Veere is ruzie rond campings beu ''/füiïfn PZC PZC Plan voor zwevend terras boulevard Znf 2002 Dolen in het maïsveld lp* w Vlissinger wil ruimer cultuuraanbod met trip naar Terneuzen 13 Langslepende procedures tussen buren vragen om bijstellen regels Kunstwerk voor Veerse Valeriusschool geopend: dagelijks ook vanavond open m- - wp^mtÈém 7 l I h 7 Verdachten van beroving in Vlissingen snel gepakt Jacht kapseist op Westerschelde Raadselachtig poeder op groenten Opbrengst koffie voor SOCO Insluiper pint met gestolen pas FLIP K0WLIER Inbraak in woningen Rommelmarkt in Middelburg vrijdag 23 augustus 2002 door Miriam van den Broek DOMBURG - Minicampings en buren kunnen het niet altijd goed met elkaar vinden. Dat re sulteert soms in langslepende gerechtelijke procedures. Ook gebeurt het steeds vaker dat mensen zich in het buitengebied vestigen en dan bezwaar aante kenen tegen bedrijven die er al jaren zitten. Commissieleden van de gemeente Veere buigen zich dit najaar over deze kwes ties en kijken of ze er iets tegen kunnen doen. Een agrarisch bedrijf met een minicamping moet onder be paalde omstandigheden reke ning houden met een nabijgele gen woning. Andersom is dat VEERE - De Valeriusschool in Veere krijgt een kunstwerk op het schoolplein. Het betref een aluminium beeld van een boom met opvallend grote vruchten. Het beeld meet ongeveer ander halve meter in het vierkant. In de metalen boom hangt opval lend groot fruit, zoals een appel en een peer. Directeur R. van Leerzem is content met de nieu we aanwinst. „Het is een kunst werk dat vooral kinderen enorm zal aanspreken." Het beeld is van de hand van de Amsterdam se kunstenaar Gijs Assmann. Hij maakte vorig jaar furore tij dens een tentoonstelling in zijn geboorteplaats Roosendaal. Assmann stelde met vier andere kunstenaars de expositie De slag om Roosendaal samen. Al eerder maakte Assmann kunst voor de openbare ruimte, zoals voor de gemeente Gouda. Op dit moment legt de kunstenaar de laatste hand aan het beeld. Di recteur van Leerzem hoopt dat het beeld op 11 oktober onthuld kan worden. „Dan bestaan we precies een jaar." Advertentie van 10.00-18.00 uur reserveren: 0118-441194 kijk ook op www.drukkerijmiddelburg.nl REDACTIE WALCHEREN Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118)484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redwalch@pzc.nl Ab van der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Ron Magnée Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118)484000 Fax:(0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl niet het geval. Dat leidt soms tot merkwaardige situaties van nieuwkomers ten opzichte van bestaande bedrijven. In Den Haag wordt al langere tijd nage dacht en gesproken over bijstel ling van de soms al te stringente regelgeving of beperkingen. De gemeente Veere gaat dat nu ook doen. Overlast is een subjectief begrip, schrijft het college van B en W in de notitie die als onder legger dient voor de discussie in de raadscommissie Maatschap pelijke Ontwikkeling. Als buren geluidsoverlast ondervinden, hoeft er geen sprake te zijn van een overschrijding van de ge luidsnorm. Toch kan deze over last uitgroeien tot een groot pro bleem. Of een overschrijding als overlast wordt ervaren, is dik wijls afhankelijk van de relatie tussen de exploitanten en de bu ren. Daarnaast kan het best zijn dat alleen al stemgeluid of ver keer de geluidsnormen over schrijden doordat de norm in het buitengebied zeer laag ligt. Een agrarisch bedrijf met uit sluitend een minicamping heeft geen milieuvergunning nodig. Dat ligt anders als er bepaalde recreatieve