Actie tegen massa-ontslag in Goes PZC PZC Ik heb er nog steeds plezier in OOSTKAPELLE Hof wil kroongetuigen in zaak Goese overval opnieuw horen Hulst zit vast aan wurgcontract BAM Fiets-voetveer behoeft nog wel wat bijstelling Rijontzegging voor dronken rijden OPEN HUIS DAGEN vrijdag 23 en zaterdag 24 augustus ■14 Werknemers uitkeringsinstantie vragen om steun politiek agenda WIE HELPT BIJ HARTSTILSTAND? GEEF U OP VOOR DE CURSUS REANIMATIE Bliek mode Middelburg WIJ ZIJN OP ZOEK NAAR BEZORGERS (M/V) IN donderdag 22 augustus 2002 GOES - Bij de Uitvoering Werk nemers Verzekeringen (UWV) iti Goes verdwijnen 100 tot 150 van de 250 arbeidsplaatsen. Dat is het gevolg van een landelijke re organisatie. De werknemers roepen de politiek te hulp om het dreigende massa-ontslag te voorkomen. Staken willen de werknemers njet. Per slot van rekening zijn mensen met een uitkering daar van de dupe. Grijpend naar de laatste strohalm, wenden ze j^igh tot bestuurders van ge meenten en provincie. Maar die hebben geen enkele invloed op het dreigende massa-ontslag. De UWV is op 1 januari ont staan uit het samengaan van de instellingen Cadans. Gak, GUO, SFB UOSV en USZO en op drachtgever Lisv. De Raad van Bestuur van de UWV heeft de keiharde boodschap in Goes nog eens uitgelegd. De organi satie brengt het aantal locaties terug van 171 naar 27 landelijke vestigingen en een hoofdkan toor. Belangrijkste reden: effici ënter werken. De gevolgen voor Zeeland zijn dramatisch. Binnen drie jaar verdwijnen in Goes 100 tot 150 van de 250 arbeidsplaatsen. Werknemers zullen voortaan naar Breda, Dordrecht of Rot terdam moeten reizen, of een verhuizing overwegen. Wat overblijft is een sociaal-me disch centrum, een kantoor waar mensen zich bijvoorbeeld kunnen laten keuren. Voorzichtig „Maar dat aantal te verdwijnen arbeidsplaatsen in Goes is nog voorzichtig ingeschat", weet C. Weps. Behalve dat ze werkt bij de Goese vestiging van UWV, is ze ook lid van de Centrale On dernemingsraad. „Als doekje voor het bloeden komt er moge lijk een callcentrum in Goes. Maar dat is nog lang niet zeker." Behalve de grote lijnen is over de invulling van de reorganisa tie nog niets bekend. Onzeker heid heeft zich daarom meester gemaakt van de UWV'ers. Op de nieuwe grote kantoren komen per vestiging zo'n 700 tot 1000 mensen te werken. „Zulke grote kantoren moeten nog worden gebouwd, dus daar gaat tijd overheen. Tijd waarin mensen niet met de armen over elkaar gaan zitten afwachten. Jonge ren zien alvast om naar een an dere baan. En deeltijders gaan ook niet vier uur reizen om twee uur te mogen werken. De orga nisatie loopt leeg." Cees Hoogesteger viert zijn vijftigjarig jubileum als entertainer. door Mieke van der Jagt HEINKENSZAND - Depreciese datum kan hij niet zeggen, maar vijftig jaar is het in ie der geval. Cees Hoogesteger, entertainer, rekent het voor: „In de rampnacht, we we ten allemaal dat dat op 31 januari 1953 was, speelde ik in Arnemuiden, een programma met het toneelclubje van Wemeldinge. Niks gemerkt. De volgende dag hoorden we op de radio wat er gebeurd was. Zeker een half jaar daarvoor was ik al begonnen met spelen op bruiloften en partijen. Mijn jubileum voorstelling kan ik daarom veilig op 19 ok tober in de Stengc in Heinkenszand hou den." Groot feest wordt het dan, want Cees Hoo gesteger heeft de West-Vlaamse coryfee Ed- cly Wally bereid gevonden op te treden en ook twee Zeeuwse favorieten van de muzi kant zelf: het Bruinisser Visserskoor en de Bergmuzikanten geven acte de présence. „Zelf speel ik natuurlijk ook vanalles tus sendoor. Het gaat om mijn jubileum als en tertainer en dan moet je ook laten zien en horen wat