PZC Kloosterzande aan zee stap verder SwikkSr bam Potentie, maar geen visie D66 wil dorpsraden met eigen budget Hontenisse laat haalbaarheid project nader onderbouwen Raadsfracties Hulst Herinrichting Plein Zaamslag Gewone stoel is goed genoeg Bus rijdt invalide bejaarde aan weekenddiensten agenda Jacht kapseist op Westerschelde lezers schrijven Reiniging III Natuurclubs hebben veel excursies op de rol staan Zeskamp vrijdag 23 augustus 2002 door Jean-Lou de Gucht KLOOSTERZANDE - De ge meente Hontenisse wil een haalbaarheidsonderzoek laten uitvoeren naar Kloosterzande aan zee, het project dat Kloos terzande door middel van een kanaal met de Westerschelde moet verbinden. Volgens de gemeente worden er de laatste tijd zoveel vorderin gen geboekt, dat het hoog tijd wordt voor een nadere onder bouwing van de financieel-eco- nomische haalbaarheid van het plan. Een werkgroep, waarin vertegenwoordigers van Rijks waterstaat, de provincie, het waterschap en de gemeente zit- door Harold de Puysseleijr AXEL - D66 Terneuzen maakt zich sterk voor het instellen van wijk- en dorpsraden in elk van de veertien kernen van de nieu we gemeente Terneuzen. Deze raden moeten substantiële, vrij besteedbare budgetten van het gemeentebestuur ontvangen. Dat is woensdag besloten door de ledenvergadering van de partij in Axel. Kandidaat-ge- meenteraadslid P. van der Heij- deft uit Axel diende de motie in. Het streven om de activiteiten van dorpsraden te stimuleren en ze eigen geld te geven, wordt op genomen in de verkiezingscam pagne. Enkele leden spraken er tijdens de vergadering nog even hun ongenoegen over uit dat P. van Nieuwenhuijzen en H. Vlottes uit de partij gestapt zijn en hun eigen politieke groepering De Boom begonnen zijn Met name d^ laatste van de twee had vol gens campagneleider E. Spue sens nog wel eens hoog op de kandidatenlijst kunnen komen. Lijsttrekker Boogerd is content over de lijst. „Een goede mix van ervaring en leeftijd. Stuk voor stuk mensen die gestalte kunnen geven aan de visie van D66 met daadkracht en doel treffendheid", aldus de lijstaan- voerster. Enkele bekende na men op de lijst zijn nog het Statenlid P. van Veen, oud-ge- meenteraadslid in Axel P. van der Heijden, de Sasse wethou der Spuesens, oud-gemeente- raadslid in Terneuzen D. Tamis en de nestor van de gemeente raad in Sas, M. Weemaes. De volledige kandidatenlijst van D66 Terneuzen ziet er als volgt uit: 1. J. Boogerd- Quaak; 2. P. van Veen; 3. P. van der Heij den; 4. E. Spuesens; 5. H. Mager- mans; 6. J. de Zeeuw; 7. J. Smit; 8. S. Zandburg; 9 M. Ferket; 10. D. Kruppa; 11. W. Pols; 12. B. Sterenborg; 13. D. Tamis; 14. H Zuiderbaan; 15. M. Herter; 16. H. van Meeteren; 17. T. Veraart; 18. M. Weemaes. ZAAMSLAG - Het werk is al een week aan de gang, maar wethouder K. van der Hoofd en R. van Hulst van aannemer BAM-NBM Wegenbouw Zuid gaven gisterochtend pas het of ficiële startsein voor de herin richting van het Plein in Zaamslag. De verharding op het Plein wordt van gebakken klinkers. Verschillende bomen worden gerooid en al het struikgewas gaat weg. De muziekkiosk wordt verplaatst. Verder komen er nieuwe parkeervoorzienin gen, een deel van de kerkmuur wordt verlengd en krijgt een nieuw hekwerk. Ook de bushal te aan de noordzijde wordt ver nieuwd De kosten bedragen bij na 1,2 miljoen euro. door Jean-Lou de Gucht HULST - De raadscommissie stads- en dorpsontwikkeling zegt onpasselijk te worden van het gedrag van projectontwik kelaar BAM NBM Vastgoed. „Het is een hele slechte zaak als B AM op de stoel van de gemeen te Hulst gaat zitten", zei J. Steij- aert (CDA) gisteren fel. „Er ligt een raadsbesluit van september vorig jaar dat unaniem geno men is en het wordt door BAM gewoon