Tactisch steekspel goed voor zege zege en promotie PZC Ko Kasse supersnel op Eurocircuit Dubbelslag voor Nieuwenhuyze Ilyo de Loos naar Zeeuwse zwemsters bestoken Haarlemse in Eersel Theo Rabout op achtste plaats Tovaal onderuit in oefenpartij HP SOVS achter digitale kaart Negende plaats Danny Schaut Bruggink naar Ruiterspelen Vrouwenteam Rapide winnaar eigen toernooi Bekerduel eerder uitslagen agenda dinsdag 20 augustus 2002 JL C—J door Lucien Roelandt hengst Nadir kwam nipt at< van onze sportredactie EERSEL - Op het E3-strand in het Brabantse Eersel zorgden Marinka Bil van De Stormvogel en de Koewachtse Carmen de Ridder voor een daverende ver rassing. De twee Zeeuwse zwemsters brachten bij de jeugd de nog ongeslagen Viki Boviat- sis uit Haarlem de eerste neder laag van het seizoen toe in open water. De Souburger Charles Potin eindigde in het hoofd nummer (de 2000 meter) twaalf de in een veld van 95 zwemmers. Op de halve afstand werd hij vijfde. Bij de vrouwen lijkt de strijd ZOTTE GEM - Theo Rabout uit Zuidzande is als achtste geëin digd in Dwars door Zottgem, een stratenloop over 10 Engelse mijl. Zijn tijd onder tropische om standigheden op het geacciden teerde parkoers was 55 minuten en 49 seconden. De zege was voor de Belg Ronny Ligneel met een winnende tijd van 51 minuten en 42 seconden. GOES - De Goese rugbyclub To vaal kwam in de eerste oefen wedstrijd van het seizoen dui delijk te kort tegen USRS. De Utrechtse studenten, met oud- Tovaalspeler Staf Leemans in de gelederen, wonnen met 31- 12. Het team van USRS, dat een trainingskamp afwerkte in Zee land, was vooral conditioneel veel sterker dan de Goesenaren, die zelf nog maar enkele trai ningen achter de rug hebben. De studenten liepen met enkele snelle acties al snel uit naar een 0-19-voorsprong en bleven daarna moeiteloos aan de goede kant van de score. NIJMEGEN - Het bestuur van de Samenwerkende Organisa ties Voetbalsupporters (SOVS) heeft geen moeite met de moge lijke invoering van een digitale clubkaart. Eerstedivisieclub FC Den Bosch wil het fraudebe stendige systeem, inclusief vin gerafdruk, op korte termijn in voeren in het nieuwe stadion. ,,We ondersteunen elk project dat het vandalisme van een rela tief klein aantal mensen in en buiten de stadions bestrijdt", liet SOVS-voorzitter Ger van Os maandag weten. ,,Ik vraag me echter af of het systeem met een vingerafdruk wel zo water dicht is als nu wordt beweerd. Er zullen altijd weer trucs ko men om de persoonlijke contro le te omzeilen. Ook lijkt me de landelijke invoering van alle apparatuur nogal duur." FC Den Bosch gebruikt nieuwe technologie om de toegangscon trole bij het stadion aan te scherpen. „We moesten toch ka bels trekken", merkte voorzitter Ben Kersten nuchter op. „Er ligt nu een glasvezelnetwerk waar mee digitaal allerlei informatie kan worden gekoppeld, zowel intern als extern. Dankzij laser techniek is de informatie bin nen eentiende van een seconde beschikbaar. De huidige club- kaart, die door Jan of Piet sim pel kan worden geruild, valt daarbij in het niet." Kersten benadrukte maandag ochtend dat het om een proef project gaat. De KNVB is op de hoogte gesteld van het