je al die jaren zoal gedaan hebt." Dat is nogal wat in het geval van Cees Hoo gesteger. Behalve als accordeonist op brui loften en partijen, deed hij muzikale pro gramma's op cruiseschepen, hij goochelde, voerde clownsacts op, verzorgde kinderpro gramma's, begeleidde meezing-bijeenkom- sten en dresseerde zelfs de hondjes Chara en Filos. En dat alles doet hij nog steeds. „Ik ben nu bezig een nieuw kinderprogramma te schrijven: liedjes die makkelijk meezin gen, traditionele clownsacts en natuurlijk met de hondjes. Ik laat ze dansen, springen en hindernisjes nemen. Die kleine, Filos, kan zo prachtig weigeren; daar liggen die kinderen van in een deuk." Hoewel hij op veel platen en cd's heeft mee gespeeld, noemt Cees Hoogesteger zichzelf geen musicus. „Musici hebben op een con servatorium geleerd te musiceren. Ze com poneren en geven les. Ik ben een ambachts man, geen topmuzikant maar ik kan wel goed spelen. De techniek is in orde, mijn ge voel is goed, ik heb een enorm uitgebreid re pertoire en - dat is het belangrijkste - ik heb er plezier innog steeds Het repertoire van Cees Hoogesteger, of hij nu met een band speelt of alleen op zijn ac cordeon, is zeer breed. De keuze van de lied jes kan afhangen van het publiek. Hij merkt wel wat de mensen willen. Als ze 'Kleine Greetje uit de Polder' willen meezingen, kan dat, maar willen ze een tango of des noods de Can-Can dansen, is het ook goed. Het gaat er de entertainer om dat de mensen plezier hebben. Om er een beetje een reünie van te maken, heeft de jubilaris alle echtparen uitgeno- foto Willem Mieras digd bij wie hij 25 jaar of langer geleden op de bruiloft heeft gespeeld. „Die mogen gra tis naar binnen. De echtparen bij wie ik veertig jaar of langer geleden optrad, zetten we in het zonnetje met een verrassing. Ze moeten wel even van tevoren een kaartje, een uitnodiging of een foto laten zien en zich opgeven, want ik moet rekeninghouden met het aantal plaatsen." Opbrengst De opbrengst van het concert gaat naar de Bergmuzikanten. „Dat beschouw ik als mijn persoonlijke goede doel, het is zo'n ge weldig geestdrifig clubje. Veel echter dan de Josti-band, naar het voorbeeld waarvan de Bergmuzikanten is opgericht. Er komt geen enkele exploitatie aan te pas, het is alleen maar leuk." Om een beetje opbrengst te hebben, heeft Hoogesteger ook sponsors gezocht en ge vonden. „Van de entreegelden, 7,50 euro per persoon, kun je zo'n feest niet echt betalen, daar moet geld bij. Maar het sponsorgeld is voor de Bergmuzikanten want die krijgen geen cent subsidie." De 'ouderwets gezellige avond' in de Stenge begint om 20.00 uur. De voorverkoop van de kaarten start op 16 september. Vanaf die da tum kunnen ook verzoeknummers worden opgeven bij Cees Hoogesteger in Heinkens zand door Jean-Lou de Gucht en Sheila van Doorsselaer HULST - De gemeente Hulst zit vast aan een wurgcontract met projectontwikkelaar BAM NBM. Dat stelt fractievoorzit ter A. Hegger van Progressief Hulst naar aanleiding van de brief van het college over de stand van zaken van het BAM- plan voor de binnenstad. Wet houder W. Kayser vindt het on terecht dat nu gesproken wordt over een wurgcontract. De ge meenteraad heeft volgens hem immers zelf ingestemd met de inhoud. Het college ziet uitvoering van het hele BAM-plan als enige mogelijkheid om uit de impasse te komen, die nu al een jaar over invulling van de noordelijke binnenstad hangt. Als de raad dit niet doet, zal dat voor Hulst financiële consequenties heb ben. De Hulster raad heeft vorig jaar september besloten om BAM NBM slechts een gedeelte van het plan te laten uitvoeren De herinrichting van het 's Gra venhofplein zou voorlopig