Voorlopig geen cinema Terneuzen De overtocht zal nooit vervelen 11 Hardrijders staan er gekleurd op Poeder op groenten Nieuwe bioscoop aan kop Noordstraat waarschijnlijk pas eind 2005 open Bouw mee aan een nieuw verpleeghuis en investeer in je toekomst.. ipiMSSHÏUs wm M- NJ VAKANTIE VAKAISIIJE VAKANTII VAKANTIE 12 uurtje: Nu 7 smaken! zeeuwse almanak Vuurtje PZC ZEEUWS-VLAANDEREN /rijdag 23 augustus 2002 doorRené Hoonhorst TERNEUZEN - Terneuzense filmliefhebbers moeten nog minstens twee jaar wachten op een 'eigen' bioscoop. De bouw van een cinema met vier filmza len maakt deel uit van een totale reconstructie van de kop van de Noordstraat en de Vlooswijk- straat. Burgemeester en wethouders van Terneuzen lieten al eerder hun licht schijnen over de invul ling van het gebiedje. Het colle ge zou graag zien dat de Sport en Ladycorner aan het begin van de Noordstraat verdwijnt om ruimte te bieden aan een pleintje tussen het Poortge bouw, de Noordstraat en de Vlooswijkstraat. De bebouwing tussen de ouderenf lat Vlooswijk aan de Schoolweg en de Vlooswijkstraat - een smederij, enkele winkels en een aantal verouderde huisjes - moet plaatsmaken voor nieuwe win kels en appartementen. Overi gens verdwijnt er een derde aan winkeloppervlak in de kop van de Noordstraat en de Vlooswijkstraat. Door die ver mindering moet de leegstand in de Noordstraat en Steenen Beer afnemen, hoopt het colle ge- Poten De bioscoop krijgt twee poten aan beide kanten van de Vloos wijkstraat. De noordelijke poot komt op de plek van loodgie- tersbedrijf De Mul en het zuide lijk deel van de cinema beslaat, ongeveer, de panden van een woonhuis, een voormalige kap perszaak en een computerwin kel. De twee gedeelten van het bioscooptheater worden met el kaar verbonden door een loop brug boven de straat. Op die i loopbrug komt tevens een bruin café, dat ook overdag voor levendigheid moet zorgen. Door i de open ruimte van het plein- i tje valt het middendeel van de cinema al van ver op, j waardoor de Vlooswijkstraat en de kop van de Noordstraat een karakteristiek aanzien krij gen. Het Terneuzense college was be gin dit jaar nog niet gewonnen voor vestiging van een bioscoop op het kruispunt Noordstraat- /Vloos wijkstraat. Het dagelijks bestuur vreesde vooral parkeer problemen. Maar het parkeer- plein aan de Schuttershofweg en de parkeerplaatsen aan de Heren- en Rozengracht moeten bij nader inzien voldoende mo gelijkheden bieden. „Alleen op vrijdagen tijdens de koopavond kan het erg druk worden. Maar we moeten niet overdrijven. Ook vanaf de parkeergarage onder de Oostkolk zit je natuur lijk zo in de Vlooswijkstraat", stelt wethouder K. van der Hoofd. Deskundige De gemeenteraad staat positief tegenover de plannen van een investeringsmaatschappij bleek begin vorige maand tij dens een besloten presentatie bijeenkomst. Het college be sloot een onafhankelijke deskundige de ramingen nog eens te laten narekenen. „Er zit ten nogal wat verschillen in de door de marktpartij gepresen teerde cijfers en die van ons externe bureau. Onderhande lingen met de investeerders moeten de komende maand tot resultaten leiden, zodat we de gemeenteraad in oktober een voorstel kunnen doen", hoopt Van der Hoofd. Bestemmingsplan Ook als de gemeente en de geïn teresseerde projectontwikke laar snel tot zaken komen, duurt het nog minstens twee jaar voor de Vlooswijkstraat en de kop van de Noordstraat een ander gezicht hebben. Zo moet het be