Irritatie over krant daklozen 5 i PZC 350.000 kinderen blijven de hele zomer thuis Therapeute neemt cliënten mee op reis www.pzc.nl/telefoongids LATEN JE NIET LOS. V STARTPROBL Giro 860 .14 Middelburg doet onderzoek lezers schrijven Cultuurhuis weekenddiensten Zomerconcert Jantje Beton stuurt ze graag op vakantie. Helpt u? Jantje: Beton Hij speelt liever cricket jaff e www.pzc.nl/recepten MOEDER (WORDEN)? Hersenstichting Nederland vrijdag 23 augustus 2002 doorValeska Nastaly VLISSINGEN - Het 'bedelge- drag' van enkele verkopers van het straatkrantje het Daklozen- woord is op Walcheren niet in goede aarde gevallen. Het Brus selse krantje, dat half-Fransta- ligen half-Nederlandstalig is, is sinds drie jaar in Nederland te koop. De gemeente Middelburg is onlangs een onderzoek be gonnen naar de herkomst van het krantje. „Voor zover ik weet, hebben de verkopers geen toe stemming om hun krant hier te verkopen", zegt J. Palm van de gemeente Middelburg. Het onderzoek is niet eenvou dig. We hebben er geen grip op, want de verkopers staan telkens agens anders", verklaart Palm. De medewerkster Concernbe leid heeft naar aanleiding van klachten over opdringerigheid van de verkopers het onderzoek naar het blad gestart. Palm heeft de uitgever van Het Dak lozenwoord nog niet kunnen be reiken. Tegenpool Volgens de medewerkers van het Nederlandse daklozenblad Straatmagazine, een volwassen tegenpool van de straatkrant, gebeurt de verkoop van Het Daklozenwoord niet helemaal eerlijk. Hoofdredacteur van Straatmagazine, S. de Kramer, zegt dat de prijs van de krant telkens varieert. „Er zijn ver schillende exemplaren op de markt. De prijs verschilt per verkoper, maar het gemiddelde ligt op anderhalve euro. Ons blad heeft de vaste prijs van één eUTo twintig." De Kramer zegt dat zijn verko pers last hebben van de verko pers van de concurrent. „Men sen zien in eerste instantie het verschil niet tussen de bladen. Onze verkopers worden ge schaad door het gedrag van de mensen van Het Daklozen- woord. De verkopers van Straatmagazine doen niet aan bedelgedrag, die van Het Dak lozenwoord wel." De distributeur van Straatma gazine in Vlissingen, R. Wolf, omschrijft Het Daklozenwoord als een nepkrantje. „Inhoude lijk heeft het helemaal niets met daklozen te maken. Er staat wel telkens boven elke pagina dat het over daklozen gaat. Als je dan gaat lezen is het gewoon re clame voor een museumexposi tie of een aantal videofilms. Het Straatmagazine is echt een krantje van en voor daklozen, met een professionele redactie erachter", aldus Wolf. De uitgever van Het Daklozen woord, VZW 'Les SDF vouspar ient' in Brussel, is zich van geen kwaad bewust. Een medewer ker van het blad, meneer Voisil, beweert dat zijn krant legaal wordt verkocht en weet niets van klachten. Hij geeft wel toe dat zijn krant inhoudelijk niet zoveel voorstelt. „Wij krijgen onze kopij van klanten en ver kopers aangeleverd. Het is het zelfde systeem als bij Straatma gazine. Een deel van het aankoopbedrag is voor de dak loze verkoper. Wij worden er zelf niet rijker van." Gerucht Het gerucht, dat de verkopers van Het Daklozenwoord ille gaal in België zouden verblij ven, wijst Voisil van de hand. „Ik ken alle verkopers. Het zijn er dertig, waarvan twintig in Nederland verkopen." Rita Hilhorst uit Zierikzee is geïnspireerd door de methode van de Amerikaanse Brandon Bays. door Andrea Bolle ZIERIKZEE - Rita Hilhorst uit Zierikzee houdt sessies voor mensen met lichamelijke en geestelijke problemen. Ze behandelt pa tiënten volgens een methode die ze 'De he lende reis' noemt, de Nederlandse versie van 'The Journey' van de Amerikaanse the rapeut Brandon Bays. Hilhorst is een van de eersten die de therapie van Bays in Neder land toepast. De methode van Brandon Bays moet vol gens Hilhorst nog doorbrekeninNederland, maar heeft in