weggewimpeld. Deze actie werkt vertragend en het lijkt er op dat ze ons willen laten slikken of stikken." De Hulster gemeenteraad ging een jaar geleden akkoord met een gedeeltelijke uitvoering van het zogenaamde BAM-plan. De deelgebieden Dubbele Poort, de kop van de Bierkaaistraat, Kel- dermanspoort en de omgeving van het postkantoor zouden worden uitgevoerd, maar de herinrichting van het 's Graven hofplein bleef voorlopig in de ijskast. De projectontwikkelaar ging met dit democratisch geno men besluit echter niet akkoord en weigerde met de uitvoering te beginnen. Eis F. de Vries (Progressief Hulst) wees wethouder W. Kayser er op dat hij deze maand met een ant woord zou komen hoe het nu ei genlijk zat. „En dat was geen verzoek, maar een eis." Volgens Kayser moest er nog een hoop werk gebeuren en lag de vakan tie dwars. H. Neefs (Groot Hulst/Gemeen schappelijke Belangen) vond dat maar een raar argument. „Is er dan geen vakantiespreiding bij de BAM?" Geduld „Ons geduld is op", zei D. van Damme-Fassaert (PvdA). Ze wees Kayser er op dat hij al een antwoord van BAM had en dat dan maar bekend moest maken. Kayser zei nog een gesprek no dig te hebben om tot een afron ding te komen. WD'er R. van Haperen sloot zich bij zijn collega's aan. „Be lofte maakt schuld." Ondanks hun felle kritiek ging de com missie toch akkoord met een maand uitstel Kayser beloofde hen half september in kennis te stellen van alle plannen. Kav- ser: „U zou wel eens veel spijt kunnen krijgen als het niet wordt uitgevoerd HULST - De raad in Hulst heeft grote moeite met de prijs van nieuw meubilair in het stadhuis. Dat bleek gisteravond tijdens de commissie financiën. Volgens F. de Vries (Progressief Hulst) kan het allemaal wel wat minder. „Dit is toch allemaal veel te veel geld. Het college moet dit voorstel maar eens her overwegen. We hoeven na de herindeling echt niet zo luxueus te zitten." De gemeente wil 52.500 euro uittrekken om de trouwzaal en de raadzaal op nieuw in te richten. Er is een ar chitect in de arm genomen. In de raadzaal komt een compleet nieuwe set meubilair WD'er L, Reijns vond ook dat het nogal om een fors bedrag gaat. „Na tuurlijk moeten we de raadzaal herinrichten, maar een gewone stoel is voor ons goed genoeg." Het totale bedrag dat het colle ge aan de raad vraagt is zelfs nog hoger: ruim 170.000 euro. Daar mee worden ook de nieuwe za len onder het dak ingericht en voorzien van aangepaste ver lichting en een isolatievloer J van Eek (CDA) vond dat bedrag ook veel te hoog, maar daar had hij het college er al eerder op ge attendeerd Hij vindt het be langrijk dat de faciliteiten voor het publiek in de nieuwe zalen zo optimaal mogelijk zijn. „We hebben het altijd over openheid naar de burger. Nu hebben we eindelijk eens de mogelijkheid om het bestuur doorzichtiger te maken naar de buitenwereld." Burgemeester A. Kessen zei niets toe, maar zal het voorstel nog eens bekijken ten, gaat bekijken of het ambiti euze project uitgevoerd kan worden. Bij het project moet het mes aan twee kanten snijden: voordeel voor de economie én de natuur. De nadruk komt te liggen op na tuurcompensatie, landschaps ontwikkeling en waterbeheer sing. Daarom worden ook het waterschap en de Zeeuwse Mi lieufederatie bij de gesprekken betrokken. De werkgroep hoopt in oktober een projectbeschrij ving met bijbehorend conve nant aan de gemeente voor te leggen. Voor het project wordt de vierbaansweg N60 tussen Kloosterzande en het veerplein uitgegraven tot een kanaal In Kloosterzande moet dan een jachthaven komen met in eerste instantie 75 vaste ligplaatsen en 75 passantenplaatsen, met een doorgroei naar uiteindelijk 300 ligplaatsen. Daar omheen ko men 75 permanent bewoonde woningen, 125 