Van der Graaff verrast zichzelf PZC Vasseur favoriet in Zoutelande vanwege afwezigheid Babijn René Flohil boekt Goese eredivisionist gaat op oude voet verder krappe overwinning Ockenburgh is waakzaam De Bruijn goed geprepareerd 19 Thoolse golf ster Nederlands kampioene Seolto houdt groot toernooi Reserveteam Rabobank legt negen renners vast agenda Philippine houdt IJzendijke op 2-2 Stoica naar Club Brugge uitslagen Opnieuw veel belangstelling voor wielerkoers van Hengstdijk Frans talent maakt slippertje bij uitlaten hond donderdag 22 augustus 2002 door Barry van der Hooft OOSTKAPELLE - Marjet van der Graaff had in de week voor afgaand aan het toernooi niet zo goed gespeeld. En in de tweede ronde van het Nederlands kam pioenschap matchplay in Ambt-Delden moest ze ook nog l eens tegen het grootste ama teurtalent van Nederland aan- 1 treden. De Thoolse golfster (20) had daarom weinig hoop op een aansprekend resultaat, maar het pakte anders uit. Ze reikte tot de finale, waarin Van der Graaff international Natascha Duvalois klopte. Daardoor mag Marjet van der Graaff zich nu een jaar lang Ne derlands kampioene matchplay I noemen en daar had ze vooraf absoluut niet op gerekend. Van der Graaff: „Ik heb gewoon heel 1 goed gespeeld, zeg maar verras send goed." Het eerste opmer- kelijke resultaat liet ze al in de tweede ronde noteren, Marjet van der Graaff stond daarin te genover Dewi-Claire Schreefel, i die door de kenners als het 1 grootste amateurtalent van Ne- VLISSINGEN - De korfbalver eniging Seolto uit Vlissingen houdt op zaterdag 24 augustus een jeugdtoernooi. Met de 42 teams die vanaf 10.00 uur op het sportcomplex Lam- merenburg in actie komen is dit het grootste pupillentoernooi van Zuid-West Nederland. De opening wordt verricht door Zeeuws weerman Jos Broeke, regio-afgevaardigde voor Zee land Wim Voorneveld verricht na afloop de prijsuitreiking. derland wordt beschouwd. De vijftienjarige Schreefel, die in 2000 door het NOCNSF werd genomineerd voor de titel Ju nior Sporter van het Jaar, moest echter op de achttiende en laat ste hole toezien hoe Marjet van der Graaff de winst pakte. Carolien Driessen werd daar door de tegenstandster van de Zeeuwse in de kwartfinale. „Maar ze had daarvoor een par tij over 26 holes gespeeld, dus ze was erg moe", legt Van der Graaff uit. „We golfden allebei niet zo goed, maar ik won geluk kig wel." Het toernooi was op dat moment voor Van der Graaff eigenlijk al geslaagd, maar ze zette haar zegetocht voort. „In de halve finale speelde ik tegen Varin Schilperoord en dat is een goede vriendin van me. We de len vaak samen een hotelkamer en ik moet zeggen dat het een ge zellige partij was." Gezellig of niet, Van der Graaff besliste het duel wederom in haar voordeel en ontmoette in de finale Natascha Duvalois, die uitkomt voor het Neder lands WK-team. Beloning Van der Graaff: „Natascha wil dit jaar prof worden, dus vooraf had ik zoiets van: 'ik zie wel hoe het