Buurt tegen viaduct over N57 PZC Stadhuis krijgt nog dagelijks bezoek Asselbergs verwerpt kritiek op soepele behandeling Blpf 13 Museum vol poppen opent deuren in Goes Bewoners Veerseweg maken gevolgen in demonstratie duidelijk Open dag bij vogelopvang IkOLIJN Walcherse land in stijl van lichtstad Ytsma wint menwedstrijd Senior TV van de baan Zeelandbrug afgesloten Redders zwemmen voor boot Diefstal verkeersborden Kerken beklad agenda dinsdag 20 augustus 2002 doorRosaliejkJizer GOES - „We zijn negen maan den in verwachting geweest en dan nu eindelijk de bevalling." Jan Zwemer en zijn zus Nel zijn maar wat trots op hun poppen museum in de Evertsenstraat in Goes. Maandenlang zijn broer en zus Zwemer bezig geweest met het uitpakken en opzetten van dui zenden poppen en teddyberen. Gisteren werd het museum offi cieel geopend door wethouder S. van 't Westeinde. Broer en zus zijn echte poppenliefhebbers. Volgens Jan is het een virus waar je niet meer vanaf komt. Er blijven maar nieuwe ideeën komen. Ik kan heel goed mijn ei gen fantasie kwijt in het maken van poppen, dus ik blijf er mee doorgaan", vertelt Jan. Hij maakt de poppen en Nel de kleertjes. Deze samenwerking heeft een unieke verzameling opgeleverd. Naast de zelfge maakte poppen verzamelt Nel al sinds haar jonge jaren allerlei poppen. Ook die zijn te zien in het nieuwe museum. Het zal voor de bezoeker dan ook een feest van herkenning zijn. zegt Jan. „Het is de bedoeling dat de mensen echt jeugdherinnerin gen ophalen." Wethouder Van 't Westeinde kon dit beamen. „Nel en Jan zijn in staat de poppen tot leven te brengen. Elke pop heeft zijn ei gen verhaal en met heel veel en thousiasme vertellen Nel en Jan over hun voorliefde voor pop pen." Het poppenmuseum is dagelijks geopend van 12.00 uur tot 17.00 uur of op afspraak. Hoor Ron Maqnée MIDDELBURG - Meer dan honderd bewoners van de Veer seweg in Middelburg hebben gisteravond gedemonstreerd te gen de komst van een viaduct voor de nieuwe N57Omwonen den willen liever een variant op het oorspronkelijke plan. Het onbehagen van de buurt be treft de situatie van de N57 ter hoogte van de Veerseweg. Hier voor zijn twee plannen bedacht. Allereerst is er de Haarlemmer meervariant - het oorspronke lijke ontwerp. Voor de aanslui ting met de Veerseweg komt in MIDDELBURG - Vogelopvang De Mikke in Middelburg houdt 14 september een open dag. Be langstellenden kunnen van tien tot vier uur een kijkje nemen in de onlangs verbouwde opvang. Medewerkers verzorgen rond leidingen en vertellen over het werk in het vogelasiel. De opvang heeft sinds kort een nieuw kantoor, waardoor er in het oude kantoor ruimte is vrij gekomen voor een behandelka mer. Het is nog niet bekend of de behandelruimte op die dag te bezichtigen is. De opvangmede- werkers zijn druk bezig om alles op orde te krijgen. Voor kinderen zijn er tijdens de open dag verschillende activi teiten. Een voorproefje van wat er zoal in het asiel gebeurt, is te vinden op de website www.demikke.nl. Advertentie telecommunicatie Telefooncentrales Draadloze telefonie Faxapparatuur Computernetwerken 1 ISDN IEWESTRAAT43 GOE S/KLOETING E V B«l 0113-213720 V E-mail into ecolijnbv nl Uw telefoonkosten brengen wij in 2002 drastisch i redactie walcheren Postbus 18 4380 aa vlissingen Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 E-mail: redwalch@pzc.nl Ab van der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Ron Magnée Koen de Vries (sport) centrale redactie Oostsou burgseweg 10 Postbus 18 4380 AA vlissingen Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl dit plan een