Niemand kan tippen aan Babijn PZC Andries Minderhoud is dicht bij derde eindzege De Frel kanshebber voor dressuurtitel Natanja Lokerse klaar voor het NK Dubbel succes voor Sjaco Nieuwenhuyze 19 Terneuzense triatleet gaat proeven aan het langere werk agenda Beste pupillen naar Yerseke uitslagen Luctor'88 speelt gelijk wb rijdag 23 augustus 2002 van onze sportredactie TERNEUZEN - Zelden heeft een atleet het triatloncircuit van Zuid-West Nederland naar zijn hand gezet als Ronnie Ba bijn dit seizoen. Hij won op een superieure manier zeven van de acht wedstrijden en wist zich na zijn zege in Kamperland, met nog drie wedstrijden te gaan, al zeker van de winst. 1 Babijn legde voor de tweede op eenvolgende keer beslag op de eindzege, alleen ging het vorig seizoen wat moeizamer. De 32- jarige Terneuzenaar ontbreekt I morgen in de afsluitende wed strijd van het Ironman-circuit, de Zomidtriatlon van Zoutelan- de. Hij verkiest een triatlon over de Olympische afstand zondag morgen in het Belgische Gent. Zijn zegereeks begon dit seizoen in Bergen op Zoom en liep ver volgens via Kruiningen, Helle- voetsluis, Oud-Gastel, Kam perland, Westkapelle naar Hal steren. Zelden ging het zo ge makkelijk, hoewel Babijn in de aanloop en ook tijdens het sei zoen een aantal ongemakken had. De wedstrijd in Zoutelande vindt hij, net als Westkapelle trouwens, te kort en bovenal is Babijn een grote tegenstander I doorLucien Roelandt NIEUWVLIET - De pas vijf jaar bestaande ruiterclub De Een- hoornruiters wacht morgen een nieuwe krachtproef. De Oost- burgse sportclub organiseert voor de vierde keer in haar korte bestaan het Zeeuws kampioen schap. Aan de titelstrijd mogen door de fusie van de Nederland se hippische sportbonden voor het eerst alle Zeeuwse ruiters en i amazones aan deelnemen. Ruim vierhonderd combinaties I binden op het terrein van Bart j Cornelisse in Nieuwvliet in de 1 diverse disciplines de strij daan. J Inzet is een startbewijs voor de eerste Hippiade, de zogenaam- I de breedtekampioenschappen in Ermelo. Dat de belangstel ling voor de dressuur enorm toe- noemt, blijkt uit het aantal in- I schrijvingen op het hoogste ni- veau: niet minder dan 25 combi- naties komen in de ring. „Dat is nog nooit gebeurd"zegt deindedressuursportgepokten gemazelde Mascha Bustraan. h' „En ook het niveau is enorm ge stegen. Ik verwacht dan ook een bijzonder spannende strijd." i De amazone uit Yerseke wijst de _vrijdag_ ■fH Dammen Damnacht 's-Gravenpolder. Individueel sneldamtoernooi, dat duurt tot zaterdag ochtend 7.00 uur. Aanvang 20.00 uur. Lo catie: Ons Dorpsleven in 's-Gravenpol der. ■B Tennis Toernooien: Total Tebotoernooi te Hein- kenszand, veteranentoernooi te Zierik- zee en het Bossepielentoernooi te Vogel waarde. Skeeleren Zevende en laatste wedstrijd Luctor Bel ting cup. Locatie: Industrie terrein Goes- Zuid. 16.30 uur: skeelertijdrit jeugd, 17.30 uur: dikkebandenwedstrijd fietsen (jeugd), 18.45 uur: skeelermarathon jeugd. 