Hoek wekt hoge verwachtingen Boze renner gooit met dranghekken verlenging Arbiter voelt zich gepasseerd In papa's voetsporen Terneuzen wil er nog een verdediger bij Delta Zeeland Cup krijgt een vervolg Babijn ontspannen naar overwinning in triatlon Halsteren Geslaagde oefendag korfbalclub Fortis 18 Zeeuws-Vlaamse ploeg legt beslag op Delta Zeeland Cup Nationaliteit PSV live Overgewicht maandag 19 augustus 2002 door Jan Dagevos VLISSINGEN - De verwachtin gen waren al hooggespannen, maar ze werden in de zwaarste week van de oefencampagne nog eens extra opgeschroefd. Hoek maakte de afgelopen da gen indruk in de wedstrijden te gen Kloetinge (2-1), Baronie (5- 2) en Terneuzen (3-3). Zaterdag kwam daar de winst in het pres tigieuze Delta Cup-toernooi nog eens bij. De Zeeuws- Vlaamse hoofdklasser liet in de finale Kloetinge andermaal in het stof bijten: 3-2. 'We zijn de beste van Zeeland', zongen de supporters van Hoek op het moment dat de spelers na de toernooizege met de trofee een ereronde maakten over het veld in Vlissingen. Als het aan de bestuurders van de Zeeuws- Vlaamse hoofdklasser ligt, blij ft het echter niet bij die prestige- strijd. Na een aantal mindere ja ren zou de leiding graag zien dat Hoek komend seizoen weer eens meedoet voor een topklasse- ring. Om die woorden kracht bij te zetten werden drie grote aan kopen (Arjan Human, Gunther de Meyer en Björn Langeveld) gedaan. De voorbereiding begon ietwat stroef, maar inmiddels zijn de nieuwelingen gewend en krijgt het nieuwe Hoek gestalte. Wat daai'bij opvalt, is de aanvallen de kracht. De Zeeuws-Vlamin gen scoren gemakkelijk en zijn hierbij niet van één man afhan kelijk. Het maakt de keuze van trainer Angelo Nijskens er niet gemakkelijk op, maar het meest voor de hand ligt de combinatie Rieno van Oost/Arjan Human, al kan de laatste ook nog achter de spits worden geposteerd. Zaterdag was dat even het geval in de wedstrijd tegen Kloetinge en het sorteerde meteen ef fect. Op het middenveld lijken drie van de vier posities vast te staan. Bart Poppe (hij ontbrak wegens een familiefeest) moet op rechts voor de diepgang zor gen, Musa Kanu is de man van de ideeën, terwijl Langeveld er is voor de balans op het midden veld. Als linkshalf zouden Mare Minnaert, Frank de Wispelaere of eventueel Wesley de Smet kunnen fungeren. Achterin zijn Jürgen Belpaire (doelman), Franky Standaert (linksback), Gunther de Meyer (libero) en Jo- han Mücher (centraal of rechts back) zeker van hun plaats. D j a- mel Buyse of Thomas Ragut kunnen de ene open plek nog in vullen. De defensie maakte in alle oe fenwedstrijden tot nog toe de minste indruk. Veelzeggend daarbij is dat Hoek er nog niet één keer in slaagde, ook niet te gen de mindere tegenstanders, de nul te houden. ,,Dat heeft na tuurlijk alles met ons aanval lende spel te maken", stelde Nijskens. „Maar ach, zo lang we er eentje meer maken dan de te genstander, is er niks aan de hand." „We hebben een degelijke ploeg", concludeerde Nijskens zaterdagavond, twee weken voor het begin van de competi tie. „Natuurlijk wil óók ik graag om de titel spelen, maar we moeten ook realistisch blijven. Er zijn meer goede ploegen in de hoofdklasse A. Er zijn acht voorzitters die roepen dat ze kampioen willen worden, maar daar zullen er toch zeker zeven van teleurgesteld worden, en misschien wel acht." Kloetinge Hoek lijkt in de oefencampagne wat verder dan Kloetinge, al wilde oefenmeester Diederik Hiensch dat zaterdagavond niet onderschrijven. „Hoek heeft een goede selectie. De ploeg heeft op meerdere posities indi viduele klasse, maar dat hebben wij ook. Ik ben niet ontevreden. Conditioneel zit het goed en ik zie de jongens steeds scherper worden." Dat geldt zeker voor Erik de Groene. De spits, die met een liesblessure kampte, scoorde zaterdag tweemaal fraai en was een plaag voor