PZC Veel overlast door hevige regen Sas zegeviert op slippery beach 7 Loodzwaar examen Saeftingefeesten druk bezocht Spoorzoeken op de verlichte route Van Lent en Van Moer kampioenen bij keizerbolling Water drong twintig woningen in Kanaalzone binnen. Lichtgewonde bij schietpartij in binnenstad Terneuzen Hengstdijk en Noordstraat vieren feest Aanhouding na aanrijding Bestuurder valt in slaap Woninginbraak Gewonden bij botsing zeeuwse almanak Nooit meer ZEEUWS-VLAANDEREN maandag 26 augustus 2002 door Peter Oggel PHILIPPINE - Hevige regenval heeft zaterdagmorgen op ver schillende plaatsen in Zeeuws- Vlaanderen urenlang voor veel overlast gezorgd. Brandweer korpsen zijn tot diep in de mid dag, in Philippine zelfs tot in de avond, met man en macht bezig geweest om overtollig water weg te pompen. Totaal zijn er zeker zestig brandweermensen ingezet. TERNEUZEN - Bij een schiet partij in de binnenstad van Ter- neuzen is een 21-jarige man uit Den Haag in de nacht van zater dag op zondag licht gewond ge raakt. Na behandeling in het ziekenhuis mocht het slachtof fer naar huis. De schietpartij vond plaats rond vijf uur 's ochtends in de Nieuw- straat. Daar stonden enkele groepjes nog wat met elkaar te praten op straat. Plotseling werd vanuit een groepje man nen op een andere groep ge schoten. Politiemensen die in de binnenstad op surveillance wa ren, reageerden direct toen zij de schoten hoorden en hebben nog een verdachte uit de groep mannen achtervolgd. Daarbij losten de agenten enkele waar schuwingsschoten. De verdach te wist echter uit handen van de politie te blijven. De politie in Terneuzen stelt een uitgebreid onderzoek in naar de dader en de achtergron den van de schietpartij. Daar bij zijn gisteren speurhonden in gezet. Politiewoordvoerder Jan van Mourick kon gister avond verder nog geen nadere details over het incident ver strekken. De buien troffen met name de Kanaalzone. Binnen deze regio lag het zwaartepunt van de wa teroverlast in Hoek, Philippine, Biervliet en Sas van Gent. In de ze plaatsen drong het water in zeker twintig woningen en/of schuren binnen. Evenveel stra ten stonden blank. Rond vier uur in de ochtend begon het he vig te regenen. Al voor zeven uur zaterdagmorgen was de brand weer op verscheidene plaatsen met man en macht doende om water weg te pompen. In de ge meente Terneuzen zijn - volgens brandweer-coördinator C. Overdulve - Hoek, het nabijge legen Mauritsfort en ook Bier vliet zwaar getroffen. In Hoek was er vooral veel wateroverlast op het Fresiaplein, in de Rozen- laan en de Willemstraat en aan de Kreeksingel. De brandweer pompte het water in de kreek. In Hoek was de klus tegen de mid dag geklaard. Brandweerman Overdulve schat dat in zijn werkgebied zo'n twaalf wonin gen te kampen hebben gehad met wateroverlast. Bij vijf hui zen is water daadwerkelijk in kelders en/of garages binnenge drongen, aldus Overdulve. Mosseldorp In Biervliet kwamen meldingen van wateroverlast uit onder meer de Boterzandestraat. In Terneuzen kwam onder meer aan de Stationsweg een tuin blank te staan. Aanmerkelijk zwaarder getroffen zijn echter Philippine en Sas van Gent. In het oude deel van het mossel dorp zette het hemelwater meerdere straten (Vaartstraat, Ravelijnstraat, Weststraat, Nieuw Kerkstraat) geheel of ge deeltelijk blank. Brandweer commandant C. Dehulsters schat dat het water in zeker twaalf woningen is binnenge drongen. „Daarbij reken ik dan ook kelders en schuren." Maar ook elders in Philippine was er veel overlast. Aan de Braak- manweg in liepen een minicam- ping en een caravanstalling on der water. Datzelfde gold ook voor de sportterreinen in Phi lippine, alsmede omliggende tuinen. Daar stond aan het eind van de middag naar schatting nog vijftien centimeter water, met name op de tennisbanen en op het voetbalveld. In Sas van Gent kampte onder meer de wijk St.