Oranje nog te onevenwichtig Verkerk debuteert tegen Roddick Zj J PZC Eerste GP-zege Biaggi smaakt zoet Goud Marije Jansen op C-spelen 19 Volley halsters verliezen en winnen Siemerink stopt met proftennis Twee koplopers halverwege NK Tyler Hamilton breekt sleutelbeen Bram Tankink naar Quick Step Melchers is WB-leiderstrui kwijt Frentzen tekent bij Sauber GP-zege voor zijspan Willemsen een freelance sportmedewerker (m/v) uitslagen maandag 26 augustus 2002 van onze sportredactie BRNO - Max Biaggi smaakte gisteren in de Grote Prijs van Tsjechië eindelijk weer eens het zoet van de overwinning. De Italiaanse motorcoureur moest er een jaar op wachten. Hij on derbrak met zijn winst in de Mo- toGP-klasse de bijna eindeloze zegereeks van zijn landgenoot Valentino Rossi. Wereldkampioen Rossi, die de afgelopen acht grand prix' had gewonnen, viel kort voor het einde uit met problemen aan zijn achterband. Hij had tot dan toe steeds in het wiel gezeten van 'Mad Max', die op zijn Ya maha ouderwets door de boch ten op het circuit van Brno scheurde. Biaggi, die vanaf pole position vertrok, was gebrand op winst in Brno. Vorig jaar kwam hij op de Masarykring ten val en ver gooide hij zijn kansen op de we reldtitel. De Japanners Katoh en Ukawa finishten in de zware klasse van de viertakt-motoren op gepaste afstand van Biaggi als tweede en derde. Ondanks zijn uitvallen blijft Rossi het WK-klassement met ruime voorsprong aanvoeren. Jurgen van den Goorbergh werd als twaalfde afgevlagd en de Ne derlander pakte met die klasse ring vier punten voor het WK- klassement. De Italiaan Marco Melandri pakte zijn zesde GP-zege op rij in de 250cc-klasse. Met dank aan zijn landgenoot Roberto Rolfo, die twee ronden voor het einde uit de baan vloog. Rolfo reed voortdurend aan kop, maar toen Melandri zijn Aprilia in de achttiende ronde voorbij de Honda van Rolfo stuurde, was Rolfo iets te gretig om de koppo sitie weer over te nemen. De Ar gentijn Sebastian Porto werd tweede achter MelandriHenk van de Lagemaat debuteerde in zijn eerste grand prix in de 250cc met een negentiende plaats. Lucio Cecchinello won in een spannende race de 125cc klasse. Hij was op de Masarykring net iets sneller dan de Spanjaard Daniel Pedrosa en de Fransman Arnaud Vicent. Manuel Poggia- li uit San Marino blijft het tus- senklassement van het WK aan voeren. AFP door Frank Buschmann AMSTERDAM - Angiolino Fri- goni moet een voorgevoel heb ben gehad. Zaterdag, na de ne derlaag (3-0) in de eerste van de drie oefenwedstrijden tegen China, meldde de bondscoach van de Nederlandse volleybal- sters dat zijn team onevenwich tig is. Nog te vaak is het de ene keer matig of zelfs helemaal niets en de andere keer redelijk tot goed. Een dag later kreeg de opmerking van de Italiaan een 'gezicht'. Niet dat Oranje - dat vrijdag in het Duitse Schwerin aan het WK begint tegen Roemenië - in eens zoveel beter speelde dan 24 uur eerder, het toonde zich wel slagvaardiger. Met een zege van 3-0 (25-21, 25-23, 28-26) als re sultaat. Hoe ver een team is dat de ene wedstrijd ruim verliest en de andere dik wint? „Nou, kans loos waren we zaterdag natuur lijk niet", doelde Riëtte Fled- derus gisteren op de relatief kleine verschillen in setstanden (21-25, 21-25, 23-25) van het eerste treffen met China, „Dat