loopt'. Maar ik speelde op nieuw heel goed en won uitein delijk met één hole verschil. Voor mij is dit de eerste echte ti tel op nationaal niveau. Ik ben een paar jaar geleden bij de jeugd wel nationaal kampioen Longest Drive geweest, maar dat niveau lag niet zo hoog als tijdens dit NK." De Nederlandse titel is voor Marjet van der Graaff de belo ning voor de vele trainingsuren (zo'n vijftien tot twintig per week) die ze in haar sport inves teert. De speelster van golfclub Wouwse Plantage speelde eer der voor de golfclub in Numans- dorp en rondde enkele maanden geleden haar studie aan het Cios in Goes af. Volgende maand start ze in Breda met een studie vrijetijds-management aan de School voor Toerisme (NHTV) in Breda. „Ik ga vragen of ik in Breda een aangepast rooster kan krijgen, want ik moet soms een paar we ken naar het buitenland om toernooien te spelen", vertelt Van der Graaff. „Omdat ik nu Nederlands kampioen ben, mag ik half september waarschijn lijk naar Italië om daar het Eu ropees kampioenschap voor amateurs te spelen." Moskou De kosten van de toernooien in Nederland, zoals de drie dagen afgelopen weekeinde in een Twents hotel, komen voor reke ning van haar ouders. De bui tenlandse reizen worden daar entegen gefinancierd door de Nederlandse golfbond. „Ik ben bijvoorbeeld ook met het Ne derlands team tot 21 jaar in Moskou geweest, in maart heb ik het amateurkampioenschap van Portugal gespeeld en eind juni was ik in Frankrijk. Ik heb ook al eens een maand in Zuid- Afrika mogen trainen en vol gende week speel ik weer in Bel gië. Zo kom je dus nog eens er gens", zegt Marjet van der Graaff lachend. Een loopbaan als professioneel golfster streeft ze op dit moment echter nog niet na. „Het zou misschien wel kunnen, maar ik wil het niet echt. Ik wil eerst mijn nieuwe studie afmaken en dat duurt vier jaar. Dan ben ik 24 en dat is ook nog altijd een mooie leeftijd om prof te wor den. Nu heb ik er nog geen zin in, want als prof ben je heel veel van huis terwijl er niet zo veel wedstrijden zijn als bij de ama teurs. En het amateurwereldje is denk ik ook gezelliger. Maar ik vind het vooral belangrijk om een goede opleiding te hebben." door Willy van Leeuwen HEINKENSZAND - Rene Flo hil, één van de favorieten voor de eindzege in het mannen enkel 5 van het Total Tebotennistoer- nooi in Heinkenszand, heeft een krappe overwinning geboekt. De als eerste geplaatste Flohil had moeite om Ronald Aarts van zich af te houden. Aarts bleef aanklampen totdat Rene Flohil toch de 6-5 op het bord kon brengen. Robbert van Me- gen en Rens de Klerk speelden sterk in het enkel 6. Van Megen won met 7-2 van Kees Ringel- berg, terwijl De Klerk met 7-6 door het oog van de naald kroop tegen Roel Franse. In het mannen dubbel 5 werden Sjaco Nieuwenhuyze en Chris Versteeg verrast door Jan Pijpe- link en Eelco Eversdijk. Pijpe- link/Eversdijk won met 11-7. RIJSWIJK - Het tradeteam III van Rabobank heeft voorlopig negen renners