Zweefvliegers gaan uitdaging aansteekt ze a,ledertig i Zonnetips voor thuis, werk en vakantie Pascal de Witte Thermiek-arm Zeeland moeilijke eindbestemming wedstrijd .mÊm De Westerschelde bio maandag 19 augustus 2002 door Famke van Loon NIEUW-HAAMSTEDE - Bo ven de bossen van Haamstede doemen drie, geruisloze puntjes op aan de strakblauwe hemel. Eén van de leden van Vliegclub Haamstede gaat helemaal uit zijn dak: „Drie K-8's komen te gelijk finishen. Ze finishen in formatie. Dit is niet normaal! Ik bel je straks terug." De Vliegclub Haamstede had afgelopen zaterdag als wed strijd een Fly-In uitgeschreven. Zweefvliegers van andere Ne- déflandse verenigingen waren voor het laatste onderdeel van een zogeheten stervlucht, waar bij'in één keer een zo groot mo gelijke afstand afgelegd moet worden, uitgenodigd op het vliegveld in Nieuw-Haamstede neer te strijken. „Wij hebben de zweefvliegers uitgedaagd. Kom maar naar Haamstede en laat maar eens zien wat je kimt", al dus Jeanine van Eerten, woord voerster van de Haamsteedse Vliegclub. Vanuit Venlo, Woensdrecht, Vólkel, Malden De Peel en Gilze Rijen zetten zesentwintig zweefvliegers daarom koers richting Schouwen-Duiveland. Een paar eigen leden proberen zelfs vanuit Asperden in Duits land de thuisbasis zwevend te bereiken. De uitdaging zit ech ter,niet zo zeer in de afstand als weljin de vliegomstandigheden rond het Westschouwse veld zelf. Zweefvliegers hebben - om op hoogte te komen of te blijven - thermiek nodig: warme lucht, die vanaf het land omhoog drijft. Boven korenvelden, hei deen zandgronden kunnen die warme luchtstromen snel op gang komen, maar boven of rond water bestaat amper ther miek. „We zitten hier naast de zee: Het geeft een mooi uitzicht, jnqar de zee is ook altijd een koud element." Lier Dat de frissere zeelucht zijn ver woestende werking boven het Schouwse vliegveld doet gel den!, blijkt zaterdag wanneer één van de kistjes de lucht in Vanaf het terrein van Vliegclub Haamstede werd ingespannen naar de hemel getuurd, waar deelnemers aan de Fly-In geluidloos kwamen aanvliegen. foto Pieter Honhoff wordt getrokken met behulp van de lier. Een luide klik laten weten dat het vliegtuig op eigen vleugels staat. Al snel begint de hoogtemeter langzaam maar gestaag terug te lopenVan weg komen is geen sprake. In een sierlijke glijvlucht komen vuur toren en Nieuw-Haamstede rap dichterbij. De mieren op het Schouwse strand worden al snel weer zwetende badgasten. Terwijl de leden van de Vlieg club ongedurig heen en weer drentelen over het zonverzeng- de veld, werpen zij voortdurend blikken naar de horizon en hou den de radio in de gaten. Het en thousiasme op de grond is groot als een deelnemer aan de fly-in zich geruisloos voor landing aandient. „Nu moet je opletten. Zo komt een Nimbus D. Die heeft een spanwijdte van 26 me ter. Deze komt zo meteen fakke lend hard en fakkelend laag voorbijklinkt het enthousiast. De wij de vleugels krullen soepel op als de piloot al zwaaiend nog een keer optrekt om zijn wiel uit te klappen en zich in positie te brengen voor de landing. Met de voeten veilig op Schouw se bodem worden de zweefvlie gers enthousiast ingehaald. Het verhalen vertellen kan begin nen. De leden van de Venlose Zweefvlieg Club vleien zich neer op het gras. „Boven Zierik- zee zat nog wel wat thermiek. We hadden hier nog duizend meter over", vat Bart Geurts de vlucht vakkundig samen. Zijn clubgenoot heeft hiervan ge bruik gemaakt door nog een ex tra rondje boven de Westhoek te maken. Thuis heeft hij alleen de Maas; hier heeft hij genoten van het duingebied en de droogge vallen platen voor de kust. Dat maakt een vlucht naar Nieuw- -Haamstede wat Rob Verberkt betreft aantrekkelijk: „Het is hier gewoon anders. Al dat wa ter, de Noordzee, het is gewoon een fantastisch