de Hoek-defen- sie. Daarnaast is ook Emiel Dorst gereed voor de competi tie. Hij maakte als vanouds vele meters en stond aan de basis van twee doelpunten. Achterin ver richtte doelman Merlijn Swen- nen enkele goede reddingen en herstelden Arno Melaard en Niels Lodewijk zich na een zwak begin. Voor het overige was het nog wel een beetje bleekjes bij Kloetin ge. Wilco de Valk kwam zelden los van Franky Standaert, ter wijl Ronald Zuijdwegt op links de aanvoer vanaf het midden veld mjste. Pieter de Graaff had het als man achter de spitsen zwaar, omdat hij nogal eens op twee gedachten hinkte. Na rust kwam John Bentschap Knook voor hem in de ploeg. Die stelde zich in tactisch opzicht wat be ter op, maar ook hij kon toch niet echt een stempel op de wed strijd drukken. „Hij was een beetje ziek geweest en voelde zich niet topfit", verklaarde Hiensch. De trainer kon zaterdag sowieso niet zijn ideale elf spelers bin nen de lijnen brengen. Pieter de Munnik, Micha Lekawael en Wouter Labrujère kampten met blessures. Tot overmaat van ramp voegde Johan de Goede ren zich daar nog eens bij. Hij liep na dertien minuten een knieblessure op. Kloetinge en Hoek mochten za terdag dan niet in hun sterkste opstelling spelen, het niveau van de derby was zeer accepta bel. Kloetinge opende het boei ende duel via een kopbal van Erik de Groene (tweede mi nuut), waarna Leon van den Ou den de stand in de dertiende minuut gelijktrok. Hoek was hierna de betere ploeg. Het com bineerde gemakkelijk en had een overwicht op het midden veld. Toch kwam Kloetinge na de pauze weer op voorsprong, toen De Groene in de 54e minuut fraai inschoot. De Bevelandse formatie liet vervolgens de kans op 3-1 liggen, waarna Hoek het karwei nog afmaakte. Onder aanvoering van invaller Arjan Human werd Kloetinge alsnog verslagen, met tweemaal Rieno van Oost als afmaker. Het lever de Hoek naast een bokaal ook een geldprijs van 5000 euro op. Kloetinge moest het doen met de helft. Hoek-Kloetinge3-2 (1-1). 2. Erik de Groene 1-0,13. Leon van den Ouden 1-1, 54. Erik de Groene 1-2, 70. Rie no van Oost 2-2, 82. Rieno van Oost 3-2. Scheidsrechter: Alwin Don. Ge le kaart: Erwin van der Woerdt Kloetingeen Franky Standaert (Hoek). Aantal toeschouwers: 700. Hoek: Van Avermaet; Ragut (71. Van der Hooft), Mucher, De Meyer, Standaert; De Smet, Langeveld, Ka nu, Minnaert (65. De Wispelaere); Van Oost en Van den Ouden (57. Hu- man). Kloetinge: Swennen; Frijters, Van der Woerdt, Melaard. Lodewijk; De Goederen (13. Baaijens), De Graaff (46. Bentschap Knook), Dorst; De Valk, De Groene en Zuijdwegt. door Wim de Vos Als er in wielerkoersen al van gooi en smijtwerk sprake is, is dat steevast in de finale van de wedstrijd, wanneer de renners de beste uitgangs positie voor de eindsprint zoeken. In de Ronde van Zierikzee was dat zater dag anders. Daar vlogen nog voordat het start schot gevallen was enkele dranghek ken door de lucht. Aanleiding was het reglement dat de organisatie al negen tien jaar hanteert: de renners dienen zich vooraf in te schrijven. Kort voor de koers bijschrijven, zoals bi] de meeste criteriums gebeurt, is er in Zie rikzee niet bij. „Bij ons kun je niet bij- De voor Spanje uitkomende Nige- riaanse atlete Glory Alozie is haar Europese indoortitel op 60 meter horden kwijtgeraakt Volgens alge meen secretaris van de internationale altetiekunie IAAF, Istvan Gyulai, had Alozie tijdens de EK in maart van de bond in Nigeria nog geen schriftelijke verklaring gekregen dat ze voor Spanje mocht meedoen. De nummer twee op de Olympische Spelen van Sydney op de 100 meter horden leeft al sinds 1997 in Spanje en heeft sinds juli vorig jaar de Spaanse nationaliteit. Haar EK-titel gaat nu naar de Frangaise Linda Ferga, het zilver naar de Duitse Kirsten Bolm en het brons naar Ferga's landgenote Pa tricia Girard. DPA schrijven