experi ment, maar heeft geen organisa torische of financiële betrok kenheid. „We volgen het project met de nodige interesse", aldus een woordvoerder van de voet balbond. Zowel FC Den Bosch als de KNVB zet nog wel vraag tekens bij de gevolgen voor de privé-situatie van de stadionbe zoekers. VLISSINGEN - Wielrenner Danny Schaut uit Sas van Gent reed bij de elites zonder con tract naar een negende plaats in Oost Eeklo. In diezelfde categorie was er een elfde plaats voor Martin Totté uit Sint Jansteen in een koers in Kemzeke. Bij de junioren werd Ralph Schaalje uit Axel vijfde in Balegem. Corné van Ast uit Rilland werd elfde bij de junio ren in Westmalle. tussen Selena van Hoek en Dai sy de Ridder in het voordeel van De Ridder te zijn beslecht. De mannen en de vrouwen van Koewacht maken op het onder deel schoolslag een mindere pe riode door. Pieterse was de beste Zeeuw bij de mannen, Eline Nijskens bij de vrouwen. Marinka Bil en Carmen de Rid der vochten bij de meisjes van zestien jaar en jonger het tradi tionele gevecht uit met Viki Bo- viatsis. Dit keer verslikte de Haarlemse zich met haar tac tiek van zigzaggend zwemmen. Doordat Marinka Bil koos voor een startpositie aan de buiten kant en Carmen de Ridder de andere buitenkant nam. had de strategie van Boviatsis geen succes. De Zeeuwse meisjes kwamen in de slotfase weer bij elkaar en gingen samen de eind sprint aan, waarbij de Vlissing- se net wat beter uitkwam. Blessure Het was al enige tijd duidelijk dat de rol van Jarbas in den Bosch van Koewacht wat min der indrukwekkend is dan in voorgaande jaren. De jeugdige zwemmer kampte met een bles sure, waardoor de prestaties wat terugliepen. Charles Potin profiteert daarvan door zijn rol over te nemen. Potin zwemt in feite niet voor de nationale ranglijst, maar voor de Zee landbekers. De Souburger komt ook maar één keer per weekein de in actie. Dat is te weinig voor een hoge nationale notering. Maar als hij start, komt Potin meestal als beste Zeeuw aan de finish. Bij de vrouwen plaatste Daisy de Ridder zich met haar negende plaats vrijwel zeker bij de toptien van Nederland. Door de terugval van Selena van Hoek ligt De Ridder ruim schoots voor op de Stormvogel zwemster. De strijd om de Zee landbekers ligt evenwel nog volledig open. Schoolslag Opvallend is dat op het onder deel schoolslag veel meer deel nemers aan de start komen dan in voorgaande jaren. Eline Nijs kens was voor het eerst de beste Zeeuwse op de vijfde plaats. Linda Vink moest genoegen ne men met de zevende plaats. Niek de Ridder won bij de junio ren, maar moest voor die zege wel hard knokken. Ook hij kreeg nieuwe tegenstanders (de wed strijd telde mee voor de Bra bant- en Limburgbekers) te be strijden. In de slotfase was De Riddersterk genoeg voor de ze ge Shanyra van Bambost van De Schelde deed het bij de junioren 1 uitstekend door als derde aan te tikken in een veld van 3 3 deel neemsters. Nikita Kruis van De Stormvogel werd vijfde. Van de 38 gestarte meisjes bij de minio- ren 5 kwam de Vlissingse Dani- que van Peenen als derde bin nen. Ko Kasse zette in Valkenswaard de snelste trainingstijd neer. In de A-finale van Divisie 2 werd hij met zijn