W addenad viesraad hoopt op verzoening PZC PZC Zorg over ouderenzorg Hulst :10 IN LIEFDE VERBONDEN. Vissers verwachten weinig van overleg met natuurbeschermers Gehandicapten maken tochtje over kanaal C.W. VADER WIJ ZIJN OP ZOEK NAAR BEZORGERS (M/V) IN 'De Here is mijn Herder' Psalm 25. Verdrietig, maar dankbaar voor alies wat zij voor ons heeft betekend, delen wij u mede dat. na een .liefdevolle verzorging in 'Vredelust' te Yerseke, is -overleden onze lieve, zorgzame moeder, groot- en Overgrootmoeder, zus en schoonzus, IOHANNA ELISABETH DE REGT - ZWARTEPOORTE sinds 17 maart 1969 weduwe van Jozias Sent de Regt 6 februari 1914 +17 augustus 2002 's-Heer Hendrikskinderen: Piet de Regt Adrie de Regt - Flipse Heieen en Rien-Willem Yurben, Yarah Annelies en Louis Carola. Leonie, Valerie Peter en Janet Robbert, Ramona Marjan en Thijs Naud Saskia en Vincent Yerseke: Kees de Regt Jannie de Regt - Schot Wanda en Leo janita Jan-Kees en Sandra Anieck Goes: Addie Westdorp - de Regt Jan Westdorp John, Marcel, Ronald, Cindy Sint Laurens: Sophie Luijk - de Regt Han Luijk Annemarie en Mare Martine en Hans Roosendaal: Els van der Hoek - de Regt Theo van der Hoek Joan en Guido Tim, Robin en Koen Sandra en Wim Eline, Joris Yerseke: E. D. Remijnse - Zwartepoorte J. Remijnse Yerseke, zorgcentrum 'Vredelust'. Correspondentieadres: •Marijkelaan 22, 4401 GG Yerseke De afscheidsdienst. geleid door Ds. H. J. Reinders, zal woensdag 21 augustus om 11.00 uur worden ge houden in de Ned. Herv. kerk te Yerseke, waarna .aansluitend om ongeveer 12.00 uur de begrafenis nzal plaatsvinden op de algemene begraafplaats te Yerseke. JQ Vooraf kunt u vanaf 10.30 uur in de kerk afscheid nemen. Na de begrafenis is er in het Hervormd kerkelijk „centrum 'De Haven', Dreef 6 gelegenheid om de fa- ,milie te condoleren. ■Bedroefd, maar met dankbaarheid voor alle liefde, zorg en aandacht die wij van haar mochten ontvan gen, geven wij u kennis dat de Heere toch nog on verwachts uit ons midden wegnam onze lieve moe der, oma en overoma JACOBA JOHANNA VREEKE-VAN ZWEDEN sinds 2 februari 1995 weduwe van Gerard Pieter Vreeke in de leeftijd van 88 jaar. "Wij zijn dankbaar voor de liefdevolle zorg die moe der' in zorgcentrum Nieulande te Krabbendijke heeft mogen ontvangen. 's-Heer Abtskerke: Simon en Toos Waarde: Piet en Jaantje Oostdijk: Ria en Adrie Krabbendijke: Hans en Adri Klein- en achterkleinkinderen ^'Krabbendijke, 17 augustus 2002. Correspondentieadres: ■S. Vreeke. Polderweg 2. 4444 AA 's-Heer Abtskerke Onze moeder en oma is opgebaard in het mortuari um van Nieulande te Krabbendijke. Gelegenheid tot afscheid nemen aldaar dinsdag 20 augustus van 20.00 tot 20.30 uur. Ingang van het mortuarium via de Nieulandestraat. De begrafenis zal plaatsvinden D.V. woensdag 21 augustus om 15.00 uur op de algemene begraaf plaats te Rilland. Vooraf zal er om 14.00 uur een „diénst van Woord en Gebed worden gehouden in gebouw 'De Rancke', Kerkpad 1 te Krabbendijke. 'Na de begrafenis is er in bovengenoemd gebouw ge legenheid tot condoleren. Geen bloemen. Mocht u door omstandigheden geen rouwbrief ont vangen hebben, dan verzoeken wij u deze adverten tie als zodanig te beschouwen. 