ongelijkvloerse kruising met aansluitende ro tondes. Het tweede ontwerp - de zogenaamde Kamperlandvari ant - rolde pas enkele maanden geleden van de tekentafels van Rijkswaterstaat. Hierbij wordt het verkeer van de Veerseweg met een viaduct over de N57 ge leid. En dat tot groot ongenoe gen van de omwonenden. De bewoners lieten gisteravond dan ook flink van zich horen toen een delegatie Middelburg se raadsleden ter plekke kwam kijken. De actiegroep N57/ Veerseweg had in het weiland een lint gespannen op de hoogte van het viaduct. Zo zouden de aanwezige raadsleden een goed beeld kunnen krijgen van de omvang van het bouwwerk. Daarnaast werd met ballonnen aangegeven op welke hoogte auto's straks voorbij rijden. Ook tijdens de commissieverga dering die direct op de rondgang volgde, was de N57 wederom onderwerp van discussie. Na mens de actiegroep N57 Veer seweg stelde woordvoerder A. van Seters dat de Haarlemmer meervariant - dus zonder via duct - de enige aanvaardbare optie is. Voorwaarde Volgens Seters geeft deze vari ant minder overlast en land schapsvervuiling. Harde voor waarde is wel dat er een ontsluiting richting Ramsburg komt. Deze moet 'buitenom' ko men, oftewel aan de zuid-oost- zijde van de N57. „De Veerse weg, en met name de flessenhals aan het einde van de Veerseweg, is totaal ongeschikt om het ex tra verkeer vanaf de N57 rich ting het centrum te verwerken", hield Seters zijn gehoor voor. Daarnaast hekelde hij de wer vende uitstraling van de N57. Volgens hem komt er een stroom vrachtverkeer op gang vanuit het Sloegebied richting Walche- GRIJPSKERKE - In Grijpsker- ke hebben leden van de Zeeuw- sche Menvereniging gestreden voor de punten voor het Zeeuws kampioenschap. Diverse paar denrassen, van Arabisch Vol bloed tot Belgisch Trekpaard, waren vertegenwoordigd. De winnaar bij de paarden werd de Middelburger Arjen Ytsma. Hij had een verschil van dertien punten met de tweede prijswin naar Leo Paauwe uit Nisse. Bij de pony's legdede Goesenaar Sjaak Verstappen beslag op de eerste plaats. doorValeska Nastaly BIGGEKERKE - Morgenavond vindt de eerste Wal cherse fietstocht langs verlichte huizen plaats. Speciaal voor de tocht 'de Verlichte Boerderijweek' heeft de or ganisatie Walchenaren opgeroepen om hun woning de ze week zo mooi mogelijk te verlichten. Gisteren gingen hier en daar de lichten bij wijze van voorproefje al aan. De fietsroute gaat dit jaar langs Zoutelande, Koudekerke en Biggekerke (foto toont huis aan de Lageweg). Om te bepalen hoe de tocht volgend jaar loopt, kijken initiatiefnemers Vekabo en ZLTO de ze week naar de mooist verlichte huizen. „We zijn erg benieuwd of bewoners hun best hebben ge daan", zegt J. Dingemanse van Vekabo. Op de dag van de tocht is de weg waarlangs de route loopt, ook extra verlicht. De start is telkens om negen uur en duurt tot circa twaalf uur. De route is op te halen bij Rabobanken, VW's en buurtwinkels. foto Lex de Meester door Ron Magnée VLISSINGEN - Nóg een keer aan de deur rukken. Even met de handen wapperen, wellicht dat dan de glazen schuifdeuren wél opengaan. Het is een te rugkerend schouwspel op het Stadhuisplein. Nog immer melden zich dagelijks tiental len bezoekers bij het gesloten stadhuis in Vlissingen. Op zich niet vreemd: de website van de gemeente zwijgt in alle talen over de verhuizing van eind ju- Om de vij f m inuten staat er wel iemand op de grote trappen van het stadhuis. Om even een paspoort te verlengen of om zich in te schrijven bij de ge meente. Zoals mevrouw M. Hogeboom: „Ik ben net hierheen verhuisd en ik wilde me gaan inschrij ven." Enkele