Opel Astra de zandbak in geduwd. Hij eindigde uiteindelijk als achtste. foto Henk de Winter door Henk de Winter VALKENSWAARD - Ko Kasse had za terdag op het Eurocircuit in Valkens waard een bliksemstart. De autocrosser uit Nieuwdorp zette daarmee de toon voor een opvallende wedstrijd. In de ra ce voor het EK Rallyracing bracht hij verrassend de snelste trainingstijd op zijn naam in de Divisie 2. Kasse, die vo rige week nog verstek liet gaan in de EK-race in België, hoorde vanaf de eer ste meters weer tot de favorieten. Hij leek met zijn snelle tijd alle leed van de afgelopen weken van zich af te schudden. „De enige kans op een plaats in de A-finale was een snelle trainings tijd. Dat is gelukt. Deze is voor mijn va der". zei Kasse, verwijzend naar het overlijden van zijn vader verleden week. De snelle trainingstijd gaf Kasse de mo gelijkheid om met de snelste EK-rijders van dit moment mee te kunnen op het bloedhete Eurocircuit. Met een derde tijd in de eerste en een vierde tijd in de tweede van de drie te rijden manches was Kasse verzekerd van een plaats in de A-finale van de Divisie 2. Het werd een vijfde startpositie op de tweede rij van de start opstelling. „Niet de meest ideale plek daar aan de bui tenkant", blikte Kasse vooruit op de beslissende A-finale. „Maar mijn weekend was toen al geslaagd. Geen problemen met mijn raceauto, waar ik de laatste weken weinig tot niets aan heb kunnen doen. Ik heb goede man ches gereden en dat met een auto zonder speciale versnellingsbak. Een setje nieuwe banden, die ik gebruikt heb in de tijdtraining, was voor mij genoeg om me bij de top acht van Europa te rij den." De start verliep zoals Kasse het al een beetje had verwacht. Vlak voor de eer ste bocht werd Kasse van het circuit af geduwd, recht de zandbak in. Kasse kreeg de Astra er met moeite uit, maar was uitgeschakeld voor een goede eind klassering. „Er had meer in gezeten, maar toch was ik dik tevreden met dit resultaat." Minder tevreden was het team van Krijger uit Wolphaartsdi jk. Niets lukte. In de tij dtraining schoot de auto van Jos Krijger uit zijn versnelling. De Opel Corsa begon te schuiven en rolde daar na een paar keer over zijn dak. „De Cor sa kan als afgeschreven worden be schouwd", vertelde Krijger, die onge deerd uit de vernielde auto was gestapt. Teleurstellend Ook vader Dick reed een race om snel te vergeten. De elektronica van de Astra OPC speelde Krijger parten. De tijd training en de eerste heat sloeg de Wol- phaartsdijkenaar noodgedwongen over. Alleen in de tweede heat kwam hij aan de start. Met een teleurstellende 23e tijd op de klokken parkeerde hij de slecht lopende Astra in het renners kwartier, om daar niet meer uit te ko men. Baanrecord De uit Terneuzen afkomstige Tineke de Poorter eindigde met haar Coupé op een 27e plaats in de snelste klasse, de Divisie 1 (Supercars). De Poorter keek niettemin tevreden terug op haar optre den. „Met de complete Europese top aan de start, weet je al op voorhand dat je voor een finaleplaats niet in aanmer king komt. Ik heb drie goede manches gereden en in de laatste heat mijn per soonlijk baanrecord een stuk scherper gezet. Dat stond op iets boven de