vastgelegd. Daaronder zijn ook talenten als Hans Dekkers, nationaal es- poirkampioen Pieter Weening en Niels Scheuneman. Dat trio hoopte vurig te mogen promo veren naar de profs. Vier veldrijders rijden volgend seizoen bij de 'reserves' van Ra bobank, te weten Richard Groe- nendaal, Gerben de Knegt, Thijs Verhagen en Bart Aer- nouts. Van het juniorenteam maken alleen nationaal tijdrit kampioen Thomas Dekker en de Finse winnaar van de wereldbe ker voor junioren Jukka Vasta- ranta de overstap. Coureurs als Jens Mouris, Mart Louwers (winnaar van Olympi ad Tour) en Björn Hoeben heb ben nog geen duidelijkheid over hun toekomst. ANP donderdag. H Voetbal Vriendschappelijk: Borssele-Jong Am- bon (19.00 uur), Nieuwkerken (B)-Ter- neuzen (19.30) uur), Hulsterloo-Vogel- waarde (19.3u uur), Arnemuiden-Zee- landia Middelburg (19.15 uur). Rond Brand en Ludie Huij- brechts kwamen als winnaars uit de bus in de wedstrijd tegen Coen Raas en William Korstan- je. Brand/Huijbrechts trok met 11-7 aan het langste eind. Rem- co Prins en Eric Dohmen kwa men tegen Hans Harinck en Pierre Verstraete niet verder dan een gelijkspel: 7-7. Yvonne Huijbrechts en Carman Boonaman gaven Chantal Ver steeg en Sabrine de Marco geen schijn van kans. Versteeg/De Marco werd naar een kansloze 17-5-nederlaag gespeeld. In het gemengddubbel 5 deed de com binatie Janine Davidse en Mar co Jongejan van zich spreken. Ze wonnen de wedstrijd tegen Ronald de Prieelle en Els de Blaeij duidelijk met 10-6. Joost Spriukhuizen en Marianne Braam.speelden een sterke wed strijd in het gemengd dubbel 6 en boekten een 11-6-zege op Ri- ni en Max Jongsma. Barbara Boone en Pierre Verstraete ver sloegen Ina Maat en Hans Ha rinck: 12-4. PHILIPPINE - Thuisclub Phi lippine en IJzendijke hebben aan hun eerste pouleduel voor de districtsbeker allebei één punt overgehouden. Het treffen tussen de zondag- vijfdeklasser en -vierdeklasser eindigde gisteravond in 2-2. Os- tar Dieleman hielp Philippine met twee doelpunten aan een 2- 0-voorsprong. Net voor rust verkleinde Martijn Rijckaert de achterstand voor IJzendijke: 2- 1. Adri van Hanegem maakte er in de tweede helft vanaf de strafschopstip 2-2 van. BRUSSEL - Middenvelder Alin Stoica gaat van Anderlecht naar Club Brugge. De Roemeen se international van 22 jaar heeft in Brugge een contract voor drie seizoenen getekend. Stoica vertrekt transfervrij bij Anderlecht. Zijn verbintenis liep daar aan het einde van vorig seizoen af. Vervolgens ging de Roemeen op zoek naar een nieu we club. Dat werd uiteindelijk de grote concurrent in Brugge. door Joop van den Oudenhoven GOES - Het nieuwe biljartsei zoen wordt komend weekeinde geopend door de driebanden teams van de eredivisie. Brasse rie Ockenburgh wacht een zwaar seizoen in een over de he le lijn steeds sterker wordende topklasse. Raymond Nicodem van Brasse rie Ockenburgh denkt dat waakzaamheid geboden is voor zijn team. „We zijn natuurlijk elk jaar goed voor een