Meester Cornelis vertrekt Ontwikkelen 8tafdrukken PZC a KLEURENFOTO'S Laagste Pr,'s" Voorat ■10 Directeur Vlissingse Paauwenburgschool na 35 jaar andere wegen in Aanrijding auto's op Stromenweg lezers schrijven Boulevard III C.W. VADER De aardigste zegels van het jaar zijn op internet verkrijgbaar. 4^1* Weinbeeld- 1BW rolletje, ongeacht het aantal opnamen glanzend Met GRATIS indexprint! www.verschurenfotovideo.nl maandag 19 augustus 2002 'De Here is mijn Herder' Psalm 25. Verdrietig, maar dankbaar voor alies wat zij voor .ons heeft betekend, delen wij u mede dat. na een liefdevolle verzorging in 'Vredelust' te Yerseke. is Overleden onze lieve, zorgzame moeder, groot- en overgrootmoeder, zus en schoonzus. JOHANNA ELISABETH DE REGT - ZWARTEPOORTE sinds 17 maart 1969 weduwe van Jozias Sent de Regt 6 februari 1914 t 17 augustus 2002 's-Heer Hendrikskinderen: Piet de Regt Adrie de Regt - Flipse Heieen en Rien-Willem Yurben, Yarah AnneJies en Louis Carola, Leonie, Valerie Peter en lanet Robbert, Ramona Marjan en Thijs Naud Saskia en Vincent Yerseke: Kees de Regt lannie de Regt - Schot Wanda en Leo lanita Jan-Kees en Sandra Anieck Goes: Add ie Westdorp - de Regt (an Westdorp John. Marcel, Ronald. Cindy Sint Laurens: Sophie Luijk - de Regt Han Luijk Annemarie en Mare Martine en Hans Roosendaal: Els van der Hoek - de Regt Theo van der Hoek Joan en Guido Tim, Robin en Koen Sandra en Wim Eline, foris Yerseke: E. D. Remijnse - Zwartepoorle J. Remijnse Yerseke, zorgcentrum 'Vredelust'. Correspondentieadres: Marijkelaan 22, 4401 GG Yerseke 'De afscheidsdienst, geleid door Ds. H. J. Reinders, zal woensdag 21 augustus om 11.00 uur worden ge houden in de Ned. Herv. kerk te Yerseke, waarna aansluitend om ongeveer 12.00 uur de begrafenis zal plaatsvinden op de algemene begraafplaats te Yerseke. Vooraf kunt u vanaf 10.30 uur in de kerk afscheid nemen. iNa de begrafenis is er in het Hervormd kerkelijk centrum 'De Haven', Dreef 6 gelegenheid om de fa- fnilie te condoleren. Bedroefd, maar met dankbaarheid voor alle liefde, ..zorg en aandacht die wij van haar mochten ontvan- 1 gen, geven wij u kennis dat de Heere toch nog on verwachts uit ons midden wegnam onze lieve moe der, oma en overoma JACOBA JOHANNA VREEKE-VAN ZWEDEN sinds 2 februari 1995 weduwe van Gerard Pieter Vreeke in de leeftijd van 88 jaar. Wij zijn dankbaar voor de liefdevolle zorg die moe der in zorgcentrum Nieulande te Krabbendijke heeft mogen ontvangen. 's-Heer Abtskerke: Simon en Toos Waarde: Piet en Jaantje Oostdijk: Ria en Adrie Krabbendijke: Hans en Adri Klein- en achterkleinkinderen Krabbendijke. 17 augustus 2002. Correspondentieadres: S. Vreeke, Polderweg 2, 4444 AA 's-Heer Abtskerke Onze moeder en oma is opgebaard in het mortuari um van Nieulande te Krabbendijke. Gelegenheid tot afscheid nemen aldaar dinsdag 20 augustus van 20.00 tot 20.50 uur. Ingang van het mortuarium via 'de Nieulandestraat. De begrafenis zal plaatsvinden D.V. woensdag 21 augustus om 15.00 uur op de algemene begraaf plaats te Rilland. Vooraf zal er om 14.00 uur een dienst van Woord en Gebed worden gehouden in gebouw'De Rancke', Kerkpad 1 te Krabbendijke. Na de begrafenis is er in bovengenoemd gebouw ge legenheid tot condoleren. Geen bloemen. Mocht u door omstandigheden geen rouwbrief ont vangen hebben, dan verzoeken wij u deze adverten tie als zodanig te beschouwen. 'De warmte van je ogen het geluk van je lieve lach de wijsheid van je rimpels tekenen van dag tot dag. Alles wat je ons hebt gegeven, zorg, liefde, wijsheid en kracht, dragen we ons verdere leven mee. dag en nacht. Dankbaar dat verder lijden haar bespaard is geble ven, geven wij u bedroefd kennis dat van ons is heengegaan, onze lieve moeder, schoonmoeder, grootmoeder en overgrootmoeder ODETTA MARIA MATHILDA GHISLENA DE MILLIANO weduwe van Joël Charles August Paul Cornells Sturm 7 december 1914 t 17 augustus 2002 Grijpskerke: Luc en Marie-Iosé Sturm-Koning Bilthoven: David en Inès Sturm-Oomen Philippe Haarlem: Koen er; Pauline Sturm-van Dijk Emma Voorburg: Myriam Sturm en Frank Schulte Stekene (B): Estelle en