Kleiwaterschappen tegen fusie I w 7 h3k PZC PZC Aannemer legt laatste hand aan fietspad langs zuidkust Poppen, poppen en nog eens poppen Griekse werknemer zonder jaarcontract krijgt geen huurhuis Asselbergs verwerpt kritiek op soepele behandeling Bl0f 13 Provincie Zuid-Holland wil plannen voor samenvoeging doorzetten Opfriscursus rijvaardigheid Boeldag in Ouddorp I I J Senior TV van de baan Zeelandbrug afgesloten Redders zwemmen voor boot Diefstal verkeersborden Kerken beklad dinsdag 20 augustus 2002 door Famke van Loon MIDDELHARNIS - De provin cie Zuid-Holland wil haar oor spronkelijke plan voor de fusie van zes waterschappen en het zuiveringsschap Hollandse Ei landen tot een 'waterschap Zuid-Holland Zuid' doorzetten. Ondanks bezwaren en protesten van de vier kleiwaterschappen langs de kust. Dijkgraaf D. Goekoop van het Waterschap Goeree-Overflak- kee. dat voorstander is van de fusie van de vier kustschappen, is vooralsnog niet van plan de strijd op te geven. Een gang naai de rechtbank sluit hij daarbij niet uit. De provincie hoopt in de Statenvergadering van no vember een definitief besluit over het fusieplan te nemen. Zuid-Holland wil de eenheid van het waterbeheer in de pro vincie bevorderen. Sinds 1999 zijn voorbereidingen getroffen om te komen tot drie, hooguit vier schappen. Dit betekent on der meer dat de zes schappen De Brielse Dijkring, Goeree- Overflakkee, De Groote Waard, IJsselmonde, De Krimpener- waard, De Alblasserwaard en de Vijfheerenlanden samen met het zuiveringsschap Hollandse Eilanden per 1 januari 2005 moeten samensmelten tot één Waterschap Zuid-Holland Zuid. „Er is al één zuiverings- ZIERIKZEE - Vijftigplussers die hun rijvaardigheid willen opfrissen kunnen op vier maan dagmiddagen terecht in het MFC in Zierikzee. Op 23 en 30 september en 7 en 14 oktober geeft de ANWB een opfriscur sus. De theorie van de verkeers regels, een ogentest en een reac tietest zijn onderdeel van de cursus. Verder rijden de deelne mers in eigen auto met een rij- mstructeur die advies geeft. Be langstellenden kunnen zich tot vrijdag 6 september aanmelden bij Stichting Welzijn Ouderen. OUDDORP - Ouddorp staat zaterdag 7 septem ber in het teken van de boer en de boerderij. Om 10.00 uur wordt de Boerenboeldag officiéél geopend door de Goereese dijkgraaf D. Goekoop. Vanaf dat tijdstip worden er op de Ring van Oud dorp allerlei activiteiten gehouden. Zo zullen er de monstraties klompendan sen, dorsen en boterbab- belaars bakken gegeven worden en treedt de Boe- renkapel op. In verschil lende kraampjes in het dorp worden boerenpro- ducten als honing, bloem, fruit en klompen te koop aangeboden en staan er historische traktoren op gesteld. Verder kan er een bezoekje gebracht wor den aan diverse landerij en in Ouddorp om kennis te maken met de gewassen die er geteeld worden. De Boerenboeldag duurt tot 16.00 uur. REDACTIE SCHOUWEN-DUIVELAND Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB ZIERIKZEE Tel: (0111) 454647 Fax:(0111)454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) Piet Kleemans Famke van Loon Ali Pankow Rudy Boogert (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl schap in dit gebied. Deze fusie lijkt ons een logisch sluitstuk", verklaart J. Fioole, provinciaal projectleider, deze keuze voor de zogeheten 'W7'. Maar op Goeree-Overflakkee denken ze daar heel anders over. Het waterschap wil graag de krachten bundelen, maar ziet niets in het door de provincie voorgestane monster-schap, dat wat betreft omvang tot de