stemmingsplan nog worden ge wijzigd voor de bouw van de bioscoop kan beginnen. Wet houder Van der Hoofd verwacht dan ook dat een nieuwe bio scoop de deuren niet kan openen voor eind 2005. De flitspaal bij de Braakman is beklad. door Eugène Verstraeten BRAAKMAN - Automobilisten die met te hoge snelheid langs de flitspaal bij de Braakman razen staan er letterlijk gekleurd op. Hoewel een vandaal de paal heeft 'behandeld' met blauwe verf, werkt het apparaat nog steeds. „Er is nog geen enkel signaal binnengekomen dat de flitspaal defect is", zegt politiewoord voerder H. van Opdorp. „De kentekens staan er misschien wat blauw op, maar de camera werkt gewoon door. We gaan wel op korte termijn kijken wat we er aan gaan doen, want we hebben een beleid dat we ver nielingen aan flitspalen zo snel mogelijk repareren." Een onbekende heeft de flitspaal deze week versierd met een spuitbus blauwe verf. Wie de paal nadert, wordt gecon fronteerd met een vriendelijk lachend gezicht op het kastje en een haastig gespoten tekst die waarschijnlijk het woord 'dom- bo's' moet voorstellen. „Een la chend gezicht vinden wij wel leuk, maar we halen dit er toch maar af", zegt Van Opdorp. „Het gaat om de veiligheid van het verkeer en daarmee valt be slist niet te lachen." Van Opdorp constateert overi gens dat het aantal vernielingen aan flitspalen de afgelopen tijd flink is verminderd. „Dat komt, denk ik omdat we intensiever controleren. Bij de surveillances gaat tegenwoordig extra aan dacht uit naar het in de gaten houden van de flitspalen. Dus we zitten er kort op." De actie van de verfspuiter bij de Braak man is echter aan het wakend oog van de politie ontsnapt. „Ik door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - In volkstuin complex Driewegen in Terneu zen is op bladgroenten een raadselachtig wit poeder aan getroffen. Zolang niet bekend is om wat voor stof het gaat, advi seert de gemeente alle groenten uit de tuintjes extra te wassen. Hoewel het er volgens een ge meentelijk woordvoerder on schuldig uitziet, neemt Terneu zen de melding van het witte poeder uiterst serieus. De gemeentelijke afdeling Mi lieuhandhaving kreeg maan dagochtend de melding binnen, maar het poeder was zaterdag middag al door tuiniers aange troffen. Het probleem blijft be perkt tot het volkstuincomplex, en treft ook niet alle tuintjes. Monsters van het poeder zijn onderzocht door het laboratori um van SGS Ecocare in Terneu zen, maar dat kon niet met ze kerheid zeggen welke stof het is. De gemeente heeft vervolgens de provincie geïnformeerd en het milieumeldpunt van VROM en RIVM (Rijks Instituut voor Volksgezondheid en Milieu) in geschakeld. Naar verwachting zijn de resultaten van het onder zoek van het RIVM binnen en kele dagen bekend. (Advertentie) foto Peter Nicolai weet niet of hier sprake is van een bewuste poging om de paal te vernielen, of meer van vanda lisme. Dan heb ik liever dat laat ste, hoewel het natuurlijk alle bei niet door de beugel kan." De flitspaal bij de Braakman was een van de eerste in Zeeuws-Vlaanderen. Toen het apparaat er nog maar een paar dagen stond, werd de paal door onbekenden rigoureus afge zaagd. Sindsdien is de flitspaal een vande weinige in Zeeuws- Vlaanderen die door vandalen met rust werd gelaten. Tot deze week dus. Bij verpleeghuis Ter Schorre kun je als VERZORGENDE en met de zorgvernieuwing die er plaatsvindt, kun je je ook nog specialiseren en doorgroeien naar functiegroep 