drie minuten en is nu 2.58. Ik vind zelf dat ik een goede wedstrijd heb gereden." door Willy van Leeuwen MIDDELBURG - De twintigste editie van het Delta-tennistoer nooi in Middelburg eindigde voor Sjaco Nieuwenhuyze met een dubbele zege. Zowel in de enkel- als in de dubbelfinale bleek hij ongenaakbaar. Bij de vrouwen ging Mayke de Jong met de toernooizege aan de haal. Ze versloeg in de finale van tegen Cindy Jobse met tweemaal 6-3. De als eerste geplaatste Sjaco Nieuwenhuyze maakte zijn plaatsing in het enkel 5 35+ he lemaal waar. De routinier speel de een goed toernooi en zette de kroon op het werk op de finale dag. In zijn finale tegen Danny Mol moest Nieuwenhuyze wel twee keer diep gaan om de te genstander van zich af te hou den: 6-4 en 7-5. Het toernooi kreeg daarna nog een mooi vervolg. Samen met Bart Dorssers versloeg Nieu wenhuyze in de eindstrijd van de 35+ Sake Kats en Dirk Rempt met 6-4 6-4. In het enkel 5 stonden de favo rieten Fred Hendrikse en Rene Flohil tegenover elkaar. Flohil haalde alles uit de kast, toch was Hendrikse met 6-2 6-3 te sterk. Ook in het enkel 6 stonden de als eerste en tweede geplaats te spelers tegenover elkaar: Marcel Baljeu en Michiel van den Berg. Baljeu schreef het toernooi op zijn naam. Hij won de beslissende set met 6-4. Ook in het dubbel 6 was hij succes vol. Samen met Van der Ploeg won hij met 6-4 6-2 van De Vries/Mol. Bij de vrouwen speelden in het enkel 6 Mayke de Jong en Cindy Jobse een boeiende finale. Job- se, een oud-volleybalster, bood goed tegenstand, maar kwam met 6-3 en 6-3 toch tekort. Heinkenszand Chris Versteeg schakelde giste ren in het enkel 5 van het Total Tebotennistoernooi in Hein kenszand favoriet Sjaco Nieu wenhuyze uit. Nieuwenhuyze werd door Ver steeg verrast met een 9-6-ne- derlaag. Versteeg was ook in door Tom van den Berg WEERSELO - Gert-Jan Brug gink uit Weerselo, 21 jaar pas, heeft eindelijk zekerheid: hij gaat met zijn springpaard Joël naar de Wereldruiterspelen half september in het Spaanse Jerez de la Frontera. De combinatie heeft dit seizoen nog geen zwak moment gekend. Bruggink heeft na zijn optreden van dit weekeinde in Valkens waard de laatste restjes twijfel bij Romp weggenomen. Met zijn paard Joël - geboren en getogen.. bij de familie Bruggink in het Twentse Weerselo - plaatste hij zich wederom in de toptien van een grote prijs. De combinatie deed dat eerder in Mannheim, La Baule, Luzern en Geesteren. Bovendien won de student commercieel techni sche bedrijfskunde op overtui gende wijze het nationaal kam pioenschap bij de senioren in Hoofddorp. Het was zijn tweede titel, want eerder had Bruggink op het paard Marome het kampioen schap bij de young riders gepro longeerd. GPD zijn poulewedstrijd succesvol. Hij versloeg Hendrik van den Driest nipt met 9-8 en werd daardoor poulewinnaar. Ronald Aarts was met 13-4 te sterk voor Bud Aschman. De als eerste geplaatste Rens de Klerk begon goed in de enkel 6 Hij versloeg routinier Hans Ganseman met 9-4. Eelco Eversdijk, als tweede geplaatst, was heer en meester in zijn pou le. Hij won met 12-3 van Wil liam Korstanje en speelde gelijk tegen Walter de Kok: 7-7. Wil liam Korstanje won nog