Veel overlast door hevige regen PZC Giro 860 'êok *$g' De NSGK geeft vakantiepret... giro 55 2000 STARTPROBL! «10 Water drong twintig woningen in Kanaalzone binnen GGD werkt mee aan verplaatsen medisch team naar Bruinisse Hersenstichting Nederland Oe Westerschelde VITAAL VOORVOGOS >4 kt,2 gehandicapte kind Er zijn al werkgevers gesignaleerd die er tijd voor vrijmaken Kaarten en cadeaus van Unicef zorgen voor blije gezichten1 Giro 860 maandag 26 augustus 2002 door Peter Oggel PHILIPPINE - Hevige regenval heeft zaterdagmorgen op ver schillende plaatsen in Zeeuws- Vlaanderen urenlang voor veel overlast gezorgd. Brandweer korpsen zijn tot diep in de mid dag, in Philippine zelfs tot in de avond, met man en macht bezig geweest om overtollig water weg te pompen. Totaal zijn er zeker zestig brandweermensen ingezet. De buien troffen met name de Kanaalzone. Binnen deze regio lag het zwaartepunt van de wa teroverlast in Hoek, Philippine, Biervliet en Sas van Gent. In de ze plaatsen drong het water in zeker twintig woningen en/of schuren binnen. Evenveel stra ten stonden blank. Rond vier uur in de ochtend begon het he vig te regenen. Al voor zeven uur zaterdagmorgen was de brand weer op verscheidene plaatsen met man en macht doende om water weg te pompen. In de ge meente Terneuzen zijn - volgens brandweer-coördinator C. Overdulve - Hoek, het nabijge legen Mauritsfort en ook Bier vliet zwaar getroffen. In Hoek was er vooral veel wateroverlast op het Fresiaplein, in de Rozen- laan en de Willemstraat en aan de Kreeksingel. De brandweer pompte het wa ter in de kreek. In Hoek was de klus tegen de middag geklaard. Brandweerman Overdulve schat dat in zijn werkgebied zo'n twaalf woningen te kam pen hebben gehad met water overlast. Bi] vijf huizen is water daadwerkelijk in kelders en/of garages binnengedrongen, al dus Overdulve. Biervliet In Biervliet kwamen meldingen van wateroverlast uit onder meer de Boterzandestraat. In Terneuzen kwam onder meer aan de Stationsweg een tuin blank te staan. Aanmerkelijk zwaarder getroffen zijn echter Philippine en Sas van Gent. In het oude deel van het mossel dorp zette het hemelwater meerdere straten (Vaartstraat, Het tennisterrein in Philippine is helemaal ondergelopen. Ravelijnstraat, Weststraat, Nieuw Kerkstraat) geheel of ge deeltelijk blank. Brandweer commandant C. Dehulsters schat dat het water in zeker twaalf woningen is binnenge drongen. „Daarbij reken ik dan ook kelders en schuren." Maar ook elders in Philippine was er veel overlast. Aan de Braak- manweg in liepen een minicam- ping en een caravanstalling on der water. Datzelfde gold ook voor de sportterreinen in Phi lippine, alsmede omliggende tuinen. Daar stond aan het eind van de middag naar schatting nog zo'n vijftien centimeter wa ter, met name ook op de tennis banen en op het voetbalveld. In Sas van Gent kampte onder meer de wijk St.-Albert met veel wateroverlast. Dehulsters noemt onder meer foto Wim Kooyman de Beneluxstraat, Wenestraat en de Ivooistraat, maar ook de Markt. De brandweer slaagde er in om de huizen in Sas te vrijwaren van binnendringend water. door Rolf Bosboom SINT-MAARTENSDIJK - De GGD Zeeland is bereid mee te werken aan de ver plaatsing van het zogeheten Sigma-team Noord-Zeeland naar Bruinisse. De eenheid, die ambulancepersoneel kan assisteren bij ongevallen en rampen, zou daarmee een meer centraal gelegen uit valsbasis krijgen. Het college van burgemees ter en wethouders van de ge meente Tholen antwoordt dat op vragen van SGP- raadslid M. Klippel. Eind ju ni kwam het onderwerp al ter sprake in de gemeenteraad, naar aanleiding van een re cent ernstig ongevalToen zei wethouder M. Velthuis dat er veel voor te zeggen is het team te verplaatsen. Sigma staat voor Snel Inzet bare Groep ter Medische As sistentie. Het team voor Schouwen-Duiveland, Tho len en Sint Philipsland is gestationeerd in Brouwer shaven. Als de hulp van de eenheid wordt ingeroepen, moeten de vrijwilligers eerst daarheen reizen. Met Brouwershaven als thuisbasis komt het snel in zetbare karakter van het team in de knel, vindt de Thoolse politiek, zeker ge zien het feit dat de meeste vrijwilligers uit de omgeving van Bruinisse en Tholen/Sint Philipsland komen. Er zijn al gesprekken gaande