PZC Formule I creëert eigen interesses Feestje deert Mombarg niet Frigo imponeert in bloedheet Zürich Valpartij Melchers zorgt voor smetje 16 Rubens Barrichello wint race in race Lotty Seelen en Jasper Smit grijpen titels Van de Leur excelleert in Peking Russen verrassend naar WL-zege Beerbaum wint GP Valkenswaard Hockeyers gelijk tegen Zuid-Korea Tennissters wereldkampioen Piil zegeviert in eigen huis uitslagen maandag 19 augustus 2002 doorJos van derVen DEN HAAG - Waar draait het nog om als een seizoen in de Formule I wordt gedicteerd door de renstal van Ferrari, met wereldkampioen Michael Schumacher en in zijn kielzog teamgenoot Rubens Barrichel lo? De strijd om de tweede plaats in het WK-klassement wordt interessanter gemaakt dan deze in werkelijkheid is en behoort te zijn. Bovendien komt het geruchten circus over het nieuwe seizoen eerder op toeren. Met halve en hele waarden. En intussen blij ven de Ferrari-coureurs domi neren. Gisteren won Barrichello na een saaie race de Grand Prix in Hongarije, voor zijn stalge- noot Schumacher. Achter de ongenaakbare Mi chael Schumacher mogen vier coureurs gas geven voor de tweede plaats in het klassement om de wereldtitel. Een plaats die niet telt, maar door Barri chello, Coulthard (vijfde in Hongarije), Montoya (elfde!) en Ralf Schumacher (derde) plots belangrijk wordt gemaakt. Montoya noemt het zelfs een stap vooruit, Barrichello - de af gelopen seizoenen vierde en derde - verwelkomt een plaats in de schaduw van zijn teamge noot en Coulthard wil erg zijn best doen. Ralf Schumacher kijkt liever verder vooruit. „Als we volgend seizoen het gat met Ferrari willen dichten, moeten we de komende maanden op de baan gebruiken. En daar ons voordeel mee doen." De heerschappij van de vijfvou dige Duitse wereldkampioen heeft het geruchtencircuit - wie rijdt volgend jaar waar en wat doen de armlastige teams van Arrows, Minardi en Jordan? - eerder dan gebruikelijk op gang gebracht. Hele waarheid: de renstal van Jordan gaat de ko mende seizoenen met een Ford motor rijden. De gele bolides EDE - De nationale titel moet voor Jasper Smit de opstap naar een mooie tennisloopbaan wor den. De 21-jarige Volendammer volgde gisteren Marcel Reuter op door in Ede de 29-jarige Bart Beks in vier sets te verslaan. Bij de vrouwen was de titel za terdag voor de tweede keer op rij voor Lotty Seelen, die afreken de met de Brabantse favoriete Hanneke Ketelaars. Jasper Smit geldt als een talent in Nederland. Inmiddels wordt hij gesteund door de tennisbond KNLTB en heeft hij een studie stopgezet. Honderd procent tennis is nu zijn levensvisie. In ternationaal staat hij net bin nen de eerste zeshonderd. Het doel: de tophonderd van de ATP-ranglijst. De tegenstand gisteren was zeker in de eerste twee sets flink. Bart Beks won de eerste set in de tiebreak en had in de tweede ook uitzicht op setzege. In de tiebreak kreeg hij echter last van kramp. „Ik heb zaterdag een vijfsetter in de hit te moeten spelen om in de finale te komen. Dat heeft me nu een beetje opgebroken", zei hij na de eindstrijd. Na de winst in de tweede set had Smit geen problemen meer. Beks was op. Met 6-7,7-6,6-2 en 6-3 was de eerste nationale titel van Smit een feit. Bij de vrou