wel van Walter de Kok met 9-7. Robbert van Megen deed het prima tegen Remco Prins. Prins werd met 8- 3 verslagen Eddy Relyveld werd eveneens poulewinnaar door tweemaal te zegevieren. Hij versloeg Coen Raas met 9-6 en gaf Eric Doh- men weinig kansen: 8-3. In het enkel 7 zijn ook al twee poulewinnaars bekend. Walter van de Graaf won met 10-5 van Huib van der Hiele en met 8-4 van Johan Verbrugge, zodat hij eerste werd in de poule. Jean Paul van Craenenbroeck was goed op dreef. Hij werd poule winnaar door met 8-5 te winnen van Michael Vlug en met 10-6 van Jos Rijk. HULST - Het vrouwenteam van Rapide heeft het eigen interna tionale Rabo-hockeytoernooi gewonnen. In de finale versloeg het Hulster team op de valreep het Belgische Temse met 2-1. Het eerste mannenteam van de Hulster vereniging stelde teleur met een vierde plaats in de pou le. Ook Olympia uit Terneuzen kon zich niet onderscheiden. Het team eindigde laatste in de pou le. De finale bij de mannen, tussen het Engelse Haslemere en HCR Pingouin Nivellois werd op overtuigende wijze (0-4) ge wonnen door de Belgische for matie. VLISSINGEN - De bekervoet balwedstrijd tussen Philippine en IJzendijke wordt morgen avond gespeeld in Philippine Het duel begint om 19.15 uur. Het treffen stond aanvankelijk gepland voor donderdagavond, maar is op verzoek van IJzendij ke met een dag vervroegd. 'S-HEER ABTSKERKE - Ilyo de Loos had tijdens het con cours hippique van de Kloeting- se ruiterclub De Paardebloem over geluk niet te klagen. De Hulster ruiter sierde op het ter rein van de familie Van Laerho- ven in 's-Heer Abtskerke zijn dertigste verjaardag op met een overwinning in de klasse Z/ZZ springen. En met Oranike haal de hij op hetzelfde concours de promotie naar de klasse Z. In de op handicap verreden klasse Z en ZZ ging de strijd om de hoogste eer tussen Colinda Cornelissens met Nobelle en Ilyo de Loos met Nadir. De voor de ruiterclub Hulst uitkomende combinaties wisten het door Stef Nelissens technisch moei lijke basisparkoers foutloos te nemen. In de barrage raakten ook zij verstrikt in de moeilijke technische lijnen van de Schouwse parkoersbouwer. Als eerste starter haalden Colinda Cornelissens met Nobelle maar liefst drie balken naar het gras. De zege leek voor Ilyo de Loos en Nadir een gemakkelijke prooi, maar dat pakte anders uit. De hengst Nadir kwam niet altiicl goed voor de obstakels tikte twee balken uit de lepels. I In de klasse M hield Ilyo de LooJ met Oraniki in hetbasispar-| koers het strafblad blank, wat voldoende was voor de twee nog benodigde punten voor de pro- motie. Die promotie had de jan- ge Hulstenaar graag opgesiercl met een overwinning, maarl daarin slaagde hij niet. In del haast om Joost van Bussel met! Pilottie van de leiding te ver-! dringen, haalde De Loos één' paal naar de bodem. Daardoor moest hij genoegen nemen met de tweede plaats. Ook llen Bn-1 quet slaagde er niet in om Joost van Bussel te passeren. De ama zone uit Vogelwaarde eindigdel met Now or Never als derde. Met een boeiende rit demon streerde Kelly d'Hert hoe een barrage moet worden gereden De amazone uit Nieuw-Namer stuurde Springsteen als een ra ket over het parkoers