19.30 uur: skeelermarathon Luc tor Belting cup. Tennis .zaterdag— BB Atletiek Mijl van Goes. Locatie: Industrieterrein Goes-Zuid, Verryn Stuartweg 18. Aan vang 17.00 uur. Motorcross i BB j Mc Rilland jubileumwedstrijd/club- en bekercross. Klassen: mini/65cc, 85cc, j 125cc, 250/500cc, debutanten. Trialde- mo. Aanvang trainingen 10.00 uur. Aan vang wedstrijden 12.30 uur. Locatie: j Bathseweg, Rilland-Bath. H Paardensport Zeeuws KNHS kampioenschap. 9.00 uur: individuele dressuur paarden en po ny's klasse B, L1 en L2, M1 en M2, Z1 en Z2.9.00 uur: springen paarden en pony's klasse B, met aansluitend de klassen L, M, Z en ZZ. 13.30 uur: viertallen paarden en pony's. 14.00 uur: overkampen indivi duele dressuur paarden en pony's. 14.15 uur: springen tweede parcours voor paarden en pony's. 17.00 uur: parade, huldiging kampioenen en uitreiking in MemoriamTheo Buijck wissel trofee. Lo catie terrein Bart Cornelisse aan de Baanstpoldersedijkte Nieuwvliet. Jubileumviering TV Axel. 10.00-12.00 uur tennisclinic onder leiding van Jacco Eltingh voor juniorleden. 13.00-15.00 uur tennisclinic onder leiding van Jacco Eltingh voor seniorleden. 15.00-16.30 uur tenniswedstrijd mannendubbel met o.a.Jacco Eltingh. 16.30-18.00 uur re ceptie in de kantine voor genodigden. Toernooien: Total Tebotoernooi te Hein- kenszand, veteranentoernooi te Zierik- zee en het Bossepielentoernooi te Vogel waarde. ■Hl Triatlon Finale Ironman wetsuit-triatloncircuit. Aanvang: 18.30 uur: 750 meter zwem men, 30 km fietsen, 8 km lopen. Inschrij ven: kantine v.v. De Meeuwen, Westka- pelseweg te Zoutelande. Veldkorfbal Rabobank/Tjoba-toemooi. Met deelna me van Deetos/Primaire Comfort (Dor drecht), Fortuna (Delft), AKC (Antwerpen KVS/Pensioen Partners (Scheveningen HKV/Ons Eibernest (Den Haag) en Tjo- ba ('s-Heer Hendrikskinderen). Locatie: Sportpark 's Heer Hendrikskinderen. Aanvang: 10.30 uur. Finale: 16.45 uur. 31e Pupillentoernooi KV Seolto. Locatie: Sportcomplex Lammerenburg in Vlis- singen. Aanvang: 10.00 uur. ■H Voetbal Districtsbeker, poule 1: Bruse Boys-Zie- rikzee (17.00 uur), Noad'67-ZSC62. Pou le 2: WHS-Tholense Boys en door Koen de Vries VLISSINGEN - Vandaag en morgen gaat Natanja Lokerse I samen met haar partner Inge i Boersma een gooi doen naar een podiumplaats op het NK beach- volleybal in Scheveningen. De 21-jarige inwoonster van het Walcherse Dishoek denkt dat, als ze de wind meeheeft, een derde of misschien een tweede plaats mogelijk is. Veel getraind met Inge Boersma heeft Lokerse deze week niet meer, maar dat was ook niet echt nodig denkt ze. „Toen we een paar weken geleden in Vlis- singen tweede werden, hadden we helemaal niet samen ge traind. We hebben niet veel trai ning nodig om samen te preste ren. De twee keer van deze week waren meer dan genoeg. De strijd om het goud lijkt al op voorhand beslist. Het duo Mar rit Leenstra/Rebecca Kadijk staat in Nederland op eenzame hoogte wanneer het om beach- volleybal gaat. Ze zijn fulltime met hun sport bezig en hebben een medaille op de Spelen van 2004 in Athene als ultieme doel gesteld. De kansen op een tweede of der de plaats zijn reëel, maar alles moet wel meezitten, verwacht Lokerse. „Het verschil tussen de nummers twee en acht op de plaatsingslijst is enorm klein. De vorm van de dag en de