-Albert met veel water overlast. Dehulsters noemt on der meer de Beneluxstraat, We- nestraat en de Ivooistraat, maar ook de Markt. De brandweer kon de huizen in Sas vrijwaren van binnendringend water. HENGSTDIJK - De kermis en overige festiviteiten in Hengst dijk en het buurtschap Noord straat nabij Walsoorden trok ken dit weekeinde flink wat publiek. De carnavalsvereniging De Pol derjongens organiseerden in Hengstdijk voor de eerste keer een zeepkistenrace. Zaterdag avond bolden 16 teams met de meest vreemde carnavaleske uitdossingen van het startplat form. Het winnende team Wal ter legde het parcours afin 16.78 seconde. Verder vermeldde het programma een schieting en gaaibolwedstrijd. In Noord straat gingen zaterdagmiddag 35 kinderen op pad met clown Wally. Naast een speurtocht werd de jeugd vermaakt met grappen en grollen. Gisteren spanden de schutters de boog voor een schieting op de liggen de wip. Vandaag werken de kin deren in de middag een volkspe- lencircuit af. Vanmiddag wordt Noordstraat kermis afgesloten met een kaarting. SLUISKIL - In de Koegors- straat bij Sluiskil heeft de poli tie zaterdagmiddag een acht tienjarige automobilist uit Sas van Gent aangehouden. De man veroorzaakte een aanrijding en bleek bij controle niet in het be zit van een rij bewijsDe omvang van de schade bij het ongeval is niet bekend; de Sasse automo bilist verloor in een bocht door onbekende oorzaak de macht over het stuur. BRUINISSE - Een negentienja rige man uit Capelle aan de IJs- sel is gisterochtend rond zeven uur bij Bruinisse met zijn auto van de weg geraakt. Hij was achter het stuur in slaap geval len en de bosjes ingereden. De automobilist kwam met de schrik vrij, zijn wagen was to taal vernield. SCHOONDIJKE - In de nacht van vrijdag op zaterdag is inge broken in een woning in de Lan ge Heerenstraat in Schoondijke. De toegang werd geforceerd en er werden enkele honderden eu ro's en sieraden met onbekende waarde weggenomen. Het tennisterrein in Philippine is helemaal ondergelopen. foto Wim Kooyman door Gino van den Broecke PAAL - Aan het getijdenhaven- tje in Paal was het afgelopen weekend een gezellige drukte. Watersportvereniging Saef- tinghe Paal organiseerde daar de jaarlijkse Saeftingefeesten. Honderden bezoekers kregen zaterdag en zondag getuige ver schillende activiteiten voorge schoteld. Op zaterdagmorgen startte in de loods van de vereniging de tra- ditionele rommelmarkt, 's Mid dags was er het admiraalzeilen, waarbij achttien Zeeuwse plat bodems in formatie op de Schel de voeren. Aan de andere kant van de dijk vond er een schieting plaats op de liggende wip in café In 't zicht der Schelde. Het avondprogramma in de loods van de vereniging werd geopend met een optreden van de Graauwse muziekvereniging Nooitgedacht. Om negen uur trad Yesterday Never Dies op met dj Patrick en bij Café In 't zicht der Schelde konden de be zoekers genieten van een optre den van de Vlissingse formatie The Old Firm. De honderden be zoekers pendelden tot diep in de nacht tussen het café en de loods. Ook zondag was het sruk in Paal. Om elf uur 's morgens vond in de loods op het haventerrein traditiegetrouw de zondagmis plaats. Deze drukbezochte mis werd voorgegaan door pastoor Weemaes, die ook de haven wijdde voor een goed havensei zoen. Rond de klok van vier uur kwa men de garnalenvissers aan in het haventje, waarna de mensen versgevangen garnalen konden kopen. Verder was er de moge lijkheid om gratis rondvaarten te maken op de bootjes van de leden van de Watersportvereni ging en de kinderen vermaakten zich prima op een springkussen. De tweedaagse feesten werden afgesloten met een After Sail Party in de loods en een optre den van de Roosendaalse for matie Kitsch. Vandaag is er nog een schieting In 't zicht der Schelde. door Marco Hamelink AXEL - Droog hielden ze het za terdag niet in