Mare Francque-Sturm Antwerpen(B): Caroline Francque en Vincent Malfroidt 4515 EC IJzendijke, 17 augustus 2002. Residentie 'Emmaus'. I. J. Benteijnstraat 35 De Eucharistieviering, waarbij u beleefd wordt uit genodigd, zal plaatshebben op donderdag 22 augus tus a.s. om 10.00 uur in de parochiekerk van O.L. Vrouw ten Hemelopneming te IJzendijke. Aansluitend volgt de crematie in het crematorium te Terneuzen aan de Bellamystraat 28c. Na de plechtigheid is er gelegenheid tot condoleren in de aula van het crematorium. Zij die geen rouwbrief hebben ontvangen, gelieven deze advertentie als zodanig te beschouwen. door Ellen De Vriend VLISSINGEN - Hij had zelf zo graag de deur op slot willen doen, directeur Ko Cornelis van de Vlissingse Paauwenburg school. Het was een moeilijk af scheid na precies vijfendertig jaar als onderdirecteur en direc teur. Vandaag begint hij aan een nieuwe uitdaging. Hij gaat aan komend directeuren van de Ar chipel-scholen coachen. Ko Cornelis werd achtenvijftig jaar geleden geboren in Sou burg, als zoon van een onderwij zer. Nog niet geheel klaar met de Kweekschool, begon hij in janu ari 1967 zijn loopbaan op de openbare Jacob Catsschool in Vlissingen. Na negen maanden verhuisde hij naar de eveneens openbare, Paauwenburgschool in de nieuwe wijk Paauwen- burg. Daar werd hij onderdirec teur en leerkracht van de zesde klas. In 1985 werden de kleuters in het basisonderwijs geïnte greerd en werd Cornelis direc teur. Hij is een voorstander van het principe: niet apart maar sa men. Door een omslag in de wijk werd de school een zogenoemde zwarte school. Meer dan de helft van de leerlingen, waren alloch tonen. Toen de eerste Marok kaanse leerlingen kwamen, knutselde Cornelis met collega 's zelf het lesmateriaal in elkaar. „We moesten wel. Er was niks." Nog steeds voelt hij zich teleur gesteld in de ouders die door MIDDELBURG - Op de krui sing Stromenweg/Koudekerk- seweg in Middelburg zijn gister middag twee auto's op elkaar gebotst. Een 29-jarige automobiliste uit Duitsland remde, maar een 45- jarige vrouw uit Antwerpen zag dat te laat. De auto's raakten licht beschadigd. hun vooroordelen aan zijn school voorbij gingen. Eind ja ren tachtig had de Paauwen burgschool nog 47 leerlingen. Een school waar tolerantie, saamhorigheid en gelijkwaar digheid voorop stonden. Een fu sie met de openbare Theo Thijs- senschool was halverwege 1997 onafwendbaar. Cornelis had als directeur de zware taak het ene budget over de twee locaties te verdelen. Nu er bij de Theo Thijssenschool acht klaslokalen worden bijge bouwd en de Theo Thijssen Paauwenburgschool een feit wordt, ziet Cornelis af van het directeurschap. „Door mijn leeftijd hoef ik nog maar vier dagen per week te werken. Daarin zie ik geen kans van de twee scholen, met circa vierhon derd leerlingen, één goed lopen de organisatie te maken. In die uitdaging heb ik geen zin meer." Toespraak Hoewel hij zegt uit te kijken naar zijn nieuwe loopbaan, had hij toch liever nog twee jaar door gegaan op de Paauwen burgschool. Zijn afscheid be stond uit een eenvoudige toe spraak en wat cadeaus. Geen feest en geen receptie want dat past niet bij hem. „Ik had zo graag zelf de deur van de school voor het laatst op slot willen doen. Maar door de vertraging in de bouw van de nieuwe Theo Thijssen Paauwenburgschool, komen maandag de leerlingen van de bovenbouw tijdelijk in het pand." Cornelis heeft in zijn loopbaan heel wat zien veranderen. Het stoort hem dat tegenwoordig onvoldoende gekeken wordt naar de individuele ontwikke ling van het kind. „Alleen de Ci- to-resultaten lijken nog te tel len" Ook heeft hij moeite met het grote aantal vergaderingen en het verlies van de leerkrach ten aan decorum. „Vroeger lie pen we allemaal in een over hemd met stropdas, nu in een spijkerbroek en een shirt. Ook de kinderen uiten zich steeds vrijer. Hoewel het gebruik van voornamen in het onderwijs ge woon is, ben ik nog steeds mees ter Cornelis." Botsing in Middelburg MIDDELBURG - Bij een kettingbotsing op de Sandberglaan in Middel burg is gistermiddag een 23-jarige inwoner uit