loting zullen heel belangrijk zijn." Bij de mannen heeft de broer van Natanja Lokerse, Timco, zich gekwalificeerd voor het NK. Samen met provinciege- noot Timo Dijkgraaf is hij als elfde geplaatst. „Timco heeft een sterke motivatie nodig om te presteren", weet zijn zusje. „Vo rige week hebben ze samen een toernoei in Scheveningen ge wonnen, omdat ze wisten dat ze dan op het NK gunstige tegen standers zouden kunnen krij gen. Ze zullen het toernooi niet winnen, maar voor een verras sing kunnen ze weldegelijk zor gen." van wedstrijden waarin naar hartelust gestayerd kan wor den. „De triatlonsport is ooit op Hawaii ontstaan als een puur individuele wedstrijd. Ieder doet het voor zich. Je mag zelfs bij materiaalpech niet door an deren geholpen worden. Omdat organisaties de regels niet kan naleven wordt het stayeren toe gestaan en dat vind ik geen juis te keuze. Met name op het fiet sonderdeel wordt een triatlon wedstrijd zo verkracht." „Kijk, tijdens het zwemmen en lopen heb je ook wel eens dat je in de slipstream van iemand zit. Het voordeel dat je daaruit haalt is echter minimaal. Tij dens het fietsen kan iedereen zich in een groepje handhaven. Jongens die in hun eentje amper de dertig kilometer per uur ha len, rijden in een groepje pro bleemloos mee als de teller bo ven de veertig kilometer per uur gaat. Die hebben dus bij het fiet sen een gigantisch voordeel. Ge woon zorgen dat je bij het zwemmen in een eerste groepje zit. Laat die eenling die voorop zwemt zich maar uit de naad zwemmen. Lekker laten mee drijven op de fiets en dan het goed uitgerust tijdens het lopen afmaken. Zo win je tegenwoor dig een triatlon." Ook dat speelt mee om in Zoute lande, waar het stayeren moei lijk uit te bannen valt, niet aan de start te verschijnen, al is het niet zijn hoofdreden. „Ik wil ge woon weer een keer een Olympi sche afstand doen in het kader van mijn naseizoen. Begin sep tember volgt de Zwintriatlon Sluis-Knokke en daar wil ik als het even kan toch een plaats in de toptien meepikken. In een dergelijk sterk gezelschap met veel pure profs is dat voor mij het hoogst haalbare. Ook het kampioenschap van het district West 2 in Alphen aan den Rijn staat in mijn agenda met rood onderstreept en misschien trek ik ook nog een keer naar Noord- -Frankrijk, net als vorig jaar. Ook dat is nog te berijden, want ik ben niet iemand die graag ver van huis gaat. Het liefst zit ik maar een uurtje in de auto." Volgend jaar kijkt hij dan toch uit naar wat groter werk. „Ik wil volgend seizoen een paar halve triatlons doen. Welke, daar ben ik nog niet uit, maar daar zit vrijwel zeker Kruiningen bij. Daar wist ik dit voorjaar de kwarttriatlon te winnen. Verder trekt de wedstrijd in het Belgi sche Eupen me wel aan. Het is daar wat heuvelachtig en dat moet me liggen. Ik ben 32 en heb dus de leeftijd om over te scha kelen naar het langere werk." favorietenrol die haar, nu titel verdedigster Thamar Zweistra ontbreekt, door de kenners wordt toebedeeld resoluut van de hand. „Op dit moment is de top van Zeeland erg breed en het niveau ligt heel dicht bij elkaar. Veel hangt af van de vorm van