Opnamestop Goes probleemloos Onderzoek naar brand cyberbunker Ongevallen zorgen voor file op A58 Woonboulevard wordt opgeknapt Kokkelvissers mogen toch Waddenzee op Slachtoffer incest moet getuigen Auto stuk door doseerinstallatie Afscheid van George Letzer Meisje mishandeld op station Auto opengebroken Zestien kinderen doorverwezen naar ziekenhuizen in regio Gehandicapte Goese met eigen kruk op hoofd geslagen Bloembollen TITANIC ENSEMBLE Zflf 2002 Op de A58, ter hoogte van Kapelle, kantelde een caravan. foto Willem Woznitza door Rosalie Buizer RILLAND - Ongelukken en verkeers drukte zorgden gisteren voor diverse files op de A58. Op de zuidbaan, ter hoogte van Kapelle, raakte de caravan van een 41-jarige be stuurder uit Roosendaal in een slip en kantelde. De bestuurder vermoedt dat spoorvorming op het wegdek de boosdoe ner van dit eenzijdige ongeval was. De drie inzittenden van de auto, onder wie zijn negenjarig dochtertje, kwamen met de schrik vrijHet ongeval zorgde voor een lange file. Eerder die dag vond bij Rilland een kop- staartbotsing plaats, waarbij drie voer tuigen betrokken raakten. Een 38-jarige automobilist uit Driebergen kwam uit de richting van Bergen op Zoom, toen hij moest remmen voor een file. Een 50-jarige vrachtwagenbestuurder uit Roosendaal die achter hem reed, kon niet op tijd tot stilstand komen. Door die aanrijding schoof de auto van de 38-jarige man door tegen de auto van een 49-jarige man uit het Duitse Inden, die voor hem stilstond. Hierna vloog de auto van de 38-jarige be stuurder in brand. De man kon op tijd uit zijn auto komen en werd met nekklachten overgebracht naar het ziekenhuis in Ber gen op Zoom. Zijn auto brandde volledig uit. De brandweer van Woensdrecht rukte met twee wagens uit om de brand te blus sen. Door het ongeluk heeft er tot in de middag een lange file gestaan op de Noordbaan van de A58, MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg wil een slacht offer van incest als getuige horen in de strafzaak tegen een 58-jarige inwoner van de gemeente Reimerswaal. De man gaf gisteren toe zij n dochter tussen haar elfde en zeventiende j aar seksueel te hebben misbruikt. Alleen over het aantal keren lo pen de meningen uiteen. De man zegt vijf keer, terwijl zijn dochter tegen de politie heeft vei'klaard dat ze in de eerste drie jaar een tot twee keer per week de seksuele handelingen moest ondergaan. De rechtbank ziet hierin aanleiding om het slachtoffer op de zitting te horen. De strafzaak is voor onbe paalde tijd aangehouden. GOES - Een 46-jarige automobilist uit het Belgische Zonho ven heeft gisterochtend zijn wagen beschadigd op de doseer installatie op de Verbartel weg in Goes. De man reed bij de bewegende wegblokkade door toen hij zag dat auto's uit te genovergestelde richting ook door konden rijden. Op dat mo ment kwam de blokkade echter omhoog. De onderzijde en de motor van de auto raakten zwaar beschadigd, Sinds de ingebruikname in april zijn er diverse ongelukken gebeurd bij de doseerinstallatie, vooral doordat mensen niet in de gaten hebben dat slechts één auto per keer kan passeren Vorige maand was de installatie tijdelijk buiten gebruik na dat onbekenden er twee kogels op hadden afgevuurd. ANTWERPEN - De sleep- en bergingswereld neemt vandaag afscheid van oud-directeur George Letzer van de Unie van Redding- en Sleepdienst (Union) in Antwerpen. Letzer over leed op vrijdag 8 augustus op 69-jarige leeftijd in Edegem. Decennia lang leidde hij het sleep- en bergingsbedrijf dat met meer dan veertig sleepboten de Westerschelde tussen Zee- brugge en Antwerpen én het Kanaal Gent-Terneuzen domi neerde. Na Antwerpen