recreatiewonin gen en voorzieningen als hore ca, detailhandel, botenbouw- en reparatie. De kosten van Kloosterzande aan zee bedra gen ruim 34 miljoen euro. Het project is een onderdeel van de recratievisie voor Hontenisse, die is opgesteld om vervangende werkgelegenheid te zoeken na het verdwijnen van de veerver- binding. Het college stelt de raad voor 25.000 euro uit te trekken voor het haalbaarheidsonderzoek. Offerte is gevraagd bij Royal Haskoning in Nijmegen, een be drijf dat volgens de gemeente al voorwerk heeft verricht en ken nis van subsidieprogramma's heeft. De commissie Grondgebiedza ken wordt om advies gevraagd. De commissie spreekt zich hier over uit in de vergadering op maandag 26 augustus, vanaf 19.30 uur in de raadzaal van het gemeentehuis. TERNEUZEN - Een negent igjarige invalide man is gisterochtend kruising van de Van Steenbergenlaan en het Oostelijk Bolwerk geen met nog onbekende verwondingen met de ambulance naar het zie- voorrang. De negentigjarige man kwam hem op dezelfde weg tege- kenhuis gebracht nadat hij was aangereden door de 59-jarige Axel- moet rijden toen de bus afsloeg richting rotonde, se bestuurder van een streekbus. De buschauffeur verleende op de foto Peter Nicolai 24 en 25 augustus 2002 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen: Midden- en Oost- Zeeuws Vlaanderen (Terneuzen, Hoek, Philippine, Sluiskil. Sas van Gent, Axel, Zaamslag, Klooster zande, Hulst, Koewacht, St. Jansteen en Clinge), vr. 17.00-ma. 08.00 uur: Voor dr ingende huisartsenzorg en huisbezoe ken: Huisartsenpost De Honte, Wielin genlaan 2, Terneuzen in ziekenhuis De Honte), tel. 0115 643000. West Zeeuws-Vlaanderen (Oostburg, Aardenburg, Zuidzande, Biervliet, Hoofdplaat, IJzendijke, Breskens, Groe- de. Schoondijke, Sluis en Cadzand), vrij. 17.30-ma. 08.00 uur: Huisartsenpost Antoniusziekenhuis, Pastoor van Genklaan 6 te Oostburg. tel. 0117 455565 (ook voor dringende huis bezoeken). Tandartsen: West-Zeeuws-Vlaanderen: D. Verweire, Volderstraat 21, Oostburg, tel.(0117)455092 Spreekuur zat en zon.12-12.30 uur. Oost-Zeeuws-Vlaanderen: D. T. Thung, Dinkelstraat 10, Terneuzen, tel. (0115) 630666 Spreekuren zat. 10-10.30 en 18-18.30, zon. 12-12.30 uur Apotheken: Kanaalzone (Sas van Gent, Philippine, Hoek, Sluiskil, Terneuzen, Axel en Zaamslag): Dienstapotheek Kanaalzone, Oostelijk Bolwerk 12a, Terneuzen, tel 0115 615690. Huist: Apotheek Reynaert, Steenstraat 7, tel. (0114) 311156, zat. 10.00-17 00, zon. 12.00-17.00 uur. Voorspoedrecepten 24 uur bereikbaar. Apotheek Hulst, Dubbele Poort 7, tel. (0114) 314255, zat 10.00-17.00, zon. 12.00 17.00 uur Voor spoedrecepten 24 uur bereikbaar Ook voor recepten van huisartsenpost Terneuzen/Hulst. Oostburg en Zuidzande: Apotheek Oost burg, Burchstraat 16, tel (0117) 452170, zat. 10-12.30 en 13-16.30, zon. 11.30- 12.30 en 17.30 en 18.30 uur. Dierenartsen: Terneuzen, Axel, Zaamslag: Dierenkliniek J. Kop, Bastionstraat 3, Ax el. tel. 0115-561488. Spreekuur, zat. 11.00-12.00 uur. Hulst en Hengstdijk: I STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Kaarten en biljarten; De Halle, 13.30 uur: Creatief; 14 00 uur: Kaarten en biljarten; 14.00 uur: Bingo; 16.00 uur: Zitgymnastiek; Trefpunt, 9.30 uur: koersbal; 13.00 uur: Kaarten en biljarten; Watertoren, 19.00 uur: Wandeling; CLINGE - Café de Landbouw, 20.00 uur: Kaarten; Malpertuus, 13.30 uur: Kaarten. KOEWACHT - De Vlaschaard, 13.00 uur: Biljarten, NIEUWVLIET Muziektent, 21.00 uur: Muziekvereniging Excelsior; SLUISKIL - Centrum, 14.00 uur: Gilde- feesten met onder meer seniorenmid dag, kinderspelen en partytent; ST.JANSTEEN - Café de Kroon, 14.00 uur Kaarten, TERNEUZEN Markt, 20.00 uur Helden aan de Schelde met optredens, Dansschool Verberkmoes, 19.00 uur: In schrijven i R. T. Versol en J.C. Versol-ten Hoopen, Hengstdijk, tel. (0114) 682365. Spreekuur 13-14 uur, IJzendijke: Dierenarts van de Vijver, tel. (0117) 301388 bgg. (0117)348424. Spreekuurzat. 