden in de tweede wed strij d ter harte genomen. Het uit de hoofdklasse gedegradeerde KVS/Pensioen Partners nam een 1-0-voorsprong, maar daar na nam Tjoba het heft in han den. De aanvallen werden beter uitgespeeld, veel afstandscho ten vielen ineens wel goed, waardoor het zelfvertrouwen met de minuut leek te groeien. De uiteindelijke 10-6-overwin- ning, die werd bereikt na tref fers van Arnold Glaser (3x), As trid Koole, Mark de Schipper, Gerben van Boven (allen 2x) en Jolanda Kole, stemde Wilko Fokke zeer tevreden. „Je geniet alleen maar, als de opdrachten waarmee je de ploeg het veld in stuurt, ook daadwerkelijk uit de verf komen." Begonnen De zege van Tjoba op KVS had tot gevolg, dat de thuisploeg het in de wedstrijd om de derde en vierde plaats moest opnemen tegen HKV/Ons Eibernest, Bin nen vier minuten prijkte door scores van Gerben van Boven, Astrid Koole en Mark de Schip per al een 3-0-voorsprong op het scorebord. „We zijn begonnen hoor", klonk er uit de HKV-dug- out. Even zo snel als de 3-0 er stond, was het ook alweer 3-3, en leek Tjoba even een knauw te krij gen. Toch bleef de ploeg, waar de junioren Niels Westmaas en Remco de Dreu om beurten de geblesseerde Mark-Peter van der Meer vervingen, knap over eind. Mark de Schipper en Gerben van Boven (2x) zorgden ervoor dat er toch met 6-5 ge wonnen werd, waardoor een nog nooit eerder behaald resul taat in de boeken kon worden bijgeschreven. „We scoorden in die laatste wedstrijd wel te weinig, maar daartegenover zat het verdedi gend wel potdicht", zei aan voerster Anita Cijsouw na af loop, „We begonnen wat aarzelend vandaag, maar be leefden een uitstekend slot. Dit door Sjaak Sinke GOES - Dat Andries Minder houd uit Grijpskerke de Luctor Belting Cup zou winnen, stond al voor de laatste wedstrijd in Goes vast. Na zeven wedstrij den was zijn voorsprong al zo groot dat alleen uitvallen hem nog van de titel zou kunnen af houden. Maar de eerzuchtige Minderhoud wilde ook in de laatste wedstrijd laten zien dat hij de sterkste was en deed dat met een klinkende overwinning. Door de vele premiesprints en de strijd om de leidersprijs lag het tempo op het snelle asfalt aan de Stuart Verrijnweg in Goes bijzonder hoog. Het deel nemersveld werd daardoor al snel gehalveerd. Diverse uit looppogingen werden tenietge daan, totdat Minderhoud tien minuten voor tijd demareerde met Niels Wisse (Waarde) aan zijn wieltjes. Minderhoud won de eindsprint en gaf zo zijn derde opeenvol gende eindzege in strijd om de voormalige Zeelandcup nog meer glans. Twee jaar geleden pakte Minderhoud zijn eerste overwinning door net voor Cees de Goffau (Rilland) te finishen, die toen evenveel punten had als Minderhoud maar door het laatste resultaat naast de eind overwinning greep. De gehele competitie had Cees de Goffau dit seizoen tweede ge staan en ook nu verspeelde hij die plaats op de laatste dag in Goes. In de eindsprint moest hij concurrent Rinus Wisse te ver voor zich dulden, waardoor hij alsnog zijn tweede plaats ver speelde De Belg Eric Piers (Beveren) die al twee keer de wedstrijd in Goes had gewonnen kwam deze keer niet in het stuk voor en moest zich tevreden stellen met de veertiende plaats. De interesse voor de atletiekmijl van Goes is tanende, gezien het feit dat er slechts negen deelne mers aan de start stonden. Junior Wouter van Caspel (Dy namica) noteerde de snelste tijd van 4 minuten en 57 seconden. Een beeld uit de finale van het Tjobatoernooi tussen Fortuna en Deetos (gestreepte shirts). foto Willem Mieras geeft veel vertrouwen voor de competitie, waar we voor niets minder dan de titel moeten gaan", concludeerde Cijsouw. Ook Wilko Fokke wil direct hoog inzetten in zijn debuutjaar als hoofdcoach, „Het is een voordeel dat we met dezelfde basis starten als vorig jaar, waardoor we diverse patronen sneller oppakken. Ook bij een eventuele gedwongen mutatie hoeven we niet te wanhopen, omdat we iets achter de hand hebben. We zijn het er met z'n allen dan ook over eens, dat het dit jaar moet gebeuren. De ver wachtingen zijn hoog gespan nen, maar daar lopen we niet voor weg." Het toernooi werd uiteindelijk gewonnen door Fortuna, dat na een 8-8-eindstand in twee straf- worpseries te sterk was voor het Deetos van de veelvuldig Zeeuwse international Dennis Voshart. van onze sportredactie KOPENHAGEN - Door haar finaleplaats bij de Open Deense kampioenschappen darts heeft Karin van Leeu wen-Krappen rechtstreekse plaatsing voor het prestigi euze Embassy-toernooi in Frimley Green nagenoeg vei liggesteld. Op de BDO-wereldranglijst, de kwalificatielijst voor dit toernooi, staat de. 28-jarige Vlissingse nu op de vierde plaats. In de twee afsluitende toernooien (beide in Enge land) heeft ze nog slechts een paar puntjes nodig. De eerste vijf speelsters van de BDO- lijst zijn zeker van het offici euze WK. Het toernooi in Kopenhagen verliep afgelopen weekeinde voorspoedig voor Krappen. Al in een vroeg stadium won zij met 3-1 van de Britse we reldkampioene Trina Gulli ver. In de kwartfinale ver sloeg Krappen haar eeuwige concurrente voor een plaats in het Nederlands team, Mie- ke de Boer. Ook in de finale tegen Fran cis Hoenselaar hacl zij in de beginfase kansen op een voorsprong, maar haar op- ponente bleek bij het uit gooien iets vaster. Krappen verloor de finale met 4-1 In het koppeltoernooi reikte de Zeeuwse tot de halve fina le. Aan de zijde van de Belgi sche Carina Eelen speelde zij in die halve eindstrijd een spannende partij tegen de Schots/Engelse combinatie Ann Kirk/Barbara Lee. In de twee eerste legs kregen Krappen en Eelen in totaal vijftien pijlen voor een dub bel. Die waren geen van allen aan het koppel besteed. De Britse tegenstandsters profi teerden optimaal: 3-0. Colinda Cornelissens veroverde in de modderpoel van Nieuwvliet de Zeeuwse titel in de klasse Z. foto Charles Strijd

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 33