uitzicht." Uitslag wedstrijd: 1Robbie Se- ton (Woensdrecht); 2. Symen de Vries en Jan van Heteren (Mid den-Zeeland); 3. VMKA-6 (Ven lo); slechts één zweefvlieger, Onne Sypkens, moest zijn kist noodgewongen op een akker bij Drunen aan de grond zetten. door Sandra van de Vreugde WESTKAPELLE - Was het de vorige wedstrijd nog de over vloedige regen die de ringrijders uit Westkapelle parten speelde, deze keer moesten zij tropische temperaturen trotseren. Dit deed echter geen afbreuk aan de prestatie van Pascal de Witte, die voor de eerste maal in zijn ringrijderscarrière 30 van de 30 ringen stak. Kees Minderhoud eindigde met 27 ringen op een tweede plaats in het dagklassement en een derde plaats in het bekerklasse ment. De eerste beker werd ge wonnen door voorzitter Jan-Willem Minderhoud en dagwinnaar Pascal de Witte won de tweede beker. De eerste beker in de kleine finale was voor Mirjam Brasser, die ook de eerste prijs bij de versiering won, en de eerste jeugdbeker voor Marinda Roelse. De pollepel ging naar Annelien de Witte. In Oostkapelle lijkt er dit seizoen niemand opgewas sen tegen Michiel Joziasse. Met 29 van de 30 ringen bleef hij Le- vina Remijn, die tweede werd, 2 ringen voor. Zij sloot haar sei zoen in Oostkapelle af met het winnen van de pollepel en gaf daarmee haar visitekaartje af voor het volgende seizoen. De eerste beker werd gewonnen door de nummer 3 in het dag klassement Jan-Willem Poppe en de 2e beker door Simon de Visser. Versiering Karei Geldof en Rianne Francke sleepten de versieringsprijzen in de wacht. Karei Geldof won tevens de jeugdbeker en Anne- mieke Poppe won de damesbe ker. Simon Lous en Jan Gelof werden gehuldigd omdat zij al 45 jaar deelnemen. Enkele jaren geleden werd de boerenkoopdag in Koudekerke weer in ere hersteld en dit jaar leverden de Koudekerkse ring rijders een aandeel. Met 29 van de 30 ringen kampten Simon de Pagter en Jan Jobse om het kampioenschap. Jan Jobse won en werd de eerste kampioen van de boerenkoopdag. Simon de Pagter won wel de pollepel en moest daarvoor als laatste Li- anne de Visser van zich afschud den door de 10 mm. ring te ste- ken. Renate van de Voorde won de versieringsprijs. Rond het Biggekerkse Kerk plein was Roald Leendertse1 weer allen de baas. Het hoge ni veau van de ringrijders uit dit j dorp bleek toen drie deelnemers de volle bak wisten te steken i wat nog nooit eerder was ge-1 beurd. Arno Francke besliste de j kamp tussen de A-rijders wel in zijn voordeel. Bij de B-catego rie bleef Niek Louws Piet van l Maldegem net voor en in de C-categorie won Annie Roelse van Bianca Snoek. De pollepel ging naar Rene Dingemanse, die daarvoor de 14 mm ring stak en Arno Francke versloeg. Drie groepen In Ritthem was het Edwin Del- lebeke die Jannis de Visser ver- sloeg in de kamp om het kampi-1 oenschap. Beide rijders staken 29 ringen. Ook hier werden de rijders aan de hand van hun prestaties in drie groepen verdeeld. Cees Wisse won de medaille bij de eerste, zijn vrouw Joke Wisse bij de tweede en Jan Rijhhardt bi] de derde groep. In het bekerklassement kon le bekerwinnaar Leo de Visser zijn beide zoons Jannis en Dinge- man de Visser nog net achter zich houden. Zij wonnen de tweede en vierde beker. Dag winnaar Edwin Dellebeke won de 3e beker en moest later de 10 mm. ring steken om de pollepel mee naar huis te kunnen nemen. Joke Wisse won de damesbeker en de taart voor de meeste volgringen. De sjezenrijders van Gapinge konden tijdens de wedstrijd in Serooskerke 90 ringen steken. Twee koppels staken er 87, zo dat een kamp moest beslissen wie de winnaars werden. Nico- lette en Bram Francke wonnen deze kamp van Adrietta en Den nis Willeboordse. Dit laatste koppel won wel de pollepel. Sylvia en Bennie Paauwe ein-1 digden met 85 van de 90 ringen I op een fraaie derde