plaats in het 'rechterrijtje'. Maar dit jaar zullen we vanaf het begin scherp moeten zijn. Eén van de promovendi, IMD Services for ICT uit Delft, wordt een te vre zen tegenstander. De andere promovendus BC Princesse moet mijns inziens tot de degra datiekandidaten worden gere kend. Voor de rest lijkt het een open strijd te worden." GSA Schiphol (het vroegere Buffalo) lijkt door het vaker op treden van Pedro Pedrobuena een vaste waarde in de eredivi sie te worden. De grootste ver sterking lijkt bij Twentevisie te zijn doorgevoerd. De club is er in geslaagd Tayf un Tasdemir uit Turkije vast te leggen. Een man van de toekomst. Hij is nu al goed voor een moyenne van 1.400. Verder is er weinig veran derd in de teams. Ook bij Brasserie Ockenburgh door Sjaak Sinke ZOUTELANDE - Doordat Ron nie Babijn zaterdag in Gent aan een kwart triatlon deelneemt, zijn de winstkansen van Remy Vasseur in de triatlon van Zou telande aanzienlijk gestegen. Babijn, al zeker van de eindzege in het Ironman Wetsuits triat loncircuit, laat Zoutelande schieten om zijn uitgangspositie in het Belgische Superprestige- circuit te versterken. Voor Remy Vasseur zou een zege in Zoutelande een leuke opste ker zijn, aangezien hij in zijn eerste jaar als senior nog niet veel gewonnen heeft. Bij een eventuele overwinning maakt de Vlissinger overigens nog kans op de derde plaats in het Zeeuwse circuit. Hij verdringt dan Rob Musters (Oud Gastel) van het erepodium. Vasseur dient echter eerst af te reken met jongens als Erik Pee man (Sommelsdijk) en Rob Ko- nings (Ovezande). Die twee heb ben eveneens nog zicht op de derde plaats in het circuit. De tweede plaats van Carlo van den Bergh (Capelle aan de IJssel) is buiten bereik. iVe hebben een team dat voor de play-offs en de bekerfinale gaat.' foto Charles Strijd door Joop van den Oudenhoven HULST - Voor Jean-Paul de Bruijn kan het sei zoen beginnen. Na zijn succesvolle optreden vorig seizoen is hij weer optimaal geprepareerd voor de komende krachtmetingen. Met zijn team Service Pack/'t Tapperijke opent hij het seizoen zondag bij Gebroeders van Wanrooij Bouwbedrijven. Jean-Paul de Bruijn uit Hulst heeft er weer zin in. Na een schitterend seizoen waarin hij individueel het Nederlands en Europees kampioenschap bandstoten op zijn naam schreef, reikte hij met zijn driebandenteam tot de play-offs in de eredi visie De competitie werd door De Bruijn uiteindelijk afgesloten met het hoogste moyenne uit zijn loop baan (1.400). „En ik wil nog meer", geeft De Bruijn gretig aan. „Ik heb deze zomer lekker door- getraind en heb het gevoel dat ik er weer sta. Ook in het team is alles goed geregeld en de sfeer opti maal. Met Eddie Leppens, Jef Philipoom, Gerwin Valentijn hebben we een team dat ook dit jaar voor de play-offs en de bekerfinale gaat." „Na het terugtreden van de oude sponsor (Strauss) hebben we geen moment ongerust hoe ven zijn dat het niet goed zou komen. Al direct stelden Cees en Anja Broos