Axel, maar dat mocht de pret niet drukken. De regen zorgde vooral 's middags voor iets minder belangstellen den dan verwacht, 's Avonds werd dit ruimschoots goedge maakt. De Axelse horeca had in samen werking met ondernemersver eniging Axclusief de binnen stad aangekleed in Caribische sferen. Op de markt, voor de gelegenheid omgedoopt tot 'slippery beach', streden negen teams in een beachvolleybal- toernooi. Op de twee velden, waarvoor ruim 180 kubieke me ter zand was aangevoerd, bleek het team van Sas Beach het sterkste. Nieuwe leden verwacht organi sator Richard van Akker er niet aan over te houden, maar de trainer van de Axelse volleybal vereniging Voorwaarts was na afloop toch meer dan tevreden. „De aanmeldingen kwamen wat traag op gang, maar negen teams is een mooie opkomst. We hebben een prima toernooi ge had. Wat ons betreft krijgt dit volgend jaar dan ook zeker een vervolg." Duiktank Duikinstructeur Bram Scheele kon ook op veel belangstelling rekenen. In een groot opblaas baar zwembad en in een duik tank gaf hij geïnteresseerden de kans om kennis te maken met de duiksport. „Wat opviel was dat vooral veel meisjes een duik waagden. Het leuke is dat die kinderen er zo mee weg zijn. De reacties waren allemaal zeer po- Het Limbodansen bleek een topper in Axel. door Fred Rabout NIEUWVLIET-BAD - De ad- spirant-strandwachten hadden het afgelopen zaterdag niet ge makkelijk tijdens hun examen bij strandpost Saint Pierre. De weergoden zorgden er voor dat het toch al pittige examen extra moeilijk werd. Vijftig kandidaten uit heel Ne derland kwamen naar Nieuw- vliet-Bad om examen af te leggen voor het brevet strand- wacht A en strand wacht BIn de morgenuren moest het praktijk gedeelte worden afgewerkt, na de middag zat men te zweten op de theorie. Met name het prak tijkgedeelte was door de neer gutsende regen erg zwaar. Zo moest er zonder beschermende kleding twintig minuten in open zee gezwommen worden met daarbij de nodige opdrachten ondermeer onder water om in duisternis het juiste pad te vin den. Daarnaast werd veel aan dacht aan het daadwerkelijk redden van drenkelingen be steedt. Redden met behulp van een lijn of tuigjes en ook het zoe ken van drenkelingen in een diepe geul tussen een zandbank en het strand. „Moet ook," vol gens Alita Christiaansen woordvoerster van de Red dingsbrigade. „Het gaat om mensenlevens. De jongens en meisjes moeten dus terdege hun taak uit kunnen voeren waarbij met name ook de communicatie belangrijk is. Dus onze eisen zijn hoog." Van de 50 kandida ten mochten er na afloop 46 het fel begeerde certificaat in ont vangst nemen. door Fred Rabout NIEUWVLIET - Het was spoor zoeken op de eerste editie van de verlichte dorpen- en Dijkeroute route door en rond Nieuwvliet en Groede. De organisatoren hadden ongetwijfeld hun best gedaan maar het was en dan ze ker voor de mensen die in deze regio niet bekend waren in het donker zoeken geblazen om de juiste route te vinden temeer daar de bordjes niet reflecte rend waren. Hier en daar was er wel een lampje bijgeplaatst maar dat was volgens veel deelnemers te spaarzaam om op het juiste spoor te blijven. Een klacht die zeker bij de evaluatie wordt meegenomen. De belangstelling qas zeker op vrijdagavond groot. Zaterdagavond was het geen echt terrasweer. Er waren zo hier en daar dan ook lege door Edy de Witte stoelen te zien. Het Slijkstraatje met het Vlaams erfgoed in Groe de beleefde echter weer een hoogtijdag of beter avond want daar was het filevorming met de fiets en het terras overvol. Posi tieve aspecten maar ook veel donkere gedeelten. Mettenije- en St. Jansdijk bijvoorbeeld waar door de weinige bebou wing weinig 'licht' te zien was. Johan Provoost, lid van de werkgroep 'Verlichte Dorpen en Dijkenroute', gaf toe dat er wat schoonheidsfoutjes waren. „Het was onze eerste keer, de bewegwijzering was niet goed