Amerika, Groot-Brittanniëen Australië al duizenden mensen genezen. Hilhorst heeft al zo'n honderd cliënten over de vloer gehad. „Nu ik het zelf doe, zie ik hoeveel baat mensen erbij hebben. Ze reizen als het ware door hun eigen zwakheden en leren uiteindelijk hun positieve krachten kennen", zegt ze. De van oorsprong Amsterdamse is al 22 jaar pedagoog en psychotherapeut. Sinds vijf tien jaar geeft ze ook meditatielessen. De helende reis is volgens Hilhorst een combi natie van die drie disciplines, maar net iets anders. Tijdens haar verblijf in Zuid-Afrika van september 2000 tot november 2001 kwam ze in aanraking met de methode van Brandon Bays. Daar nam ze de methode over en zette het werk na haar terugkomst in Nederland voort. Sinds vier maanden woont ze in Zie rikzee, waar ze een speciale ruimte heeft in gericht voor haar sessies, die vrijwel altijd éénmalig zijn en anderhalf uur duren. Vol gens Hilhorst is er maar één sessie nodig, omdat de patiënten vervolgens zelf aan de slag kunnen. Onderdeel van de sessie is de zogeheten 'kampvuurprocedure', waarin de cliënt een imaginair gesprek aangaat met een persoon waar ze problemen mee heb ben Volgens Hilhorst hoef t ze alleen de vra gen te stellen en komt de cliënt zelf met de antwoorden. „Vaak weten ze wel hoe die personen reageren, maar is het te diep weg gestopt", zegt ze. - Ook lichamelijke problemen kunnen vol gens de Zierikzeese opgelost worden met de methode. „Negatieve emotie blijft niet al leen in je hoofd zitten, maar heeft ook haar weerslag op je organen: Hartklachten, tu moren, huidirritaties. Eén van mijn cliënten had terminale longkanker en die is genezen. Ik wil niet zeggen dat dat alleen door 'de he lende reis' is gebeurd, maar de mate waarin iemand geneest is afhankelijk van de zelf werkzaamheid van de cliënt." Jomanda Het medium Jomanda is volgens Hilhorst totaal niet te vergelijken haar methode, want zij praat met haar cliënten. „Dit is psychologie en dat heeft niks met Jomanda te maken." Volgens haar kan de nieuwe me thode goed naast de reguliere gezondheids zorg bestaan. „Er zijn zelfs artsen in Ameri ka die in opleiding zijn bij Brandon Bays. In Nederland is het ook in opmars. In novem ber komt ze naar Nederland en zal het ook hier aanslaan." Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op in de PZC vers nen redactionele berichten, artikelen of commentaren. De react" °t" beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent niet dat 'd redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijft Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen word niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden D dactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten Ove^ weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. r®fr huis, dat onderdak zou kunnen bieden aan brandweer, am bulance, theater/poppódium" congreszaal,cultuurhuis.rouw' centrum, (weg)restaurant en multifunctionele ruimte zou op die plaats niet misstaan, De lo catie heeft een perfecte bereik baarheid voor alle inwoners van Schouwen-Duiveland, zeker nadat de nieuw te realiseren ro tonde is voltooid, en een zeer ruime mogelijkheid tothetcreë- ren van voldoende parkeergele genheid. Een samenvoeging zal zeker ook tot kostenbesparin- gen leiden, onder meer door uit wisseling van personeel en, bij- 1 voorbeeld, het samen laten gaan van de brandweerkorpsen van Zierikzee en Kerkwerve. De vrijkomende locaties kunnen door het grondbedrijf van dege- meente worden ontwikkeld voor woningbouw, wat een ba sis zou kunnen zijn voor de fi nanciering van dit plan, Len Lagendijk Scheepstimmerdijk 12 Zierikzee Wanneer gaat het inzicht dagen dat Zierikzee een centrumge meente is en dat voorzieningen- nut moeten hebben en bereik baar moeten zijn voor de hele gemeenschap Schouwen-Dui veland? De discussies cultuur