en toonde zich de snelste. In de klasse B bleek tegen Debo- ra Benschop geen kruit gewas sen. De Vlissingse schreef me Okuramara zowel het klassiek als progressief springen op haar, Schietingen A.D.L.M. Kwadendamme. Wip 1: 1e Hoofdvogel P. W. Oosthoek, Vrije Schut ters; 2e Hoofdvogel J. v. d. Guchte, Zorg- vlied; 1e Zijvogel H. Franse, Willem Teil; 2e Zijvogel J. Kramer, Spes Nostra; 3e Zijvogel R. Verdonk, Concordia; 4e Zijvo gel M. de Jonge, Soranus II; 1e Kal J. de Jonge, A.D.L.M.; 2e Kal J. de Jonge, Sor anus; 3e Kal W. Voet, Gilze Rijen; 4e Kal Loting. Wip 2:1e Hoofdvogel J. Remijn- se, Zorgvlied; 2e Hoofdvogel H. Franse, Willem Teil; 1e Zijvogel F. Oosthoek, Concordia; 2e Zijvogel B. Vermeulen, Zorgvlied; 3eZijvogel J. Remijnse, Zorg vlied; 4e Zijvogel L. v. Dijke, A.D.L.M.; Ie Kal C. Riemens, Victoria; 2e Kal P.W. Oosthoek, Vrije Schutters; 3e Kal Loting, 4e Kal Loting. Zorgvlied, Ellewoutsdijk. Wip 1: 1e Hoofdvogel C. Jeremiasse, Zorgvlied; 2e Hoofdvogel I. Helmstrijd, Edele Hand boog; 1e Zijvogel Patr. Oosthoek, Vrije Schutters; 2e Zijvogel P. Raas, Victoria; 3e Zijvogel H. Eist, Zorgvlied; 4e Zijvogel Loting; 1e Kal M. de Jonge, Soranus II; 2e Kal Jac. Smallegange, Zorgvlied; 3e Kal Sj. v. Eykeren, Vrije Schutters; 4e Kal F. Koens, Spes Nostra. Meeste kleine vo gels: Jac Smallegange, Zorgvlied Wip 2: 1e Hoofdvogel E. Maat, Zorgvlied; 2e Hoofdvogel Loting; 1e Zijvogel H. Eist, Zorgvlied; 2e Zijvogel Loting; 3e Zijvogel Loting; 4e Zijvogel Loting; 1e Kal A. Rijk, A.D.L.M; 2e Kal Sj. Raas, Victoria; 3e Kal H, Koens, Zeelandia; 4e Kal P. Vette, Con cordia. Supercup: Halve finale: Victoria - Ons Genoegen 60-57, Willem Teil - Doel naar Hoger 53-52. Sportprijsvragen Lucky Day d.d. 19-08-2002. 04-05-09-15- 18-20-23-26-31 -33-34-39-44-49-53-64- 65-73-74-75 (onder voorbehoud) Tennis Nisse. Dubbeltoernooi. HD6 Halve fina les: B Cok/R Tax-P Bustraan/C de Marco 7-5 4-6 6-4 E Eversdijk/M van Gastel-R Brand/D Jeras 6-3 6-2. Finale: E Evers dijk/M van Gastel-B Cok/R Tax 7-6 6-4 4-6. HD7 Halve finales: K van Gastel/A de Nood-W van Hese/P Remijn 6-3 4-6 6-3 P de Jonge/K Lous-P van Liere/K Nieu- wenhuijze 4-6 7-6 6-0. Finale: K van Gastel/A de Nood-P de Jonge/K Lous 7-57-5 HD8 Halve finales: A van Eenen- naam/J Stokx-W Goedegebure/ATange 5-7 6-3 6-2 P Daver/R Westdorp-B Ha- ge/J Hage 6-7 6-0 6-4. Finale: A van Een- ennaam/J Stokx-P Daver/R Westdorp 6-4 6-3. DD6 Halve finales: M Heijnen/S de Marco-M van Geest/M van Schagen 6-0 4-6 7-5. W v.d. Dries/B Meerhof-G Franse/M Garsel 6-0 6-3. Finale: M Heij- nen/S de Marco-W v.d. Dries/B Meerhof 6-2 7-6. DD7 Halve finales: P Keijzer/M Luiken-L v.d. Maden/K Smit 7-5 6-0 A Meulmeester/M. Venema-P Kopmels/M Wisse 5-7 6-2 6-1. Finale. P Keijzer/M Luiken-A Meulmeester/M Venema 6-0 6-1 DD8 Halve finales: M Roelands/K van Sabben-M Braam/A Goedegebure 6-2 6-1. D Nieuwenhuijze/N van deZan- de-J Braam/B van Liere 6-2 7-6. Finale: M Roelands/K van Sabben-D Nieuwen huijze/N van de Zande 4-6 6-1 7-5. GD5 Halve finales: H Clausing/R Tax-B Ruis- aard/K van Hese 6-4 6-2 J Ganseman/H Ganseman-R Aarts/M de Booy 6-2 6-2. Finale; H Clausing/R Tax-J Ganseman/ H Ganseman 7-6 6-2. GD6 Halve