we hebben geprobeerd daar op de zaterdag nog wat aan te doen maar het is ons maar ten dele ge lukt, er zaten inderdaad te lange donkere stukken in maar het ge heel beziend zijn we toch tevre den en aan de minpunten wordt wat gedaan." Provoost toonde zich wel tevreden over de inzet van de mensen langs het traject. MÊKÊÊÊBBÊÊÊÊKÊÊÊÊÊÊÊ SAS VAN GENT - Rudi van Lent en Christianne van Moer zijn respectievelijk de nieuwe krulbolkeizer en krulbolkeize- rin van Zeeuws-Vlaanderen. Zij kwamen zaterdagmiddag bij de titelstrijd op de banen van Ons Genoegen in Sas van Gent als sterkste uit de bus. Van Lent en van Moer zijn bei den lid van de organiserende vereniging. Aan het kampioen schap namen de koningen en koninginnen van de acht Zeeuws-Vlaamse clubs deel. De afval wedstrijden werden ge speeld op twee aarden banen van elf bij drie meter. In telkens een tweestrijd kreeg iedere deelnemer twee pogingen om de bollen zo dicht mogelijk bij de staak te rollen. Deze met stof omklede paal staat zeven meter van de werplijn. Net als bij jeux de boules mag ook de krulbol van de tegenstander weggerold worden. De jury moest geregeld het meetlint ter hand nemen om de winnaar aan te kunnen wij zen. Gezamenlijk De spannende titelstrijd werd voor de eerste keer onder de ge zamenlijke vlag van de deelne mende clubs gespeeld. In het verleden nam Raak tegen Staak uit Oostburg jaarlijks de orga nisatie van dit kampioenschap op zich. Wethouder P.Bertram van Sas van Gent reikte na af loop van het kampioenschap de prijzen uit. Bij de heren eindig de Johan Blondeel van Cambri- nus uit Eede op de tweede plaats. Derde werd de titelver dediger Andy de Schipper van Molenzicht uit IJzendijke. Ria van Lent van Molenzicht legde bij de dames beslag op de twee de plaats. De derde prijs was voor haar clubgenote Raffi Dhaese. Zij sleepte vorig jaar de titel in de wacht. De keizer en keizerin maken zich nu op voor het Nederlands kampioenschap dat zaterdag 5 oktober bij Raak tegen Staak in Oostburg wordt gespeeld. TERNEUZEN - Op de kruising Mr. F.J. Haarmanweg/N61 in Terneuzen raakten twee auto mobilisten gewond. Een 31-jarige automobilist uit de gemeente Terneuzen reed over de Haarmanweg en ver leende op de kruising geen voor rang aan een voor hem van rechts komende 53-jarige be stuurder van een bedrijfsauto uit de gemeente Oostburg. Deze werd met nekletsel overge bracht naar het ziekenhuis, ook de andere automobilist werd met schaafwonden naar het zie kenhuis vervoerd. Beide auto's raakten beschadigd. sitief en daar doe je het toch voor"aldus de duikinstructeur van Pro Diving uit Terneuzen. 's Avonds konden vooral de missverkiezing en het limbo- dansen op veel belangstelling rekenen. De 17-jarige Anmja de Blaey uit Axel werd door de jury uitgeroepen tot mooiste. Bij het limbo dansen bleek het team van de Divi Divi bar het meest lenig te zijn. foto Wim Kooyman Na de diverse prijsuitreikingen kon men tot na middernacht dansen op de Caribische muziek van Tropical XL. Ze had het vorig vaarsei- zoen al gezegd, de vrouw van die Zierikzeeënaar. „Het is altijd wat, met die rotboot van jou. Ik ga nooit meer mee." Maar hoe gaan die dingen. Zoonlief heeft een nieuw vriendinnetje die wel eens de Oosterschelde op wilde en het was zonnig en windstil weer. De familie genoot. Onwetend van het naderend onheil dat zich diep ver borgen in het motorcompar timent al aftekende. Een moertje trilde los van de keerkoppeling waardoor de boot alleen nog vooruit kon. Terug in de thuishaven meer de de Zierikzeeënaar gerou tineerd af. Langzaam langs de steiger en dan een klapje achteruit om te stoppen. Althans, dat was de bedoe ling. Het klapje achteruit werd twee klappen vooruit. Eerst tegen een andere boot en toen hard op de keien van de wal. De Zierïkzeese gaat nu echt nooit meer mee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 29