plaats. j Agenda Z.R.V. Zaterdag 24 augustus ringrif I den Koudekerke Vliedberg en de Poort van 10.30 tot 17.30 uur L OU! brig ontb waa naai men den gen' wac lanc Ziei Een din| sch« VOOi brig 'De Here is mijn Herder' Psalm 23 Verdrietig, maar dankbaar voor alles wat zij voor ons heeft betekend, delen wij u mede dat, na een liefdevolle verzorging in 'Viedelust' te Yerseke, is overleden onze lieve, zorgzame moeder, groot- en overgrootmoeder, zus en schoonzus. JOHANNA ELISABETH DE RF.GT - ZWARTEPOORTE sinds 17 inaart 1969 weduwe van Jozias Sent de Regt f b februari 1914 t 17 augustus 2002 's-Heer Hendrikskinderen: Piet de Regt Adrie de Regt - Flipse Heieen en Rien-Willem Yurben, Yarah Annelies en Louis Carola, Leonie, Valerie Peter en Janet Robbert. Ramona Marjan en Thijs Naud Saskia en Vincent Yerseke: Kees de Regt lannie de Regt - Schot Wanda en Leo Janita Jan-Kees en Sandra Anieck Goes: Addie Westdoip - de Regt Jan Westdorp John, Marcel, Ronald, Cindy Sint Laurens: Sophie Luijk - de Regt Han Luijk Annemarie en Mare Marline en Hans Roosendaal: Els van der Hoek - de Regt Theo van der Hoek Joan en Guido Tim, Robin en Koen Sandra en Wim Eline, Joris Yerseke: E. D. Remijnse - Zwartepoorte J. Remijnse Yerseke. zorgcentrum 'Vredelust'. I Correspondentieadres: !Marijkelaan 22. 4401 GG Yerseke De af'scheidsdienst. geleid door Ds. H. Reindcrs, zal woensdag 21 augustus om 11.00 uur worden ge houden in de Ned. Herv. kerk te Yerseke. waarna aansluitend om ongeveer 12.00 uur de begrafenis zal plaatsvinden op de algemene begraafplaats te j Yerseke. Vooraf kunt u vanaf 10.30 uur in de kerk afscheid nemen. Na de begrafenis is er in het Hervormd kerkelijk centrum 'De Flaven'. Dreef 6 gelegenheid om de fa milie te condoleren. BEGRAFENISVERZORGING C.W. VADER Tarweakker 23, 4341 MD Arnemuiden Voor een correcte en persoonlijke begeleiding. Tel. 0118-60 25 00 - 0118-41 27 60 Bedroefd, maar met dankbaarheid voor alle liefde, zorg en aandacht die wij van haar mochten ontvan gen. geven wij u kennis dat de Heere toch nog on verwachts uit ons midden wegnam onze lieve moe der, oma en overoma IACOBA IOHANNA VREEKE-VAN ZWEDEN sinds 2 februari 1995 weduwe van Gerard Pieter Vreeke in de leeftijd van 88 jaar. Wij zijn dankbaar voor de liefdevolle zorg die moe der in zorgcentrum Nieulande te Krabbendijke heeft mogen ontvangen. s-Heer Abtskerke: Simon en Toos Waarde: Piet en laantje Oostdijk: Ria en Adrie Krabbendijke: Hans en Adri Klein- en achterkleinkinderen Krabbendijke, 17 augustus 2002. Correspondentieadres: S. Vreeke, Polderweg 2. 4444 AA 's-Heer Abtskerke Onze moeder en oma is opgebaard in het mortuari um van Nieulande te Krabbendijke. Gelegenheid tot afscheid nemen aldaar dinsdag 20 augustus van 20.00 tot 20.30 uur. Ingang van het mortuarium via de Nieulandestraat. De begrafenis zal plaatsvinden D.V. woensdag 21 augustus om 15.00 uur op de algemene begraaf plaats te Rilland. Vooraf zal er om 14.00 uur een dienst van Woord en Gebed worden gehouden in gebouw 'De Rancke'. Kerkpad I te Krabbendijke. Na de begrafenis is er in bovengenoemd gebouw ge legenheid tot condoleren. Geen bloemen. Mocht u door omstandigheden geen rouwbrief ont vangen hebben, dan verzoeken wij u deze adverten tie als zodanig te beschouwen. IN LIEFDE VERBONDEN... Uw gedachten over een uniek gedenkteken geven wij gestalte in natuursteen. Vraag naar hel fotoboek met vele voorbeelden. Goes: "De Goese Poort" Rotonde Ringbaan-West ZANDEE Telefoon (0113) 216555 pg; |^yjJPER Middelburg: Amesteinweg 40 Telefoon (0118) 612579 NATUURSTEEN Na een kort ziek zijn is van ons heengegaan, onze lieve moeder en oma ELIZABET SUZANNA BRUI|NOOGE sinds 51 augustus 1968 weduwe van Iz. A. Brakman Oud-hoofd van de Nuts kleuterschool te Schoondijke. Geboren te Schoondijke overleden te Vlissingen 17 