Wedstrijd ploegen PJZ afgelast PZC Zierikzeeënaar ruimt Russisch afval Deltapaviljoen voldeed aan eisen 114 P sliste» Ziekenhuis Zierikzee wil snel duidelijkheid NBB werkt niet mee aan Noord-Bevelands raadsprogramma Middelburg verwerpt advies explosieven Geen animo voor vijftigste editie Zomerconcert agenda weekenddiensten Kaalslag lezers schrijven Dorsen vrijdag 23 augustus 2002 door Rosalie Buizer THOLEN - De jaarlijkse ploeg- wedstrijd die de Plattelands Jongeren Zuid (PJZ) Tholen en Sint Philipsland morgen wilden houden, is afgelast. Er hadden zich te weinig deelnemers aan gemeld. De ploegwedstrijden op Tholen van PJZ zouden dit jaar voor de vijftigste keer worden gehou den. Om dit jubileum luister bij te zetten schreef de organisatie alle oud-ploegers en oud-jury- leden uit de periode 1952 tot 2001 aan om het evenement bij te wonen. Niemand reageerde echter op de uitnodiging. ,,Dat hadden we niet verwacht", zegt Arjen Zandijk, mede-organis- tor van de wedstrijden. ,,Maar er is gewoon totaal geen interes se meer voor ploegwedstrijden. Dat de oud-ploegers het mas saal laten afweten is een domper voor de organisatie. De bedoe ling was juist meer jongeren aan te trekken voor de wedstrijd. De oud-ploegers moesten de jeugd weer enthousiast maken. De laatste jaren liep het aantal deelnemers flink terug. Vijftien jaar geleden waren er nog meer dan vijftien deelnemers, terwijl vorig jaar maar vijf ploegers meededen. Desinteresse Volgens Zandijk is het teruglo pende aantal te wijten aan de desinteresse van jongeren voor het ploegen. „Een ploegwed- strijd is geen sensatiesport, maar een precisiesport. Dit trekt de jongeren gewoon niet GOES - In de serie zomercon- certen in de Grote of Maria Magdalenakerk in Goes geeft morgen de Friese organist Dirk Donker een concert. Hij is orga nist van de Grote of Martinikerk in Sneek en maakt concertrei zen door Europa, de VS en Au stralië. Donker speelt werken van Buxtehude, Mendelssohn en Vierne. Het concert begint om 20.00 uur. 1 STREEKACTIVITEITEN BERGEN OP ZOOM - Gertrudiskerk, 13.00-16.00 uur: Torenbeklimming; 13.00-16.30 uur: Bezichtiging monumen ten; Theodorushaven, 14.00 uur: Rond vaart overZoommeer; 16.10 uur: Afvaart enkele reis naar Tholen; Gedempte Ha ven, 14.00 uur: International Petanque- toernooi; COC-Café, 22.00 uur: Vrijdag avondcafé, GOES - Leger des Heils, Leliestraat 24, 9.00-12.00 uur: Verkoop kleding en meu belen tbv maatschappelijke dienstverle ning; KRUININGEN Ons Dorpshuis, 13.00- 17.00 uur: Biljartclub senioren; YERSEKE - Dreef en Kerkplein, 08.00- 13.00 uur: Weekmarkt; Prinses Beatrix- haven, 13.30 uur: Vertrek rondvaart op de Oosterschelde; Zorgcentrum Vrede- lust, 14.30 uur: Bingo. meer aan. Zij doen liever mee met een trekkertrekwedstrijd of een trekkersprint." Ook speelt mee dat er niet veel boerenzonen meer meewerken op het boerenbedrijf. Zandijk: „Vroeger ging een boerenzoon na de lts werken op het bedrijf. Nu gaan zij allemaal studeren en op zichzelf wonen. Alleen in het weekeinde helpen zij nog mee, maar dan hebben ze echt te weinig ervaring om mee te doen aan een ploegwedstrijd." Freek Boudeling is een van de weinigen die zich wel aanmeld den voor de wedstrijd op Tho len. De meervoudig kampioen vindt het jammer dat de wed strijden zo in het slop zijn ge