posters op de gla zen deuren van het pand mel den dat mevrouw Hogeboom zich kan vervoegen bij de Coosje Buskenstraat. „En waar ligt die?", vraagt ze de verslaggever hoopvol. Op de affiches ontbreekt immers elke aanwijzing hoe er te komen. Dat mogen bezoekers zelf uit zoeken. Volgens een woordvoerster van de gemeente wordt er na de verhuizing nog gewerkt aan een plattegrond. De verhui zing was overigens al even ge leden en de diensten keren pas over zo'n twee jaar weer terug. Het is de bedoeling om een rou- tebeschrijving op de glazen deur van het gemeentehuis te plakken. Maar hoe de platte grond eruit gaat zien, dat is voorlopig nog onderwerp van Bezoekers van het stadhuis in Vlissingen staan voor een gesloten deur. foto Lex de Meester studie, aldus de woordvoer ster. Op zich is een dergelijke vin gerwijzing geen overbodige luxe. De onderdelen van de ge meente zijn verspreid over een groot aantal locaties. Naast het onderkomen op het Stad huisplein - het oude pand van de NV Haven - en de Coosje Buskenstraat kan het voorko men dat bezoekers moeten uitwijken naar de Dokter Gal- landatstraat, de Brouwenaar- straat, de Glacisstraat of de Edisonweg. Ook van deze loca ties ontbreekt verder elke rou tebeschrijving aan het Stad huisplein. Bewoond Een extra complicatie is dat het stadhuis er van een af standje nog best bewoond uit ziet. Reden dat veel mensen tot aan de deur lopen om te zien dat het pand ook echt dicht is. Zelfs krantenbezorgers zijn nog niet geheel op de hoogte van de nieuwe locatie, gezien de achteloos neergegooide sta pel met vergeelde en verregen de De Faam/Vlissingers. Toch zijn het juist geschreven middelen waarmee de gemeen te de verhuizing heeft aange kondigd. De website www.vlissingen.nl blijft over de verhuizing opvallend stil. Nergens wordt er ruchtbaar heid gegeven van de nieuwe lo caties. Wel worden bezoekers geleid naar het oude onderko men van de NV Haven, het Stadhuisplein 20. Maar naar de dependance aan de Coosje Buskenstraat, voor veel bezoe kers het belangrijkste adres, is het op de site vruchteloos zoe ken. Volgens de woordvoerster heeft de verhuizing tot ander halve week geleden op de voor pagina van de site gestaan. Bovendien zijn Vlissingers volgens haar niet zo bekend met de digitale media: „Inter net is nog zó in ontwikkeling. En er zijn nog heel veel mensen die geen aansluiting hebben." Advertenties Wat dat betreft worden lezers van gedrukte media beter ge- informeerd. Zo verspreidde de gemeente huis-aan-huis een Nederlandstalige folder met de nieuwe locaties. Daarnaast hebben er advertenties in de PZC en de Faam/Vlissinger ge staan met de bezoekersadres sen. Een deel van de Vlissin gers wordt daarmee niet bereikt, zoals D. Singh die maandagochtend vruchteloos naar het Stadhuis is getogen. „Ik heb een sticker op de brie venbus dat ik geen kranten en reclamefolders wil, anders heb je zoveel oud papier." Iemand die wél direct naar de juiste plek is gegaan, is G. Schie- wold. „Ik ben vier weken op vakantie geweest. Ik heb nog geen enkele krant gelezen", verontschuldigt hij zich eerst. Hoe hij dan linea recta naar de juiste dependance is gekomen? „Mijn vrouw stuurde me van ochtend deze kant op." MIDDELBURG - Het voorstel tot de oprichting van Senior TV is afgeschoten. Nadat het dagelijks provinciebestuur eer der had aangegeven geen geld over te hebben voor het initia tief van het Provinciaal Overleg- en Samenwerkingsverband Ouderen (POSO) bleek tijdens de vergadering van de Staten commissie welzijn gisteren geen enkele fractie daar anders over te denken. Het POSO had 275.000 euro