in de ijskast blijven Hegger: „We zitten nu vast aan een overeenkomst die alleen ophoudt te bestaan als we het licht voor BAM NBM op groen zetten. BAM NBM wil alleen maar veel bouwen, want daar zit het grote geld in. Het wurg contract dat ze met de gemeente hebben, biedt alleen de moge lijkheid de projectontwikkelaar zijn zin te geven. Dat betekent dat we heel veel gemeenschaps geld kwijt zijn; aan een onren dabele parkeergarage, of aan een torenhoge schadevergoe ding aan BAM NBM." Goed overleg Kayser meent dat het contract in goed overleg is afgesloten, met goedkeuring van de raad. „Als een van de partijen besluit het contract te verscheuren, dan zal er betaald moeten worden. Dat is bij elk contract zo. In het contract staat dat we door te blijven praten uit de impasse kunnen komen, en dat doe ik dan ook. Bij het ondertekenen konden we natuurlijk nooit be vroeden dat we ooit in deze situ atie terecht zouden komen." Als gemeente en BAM NBM er niet uit komen, betekent dat volgens Hegger dat er in het noordelijk deel van de binnen stad geen enkel ander plan kan worden ontwikkeld zonder in stemming of medewerking van de betreffende projectontwik kelaar. „En daar hebben wij het college in het verleden nu juist voor gewaarschuwd", betoogt Hegger. ..Het is dan ook bedroevend dat dit college ondanks alle waar schuwingen dit onheil over zich heeft afgeroepen." ov-jaarkaart zullen straks voor een opleiding in Temeuzen kie zen, terwijl het aanbod op Wal cheren hoger ligt. Aangezien de boot de laatste ja ren toeristische attractie is ge worden, vrezen veel Zeeuws- Vlamingen wachttijden; een probleem waarvoor gisteren nog geen oplossing gegeven kon worden. Het antwoord 'dan wacht je op de volgende' werd niet in dank afgenomen. door Wilma Valk BRESKENS - Een te vroege of juist te late afvaart, te hoge ta rieven en vooral vrees voor lan ge wachttijden, daar ging gis teravond het merendeel van de vragen over tijdens een infor matiebijeenkomst in Breskens over het fiets-voetveer. Gedeputeerde J. Hennekeij, projectleider A Zegers en des kundigen van provincie, PSD en BBA gaven uitleg aan afgevaar digden van Walcherse en West- Zeeuws-Vlaamse dorpsraden, leden van Het Klaverblad en de gehandicaptenraad. Vooral wachttijden tijdens drukke zo mermaanden voor mensen die afhankelijk zijn van de boot in verband met hun werk bleken tijdens het vragenrondje een groot probleem. „Komt er voor rang voor school- en werkver keer?", was een veelgestelde vraag „Is het mogelijk inwoners van Zeeuws-Vlaanderen een pas te verstrekken of moeten we ïederedag in het seizoen opruim één uur wachttijd rekenen?" Ook de tarieven van het veer (2,20 euro voor een enkele reis en 70 cent extra voor een fiets of 1,15 euro voor een brommer) le verden veel commentaar op. Veel mbo-studenten die nog niet in aanmerking komen voor een In staken zien de UWV'ers niets. Weps: „Duizenden gezinnen in Zeeland zijn afhankelijk van een uitkering en dus van UWV. Mensen kiezen niet voor een uit kering. Dus wij vinden dat we het niet kunnen maken om ten koste van hen acti^ te voeren De medewerkers gooien het over een andere boeg en willen de reorganisatie op de politieke agenda zetten. Gemeenten en provincie hebben een brief ge kregen, met het dringende ver zoek een signaal af te geven aan de Raad van Bestuur in Amster dam. „Hoezo welkom in Zee land? De slogan is bedoeld voor het werven van werknemers naar Zeeland. Wat is een wer ving als het werk uit de provin cie verdwijnt?", schrijven ze aan de Zeeuwse politici. Gedeputeerde D. Bruinooge (economie) kijkt machteloos toe. „Dit is buitengewoon ver velend en triest voor de gezin nen en hun