wen was de titel opnieuw voor Lotty Seelen. In twee sets was ze te sterk voor Hanneke Kete laars: 6-2 6-3 .ANP moeten wel van een andere krachtbron worden voorzien omdat Honda zich geheel op het team van BAR wil richten. Halve waarheid: Arrows keert dit seizoen niet meer terug op de baan. De voormalige renstal van Jos Verstappen liet vanwege aanhoudende financiële pro blemen in Hongarije verstek gaan. De FIA zou Arrows voor de rest van het seizoen kunnen weren of een boete aan de ren stal op kunnen leggen. Tenzij Arrows overmacht kan aanto nen. Ongeloofwaardig Inmiddels blijft teameigenaar Tom Walkinshaw in onderhan deling over de verkoop van het team. De kandidaten Pollock en Mateschitz (Red Buil) zijn nog lang niet zover om de vele mil joenen op tafel te leggen. En zo lang de verkoop van Arrows niet is geregeld, kan Verstappen een terugkeer naar zijn voormalige stal vergeten. De Nederlander zou zich, nadat hij door Walkin shaw als oud vuil aan de kant werd gezet, ongeloofwaardig maken als hij bij dezelfde Walk inshaw terugkeert. Verstappen manager Huub Rothengatter mag dan wel roepen dat het hem zou teleurstellen als de Limbur ger dit seizoen niet meer in actie komt, maar bij wie dan? In Boedapest mocht Barrichello van start tot finish de dans lei den. Met teamgenoot Schuma cher steeds nadrukkelijk in de buurt om af en toe te tonen, dat hij toch echt de beste is dit sei zoen. Montoya was bij een inhaalpoging van Kimi Raikko- nen weer eens te wild, bescha digde zijn wagen en kwam niet verder dan de elfde plaats. Ralf Schumacher en David Coul thard bleven in de saaie race nog enigszins in de buurt, maar kon den door de dubbelslag van Fer rari niet voorkomen dat de Itali aanse renstal de wereldtitel voor constructeurs behaalde. GPD PEKING - De Nederlandse turnsters Verona van de Leuren Renske Endel hebben gisteren uitstekende prestaties gele verd tijdens de prestigieuze Li Ning Cup in Peking. Van de Leur won goud (brug), tweemaal zilver (sprong en vloer) en brons (balk). Endel veroverde daarnaast nog brons op de brug. Naast de Nederlandse en Chinese turntop deden ook turnsters als Collas en Soupe (beiden uit Frankrijk) en de Roe meense Raducan mee. De prestaties van Van de Leur werden door ongeveer een miljoen Chinezen op de tv bekeken. ANP BELO HORIZONTE - De Russische volleyballers hebben ver rassend de World League naar hun hand gezet. In de finale van het lucratieve evenement wonnen de Oost-Europeanen in de eindstrijd van het gastland Brazilië. In Belo Horizonte hadden de Russen vier sets nodig om ruim 21.000 enthousias te Brazilianen stil te krijgen. Rusland had een kleine meevaller nodig om door te dringen tot de kruisfinales. De overwinning van Nederland op Spanje in de laatste groepswedstrijd hielp Rusland een flink handje Zaterdag in de halve finale was de ploeg te sterk voor Italië Gisteren volgde de knaller tegen de thuisploeg. De Brazilia nen toonden zich te zelfverzekerd. Die houding werd door het Russische blok afgestraft: 25-21 25-23 22-25 25-17. De derde plaats ging naar Joegoslavië, dat Italië met 3-1 versloeg. VALKENSWAARD - De Duitse springruiter Ludger Beer baum heeft gisteren bij de CSI in Valkenswaard de Grote Prijs gewonnen. Met