per jaar aan subsidie gevraagd om televisie voor en door ouderen te maken, uit te zenden via Omroep Zeeland. De provincie vindt dat een taak van Omroep Zeeland zelf en vreest precedentwerking wanneer belangen organisaties geld krijgen om televisie te maken voor hun ei gen doelgroep. ren en Rotterdam, zeker als de WCT een feit is. Overigens is het besluit over de varianten nog niet genomen. Wethouder L. Lu it wieier (ChristenUnie) beperkte zich ertoe dat er „zo veel mogelijk re kening wordt gehouden met de wensen van de omwonenden". Op de vraag of de N57 er sowieso nog wel komt, antwoordde hij resoluut: in 2005 gaat de eerste spade de grond in en de N57 wordt in 2008 opgeleverd. ZIERIKZEE - De Zeelandbrug wordt in de nacht van maan dag 2 op dinsdag 3 september afgesloten voor gemotoriseerd verkeer. De maatregel houdt verband met onderhoudswerk aan het traject. De afsluiting is van kracht tussen midder nacht en vijf uur 's ochtends. In geval van spoedritten van hulpdiensten is de brug wel toegankelijk Later in de maand, op vrijdag 27 september, tussen half tien en tien uur in de ochtend is de brug tien minuten niet beschik baar voor het verkeer in verband met veegwerkzaamheden. ZIERIKZEE - De reddingsbrigade Zienkzee-Duiveland houdt tijdens de havendagen in Zierikzee een actie voor een nieuwe boot. Oudere leden ondernemen vrijdag in de Nieuwe Haven een sponsorzwemtocht. Door zoveel mogelijk baantjes af te leggen willen ze de spaarpot van de vereniging verder spekken. Ook kan vanaf acht uur 's avonds geld worden gebo den voor een rondvaart van vijftien minuten op de Ooster- schelde met de reddingsboot. Het startbedrag van deze 'vei ling', die eveneens op zaterdag plaatsvindt, is vastgesteld op twintig euro. De huidige reddingsboot van de in Ouwerkerk gelegerde bri gade is drastisch aan vervanging toe. Het afgelopen jaar heeft de organisaties met diverse acties en subsidies het belangrijk ste deel van het bedrag bijeen kunnen vergaren. De inzet tijdens de havendagen moet de laatste gaten dichten. Het streven is de nieuwe boot dit najaar te bestellen, zqdat de aanwinst lente volgend jaar in gebruik kan worden géno- VLISSINGEN - Drie mannen zijn in de nacht van zondag op maandag om vier uur in Vlissingen aangehouden op verden king van diefstal van verkeersborden. De 20-jarige Oost- Souburger, 24-jarige Vlissinger en 30-jarige Duitser werden opgepakt na een melding, dat zij aan verkeersborden aanhet sleutelen waren op de Steenen Beer. Later werd nog een tiental gestolen verkeersborden aange troffen in de woning van de Vlissinger. De mannen zijn na ver hoor met een dagvaarding op zak weer in vrijheid gesteld. KRABBENDIJKE - In de nacht van zaterdag op zondag zijn de deuren van twee kerkgebouwen in Krabbendijke beklad met leuzen. Dat maakte de politie gisteren bekend. De politie vraagt getuigen zich te melden bij het politiebureau in Krui- ningen of via 0900-8844. door Marcel Modde ZIERIKZEE - Het besloten strandconcert van Bief. zon dagavond bij Renesse, heeft vol gens burgemeester J. Asselbergs 'zegge en schrijve één klacht op geleverd'. Metingen ter plaatse door een milieuambtenaar heb ben uitgewezen dat het geluids niveau de toegestane norm niet heeft overschreden, aldus As selbergs. De populaire Zeeuwse pop groep had volgens Asselbergs de vereiste vergunning om het eve nement op het terrein bij Hotel de Zeeuwse Stromen te organi seren. Het besluit het concert op het allerlaatste moment te ver plaatsen van de oorspronkelijke locatie aan de Brouwersdam naar de Jan van Renesseweg, heeft aan de formele toestem