van 't Tapperijke in Hoeven, onze thuishaven, zich garant voor onze inkomsten. Daarnaast is weer eens gebleken dat het bedrijfsleven in Hoeven dit team een warm hart toedraagt. Service Pack/'t Tapperijke wordt de nieuwe naam, maar op de achtergrond is er een keur van bedrijven die er voor heeft gezorgd dat het team voor Hoeven blijft behouden." „Individueel ga ik me ook weer richten op het bandstoten. Aardige bijkomstigheid is dat ook Dick Jaspers de draad weer oppakt in deze spel- soort. Dat maakt de uitdaging aan de top te blij ven alleen maar groter." Voor het eerst strijden de triat leten in Zoutelande niet alleen voor de eer en een bosje bloe men. Dankzij de inspanningen van Lein Lievense van Stichting Sportevenementen Zoutelande zijn er bij de mannen acht en bij de vrouwen vijf geldprijzen te verdienen. Wim van Haperen uit. Etten-Leur, in zijn categorie al zeker van de winst in het triat loncircuit, gaat daarom niet al leen voor de winst bij de mannen H40. Als hij bij de eerste acht overall eindigt, pikt hij een graantje mee uit de prijzenpot. De strijd bij de vrouwen gaat tussen Maaike Krimpenfort (Bergen op Zoom) en Anja van Mechelen (Schijf). Willy de Nooyer (Serooskerke), net terug van een succesvol WK run- bike-run waar ze brons behaal de, kan mogelijk nog net een po diumplaats te pakken krijgen als ze tenminste voldoende her steld is van de loodzware wed strijd in Oostenrijk. De triatlon in Zoutelande gaat over 7 50 meter zwemmen, 30 ki lometer fietsen en 8,5 kilometer lopen. De start is om 18.30 uur op het strand voor de Boule vard. De finish is rond de klok van 19.45 in de Langstraat. Badminton Singapore. Singapore Open. Mannen, enkelspel, kwalificatie, tweede ronde: Sasaki (Jap) - Pang (Ned) 15-10 3-15 15- 10. Hoofdtoernooi, eerste ronde: Ismail (Mal) - Bruijstens (Ned) 15-10 15-6. Vrouwen, dubbelspel, eerste ronde: Jo- nathans/Ólsen (Ned/Den) - Shao Chïeh Cheng/Hsiao Yun Cheng (Tai) 11-4 11-3. Bridge Montreal. WK. Rosenblum Cup (open teams). Stand na drie ronden. Groep C: 1. Team Lavazza (ita) 71, 3. Team Muller (Ned) 58. Groep H: 1 Team Deutsch (VSt) 63,3. Team Van Prooijen (Ned) 56. Groep J: 1. Team Maas (Ned) 71. Groep K: 1 Team Welland (VSt) 58, 4. Team Abram (Ned) 54. McConnell Cup (vrouwenteams). Groep R: 1. Team Dhondy 48, 2. Team Vriend (Ned) 40, Marjet van der Graaff mag als Nederlands kampioene matchplay half september waarschijnlijk naar Italië om daar het EK voor amateurs te spelen. foto Dirk-Jan Gjeltema Dammen Velp. NK. Derde ronde: Mathijsen - Van Dusseldorp 0-3, Scholma - Hans Jansen 1-1, Barkel - Dolfing 1-1, Grard Jansen - Van den Akker 1-1, Wesselink-Winkel 1- 1, Clerc - Meijer 1-1, Thijssen - Heusdens 1-1 Stand: 1. Dolfing, Gerard Jansen en Thijssen 5,4, Van Dusseldorp 4, 5. Clerc, Hans Jansen. Van den Akker, Wesselink, Meijer, Heusdens, Scholma en Barkel 3, 13. Winkel 2,14. Mathijsen 1. Darts zijn de spelers gebleven. Roland Forthomme blijft op tafel