de schimmel Champion du Lys bleef hij in de barrage foutloos. Zijn tijd (37,48) was achthonderdste beter dan die van de Zwitser Markus Fuchs. ANP UTRECHT - De Nederlandse hockeyers zijn gisteren in het oefenduel met Zuid-Korea niet verder gekomen dan 2-2. San- der van der Weide scoorde in Utrecht 1-0, maar de Aziaten kwamen nog voor rust langszij. In de tweede helft maakte Teun de Nooijer 2-1, het team van coach Joost Bellaart kon de voorsprong echter niet vasthouden. Bellaart was ontevreden over het resultaat. „We haalden niet het niveau van de oefen wedstrijd donderdag tegen Duitsland toen we met 3-2 won nen. Maar goed, we hebben komende week nog de Rabo Tro phy om ons voor te bereiden op de Champions Trophy." ANP PROSTEJOV - De Nederlandse tennissters hebben in Tjje- j chië de wereldtitel voor meisjes tot en met veertien jaar ver- j overd. In de finale wonnen Michaela Krajicek, Bibiane Schoofs en Marrit Boonstra van Polen. Het drietal had in de j halve eindstrijd het gastland Tsjechië uitgeschakeld. ANP FREDERIKSBERG - De Deense wielrenner Jacob Piil heeft zaterdag de Ronde van Denemarken op zijn naam geschreven, i De renner uit de ploeg CSC Tiscali zag zijn leidende positie in de vijfde en laatste etappe niet meer in gevaar komen, De slot- j rit leverde een zege op voor de Duitser Olaf Pollack uit het team Gerolsteiner. Hij versloeg in de sprint zijn landgenoot Sven Teutenberg en de Nederlander Stefan van Dijk. ANP doorTim Senden ZÜRICH - De Italiaan Dario Frigo heeft gisteren het Kampi oenschap van Zürich, meetel lend voor de wereldbeker, gewonnen. De coureur van Tac- coni Sport kwam alleen over de streep en boekte zijn eerste we reldbekerzege. Hij had ruim een minuut voor sprong op een achtervolgende groep van elf renners. Paolo Bettini won de spurt voor de tweede plek, voor Lance Arm strong. Dankzij die tweede plek behaalde Bettini zeventig WB- punten en nam hij de leiding in dat klassement over van Johan Museeuw. De Belg stapte al vroeg,af, evenals Erik Dekker. Het was in Zürich bloedheet en de omloop, met de verradelijke Pfanuenstiel als scherprechter, behoorlijk selectief. Geen won der dat slechts een selecte groep aanspraak kon maken op de ze ge. Op 46 kilometer voor de fi nish demarreerde Michele Bart- oli samen met de Spanjaard Ca nada. Het duo, later uitgebreid met nog twee coureurs, kreeg een maximale voorsprong van 1.20 maar werd aan de voet van de Pfannenstiel gegrepen. Gelijk daarop begon Frigo aan zijn solo. De Italiaan, in 2001 uit de Giro genomen nadat op zijn hotelkamer dopingproducten waren gevonden, klom met een geweldige snelheid de heuvel op en maakte in de resterende kilo meters zijn naam als tijdrijder waar. De Italiaanse kampioen in die discipline draaide op weg naar Zürich goed rond en hield zodoende de achtervolgende groep - met daarin grote namen als Armstrong, Bettini, Bartoli en Camenzind - op afstand. ANP van onze sportredactie PARIJS - De Tour van zijn dro men is nog nét iets mooier. Maar Michael Zijlaard, ploegleider van Farm Frites/Hartol, keek gisteren in Parijs met een tevre den gevoel terug op 'La Grande Bouclé Féminine'. „Alleen die valpartij van Melchers was een tegenvaller." Dc Wit-Russische Zinaida Stahoerskaja