40. Doe jezelf niet tekort, stap in de zorg van Ter Schorre. Bel 0115 678910 Advertentie door A. J. Snel Wie aan de kust woont, weet het: zicht op zee zal nooit vervelen. Wie niet behoort tot die gelukkigen, kan dezelfde wijsheid opdoen aan boord van een van de schepen van de Provinciale Stoombootdiensten. Lucht en water doen het decor voortdurend wisselen. De zee is eeuwig in beweging en de schepen waarmee ze wordt beva ren, haast altijd. Vanaf 13 maart volgend jaar is de tunnel onder de Wes- terschelde beschikbaar. Het aantal rei zigers dat de overtocht over water maakt, neemt dan drastisch af. Die wetenschap brengt onwillekeurig deregels in gedachten die een onbeken de en dus niet beminde poëet op voor hand aan de muze ontfutselde: 'Toen de veerman was verdwenen, werd de hemel van beton; Rubicon min horizon, loant het volk wil brood en stenen'. Zolang, op weg naar de overkant, de hemel nog niet van beton is, gaan de schepen heen en weer en dat is lang niet zo saai als drs. P. de luisteraar met zijn lied over het veer probeert wijs te ma ken. Dat komt, er zijn niet alleen de luchten en golven, schepen en zeevo gels; er zijn, aan boord, ook mensen. En die praten. Wie zich tussen hen begeeft en luistert naar de flarden van gesprek ken, verzamelt veel stof tot nadenken. Die middag in de tweede helft van au gustus gaan we aan boord, als voetgan ger. Een beetje beduusd kijken we naar het kaartje van €1,-, waarop het bevel is afgedrukt: 'Plaats deze zijde van het kaartje goed leesbaar achter uw voor ruit'. Rare jongens, daar bij de PSD. Waar halen we zo gauw een voorruit vandaan? Nou ja, er komt niemand controleren, en ongehinderd nemen we plaats tussen de talrijke medereizigers. Hart We luisteren ongegeneerd af. Daar zijn in onze directe nabijheid twee vracht wagenchauffeurs van wie er een op zijn arm een hart met pijl heeft laten tatoe ëren met daarbij de naam Els. Er is een man van even vijftig met een hoed, die wordt gesecondeerd door twee dames. Er is een Belgisch stel en er is, zo te zien, een gezin: vader, moeder en een klein jongetje dat niet naar de naam Joop luistert, maar blijkbaar wel zo heet. En I dan zijn er twee verliefden van rond de twintig. Zij praten niet, maar laten, te gen de railing gedrukt, een stuk kauw gom van mond tot mond gaan. Zij maakt er tussendoor een bel van die ze laat klappen en hij neemt daarna het snoepgoed over, neemt de smaak aan dachtig in zich op en duwt het met zijn tong terug in haar mond. Enzovoort. Wat kan de liefde toch lekker zijn. We doen of we de amoureuze uitwisse- Mensen genieten van de zeewind op de veerboot Vlissingen-Breskens. ling met zien en horen de vrachtwagen chauffeur met tattoo zeggen: „Heb ik vanmorgen mooi dik twee uur staan wachten op een boer. Ik kwam zijn aardappels halen voor de fabriek, maar hij had niks, noppes, nada voorbereid. Alle stenen en rotzooi moesten er nog uitgesorteerd worden. Komt er op een gegeven moment een oud mannetje langs, die zomaar wilde helpen. Gaat die boer koffiedrinken. Ik denk 'het zijn j ouw aardappels en mijn dag raakt toch wel om'. Maar evengoed." De vrouwelijke helft van het Belgische foto Dirk-Jan Gjeltema stel kijkt naar de vlotte gang van zaken rond het veer en roept bewonderend: „Debarquement, embarquement et zjuut". De chauffeur: „De ouwe directeur deed nooit moeilijk, maar zijn zoon, daar valt niet mee te praten. Die jongen heeft economie gestudeerd of