één fungeren, Martin Spoormans is door zijn degelijk optreden vo rig jaar op positie twee beland. Dat geeft 'Tilburg Tijger' John Tijssens de gelegenheid zich uit te leven op de derde positie. „Ik verwacht op die plaats veel pun ten te pakken." Ron Schumann blijft op de vierde positie spelen, maar heeft gelukkig een minder hectisch bestaan gekregen waardoor hij meer aan training toekomt. Ockenburgh begint de competi tie komende zondag in Biljart- centrum Den Hoek in Zundert tegen De Havermans Groep. De Goese formatie begint overi gens met vier uitwedstrijden en speelt daardoor pas op zondag 15 september voor het eerst voor eigen publiek (tegen GSA Schiphol). HENGSTDIJK - De traditie tij dens de jaarlijkse kermis in Hengstdijk blijft bestaan. Ko mende zaterdag organiseert het plaatselijke wielercomité een wedstrijd waarbij opnieuw on der auspiciën van de Belgische vrije bond WAOD (Wielerbond Aangesloten Openbare Dien sten) wordt georganiseerd. Hengstdijk heeft al een lange wielerhistorie waarbij zelfs een wedstrijd voor beroepsrenners werd georganiseerd. Vlak na de Ronde van Frankrijk kwamen de Nederlandse Tourhelden aan het vertrek in het Hontenisser kerkdorp. Later werden er wed strijden voor vrije renners ge houden, die de plaatselijke ker mis nu al jaren opfleuren. Sinds een paar jaar wordt er sa mengewerkt met de WAOD en dat tot volle tevredenheid van de organisatie. „We hebben goe de ervaringen met die bond. Niet alleen organisatorisch maar zeker ook gezien het aan tal renners. Er is telkens veel be langstelling", weet mede-orga nisator Henk Overkleeft. Zater dag komen in een wedstrij d over zeventig kilometer alle catego rieën aan het vertrek. De start is om 14.00 uur. Zomercompetitie. A-poule: Bospimpel Friends 4-9, PM-WW 7-6. Stand: WW 107-23, PM 87-43, Arrows 69-35, Red Lions 43-61, DOF 40-77, Bospimpel 23- 107, Friends 19-98. B-poule: MZ-ZK3-10, LB-JFF 6-7. Stand: Topo Giggio 96-21, ZK 75-42, VAW 72-58, JFF 67-63, LB 66-77, MZ 35-95, Duke 18-99. C-poule: Pimpelaar-Combinatie 10-3, BM-Sum- merhart9-4. Stand: Midcity 1 80-24, BM 59-45, Pimpelaar 52-52, Midcity 2 42-62, Summerhart 39-52, Combinatie 27-64. Golf Goese Golf Club J&B-trofee: 1 Peter Eversdijk, 2. Marijke de Jonge, 3. Annie Versantvoort. Vier spelers strokeplay: 1 Marius Gunning, Jan van de Sluijs, Ag nes Westerhuis en Ida van de Salm, 2. Bob van de Boom, Rinus Verbeek, Anne- lies Peerdeman en Agaath Heemskerk, 3. Kees van de Linde, Karin Franken, Peter Gruyters en Anke Ballieux. Sportprijsvragen Lucky Day: 3-9-11-17-21-30-31-35-36-41- 43-46-47-50-59-60-62-64-69-71 (onder voorbehoud). Tennis New York. Kwalificatie US Open. Man nen, eerste ronde: Larsson (Zwe) - Wes- sels (Ned) 7-5 6-4, Verkerk (Ned) - Setter- gren (Zwe) 5-7 6-3 7-6. Vrouwen, eerste ronde: Hopmans (Ned) - Kloesel (Dui) 7-6 6-2. Long Island. Mannen, 480.000 euro. Tweede ronde: El Aynaoui (Mar/4) - Kraji- cek (Ned) 5-7 7-6 6-4, Chela (Arg) - Morri son (VSt) 6-4 6-3, Mathieu (Fra) - Samp ras (VSt/3) 6-3 6-7 6-4, Martin (Spa) - Santoro (Fra/15) 6-4 7-6. New Haven. Vrouwen, 595.000 euro. Tweede ronde: Venus Williams (VSt/1) - Shaughnessy (VSt) 6-2 6-4, Hingis (Zwi/5 - Stevenson (VSt) 7-5 6-4. Genève. Challenger, 40.000 euro, man nen. Eerste ronde: Navarro (Spa) - Van Scheppingen (Ned/2) 7-6 6-4, Bohli (Zwi) - Op der Heijde (Ned) 6-4 6-3. Total Tebotoernooi in Heinkenszand: VE LONDEN - Julien Escudé heeft door een bizar voorval zijn droomtransfer naar Manches ter United op het spel gezet. De international van Jong Frank rijk liep een knieblessure bij het uitlaten van zijn hond. Hij gleed uit. „Ik heb één van de banden in mijn knie verrekt en moet een paar dagen op krukken lopen", zei de verdediger van Rennes. Manchester stond op het punt een afvaardiging naar Frank rijk te sturen om te onderhande len over een contract voor zeven miljoen euro Het is onwaarschijnlijk dat het nu tot een transfer komt, want de markt sluit op 31 augustus. Escudé wil zich nog niet neer leggen bij dat doemscenario. RTR 7: S. Boogaard-P. de Waard 6-5, VD 5: Huijbrechts/Boonman-Versteeg/de Marco 17-5, VD 6: Van den Dries/Ver- mue-De Punder/Joosen 11-7, VD 7: De Regt/van Deijk-lzeboud/Cattoir 12-8, Van de Legemaat/Cijsouw-De Waard- Rooze 9-7, Izeboud/Cattoir-Van Keu- len/Duijnhouwer 12-8, VD 8: Tolhoek/S- noep-Stomphorst/Kalau 13-4, ME 5: R Flohil—R. aarts 7-6, ME 6: R. van Me- gen-K. Ringelberg 7-2, R. de Klerk-R. Franse 7-6, ME 7: L. van Garsel-E. Op- patja 7-6, D. Glisovic-B. van Tol 13-6, MD 5: Pijpelink/Eversdijk-Versteeg/Nieu wenhuyze 11-7, MD 6: Brand/Huij- brechts-Raas/Korstanje 11-7, Prins/ Dohmen-Verstraete/Geldof 7-7, MD 7: Thissen/Vlug-Traas/Minnaar 16-5, Menheere/Zandee-Joziasse/Verstijnen 15-2, Bekenkamp/van Garsel-Ars/Wij- nands 8-7, Sprinkhuizen/Van Hese-This- sen/Vlug 9-8, Dagevos/van Stel-Ars/ Wijnands 13-3, De Marco/Houtepen- -Geus/de Haan 14-3, Joosen/Aschman- Wild/Wild 15-8, MD 8: Boone/van der Does-Lamse/de Jong 16-3, GD 5: Da- vidse/Jongejan-de Prieelle/de Blaeij 10-6, Clausing/Pijpelink-De Prieelle/ Snoeck8-8, GD 6: Sprinkhuizen/Braam- Jongsma/Jongsma 11-6, Boone/Ver- straete-Maat/Harinck 12-4 GD 7: Wed- ding/Eversdijk-Franse/Westdorp 8-5, Wedding/Eversdijk-Geldof/Meulmees- ter 8-8, Franse/Westdorp-Geldof/Meul- meester 11-5, GD 8: Kloet/Focke-De Wachter/Klein Meulekamp 10-7. Voetbal Amstel Cup, voorronde. Poule 9: ASWH - RKC 0-5 (0-2). Hoogendorp (3), Van Die- men, Redan. Poule 14: De Treffers - De Bataven 4-0. Oefeninterlands. Zagreb: Kroatië - Wales 1-1 (0-1). 11. Davies 0-1, 79. Petric 1-1. Szczecin: Polen - België 1-1 (1-1). 6. Zuravski 1-0, 42. Sonck 1-1. Sarajevo: Bosnië - Joegoslavië 0-2 (0-2). 34. Krsta- jic 0-1, 42. Kovacevic 0-2. Kaunas: Litou wen-Israël 2-4(2-1). lO.Fomenka 1-0,20. Afek 1-1,32. Poskus 2-1,48. Zandberg 2- 2, 64. Afek 2-3, 73. Tal 2-4, Macedonië - Malta 5-0 (2-0). 