omdat we anders bij de sponsors langs moeten met een lijstje met pakweg twintig namen. Daar kunnen we niet mee aankomen. Dankzij dit systeem wisten we op voorhand dat er een stuk of tachtig renners zouden komen. Daar maak je de sponsors enthousiast mee", was de logische uitleg van Wim Evertse, de voorzitter van het organisatiecomité. „Vijfennegentig procent van de spon soren doet al vele jaren mee en dat wil len we graag zo houden." De meeste renners weten hoe het er in Zierikzee aantoe gaat, maar sommi gen waren dat vergeten. Zoals bij voorbeeld voormalig winnaar Wilco Zuijderwijk en Bob Rasenberg. Zij meldden zich zaterdagavond in vol ornaat bij de organisatie om een rug nummer op te halen, maar kregen dat niet. En dat konden ze niet waar deren. Zuijderwijk liet het bij enig verbaal geweld, maar Rasenberg werd zo woest dat hij enkele drang hekken over de Zierkzeese Dam smeet. Op zijn beurt was Evertse daar niet blij mee, maar hij nodigde de renners desondanks vriendelijk uit om vol gend jaar gewoon van te voren in te schrijven. Tevergeefs. Beide renners kondigden aan nooit meer naar Zie rikzee te komen. Overgewicht heeft de Braziliaanse voetballer Esquerdinha zijn con tract bij Real Zaragoza gekost. Trai ner Paco Flores van de Spaanse club besloot de speler te ontslaan nadat hij na twee vrije trainingsdagen opnieuw twee kilo was aangekomen. Esquerdinha verhuisde vorig seizoen van het Portugese FC Porto naar Za ragoza, dat uit de hoogste divisie is ge degradeerd. Binnen een jaar groeide de 1,75 meter lange Braziliaan van 67 naar 77 kilo. SID De Zuid-Koreanen kunnen de ver richtingen van Guus Hiddink met PSV in de Nederlandse competi tie rechtstreeks volgen. De Eindho- vense club en International Sport Consultancy hebben met Munhwa Broadcoasting Corp (MBC) de één na grootste televisiemaatschappij in Ko rea, een tweejarig contract afgesloten voor de rechten van de thuis- en uitwedstrijden van PSV in de eredivi sie. De voormalige bondscoach Hiddink, die Zuid-Korea naar de halve finales van het WK leidde, is nog altijd mate loos populair in het landPSV en MBC zullen samen ook een Koreaanse in ternetsite over de club en diverse mar ketingactiviteiten gaan ontwikkelen. ANP LAS VEGAS - De legendarische Muhammad Ali zat zaterdag in het Aladdin Hotel in Las Vegas op de eerste rij om zijn dochter Laila aan het werk te zien. Laila Ali bokste voor de IBA om de wereldtitel in het super middengewicht. Ze ver sloeg Suzy Taylor en trad daarmee in papa's voetsporen. Muhammad Ali greep in het verleden meerdere keren de wereld titel in het zwaargewicht. foto Joe Cavaretta/AP door Jan Dagevos De Delta Zeeland Cup moest het zaterdag doen zonder de inbreng van Harold van de Ketterij. De orga nisatie had erop gerekend dat de arbi ter uit Lewedorp de troostfinale zou leiden, maar daar bleek hij geen trek in te hebben. „Bovendien kon ik ook niet", zei Van de Ketterij gisteravond. Van de Ketterij bleef niet zonder re den weg. De arbiter zou in eerste in stantie de finale van het toernooi lei den, terwijl Alwin Don het duel om de derde en vierde plaats voor zijn reke ning zou nemen. Toen echter donder dag duidelijk werd dat Oostkapelle in de troostfinale zou komen, werd Don van dat duel afgehaald. De organisa tie wilde elke schijn van partijdigheid vermijden. Don is immers ook pen ningmeester bij de Walcherse zater dag-eersteklasser. Don kreeg daarom de finale toebedeeld, terwijl Van de Ketterij 's middags de strijd om de derde en vierde plaats mocht leiden. „Ik ben zwaar gedupeerd", aldus Van de Ketterij. „Ik ben zaterdagmorgen door Adrie de Willigen (de scheids- rechtersaansteller) uit mijn bed ge beld. Toen kreeg ik te horen dat ik de finale niet mocht fluiten. Ik vind het nogal wat dat ze daar op de laatste dag mee komen aanzetten." Overigens zei De Willigen zaterdag