was en is Terneuzen de belangrijkste thuishaven van de Union-slepers. De Union ontstond in de ja ren twintig van de vorige eeuw uit een samensmelting van de Antwerpse sleepdienst Gerling en de oorspronkelijk uit Zie- rikzee afkomstige sleepdienst van de familie Letzer. Niet lang daarna begon de concurrentiestrijd op de Westerschelde tus sen de Antwerpse sleper en berger en Willem Muller Neder land bv, dat jaren geleden werd ingelijfd door de Union. Letzer trad enkele j aren geledenna een ingr ij pende reorgan i- satie en aandelenovername, terug. George Letzer wordt van ochtend ter aarde besteld in Heide-Kalmthout. GOES - Een veertienjarig meisje uit Arnemuiden is gister nacht op het NS-station in Goes door een onbekend gebleven, man mishandeld. Het meisje liep even na middernacht door de voetgangerstunnel naar het perron, toen ze zonder aanlei ding werd beetgepakt door de man. Die sloeg haar op haar li chaam en hoofd, deels met een scherp voorwerp. Het meisje liep daardoor snijwondjes aan haar arm op. De dader rende vervolgens weg. STAVENISSE - In een auto die geparkeerd stond aan de Ha ven Stavenisse in Stavenisse is gisterochtend ingebroken. Uit de auto werden kleding, een autoradio en een mobiele tele foon met een totale waarde van enkele honderden euro's weg genomen. vrijdag 16 augustus 2002 I door Rob Paardekam GOES - De gedeeltelijke slui- I ting van de afdeling kinderge- I neeskunde van het Oosterschel- deziekenhuis in Goes heeft volgens de Raad van Bestuur geen problemen opgeleverd, j Zestien kinderen zijn de afgelo- pen weken doorverwezen naar 1 andere ziekenhuizen in de regio. De kinderafdeling van het Goe- se ziekenhuis kampt al enige tijd met personeelsproblemen. Er is een formatie van twaalf mensen, maar er zijn drie open staande vacatures. Daarnaast is er een langdurig zieke. In 'normale' tijden kan het huidige personeel de zaak goed behappen, maar nu de va- kantietijd aanbrak, kon het zie kenhuis naar eigen zeggen niets anders doen dan het invoeren van een gedeeltelijke opname stop, De eerste opvang van pasgebo ren en zieke kinderen bleef het ziekenhuis zelf doen, net als operaties. Voor het overige wer- GOES - Op de Grote Markt te Goes is donderdag rond 16.45 uur een 41-jarige vrouw uit Goes door een onbekende jon gen met haar eigen kruk op het hoofd geslagen. De jongen maakte bij de botsau to's ruzie met een van de kinde ren van de vrouw. Toen de vrouw, vanwege ziekte lopend met een kruk, naar de jongen toeliep ontstond er een woor denwisseling. De jongen pakte de kruk en sloeg of gooide de kruk tegen het hoofd van de 41-jarige vrouw. Zij hield er een bult op het hoofd aan over. De politie werd ingeschakeld, maar heeft de jongen niet ach terhaald. den patiënten doorverwezen naar elders. De meesten van hen, dertien kinderen, werden naar Vlissingen gebracht. Twee anderen gingen naar Bergen op Zoom en één kind werd naar Roosendaal doorverwezen. Vol gens secretaris C. de Jong van de Raad van Bestuur is dat alle maal zonder problemen verlo pen. Al met al heeft de gedeeltelijke opnamestop drie weken ge duurd. Een poging om deze pe riode te verkorten, door het aan trekken van uitzendkrachten, liep op niets uit. Vanaf vandaag is de kinderaf deling weer volledig open voor opnamen. Maandag zal worden bekeken welke kinderen, die de afgelopen weken naar andere ziekenhuizen werden gestuurd, terug kunnen keren naar Goes. Onkosten Patiëntenorganisatie Het Kla verblad, die enige kritiek uitte over de gedeeltelijke sluiting, heeft slechts één telefoontje over de kwestie ontvangen. Een man wiens kind naar Bergen op Zoom werd doorverwezen, vroeg zich af of hij