finales: R Scholten/J Scholten-M Kole/E Eversdijk 6-4 6-3. R Jongsma/M Jongsma-M van Schagen/J Jansen 6-3 6-1. Finale: R Jongsma/M Jongsma-R Scholten/J Scholten 6-7 6-2 6-4. GD7 Halve finales: J Verwei/F Verwei-T de Jonge/P de Jon ge 6-1 6-3 S van Wingen/W Janse-M Luiken/W Krijger 6-3 7-6 Finale: J Ver wei/F Verwei-S van Wingen/W Janse 7-5 6-0. GD8 Halve finales: M de Feij ter/C Bellaart-K Vleugel/W Vleugel 7-6 6-4 M Hiensch/A van der Wel-I de Wach ter/F Klein Meulenkamp 6-3 6-4. Finale; M Hiensch/A van der Wel-C Roelands/R Meijers5-3 4-1. Middelburg. Deltatoernooi. Finales, VE 6: M. de Jong-C. Jobse 6-3 6-3. VE 7: S. Freericks-A. Hofstede 1-6 6-2 6-3. VE 8: D. van Belzen-D. Veenstra 6-1 6-1 VD 6: Boomsluiter/Maranus-Jobse/Meijer 6-2 6-1VD 6 35+: Van Gulik/Kleinepier- Coppens/Vreke 6-1 6-2 VD 7: Van Rijs- wijk/Verkade-Hendrikse/Verhoef 6-3 6-4. VD 7 35+: Marinusse/Schoote-Van der Laan/Zuijdweg 6-1 0-6 6-2. VD 8: Vermeulen/Willems-Klompe/Veenstra 6-1 6-3 ME 5: F. Hendrikse-R. Flohil 6-2 6-3. ME 5 35+: S. Nieuwenhuyze-D. Mol 6-4 7-5. ME 6: M. Baljeu-M. van den Berg 6-2 0-6 6-4. ME 6 35+: R. de Klerk-F. Benjaminsen 6-3 7-6 ME 7: J Kramer-S de Vries 6-4 6-3 ME 7 35+: K. de Lange-H. van Hoeve 7-5 5-7 6-2. ME 8: R. Schipper-E. Sudjito 7-5 6-3. ME 8 35+: G. Slimmen-J. Schipper 6-4 6-2. MD 4: poule: 1. Flohil/Latuheru MD 5: Meerman/Willeboordse/Van de Wal/Re- mijn 6-4 6-1. MD 5 35+: Dorssers/Nieu- wenhuyze-Kats/Rempt 6-4 6-4. MD 6: Baljeu/Van de Ploeg-Mol/De Vries 6-4 6-2, MD 6 35+: Van der Blonk/Van Wer- kum-Broerse/Van Belzen 6-3 4-6 6-3. MD 7: Van de Kimmenade/Verhagen- Wijnands/Ravenstein 2-6 6-4 7-5. MD 7 35+- Giezeman/Van de Ree-Sohier/De Jong 6-2 6-3. GD 5: Wijkhuys/Hen drikse-De Jonge/Van Broekhoven 4-6 7-6 6-2. GD 5 35+: Scheers/Guingo-Be- kenkamp/Van Sabben 6-3 7-5. GD 6: De Jong/Poppe-Van Aken/Meijer 6-2 6-1 GD 6 35+: Wabeke/Rackwitz-Schippt' /Nutzmann 7-5 7-6. GD 7: Streng/Ar, driessen-Nieuwenhuyze/Freericks 7-1 7-5. GD 7 35+: Van Gulik/Vreke-Mol /Stroo 6-3 7-6. GD 8: Van Belzen/Var Boxtel-De Vries/Verhoeff 6-4 3-6 6-2 GD 8 35+: Van Eenennaam/Van Eene; naam-Schipper/Schipper 6-2 7-6. Heinkenszand. Total-Tebotoernooi. Vi 7: J. Suurland-M. de Haze 6-6, M, deHa ze-K. Smit 11 -4, VE 8: L. van Damme-D Nijsse 10-3, D. Gast-L. van Damme7-J ME 5: R. Aarts-B. Aschman 13-4, C, Ver steeg-S. Nieuwenhuyze 9-6, C. Ver steeg-H. van den Driest 9-8, ME 6:R.di Klerk-H. Ganseman 9-4, E. Eversdijk-W Korstanje 12-3, W. Korstanje-W.de Kol 9-7, W. de Kok-E. Eversdijk 7-7, R va: Megen-R. Prins 8-3, E. Relyveld-C. Raai 9-6, E. Relyveld-E. Dohmen 8-3, ME7! H. van der Hiele-J. Verbrugge 10-5, Wj van de Graaf-H. van der Hiele 10-5, Wj van der Graaf-J. verbrugge 8-4, J. van, Craenenbroeck-M. Vlug 8-5, J. van Craenebroeck-J. Rijk 10-6, H, West-I dorp-B. van Tol 7-6, W. Izeboud-J. Wel; leman 10-4, W. de Kok-R. Jansen 9-3] W. de Kok-T. deReu 12-3, R. Janse-T.itó Reu 9-1, E. Oppatja-P. van de Berge7-L MD 5: De la Prielle/de la Prielle-Balkener de/Jongejan 12-6, De la Prielle/de li Prielle-Aarts/van Gellecum 8-6. Voetbal Eerste divisie: ADO Den Haag - Dei Bosch 3-1 (0-0). 