dat Van de Ket terij wel degelijk op de hoogte was van de problematiek. Er werd Van de Ket terij voorgesteld om de troostfinale te fluiten, maar dat wilde hij niet. „Ik had voor die middag al andere afspra ken gemaakt." Een nieuwe arbiter bleek vervolgens niet zomaar gevonden. Twee scheids rechters uit de hoogste groep, Peter van Loenen en Angelo Boonman, had den een cursusdag in Zeist. Andere ar biters lagen op het strand, waren op vakantie of hadden verplichtingen bij vriendschappelijke duels. Uiteinde lijk werd Ko Witte, die normaliter nog bijna alleen maar actief is als grens rechter, bereid gevonden de ontmoe ting te leiden. Hij deed dat uitstekend. door Jan Daqevos VLISSINGEN - Terneuzen is in verdedigend opzicht kwets baar. Dat werd zaterdag tijdens de troostfinale van de Delta Zeeland Cup nog eens onder streept. De Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser won dan wel van Oostkapelle (5-3), maar het kreeg net als donderdag tegen Hoek veel doelpunten tegen. „Ik zou er graag nog een verde diger bij hebben. Het liefst een linksbenige speler", zei Terneu- zen-trainer Dimitri Mbuyu za terdag na afloop van het duel. „Alleen ik weet niet wat de mo gelijkheden zijn." Voorzitter Eddy Dobbeleir kon de oefen- meester naderhand geruststel len. „Er komt iemand bij", ver zekerde hij. Wie hij op het oog heeft, wilde de preses niet zeg gen. Terneuzen verscheen zaterdag gehavend aan de start tegen Oostkapelle. Erik de Koeijer, Geert de Poorter, Dominique Verlinde, Matti Buijse, Stefan Saey en Williams Benoit Moukoko ontbraken wegens blessures. Verder was ook twee de keeper Frans van der Veen vanwege ziekte niet inzetbaar De talentvolle Kim Gommerë stond op doel. De Zeeuws-Vlaamse formatie was lange tijd de betere ploegen leek in eerste instantie op een simpele zege af te stevenen. Ze ker toen Jordy Bakker al in de veertiende minuut voor 1-0 zorgde. Na de pauze beet Oost kapelle wat meer van zich af en werd het zowaar een wedstrijd met veel doelpunten. Jacky Lambert scoorde driemaal „Ondanks alle problemen benik content over de voorbereiding" zei Mbuyu. Terneuzen-Oostkapelle 5-3 (1-0). 14. Jordy Bakker 1-0, 50. Wilfred Schipper 1-1. 51. Jacky Lambert 2- 1, Mohamed El Bekkaoui 3-1 (eiqen doelpunt), 72. Wilfred Schipper 3-2, 75. Jacky Lambert 4-2, 89. Jacky Lambert 5-2, 90. Ricardo Schipper 5-3. Scheidsrechter: Ko Witte. Bij zonderheden: voor de wedstrijd werd een minuut stilte in acht geno men wegens het overlijden van Jo han Pichal, oud-bestuurslid van Terneuzen. Aantal toeschouwers 150. Arjan Human gaat neer na een overtreding van Erwin van der Woerdt. De verdediger van Kloetinge kreeg hiervoor de gele kaart. Niels Lo dewijk (tweede van links) en Jan Baaijens kijken toe. foto Lex de Meester doorJan Dagevos VLISSINGEN - De publieke be langstelling voor het eerste Delta Zeeland Cup-voetbal toernooi mocht dan enigszins tegenvallen, het zal de organi satoren er niet van weerhouden ook volgend seizoen het evene ment te houden. „We gaan nog zeker drie jaar door, met een uit loop tot vijf jaar", verzekerde Joop de Back, algemeen direc teur van Delta, zelfs. In totaal kwamen er op beide wedstrijddagen (donderdag en zaterdag) zo'n duizend toe schouwers kijken naar de ver richtingen van Hoek, Kloetinge, Terneuzen en Oostkapelle. Voor een prestigieus voetbaltoernooi was dat wat weinig, maar de or- ganisatie maalde er niet om. „Voor ons was het allemaal nieuw", vertelde De Back. „We hadden geen doel voor ogen. Ik denk dat zoiets moet groeien. Vandaar dat je het ook niet bi] één keer moet laten. Ik hoop dat er uiteindelijk meer bedrijven mee gaan doen. Datisbi] deDel- ta Profronde ook het geval." Het evenement bl i j f t in elk geval in Vlissingen. Tijdens het toer nooi gingen er wel stemmen op om een deel van het toernooi in Zeeuws-Vlaanderen af te