activiteiten op het terrein worden aangeboden aan de gasten. Bij het verstrekken van een milieuvergunning wordt gekeken naar de geluids overlast. Of er geluidswerende maatregelen moeten komen, hangt af van de situatie. Som mige woningen worden aange merkt als geluidsgevoelig. Dat is niet het geval als de woning bij het bedrijf hoort, of vroeger behoorde en als de bewoner op de hoogte was van de situatie voordat die er kwam wonen. Bij een geluidsgevoelige woning is vooral de afstand tussen het huis en het minicampingterrein belangrijk. In Veere is het zo ge regeld dat tussen een nieuwe minicamping en het huis van de buren, vijftig meter moet liggen. Voor bestaande minicampings wordt hiernaar gestreefd, maar zij kunnen een beroep doen op het overgangsrecht als dat niet haalbaar is. 7 li v OOSTKAPELLE - In het maïsveld achter minicamping Heulzicht in Oostkapelle is een doolhof. Vierhonderd geïnteresseerden hebben het labyrint inmiddels be zocht. Niet iedereen slaagt erin even snel het midden te bereiken. „Gemiddeld doen ze er een half uurtje over, maar van de week was er eentje wel twee uur zoet", aldus mevrouw H. Dees van de minicamping. Entree kost anderhalve euro, maar voor degenen die het midden van het doolhof weten te bereiken, wacht bij terug komst een smakelijke verrassing. Het doolhof is zeker nog tot eind september te bezoeken. luchtfoto Peter Buteijn VLISSINGEN - De politie heeft gisteren twee Vlis- singers aangehouden voor een beroving in de Vlis- singse Bonedijkestraat. De twee (25 en 43 jaar) drongen kort na midder nacht met twee of drie an deren de woning van een 41-jarige Vlissinger bin nen. De bewoner en een 41-ja- rige Middelburger die ook in de woning aanwezig was, werden onder be dreiging van een vuurwa pen gedwongen hun por temonnee af te geven. De Vlissinger raakte bij de overval licht gewond. Hij kreeg een kopstoot van een van de daders met een heimop. Aan de hand van een sig nalement wist de politie twee van de vermoedelij ke daders kort na de bero ving op te pakken. Naai de overige daders wordt nog gezocht. De politie sluit meer aanhoudingen niet uit. HANSWEERT - Een motorjachtje is gisteravond op de Wes terschelde bij Hansweert gekapseisd. Aan boord waren drie personen. Een van de opvarenden is met hartklachten paar het ziekenhuis in Goes gebracht. De twee anderen zijn onge deerd. Het bootje is ter hoogte van het Kanaal door Zuid-Beveland vermoedelijk met hoge snelheid op hekgolven van een passe rend binnenvaartschip gevaren. Daardoor kapseisde het vaartuig. De binnenvaartschipper heeft de drie mannen uit. het water gehaald. Even later zijn de drenkelingen door de Arne' van Rijkswaterstaat naar de haven van Hansweert ge bracht. De mannen zijn afkomstig uit de gemeente Reimers- waal. Het motorjachtje is geborgen door een sleepboot. TERNEUZEN - In het volkstuincomplex Driewegen in Ter- neuzen is op bladgroenten een raadselachtig wit poeder aan getroffen. Zolang niet bekend is om wat voor stof het gaat, ad viseert de gemeente alle groenten uit de betreffende tuintjes extra goed te wassen. Hoewel het er volgens een gemeentelijk woordvoerder on schuldig uitziet, neemt de gemeente Terneuzen de melding van het witte poeder uiterst serieus. De gemeentelijke afde ling Milieuhandhaving kreeg maandagochtend de melding binnenmaar het poeder was zaterdagmiddag al door tuiniers aangetroffen. Monsters van het poeder zijn inmiddels onderzocht door het laboratorium van SGS Ecocare in Terneuzen, maar daar kon niet met zekerheid worden vastgesteld welke stof het is. De gemeente heeft vervolgens de provincie Zeeland geïnfor