we vandaag winnen heeft voor al te maken met de vorm van de dag. We kunnen het wel, het is alleen nog een kwestie van de puntjes op de i zetten." Historisch De speaker in de bijna lege Am sterdamse Sporthallen-Zuid sprak gisteren van een histori sche overwinning. Dat was overdreven. Drie keer eerder klopte Nederland China (de HILVERSUM - Jan Siemerink stopt per direct met professio neel tennis. De 32-jarige gebo ren Rijnsburger heeft zijn afscheid zaterdag bekendge maakt in het radioprogramma Langs de Lijn. Siemerink speelde dertien jaar proftennis en won vier toernooi en in het enkelspel en tien in het dubbelspel. Dat de linkshandi ge Siemerink dit jaar zou stop pen, had hij min of meer al aan gekondigd. De uitschakeling deze week in de kwalificaties van de US Open in New York waren voor hem het moment om de knoop door te hakken. „Het is mooi geweest. Ik heb er ge noeg uitgehaald", zei hij. Volgens de tennisorganisatie ATP stopt Siemerink met een positieve balans. Zeker in fi nancieel opzicht (4,3 miljoen dollar aan prijzengeld), nipt in sportief opzicht. Hij won 273 partijen en verloor er 212. ANP laatste maal, op 18 juni 2000, werd het 3-0). Belangrijk was de winst wel. Pal voor de mondiale titelstrijd de vice-wereldkam- pioen op zijn nummer zetten doet het altijd goed met het oog op het moreel. Uiteraard maakt één zwaluw geen zomer, beseft Frigoni. De gedreven Zuid-Europeaan leeft niet bij de dag. Hij kijkt vooruit. Wil niet alleen winnen maar ook speelsters zien groeien. Dat laatste gaat lastig in een land waar de mogelijkheden in het volleybal beperkt zijn. In feite werkt Frigoni met de handrem erop. Eigenlijk zou hij meer wil len dan nu mogelijk is. Maar hij heeft te maken met een werkge ver (Top Volleybal Nederland) die door het uitblijven van een hoofdsponsor in financiële nood zit en met clubs die een zwakke competitie vormen. Clubs die wegens tijd- en geld gebrek amper werken aan het opleiden van speelsters. Eigen tuintje „Er zouden programma's moe ten komen die het mogelijk ma ken dat meiden twintig uur per week trainen. Alleen dan kun nen speelsters beter worden. Probleem is dat clubs die pro gramma's niet kunnen samen stellen. Bovendien is iedereen in Nederland bezig met zijn eigen tuintje," stelde Frigoni vast. De keuzeheer noemde in Am sterdam het beestje bij z'n naam. „Jan Berendsen is bij Pollux gericht op het resultaat. Hij is blij met het kampioen schap, maar hij is niet bezig met het beter maken van zijn speel sters." Gevolg is dat Frigoni naar zijn smaak te veel talentvolle mei den in zijn armen krijgt gedre ven die nauwelijks speelminu ten achter de rug hebben. „Ik moet het risico nemen Manon Flier in grote internationale wedstrijden op te stellen. Bij Pollux heeft ze het afgelopen seizoen bijna niet gespeeld. Maar wat moet ik anders?" Frigoni heeft weinig alternatie ven. Hij zag vlak voor het WK twee belangrijke spelers (cap tain Erna Brinkman en 'dia mant' Chaïne Staelens) wegval len. Tegen China werd duidelijk dat Nederland - waar libero El ke Wijnhoven opviel met haar constante passes en katachtige reflexen in de verdediging - vooral aanvallend nog behoor lijk kan aansterken. „We moe ten daarin creatiever worden," aldus Frigoni. Het team mist een puinruimer. Na het afscheid van Henriëtte