13enzon. 12uur indedie renkliniek. Terneuzen: J P. de Vos en A. Burm, dierenkliniek 'De Ottenhorst', Van Diemenstraat 83, tel. (0115) 619628. Spreekuurzat. van 12.30- 14 00 uur. Kliniek voor gezelschapsdieren 'De Steenberghe', Van Steenbergenlaan 7, Terneuzen Dierenarts P de Vos. Zat. en zon. uitsluitend behandeling van spoed- patiënten na telefonische afspraak, tel. 0115(696425). Breskens, Aardenburg, Oostburg en Sluis: 'Dierenartsencentrum West'. G.A.M. de Bruijckere en E.G. van Bruinessen-Kap senberg. Afspraken via telefoonnr. 0117 454484. Oostburg. J. P J. v d. Vijver, Sirius 1, Oostburg, tel. (0117) 452103. Sas van Gent: E. O. M David, Westdam 54, tel. (0115) 453800, spreekuurzat. 11.00-12.00 uur St. Jansteen e.o.: A.E. de Bruyn, Brouwerijstraat 92, Kapel- lebrug, tel (0114) 312701. Spreekuur 11.00 -12.00 uur. Dierenambulance Zeeuws-Vlaanderen, alarmnummer (0115) 442161. Thuiszorg: Stichting Thuiszorg Zeeuws-Vlaande ren, voor spoedgevallen dag en nacht bereikbaar: West-Zeeuws-Vlaanderen: Telefoonnummer (0117) 456500, Ka naalzone: Telefoonnummer (0115) 674500, Oost-Zeeuws-Vlaanderen: Tele foonnummer (0114) 383500. Stichting Provinciale Kraamzorg Zee land, kraamcentrum Zeeuws-Vlaande ren, dag en nacht bereikbaar via tel (0115)674555. Pastorale dienst: Oost-Zeeuws-Vlaanderen, zon. 12 - ma 24 uur Bereikbaar via mobielnummer06 22398801 West-Zeeuws-Vlaanderen, 10.00-13 00 en 16.00-19.00 uur: Bereikbaar via mobielnummer 06 20403610. Midden-Zeeuws-Vlaanderen: Bereikbaarvia mobiel nummer 06 53997850. HANSWEERT - Een motor jachtje is gisteravond op de Westerschelde bij Hansweert gekapseisd. Aan boord waren drie personen. Een van de opvarenden is met hartklachten naar het zieken huis in Goes gebracht. De twee anderen zijn ongedeerd. Het bootje is ter hoogte van het Kanaal door Zuid-Beveland vermoedelijk met hoge snelheid op hekgolven van een passerend binnenvaartschip gevaren. Daardoor kapseisde het. De binnenvaartschipper heeft de drie mannen uit het water ge haald. Even later zijn de dren kelingen door de 'Arne' van Rijkswaterstaat naar Hans- weert gebracht. De mannen zijn afkomstig uit de gemeente Rei- merswaal. Het motorjachtje is geborgen door een sleepboot door Jean-Lou de Gucht HULST - Hulst is een stad met een enorme potentie, daar is Rov Bosch heilig van overtuigd. Maar daar heb je helemaal niets aan als je geen keuzes durft te maken. Vooral geen keuzes voor kwaliteit. Aan doormodderen heeft hij een ontzettende hekel. „Je moet een visie hebben." En daar wringt hem nu net de schoen in Hulst. Als de gemeen te ergens in uitblinkt, is het vol gens hem in het gebrek aan een visie. Na vier jaar voorzitterschap van ondernemersvereniging Hulst Reynaertstad vindt Bosch het welletjes. Vorig jaar heeft hij al aangegeven dat hij wilde stoppen. De groei van zijn eigen accountantskantoor maakt het onmogelijk tijd vrij te maken voor de ondernemersvereni ging. Omdat er nog geen opvol ger is, blijft hij nog heel even in terim-voorzitter. Alleen voor de externe contacten. „De vereni ging zal ik wel nooit helemaal loslaten. Dat kan ook niet als je bijna tien jaar deel hebt uitge maakt van het dagelijks be stuur." De grote kracht van Hulst is vol gens Bosch gelegen in het feit dat de stad die ruim achthon derd jaar bestaat, zich steeds heeft vernieuwd en aangepast aan de eisen van de tijd. „De binnenstad is gebouwd voor kar en paard, maar is nu uitstekend toegankelijk voor de moderne mens. Het is een stad met een enorme potentie en heel veel