meerd en het milieumeldpunt van VROM en RIVM (Rijks In stituut voor Volksgezondheid en Milieu) ingeschakeld. Naar verwachting zijn de resultaten van het onderzoek van RIVM binnen enkele dagen bekend. TERNEUZEN - De opbrengst van de kopjes koffie en thee die worden geschonken in de pauze van het Festival van Zeeuws- Vlaanderen gaat, evenals vorig jaar, naar de stichting SOCO van Terneuzense Sandra Roelofs. De vrouwen van de Lions Club Zeeuws-Vlaanderen Zostera zorgen tijdens de concerten in de Sint Baafskerk in Aarden burg op 14 september, de Cuyperskerk in Sas van Gent op 20 september, de rk-kerk in Axel op 21 september en tot slot de Willibrordusbasiliek in Hulst op 28 september voor de pauze consumpties. De opbrengst gaat naar verschillende projecten in Georgië. VLISSINGEN - Uit een woning aan de Hellebardierstraat in Vlissingen zijn gisteren rond het middaguur twee portemon nees gestolen. De dief wist tussen half twaalf en half één de woning binnen te sluipen. In de gestolen portemonnees zaten tientallen euro's een bank pas en persoonlijke papieren. Met de gestolen pas is 's mid dags geld gepind. F. Bleijenberg van restaurant Solskin toont de plaats waar het zwevende terras moet komen. Advertentie festival hart Abdij Middelburg West-Vlaamse luisterpop za 31 aug/20u30/€10,= zeeland nazomer festival 27 aug t/m 8 sept (ons) 659 659 www.nazomerfestival.nl door Edith Ramakers VLISSINGEN - De tekening voor een zwe vend terras boven de glooiing van de Boule vard Banckert ligt al bij de gemeente Vlis singen, de bouwaanvraag nog niet. „Er moeten nog een paar obstakeltjes weg wor den genomen, maar ik heb er goede hoop op dat iedereen hier voor april 2004 een glas kan drinken en een oester of harinkje kan eten", zegt F. Bleijenberg van restaurant Solskin. Dit zwevende terras kan - net als het on langs gepresenteerde plan voor een han gend terras van zijn buurman in restaurant de Gevangentoren - op goedkeuring reke nen van de gemeente. Uiteindelijk zal wel rijksbouwmeester W. Patijn, die de supervi sie heeft over de boulevards, in moeten stemmen met het ontwerp. „Ook water schap Zeeuwse Eilanden en Rijkswater staat moeten zich nog eens over het plan buigen. Het wordt in elk geval een semi-per- manent terrasIn de winter haal ik het weg zegt Bleijenberg. Het terras heeft de vorm van een achterste ven van een schip. Wandelaars op de boule vards zullen er niet ongemerkt aan voorbij kunnen lopen. Twee masten steken de hoog te in. „Die wijzen de voorbijgangers op het terras. Ik heb een restaurant dat nautisch RENESSE - In Renesse werd woensdag ingebroken in twee woningen aan de Korte Moermondseweg. De inbraak werd 's avonds na negen uur ontdekt. Vermist worden onder meer een gameboy-computerspel en honderd euro. foto Lex de Meester getint is. Die effecten wil ik in het terras doorvoeren." Bleijenberg laat met enige regelmaat het ontwerp aan zijn klanten zien. ,Ik ben er in gedachten al zo 'n twee j aar mee bezig. Mijn klanten zijn er allemaal lyrisch over. Het is ook een prachtige plek om te zit ten. Je zit vier treetjes lager dan de boule vard. Daardoor heb je geen last van het ver keer en word je vanzelf een met de omge ving." Hij 'is bereid stevig te investeren'. „Want ik ben een Vlissinger, 41 jaar pas. Ik wil nog niet met mijn armen over elkaar zitten. Met deze uitbreiding wil ik meewerken aan een levendiger boulevard." door Edith Ramakers VLISSINGEN - „Vlissingen verandert in een olifantenkerk hof. Mensen komen er alleen maar terug om te sterven", zegt Vlissinger én Belg Herman Ge vers. „Natuurlijk overdrijf ik met deze uitspraak. Maar