tien grootste van Nederland zal gaan behoren. „De W7 is te groot, te afstandelijk", meent dijkgraaf Goekoop. Als alterna tief is een fusieplan voor de vier zogeheten kleiwaterschappen - Goeree-Overflakkee, De Brielse Dijkring, De Groote Waard en IJsselmonde - op tafel gelegd: de W4. Dit kwartet valt waterhuis houdkundig gezien in hetzelfde deelstroomgebied en deelt de zorg om de zee. In de twee ande re schappen spelen vooral de ri vieren een rol van betekenis. Be zwaren en alternatieven ten spijt hebben Gedeputeerde Sta ten toch besloten het oorspron kelijke fusieplan door te zetten „De provincie kijkt vanuit een andere hoek. De W4 biedt geen totaaloplossing voor Zuid-Hol land Zuid. Want wat doe je dan met die andere twee water schappen en het zuiverings schap?", aldus Fioole. De Goe reese dijkgraaf heeft daar wel een oplossing voor. Het zuive ringsschap zou veel meer als zuiveringsbedrijf moeten fun geren, zodat het minder gebon den is aan het huidige gebied. Alblasserwaard en Vijfheeren landen zouden beter in het (Gel derse) waterschap Rivierenland op hun plaats zijn. Ook deze oplossing is zonder re sultaat bij de provincie aange kaart. Vooralsnog koerst Zuid- Holland af op een definitief be sluit over de fusie van de W7 in november van dit jaar. De vier kleiwaterschappen zullen er al les aan doen de bestuurders op andere gedachten te brengen. Houdt de provincie vast aan haar betrokken stellingen, dan zullen de vier schappen juridi sche stappen volgens de dijk graaf niet schuwen. Goekoop: „Wij blijven bezwaar maken te gen een waterschap van Oud dorp tot aan Vianen." Het poppenmuseum toont poppen in alle soorten en maten. door Rosalie Buizer GOES - „We zijn negen maanden in verwachting geweest en dan nu einde lijk de bevalling". Jan Zwemer en zijn zus Nel zijn maar wat trots op hun pop penmuseum in de Evertsenstraat in Goes. Maandenlang zijn broer en zus Zwemer bezig geweest met het uitpakken en op zetten van duizenden poppen en teddy beren. Gisteren werd het museum offi cieel geopend door wethouder S. van 't Westeinde. Broer en zus zijn echte poppenliefheb- bers. Volgens Jan is het een virus waar je niet meer vanaf komt. Er blijven maar nieuwe ideeën komen. Ik kan heel goed mijn eigen fantasie kwijt in het maken van poppen, dus ik blijf er mee doorgaan", vertelt Jan. Hij maakt de poppen en Nel de kleertjes. Deze sa menwerking heeft een inmiddels een unieke verzameling opgeleverd. Naast de zelfgemaakte poppen verzamelt Nel al sinds haar jonge jaren poppen in alle soorten en maten. Ook die zijn te zien in het nieuwe museumHet zal voor de be zoeker dan ook een feest van herken ningzijn, zegt Jan. „Het is de bedoeling dat de mensen echt jeugdherinneringen ophalen." foto Willem Mieras Wethouder Van 't Westeinde kon dit be amen. „Nel en Jan zijn in staat de pop pen tot leven te brengen. Elke pop heeft zijn eigen verhaal en met heel veel en thousiasme vertellen Nel en Jan over hun voorliefde voor poppen. Dan ko men echt de herinneringen aan je eigen poppen weer naar boven. Het poppenmuseum is dagelijks ge opend van 12.00 uur tot 17.00 uur of op afspraak. door Andrea Bolle ZIERIKZEE - P. Aronis bivak keert al maanden noodgedwon gen in een caravan, omdat hij niet in aanmerking komt voor een huurwoning. Sinds vier we ken staat zijn caravan op een parkeerplaats aan de Hoofd poortstraat in Zierikzee, omdat hij gedurende het hoogseizoen niet terecht kon op een camping. Hij beschuldigt woningbouw vereniging Zeeuwland ervan van het kastje naar de