raakt. „Ik doe al vanaf 1989 mee en het is echt zonde dat het niet doorgaat. Ik vind wedstrijden als deze zeker belangrijk. Tij dens de wedstrijd leer je goed om te gaan met de machine. Om dat je meer tijd hebt voor het ploegen, kun je veel aandacht besteden aan het goed afstellen van de ploeg. Dat kun je dan weer gebruiken voor het werk op je eigen land." ZIERIKZEE - Tijdens je vakan tie twee weken afval ruimen op een eiland in het Baikalmeer in het Zuiden van Siberië. En alle (reis)kosten zelf betalen ook. Tim Broer uit Zierikzee is net te rug van deze onderneming. Twee weken lang heeft hij tallo ze zakken afval bij elkaar ge raapt. „Ik snap niet dat daar geen ondernemer instapt: alleen al aan oud ijzer ligt daar voor een kapitaal." Samen met vier andere Neder landers tekende Tim Broer, in het dagelijks leven financieel adviseur bij een bank, dit voor jaar in op een schoonmaakactie van Greenpeace Rusland bij het Baikalmeer. Het Baikalmeer in Zuid-Oost-Siberië is het groot ste (35.000 vierkante kilometer), diepste (1800 meter) en koudste zoetwatermeer op aarde. Het staat bekend om zijn bijzondere dierenwereld. Zo'n 750 soorten komen uitsluitend daar voor. Samen met Duitsers, Italianen, een enkele Amerikaan en Rus sen zouden de vijf Nederlanders een flink stuk terrein ontdoen van al het afval. Dit is in de loop der jaren achtergelaten door de lokale bevolking en de 40.000 toeristen die jaarlijks het eiland bezoeken. „Er is wel een officiële vuilstort, maar de enige weg er naartoe lag bezaaid met glas en spij kers", vertelt Broer. „Die heb ben we dus ook helemaal schoongemaakt. Dode dieren Greenpeace Rusland wilde met de actie bij de bevolking en de (lokale) overheden de aandacht vestigen op de gigantische ver vuiling die daar dagelijks plaatsvindt. „Het lijkt er op dat de mensen een schoon plekje zoeken om hun zooi te dumpen" vertelt Broer. „Overal langs de kust waar de mensen wonen, ligt het afval verspreid. In twee dagen hadden de 45 vrij willigers twee volle vuilniswa gens bij elkaar geraapt en zo ging het twee weken lang door. Alles moest weg, tot het kleinste scherfje of plastic dopje. Het was zwaar werk en vies, er lagen ook dode dieren. „We hebben het afval zo moge lijk gescheiden. Drie soorten plastic en het blik konden naar de recycling. Maar glas niet, want ze hebben in Rusland geen glasrecyclingfabriek." Terwijl de deelnemers werkten, leidde Greenpeace Rusland bestuur ders rond en sprak met de diver se media. De bevolking van het nabijgele gen dorpje werd betrokken bij het schoonmaken en ook toeris ten boden hun hulp aan, be schaamd als ze waren dat buitenlanders hun troep op kwamen ruimen. De gouverneur is voor en na de actie op bezoek geweest en kon zijn ogen niet geloven. „De au toriteiten hebben altijd gezegd dat de vervuiling te groot was. Wij hebben bewezen dat het op te ruimen valt." Ook in Irkoetsk is actie gevoerd en dat haalde het journaal. „Ik denk dat we zinvol werk ver richt hebben. De mentaliteits verandering zal niet snel gaan, maar we hebben de mensen aan het denken gezet en dat is het begin. Daar wil ik graag aan meewerken." Vrijwilligers aan het werk bij het Baikalmeer in Rusland. -r" -ovr foto Tim Broer 24 en 25 augustus 2002 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen: Goes/Kloetïnge Patiënten huisartsen Huysman, Posthumus, Joosse, Slager, van Straalen en v.d. Werff, vrij. 18.00- zon. 19,00 uur: J.J. van Straalen, Van Dusseldorpstraat 3, Goes, tel.