verzekerde zich gisteren van de eindzege. In de laatste etappe, een tijdrit over 7,4 kilometer, kwam haar lei dende positie niet meer in ge vaar. De laatste rit werd gewon nen door de Zweedse Susanne Ljungskog, voor de Spaanse Vi- lajosana en Stahoerskaja. Voor Farm Frites/Hartol werd de elfde editie van de Ronde van Frankrijk - dankzij drie etappe zeges en een gele trui voor Leon- tien Zijlaard-Van Moorsel (in Den Bosch) - een groot succes. Alleen het afstappen van Mir jam Melchers, favoriet voor de eindzege, zorgde voor een smet je. Dekopvrouwviel inde vierde etappe en kneusde daarbij haar ribben. Twee dagen later stapte ze af. „Dat verprutst het niet al leen voor de ploeg, maar ook voor haarzelf. In een grote ronde weten we nog steeds niet waar- Veeboer uit Vorden zegeviert in Axelse skeelerwedstrijd Skeeleren door Fred Rabout AXEL - Op de vroege zaterdag morgen was Arjan Mombarg nog aan het feesten op de trouw partij van marathonschaatster Marianne Smit. Om vijf uur in de namiddag, onder tropische omstandigheden, spurtte hij op het zacht geworden asfalt van de Axelse Rooseveltlaan naar zijn tweede zege van het skee lerseizoen. De dertigjarige veeboer uit Vor den hield zijn vluchtgezellen Alban Cherdel, Klaas Slager, Erwin van Boven en Jacco Mor ren achter zich. Mombarg lachte op het podium van oor tot oor. „Vannacht zag ik het nog niet zo zitten, het was geloof ik een uur of half drie toen we het feest ver lieten. Maar toen de wedstrijd eenmaal op gang was gekomen, liep het als een trein." Het was de bedoeling de wed strijd voor Arjan Smit te ope nen. De Nederlands kampioen en ploeggenoot van Mombarg had een aanval gepland op de Belgische klassementsleider Luc Bartholomeeüssen. „Maar toen we ruim een minuut pak ten, begon ik in een eigen zege te geloven", vertelde Mombarg, die voor Nefit uitkomt. „Boven dien hoorden we dat Arjan sa men met Philip Boulard (de winnaar van de vorige editie in Axel) en Sven Depoorter uit het peloton was ontsnapt. Ze waren op weg naar ons, daarom hoefde ik in de slotfase geen kopwerk meer te doen. Kees Slager was de man voor de laatste ronden, zo wist Mom barg. „Slager had er alle belang bij om voorop te blijven en be gon van ver de spurt. Ik zat in de beste fauteuil die je maar kunt bedenken en moest alleen nog afrekenen met Cherdel. Een be ter scenario kon niet geschreven worden." Het mondde uit in zijn tweede seizoenszege. Begin mei won hij in Friesland de Omloop van Bantega, een 75 kilometer lange klassieker. Naast de overwin ning van Mombarg boekte de Nef it-ploeg nog een tweede suc ces. Arjan Smit nam met zijn zesde plaats in Axel de leiding in het Univé World on Wheels- klassement over van Luc Bartholomeeüssen die pas veer tiende werd. Dertig rijders kwamen er in Ax el aan de start voor de wedstrijd voor A-rijders. Onder hen twee Zeeuwen; de B-rijders Niels Wisse en Andries Minderhoud. Vijf mannen muisden er na een tiental minuten - er moesten 45 minuten en 5 ronden worden af gelegd - al tussenuit. Arjan Mombarg opende voor zijn kop man Smit; Alban Cherdel. Kees Slager, Jacco Morren en Erwin van Boven gingen mee. Hoewel er achter hen sprake was van een spervuur van tegenaanval len, bleven ze buiten schot. Pas