muur te worden gestuurd. Aronis, die de Griekse nationa liteit heeft, woont nu twee jaar in Zierikzee. Delen van die tijd is hij werkzaam geweest bij een aantal restaurants in de binnen stad. Via zijn werkgevers kon hij altijd in een door hun gehuurd huis verblijven, iets wat werk gevers vaker doen voor buiten landse seizoenskrachten. Bij zijn huidige werkgever, een in dustrieel bedrijf in Zierikzee, is het niet mogelijk via het bedrijf een woning te huren. Bovendien is formeel het uitzendbureau de werkgever van Aronis en niet het bedrijf. Verwarring Daarom klopte Aronis aan bij Zeeuwland. Bij de woningcor poratie komt hij echter voorals nog niet in aanmerking voor een huurwoning, hoewel hij al zijn papieren heeft laten zien en ge daan heeft waar om gevraagd werd. „De ene dag zeggen ze dat ik alles heb en de volgende dag klopt het weer niet", zegt Aronis wanhopig. Volgens Zeeuwland ligt het probleem niet bij de pa pieren van de Griek, maar aan zijn contract met het uitzend bureau. Als deze man een ver blijfsvergunning zou hebben is het geen probleem, maar om daarvoor in aanmerking te ko men moet hij minimaal een con tract van een jaar tekenen", licht adjunct-directeur A. de Ceuster van Zeeuwland toe. Het contract dat Aronis een de zer dagen tekent bij uitzendbu reau Spherion in Zierikzee is voor maximaal drie maanden. „Meneer Aronis heeft weinig werkervaring en is weinig breed inzetbaar. Als wij hem een con tract van een jaar aanbieden kunnen we hem niet garanderen dat hij ook werk hééft", zegt of fice-manager E. van Houlst van Spherion. Het uitzendbureau heeft wel voor de Griek bemid deld en de caravan geregeld waarin hij samen met zijn 17-ja- rige zoon terecht kon. Hoewel Van Houlst zich niet verant woordelijk acht voor de huis vesting, vindt hij het beleid van Zeeuwland 'krom'. Volgens hem hebben uitzendkrachten bin nen de Europese Unie geen ver blijfsvergunning nodig om in aanmerking te komen voor een huurwoning. Wethouder A. van der Wouden vindt de situatie van Aronis 'triest', maar kan hoogstwaar schijnlijk niks voor hem doen. „Stel dat Zeeuwland een uit zondering maakt voor deze me neer, dan nog komt hij op een wachtlijst te staan. Ik kan me het lot wel aantrekken, maar de primaire verantwoordelijkheid ligt toch bij hem zelf. Ik wil wel een bemiddelende rol spelen om hem verder wegwijs te maken", zegt van der Wouden. Voorals nog blijft Aronis aangewezen op zijn noodoplossing. De politie wil bij wijze van uitzondering tijdelijk een oogje dichtknijpen voor de illegale kampeerder. MIDDELBURG - Het voorstel tot de oprichting van Senior TV is afgeschoten. Nadat het dagelijks provinciebestuur eer der had aangegeven geen geld over te hebben voor het initia tief van het Provinciaal Overleg- en Samenwerkingsverband Ouderen (POSO)bleek tijdens de vergadering van de Staten commissie welzijn gisteren geen enkele fractie daar anders over te denken. Het POSO had 275.000 euro per jaar aan subsidie gevraagd om televisie voor en door ouderen te maken, uit te zenden via Omroep Zeeland. De provincie vindt dat een taak van Omroep Zeeland zelf en vreest precedentwerking wanneer belangen organisaties geld krijgen om televisie te maken voor hun ei gen doelgroep. ZIERIKZEE - De Zeelandbrug wordt in de nacht van maan dag 2 op dinsdag 3 september afgesloten voor gemotoriseerd verkeer. De maatregel houdt verband met onderhoudswerk aan het traject. De afsluiting is van kracht tussen midder nacht en vijf uur 's ochtends. In geval van spoedritten van