de dag. Als ik een favoriet zou moe ten noemen is dat Stephanie de Frel. Met haar dertien jaar zou ze wel eens de jongste kampioen van Zeeland allertijden kunnen worden." In de klasse Z1 is Lau rens van Lieren de uitgesproken favoriet. Bij het springen is Ilyo de Loos ongetwijfeld belust op revan che. De ruiter uit Hulst was vo rig jaar met Nadir in de klasse ZZ de uitgesproken favoriet, maar liet zich toen verrassen door Brigitte Bonnet. Ook nu is De Loos favoriet en zal onge twijfeld een zelfde debacle wil len voorkomen. In de klasse Z verdedigt Piet Huige met Jesteban de titel. De routinier uit Nisse dient af te re kenen met de aanstormende jeugd. Daarvan moeten Mar- greet Walraven, Cindy Perdaen en Colinda Cornelissens in staat worden geacht om Huige been tje te lichten. Ronnie Babijn (links) vindt dat stayeren tijdens de triatlon verboden moet worden. SSV-Duiveland. Poule 3: GPC Vlissin- gen-Kapelle, Bevelanders-Goes (17.00 uur). Poule 4: Patrijzen-'s-Heer Arends- kerke (17.00 uur) en Nieuwdorp-Apollo (15.00 uur). Poule 5: Domburg-Veere, Oostkapelle-Serooskerke. Poule 6: Ar- nemuiden-RCS (17.00 uur), FC Dau- wendaele-MZVC. Poule 7: De Meeu- wen-VCK, Zeelandia Middelburg-Bres- kens (19.00 uur). Poule 8: Kruiningen- -Zaamslag. Poule 9: Steen-AZVV (17.00 uur), HVV'24-Terneuzense Boys (18.30 uur). Poule 10: VVC'68-Rillandia. Poule 14: Brouwershaven-Volharding (17.00 uur), Wissenkerke-Robur (17.00 uur). Poule 15: Dreischor-DFS (17.00 uur), Re- nesse-SKNWK (17.00 uur). Poule 16: Kwadendamme-WIK (17.00 uur), Co- lijnsplaatse Boys-Mevo (14.30 uur). Pou le 17: Borssele-Wolfaartsdijk, Wemeld- inge-Luctor'88 (17.00 uur). Poule 18: Hansweertse Boys-Hoedekenskerke (17.00 uur), Krabbendijke-Heinkens- zand. Poule 19: Nieuwland-Lewedorpse Boys (17.00 uur). Poule 21: Jong Ambon- -Cadzand (17.00 uur). Poule 25: Terhole- -Spui (17.00 uur). Poule 26: Ouwerkerk- -Stavenisse (17.00 uur) en SPS-NVS (17.00 uur). Poule 27: Smerdiek-FC Ber gen (17.00 uur). Indien niet anders vermeld, aanvang: 14.30 uur. Districtsbeker RKTSV-Oostkapelle. Yerseke. Mosselhandel Barbé D-pupil- lentoernooi. Met deelname van Ajax, PSV, Racing Genk, NAC, Sparta, Roda JC, FC Den Bosch, Fortuna Sittard, MVV, ADO Den Haag, het Zeeuws team en Yerseke. Aanvang 9.15 uur, finalewed strijden vanaf 15.35 uur. Wielrennen Hengstdijk. Kermiswedstrijd voor vrije renners. Organisatie: wielercomité Hengstdijk in samenwerking met Belgi sche bond Waod. Start: 14.00 uur. Af stand: 70 kilometer. vrouwen: _zondag_ ■Sfij Biljarten Driebanden, eredivisie, eerste ronde: Havermans Groep-Brasserie Ocken- burgh, BC Princesse-Rovano, Zutex- GSA Schiphol, Gebroeders Van Wan- rooij-Service Pack/'t Tapperijke, IMD Services ForICT-Safety Holland Verzeke ringen. Paardensport Dressuur RV De Braanjenhoek. 9.00 uur: paarden klasse B. 11.23 uur; pony's klas se B. 12.27 uur: pony's klasse L. 13.30 uur: paarden klasse L1. 