'De warmte van je ogen het geluk van je lieve lach de wijsheid van je rimpels tekenen van dag tot dag. Alles wat je ons hebt gegeven, zorg, liefde, wijsheid en kracht, dragen we ons verdere leven mee, dag en nacht. Dankbaar dat verder lijden haar bespaard is geble ven, geven wij u bedroefd kennis dat van ons is heengegaan, onze lieve moeder, schoonmoeder, grootmoeder en overgrootmoeder ODETTA MARIA MATHILDA GHISLENA DE MILLIANO weduwe van Joël Charles August Paul Cornelis Sturm 7;december 1914 +17 augustus 2002 Grijpskerke: Luc en Marie-José Sturm-Koning Bilthoven: David er Inès Sturm-Oomen Philippe Haarlem: Koen en Pauline Sturm-van Dijk Emma Voorburg: Myriam Sturm en Frank Schulte Stekene (B): Esteile en Mare Francque-Sturm Antwerpen(B): Caroline Francque en Vincent Malfroidt 4515 EC IJzendijkc, 17 augustus 2002. Résidentie 'Emmaus'. J. J. Benteijnstraat 35 De Eucharistieviering, waarbij u beleefd wordt uit genodigd. zal plaatshebben op donderdag 22 augus- tqs a.s. om 10.00 uur in de parochiekerk van O.L. Vrouw ten Hemelopneming te IJzendijke. Aansluitend volgt de crematie in het crematorium te Terneuzen aan de Bellamystraat 28c. Na de plechtigheid is er gelegenheid tot condoleren in; de aula van het crematorium. Zij die geen rouwbrief hebben ontvangen, gelieven deze advertentie als zodanig te beschouwen. -IÉ Zachtjes ben je van ons weggegleden r-. Van pijn heb je niets meer te vrezen Stil zal het zijn zonder hem Nooit meer horen wij zijn stem. Met dankbaarheid omdat we hem zo lang in ons midden mochten hebben en bedroefd omdat hij nog zoveel voor ons betekende, delen wij u mede dat van ons is heengegaan onze zorgzame vader, schoonvader en opa JACOB CORNELIS RIETECO sinds 11 augustus 1992 weduwnaar van Celina Maria Matthijs in de leeftijd van 90 jaar. Oostburg: J. Rieteco jr. en kinderen Oostburg: I. Rieteco Brugge (België): J. Vanderhaeghen-Rieteco J. Vanderhaeghen en kinderen Oostburg: B. Rieteco J. Rieteco-Bauer en kinderen Aardenburg: F. Rieteco I. Rieteco-de Krijger en kinderen Oostburg: M. Scherbeijn-Rieteco J. Scherbeijn en kinderen Oostburg: J. Wieme-Rietco M. Wieme en kinderen Oostburg, 17 augustus 2002. Correspondentieadres: Jan Karstraat 14501 EH Oostburg Vader ligt opgebaard in het mortuarium van het An- tonius Ziekenhuis te Oostburg. Gelegenheid tot afscheid nemen dinsdag 20 augus tus van 19.00 tot 19.30 uur. De crematie, waarbij u wordt uitgenodigd, zal plaatsvinden op woendag 21 augustus om 10.00 uur in crematorium 'Terneuzen', Bellamystraat 28c te Terneuzen. Gelegeheid tot condoleren na de plechtigheid in de Ontvangstruimte van het crematorium. Zij die geen rouwkaart hebben ontvangen, gelieven deze aankondiging als zodanig te beschouwen. Algemene kennisgeving Ik zal de halmen niet meer zien noch binden ooit de volle schoven... maar doe mij in de oogst geloven, waarvoor ik dien. Wij zijn bedroefd, doch ook dankbaar, dat hij is ver lost en in vrede van ons is heengegaan mijn lieve man, onze vader, schoonvader, opa en overgrootva der IACOBUS SCHIEMAN echtgenoot van Jacomina de Koeijer op de leeftijd van bijna 91 jaar. Axel: J. Schieman-de Koeijer Terneuzen: D. C. Schieman Axel: E. de Putter-Schieman C. de Putter Zuiddorpe: E. Wieland-Schieman C. J. Wieland Hulst: C. M. Schieman J. Naisbett Klein- en achterkleinkinderen 4571 HT Axel. 16 augustus 2002. 