Oost-Souburg gewond geraakt. Hij is met nekletsel over gebracht naar het zieken huis in Vlissingen. De aanrijding gebeurde kort na één uur. Een 21- ■jarige Middelburger reed over de Sandberglaan in de richting van de Laan der Verenigde Naties. Hij zag te laat dat zijn voorligger, een 20-jarige man uit de gemeente Veere, afremde. Door de botsing schoot de Veerenaar tegen de auto van een 23-jarige man uit Utrecht. De gewonde Souburger zat bij de Vee renaar in de auto. Twee auto's raakten zwaar be schadigd. Ko Cornelis gaat aankomend directeuren van de Archipel-scholen coachen. foto Lex de Meester Deze rubriek is uitsluitend be stemd voor reacties op in de PZC verschenen redactionele berich ten, artikelen of commentaren. De reactietijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent niet dat de redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijft. Open brieven, oproepen, gedich ten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdra gen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De redactie be houdt zich het recht voor inzen dingen te bekorten. Over gewei gerde brieven wordt niet gecor respondeerd. Naar aanleiding van uw artikel in de PZC van 7 augustus over de terrasbebouwing op de bou levard wil ik zeggen: een gewel dig idee. Ik hoop dat de gemeen te deze ondernemers steunt, want het is niet alleen goed voor boulevardbezoekers, maar ook voor de strandgasten. En mis schien kunnen we in de toe komst ook weer koffie drinken op het badstrand. C.F. Roelse Boulevard de Ruyter 136 Vldssingen Na een kort ziek zijn is van ons heengegaan, onze lieve moeder en oma ELIZABET SUZANNA BRUIJNOOGE sinds 31 augustus 1968 weduwe van Iz. A. Brakman Oud-hoofd van de Nuts kleuterschool te Schoondijke. Geboren te Schoondijke overleden te Vlissingen 17 juni 1910 16 augustus 2002 Zoetermeer: Ria Koen-Brakman Arie Koen Zoetermeer: Marja Koen Zoetermeer: Arjen Koen 4507 AR Schoondijke. Willemsweg 3 De uitvaartdienst, waarvoor u wordt uitgenodigd, zal gehouden worden op woensdag 21 augustus om 14.00 uur in de S.O.W. Kerk te Schoondijke. waar na de begrafenis zal plaatsvinden op de algemene begraafplaats aldaar. Na de begrafenis is er gelegenheid de familie te con doleren in voornoemde Kerk. Zij die geen rouwkaart hebben ontvangen, gelieven deze aankondiging als zodanig te beschouwen. BEGRAFENISVERZORGING Tarweakker 23, 4341 MD Arnemuiden Voor een correcte en persoonlijke begeleiding. Tel. 0118 - 60 25 00 - 0118 - 41 27 60 IN LIEFDE VERBONDEN... Uw gedachten over een uniek gedenkteken geven wij gestalte in natuursteen. Vraag naar het fotoboek met vele voorbeelden. Goes- "De Goese Poort" Rotonde Ringbaan-West Telefoon (0113) 216555 Middelburg: Amesteinweg 40 Telefoon 10118) 612579 ZANDEE DE KUIJPER NATUURSTEEN Uw deelneming en medeleven ontvangen na het plotse ling overlijden van mijn innig geliefde vrouw en onze lie ve moeder en schoonmoeder GEESJE SIETSKE ROBAARD-KOOPMAN is ons tot grote steun geweest. Wij betuigen U hiervoor onze oprechte dank. Bram Robaard lannie en Henk Riëtte en Nico Burgh Haamstede, augustus 2002. een leegte... ...vraagt om zorg en aandacht »'«*»dr»marl<USSe uitvaartverzorging T 0113 214291 M 06 10730321 info@uitvaartinzeeland nl www.uitvaartinzeeland nl Als we nu niets doen, raakt de kluut zijn thuis kwijt De Westerschelde: leefgebied van de kluut en vele andere kustvogels. Scheepvaart en industrie bedreigen dit unieke gebied. Daarom hebben de vogels u hard nodig! Draag bij aan het behoud van een vogelnjke Westerschelde. GIRO 65 65 00. Vogelbescherming NEDERL 1 n Telefoon 030-693 77 77 vogelbescherming nl www.kinderpostzegels.nl Ook in vellen van 50 zelfklevende zegels. kinder postzegels voor kinderen door kinderen Breda: Lange Brugstraat (076) 522 60 70, Ridderstraat (076) 514 40 45 Middelburg: Lange Geere (0118) 61 26 03 Oosterhout: Arendstraat (0162) 45 42 52. Zuiderhout (0162) 42 66 06 Roosendaal: Dr. Brabersstraat (0165) 56 90 88 Rijen: Wilhelminaplein (0161) 22 32 20 Steenbergen: Kaaistraat (0167) 56 37 68

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 10