serieus werd het toen, met nog een achttal minuten te rij den, Arjan Smit, Philip Boulard en Sven Depoorter (die eerderal twee keer in Axel won), op jacht gingen naar het leidend kwin tet. De aanval kwam te laat voor de dagzege. Eerste Zeeuw werd Andries Minderhoud op een 22e plaats. Dat was een beduidend mindere prestatie dan in Westkapelle waar hij onlangs zesde werd. „Op het eerste kwartier na draaide het van geen kanten", vertelde de Grijpskerkenaar. „Misschien te veel getraind de afgelopen week, of te weinig ge dronken bij dit weer, ik weet het niet. Wel weet ik dat je een su perdag moet hebben om met dit gezelschap mee te kunnen rij den." Dat ondervond ook Niels Wisse die als 25e eindigde. Eerder op de middag werd de voorlaatste wedstrijd (zaterdag is Goes de laatste) voor de Luc- tor Belting Cup verreden. Met ruim veertig deelnemers was de bezetting goed. Jean-Luc Ostyn was de eerste aanvaller en ook de latere winnaar. Zijn eerste poging mislukte nog, zijn twee de had meer succes. Hij kreeg de jonge, talentvolle Rinus Wisse uit Krabbendijke en Henk Lankhof uit Aalten mee. Wisse werd uiteindelijk gelost, waar na Ostyn uit het Belgische Kort- rijk ook met Lankhof afreken de. Eerste Zeeuw werd Kees Cijsouw uit Groede die in dit veld knap zesde werd. toe ze in staat is", keek Zijlaard terug. Na de opgave van Mel chers besloot de andere kop- vrouw, Van Moorselook snel te rug te keren naar Nederland. „Dat was uit eigen belang", er kende echtgenoot Zijlaard. „In het naseizoen heeft ze nog enke le belangrijke wedstrijden op het programma." Baukje Doedee sloot de Tour goed af. De Drieweegse eindig de in de afsluitende tijdrit als dertigste en legde zaterdag in de laatste rit in lijn beslag op de ze vende plaats. Vooral die klassering deed deugd. Nadat een groep van zes rensters was ontsnapt, sprong Doedee zelf ruim twintig kilo meter voor de streep weg. „Ik kreeg een sterke Franse mee", vertelde ze. „Onderweg pikten we nog ie mand op, die al eerder was weg gegaan." In de sprint werd de Bevelandse zevende. In de tijdrit over acht kilometer in Parijs reed Baukje Doedee gisteren op haar speciale tijdrit- fiets. „Dat scheelt wel, maar in zo'n korte tijdrit is het voordeel ten opzichte van een gewone fiets relatief klein. Het was drukkend warm. Misschien had er onder andere omstandighe den nog iets meer in gezeten." Axel. World on Wheels Trophy. A-rijders. Mannen: 1. Arjan Mombarg (Vorden), 2. Alban Cherdel (Frankrijk), 3. Klaas Slager (Staphorst), 4. Erwin van Boven (Olde- broek), 5. Jacco Morren (Kamperveen), 6. Arjan Smit (Nijeveen), 7. Philip Bou lard (Frankrijk), 8. Sven Depoorter (Bel- gie), 9. Hans van de Wetering (Noordein de), 10. Wim Bos (Oosterwolde). Zeeu wen: 22. Andries Minderhoud (Grijpsker- ke), 25. Niels Wisse (Waarde). Luctor Belting Cup. BCV categorie. Vrouwen: 1. Sonja Kolijn (Rotterdam), 2. Nicky Dierickx (Evergem). 