'De Vurssche', K 139, Rooseveltlaan 1 Overeenkomstig zijn wens zal de afscheidsdienst, gevolgd door de crematie in besloten kring plaats vinden. Graag alleen schriftelijke condoleance. Een beetje pesten een stiekeme lach een lekker borreltje iedere dag OPA SCHIEMAN We zullen je missen. Hans en Rieke Coby en Harry Bianca en Jimmy Miranda Michel Gerben Jack en Jayne Rob en Marina Chloë Davy Simone Michael Patricia en Alexander Jolanda en Piet Remo en Flurina Amber Fanny en Niels Na een kort ziek zijn is van ons heengegaan, onze lieve moeder en oma ELIZABET SUZANNA BRUIJNOOGE sinds 31 augustus 1968 weduwe van Iz. A. Brakman Oud-hoofd van de Nuts kleuterschool te Schoondijke. Geboren te Schoondijke overleden te Vlissingen 17 juni 1910 16 augustus 2002 Zoetermeer: Ria Koen-Brakman Arie Koen Zoetermeer: Marja Koen Zoetermeer: Arjen Koen 4507 AR Schoondijke. Willemsweg 5 De uitvaartdienst, waarvoor u wordt uitgenodigd, zal gehouden worden op woensdag 21 augustus om 14.00 uur in de S.O.W. Kerk te Schoondijke, waar na de begrafenis zal plaatsvinden op de algemene begraafplaats aldaar. Na de begrafenis is er gelegenheid de familie te con doleren in voornoemde Kerk. Zij die geen rouwkaart hebben ontvangen, gelieven deze aankondiging als zodanig te beschouwen. Uw gedachten over een uniek gedenkteken geven wij gestalte in natuursteen. Vraag naar het fotoboek met vele voorbeelden. Goes: "De Goese Poort" Rotonde Ringbaan-West ZANDEE Telefoon (0113) 216555 QE KUIJPER SSiïÏÏSï'" NATUURSTEEN maandag 19 augustus 2002 door Rob Paardekam YERSEKE - Natuurbescher mingsorganisaties en mossel vissers zouden beter moeten sa menwerken in plaats van ruzie maken. Die boodschap bracht voorzitter S. de Jong van de waddenadviesraad gisteren tij dens het officiële gedeelte van de Yersekse mosseldag. TERNEUZEN Op het Kanaal van Gent naar Terneuzen vond afgelopen zaterdagmiddag de 21e editie van de Tragelboott- tocht plaats. De jaarlijkse tocht werd ook nu weer georganiseerd door Watersportvereniging Neusen uit Terneuzen voor de verstandelijk gehandicapten van Stichting Tragel. Onder een stralende zomerzon voeren 52 boten over het kanaal Aan boord van de boten zaten zo'n honderd vijf tig cliënten en hun begeleiders. Het was erg warm en de meeste boten waren dan ook uitgerust met zeiltjes en kleurige parasols om de deelnemers enigszins te beschermen tegen de felle zon. Tussen de deelnemende plezier- bootjes vaarde ook de muziek- boot New Petra met aan boord de Karrestuukers die voor de muzikale ondersteuning zorg den. Ook de zeeverkenners van de Doormangroep uit Terneuzen waren met 25 jongens en meisjes aanwezig om de helpende hand te bieden. Om twee uur waren alle boten vanuit de binnenha ven in Terneuzen vertrokken richting Zandstraat om rond de klok van vier uur weer in de bin nenhaven terug te keren. Even daarvoor sprak A. Ver- schuure echter weinig verzoe nende woorden. Verschuure was jarenlang voorzitter van de Vis sersvereniging en bekleed die zelfde functie nog steeds bij het Comité Zeeland Presenteert. Van de milieubeweging hoeven we niets te verwachten", stelde hij. „Hun standpunt wordt al leen maar harder. Ze proberen de mosselsector de nek om te draaien. Met overheidssubsi dies nog wel." Advertentie Verschuure zei zich bijzonder gestoord te hebben