hulpdiensten is de brug wel toegankelijk. Later in de maand, op vrijdag 27 september, tussen half tien en tien uur in de och tend is de brug tien minuten niet beschikbaar voor het verkeer in verband met veegwerkzaamheden. ZIERIKZEE - De reddingsbrigade Zierikzee-Duiveland houdt tijdens de havendagen in Zierikzee een actie voor een nieuwe boot. Oudere leden ondernemen vrijdag in de Nieuwe Haven een sponsorzwemtocht. Door zoveel mogelij k baantjes af te leggen willen ze de spaarpot van de vereniging verder spekken. Ook kan vanaf acht uur 's avonds geld worden gebo den voor een rondvaart van vijftien minuten op de Ooster- schelde met de reddingsboot. Het startbedrag van deze 'vei ling', die eveneens op zaterdag plaatsvindt, is vastgesteld op twintig euro. De huidige reddingsboot van de in Ouwerkerk gelegerde bri gade is drastisch aan vervanging toe. Het afgelopen jaar heeft de organisaties met diverse acties en subsidies het belangrijk ste deel van het bedrag bijeen kunnen vergaren. De inzet tijdens de havendagen moet de laatste gaten dichten. Het streven is de nieuwe boot dit najaar te bestellen, zodat de aan winst lente volgend jaar in gebruik kan worden genomen. VLISSINGEN - Drie mannen zijn in de nacht van zondag op maandag om vier uur in Vlissingen aangehouden op verden king van diefstal van verkeersborden. De 20-jarige Oost- Souburger, 24-jarige Vlissinger en 30-jarige Duitser werden opgepakt na een melding, dat zij aan verkeersborden aan het sleutelen waren op de Steenen Beer. Later werd nog een tiental gestolen verkeersborden aange troffen in de woning van de Vlissinger. De mannen zijn na ver hoor met een dagvaarding op zak weer in vrijheid gesteld. Het fietspad langs de zuidkust van Schouwen krijgt de komende weken de laatste asfaltlaag. fotoPieterHonhoff door Andrea Bolle ZIERIKZEE - De komende we ken wordt de laatste hand ge legd aan het fietspad langs de zuidkust van Schouwen-Duive- land. Aannemer Grontmij hoopt nog uiterlijk vier weken bezig te zijn met onder meer een laatste asfaltlaag en een dek laag van fijn grind op het tra ject. De twee extra opritten bij de Weldamseweg en de Suzanne- en Kistersinlaag zijn vorige week al geasfalteerd. Op die lo caties was het pad uitsluitend met een steile trap en een fiets- goot bereikbaar. De hellingba- nen zijn aangelegd om het fiets pad ook toegankelijk te maken voor minder valide mensen. Het twee kilometer lange traject tussen de Heerenkeet en het Pikgat wordt deze week voor zien van een laatste asfaltlaag van vijf centimeter hoog. Daar na worden de asfaltranden 'ver flauwd' om het pad fietsvrien delij ker te maken. Tijdens de werkzaamheden wordt dit tra ject afgesloten voor fietsers. Volgens projectleider A. The- unisse van Grontmij zal het werk twee tot drie weken in be slag nemen, om vervolgens over te gaan tot de laatste fase. Dan wordt het totale fietspad, van Zierikzee tot aan de Schelp- hoek, bedekt met een laag grind. Deze laatste laag is nodig om de levensduur van het fietspad te verlengen, volgens Theunisse. Over vier weken wordt het fiets pad opgeleverd. Wanneer de of ficiële opening plaatsvindt is nog niet bekend. KRABBENDIJKE - In de nacht van zaterdag op zondag zijn de deuren van twee kerkgebouwen in Krabbendijke beklad met leuzen. Dat maakte de politie gisteren bekend. De politie vraagt ge tuigen zich te melden bij het politiebureau in Kruiningen of via 0900-8844. door Marcel Modde ZIERIKZEE - Het besloten strandconcert van Blof, zon dagavond bij Renesse, heeft vol