huis, theater, poppodium, brandweer, ambulance en dis cotheek zijn te veel versnipperd en gericht op het plaatselijke belang. Het wordt tijd dat een visie wordt gevormd die verder kijkt dan enkel de voordelen voor Zierikzee. Alle voornoem de instellingen en diensten zou den kunnen en moeten worden samengevoegd op een goed be reikbare centrale locatie, bij voorbeeld de driehoek Nieuwe Kooiweg-Zandweg. Het 'water gebouw' komt op termijn te koop en heeft met het achterge legen gebied de potentie om te worden ingericht als voorzie ningencentrum. Een echt multi functioneel gebouw, gebouwd in harmonie met het gemeente foto Pieter Honhoff 24 en 25 augustus 2002 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 SCHOUWEN-DUIVELAND Huisartsen: Zierikzee, vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: A. Speelman, Zierikzee, tel. (0111) 412080. Spreekuur van 11.00-11.30 uur. Schouwen-Westhoek en Brouwers haven, zat. 08.00-zon. 08.00 uur: zon. 08.00-ma. 08.00 uur: J. L. Flach en S. W. H. M. Simons, J. van Renesseweg 6, Renesse, tel. (0111) 461280. GOES - In de serie zomercon- certen in de Grote of Maria Magdalenakerk in Goes geeft de Friese organist Dirk Donker morgen een concert. Het orgelconcert begint om 20.00 uur. Spreekuur van 11.30-12.00 uur en van 16.30-17.00 uur. Bruinisse, Nieuwerkerk en Oosterland, vrij. 17.00-ma. 08.00 uur: A. Dorrestein, Dorpsweg 5, Bruinisse, te! (0111)482120. Tandartsen: H. A. Boom- de Keizer, Westerbanweg l 14, Burgh-Haamstede, (0111) 653103. Spreekuur 16.30-17.30 uur. Apotheken: Apotheek "Zierikzee", Dam 18,tel.(0111) 412906, geopend za. van 09.00-12.30 uur en van 16.30 -17.30 uur. Zo. van 12.00- 12.30 uur en 18.00-18.30 uur. Oosterschelde Thuiszorg: Dierenartsen: Weekenddienstartsen Schouwen-Dui- veland voor spoedgevallen bereikbaar via telefoon 412180. Spoedgevallen spreekuur gezelschapsdieren zaterdag 13.00-13.30 uur, Grevelingenstraat17te Zierikzee. Jantje Beton vindt het heel belangrijk dat kinderen in hun vrije tijd spelen. Wanneer kinde ren spelen, hebben ze niet alleen op het moment zelf veel plezier maar doen ze ook nog eens aller lei indrukken en ervaringen op die goed zijn voor hun ontwikke ling. Op die manier wil Jantje Beton ze voorbereiden op een ac tieve deelname aan onze samen leving. Wanneer kinderen samen spelen, leren ze samenleven! Jaarlijks steunt Jantje Beton hon derden projecten. Eén van deze proecten willen wij nu het zomer vakantie is, graag extra aandacht geven. Kindervakanties? Zo'n 350.000 kinderen kunnen er alleen maar van dromen Wellicht kijken uw (kleinkinde ren altijd erg uit naar de zomer vakantie. Logisch, want niet al leen zijn ze vrij van school, ze gaan ook nog op vakantie! Maar wist u dat er jaarlijks zo'n 350.000 -kinderen de hele zomer thuis zit ten? Omdat er bijvoorbeeld thuis geen geld is om op vakantie te gaan. Speciaal voor hen betaalt Jantje Beton kindervakanties. Een kindervakantie kan heel belangrijk zijn Zo kon Jimmy, die na de scheiding van zijn ouders in een Blijf-van- mijn-Lijfhuis verbleef, toch nog op vakantie. Hij vertelt: "Het vakantiekamp was een plek voor mij om te ontsnappen aan de rot situatie waarin ik zat. Op zo'n kamp kon ik dan gewoon weer lekker een balletje trappen of met andere kinderen spelen. Din gen die ik in het dagelijks leven niet kon doen. Ik keek er het hele jaar naar uit en nog steeds be waar ik mooie herinneringen aan deze vakanties." Inmiddels is Jim my een aantal keren zelf als vrij williger mee geweest. Hij weet als geen ander hoe belangrijk deze vakanties voor kinderen zijn. Help mee! Help Jantje Beton om zoveel mo gelijk kinderen op vakantie te kunnen laten gaan. Dit kunt u doen met een éénmalige bijdrage of door donateur te worden van Jantje Beton. Bel voor meer infor matie (030) 244 70 00 of via e- mail: info@jeugdfonds.nl. Of do neer direct een bedrag op