aan een ad vertentie in het waddenbulletin waarin wordt doorverwezen naar een site die wadvogels ter adoptie aanbiedt. „Wij adopte ren ze al veertig jaar", aldus de Yersekenaar, die doelt op het feit dat het kweken goed is voor de eidereendenstand. Dat is een standpunt dat milieubewegin gen overigens niet delen. Zij zien mosselvisserij juist als de grootste oorzaak van de eider- eendensterfte. Volgens Ver schuure heeft onderzoek echter uitgewezen dat de sterfte wordt veroorzaakt door parasieten in de maag van de dieren. Al met al lijken de mossel vissers en de natuurbeweging verder uit elkaar te staan dan ooit. Vol gens voorzitter De Jong van de Waddenadviesraad zou het ver standig zijn als beide partijen voor ieder aanvaardbare af spraken konden maken. Dat zou ten alle tijden beter zijn dat op gelegde regelgeving. „We moe ten de politiek behoeden voor het nemen van besluiten op ba sis van tegengestelde berich ten", aldus De Jong. „IN de hui dige polariserende situatie ko men we er echt n iet uitVolgens haar zouden de betrokken par tijen moeten beginnen met het accepteren van eikaars belan gen. „Je kimt niet met elkaar omgaan als je elkaar niet be grijpt." Anderzijds stelde De Jong zich realistisch op door op te merken dat er wellicht al te veel kapot is om nog nader tot elkaar te komen. Verschuure zei zich verder zor gen te maken over de onrust die is ontstaan over het tekort aan mosselen en de daarmee ge paard gaande prijsstijgingen In België werd al gesproken over de mossel-maffia. „Blijkbaar moeten we de mensen beter uit leggen waarom we een tekort aan mosselen hebben", aldus Verschuure, die meteen de daad bij het woord voegde. „Hetblijft een natuurproduct en boven dien is door het beleid van de af gelopen j aren onnodig veel mos- selzaad verloren gegaan." Staatssecretaris De ex-voorzitter van de Vissers vereniging heeft goede hoop dat met de komst van een nieuwe staatssecretaris, de wind weer wat gunstiger gaat waaien voor de mosselvissers. Hij zei te ho pen dat het dynamisch be standsbeheer eindelijk eens se rieus wordt genomen in Den Haag. Dat dynamisch beheer houdt in dat het mosselzaad wordt uitgestrooid op kweek- percelen. Daar zouden zowel vogels als kwekers bij gebaat] zijn. Nu gaat elk jaar kostbaar] mosselzaad verloren dat op droogvallende platen ligt. door Jean-Lou de Gucht HULST - Progressief Hulst en Groot Hulst Gemeenschappe lijke Belangen maken zich zor gen over de decentralisatie van ouderenzorg in Hulst en omge ving. Vooral de spreiding van verpleeghuiszorg kan tot pro blemen leiden, opperden de twee fracties vorige week tij dens de vergadering van de commissie Welzijn. Zowel het verzorgings- als het verpleeghuis van De Blaauwe Hoeve worden ingekrompen. Dat verlies wordt gecompen seerd met woonzorgcomplexen in Sint Jansteen en de binnen stad van Hulst. Met de decen tralisatie van het verzorgings gedeelte van De Blaauwe Hoeve hebben de twee Hulster fracties dan ook geen enkele moeite. Ou deren kunnen nu langer in hun oude vertrouwde omgeving blij ven en hoeven niet allemaal meer naar het ouderencomplex aan de Truffinoweg. Wat Progressief Hulst en Groot Hulst zorgen baart, is de in krimping van het verpleeghuis. „Er is nu al een personeelstekort in de Blaauwe Hoeve", merkte A. de