Raadtgever toont specialiteit PZC Zeeuwen sterk op het strand RÉil ^^Ïdskerkk Alles wat fietst rijdt in 's-Heer Arendskerke Ovaa en Huiszoon heersen in clubcross Ruime oefenzege van Tholense Boys Zeelandia Middelburg grijpt nu al een titel Hitte hindert Van de Buys niet Motorpech hindert dernykoers 's-Heer Arendskerke nauwelijks uitslagen Remy Tax pakt toch hoofdprijs WÈÈÊËm maandag 19 augustus 2002 'c_HEER ARENDaKLKttJfc, - wb 1 7 Ondanks de warmte viel de be langstelling voor het Wieler- weekeinde van 's-Heer Arends kerke niet tegen. Onder het motto als er een wielerwedstrijd van te maken is, kan het starten in 's-Heer Arendskerke was er zaterdag een bonte mengeling van renners en vooral fietsen (of HoorWim de Vos s-HEER ARENDSKERKE - De renners in de dernykoers van 's-Heer Arendskerke moesten het zaterdagavond soms even zonder gangmaker doen. Vooral in de finale viel het gepruttel van de motoren soms even weg, maar toen bleven de consequen ties voor de renners uit. De drie coureurs die op het ere podium terechtkwamen - Den nis Raadtgever uit Goes, Peter Mol uit Kapelle en Johnny van de Klooster uit Lewedorp - kre gen allen in de eindstrijd met motorische pech van de derny te maken. Peter Mol moest het zelfs drie ronden zonder 'eigen' derny doen. Voor Dennis Raadtgever duurde dat malheur slechts even. De coureur uit Goes was tenslotte de allersterkste en schreef daarmee het slotnum mer van het Wielerweekeinde van 's-Heer Arendskerke op zijn naam. De renners gingen soepel met het voor even uitvallen van de derny om. Peter Mol: „Ik ben toen in de rug van een ander mee gereden. Daardoor reden we met zijn tweën achter één derny. Natuurlijk was dat niet ideaal maar het duurde drie ronden en dat was wellicht iets te lang. Het heeft me misschien wel de winst gekost." Durven Voor Dennis Raadtgever bleef het nadeel dus tot een minimum beperkt. Slechts even moest hij de rol lossen en verder toonde hij aan goed uit de voeten te kunnen achter de motor. „Het is iets wat daar op moest lijken) van de partij aanwezig in het Bevelandse dorp. ATB-fietsen, ligfietsen, step pen, tandems, handbikes, alles was welkom bij de stichting Wielercomité 's-Heer Arends een kwestie van durven. Je moet dicht tegen de rol aan rijden en bovendien ook de juiste kant weten te vinden om maar zo weing mogelijk last van de wind te hebben", vertelde Raadtge ver, die in het verleden regelma tig op de baan actief was maar daar inmiddels een punt achter heeft gezet. „Vroeger ging ik regelmatig naar de baan in Rotterdam. Maar die bestaat niet meer. De banen van Alkmaar en Amster dam zijn veel te ver weg. Alleen daarom al rijd ik nu alleen nog maar op de weg", aldus Raadt gever die als de mogelijkheid zich voordoet wel aan wedstrij den op de weg achter de derny deelneemt. Eerder dit seizoen werd hij bijvoorbeeld al eens derde in Prinsenbeek en zater dag schreef hij dus het konings nummer van het Wielerweek einde van 's-Heer Arendskerke Afscheiding In de eindstrijd (tien renners hadden zich daarvoor weten te plaatsen na het rijden van elk twee series) werd er erg rustig van start gegaan. „Dat moest ook