(0113)272005 Spreekuur 10.00-10.30 en 17.00-17.30 Patiënten huisartsen Kooiman, Oort- man. Rijken, Schmeitz, Schruer, Van der Stoep en Thijssen, vrij. 17.00-zat. 19.00 uur: D. W, Thijssen, Heernisseweg 87, Goes, tel.(0113)215003. zat. 19.00-zon. 19.00 uur: M. J. Kooiman, van Hogendorplaan 6, Goes, tel.(0113)214450. Spreekuur 10.00-10.30 en 17.00-17.30 uur. Wolphaartsdijk,'s-H. Arendskerke, Hein- kenszand.Nieuwdorp, vrij. 17.30-ma. 08.00 uur: J.J. Harten en A.M.A. Harten-Heilig, Cla ras Pad 12, Heinkenszand, tel. (0113) 561234. Heinkenszand e. o.vrij. 17.30-ma. 08.30 uur: J. A. Fortrie, Zangvogelstraat 86, Hein kenszand, tel. (0113) 563074 Hansweert, Schore, Yerseke en Kruinin- gen, vrij. 18.00-zon. 22 00 uur: L. Breukers, Hansweert, tel. (0113) 381344. Spreekuur 11.00-11.15 en 17.00-17.15 Krabbendijke, Waarde en Rilland-Bath, vrij. 19.00-zon. 22.00 uur: Praktijk Krabbendijke, tel. (0113) 501444, Spreekuur 11.00-11.15 en 17.00-17.15 Driewegen, Borssele, Hoedekenskerke, 's-Gravenpolder, Ovezande, 's-Heeren- hoek: D. v.d. Tempel, 's-Gravenpolder, tel. (0113)311747. Kapelle en Wemeldinge, vrij. 18.00-zon 23.00 uur J. A. de Jong, Kapelle. tel. (0113) 341290. Spreekuur 11.00-11.15 en 17.00-17.15 Noord-Beveland: Kortgene, Colïjns- plaat. Kamperland en Wissenkerke: B J H. Hasken. Kamperland, tel. (0113) 371338 en G. van Delft, Colijnsplaat, tel. (0113) 695304. Spreekuur 11.00-11.30 uur. Tandartsen: Noord- en Zuid-Beveland: G.J.A. Tuyl, Kastanjestraat 307, Goes, tel. 0113-216374. Spreekuur 10.00-11.00 uur. Tandartsen de Pijfers: uitsluitend voor patiënten van tandartsen Houg, Koster, Smit en de Wit tel. (0113) 220034. Apotheken: Weekenddienst zat. 10.00-18.00, zon. 10.00 -12.00 en 16.00 -18.00 uur: Apo theek de Pijlers, v. Dusseldorpstraat 1, Goes, tel. (0113) 227104, De avond- en nachtdiensten worden ver zorgd door De Zeeuwse Apotheek, Sta tionspark 35, tel. (0113) 270620. Dierenartsen: Goes, 's Gravenpolder, Kapelle, Kruinin- gen en Krabbendijke: B.J. Boer, tel.(0113)313050. Goes, Heinkenszand en Noord-Beve land: P.C. Stokman, 's Gravenpolderseweg 39, Goes, tel (0113)213419. Praktijk voor gezelschapsdieren, L. Huis- kes-Cornelisse en M. Berrevoets, Molen laan 24, Yerseke, tel. 0113 572756. Spreekuur zat. 9 30-10 uur. Wijkverpleging: Oosterschelde Thuiszorg. Voor geheel Noord- en Zuid-Beveland, Schouwen- Dui veland, Tholen en St. Philipsland via tel (0113) 249111. Stichting Thuiszorg Nederland via tel. (0113) 229003. Verloskundige Maatschap Goes, vrij. 20.00-zon. 20.00 uur: M. Verschelling, tel. 0113 224099 Bij geen gehoor via alarmcentrale Vlissingen, 0118414444. Tholen en St. Philipsland Huisartsen: Voor geheel Tholen van vrijdag 17.00 tot maandag 8.00 uur: Huisartsenpraktijk Bergen op Zoom, Pa- raselsuslaan 2, tel. 0164 273855. Tandartsen: Voor geheel Tholen van zat. 08.00-zon. 24.00 uur C. Bruchmann, Grote Kerkstraat 34, Steenbergen, tel. 0167 563780. Spreekuur zat. en zon. van 17 00-17.30 uur. Dierenartsen: Tholen: W. Brons, tel. (0166) 612596. Weekend spreekuur op Kalfsdamseweg 2 te Poort vliet. Zat. van 8.30-9.00 uur en in Tholen van 11.00-12.00 uurop Botermark 