15.38 uur: paar den klasse L2.16.42 uur: paarden klasse M1.17.29 uur: paarden klasse M2. Loca tie manege De Braanjenhoek, aan de Noordweg 20 te Kapelle. Rugby Vriendschappelijk- Tovaal-Reeland. Aanvang: 14.00 uur. Locatie: sportpark Het Schenge in Goes. Tennis Toernooien: Total Tebotoernooi te Hein- kenszand, veteranenteornooi te Zierik- zee en het Bossepielentoernooi te Vogel waarde. Voetbal Districtsbeker, poule 19: Walcheren-De Noormannen. Poule 20: Schoondijke- -Oostburg, Aardenburg-Vlissingen. Poule 21: Zeeland Sport-Hoofdplaat. Poule 22: Ria W.-Sluis, Poule 23: Bier- vliet-Clinge, Corn Boys-Graauw. Poule 24: SDO-Axel. Poule 25: Groede-Koe- wacht. Poule 33: Zonnemaire-De Schut ters. Poule 34: Vogelwaarde-Odio. Indien niet anders vermeld, aanvang: 14.30 uur. Vriendschappelijk. Renesse-Vreeswijk (13.00 uur). doorSjaakSinke GOES - Als Andries Minder houd uit Grijpskerke niet door het asfalt zakt, is hij mor gen na de skeelermarathon in Goes voor de derde keer win naar van de Luctor Belting cup (voorheen de Zeeland cup). Twee jaar geleden won hij de cup met een gelijk aan tal punten als skeelerpromo tor Kees de Goffau (Rilland), maar omdat Minderhoud toen in de laatste wedstrijd voor De Goffau eindigde, won hij de cup. Ook dit jaar gaat de strijd nog tussen Minderhoud en De Goffau, maar die is puur theo retisch. Alleen wanneer Min derhoud niet finisht en De Goffau minimaal twee wordt, dan gaat de eindoverwinning naar De Goffau. „Maar dat zit er niet in", denkt De Goffau, die vorig jaar eigenlijk al ge stopt was met skeeleren. „Ik ben niet meer een van de jong- sten en het verschil met Min derhoud wordt elk jaar gro ter", laat hij er op volgen Kapers Zelfs de tweede plaats is voor De Goffau nog niet zekeiv Ka pers op de kust zijn Rinus Wis se (Krabbendijke) op slechts vijf punten achterstand, Jaap van Tatenhove (Axel) op tien punten en Leo Janse (Yerseke) op vijftien punten. In de wedstrijd waarin de Zeeuwen strijden om de Luc tor Belting cup, gaan ook skeeleraars van buiten de pro vincie van start. Aan de Ver rijn Stuartweg in Goes moet ernstig rekening worden ge houden met de slimme Belgi sche veteraan Eric Peirs (Be- veren), die al twee keer eerder met zijn skeelers als eerste over de finish rolde. Ander kanshebbers zijn Niels Wisse (Waarde), Jean-Luc Ostijn (Kortrijk), Leo Janse (Yerseke en Jaap Schouwenaar (Krab bendijke), die vorig jaar sterk debuteerde maar dit jaar nog weinig aanspekende presta ties heeft neergezet. Naast de skeelermarathon wordt er om vijf uur de Mijl van Goes gelopen. „Een aflo pende zaak", volgens AV'56-secretaresse Hannie de Jager, die tot nu toe slecht drie inschrijvingen kreeg te ver werken. Programma: 16.30 uur: skeeler tijdrit jeugd, 17.00 uur Mijl van Goes atletiek, 17.30 uur: dikke banden race jeugd wielrennen, 18.45 uur skeelermarathon jeugd, 19.30 uur: skeelermara thon Luctor Belting cup. Kees de Goffau kan alleen in theorie de Luctor Belting cup nog winnen. foto Willem Mieras door Willy van Leeuwen HEINKENSZAND - Sjaco Nieuwenhuyze is goed op dreef in het Total Tebotoernooi in Heinkenszand. In het enkel 5 gaf hij Hendrik van den Driest geen schijn van kans en won met 12-4Ook in het dubbel 5 liet hij van zich spreken. Samen met Chris Versteeg bleef hij tegen Bert Cok en Luc Simonsnet aan de goede kant van de score: 10-9. In