Weersing (juni vorig jaar) moet Frigoni het zonder echte aan valsleider doen, iemand die de moeilijke ballen opeist én af maakt. Elles Leferink staat nu officieel in de diagonaal, maar doet gewoon mee in de passing. Dat gaat nog wel eens ten koste van haar effectiviteit. Meer zin Zaterdag haalde Leferink een zesje, gisteren scoorde ze beter. Maar ze heeft dan ook veel duels nodig om lekker in haar vel te zitten. Leferink is een type dat vreugde haalt uit wedstrijden, niet uit trainingen. „Ik moet zeggen dat we er allemaal steeds meer zin in krijgen," liet Fled- derus weten. „Lang hebben we toegewerkt naar een bepaald punt, het WK. Nu zijn we bijna op dat punt. Dat merk je in het veld." GPD VELP - Halverwege het 85e NK dammen hebben twee spelei's de leiding. Huissenaar Gérard Jansen achterhaalde in de zes de ronde koploper Auke Scholma. Scholma was tegen Barkel dicht bij zijn tweede overwinning, maar kon die uiteindelijk niet realiseren. Jansen versloeg hekkensluiter Mathijsen, die tegen zijn vierde nederlaag opliep. De driepuntenregeling voor een zege lijkt in dit toernooi haar vruchten af te werpen. Titelkandidaten als Rob Clerc en Hans Jansen hebben na zes remises al een achterstand van vier punten, die met een zege niet direct is weg te werken. ANP BRUSSEL - De Amerikaanse wielrenner Tyler Hamilton heeft gisteren bij een training voor de GP Eddy Merckx een sleutelbeen gebroken. De renner verkende het parkoers, toen een vrouw het portier van haar auto opende. Hamilton botste tegen het portier en werd overgebracht naar het ziekenhuis. Daar constateerden artsen een sleutelbeenbreuk. Ook moest een snijwond boven een oog worden gehecht. Het duo Laszlo Bodrogi en Fabian Cancellara won gisteren de GP Eddy Merckx. De Hongaar en de Zwitser (Mapei) waren het snelst in de tijdrit voor koppels (41 kilometer) in de omge ving van Brussel. Het Raboduo Mare Wauters/Erik Dekker eindigde op de derde plaats op twaalf seconden. Belga RIJSWIJK - Wielrenner Bram Tankink rij dt de komende twee seizoenen voor de nieuwe Belgische formatie Quick Step. De 23-jarige inwoner van Haaksbergen bereikte mondelinge overeenstemming met manager Patrick Lefevre. Tankink fietst dit seizoen bij Domo-Farm Frites. Lefevere verklaarde dit jaar geregeld tevreden te zijn met de ontwikkeling van de coureur. Toch was Tankinks positie onzeker, omdat de Belgi sche manager uit talloze renners kan kiezen. ANP PLOUAY - Wielrenster Mirjam Melchers is zaterdag haar lei derstrui van de wereldbeker kwijtgeraakt aan de Duitse Pe tra Rossner. De wielrenster uit de Farm Frites-ploeg eindigde als vierde in de Grote Prijs van Plouay in Frankrijk. Rossner werd tweede en haalde daardoor zo veel punten, dat ze Mel chers in het klassement inhaalde. De winst in de zevende WB- wedstrijd was voor de Duitse Regina Schleicher. ANP LONDEN - Heinz-Harald Frentzen keert terug in de Formule I. De Duitser rijdt volgend seizoen voor Sauber, de ploeg waar hij zijn loopbaan begon. Frentzen stond dit seizoen onder contract bij Arrows. Hij liet zijn verbintenis echter ontbin den. Hij had genoeg van de onzekere situatie over het voortbe staan van de ploeg en ergerde zich aan de misère rond het team. Hij reed twaalf races en pakte twee WK-punten. RTR VARBERG - Zijspancrosser Daniël