kinderen die met deze reorganisatie te maken hebben. Maar als provincie heb ben we geen invloed. We zijn niet bij machte om dit soort cen tralistische bewegingen teniet te doen." Hij heeft de werkne mers wel een brief terug ge schreven, al spijt het hem zeer ze niets te kunnen bieden. De kwestie zit de CDA-fractie in de Goese gemeenteraad hoog. De fractie hecht veel waarde aan behoud van het kantoor 'ge zien de werkgelegenheid van vele inwoners uit onze gemeente en de regio in deze administra tieve dienstverleningssector en de functie van het regiokantoor voor de inwoners van Goes'. In schriftelijke vragen aan burge meester en wethouders dringt de fractie erop aan met UWV in gesprek te gaan, in een poging het kantoor te behouden. door Aector Dooms MIDDELBURG - Officier van justitie G. Oosterveld vroeg gis teren aan de politierechter in Middelburg een paar minuten bedenktijd om haar standpunt in de strafzaak tegen een 46-ja- rige drankrijdster uit de Zeeuw se hoofdstad te formuleren. Haar eis had daarna de volledi ge instemming van politierech ter A. Gaakeer. De vrouw werd veroordeeld tot veertig urn- werkstraf en een jaar voorwaar delijke rijontzegging. Raads man E. Smit had daarvoor zijn enthousiasme al laten blijken. „We juichen de eis van harte toe." De verdachte voegde er aan toe erg geschrokken te zijn van de aanrijding die ze 29 november vorig jaar in Middelburg onder invloed van alcohol had veroor zaakt. De vrouw vertelde een fles witte wijn te hebben leegge dronken om haar tegenslagen te verwerken. Dat dit de verkeerde keuze was, merkte ze meteen toen ze in haar auto stapte en inreed op een auto voor haar, die doorschoot op een derde au to. Uit de blaastest volgde een score van 735 microgram, drie ënhalf keer zoveel dan toege staan. De officier was bereid om in haar eis zoveel mogelijk reke ning te houden met de omstan digheden van de vrouw. Ze was gevoelig voor het argument dat haar rijbewijs onmisbaar was vóórhaar sociale leven. Een ho ge boete, ter compensatie, zou gezien haar beperkte financiële mogelijkheden ook lastig zijn. Psychisch en lichamelijk had ze de nodige ongemakken, maar de werkstraf en de langdurige voorwaardelijke rijontzegging stemden tot tevredenheid. „Ik beloof u dat u mij hier niet meer zult zien", zei de verdach te. door Katja Logtenberg DEN HAAG - Het onderzoek naar de overval op kledingzaak La Paz in Goes wordt heropend. Het Haagse gerechtshof oor deelde gisteren tijdens het hoger beroep van de 40-jarige ver dachte uit Goes dat twee kroon getuigen nog eens gehoord moe ten worden. Deze getuigen zouden onbetrouwbaar zijn. De kledingwinkel aan het Schuttershof werd op 16 maart 2000 overvallen door een lange, slanke man. Hij droeg een blau we muts, een lange jas en had een wollen sjaal om. De overval ler bedreigde de verkoopster met een keukenmes. 'Kassa, geld', riep hij. De politie tastte in eerste instantie in het duister over de toedracht van de over val. Na een bericht op de kabel krant over de brute diefstal meldde een tipgever zich. Deze man wist te melden dat de man uit Goes had verteld dat hij van plan was om iets dergelijks te doen. Agenten doorzochten hierop het huis van de verdach te. Ze vonden een keukenmes, een blauwe muts en een lange jas. De belaagde verkoopster schrok toen ze geconfronteerd werd met de kleding. Ze zei de jas en de muts te herkennen. De politie ging verder op onder zoek uit en vond nog een getuige die een belastende verklaring over de verdachte aflegde. Een vrouw verklaarde dat de man bij haar thuis was geweest en de muts en het keukenmes had la ten zien. 