wel", vertelde Dennis Raadtgever later. „De tweede serie waarin ik uitkwam was erg sterk bezet. Dat leek wel een fi nale." Nadat er ruim tien minu ten was gereden (de finale ging over vijftien minuten en een ronde) kwam er enige afschei ding, maar toch moest er een spurt aan te pas komen om over de zege te beslissèn. Peter Mol, die dus behoorlijk inspannin gen had moeten verrichtenpro beerde Dennis Raadtgever nog te'bedreigen. Achter de rug van kerke. De organisatie had voor een dagvullend programma met voor elk wat wils gezorgd. Voor de ATB-wedstrijd kwamen bij voorbeeld in totaal 52 deelne mers opdraven. Bij de senioren gaf Dick van de Berg uit Gapinge weer eens zijn gangmaker Rinie van Hooij- donk ging Raadtgever echter als eerste over de aankomstlijn. Op de tandem werd Jan-Willem Mulder werd samen met Pascal Schoots Nederlands kampioen visueel-gehandicapten. De visitekaartje af. De voormalige motorcrosser reed bij de rest van het deelnemersveld vandaan om op fraaie wijze voor de over winning te zorgen. Hij liet Jarno Veerhoek uit Ritthem en Adri-Jo van den Dries uit 's-Heerenhoek achter zich. coureur uit Twello grossiert in titels, niet alleen in eigen land maar vooral ook mondiaal. Mulder reed met zijn vaste voor rijder Pascal Schoots uit Tiel een slimme wedstrijd. Hij hield de kopgroep met onder meer Ar- Huib Slabbekoorn uit Kapelle was de sterkste bij de veteranen met Daan Verhulst uit Waarde als tweede. De wedstrijd bij de Euroracers was een geheel Zeeuwse aangelegenheid. Dit zijn wedstrijden voor geestelijk gehandicapten. De leden van de nold Polderman uit Axel, bij el kaar. In de slotfase probeerde het duo Bas Goossens en Luuk Lucassen een bres te slaan maar in de laatste ronde wist Mulder die plooi recht te strijken. In de spurt tussen de twee duo's lieten trimclub van de stichting De Tragel uit Clinge zorgden voor een enthousiaste wedstrijd met Tonny Hoogstraten uit Terneu- zen als winnaar. Zijn ploegge noten Gert-Jan de Bont uit Clinge en Edwin Maas uit Ter- neuzen werden tweede enderde. Ook de overige onderdelen brachten het nodige spektakel maar daarin waren geen Zeeuwse deelnemers aanwezig. foto Wïlem Mieras Mulder en Schoots er geen twij fel over bestaan wie de snelste was. Voor Arnold Polderman restte samen met voorrijder Edward Vermaas uit 's-Gravenhage niet meer dan de vierde plaats. door lep Triou VLISSINGEN - De enorme hit te zorgde er zaterdag bij de clubcross van de MSV De Uit laat voor een geringe opkomst. De wel aanwezige rijders trok ken zich verder niets aan van de warmte en zorgden voor aan trekkelijke wedstrijden. 's-HEER ARENDSKERKE - De hoge temperaturen inspireer den de renners die vrijdagavond aan de trimkoers van 's-Heer Arendskerke deelnamen blijk baar. Vanaf de eerste meters werd er strijd geleverd en bleef de spanning er tot het allerlaat ste moment in. Edwin Franse uit Lewedorp werd uiteinde lijk door medevluchter Tjitte van de Buys uit Middelburg ge klopt. Honderdveertien coureurs kwamen aan de start. Met name in de sportklasse A lieten de fa vorieten zich verrassen, vooral door de inspanningen van Andy van Loon. De renner uit