Willemsen en zijn Belgi sche bakkenist Dagwin Sabbe hebben gisteren in Varbei-g de Grote Prijs van Zweden gewonnen. Met de tweede plaats in de eerste manche en de eerste in de tweede voorkwam het duo dat de Letten Kristers Sergis en Artis Rasmanis in Zweden reeds de wereldtitel zijspanci'oss in de wacht sleepten. ANP Vreugde bij Oranje, vlnr: Elles Leferink, Riëtte Fledderus, Ingrid Visser, Alice Blom en Irina Donets, in de tweede wedstrijd tegen China. fotoToussaintKluiters/ANP door Martijn van Beeten NEW YORK - Een Grand- Slamdebuut voor 23.000 man in het Arthur Ashe Stadium tegen Andy Roddick, een plek in de Daviscup-selectie en een vaste verblijfplaats in de tophonderd van het mannentennis. Martin Verkerk, 23 jaar uit Alphen aan den Rijn, hoort er eindelijk echt bij. Ruim dx-ie jaar later dan eigen lijk had gemoeten heeft Verkerk zijn stek gevonden tussen de eli te. Moi'genavond, verzekeren alle insiders hem, staat hij in dat imposante Amerikaanse tennis- stadion. Als volwassen kei'el en (Advertentie) KRANT n ZEELAND zoekt Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant BV maakt deel uit van Wegener NV en is uitgeefster van het regionaal dagblad PZC. De uitgeverij telt ruim 250 medewerkers en is gehuisvest aan de rand van Vlissingen. De sportredactie van de Provinciale Zeeuwse Courant is op zoek naar een freelance sportmedewerker. Het betreft een algemene functie voor zowel verslaggevers- als bureauwerk zaamheden. een enthousiaste man of vrouw met: - een goede beheersing van de Nederlandse taal; - sterke affiniteit met sport in Zeeland; - flexibiliteit; - nieuwsgierigheid en gevoel voor nieuws; - goede communicatieve vaardigheden; - beschikking over eigen vervoer. Indien deze freelance functie uw belangstelling heeft, schrijf dan een sollicitatiebrief naar de heer J. M. Dagevos, chef sport van de PZC, Postbus 18, 4380 AA Vlissingen. U kunt hem ook bellen voor nadere inlichtingen: tel. (0118)484454. nummei' 87 van de wereld geniet hij ontspannen van New York. Wolkenkrabbers, yellow cabs en een bezoek aan 'ground zei'o'. Vooral daar, tussen die posters met vermiste New Yorkers, kon hij zijn debuut tegen Roddick, afgedwongen in het kwalifica tietoernooi, relativeren, „Op dat moment, op die plek, ben je gewoon blij dat je nog bestaat." Dus traint hij met ontbloot bo venlijf met John van Lottum, die zich ook kwalificeerde en vandaag de Peruaan Luis Horna treft. Zweten in de brandende zon. En druk met de list die Rod dick, tot aanstaande vrij dag nog een tiener en vorig jaar kwartfi- nalistinNewYork, moet verras- sen. Die Amerikaan is dé man die het gat moet vullen dat An dre Agassi en Pete Sampras la ten vallen. „Een slechtere loting was onmogelijk," zegt Verkerk. „Alle kwalificanten hebben het getroffen, alleen Tim Henman was nog een mogelijkheid ge weest. Maar daar ben ik niet zo bang voor, Roddick speelt net als ik agressief, heeft een onge looflijk sterke service. Ik moet hem constant onder druk zetten op zijn backhand. Makkelijk gezegd, maar ontzettend moei lijk uit te voeren. Ik ga er in elk geval van genieten." Moeilijk genoeg, bewijst het vexieden. Raemon Sluiter stond twee jaar terug in de Rod Laver Arena in Melbourne tegenover Mark Phi- lippoussis en had al een set ver loren voordat hij zijn bibbers