37. Stojkov 1-0,40. Sakiri 2-0, Hristov 3-0, Sakiri 4-0, Pandev 5-0. Boedapest: Hongarije - Spanje 1-1 (0-0). 55. Tamudo 0-1,72. Miriuta 1-1. Tsjechië - Slowakije 4-1 (1-1). 15. Nemeth 0-1, 31. Koller 1-1, 64. Koller 2-1, Rosicky 3-1,78. Rosicky 4-1. Luxemburg: Luxemburg - Marokko 2-0 (0-0). 72. Jabrane 1-0, 84. Kacimi 2-0. Constanta: Roemenie - Grie kenland 0-1 (0-1). 17. Giannakopoulos 0- 1 Sofia: Bulgarije - Duitsland 2-2 (1-1) 21. Berbatov 1-0, 23. Ballack 1-1 (straf schop), 50. Balakov 2-1 (strafschop), 57. Jancker 2-2. Baku: Azerbeidzjan - Oezbe kistan 2-0(1-0), 40. Aliyev 1-0,80. Ismail- ov 2-0. Moskou: Rusland - Zweden 1-1 (0- 0). 56. Kerzhakov 1-0, 90. Ibrahimovic 1- 1. Kiev: Oekraïne - Iran 0-1 (0-0). 58, Ali Daei 0-1. Talinn: Estland - Moldavië 1-0 (0-0). 54. Alles 1-0. Helsinki: Finland - Ier land 0-3 (0-1). 12. Robbie Keane 0-1, 76. Healy 0-2,83. Barett 0-3. Trabzon: Turkije - Georgie 3-0(1-0). 8. Erdem 1-0, 51. Has- polatli 2-0,61Kahveci 3-0, Riga: Letland - Wit Rusland 2-4(2-2). 16. Kutuzov 0-1,17. Verpakovskis 1-1,26. Laizans2-1,30.Kul- chij 2-2,64. Romaschenko 2-3,86. Roma- schenko 2-4. Wielrennen Eneco Tour Tweede etappe, Dokkum - Apeldoorn: 1. De Jongh (Ned) 175 km in 3.46.40 (46,429 km/u), 2. Dean (NZe), 3. Boonen (Bel), 4. Zabel (Dui), 5 Teuten- berg (Dui), 6. Andresen (Den), 7. Kiemen de (Slv), 8. Van Dijk(Ned),9.Kemna(Ned 10. Zanotti (Ita), 12. Koerts, 15. Hoff man, 20. Löwik, 22. Van Heeswijk, 27, Voskamp, 29. Schmitz, 36. Knaven, 41. Reinerink, 43 Dekker, 46. Vries, 54 Blijle- vens, 60 Boogerd, 62. Lotz, 74. Vierhou ten, 78. Van Bon, 82. Hiemstra, 105. Bo ven, 107. Van Velzen, 109. Moerenhout, 112. De Groot. Niet gestart: onder andere Kirsipuu (Est). Algemeen klassement: 1 Zabel 8.52.51, 2. De Jongh, 3. Dean 0.04, 4, Oesov (WRu), 5. Bak (Den), 6. D'Hollan- der (Bel) 0.05,7. Van Bon, 8. Koerts 0.06, 9. Boonen, 10. Pena Grisales (Col), 11 Reinerink 0.08, 12. Van Dijk 0.09, 19. Kemna 0 10, 23. Hoffman, 24. Lowik, 27 Dekker, 28. Van Heeswijk, 33. Voskamp. 36. Knaven, 45. Boogerd, 49. Vries, 52 Schmitz, 54. Blijlevens, 67. Lotz, 76. Hiemstra, 77. Boven, 85. Moerenhout, 92. Van Velzen, 104. De Groot, 111. Vier houten 0,53. Lissone. Coppa Agostoni: 1 Jalabert (Fra) 198 kilometer in 4.56.21, 2. Faresin (Ita), 3. Giunti (Ita) 0.56,4. Sevilla (Spa), 5. Donati (Ita), 6. Ratti (Ita). Overijse. Druivenkoers: 1. Brandt (Bel) 198 kilometer in 4.41.00, 2. Demeyere (Bel) 0.18,3. Streel (Bel) 1.25,4. Vanhaec- ke (Bel) 1.35,5. Scheirlinckx (Bel), 6. Leu kemans (Bel). Zeilen Athene. Olympische testwedstrijden. Mannen 49-er, stand na acht races: 1. Sundby/Bovim (Noo) 30 punten, 2 Han sen/Hansen (Den) 41, 3. Martinez/Fernandez (Spa) 43, 7, Lanter mans/Nieuwenhuis (Ned) 62. Vrouwen Yngling, stand na zeven races: 1Dennison/Aders/Herbert (Aus) 33 pun ten, 2, Swett/Touchette/Purdy (VSt) 39,3. Robertson/Ayton/Leask (GBr) 47, 15. Thies/Bes/De Jong 82, 19. Hin/Zuider- baan/Ammerlaan 96.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 35