45. Van der Laan It} (strafschop), 56. Stroeve 2-0, 82. Castel len 3-0,90. Stefan Jansen 3-1 (strafschod Scheidsrechter: Bossen. Aantal toe schouwers: 5000. Gele kaart: Kruis (ADO Den Haag), Mampaey (FC Den Bosch) Zwemmen Eersel. Openwaterwedstrijd. Mannen 500 meter vrije slag minioren 4+5:18» Roderick van Doeselaer (ZCK), 25. Ton Pel (STV), 32. Daniël Knuist (STV) 50C meter schoolslag jeugd 1 en jonger: 11 Matthias de Nijs. (ZCK). 1000 meter vrij* slag junioren 1 ej: 4. Yair Klazen (STV 19. Remco Brinkman (LUC). 1000 mete vrije slag junioren 2+3:1 Niek de Ridder (ZCK), 8. Robert Stroo (STV), II.Rickvis ser (STV), 15.Ferdi Boelee (LUC). 10M meter vrije slag senioren all-in: 5. Cha': les Potin (LUC). 2000 meter schoolsl»; senioren all-in: 8. Ruud Pieterse (ZCK 18 Guido van Damme (ZCK). 2000 met* vrije slag senioren all-in: 12. Charles Pc tin (LUC), 22. Jarbas in den Bosch (ZCK 29. Michiel Soolsma (STV). 33. Jeror Dellebeke (STV), 46. Kaj Scholt (STVI, 54 Jeroen van Gestel (OND), 68. Tonr. Koekkoek (ZCK). Vrouwen, 500 meter vrije slag miniorr 4+5: 3. Danique van Peenen (STV), Mieke van Dort (LUC), 8. Yessica Wrx, ters (STV), 20. Laura Brinkman (LUCI.2' Esther Brinkman (LUC), 22. Lieke BeK- mer (SCH), 31Ilse Jansen (LUC), 33. ES van Dort (LUC) 35. Dearne Jansen (LUC - 500 meter schoolslag jeugd 1 en jonge 1 Carmen de Ridder (ZCK), 2. Stèpharu Rombout (ZCK), 5 Anouk Meessen tZC' 7. Mariska Hamelink (ZCK), 12. Naom Gelderland (ZCK), 15. Ilona NeelslSCH 23. Ilse Bezemer (SCH) 1000 meter vn* slag junioren 1 ej: 3, Shanyra van Bar bost (SCH), 5. Nikita Kruis (STV), 7. Mare ka Hamelink (ZCK), 10. Manon Knulf. (STV), 11. Natalie Bommeljé, (LUC). U Anouk Meessen (ZCK), 14 Michelle® Hamer (ZCK). 19. Sabine van Doeselar (ZCK), 22. Anne Pel (STV), 31FryadeN>|i (ZCK). 1000 meter vrije slag jeugdl ej Marinka Bil (STV). 2. Carmen de Ridde' (ZCK), 5. Tamarah Loppies (STV). t Stèphanie Rombout (ZCK), 14. JoanFor- teine (ZCK). Josine van Dorsselaer IZCIU 37. ellen bont (ZCK). 48. Anne Morw' (ZCK). 1000 meter vrije slag masters 5. Marijke van Hoek (STV). 1000 metr schoolslag masters: 35+: Ingrid van A: sche (SCH) 2000 meter schoolslag sen - oren all-in: 5. Eline Nijskens (ZCK), Linda Vink (ZCK). 2000 meter vrije slH senioren all-in: 9 Daisy de Ridder (ZCK 15.Selena van Hoek(STV), 16 Petra Vin) (ZCK), 26. Anneloek Schrijvershof (LUC 37. Cynthia Potin (LUC). dinsdag- Voetbal Amstel Cup. Poule 8 Baronie - Kloetinge, Hoek - RBC Roosendaal (18.30 uur) Vriendschappelijk: SSV'65-RBC Al (19.30 uur), Bruse Boys-Zierikzee d9_'» uur), WIK 2-Zonnemaire (19.15 uur), m- landia-Nieuwdorp (19.30), VCK-Domj burg (19.00 uur), 's-Heer Arendskerkf Patrijzen, Kapelle-Veere (19.15), Nieuw land-Zeeland Sport (19.00 uur), Seroost kerke-Goes (19.00 uur), Coliinsplaatse Boys-Apollo'69 (19.30 uur), Arnermm den-Zeelandia Middelburg (19.15 uur» Dauwendaele-Heinkenszand (1900 uun Breskens - Groede (19.30 uur), Robu" ZSC'62 (19.00 uur), Grenswachters Noad'67 (20.00 uur), Noormannen-Hu (19.30 uur), AZVV-Koewacht (19-30 uurj - Terneuzense Boys-HVV'24 (19.30 uur» Steen-Zaamslag (19.30 uur), Biervliet Terneuzense Boys 2 (19.00 uur), Steen Graauw (19.30 uur).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 50