kwijt was. Peter Wessels zat vo rig jaar hyperventilerend in een Londense taxi na een duel met Andre Agassi op het centre court van Wimbledon. Om zichvoor te bereiden train de Verkerk gisteravond nog even in het Arthur Ashe Stadi um. „Zegt niets," weet de pupil van de Nieuw-Zeelandse coach Nick Carr,want een leeg stadi on is onvergelijkbaar met 23.000 man die tekeer gaan. Op zich houd ik van druk, maar dit is compleet nieuw voor me. Ahoy' is het grootste stadion waar ik ooit in heb getennist. Bovendien wordt het mijn eer ste wedstrijd over best-of-five- sets. Op zich kijk ik niet tegen Roddick of de omstandigheden op. Ik voel me thuis, verheug me op de uitdaging." Verkerk, die pas twee jaar seri eus voor zijn sport leeft, is 'gear- riveerd'. Hij merkt het aan de x'eacties van Nederlandse colle ga's. Twee weken terug, na zijn plek doorSjaakSinke AMSTERDAM - Marije Jan sen van AV'56 heeft in Am sterdam de 300 meter horden gewonnen op de nationale C- spelen. Jansen liep deze af stand voor de eerste keer in een wedstrijd en noteerde een tijd van 46.04 seconden. Marije Jansen haalde ook nog zilver op het verspringen met 5 meter en 32 centimeter en de vierde plaats op de 80 meter horden in 10.33 seconden. Maiion Dek moest op dit on derdeel genoegen nemen met de zesde plaats en een afstand van 5 meter en 8 centimeter. Die zesde plaats bereikte ze ook bij het hoogspringen met 1 meter en 55 centimeter. De estafetteploeg van AV'56 be haalde de tweede plaats op de 4x80 meter met Kimbexdey Catsman, Arlinde de Wolf, Marlon Dek en Marije Jansen in een tijd van 41.46 seconden. Stefan Stokman, zaterdag al actief in Temeuzen, was maar matig tevreden over zijn pres taties. Hij haalde maar net de finale kogelstoten en werd daarin uiteindelijk zevende met 12 meter en 70 centimeter. Daarmee bleef hij ruim een halve meter onder zijn pr. Bij het discuswerpen miste Stok man net de finale. Met zijn beste worp van 38 meter en 21 centimeter kwam hij een hal ve meter te koid. Skeeleren in de kwartfinales in Indiana polis, verzekerdehij zich boven dien van een plaats in de tophonderd. Een vaste plek. „In korte tijd heb ik nipt in drie sets vex-loren van Albert Costa en Juan Carlos Ferrero. Ik had goe de kansen tegen Greg Rusedski, heb gewonnen van Ivan Lju- bicic. Wat altijd is geroepen, heb ik nu waargemaakt. Zelfs voor Roddick, toch de grote man hier, ben ik niet bang." Zelfverzekerde taal van een tennisser die volgende maand met het Daviscup-team naar het Finse Turku mag voor een pro- motie-/degradatieduel. „Ik mag het geloof ik nog niet ver tellen. maar het is natuurlijk duidelijk. Op basis van mijn ranking en x-esultaten is het ook verdiend." Of hij meegaat als vierde man of als reserve is nog onduidelijk. Richard Rrajicek twijfelt aan deelname, wil eex-st kijken of zijn arm het houdt en de vorm verbetert. De Muiderberger geeft pas na de US Open uit sluitsel. „Ook als x-eserve ben ik dolgraag van de partij," zegt Verkerk. „Eindelijk mag ik al die prachtige dingen meema ken. En geloof me, ik word al leen nog maar beter." GPD Goes. Luctor Beltingcup. 