ming van de instanties niets af gedaan, meldt hij. De gemeente Schouwen-Duive- land besloot vrijdag binnen en kele uren tot afgifte van een nieuwe vergunning. Dat geen van beide besluiten gepubli ceerd is in de gemeentelijke in formatierubriek had volgens Asselbergs te maken met het na drukkelijke verzoek van Bief om de locatie geheim te houden. Volgens Asselbergs is het geen uitzondering dat een vergun ning pas achteraf wordt gepu bliceerd. Veelal heeft dat te ma ken met het late tijdstip van indiening van de aanvraag. In het geval van Blof was de aan vraag 'ruimschoots op tijd' bin nen, geeft Asselbergs aan. Des ondanks kwam pas maandag de vergunning af, al was de organi satie vooraf mondeling geïnfor meerd dat B en W geen bezwaar hadden tegen het strandcon cert. Openbare orde „Op het aanbod van Sky Radio voor een toegangskaartje had den geloof ik 25.000 mensen ge reageerd. Als wij openbaar had den gemaakt dat Bief hier zou spelen, waren er misschien wel dertig- tot veertigduizend men sen op afgekomen. Mede omwil le van de openbare orde is beslo ten tegemoet te komen aan het verzoek de plek geheim te hou den. Dit is een heel bijzondere omstandigheid. En gekoppeld aan het feit dat er op het strand niet snel sprake is van geluids overlast voor de omgeving, za gen wij geen reden Bief het feest niet te gunnen. Achteraf was het heel gelukkig dat het concert in Renesse was en niet aan de Brouwersdam. Nu was de orga nisatie met het naderende on weer in staat de gasten binnen een half uur af te voeren met bussen van de Taxicentrale. Dat was aan de Brouwersdam een stuk lastiger geweest." Een aantal omwonenden en on dernemers werd zondag verrast door een tijdelijke afsluiting van de Jan van Renesseweg. Al leen genodigden voor het con cert werden toegelaten. De maatregel kostte R Verspeek van het gelijknamige tennis- en midgetgolfcentrum naar eigen zeggen honderden klanten. Vol gens Asselbergs is Verspeek, toen hij in de gaten kreeg dat zijn bedrijf van de buitenwereld werd afgesloten, bijgepraat en is hem door de organisatie op voorhand een 'keurige schade loosstelling' aangeboden. De ondernemer zei gisteren ech ter dat hij een minder goed ge voel aan het gesprek met de bur gemeester heeft overgehouden dan Asselbergs doet geloven „Hij doet het hele concert af als iets dat goed is voor Schouwen- Duiveland. Maar hier hebben de bevolking en de toerist niets aan gehad. Het was uitsluitend voor genodigden. Iedereen in de om geving liep te klagen." STREEKACTIVITEITEN AAGTEKERKE - Verenigingsgebouw Amicitia, 14 00 uur. Koersbal en biljart; BIGGEKERKE - Dorpshuis. 14.00 uur: Koersbal, biljart en soos voor ouderen; MIDDELBURG - Oostkerkplein 22,20.00 21.00 uur en 21.00 - 22.00 uur: Tai Chi; OOST-SOUBURG - Buurthuisde Schuur, 13 00 - 15.00 uur: Inloopmiddag voor al lochtone vrouwen; VLISSINGEN - Theo van Doesburgcen trum, 14.00 uur. Ontmoetingsmiddag 50- plussers; De Oude Stad, 10.00 uur- Peu termorgen en 13.30 uur. Koersbal; In- en Uitloophuis, Van Goghlaan 241a, 9.30 - 12.00 uur koffie-contactochtend en 14.00 uur: Sjoelclub; WESTKAPELLE - Hervormd Jeugdge bouw, 14 uur: Soos60-plussers en koers bal, Strandpaviljoen Calimeros, 19.00 - 21.30 uur: Zomeravond-Viswedstrijd; ZOUTELANDE - Camping De Meerpaal, 10 - 12 uur: Kinderactiviteit over india nen; Camping Janse, 10-12 uur: Spring kasteel; Strand-zuid, 13.00 - 16.00 uur: Strandspelen; Langstraat, 13 - 21 uur: Markt; 't Winkeltje van Jannetje, 13.30 16.30 uur: Hobbydemonstratie; Kust licht, 19.00 -19.45 uur: Kindertheater.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 45