'Ik ben wat van plan', zou hij tegen haar hebben ge zegd. Ook een goede vriend van de man uit Goes had de politie na lang aandringen nog wat te vertellen. De vrienden lazen in de krant over de overval en merkten op dat de bechrijving van de overvaller wel erg op die van de verdachte leek. „Je hebt het toch niet gedaan", zou de vriend toen hebben gevraagd. Schertsend had de verdachte toen gezegd dat hij de dader was geweest. Ondanks al deze belas tende verklaringen was hofaan- klager nu-. J. Wittop Koning niet overtuigd van de schuld van de verdachte. De heroineverslaaf- de was al talloze malen eerder met justitie in aanraking ge- I weest voor diefstallen. De man had echter altijd direct bekend Bovendien had hij nooit eenier geweld gebruikt. De raadsman van de man mr. C.J. de Wit voeg de hieraan toe dat de eerste twee, eveneens verslaafde ge tuigen erg onbetrouwbaar wa ren. Ze zouden vaste tipgevers van de politie zijn en alles ver klaren wat agenten willen ho ren. Zowel de hofaanklager als de advocaat achtten het ver standig om de zaak aan te hou den om deze getuigen op zitting te laten verschijnen. De junk uit Goes moest zich gis teren ook verantwoorden voor joyriding. Hij was op 14 maart vorig j aar 'voor de lol' een stukje in een Saab van iemand anders gaan rijden. Na vijf minuten rij den veroorzaakte hij een onge luk op de Oranjeweg en werd hij aangehouden. De kroongetuigen moeten op 27 november voor het hof verschij nen. Dan wordt de zaak voort gezet. MELISKERKE - Ons Huis, 09.30 uur Koersbal; MIDDELBURG - Kerksteeg 5,14.00 15.00 uur: Tai Chi voor 50-plussers en mensen met chronische aandoeningen; 19.00- j 20.00 uur: Tai Chi voor beginners; Artemis Koudekerkseweg 133, 13.30- j 15.30 uur; Training voor vrouwen die te kampen hebben met hevige emo ties; VEERE - Stadhuistoren, 15.00-16.00 uur Carillonbespeling door stadsbeiaardier Kees van Eersel; VLISSINGEN - Theo van Doesburgcen trum, 14.00 uur: Ontmoetingsmiddag 50- plussers; De Oude Stad, 9.30 uur: Peutergym van 2,5 tot 4 jaar en 10.30 uur: Peutergym lol 2,5 jaar; In- en Uitloophuis, Van Goghlaan 241a, 9.30-12.00 uur: Koffie-contactochtend; ZOUTELANDE - Strand-west, 13.00- 16.00 uur: Strandspelen; Camping Weltevreden, 19.00-21.00 uur Boerderijspelen; Camping Janse, 19.00-21.30 uur: Stoei kussen; Muziektent, vanaf 20.00 uur: Concert j LuctoretEmergo. Als u morgen getuige bent van een hartstilstand, wilt u dan hulpeloos toeschouwer zijn of geoefend hulpverlener? Reanimatie is levensreddend. Maar kan niet uit een boekje geleerd worden. Geef u op voor een praktische cursus die gemiddeld zo'n 4 tot 6 uur duurt. Toelatingseisen zijn er niet. En zo'n cursus is natuurlijk vooral belangrijk voor familieleden van hart patiënten, maar ook voor brandweer, politie, portiers, sporttrainers, winkelpersoneel, mensen van het openbaar vervoer etc. Meer weten? Informeer bij het Nederlandse Rode Kruis afdeling Vlissingen, tel. 0118-466668 of kijk op http://clubnet.zeelandnet.nl/rkruisv voor meer informatie. Of informeer bij de Nederlandse Hartstichting, Bureau Reanimatie, postbus 3140, 3502 GC Utrecht, 030 - 2844543, reanimatie@hartstichting.nl NIEUWE BURG 33 4331 AG MIDDELBURG INTERNET: WWW.BLIEKMODE.NL Het bezorgen van een middagkrant is een uitdagend karwei voor jong en oud. Er staat een goede beloning tegenover. Naast de ruime vergoeding zijn er diverse extra's zoals: vakantiegeld startpremie aanbrengpremie voor abonnees en bezorgers gratis regenpak gratis krant Interesse? Neem contact op met de afdeling Binnendienst Distributie, telefoon 0800-0235111 (tijdens kantooruren) of kijk op internet: www.deleukstebijbaan.nl De minimumleeftijd is 15 jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 14