kwaliteit. En dan heb ik het niet alleen over het assortiment dat in de winkels ligt, maar ook over de monumenten, de wallen en de goede bereikbaarheid van Hulst." Hulst zou er volgens Bosch goed aan doen om zich meer te con centreren op de toeristische as pecten. „De vrijetijdspatronen zijn aan het veranderen. Na tuur, cultuur en historie worden steeds belangrijker. En Hulst heeft op al deze terreinen heel wat te bieden. Een belangrijke aanzet is in Hulst gegeven door de restauratie van de monu menten. En het Toeristisch Ont- wikkelings Plan, niet te verge ten." Winkelbestand Het steeds maar uitbreiden van het winkelbestand in Hulst ziet Bosch niet zitten. „Daar komen de mensen echt niet voor naar Hulst. Bovendien ben je dan nog verder van huis als er als gevolg van de uitbreiding leegstand zou optreden. Je moet kiezen voor hoogwaardige kwaliteit. Dat betekent een doorlopend winkelgebied vanaf de Dubbele Poort tot Morres. Maar daar voor moet je wel keuzes durven maken. En een einde maken aan de huidige versnippering van de win kelgebieden De enige manier om Hulst aan trekkelijk te houden, is volgens Bosch een totaalplan maken. Maar die visie is in degemeente- politiekvertezoeken. ..Maaknu eens een structuur i n al die plan nen in plaats van allerlei ad hoc- projecten op te pakken. Een BAM-plan, een BAK-plan, een project achter de kerk. Het leidt toch allemaal tot niets." Het BAM-plan heeft de afgelo pen jaren als een rode draad door het voorzitterschap van Bosch gelopen. Het ergert hem dat er in Hulst ook hier weer geen keuzes gemaakt worden. „Het is toch duidelijk. De ge meenteraad heeft gekozen om fase 1 tot en met 4 uit te voeren en fase 5 in de ijskast te zetten. Dan snap ik echt niet waar de gemeente mee bezig is. Dan blij ven ze al een jaar hakketakken over iets wat niemand in Hulst wil. Zeg dan tegen BAM dat je klaar bent met praten en dat zij eindelijk eens aan de slag moe ten. En als ze daar geen zin in hebben, dan gaat de gemeente maar met iemand anders pra ten. Iedereen zit nu in Hulst op elkaar te wachten. En er gebeurt helemaal niets." Verloren jaar Het afgelopen jaar is voor Hulst een verloren jaar geweest. „Zin loos, echt zinloos is al dat ge praat geweest. Maar daar loopt het op uit als je geen visie hebt, als het je ontbreekt aan doel stellingen. Dan neem je je toe vlucht tot kretologie. Zoals ook burgemeester Kessen. In het verleden heeft hij geroepen dat Hulst moet groeiendat we meer inwoners en ondernemers Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op in de PZC versche nen redactionele berichten, artikelen of commentaren. De reactietijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent niet dat de redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijft. Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bi jdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De re dactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over ge weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. overheidsdiensten komt neer op de klok terugdraaien naar de negentiende eeuw. Slechtere ar beidsomstandigheden, duurde re dienstverlening. Het perso neel van de reinigingsdienst 1 moet, samen met de gebruikers, strijd voeren voor een principi eel standpunt van de gemeente besturen tegen privatisering. Dat is dan in ieders belang. De huidige toezeggingen van de be stuurders zijn in principe geen toezegging voor behoud van de gemeentelijke reinigingsdienst, het is geen afwijzing van de pri vatisering. Als de vos (gemeen- j tebestuurders) de passie preekt, boer let op uw ganzen (reini gingsdienst). Luk Brusselaers I Hoefkensdijk 11 1 Kuitaan Uit de reacties in de krant van de gemeentelijke bestuurders valt op te