het enkel 5 was René Flohil ook weer succesvol. Hij won zijn tweede poule wedstrijd tegen Bud Aschman met 8-4 en blijft een van de favorieten voor de toernooizege. Hans Ganseman verkeert ook in goede vorm. Hij YERSEKE - Ook de twintigste editie van het Mosselhandel Barbé D-pupillentoernooi kent weer een ijzersterke bezetting. Het voetbalevenement dat mor gen op de velden van de w Yer seke gehouden wordt, heeft Ajax, PSV en RC Genk als blik vangers. In totaal vaardigen tien betaaldvoetbal-organisa- ties (BVO's) hun beste D-pupil- lenteam af. Naast Ajax, PSV en Genk zijn dat NAC, Sparta, Ro da JC, FC Den Bosch, Fortuna Sittard, MVV, ADO Den Haag, het Zeeuws team en Yerseke. De poulewedstrijden starten 's morgens om 09.15 uur en na de kruisfinales in de voormiddag beginnen om 15.35 uur de fina lewedstrijden, Roda JC is de ti telhouder. De ploeg won het toernooi vier keer in de laatste vijf jaar. won in het enkel 6 met liefst 15-2 van Roel Franse en kwam in het gemengddubbel 5 tot een dubbele zege. Samen met Joke Ganseman won hij van Ronald de Prieelle en Els de Blaeij14-3 Verder moesten er ook Janine Davidse en Marco Jongejan er met 11-6 aan geloven. Helen Clausing en Jan Pijpelink gaven in deze categorie Ron Brand en Yvonne Huijbrechts het nakijken met 9-5. In het vrouwendubbel 6 won het duo Marjolein van Westen en Esther Kole de gelijkopgaande wed strijd tegen Hanneke Vreke/Sonja Coppensmet 9-8. Zierikzee Bram Kot behaalde in het enkel 5-6 35+ van het veteranentoer nooi in Zierikzee een nipte 6-5- zege op Ronald Haze. In het dubbel 5-6 35+ kwam Haze met Bert de Vos beter uit de verf. Ze wonnen ook hun tweede poul'e- wedstrijd tegen Ahlrichs/Stou- ten met 6-5. Bek/Schouw boekte in poule B van deze categorie een 10-6-ze- ge op Kot/Mulders. Het duo Smit/Der Weduwen maakt gro te kans om poulewinnaar te worden in het dubbel 7-8 50+. Zij wonnen hun tweede poule wedstrijd van Overbeeke/Van de Wekken met 11-3. Monique de Morree versloeg in het enkel 7 35+ Helen Markusse met 9-4. Het duo Den Engels- man/Mellegers boekte een over tuigende 15-3- zege op Van de Houten/de Winter in het vrou wendubbel 5-6 35+. Hage/Hilleman én Krepel/Grocneveld zijn volop in de race voor de eerste plaats in poule A van het dubbel 7-835 Beiden hebben nu twee wed strijden gewonnen. Het onder linge duel met de winnaar aan wijzen. foto Charles Strijd Dammen Velp. NK, vierde ronde: Hans Jansen - Barkel 1-1, Mathijsen - Scholma 0-3, Meijer - Thijssen 1-1, Winkel - Clerc 1-1, Van den Akker - Wesselink 0-3, Dolfing - Gérard Jansen 1-1, Van Dusseldorp - Heusdens 1-1. Stand: 1. Gérard Jansen, Wesselink, Dolfing, Thijssen en Scholma 6, 6. Van Dusseldorp 5, 7. Clerc, Hans Jansen, Meijer, Heusdens en Barkel 4, 12. VandenAkkeren Winkel3,14. Mathij sen 1. Hockey Amstelveen. Rabobank Trophy, man nen, eerste speelronde: Australië - Zuid- Korea 2-2 (1-1). Nederland - India 5-2 (3-0). 