45 minuten en vijf ronden: 1. Andries Minderhoud (Grijpskerke), 2. Niels Wisse (Waarde), 3. Herjan van den Heuvel (Schijndel) 4. Ri- nus Wisse (Bunschoten) 6. Kees Cijsouw (Groede), 7. Anje Decoster (Zemst B)8. Gert Dekker (Voorthuizen), 9. Cees de Goffau (Rilland), 10. Walter Varenkamp (Bunschoten). Eindstand: 1. Andries Minderhoud 149.4,2. Rinus Wisse 119,3. Kees de Goffau 119,4. JaapvanTatenho- ven 105, 5, Niels Wisse 98, 6. Leo Janse 98,7. Herjan van den Heuvel 94.1, 8. Cor Varenkamp 82, 9. Paul Naessens 76, 10. Henk Jaap Schouwenaar 68. Sportspijsvragen Lotto 34:18-20-21-28-31-41. Bonusgetal: 40. Kleur: Paars. Euroloterij: 496028. Lucky Day 24/8: 3-7-22-24-27-29-33-35- 46-47-48-51-52-54-55-61 -63-65-68-80. (alle getallen onder voorbehoud) Tennis New York. Mannen. US Open, kwalifica tie. Derde en laatste ronde: Van Lottum (Ned) - Zovko (Kro) 7-6 6-2. Long Island. Kwartfinales: Srichaphan (Tha) - El Aynaoui (Mar/1) 5-7 6-3 6-4, Haas (Dui/1) - Nieminen (Fin)/11) 3-6 6-4 6-2. New Haven. Vrouwen. Halve finale: Ve nus Williams (VSt/1- Hantuchova (Slw/7 6-3 6-3. Finale: Williams-Davenport. Triatlon Zoutelande. Zomertriatlon 750 m zwemmen, 30 km fietsen, 8.5 km lopen Mannen H21. 1. Remy Vasseur (Vlissin gen) 1.19.55, 2. Carlo Pullens (Waalwijk 1.20.19,3. Floris Jan Koole (Middelburg) 1.21.34, 4. Thierry Frik (Oud Gastel) 1.24.24, 5. Rob Musters (Oud Gastel) 1.24,42 H18" 1 Leon Jacobse (Vlissin gen) 1.21.58,2. Jurgen Danen (Oud Gas tel) 1.26.02,3. Christiaan van Caam (Oud Gastel) 1.28.45. H40: 1 Pieter van Hal (Bergen op Zoom) 1.25.47, 2. Bruno Bus schots (Willebroek B) 1.26.43, 3. Ronny Schelfhout (B) 1.30.24,4. Wilfried de Kort (Axel) 1.32.12. H50: 1. Frans Daalman (Breskens) 1.27.39, 2. Kobus Botman (Middelburg) 1.36.27, 3. Pieter Verhage (Westkapelle) 1.37.48. H60:1.RonAbuys (Grijpskerke) 1.43.53,2. Peter Rotte (Mid delburg) 2.01.32. Vrouwen D21: 1. Edith Gerards (Middelburg) 1.32.34, 2. Anja van Mechelen (Schijf) 1.36.56, 3. Maaike Krimpenfort (Bergen op Zoom) 1.38.51. D40: 1. Willy de Nooyer (Serooskerke) 1.48.00, 2. Lenie van Kleven (Vlissingen) 1.59.00. Eindstand Iron Wetsuit Triatloncircuit 2002. H21: 1. Ronnie Babijn (Terneuzen) 4700,2. Carlo van den Bergh (Capelle aan den Yssel) 4483, 3. Remy Vasseur (Vlis singen) 4386, 4. Rob Musters (Oud Gastel 42.51, 5. Erik Peeman (Sommelsdijk) 4188. H40: 1. Wim van Haperen (Etten Leur) 4076, 2. Pieter van Hal (Bergen op Zoom) 3870,3. Gerard Oomen (Vlaardin- gen) 3851. H50: 1. Frans Daalman (Bres kens) 3677, 2. Jan Valk (Hellevoetsluis) 3447, 3. Kobus Botman (Middelburg) 3357. H60:1Pieter Buitelaar (Maasland) 2108, 2. Peter Rotte (Middelburg) 1687. H18:1. Jurgen Danen (Oud Gastel) 4078, 2. Leon Jacobse (Vlissingen) 4064, 3. Christiaan van Caam (Oud Gastel) 3820. Vrouwen: D50:1Terese van Lare (Sluis) 3463. D21: 1. Maaike Krimpenfort (Ber gen op Zoom) 3084, 2. Annet Joustra (Herkingen) 3069. D40: 1. Lenie van Kle ven (Vlissingen) 1913. na, 2. Deetos/Primaire Comfort, 3. Tjoba, 4. H KV/Ons Eibernest, 5. AKC, 6. KVS/Pensioen Partners. Volleybal Amsterdam. Vrouwen, oefeninterland: Nederland - China 0-3 <21-25 21-25 23-25 Zondag: Nederland - China 3-0 (25-21 25-23 28-26). Wielrennen BoekeL Vrouwen, Grote Prijs van Boe kei. Eerste etappe, Boekei - Boekel: 1. Van der Zee (Deurne) 112 km in 2.55.47, 2. Bates (Aus), 3. Koedooder (Bovenkar- spel), 4. Van Dongen (Dongen), 5. Dodee (Driewegen), 6. Spijkerman (Sint Nico- laasga). Individuele tijdrit: 1. Koedooder (Bovenkarspel) 3,6 km in 6.08, 2. Van der Zee (Deurne) 0.01,3. Bates (Aus), 4. Gun- newijk (Rekken) 0.02, 5. De Goede (Zoe- terwoude) 0.04. Tweede etappe: 1. Mansveld (Gasselternijveen) 60 km in 1.31.51, 2, Bates (Aus), 3. Van der Helm (Moordrecht), 4. Van der Zee (Deurne), 5. Koedooder (Bovenkarspel). Eindklassement: 1. Bates (Aus) 4.24.57, 2. Van derZee (Deurne) 0.04,3. Koedood er 0.08, 4. Doedee (Driewegen) 0.27, 5. Van Dongen (Dongen) 0.38. Brussel. GP Eddy Merckx, koppeltijdrit: 1. Bodrogi/Cancellara (Hon/Zwi) 41 kilo meter in 48.25, 2. Pechel/Rich (Dui), 3. Wauters/Dekker (Bel/Ned) 0.12, 4. Back- stedt/Ljunqvist (Zwe), 5. Armstrong/Ek- imov (VSt/Rus) 0.54,6.0'Neill/Matveyev (Aus/Oek) 1.13, 12.Van Velzen/Voskamp 1.46. Plouay. GP Plouay: I.Hunt(GBr) 198 kilo meter in 4.44.02, 2. O'Grady (Aus), 3. Co oke (Aus), 4. Elmiger (Zwi), 5. Rodriguez (VSt), 6. Planckaert (Bel). Vrouwen: 1. Schleicher (Dui) 113 km in 2.52,38, 2. Rossner (Dui), 3. Ljungskog (Zwe), 4, Melchers (Ned), 5. Iturriaga Etxeberria (Spa), 6. Marcuz Moreau (Fra), 31. Zij laard-Van Moorsel 1.37,33. Mohles 4.09, 38. Bosman 5.51 Stand WB: 1. Rossner 259,2. Melchers 253, 3. Schleicher 168. Eneco Tour. Zesde etappe, Sittard - Landgraaf: I.Boogerd (Ned) 205,5 km in 4.53.43 (41,979 km/u), 2. Kirchen (Lux), 3. Freire (Spa) 0.22, 4. Löwik (Ned), 5. Ivanov (Rus), 6. Arvesen (Noo), 7. Dekker (Ned), 8. Canada Garcia (Spa), 9. Petac- chi (Ita) 0.42, 10. Van Heeswijk (Ned), 16, Lotz, 20. Hoffman, 24. Knaven, 26. Vos kamp, 31Vries, 33. Van Velzen, 35. Moe renhout 2.08,43. Van Dijk 6.17,46. Hiem- stra 6,20, 48. Schmitz, 49. Vierhouten 6.23. Eindklassement: 1 Kirchen 19.53.04, 2. Dekker 0.04, 3. Pena (Col) 0.14,4. Canada Garcia 0.17,5. Bartko (Dui 0 19, 6. Wauters (Bel) 0.20, 7. Ivanov, 8. Arvesen 0.30,9. Casey (VSt) 0.33,10. Ha milton (VSt) 0.36, 12. Boogerd 0.38, 15. Voskamp 0.48,18. Knaven 0.59, 21. Lotz 1,26,23. Van Velzen 1.29, 24. Löwik 1.30, 29. Van Heeswijk 1.54. Zwemmen Veldkorfbal 's-Heer Hendrikskinderen. Rabobank/T- jobatoernooi. Finale: Fortuna - Deetos- /Primaire Comfort 8-8. Fortuna wint na strafworpen. Wedstrijd om derde plaats: Tjoba - HKV/Ons Eibernest 6-5 Wed strijd om vijfde plaats: KVS/Pensioen Partners - AKC 5-6. Eindstand: 1. Fortu- Oosterhout. ONK Open water. Resulta ten Zeeuwen. 3000 vrij jongens junioren: 1. Niek de Ridder (ZCK) 40.13.83, 9. Ste fan Nieuwenhuize (ZEEL) 43.23.73. 3000 vrij meisjes junioren: 2. Carmen de Rid der (ZCK) 40.00.22, 3. Marinka Bil (STV) 40.07.55, 5. Petra Vink (ZCK) 42.17.45. 5000 school mannen senioren: 1 Guus RazouxSchultz(Dolfijn) 1.29.58.63.11 R. van Oudenaarde (ZEEL), 1.36.32 60.5000 vrij: 1. Thomas Feiten (Aqua-Novio 94) 1.02.31.63, 16. Jeroen Dellebeke (STV) 1.10.34.64, 18. Roel Dellaert (BRU) 1.10-41.72, 25. Jan Brink (STV) 1.16.59.98. 5000 school vrouwen senioren: 1. Astrid Koert (Merwede/Nautilus) 1.32.12.31, 4. Linda Vink (ZCK) 1.44.42.71. 5000 vrij: 1. Etta van de Weijden (Merwede/Nautilus) 1.04.11.17, 12. Daisy de Ridder (ZCK) 1.14.29.63, 14,Selena van Hoek (STV) 1.17.03.47, 17. Jacqueline Stoel (ZEEL) 1.22.27.63. 5000 vrij masters 25+* 1. Li- selotte Joling (DVC), 5. Thérèse de Munck (ZEEL) 1.24.24.92. Het bedrijf De functie Wij zoeken Uw reactie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 19