tussen de GGD Zeeland, waaronder het team valt, en de ambu lancedienst om te komen tot verplaatsing van de post. Daarbij is tot nu toe steeds uitgegaan van Zierikzee B en W van Tholen vinden ook Zierikzee 'geen adequate oplossing', schrijven zij in hun antwoord aan Klippel. Uit overleg is echter geble ken dat 'indien in Bruinisse geschikte ruimte, tegen een aanvaardbare prijs, gevon den kan worden', de GGD bereid is het Sigma-voertuig daarheen te verplaatsen. Of de inzet van het Sigma team nodig is, wordt beoor deeld door de geneeskundige officier van dienst. De Zeeuwse hulpdiensten heb ben onlangs voor Tholen een samenwerkingsovereen komst gesloten met hun collega's in West-Brabant Dat betekent in de praktijk dat bij ongevallen op Tholen eerst de officier van dienst van West-Brabant ter plaat se gaat. Op die manier wordt tijdswinst geboekt. Ambulances De zorgen van de fractie van Christenunie over vermin derde beschikbaarheid van ambulances op Tholen, deelt het gemeentebestuur niet. Weliswaar zijn er sinds kort op werkdagen in de regio Breda overdag twee ambu lances minder, zodat zieken wagens uit de omgeving indien nodig moeten bij springen, maar dat heeft geen gevolgen voor Tholen, aldus B en W. De vorming van de huisart senpost op Tholen is volgens het college evenmin nadelig voor de ambulancezorg, zo als de ChristenUnie vreesde. Weliswaar komt het nu vaker voor dat de ziekenwagen bij een ongeval eerder ter plaat se is dan de huisarts, maar het aantal incidenten is der mate laag dat de ambulance zorg geen gevaar loopt. Bo vendien moet in dergelijke gevallen toch vaak een pati ent of slachtoffer naar het ziekenhuis worden vervoerd. „Er vindt dus eerder een ver snelling van de ambulance zorg plaats", antwoorden B en W op vragen van de Chris tenUnie. Dat het toerisme in de zomermaanden een extra druk op de ziekenwagens legt, zoals de ChristenUnie meent, valt naar de indruk van het college mee. De cij fers wijzen in elk geval geen toename van de inzet uit. Sanne is een intelligent meisje van 8 jaar oud. Toch dacht men daar eerst anders over. Het lukte haar namelijk niet om goed te leren lezen en schrijven. Sommigen noemden haar dom en anderen vonden haar maar lui. Tot de juf er achter kwam dat ze dyslexie heeft. Nu krijgt ze speciale oefeningen om beter met taal te leren omgaan. Maar het gaat nooit echt over. De Hersenstichting Nederland wil investeren in snellere diagnostiek en betere behandeling voor deze en andere aangeboren hersenaan- doeningen bij kinderen. Daarom financieren we wetenschap pelijk onderzoek en geven we voorlichting. leder kind verdient toch het beste? Help mee. Geef daarom gul. Korte Houtstraat 10,2511 CD 's-Gravenhage - 070-360.48.16 - www.hersenstichting.nl Als we nu niets doen, raakt de kluut zijn thuis kwijt De Westerschelde: leefgebied van de kluut en vele andere kustvogels. Scheepvaart en industrie bedreigen dit unieke gebied. Daarom hebben de vogels u hard nodig! Draag bij aan het behoud van een vogelnjke Westerschelde GIRO 65 65 00. Vogelbescherming NEDERLAND Telefoon 030-693 77 77 www vogelbescher iing.nl Als de hartspier aan kracht verliest en de pomp dus minder goed werkt, leidt dat tot een aantal lichamelijke klachten. De duidelijkste daarvan zijn snel moe, kortademig en dikke benen door achterblijvend vocht. Zo wordt een glas water een dikmaker. Vragen? Bel gratis 0800 3000 300 of kijk op www.hartstichting.nl NederlandseVl/ Hartstichting voor meer info kijk op www.nsgk.nl nederlandse stichting voor het se stichtin_ HOREN, ZIEN EN HELPEN Bel 070 333 93 00 (tijdens kantooruren) of surf naar: www.unicef.nl Sommige kinderen hebben een minder gelukkige start in hun leven. Bijvoor beeld omdat ze te vroeg geboren zijn. Dat kan leiden tof hersenaandoeningen. Ook in de loop van hun kinderleven. Voorbeelden zijn: autisme, ADHD, dyslexie, Gilles de laTourette. De Hersenstichting Nederland finan ciert wetenschappelijk onderzoek om hersenaandoeningen bij kinderen te voorkomen of te genezen. Ook voorlichting krijgt veel aandacht. Uw steun is daarbij nodig. Geef daarom gul. Hersenstichting Nederland Korte Houtstraat 10.2511 CD 's-Gravenhage - 070 - 360.48.16 - www.hersenstichting.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 10