10. Oosterschelde Thuiszorg: Tholen en St. Philipsland: Tel. (0113) 249111. door Marcel Modde ZIERIKZEE - Minister Bom- hoff (LPF) van Volksgezondheid moet snel laten weten of hij van plan is het eerder toegezegde extra budget voor het optuigen van het ziekenhuis in Zierikzee ook daadwerkelijk uit te beta len. Blijft die duidelijkheid uit, dan dreigt de heropening van een beperkte verpleegafdeling alsnog aan de neus van het Zweeds Rode Kruisziekenhuis voorbij te gaan. Het dagelijks provinciebestuur laat nog deze week een brief uit gaan, waarin de bewindsman wordt gevraagd om duidelijk heid over of en wanneer hij van plan is met de door zijn voor ganger toegezegde 1,3 miljoen euro per jaar voor Zierikzee over de brug te komen. Dat is gisteren besloten na overleg van wethouder A. van der Wouden van Schouwen-Duiveland en voorzitter J. Broertjes van de Raad van Bestuur van de Stich ting Oosterscheldeziekenhui- zen (SOZ), gevolgd door rugge spraak met gedeputeerde G. de Kok. Broertjes heeft kenbaar ge maakt uiterlijk komend voor jaar de oogheelkundige kliniek op de nu leegstaande tweede verdieping van het Zierikzeese ziekenhuis operationeel te wil len hebben. Omdat voor die dis cipline alle ruimte hard nodig is, wil ook de Raad van Bestuur zo snel mogelijk weten hoe de kan sen zijn voor terugkeer van een beperkte verpleegafdeling. Dat onderdeel uit het basisplan waarvoor de zorginstanties, provincie en gemeente begin dit jaar bij toenmalig minister Borst pleitten, komt in het ge drang wanneer het extra budget uitblijft. De SOZ heeft zelf geen geld om de plannen voor te fi nancieren, zo heeft Broertjes aangegeven. Hij wil uiterlijk in oktober zekerheid. Zoniet, dan hakt de SOZ zelf de knoop door en wordt de hele verdieping in gericht ten behoeve van het oog heelkundig centrum. Buffer De geplande verpleegbedden zijn bedoeld voor patiënten die herstellende zijn van een (niet- risicovolle) operatie. Ook moe ten er in het ziekenhuis een aan tal bedden komen als buffer voor het verpleeghuis Cornelia. Daarnaast gaat het basisplan uit van huisvesting van een huisartsenpost in het zieken huis, moet ook de ambulance dienst onder het zelfde dak wor den gebracht en wordt gedacht aan verdere uitbreiding van de poliklinische faciliteiten in de vorm van fysiotherapie. Van der Wouden: „Op zich ziet het er helemaal niet slecht uit voor Zierikzee. Als de minister maar over de brug komt met dat geld. Zeeland, het ziekenhuis en de zorgverzekeraars hebben hun huiswerk gedaan. Het hele plan is tot op de cent nauwkeu rig doorgerekend. Minister Borst heeft bepaalde toezeggin gen gedaan, dan moet daar nu gewoon uitvoering aan worden gegeven. Wanneer dat ook een beetje snel gebeurt, loopt dat parallel met mijn idee om het ziekenhuis in Zierikzee als ba sisvoorziening tot voorbeeld te laten dienen voor de regio's Goes en Vlissingen in de toe komstige discussie in het kader van de fusieplannen." door Inqrid Huibers WISSENKERKE - De fractie van het Noord-Bevelands Be lang weigert mee te werken aan een raadsprogramma. De overi ge fracties, het CDA, de WD, PvdA en SGP, hebben inmid dels wel hun visie voor de ko mende vier jaar op papier gezet. Dat raadsprogramma wordt donderdag 29 augustus officieel door de raad vastgesteld. Daar na is het de bedoeling dat burge