Hoo- gerheide demarreerde herhaal delijk en kwam uiteindelijk met zes andere renners aan kop. Naast Van Loon waren dat Ed win Franse, Patrick Goverse, John van de Vreede, Piet Fase, Miquel van Tongeren en Tjitte van de Buys. Dit zevental had elkaar snel ge vonden maar zag de voorsprong nimmer groter worden dan een halve minuut. De finale werd ingeluid door Van de Buys. Al leen Edwin Franse had nog vol doende krachten over om mee te gaan. In de spurt leek Franse de beste papieren te hebben maar met een ultieme jump slaagde Van de Buys er alsnog in om Franse te kloppen. Bij de veteranen ging de over winning naar de Belg' Patrick Bolssens die de snelste was van een kopgroep van zes man, ter wijl bij de recreanten Gertjan van Dijke heer en meester was. Met een korte solo greep de renner uit Wemeldinge de winst. Bij de 250cc was Casper óvaa oppermachtig. Hetzelfde kon gezegd worden van Nicky Huis- zoon bij de 125cc. Beiden n^men direct na de start de leiding én liepen ver weg van hun. tegen standers. Verder waren er dub- beloverwinningen voor Stefan Hage (65cc) en Mark Boot (85cc). In de miniklasse werd de winst gedeeld door Kevin Spruyt en Benjamin Torbijn. Koen Verbrugh en Ad Geldof wonnen beiden een manche in de veteranenklasse. Voor Casper Ovaa was er zater dag geen vuiltje aan de luchtDe Souburger vertrok in '^eide manches van de 250cc vanaf de kop en won beide keren met' gro te overmacht. Richard LeéUwe- steijn nestelde zich in de eerste manche al snel op de tweede plaats en stond die niet'meer af. Erik van der Wekken leek onbe dreigd derde te gaan worden. Maar de Zierikzeenaar zakte naarmate de manche duurde steeds verder weg. Freddie Blaas werd nu derde, voor Rick van de Broek. In de tweede man che waren de topklasseringen snel vergeven. Ovaa greep deze- ge, Van de Broek werd tweede en hield Leeuwesteijn en Blaas achter zich. Overmacht Bij de 125cc is Nicky Huiszoon momenteel absoluut de sterk ste. De jonge Vlissinger reed ook zaterdag weer met overmacht tweemaal naar de overwinning. Ook landelijk presteert hij goed en heeft hij zich met redelijk ge mak weten te plaatsen voor de finale wedstrijden van de-KN- MV, waar hij hoopt op een klas sering bij de eerste vijf ih het kampioenschap. Opvallend was weer het rijden van 'good old' Henk Buys die in de eerste manche al in het begin ten val kwam maar zich toch nog opwerkte naar de zesde plaats. In de tweede vocht hij een mooi duel uit om de tweede plaats met Roel van de Ber gen, wat hij in z'n voordeel be sliste. Dave de Jonge eiste in de eerste manche de tweede plaats op maar kwam in de tweede ten val waarna hij na een inhaalrace nog als vierde finish te. Moment uit de dernykoers m 's-Heer Arendskerke. Bakker/Theune en Dees/Verburg winnen beachvolleybaltoernooi door Ron de Waal van onze sportredactie VLISSINGEN - Tholense Boys maakte zaterdag zijn valse sei zoenstart (laatste in de Borsele Sloepoortcup meer dan goed. De ploeg van Romeo van Aerde won met 7-0 van Brouwersha ven. Grote zeges in de oefen campagne werden ook geboekt door RCS, Patrijzen en GPC. Odio-Walcheren 2-4: Walche ren was heer een meester, maar keek door