juni 1910 16 augustus 2002 Zoetermeer: Ria Koen-Brakman Arie Koen Zoetermeer: Marja Koen Zoetermeer: Arjen Koen 4507 AR Schoondijke. Willemsweg 3 De uitvaartdienst, waarvoor u wordt uitgenodigd, zal gehouden worden op woensdag 21 augustus om 14.00 uur in de S.O.W. Kerk te Schoondijke, waar na de begrafenis zal plaatsvinden op de algemene begraafplaats aldaar. Na de begrafenis is er gelegenheid de familie te con doleren in voornoemde Kerk. Zij die geen rouwkaart hebben ontvangen, gelieven deze aankondiging als zodanig te beschouwen. "Je kind zal het maar hebben!" Een her sen aandoening bi| Kinderen is heel ingnjpend. Voor kind en ouders. Daarom wil de Hersenstichting Nederland mvesïeren In snellere diagnostiek en betere behandeling voor aangeboren hersenaandoeningen bi| kinderen. We doen t wetenschappelijk onderzoek en KBF; het geven van voorlichting. Geef d Hersenstichting Nederland Ho HouttlniaUBiWil IC Giro 860 'De warmte van je ogen het geluk van je lieve lach de wijsheid van je rimpels tekenen van dag tot dag. Alles wat je ons hebt gegeven, zorg, liefde, wijsheid en kracht, dragen we ons verdere leven mee, dag en nacht. Dankbaar dat verder lijden haar bespaard is geble ven, geven wij u bedroefd kennis dat van ons is heengegaan, onze lieve moeder, schoonmoeder, grootmoeder en overgrootmoeder ODETTA MARIA MATHILDA GHISLENA DE MILLIANO weduwe van Joël Charles August Paul Cornelis Sturm 7 december 1914 +17 augustus 2002 Grijpskerke: Luc en Marie-José Sturm-Koning Bilthoven: David en Inès Sturm-Oomen Philippe Haarlem: Koen en Pauline Sturm-van Dijk Emma Voorburg: Myriam Sturm en Frank Schulte Stekene (B): Estelle en Mare Francque-Sturm Antwerpen(B): Caroline Francque en Vincent Malfroidt 4515 EC IJzendijke, 17 augustus 2002. Residentie 'Emmaus'. J. J. Benteijnstraat 35 De Eucharistieviering, waarbij u beleefd wordt uit genodigd, zal plaatshebben op donderdag 22 augus tus a.s. om 10.00 uur in de parochiekerk van Ö.L. Vrouw ten Hemelopneming te IJzendijke. Aansluitend volgt de crematie in het crematorium te Terneuzen aan de Bellamystraat 28c. Na de plechtigheid is er gelegenheid tot condoleren in de aula van het crematorium. Zij die geen rouwbrief hebben ontvangen, gelieven deze advertentie als zodanig te beschouwen. Uw deelneming en medeleven ontvangen na het plotse ling overlijden van mijn innig geliefde vrouw en onze lie ve moeder en schoonmoeder GEESJE SIETSKF. ROBAARD-KOOPMAN is ons tot grote steun geweest. Wij betuigen U hiervoor onze oprechte dank. Bram Robaard Jannie en Henk Riëtte en Nico Burgh Haamstede, augustus 2002. een leegte.. ...vraagt om zorg en aandacht t 0113 214291 alexandramarkusse M 06 10730321 uitvaartverzorging info@uitvaartinzeeland.nl www.uitvaartinzeeland.nl VlTAkLV00RV0GaS' Als we nu niets doen, raakt de kluut zijn thuis kwijt De Westerschelde: leefgebied van de kluut en vele andere kustvogels. Scheepvaart en industrie bedreigen dit unieke gebied. Daarom hebben de vogels u hard nodig! Draag bij aan het behoud van een vogelrijke Westerschelde GIRO 65 65 00. X Vogelbescherming f i) v n i t n NEDERLAND Telefoon 030-693 77 77 www vogelbescherming nl Verstandig genieten van de zon kan veel ongemak - en erger - voor komen. Praktische zonnetips voor uit en thuis vindt u in de folder 'Geniet van de zon, maar maak het niet te gek' van de Nederlandse Kankerbestrijding/KWF. U kunt deze folder (bestelnr. G75) kosteloos bestellen via de gratis Hulp- en Informatielijn 0800 - 0226622 of via www.kankerbe- strijding.nl. Het KW F heeft ook een brochure uitgebracht met achtergrondinfor matie. Die heet 'Verstandig zon nen, minder kans op huidkanker' en is eveneens gratis verkrijgbaar (bestelnr. F06). EDERLANDSE KANKERBESTRIJDING ONINGIN WILHELMINA FONDS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 22