meester en wethouders het stuk verder uitwerken tot een colle geprogramma. Het opstellen van een raadsprogramma is het gevolg van de invoering van het duale stelsel in de gemeentepo litiek, waardoor raad en college wat meer onafhankelijk van el kaar moeten gaan opereren. Volgens NBB-voorman A. Oudshoorn bevat het nu ge schreven raadsprogramma 'ab soluut niks nieuws'. „Het gaat alleen maar over oud beleid dat nog steeds niet is uitgevoerd. En waar het geld dat daarvoor is gereserveerd, gebleven is, weet niemand." Oudshoorn ziet er ondanks zijn kritiek overigens geen been in om zelf met een alternatief raadsprogramma te komen. „Dat haalt toch geen meerder heid, omdat de coalitiepartijen elkaar steevast de hand boven het hoofd houden. En dan ben ik straks dagen bezig met een stuk dat in de prullenbak verdwijnt Accommodaties Het nu opgestelde programma loopt puntsgewijs de verschil lende beleidsterreinen door. Daarbij komt een groot aantal zaken aan bod waarmee in de vorige raadsperiode al een be gin is gemaakt. Zoals het onder zoek naar alle gemeentelijke ac commodaties als dorpshuizen, sportvelden en jeugdsozen. Ook het onderzoek naar de bouw van een eventuele brede school in Kamperland wordt genoemd. Verder passeren de verzelfstan diging van het bestuur van het openbaar onderwijs Noord-Be veland en het instellen van een seniorenraad de revue. Nieuw beleid wil de raad onder meer maken op het gebied van dorpsvernieuwing, de beste ding van de opbrengst van de toeristenbelasting, het meten van de beleidseffecten van ge meentelijke subsidies en de on dersteuning van vrijwilligers werk. De financiële onderbouwing van al deze plannen is niet in het stuk opgenomen. Onlangs werd wel een meerjarenbegroting ge presenteerd waarin de komende vier jaar een tarievenstijging van steeds 5 procent werd afge kondigd. Of dat genoeg is om het nu opgestelde raadsprogramma te kunnen uitvoeren, zal nog moeten worden doorgerekend. Om dergelijk gereken achteraf voortaan te voorkomen, wordt er vanaf volgend j aar anders be groot. Dan wordt gewerkt met een zogenoemde programmabe groting. Daartoe zal de gemeen teraad eind dit jaar met een programma moeten komen, waarop vervolgens de begroting kan worden gebaseerd. De raad komt donderdag 29 au gustus vanaf 19.30 uur bijeen in het gemeentehuis. Overigens doet Boudeling wel gewoon mee aan de Zeeuwse Ploegkampioenschappen in Wilhelminapolder, op zaterdag 31 augustus. Volgend jaar probeert PJZ nog maals de ploegwedstrijden op Tholen voort te zetten. door Marcel Modde NEELTJE JANS - Het Deltapa viljoen van Waterland Neeltje Jans voldeed aan de wettelijke eisen voor veiligheid. Een brandmeldinstallatie noch sprinklers zijn voor een derge lijk complex verplicht, aldus brandweercommandant A. Wil- lemstein van de gemeente Veere. Amper vier weken geleden kreeg Waterland van de ge meente een gebruiksvergun ning nieuwe stijl. Op aangeven van de brandweer waren in het Deltapaviljoen diverse aanpas singen aangebracht om de vei ligheid van bezoekers en perso neel te verbeteren. Daarbij werd geen rekening gehouden met ratten die zich onder de vloer van keuken en restaurant te goed deden aan vrij liggende stroomkabels. Een brandmeld installatie of sprinklersysteem hadden volgens Willemstein kunnen voorkomen dat het en treegebouw