3. Janneke Wisse (Krabbendijke). Mannen: 1. Jean- -Luc Ostyn (Belgie), 2. Henk Lankhof (Aalten), 3. Cor Varenkamp (Bunschoten 4. Wim Ceulemans (Belgie), 5. Walter Varenkamp (Bunschoten), 6. Cees Cij souw (Groede), 7. Niek Bravenboer (Oud Beijerland),8. Jaap van Tatenhove (Axel) 9. Micha Vendel (Weert), 10. Eric Peirs (Beveren), 11. Rinus Wisse (Krabbendij ke), 12. Kees de Goffau (Rilland), 13. Jan Klompmaker (Oosterwolde), 14. Ludwig Notabele (Belgie), 15. Gert Dekker (Hulshorst). Zeeuwen: 16. Jaap Nieu- wenhuyze (s Heer Arendskerke), 17. Leo Janse (Yerseke), 21. William van Wetten (Vlissingen), 22. Marco van der Meulen (Oostburg), Tennis Indianapolis. Mannen. Kwartfinales: Rusedski (GBr/14) - Verkerk (Ned) 6-4 7-6, Mantilla (Spa) - Clement (Fra/15) 1-6 6-4 6-4. Halve finales: Rusedski (GBr/14) Haas (Dui/3) 3-6 6-3 6-3, Mantilla (Spa) - Schüttler <Dui/9) 6-4 1-6 6-4. Washington. Halve finales: Blake (VSt/6) - Agassi (VSt/1) 6-3 6-4, Srichaphan (Tha/14) - Rios (Chl/5) 3-6 6-2 6-2. Dubbel, kwartfinales: Damm/Suk (Tsj) - Adams- /Schalken (ZAf/Ned) 7-6 4-6 6-3. Montreal. Vrouwen/Halve finales: Ca priati (VSt/2) - Dokic (Joe) 7-64-0 opgave, Mauresmo (Fra/7) - Hantuchova (Slw/8) 6-27-6. Finale: Mauresmo-Capriati 6-46- 1. Ede. NK. Mannen, halve finales: Smit - Reuter 6-4 1 -6 6-3 6-2, Beks - Marzolla 4-6 3-6 7-5 6-3 6-3. Finale: Smit - Beks 6-7 7-6 6-2 6-3. Dubbel, finale: Reuter/Smit Brummer/Paas 3-6 6-3 7-6, Vrouwen, fi nale: Seelen - Ketelaars 6-2 6-3. Dubbel, finale: Bink/Ketelaars - Ablovatchi/Van de Ven 6-1 6-1. Triatlon Halsteren. Melanentriatlon kwart: man nen H21: 1 Ronnie Babijn (Terneuzen) 1.51.28, 2. Carlo van den Bergh (Capelle aan de IJssel) 1.52.40,3. Jan van Meche- len (Schijf) 1 56.37,5. Rob Konings (Qve- zande) 1.59.43. H40:1. Wim van Haperen (Etten Leur) 2.01.12, 2. Jan van Baar (Sluis) 2.12.09. H50. 1. Kobus Botman (Middelburg) 2.14.06. Vrouwen D50: 1. Terese van Lare (Sluis) 2.12.39. D21: 1. Danielle Krijgsman (Breda) 2.13.29. Achtste: Mannen: 1 Rob Musters (Oud Gastel) 57.07, 7. Jan van Vaardegem (Westkapelle) 1.06.15 Vrouwen: 1, Nico le Constandse (Middelburg m/v) 1.21 23, 2. Marinja Raymakers (Axel) 1.21.54, 4. Lenie van Kleven (Vlissingen) 1.26.49. Mini: 1. Robin Botman (Middelburg) 28.00. Wielrennen De Fransman Philip Boulard voert het peloton aan. foto Camile Schelstraete Zürich. 89e Kampioenschap van Zürich: 1. Frigo (Ita) 236 kilometer in 5.56.54, 2. Bettini (Ita) 1.06, 3. Armstrong (VSt), 4 Gentili (Ita), 5. Sastre (Spa), 6. Bartoli (Ita Stand WB: 1. Bettini 272, 2. Museeuw (Bel) 270,3. Astarloa (Spa) 152,4. Eartoli 142, 5. Frigo 136, 6. Hincapie (VSt) 124. Ronde van Frankrijk. Vrouwen. Dertien de rit, Chartres-Lisieux: 1 Teutenberg (Dui) 132 kilometer in 3,14.05, 2. Polike- vicioete (Lit) 0.32,3. Liridberg (Zwe) 3.11, 7. Doedee (Ned). Veertiende etappe, Pa rijs-Parijs (individuele tijdrit): 1. Ljungs kog (Zwe) 7,4 km in 9.39, 2. Vilajosana (Spa) 0.01, 3. Stahoerskaja (WRu) 0.02, Eindstand: 1. Stahoerskaja 42,41.20,2 Ljungskog 0.33,3. Somarriba (Spa) 1.50. Frederiksberg. Ronde van Denemarken. Vijfde etappe, Slagelse - Frederiksberg 1. Pollack (Dui) 164 km in 3.43.36,2. Teu- tenberg (Dui), 3. Van Dijk (Ned). Eindklas sement: 1. Piil 19.36.18, 2. Arvesen 1.12, 3. Bodrogi (Hon) 1.45. Ronde van Zierikzee: 1Cody Stevenson (Australië), 2. Ruud Zijlmans (Roosen daal), 3. Mare Blok (Heinkenszand), 4. Francois Franse (Kwadendamme), 5. Jo- han van Ooijen (Giessenburg), 6. Clayton Smith (Nieuw-Zeeland), 7. ArthurFaren- 1 hout (Hekelingen), 8. Lex Nederlof (Oost- voorne), 9. Wilco Jonker (Burgh-Haam- stede), 10. Wilfried Bastiaanse, 14. Jac ques Schuit (Arnemuiden), 16. Roland 1 Rozenveld (Numansdorp), 20. Johan van Schaik (Oost-Souburg). 