gens burgemeester J. Asselbergs 'zegge en schrijve één klacht op geleverd'. Metingen ter plaatse door een milieuambtenaar heb ben uitgewezen dat het geluids niveau de toegestane norm niet heeft overschreden, aldus As selbergs. De populaire Zeeuwse pop groep had volgens Asselbergs de vereiste vergunning om het eve nement op het terrein bij Hotel de Zeeuwse Stromen te organi seren. Het besluit het concert op het allerlaatste moment te ver plaatsen van de oorspronkelijke locatie aan de Brouwersdam naar de Jan van Renesseweg, heeft aan de formele toestem ming van de instanties niets af gedaan, meldt hij. De gemeente Schouwen-Duiveland besloot vrijdag na intern beraad - en na toetsing van de plek door politie en brandweer - binnen enkele uren tot afgifte van een nieuwe vergunning. Dat geen van beide besluiten gepubliceerd is in de gemeentelijke informatieru briek, zoals gebruikelijk, had volgens Asselbergs te maken met het nadrukkelijke verzoek van Bief om de locatie geheim te houden. Het openbaar maken van ver gunningen in het huis-aan- huis-blad stelt belanghebben den in staat te reageren op het (voorgenomen) besluit van bur gemeester en wethouders. Vol gens Asselbergs is het evenwel geen uitzondering dat een ver gunning pas achteraf wordt ge publiceerd. Veelal heeft dat te maken met het late tijdstip van indiening van de aanvraag. In het geval van Blof was de aan vraag 'ruimschoots op tijd' bin nen, geeft Asselbergs aan. Des ondanks kwam pas maandag de vergunning af, al was de organi satie vooraf mondeling geïnfor meerd dat B en W geen bezwaar hadden tegen het strandcon cert. „Op het aanbod van Sky Radio voor een toegangskaartje had den geloof ik 25.000 mensen ge reageerd. Als wij openbaar had den gemaakt dat Blof hier zou spelen, waren er misschien wel dertig- tot veertigduizend men sen op afgekomen. Mede omwil le van de openbare orde is beslo ten tegemoet te komen aan het verzoek de plek geheim te hou den. Dit is een heel bijzondere omstandigheid. En gekoppeld aan het feit dat er op het strand niet snel sprake is van geluids overlast voor de omgeving, za gen wij geen reden Blof het feest niet te gunnen. Ook gelet op het goede doel (War Child) dat er aan gekoppeld was. Achteraf was het heel gelukkig dat het concert in Renesse was en niet aan de Brouwersdam. Nu was de organisatie met het naderen de onweer in staat de gasten binnen een half uur af te voeren met bussen van de Taxicentrale. Dat was aan de Brouwersdam een stuk lastiger geweest." Een aantal omwonenden en on dernemers werd zondag verrast door een tijdelijke afsluiting van de Jan van Renesseweg. Al leen genodigden voor het con cert werden toegelaten. De maatregel kostte P. Verspeek van het gelijknamige tennis- en midgetgolfcentrum naar eigen zeggen honderden klanten. Vol gens Asselbergs is Verspeek, toen hij in de gaten kreeg dat zijn bedrijf van de buitenwereld werd afgesloten, bijgepraat en is hem door de organisatie een 'keurige schadeloosstelling' aangeboden De ondernemer zei gisteren echter dat hij een min der goed gevoel aan het gesprek met de burgemeester heeft over gehouden dan Asselbergs doet geloven. „Hij doet het hele con cert af als iets dat goed is voor Schouwen-Duiveland. Maar hier hebben de bevolking en de toerist niets aan gehad. Het was uitsluitend voor genodigden. Iedereen in de omgeving liep te klagen. Het is schandalig dat wij hier niet in zijn gekend. En dan zeg ik het nog heel netjes." Advertentie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 63