twee fouten vlak na rust plotseling tegen een 2-0- achterstand aan. Door doelpun ten van Marco Schroevers en Paul Bunnik de ploeg de stand weer gelijk, waarna Mike Gel- jon en Jeroen Dijker voor de eindstand zorgden. Arnemuiden-Halsteren 0-0: In een gelijkopgaande wedstrijd met weinig hoogtepunten was de beste kans vlak voor tij d voor de bezoekers, maar de poging van Boukhari werd door doel man Meulmeester fraai over de lat gewerkt. Brouwershaven-Tholense Boys 0-7: Wim Schot en Michael de Jong tekenden voor een 0-2- ruststand. Na de thee kon de thuisploeg het tempo niet meer volgen. Ronnie de Graaf (2x), Francel Kousemaker (2x) en Saïd Oumhamed zorgden voor de 0-7. SKNWK-'s-Heer Arendskerke 2-3: De bezoekers kwamen ver diend op 1-0 door Frank Goede- gebure. Direct na de thee maak ten de nieuwelingen Jan Jaap Padmos en zijn broer Maarten 2-1 voorSKNWK. Twee treffers van Jan van de Klooster brach ten de bezoekers toch een 2-3- zege op. Rillandia-ARC 0-5: De uit de hoofdklasse gedegradeerde be zoekers waren een klasse te sterk voor de thuisploeg. Kant tekende met een hattrick voor de 0-3-ruststand en Spanjaard en Verheyen voor 0-5. Serooskerke-Zeeland Sport 1-0: De eerste helft ging gelijk op, maar na de rust had Seroos- kerke een overwicht. René Poortvliet drukte dat in de 55e Minuut in de score uit. Kruiningen-Breskens 1-3: De eerste helft was voor Breskens, dat door Angelo Cornelis en Robbie van de Wijnckel op 0-2 kwam. In de slotminuut kon Ed win Arens vanaf elf meter voor 1-2 zorgen. Vijf minuten voor tijd leverde een fantastische lob vanaf dertig meter van Michel Cocquit nog 1-3 op. Heinkenszand-Patrijzen 0-4: De thuisclub was de eerste helft kansloos tegen een vlot combi nerend Patrijzen. Door Wilfred van den Dries (2x), Joffrey Geldof en Arjan Verburg werd het 0-4. Na de thee viel er weinig meer te beleven. GPC-Wissenkerke 6-1: De be ginfase was voor GPC, dat via Ronald Kloppenburg naar 2-0 uitliep. De bezoekers kwamen daarna terug en dat leverde een tegentreffer op van Peter Meu- lenberg. De tweede helft was helemaal voor GPC. Rian Peene, Björn de Ronde, Jeroen van Om meren en Eric de Ruijter teken den voor de 6-1-eindstand. De Meeuwen-Nevelo Oister- wijk 3-2: De Meeuwen boog voor rust een achterstand om in een 2-1-voorsprong door twee treffers van Jan Pieter de Vries. In de tweede helft kwam Nevelo al snel langszij, maar uiteinde lijk bepaalde Martijn Hengst de eindstand op 3-2. Noad'67-Zinkwegse Boys 4-2: Via A-junior Danny Steyn kwam Noad op voorsprong, maar nog voor de pauze maakte Zinkweg gelijk. Na de pauze was Noad beter. Via Kees Jan Verstrate, Maurice de Goede en opnieuw Steyn werd het 4-2. Apollo-Klundert 3-3: De thuis club begon sterk. Bij rust leidde de ploeg uit 's-Gravenpolder met 3-1 door doelpunten van Frank de Bruine (2x) en Jean Paul Uiterhoeve. In de tweede helft was Klundert beter waar door het terecht 3-3 werd. Smerdiek-Veere 0-2: Halverwe- ge de eerste helft scoorde René Michel Gerritsen met een lob 0- 1. Daarna kwam Smerdiek be ter in de wedstrijd, maar Veere won doordat JacqBlijlevens een strafschop benutte. Wolfaartsdijk-Lewedorpse Boys 