's-Heer Arendskerke. Dernykoers: 1. Dennis Raadtgever (Goes), 2. Peter Mol (Kapelle), 3. Johnny van de Klooster (Le- wedorp), 4, Wilfred Geijs (Kwadendam me), 5. Brian Appleby (Aus), 6. Andy van Loon (Hoogerheide), 7. Martin de Kok (Tilburg), 8. Rudy de Klerk Cs-Gravenpolder), 9. René Minneboo (Roosendaal), 10. Edgar Vermaas ('s-Gravenhage). ATB. Senioren-1. Dick van den Berg (Gapinge), 2. Jarno Veer- hoek (Ritthem), 3. Adri-Jo van de Dries Cs-Heerenhoek), 4. Jasper Slager (Burgh), 5. Lee Schoe (Vrouwenpolder). Veteranen: 1Huib Slabbekoorn (Kapelle 2. Daan Verhulst (Waarde), 3. Johnny Stroosnijder (Wemeldinge), 4. Adri Jon- genelen (Bosschenhoofd), 5. NicoTolle- man (Kwadendamme). Jeugd, t/m 11 jaar 1. Maurice van de Berge (Goes), 2. Nick Eversdijk (Kapelle), 3. Wesley Acda (Vlissingen). 12 t/m 16 jaar 1. Thijmen van de Vreede (Goes), 2. Thimo Veer- hoek (Ritthem), 3. Bart Maas (Hansweert Meisjes: 1. Anne Terpstra, 2. Eunice Paardekooper (Domburg), 3 Britta Schoe (Vrouwenpolder). Euroracers: V Tonny Hoogstrate (Terneuzen), 2. Gert- -Jan de Bont (Clinger), 3. Edwin Maas (Terneuzen). Open NK vïsueel-gehandicapten: I.Pas cal Schoots/Jan-Willem Mulder (Tiel/T- wello), 2. Bas Goossens/Luuk Lucassen, 3. Vasco Kinkelder/Alfred Stellemans (Eindhoven/Duiven), 4. Edward Ver- maas/Arnold Polderman ('s-Gravenha- ge/Axel), 5. Dieder van Essen/Lars Voge lenzang (Middelburg/Deventer), mengde ploegen: 1 ne Broke (Gorinchem). 's-Heer Arendskerke. Sportklasse A/cy- closportieven: 1Tjitte van de Buys (Mid delburg), 2. Edwin Franse (Lewedorp),3. Andy van Loon (Hoogerheide), 4. Jonn van de Vreede (Krabbendijke), 5. Patrick Goverse (Kapelle), 6. Miquel van Tonge ren (Oost-Souburg), 10. Johnny van de Klooster (Lewedorp) Veteranen: 1. Pa trick Bolssens (B), 2. Peter van de Geest (Lepelstraat), 3. Wim Oosse (Middelburg 4. Wim Hoondert Heinkenszand). 5. Ko Schrier (Kapelle). Recreanten. 1 Gertjan van Dijke (Wemeldinge), 2 Ruud Weller (Hendrik-ldo-Ambacht), 3. Rudi Rabout (Goes), 4. Willem Koks (Kwadendamme 5. Jaap Weststrate (Yerseke). Zwemmen Bussloo. Internationale openwaterwed- strijd. Mannen: 1000 vrij junioren 2+3:1. Niek de Ridder (ZCK), 8. Rick Visser (STV I. Masters 25+: 21. Arjan Dekker (ZCKL 2000 school senioren all—in: 12. Ruud Pieterse (ZCK), 18. Guido van Damme (ZCK), 23. Matthias de Nijs (ZCK). 2000 vrij: 21 Jeroen Dellebeke (STV), 51. Je roen van Gastel (OND). Vrouwen. 1000 vrij jeugd 1 ej: Mannka Bil (STV), 3. Carmen de Ridder (ZCK), 4. Tamarah Loppies (STV), 7. Stephanie Rombout (ZCK), 16. Joan Fonteine (ZCK 21. Josine van Dorsselaer (ZCKI, 31 El len Bonte (ZCK). 32. Saskia van Gaste (OND) Masters 25+: Jacqueline Stoei (ZEEL) 2000 school senioren a l-in: 5.Linda Vink (ZCK), 6.Eline NijskenslZCK 2000 vrij: 10. Daisy de Ridder (ZCK), 27. Jacqueline Stoel. burg/Devenrer). ue- 1. Theo Verlouw/Jan- Rubens Barichello deed met zijn GP-overwinning in Hongarije goede zaken in de strijd om de tweede plaats van het WK. foto Srdjan Suki/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 16