volledig in vlam men opging. Verplicht is een dergelijke voorziening voor een complex als het Deltapaviljoen echter niet, legt hij uit. Bepalend is of in een gebouw mensen overnachten. Het Del- tapaviljoen ging na zeven uur 's avonds op slot en was dan verla ten. Een ander criterium is het aantal bouwlagen, in dit geval één. Ook speelt de 'vuurbelas- ting' van een complex een rol. Tevens wordt gekeken naar de verschillende compartimenten binnen het gebouw. Zijn die te groot, dan moeten bouwkundi ge maatregelen worden geno men om te voorkomen dat het vuur zich te gemakkelijk over de hele ruimte kan verspreiden. Dergelijke aanpassingen zijn recent in het Deltapaviljoen uit gevoerd. Overdag De directie van Waterland valt niets te verwijten, stelt de brandweercommandant. Al kan ook hij niet ontkennen dat de si tuatie mogelijk een stuk verve lender had kunnen aflopen, in dien de brand overdag was uitgebroken. Door de aangevre ten draden was zogeheten lek stroom ontstaan, waardoor de isolerende bekleding rond de kabels is gaan smeulen. Daarbii kwam een damp vrij, die zich onder de vloer ging opeenhopen en uiteindelijk ontbrandde Willemstein: „De brandweer wordt in de gemeente Veere vroegtijdig betrokken bij bouw projecten. Dat zal waarschijn lijk ook bij de nieuwbouw van het Deltapaviljoen het geval zijn. Ik zal dan zeker de aanslui ting van een brandmeldinstal latie aanbevelen." Het walvis paviljoen en het Topshuis hebben die voorziening al wel. Knaagdieren Ook ongediertebestrijders zouden vaker bij nieuwbouw projecten moeten worden ge raadpleegd, vindt P. Traas uit Baarland. Hoewel het veelal met een sisser afloopt, zorgen ratten volgens hem zeer regel matig voor gevaarlijke situa ties. „Dat probleem wordt zwaar onderschat." De ratten vanger ziet dat ook in panden van recente datum. Als voor beeld noemt hij het Ooster- scheldeziekenhuis in Goes, waar een collega van hem twee jaar terug in actie moest komen, omdat ratten aan de stroomdra den knabbelden. In dat zelfde jaar brandde in Scherpenisse een varkensboer derij uit, waarbij meer dan tweeduizend dieren het leven lieten. „Er wordt bij de bouw door gaans heel slecht afgedicht Tijdelijke doorgangen voor af voerbuizen, verkeerde borin gen, afdichtdoppen van kruip ruimten die er niet op zitten; dat soort praktijken kom ik bijna i dagelijks tegen. Ratten kunnen zo zonder al te veel moeite bij de stroomleidingen komen." Het standaard inpakken van de ka bels (onder de vloer én op zolder) in afgegoten betonnen vloeren of stalen buizen is vol- j doende veilig, aldus Traas. Een ander probaat middel is een nieuw soort kabel met een vies smaakje. Die methode wordt onder meer toegepast bij zie kenhuizen. Hij betreurt het ook dat Water land geen professioneel bedrijf heeft ingehuurd voor bestrij ding van de ratten. Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op in de PZC versche nen redactionele berichten, artikelen of commentaren. De reactietijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent niet dat de redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijft. Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De re dactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over ge weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. dat behoeden en beschermen. Zo'n stukje rest er nu nog langs de Hogelandseweg tussen Big- gekerke en Krommenhoeke. Het waterschap besluit maar liefst 252 bomen te kappen, met on derbegroeiing (vogels!), voor een vrijliggend fietspad. De ge meente Veere gaat zonder om slag letterlijk 'voor de bijl' Kaprijp, bekende waterschaps formule. Denk aan Vondels uit spraak: „Eeuwig gaat voor je ogenblick." Dieke Vaarzon Morel Weegbreepad 3D Goes Walcheren, de 'tuin van Zee land', wie kent het nog, die ver rukkelijke tuin? Met zijn kron kelende, vaak nog beklinkerde wegen, de oude polder- en zee dijken volgend, de hoge scha duwrijke bomen als een koepel daar overheen. Oude eiken en iepen, maar vooral de prachtige zilvergrijze abelen. De weitjes omzoomd met meidoorn, de bramen, de kamperfoelie, de wilde roosjes van de egelantier. Daartussen verscholen de veelal witte boerderijtjes met groene luiken, en dan plotseling zo'n klein dorp, de kerktoren haast verscholen tussen het geboomte van de oude kastanjes. De inun datie kwam, nauwelijks weer boven water diende herverka veling zich aan. Walcheren nu? Het is zo keurig, zo netjes verdeeld, zulke mooie rechte hoofd(snel)wegen, keuri ge al even rechte fietspaden daarnaast. De dorpen eindeloos uitgebreid met nieuwbouw. As je het ene dorp uitrijdt, ben je al bijna weer in het volgende. De steden 'verstedelijkt'. Elk vroe ger mooi plekje is nu een uitge breide camping. De 'tuin' van eens is een aangeharkt gazon geworden, zonder verrassingen. Nee, de tijd van vroeger terug halen kunnen wij niet, dat is een illusie. Wat wij wél kunnen doen is met open oog en het besef van nü ons realiseren wat er nog rest op Walcheren aan cultuurhistorisch landschap en Een onderschrift bij een foto dient ter verduidelijking en be hoort juist te zijn (PZC, 20-8). Van weven is geen sprake, baan tjes trekken zou kunnen. De ak kerbouwer in kwestie zit hoogstwaarschijnlijk in de trekker, in de combine die geen combine is maar een maaidorser zit de loonwerker. De combine- maaien, dorsen en stro persen- rijdt al jaren niet meer over de veldende stropers ervan ging te vaak kapot, dan stond de ma chine stil. En kwam dus de maaidorser, steeds groter, die legt na maaien en dorsen het stro keurig op rijtjes. Een aparte balenpers, achter de trekker pikt het stro op en perst erbaleE van. B.Ten Langevieleièa Ellewoutsdifi door Ron Magnée MIDDELBURG - De gemeente Middelburg moet in het sta tionsgebied uiterst behoedzaam te werk gaan. Dat is het advies dat een gespe cialiseerd bureau de gemeente heeft gegeven. Middelburg heeft het adviesbureau zelf in handen genomen. Maar on danks het rapport gaat de ge meente gewoon door met gra ven. Het bureau vindt dat het sta tionsgebied voorzichtig moet worden afgegraven met een be veiligde kraan. De grond moei vervolgens goed worden beke ken voordat hij wordt afge voerd onder leiding van een ex- plosievendeskundige. De gemeente wil van deze con- clusies niets weten. Kern vei het betoog van wethouder - Bruinooge en burgemeester J Schouwenaar is dat in het on derzochte gebied geen enkel spoor van explosieven is gevon den. Daarnaast spelen financie- 1 e overwegingen mee in de keuze om door te gaan met bouwen Elke dag vertraging kost de gej meente tien- k vijftienduizenfl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 32