giro 1247 ten name van Jantje Beton, onder vermelding van kinderva kanties. Namens alle kinderen: hartelijk bedankt! Postbus 85233, 3508 AE Utrecht (030) 244 70 00 www.jeugdfonds.nl "Je kind zal het maar hebben!" Een hersenaandoening bij kinderen is heel ingrijpend. Voor kind en ouders Daarom wil de Hersenstichting Nederland investeren in snellere diagnostiek en betere behandeling voor aangeboren hersenaandoeningen bij kinderen We doen jt&xy dat door het financieren van wetenschappelijk onderzoek en KBF: i het geven van voorlichting. Geef daarom gul. Hersenstichting Nederland KcuHovttiraH 10 JS1ICO s Giro 860 'Eerst was het drie keer in de week fitness. Nu is het drie keer in de week spoelen' Steun deNierstichting. 3 Giro 88.000 J Telefoon: 035-697 80 60 www.nier$tichting.nl NIERSTICHTING SSI Nuttig en nodig a Helaas onbezorgd spelen kan hij met. Net als miljoenen andere kinderen m India. Terre des Hommes biedt kinderen onderwijs gezondheids zorg en sport en spel En daarmee een nieuwe toekomst. Strijd mee voor kinderrechten ui India! giro 25 25 25 o.v.v. India of bel gratis 0800 - 9019 terre des hommes (êc Laat ze weer kind zijn. www.terredeshommes.nl GIRO Alleen op de wereld. De straat als thuis en volledig aan het noodlot over gelaten. Kinderen in Midden-Amerika zonder familie, zwervend op zoek naar warmte en geborgenheid. Jong leven 596890 wereldkansen bieden. Het zijn de weeshuizen van WereldOuders die borg staan voor zorg en ontplooiingskansen. WereldOuders vormen een brug die deze verloren kinderen weer hou- dat ai eindig lijkt voordat het is vast en toekomst geeft. Nood- begonnen. Door middel van opvang, liefde en scholing kunnen we deze weeskinderen zakelijke steun die ons als WereldOuders nooit los laat. U toch ook niet! WERELBfc)UDHRS WereldOuders, voorheen Stichting Onze Kleine Weeskinderen. Achterom 152, 1211 PD Hilversum Telefoon: 035 626 4578 Fax: 035 626 4579 É-mail: info@wereldouders.nl ww .wereldouders.nl DeV/esterscheWe VITftALVOORVOGaS f^ssS Als we nu niets doen, raakt de kluut zijn thuis kwijt De Westerschelde: leefgebied van de kluut en vele andere kustvogels. Scheepvaart en industrie bedreigen dit unieke gebied. Daarom hebben de vogels u hard nodigl Draag bij aan het behoud van een vogelrijke Westerschelde. GIRO 65 65 00. Telefoon 030-693 77 77 Vogelbescherming NEDERLAND /ogelbescherming.nl Stop dan met roken Ben je moeder of wil je moeder worden? Stop dan j met roken. Het is slecht voor jezelf en voor je (onge- boren) kind. Dit zijn de feiten: Roken kan tot verminderde vruchtbaarheid leiden. Roken is zowel voor, tijdens als na de zwangerschap schadelijk. Rokende zwangere vrouwen hebben meer kans op een miskraam of een vroeggeboorte. Het geboortegewicht van baby's van rokende moe ders is gemiddeld 250 gram lager. Ook vergroot roken tijdens de zwangerschap de kans op lucht weginfecties en wiegendood in het eerste levensjaar. Kanker en jonge vrouwen In het jaar van "Jongeren en Kanker" lanceren de Nederlandse Kankerbestrijding/ KWF en Defacto de campagne Stoppen met roken, speciaal voor jonge vrouwen tussen de 25 en 35 jaar. Meer informatie over stoppen met roken? Bel met Defacto: 0900 - 9390 0,22 0,10 p/m) IDE FACTO NEDERLANDSE KANKERBESTRIJDING Sommige kinderen hebben een minder gelukkige start in hun leven. Bijvoor beeld omdat ze te vroeg geboren zijn. Dat kan leiden tot hersenaandoeningen. Ook in de loop van hun kinderleven. Voorbeelden zijn: autisme. ADHD, dyslexie. Gilles de la Tourette. De Hersenstichting Nederland finan ciert wetenschappelijk onderzoek om hersenaandoeningen bij kinderen te voorkomen ofte genezen. Ook voorlichting krijgt veel aandacht. Uw steun is daarbij nodig. Geef daarom gul. Korte Houtstraat 10,2511 CD 's-Gravenhage - 070 - 360.48.16 - www.hersenstichting.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 36