3-0: In een saai duel scoor den Dennis Bos en Dennis Schipper 2-0. In de tweede helft wist alleen Arnold van Gemeren nog het net te vindeix. Colijnsplaatse Boys-Duiveland 1-4: Voor rust kon de thuisploeg het tempo van Duiveland bijbe nen, maar daarna bleek de der deklasser een maatje te groot Ronald Zwager (2x) en Barry Steenpoorte scoorden voor Dui veland. Kees van der Weele red de de eer voor de thuisclub. Domburg-RCS 0-4: Voorderust had Domburg het betere van het spel, maar de kansen werden verprutst. De tweede helft was duidelijk voor RCS. Via Wessel Vermeulen, Michael Cabenda, Harold Vermeulen en Martin Janse werd het eenvoudig 0-4. Bridge Motorcross Vlissingen. Zomeravondbridge. A-lijn: dms. Olyslager/Van Rijn 62.72, Van den Berg/Hietbrink en Cacace/Macet 60.49, dms. Dingemanse/Wijnen 58.04, dms. De Groot/Sondag 56.03, mw. Roovers- /Roovers 55.36, Crucq/Vermaat 52.01, mw. Leynse/Schüte51.12. B-lijn: Rosink- /Wondergem 68.53, Krappen/V.d. Plas 64.29, Breedveld/Breedveld 56.70, echt paar Van Kempen 54.46, echtpaar Gouw 53.57, Cattoir/Van der Kuijl en mw. Schuurman/Van Leerdam 52.68, dms. Van Boven/Van Ham 52.01, mw. Enge- len/Breedveld 50.45. NISSE - De finaledag van het derde open dubbeltoernooi in Nisse was er één met gemengde gevoelens voor Remy Tax. Tot zijn niet geringe frustratie kon hij de nummer één plaat sing in het mannendubbel 6, sa men met Bert Cok, niet waar maken. In een driesetter verloor het duo van de verrassend ster- ke tegenstandei's Eelco Evers- dijk en Mario van Gastel. Tax haalde zijn gram door in een hogere categoi'ie wel met de hoofdprijs aan de haal te gaan. In een bij vlagen hoogstaande finale van het gemengddubbel 5 klopte hij samen met Helen Clausing de als nummer twee geplaatste Joke en Hans Ganse man uit Kapelle in twee sets. Tropische omstandigheden en lange rally's maakten ook van de finale in het gemengddubbel 6 tussen de koppels Jongsma en Scholten een slopende partij. Pas na drie sets kon bij Rini en Max Jongsma de vlag in top. Iets makkelijker hadden Sabrine de Marco en Machteld Heijnen het in de vrouwendubbel 6: 6-2,7-6 tegen het Ovezandse koppel Willie van den Dries en Bep Meerhof. Vlissingen-Oost. Clubwedstrijd MSV De Uitlaat. 250cc, Ie manche: 1 Casper Ovaa, 2. Richard Leeuwesteijn, 3. Fred die Blaas, 4. Rick van de Broek, 5. Èrik van der Wekken. 2e manche: 1. Casper Ovaa, 2. Rick van de Broek, 3. Richard Leeuwe steijn, 4. Freddie Blaas, 5. Matthijs Lam- pio. 125cc, 1e manche: 1. Nicky Huis- zoon, 2. Dave de Jonge, 3. Roel van de Bergen, 4. Ronald Vrijelinck, 5. Leo Stroo. 2e manche: 1 Nicky Hujszpon, 2. Henk Buys, 3. Roel van de Bergen, 4. Dq- ve de Jonge, 5. Martin Stroo. 85cc, 1e manche: 1. Mark Boot, 2. Marlori Meris- son, 3. Stephan van Ham, 4. Gilbert de Visser, 5. Steven Ovaa. 2e manche: 1 Mark Boot, 2. Marlon Merisson,3.pilbert de Visser, 4. Stephan van Ham, 5:Steven Ovaa. 65cc, 1e manche: 1. Stefan Hage, 2. Jeffrey van Kempen, 3. Gino Nagte- gaal, 4. Perry Nagelkerke, 5. Mike van Ham. 2e manche: 1. Stefan Hage, 2. Johnny van Eekelen, 3. Jeffrey vab Kem pen, 4, Mike van Ham, 5. Perry Nagelker- ken. Miniklasse, 1e manche: 1, Kevin Spruyt, 2. Benjamin Torbijn* 3. .Joey de Looff, 4. Gian Carlo Buys, 5. Brian Ver- burgh. 