wer ken, al was het alleen maar van wege de publieke belangstel ling, maar de organisatie voelt daar niks voor. De Back: „Vlis singen is neutraal terrein en daarnaast is het een van de beter geoutilleerde plekken. Er ligt hier een prima accommodatie." door Sjaak Sinke HALSTEREN - Ronnie Babijn heeft met zijn overwinning in de Melanentriatlon van Halsteren zijn zevende zege op rij behaald voor het Ironman Wetsuits-tri- atloncircuit. Een achtste zege, in Zoutelande, zit er voor de Terneuzenaar niet in, omdat hij volgende week zijn belangen in het Belgische su perprestige moet verdedigen. De eindzege in het circuit kan hem echter al niet meer ont gaan, omdat hij met 4700 pun ten al enige tijd onbereikbaar is voor de concurrentie. De zwemafstand verliep zater dag echter niet helemaal zonder haken en ogen. Een overijverig jurylid gaf Babijn al na 450 me ter een tik op het hoofd met een badmintonracket om hem te la ten weten dat hij nog een baan moest zwemmen. Babijn moest het jurylid daarop duidelijk ma ken dat hij toch echt had inge schreven voor de 1000 meter. Vader Babijn ontplofte bijna van woede toen hij dit tafereel gadesloeg, maar het leverde zoon Ronnie nauwelijks tijdver-1 lies op. Na 13 minuten en 25 se- conden stapte hij als eerste het I water uit voor de wissel naar 401 kilometer fietsen. Carlo van den Bergh (Capelle aan de IJssel) had ruim een halve minuut meer nodig. Op de fiets hoefde Babijn 1 zich niet overmatig in te span- j nen: „Ik heb maar op een licht verzet gereden en dat ging pri-1 ma". Hoe Van den Bergh zich ook inspande, hij kwam niet dichter bij Babijn, die dan ook met een comfortabele voor sprong aan de 10 kilometer lo pen begon. Babijn finishte na 1 uur 51 minuten en 28 seconden als eerste, Van den Bergh pakte de tweede plaats in Halsteren. Wim van Haperen was de sterk ste bij de mannen H40, Kobus Botman (Middelburg) won bij de mannen H50 en zijn zoon Ro bin de minitriatlon. Terèse van Lare (Sluis) stelde de eindzege in het triatlon zeker door de overallwinst in Halsteren bij de vrouwen. door Jan Roovers OOST-SOUBURG - In de voor bereiding op de landelijke com petitie veldkorfbal, die op 31 augustus van start gaat, stond zaterdag in Oost-Souburg de oefendag van Fortis op het pro gramma. In een select gezel schap van hoofd- en overgangs klassen en Belgisch ereklasser AKC uit Antwerpen bleven al leen AKC en Meervogels onge slagen. Vroeger was de oefendag vooral bestemd voor Zeeuwse clubs. Sinds Fortis over minder velden kan beschikken is de formule veranderd. Kwantiteit maakte plaats voor kwaliteit. „Aan het Rabobank/Tjoba-toernooi kunnen we niet tippen, maar dat is dan ook anders van opzet. Daar gaat de landelijke top echt om de toernooiwinst (en de cen ten, de winnaar mag 750 euro afhalen), de naam van onze oe fendag zegt het al: bij ons ligt het accent op oefenen en worden geen prijzen uitgereikt", legde toernooileider Peter Crucq uit. Maar met een mix van top en subtop scoort ook deze oefen dag erg hoog. De tweede lustrumeditie van Fortis had zaterdag alles mee: een sterk en gemotiveerd deel nemersveld, een goede publieke belangstelling en een wedstrijd schema waarin de ploegen el kaar weinig toe gaven. Meervo gels-AKC werd met 16-17 een doelpuntrijke en attractieve opening, het vervolg deed de oe fendag uitgroeien naar de beste uit de tienjarige reeks. Alleen Belgisch international Joyce van Gorp zal er minder prettige herinneringen aan overhouden. Pas terug van een blessure liep ze in de wedstrijd tegen Excelsi or een dermate ernstige knie blessure op dat ze naar een zie kenhuis in Antwerpen moest worden vervoerd. Fortis kon goed meekomen. De 11-12 tegen hoofdklasser Meer vogels en 8-10 tegen Koog Zaandijk noemde coach Leo nard.. Debbaut verdienstelijke resultaten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 32