Deckere (Groot Hulst/Ge meenschappelijke belangen) op. De Deckere vreest dat het gebrek aan personeel nog ern-1 stiger wordt als de verpleegkun-1 digen naar meer locaties in de j gemeente moeten. Volgens wet houder P. Weemaes hoeven I Groot Hulst en Progressief1 Hulst zich echt geen zorgen te maken. Er zijn genoeg voorbeel- den elders waar de decentrali satie van ouderenzorg uitste kend werkt. „In te kleine woonzorgcentra: kan die zorg inderdaad niet ge-, garandeerd worden. Daarom kiezen we er bewust voor om! zón zestig mensen in een woon-i zorgcomplex te vestigen. Dan is j er 24 uur per dag zorg voor de bewoners." Uw deelneming en medeleven ontvangen na het plotse ling overlijden van mijn innig geliefde vrouw en onze lie ve moeder en schoonmoeder GEESJE SIETSKE ROBAARD-KOOPMAN is ons tot grote steun geweest. Wij betuigen U hiervoor onze oprechte dank. Bram Robaard Jannie en Henk Riëtte en Nico Burgh Haamstede, augustus 2002. BEGRAFENISVERZORGING Tarweakker 23, 4341 MD Arnemuiden Voor een correcte en persoonlijke begeleiding. Tel. 0118-60 25 00 - 0118-41 27 60 een leegte... "Je kind zal het maar hebben!" nderen is heel Ingrijpend. wil de Hersenstichting Nederland investeren In snellere behandeling voor aangeboren hersenaandoeningen bi, st geven van voorlichting Geel daarom gul. Hersenstichting Nederland qjro 300 Bah TIJDELIJKE AFSLUITING WEGEN ZEEUWS-VLAANDEREN WEGENS ASFALTERINGSWERKZAAMHEDEN Het dagelijks bestuur van het waterschap Zeeuws-Vlaanderen maakt bekend dat vanaf maandag 19 augustus tot en met vrijdag 30 augustus 2002, de volgende wegen: Coxydeweg te Oostburg en; Mosterdweg te Oostburg en; Goesseweg te Hoek en; Nieuw - Westen rij kdijk te Hoek en; Hogewegdijk te Hoofdplaat, in beide richtingen tijdelijk zullen worden gesloten voor alle verkeer (met uitzonder ing van bestemmingsverkeer). Gedurende deze periode (of zoveel korter als mogelijk of zoveel langer als noodza kelijk zal blijken) worden asfalterings- werkzaamheden uitgevoerd. De afsluiting zal ter plaatse worden aangeduid door plaatsing van de daar voor gebruikelijke verkeerstekens. Terneuzen, 19 augustus 2002 W.J. de Graaf, dijkgraaf Mr. J.V. Dekker, secretaris Waterschap^ Zeeuws - Vlaanderen Postbus 88, 4530 AB Terneuzen Bezoekadres: Kennedylaan 1Terneuzen Telefoon 0115-641000, Fax 0115-Ó41200 (GMfJMUIlIIhmWIIIk'IM ...vraagt om zorg en aandacht T 0II3 2I429I alexandrapparkUSSe M 06 10730321 uitvaartverzorging info@uitvaartinzeeland.nl www.uitvaartinzeeland.nl 0 Oude Zandweg 2,4361 SK Westkapelle. Tel. 0118 571436, Fax 0118 571410 Verrijn Stuartweg 10,4462 GE Goes, Tel. 0118 571436, Fax 0118 571410 E-mail: in(o@dominici(s.nl www.dominicus.nl ADVERTEREN DOET VERKOPEN 1 AARDENBURG, PHILIPPINE, HULST, AXEL, TERNEUZEN Het bezorgen van ons dagblad is een uitdagend ochtendkarwei voor jong en oud. Er staat een goede beloning tegenover. Naast de ruime vergoeding zijn er diverse extra's zoals: vakantiegeld startpremie aanbrengpremie voor abonnees en bezorgers gratis regenpak gratis krant Interesse? Neem contact op met de afdeling Binnendienst Distributie, telefoon 0800-0235111 (tijdens kantooruren), of kijk op internet: www.deleukstebijbaan.nl De minimumleeftijd is 15 jaar. 5lï8fc

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 30