2e manche: 1. Benjamin Torbijn, 2. Kevin Spruyt, 3. Gian Carlo Buys, 4. Joey de Looff, 5. Brian Verbrugh Vetera nen, 1e manche: 1. Koen Verburgh, 2 Wim Verwijmeren, 3. Peter Maranus, 4. Peter Boone, 5. Hans Witte. 2e manche: 1Ad Geldof, 2. Wim Verwijmeren, 3. Pe ter Boone, 4. Koen Verburgh,5. Pqter Ma ranus. Oudercross, 1e en 2e manche: 1 Wim Kerkhoven. Dagklassement 250cc: 1Casper Ovaa, 2. Richard Leeuwesteijn, 3. Rick van de Broek. 125cc: 1. Nicky Huiszoon, 2. Roel van de Bergen, 3 Dave de Jonge. 85cc: 1, Mark Boot, 2. lyiarlon Merison, 3. Tilbert de Visser. 65cc: 1. Stefan Hage, 2. Johnny van Eqkelen, 3. Jeffrey van Kempen. Miniklasse: 1Ben jamin Torbijn, 2, Kevin Spruyt, 3. Joey de Looff 125cc club: 1. Leo Huïjmans, 2. Kevin Braam, 3. Jacco de Kort.|250cc club: 1. Martijn Klem, 2.'-Dennis Onderdijk, 3. Hanco Adriaanse. Vetera nen: 1. Wim Verwijmen, 2. Koen Ver burgh, 3. Ad Geldof. Oudercross: 1 Wim Kerkhove, 2. Niels van Ham, 3. Peter Wit- Veldkorfbal Vriendschappelijk. Oefendag Fortis Meervogels-AKC 16-17, Fortis-Meervo- gels 11-12, Koog Zaandijk-Forlis 10-8, AKC-Excelsior 14-7, Excelsior-Oranje Wit 14-10, Oranje Wit-Koog Zaandijk 13- 14. Vierkamp TOP: TOP-Rust Roest .8-9, Ri viera-RWA 7-6, Riviera-TOP 6-5, Rust Roest-RWA 10-5. RWA-TOP 7-10, Rust Roest-Riviera 9-12. Tjoba-SDO 11-17. Swift-GKV 11-10. productie van de fusieclub Dauwendaele keek bij rust al te gen een kansloze 3-0-achter- stand aan. De overige treffers van Zeelandia Middelburg wer den gemaakt door Marcel Lou- rens (2x) en Daan Eikenhout. MZVC werd derde door eerst met 2-1 van Jong Ambon te winnen en vervolgens Nieuw- land met 3-1 te verslaan. Nieuwland eindigde uiteinde lijk als laatste, doordat het te gen Jong Ambon niet verder kwam dan een 3-3-gelijkspel. door Maurice Steketee VLISSINGEN - Door een afge tekende 6-2-overwinning op Dauwendaele mag Zeelandia Middelburg zich een jaar lang kampioen van Middelburg noe men. MZVC eiste de derde plaats voor zich op door in een halve competitie Jong Ambon en Nieuwland te verslaan. Grote man bij Zeelandia Mid delburg was Alberto Morgado. Hij zorgde voor de helft van de ZOUTELANDE - Het twaalf de Inhome Beachvolleybal toernooi heeft bii de vrouwen én de mannen Zeeuwse win naars mogen begroeten. Op het strand van Zoutelande wa ren onder bijna tropische om standigheden Henriëtte Bak ker en Marjolein Theune de winnaressen bij de vrouwen, terwijl Joop Dees en Peter Ver burg de overwinning bij de mannen voor zich opeisten. Vertwijfeld keken vele bad gasten zaterdag naar de ver richtingen in het mulle zand, zichzelf bijna hardop afvra gend wat de deelnemers be zielde om onder deze omstan digheden zware inspanningen te leveren. Toch kostte het or ganisator Hennie S wart j es ook dit jaar geen enkele moeite om het toernooi vol te krijgen. „Ik had het toernooi wel twee maal vol kunnen krijgen", zei hij. Kwantitatief kende hij geen problemen, zijn zoek tocht naai- kwalitatief sterke spelers had meer voeten in de aarde. Het steeds toenemende aantal landelijke