13. Ronald Brouwer 1-0, 27. Geeris 2-0, 30. Matthijs Brouwer 3-0, 41. De Nooijer 4-0, 53 De Nooijer5-0, 54. Tirkey 5-1 (sc), 70 Jugrai Singh 5-2. Scheidsrechters: Maya-Perez (Fra), Han (ZKo). Aantal toeschouwers: 4000. Schermen Lissabon. WK. Vrouwen, teams, sabel Halve finales: Hongarije - Roemenië 45- 37, Rusland - Azerbeidjan 45-34. Om der de plaats: Azerbeidjan - Roemenië 45-32. Finale: Rusland - Hongarije 45-43. Skeeleren Oostende/Zandvoorde. WK. Mannen, 300 meter: 1. Duggento (Ita) 24,72 (we reldrecord), 2. Dobbin (NZe) 24,96,3. Bri- and (Fra) 25,03, 32. Berga (Ned) 27,38. Vrouwen, 300 meter: 1. Belloni (Ita) 27,40,2. Verdugo (Chl) 27,64,3. Lizarraga (Spa) 27,65,17. Ponjee (Ned) 28,96. Sportprijsvragen Tennis Zierikzee. Veteranentoernooi. VE 7 35+: M. de Morree-H. Markusse 9-4. VE 8 35 A. Engelkens-L. Meertens 9-4. VD 5-6 35+: Den Engelsman/Mellegers-Van de Houten/De Winter 15-3, Krabbendam- /Bos-Van Putter/Padmos 15-2, De Ko ning/Van Dijke-Hoogerhuis/Lekkerkerk 8-4. VD 7 35+: Kristelijn/Zomer-Stoutjes- dijk/Lems 9-5, Kristelijn/Zomer-Van Rooy/Van Dam 12-4, Plaizier/Pronk-En- gelkens/Der Weduwen 14-7, Struyk/Van Tilburg-Engelkens/Der Weduwen 8-6. VD 8 35+. Stins/Van der Sneppen-Bech- /Praet 11-5. VD 5-6 50+: Krabbendam- /Bos-Vleeshouwer/Post 15-3, Vleeshou- wer/Post-Hoogerhuis/Van de Roest 9-7. VD 7-8 50+: Hage/Hilleman-Ophuizen- /De Vries 12-2, Krepel/Groeneveld-Van Rooy/Bij de Vaate 11 -6, Stroosnijder/We- ssels-Van Oeveren/Tiggelhoven 11-8, Van Wanrooy/Blom-Van Dalen/Schone- man 15-5. ME 5-6 35+: B. Kot-R. Haze 6-5. ME 8 35+: J. Oosting-T. Tuitman 8-6. MD 5-6 35+: Haze/De Vos-Ahlrichs- /Stouten 6-5, Kramer/Verkaart-Koster- /van Urk 10-4, Bek/Schouw-Kot/Mul- ders 10-6, Stoutjesdijk/Collignon-Salo- mons/Nouwen 17-5. MD 7 35+: Jonge- jan/Lagendijk-LegemaateA/an Dijk 10-9. MD 8 35+: Oosting/Schreinema- cher-Bruynes/Dalebout 13-6, Rogge- band/Tuitman-Deurloo/Struyk 12-5. MD 7-8 50+: Smit/Der Weduwen-Over- beeke/van de Wekken 11-3. GD 7 35+: WOENSDRECHT - Luctor'88 heeft ook in de tweede wedstrijd van een toernooi van het Woens- drechtse WW gelijkgespeeld. Tegen Meto uit Hoogerheide werd het 1-1. Remco Kuipers zette de ploeg uit Heinkenszand na rust op voorsprong. Meto maakte uit een penalty gelijk. Eerder deze week hield Luc tor'88 gastheer WW op 2-2. Stoutjesdijk/Bos-Cobussen/Cobussen 14-8, De Morree/Lagendijk-Duinhou- wer/Duinhouwer 8-6, Van de Wiel/Hey- boer-Wandel/Wandel 15-2 GD 8 35+: Van Geesbergen/Weeber-Oudshóorn- /Dalebout 11-6, Roggeband/Verton- Meertens/Meertens 11-5. GD 7-8 50+: Bunning/Sibbing-Luchies/Luchies 13-6. Heinkenszand. Total Tebotoernooi. VE 7: P. de Regt-P. de Waard 4-3, S. Boog aard-P. de Regt8-6. VD5: Davidse/Spar- rentak-Huïbrechts/Boonman 7-6, Snoeck/de Blaeij-Dijkema/Cok 7-5. VD 6: Van Westen/Kole-Vreke/Coppens 9-8. VD 7: Koens/Rijk-Esser/Folmer 10-6. ME 5: S. Nieuwenhuyze-H. van den Driest 12-4, R. Flohil—B. Aschman 8-4. ME 6: H. Ganseman-R. Franse 15-2. ME 7: L. van Garsel-P van den Berge 14-2, D. Glisovic-H. Westdorp 10-5, J. Rijk-M. Vlug 6-6, MD 5: Versteeg/Nieu- wenhuyze-Cok/Simons 10-9. MD 6. Brand/Huijbrechts-Joosen/Joosen 9-6, HarinckA/erstraete-Rooze/Rooze 13-5. MD 7: SprinkhuizenA/an Hese- Traas/Minnaar 12-4, Altena/Van den Berg-JoziasseA/erstijnen 14-5, Evers- dijk/Toonen-Zandee/Menheere 7-5 6-1 GD 5: Ganseman/Ganseman-De