de leuke kanten van Vlissingen worden al vaker belicht. Laat ik die andere kant maar benoe men. Waarom zou een toerist naar Vlissingen komen? Vlissin gen onderscheidt zich toch te weinig van andere steden." Gevers heeft een half jaar gele den Culturja opgericht. De Vlis- singse organisatie wil bijzonde re uitstapjes regelen, waardoor Walchenaren kunnen genieten van een groter cultureel aanbod. „Maar ook in Vlissingen zelf willen we lezingen, uitjes, we kelijkse concerten en andere op tredens van de grond tillen. Ik vind dat er nu te veel van het zelfde is." Hij zegt 'heus niet zelf in de spotlights te willen komen'. „Ik wil alleen dat er iets te beleven valt. Het maakt mij niet uit, wie het regelt. Er hoeft nergens te staa.i dat Culturja de grote Pa- varotti heeft binnengehaald. Ik noem Pavarotti, maar dat is geen goed voorbeeld. Het heeft mijn voorkeur om twintig keer per seizoen een goed ama teurorkest te laten optreden. Met Pavarotti is in één keer al het geld op. Het amateurorkest kan elk weekeinde in de open lucht optreden in een kiosk in een park. Het park tegenover het ziekenhuis komt voor dit soort uitvoeringen in aanmer- king." Ideeën te over, maar met Cul turja loopt het intussen nog niet vlot „We hebben onlangs vijf tienduizend folders verspreid over een 'cultuurtransport' We hebben welgeteld twaalf reac ties gehad. Ik vraag me dan af of het idee slecht is of dat Vlissin- gers er gewoon niet graag op uittrekken?" Hij wil met dat cultuurtrans- port een uitwisseling tussen Walcheren en Terneuzen berei ken. Daarvoor heeft hij intussen dertien voorstellingen aange stipt in het Terneuzense Schel- detheater, waarop Walchenaren kunnen inschrijven. De kosten zijn gemiddeld 35 euro, inclu sief een retourtje met de bus. „Met uitzondering van één voorstelling komt geen enkele productie in Middelburg. Het idee is dat er, zodra het theater op Walcheren klaar is, ook Ter- neuzenaren naar Middelburg komen." Met deze activiteit hoopt hij dat het idee gaat leven 'dat de twee programmakers een afwijkend aanbod verzorgen'. „Door de Westerscheldetunnel wordt, de bereikbaarheid tussen de twee steden beter. Het is een ideale kans om een breder cultureel aanbod te bieden. De twee thea ters kunnen, en ik vind moeten, eigenzinnig programmeren. Ik heb dat natuurlijk al vaker ver kondigd tegen de mensen die uitvoering geven aan het cultu rele beleid. Maar er wordt niet geluisterd. Dan moet ik maar proberen om het te tonen. Domburg Culturja is met meer culturele evenementen bezig. Op zater dag 31 augustus treden deelne mers in de voetsporen van het 'Mondaine Walcheren om streeks 1900'. Adel en artiesten frequenteerden de badplaats Domburg in de beginjaren van de vorige eeuw. „We maken een culturele wandeling door Dom burg, lunchen in de buiten plaats Green en White oftewel Ypenoord, we bezoeken in de namiddag andere buitenplaat sen in de Manteling. Onze gids is Peter Blom. De woensdagavond daaraan voorafgaand geeft hij nog een lezing over Domburg." Het eerste bestaansjaar van Culturja zal 'een zoeken en af tasten worden'. „Het kan met weinig middelen spannender worden voor Vlissingers en de bezoekers. Bezielde mensen heb je daarvoor nodig en geen men sen die van te voren zeggen dat het toch allemaal niets wordt. Ik verwacht dat ik niet de enige ben die culturele diversiteit in Vlissingen wil." MIDDELBURG - Handbalver eniging EMM houdt op zaterdag 7 september een grote rommel markt het clubhuis aan de Na- dorstweg in Middelburg De markt begint om half negen 's morgens en duurt tot twaalf uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 13