toernooien heeft ook zijn weerslag op de sterkte van het deelnemers veld in Zoutelande. „De keuze voor de deelnemers is groot. Ik vind dit een pijnlijke ontwik keling, omdat velen nu het weer en de sterkte van het deelnemersveld tegen elkaar afwegen, alvorens te komen. Bovendien is de mentaliteit van de spelers wel veranderd. Er wordt veel makkelijker om gegaan met voorinschrijvin gen Vaak i s het afwachten wat er daadwerkelijk komt", legde Swartjes uit. Acceptabel Zo kreeg Swartjes zaterdag morgen met de afmelding van Natanja Lokerse een teleur stelling te verwerken. „Mis schien is het niveau niet accep tabel voor haar?", vroeg hij zich hardop af. „Maar dan zeg ik op mijn beurt kom dan toch en bewijs datje de beste bent." Bij de mannen bleef in de per soon van Rini Boutens een spe ler van naam weg. „In mei al een uitnodiging verstuurd, die niet aangekomen zou zijn. Wat moet ik hier nu mee?", zei Swartjes. Ondanks de tegenslagen ging Swartjes zaterdagmoi-gen vro lijk van start. „Ik blijf hier ge woon mee doorgaan. Je ziet dat er toch meer dan voldoen de belangstelling is. Het ver lies aan toppers moet je dan maar op de koop toenemen." Peter Verburg, die samen met Joop Dees aan de bakermat stond van het beachvolleybal in Zeeland, kon de woorden van de organisator beamen. „Het heeft zo'n tien jaar enorm in de lift gezeten, maar de laat ste jaren is het vooral op het prestatief gebied gestag neerd", zei Verburg. „Je moet veel investex-en voor je iets be- reikt hebt. Wij stonden vaak in april al op het strand en dan vaak driemaal per week, Ei genlijk is het natuurlijk te gek voor woorden dat Joop en ik hier nog steeds de boventoon voeren", aldus Verburg, „De keuze om hier uiteindelijk voor de breedtesport te kiezen lijkt een logische, omdat een eventuele topper toch al snel voor één van de grotere toer nooien kiest." Om. de ingesla gen weg nog meer onder de aandacht te brengen in Zee land, verzorgden Verburg en Dees nog een demonstratie training tussen de wedstrijden door. Tijdens die wedstrijden bewezen de routiniers dat zij in Zeeland nog steeds vrijwel onverslaanbaar zijn. Ook het Belgische duo Van Ingelgem en De Donder moest het in de eindstrijd afleggen. De ge broeders Meijboom uit Goes grepen de derde plaats. Bij de vrouwen ging het Dyna mo-duo Henriëtte Bakker en Marjolein Theune van het Middelburgse Dynamo ver rassend met de overwinning aan de haal. „Inderdaad niet verwacht", hijgde Marjolein Theune nog na. „Vanmorgen ging het nog wat wisselvallig, maar we raakten steeds beter ingespeeld." Om intensiever met het beachvolleybal aan de gang te gaan, werd door de speelsters niet in overweging genomen. „Een paar toernooi en is leuk, maar onze prioriteit ligt in de zaal. Ook op het ver zoek van het als tweede geëin digde duo Erzy Kassens en Sasja Hagens uit Den Haag, om het gewonnen prijzengeld in een alles-of niets set in te zetten, werd niet ingegaan. „Wij gaan lekker zwemmen", klonk het eensgezind. Het winnende koppel Joop Dees (links) en Peter Verburg in actie op het strand bij Zoutelande. foto Lex de Meester mmm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 17