Prieel- le/De Blaeij 14-3, Clausing/Pijpelink- -Brand/Huijbrechts 9-5, Ganseman- /Ganseman-Davidse/Jongejan 11-6. GD 6: Vermeulen/Joosen-Van Westen- /Gernier 7-6, BustraanA/isser-Van B.el- zen/Masius 15-5, Sprinkhuizen/Braam- -Huis in 't Veld/Geluk 9-5. GD 7: Van Stel/Folmer-VerbruggeA/erbrugge 9-6, Koens/Altena-DaverA/erwei 8-7. GD 8: Van der Does/Esser-Kloet/Focke 7-7. New York. US Open, kwalificatie. Vrou wen, eerste ronde- Boogert (Ned) Zaporozhanova (Oek) 6-3 6-1, Koeznets- ova (Rus) - Noorlander (Ned) 6-4 7.-6. Tweede ronde: Ondraskova (Tsj) - Hop mans (Ned) 6-2 2-6 6-3. Mannen, eerste ronde: Van Lottum (Ned) - Corkery (VSt) 7-6 6-4. Tweede ronde: Verkerk (Ned) - Allegro (Zwi) 6-3 6-2. Long Island. Mannen, 480.000 euro Tweede ronde: Haas (Dui/1) - Delgado (Spa) 1-6 7-6 6-4, Massu (Chl) - Federer (Zwi/2) 6-7 6-1 6-3, Fish (VSt) - Labadze (Geo) 6-4 6-3. New Haven. Vrouwen, 595.000 euro. Tweede ronde: Schnyder (Zwi) - Sucha (Slw) 2-6 6-3 6-3, Hantuchova (Slw/7) - Majoli (Kro)4-66-4 6-1, Mauresmo(Fra/6 - Bovina (Flus) 6-4 4-6 7-6, Myskina (Rus) -Henin (Bel/4) 7-6 6-2. Wielrennen Melbourne. WK baan, junioren. Mannen. Scratch: 1. Stroetinga (Ned), 2. Frey (Öui 3. Rasmussen (Den). ENECO Tour. Derde etappe, Apeldoorn - Almelo: 1. Petacchi 74,9 km in 1.31.29 (49,123 km/u), 2. Zabel (Dui), 3. Teuten berg (Dui), 4. Steels (Bel), 5. Dean (NZe), 6. Andresen (Den), 7. Oesov (WRu), 8 Klemencic (Slv), 9. Minali (Ita), 10. Kem- na (Ned), 11. Van Dijk, 13. De Jongh, 19. Koerts, 29. Dekker, 33. Reinerink, 38. Lö- wik, 41. Hoffman, 42. Blijlevens, 47. Van Heeswijk, 49 Vierhouten, 53. Schmitz, 54. Voskamp, 58. Knaven, 59. Boogerd, 66. Van Bon, 74. Hiemstra, 77. Vries, 81. Moerenhout, 95. Lotz, 105. Van Velzen, 110. Boven, 112. De Groot. Vierde etap pe, individuele tijdrit Almelo - Almelo 1 Pena (Col) 18,3 km in21.23(51,344km/u), 2. Bartko (Dui) 0.01,3. Wauters (Bel) 0.02. 4. Belohvosciks (Let) 0.04.5. Dekker (Med 0.06,6. Quinziato (Ita) 0.09,7. Balciunas (Lit) 0.13,8. Casey (VSt) 0.15,9. Hamilton (VSt) 0 18, 10. Grabsch (Dui), 16. Vos kamp 0.31, 24. Knaven 0.41, 29. Van Velzen 0 49, 33. Van Bon 0.52, 35. Moe renhout 0.59, 39. Lotz 1.08, 46. Boogerd 1.16, 47. Schmitz 1.20, 53. Van Dijk 1.23, 55. De Groot 1.25,56. Koerts 1.27,61, Lo wik 1.32,64. Van Heeswijk 1.36,68. Vier houten 1.40, 71. Kemna 1.45, 73. De Jongh 1.48, 75. Hoffman 1.50, 83, Vries 2.03, 86. Boven 2.04, 87. Reinerink 2.06, 97. Hiemstra 2.20, 113. Blijlevens 3.05. Algemeen klassement: 1. Pena 10.45.49, 2. Bartko 0.05, 3. Wauters 0.06, 4. Beloh vosciks 0.08, 5. Dekker 0.10, 6. Quinziato 0.13, 7. Balciunas 0.17, 8. Casey 0.19, 9. Hamilton 0.22,10. Grabsch, 17. Voskamp 0.35, 23. Knaven 0.45, 28. Van Bon 0.51, 30.Van Velzen 0.53, 34. Moerenhout 1.03, 38. Lotz 1.12, 46. Boogerd 1.20, 47. Schmitz 1.24,52. Van Dijk 1.26,53. Koerts 1.27, 55. De Groot 1.29, 59. L o wik 1.36, 62. Van Heeswijk 1.40,64. De Jongh 1.42, 69. Kemna 1.49, 72. Hoffman 1.54, 79. Vries 2.07, 81. Boven 2.08,82. Reinerink, 91. Hiemstra 2.24, 93. Vierhouten 2.27, 105. Blijlevens 3.09.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 19