maken, dat zij helemaal geen principiële bezwaren heb ben tegen privatisering van de reinigingsdienst. Hun keuze om eventueel niet te privatiseren is gebaseerd op de prijs en enkel dat. Privatisering van over heidsdiensten heeft tot op he den nog nergens geleid tot verbeteringen, noch bij het per soneel, noch bij de gebruikers. In geval van privatisering van overheidsdiensten wordt de dienstverlening ondergeschikt aan het winstprincipe, wat geen geld oplevert moet veel en voldoende opleveren) wordt af gevoerd. Privatisering van Roy Bosch neemt afscheid als voorzitter van ondernemersvereniging Hulst Reynaertstad. foto Camile Schelstraete moesten aantrekken. Maar dan moet je wel eerst de voorwaar den aangeven waaronder dat moet gebeuren. Welke inspan ning wil je vervolgens leveren om groei mogelijk te maken. En daar hoor ik dan weer niets van." Het gebrek aan visie klinkt vol gens Bosch ook door bij de ge meentelijke herindeling. „Wat willen we eigenlijk met die ge meente? Ook daar mis ik de dui delijkheid en de daadkracht. De gemeente houdt wel inspraak avonden, maar de mensen gaan op het einde van zo'n avond toch met een leeg gevoel naar huis Ze willen op hele praktische vragen antwoord, maar krijgen dat niet. Maak eens duidelijk wat het ambitieniveau van de nieuwe gemeente Hulst is. Laat zien dat je in de toekomst niet afhankelijk wilt zijn van de Ka naalzone Dat je wél een eigen identiteit hebt Dat lijkt me een fantastische opdracht voor het nieuwe bestuur door Conny van Gremberqhe WESTDORPE - De natuurbe schermingsverenigingen in Zeeuws-Vlaanderen hebben de komende dagen diverse acti viteiten op het programma staan voor leden en niet- leden. Morgen staat een fietstocht ge pland langs de Zeeuws-Vlaam- se dijken en Spaanse forten. Het vertrek is om 9.00 uur bij bezoe kerscentrum De Baeckermat in Westdorpe. Een dag later kun nen belangstellenden in West dorpe aanschuiven voor een brunch met de boswachter. Voorafgaand wordt een wan deltocht gehouden in natuurge bied Canisvliet. Deelnemers kunnen zich aanmelden om 9.00 uur. Maandag 26 augustus voeren de gidsen Eric Waals en Frans Bai j- ens van natuurvereniging 't Duumpje fietsers langs de kreken in het West-Zeeuws- Vlaamse krekengebied bij Sint- Kruis. Het vertrek is gepland om 19.00 uur bij de dorpskerk. Wie nachtdieren wil bekijken, moet zich dinsdag 27 augustus melden op de parkeerplaats bij het bos van Erasmus in Nieuw - vliet-Bad. Een gids van Staats bosbeheer neemt liefhebbers om half tien mee door het bos. Dezelfde dag staat een excursie in natuurreservaat het Zwin op het programma. Deelnemers dienen zich te melden om 10.00 uur bij het bezoekerscentrum 't Zwin in Cadzand-Bad. Woens- dag 28 augustus zijn er excur- sies in reservaat Canisvliet bij Westdorpe (vertrek 21.30 uur vanaf de Baeckermat), de Ver dronken Zwarte Polder bij Nieuwvliet (vertrek 19.30 uur vanaf parkeerplaats rioolge maal bij camping Pannen- schuur) en het Verdronken Land I van Saeftinge (10.45 uur vanaf bezoekerscentrum Saeftinge) Op 29 augustus staat een Zwinexcursie gepland. Aan melden om 10.00 uur bi] bezoe kerscentrum 't Zwin. De excur sie week wordt a fgerond met een tocht door de zuidelijke Braak- manbossen op vrijdag 30 augus- i tus. Vertrek om 19.00 uur van af parkeerplaats Braakman- Zuid. TERNEUZEN - De zes horeca ondernemers in de Terneuzense i Korte Kerkstraat houden op zondag 25 augustus een zes- kamp op het plein voor de Willi- brordustoren. Vanaf I2.00uuris er een rommelmarkt voor en I door kinderen, om 14.00 uur be gint de zeskamp met zes ploegen 1 van de organiserende horeca- exploitanten De dag wordt af- gesloten met een playbackshow

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 44