zoiets. Vreselijk. Een zeikerd... En maar jagen en naar niks luisteren en nergens ver stand van hebben. Echt, nada, naks." D e vrouw vanhetgezinnetjetegenhaar man: „Dat gaat niet met die rugzak en dan Joop ook nog op je schouders. Zo meteen laat j e hem vallen en dan weet j e het wel." Joop: „Auto, auto, auto." Zijn vader: „Nee Joop, nog een paar mi nuutjes, dan gaan we weer naar de au to." Zijn moeder: „Misschien kunnen we beter meteen maar naar de auto gaan." Joop: „Auto, auto, auto." De man met de twee dames: „Mijn dochter houdt er helemaal niet van ja ren op één plek te blijven zitten en dan maar vanzelf promotie maken. De af gelopen vijf jaar is ze al vier keer van school veranderd. Ze wilden haar best graag houden, maar ze is gewoon niet honkvast. Dat heeft ze misschien wel een beetje van mij, dat ongedurige." De chauffeur: „Naar Zwolle moest ik, dat was dus nog een kolere eind rijden jongen. Maar wat moet je anders. De boterhammen met pindakaas worden niet gratis in je brievenbus geschoven. Dat zei mijn vader altijd; zoiets onthou je. Hij zat in het vee." De man met de twee vrouwen: „Nou denkt ze eraan om iets aan ontwikke lingshulp te gaan doen. Op de school waar ze op het moment lesgeeft, is het weer hetzelfde liedje. Wie blijft han gen, komt wel hogerop. Maar zij steekt zo niet in elkaar. Het zal wel ergens in Afrika worden. Daar kunnen ze zo'n meid natuurlijk heel goed gebruiken". Joop: „Auto, auto." Zijn vader: „Nou hou je je kop Joop, of ik zet je neer." Zijn moeder: „Zét hem dan neer. Ik zeg toch, dat gaat zo niet met ook nog je rugzak." De chauffeur: „Op zijn best heb ik nog tien jaar te gaan. Ik zou niet weten wat ik nog zou veranderen. Alleen met die jonge baas, dat is echt niks, naks." Joop: „Auto, auto." Zijn moeder: „Waar staat dat kreng trouwens. Vinden we die nog terug pap." Een niet eerder opgemerkte, plotseling opduikende Duitse: „Ah, wir sind schon da." Zo is het. Twintig minuten zijn gevlo gen zonder een moment van verveling. Niet razendsnel, maar de reiziger hoort nog eens wat. Dat zien we die jongens van de tunnel nog niet organiseren. Lekker en toch afvallen lijkt een onmogelijke combinatie, maar met de caloriearme 12 uurtje repen van Weight Care gaan die twee perfect samen. Ze zijn er n liefst 7 overheerlijke smaken: pmda-noga, choco crisp, banaan, muesli-honing, vruchten, abrikoos-citroen en bosvruchten. De 12 uurtjes bevatten slechts ca. 220 calorieën en alles wat u per maaltijd nodig heeft. Deze gezonde maaltijdvervangende repen zijn per twee repen (=2 maaltijden) verpakt Ze zijn ook handig voor op kantoor of onderweg. DMo rubriek is opgenomen In alle regionale dagbladen van NRp Dagbladen (oplage 2.1 miljoen ex,) Moor informatie omwil: inloowNRp.nl p.v.v, Nieuws getipt voor ii Anderen verwijten hem on gebreidelde nieuwsgierig heid en roddelarij, zelf vindt hij zich gewoon zeer geïnte resseerd in het welbevinden van de medemens. En daar maakt hij dan anderen weer graag deelgenoot van. Op een personeelsfeestje za gen collega's hemvan groepje naar groepje trekken om nieuwtjes uit te wisselen. Hij toonde zich zeer verbaasd dat zij nog niet op de hoogte waren van enkele recente ontwikkelingen binnen het bedrijf. „Dat gaat als een lo pend vuurtje rond, hoor", stamelde hij. Toen hij zich naar een vol gend groepje begaf, mompel de één der achterblijvers: „Inderdaad, daar loopt het vuurtje."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 41