de extra on kosten vergoed kon krijgen. Het Klaverblad staat op het stand punt dat de extra reiskosten vergoed dienen te worden, maar meer dan een adviserende rol kan de organisatie niet vervul len. „We hebben de man aangeraden zijn zorgverzekeraar of het zie kenhuis te benaderen", aldus woordvoerster M. Vermeer. Contact tussen het ziekenhuis en de patiëntenorganisatie is er niet geweest. Volgens Vermeer is dat pas aan de orde als er pro blemen ontstaan of mensen massaal klagen over een be paalde situatie. Daarvan is geen sprake geweest. Bestuursvoorzitter J. Broertjes van het Oosterscheldezieken- huis gaf enkele weken geleden aan dat de ontstane situatie de noodzaak voor het samenvoe gen van de kinderafdelingen van Goes en Vlissingen bewijst. Volgens hem kan deze fusie bin nen er termijn van anderhalf of twee jaar gerealiseerd worden. door Rolf Bosboom GOES - Het gemeentebestuur van Goes heeft een 'diepgaand onderzoek' gelast naar de ach tergronden van de brand eind juli in de bunker aan de Zomer- weg in Kloetinge. Bij het onder zoek zijn behalve de brandweer ook de afdelingen milieu en bouw- en woningtoezicht be trokken. Burgemeester D. van der Zaag zei dat gisteravond in de ge meenteraad in antwoord op vragen van D66-raadslid S. Huissoon. Zij vroeg opheldering over de brand van zaterdag 27 juli, waarbij drie mensen die er aan het werk waren lichtge wond raakten. Later bleek de brand te zijn ontstaan in een xtc-laboratorium dat in de zo geheten 'cyberbunker' was ge vestigd, terwijl de veronderstel ling was dat in het bouwwerk alleen internetbedrijven waren gehuisvest. De politie hield vier verdachten aan. Pas achteraf werd duidelijk dat de brandweer, door de aanwe zigheid van chemicaliën, een groot risico heeft gelopen. Raadslid Huissoon zei gisteren dat de D66-fractie 'het hele ge beuren rondom de cyberbunker als vaag ervaart' en vroeg daar om opheldering. Volgens haar is de eigenaar van de bunker 'zeer onzorgvuldig' te werk gegaan. „Of hij was niet op de hoogte van de veiligheids schriften die voor het gebruik van bunkers gelden of hij heeft ze gewoon genegeerd. Voor zo ver wij weten is het namelijk ten stengste verboden om in een bunker te roken en brandbare stoffen en chemicaliën op te slaan, laat staan met deze mid delen in een bunker te werken." De eigenaar zelf heeft eerder te genover de PZC laten weten dat hij niet wist dat er een xtc-labo- ratorium was gevestigd. Het ge deelte van het bouwwerk had hij naar eigen zeggen pas recent verhuurd. Huissoon zei te willen weten of bij de gemeente bekend was wat er allemaal in de bunker is ge vestigd, hoeveel mensen daar werkzaam zijn, of de bedrijfjes alle vereiste vergunningen heb ben, of die ook zijn gecontro leerd, of wel eens is nagegaan of de veiligheidsvoorschriften worden nageleefd en of er een rampenbestrijdingsplan voor de bunker is opgesteld. Verder vroeg zij hoe het college van burgemeester en wethou ders dergelijke calamiteiten in de toekomst denkt te voorko men. Ook zei Huissoon be nieuwd te zijn of er behalve de cyberbunker en de voormalige BB-bunker aan de Kloetingse- weg nog meer bunkers in de ge meente zijn en wat de 'status' daarvan is. Burgemeester Van der Zaag liet weten dat het om een ingewik kelde kwestie gaat. „Het zijn za ken die allemaal complex in- eengrijpen." Om die reden wil het college de achtergronden van het voorval tot de bodem uitgezocht hebben. Hij verzocht Huissoon dan ook de rapporta ge van het onderzoek af te wachten. 's-GRAVENPOLDER - Oranje vereniging 's- Gravenpolder houdt vrijdag 30 en zaterdag 31 augustus een bloembollenactie. De bloembollen worden ver kocht in supermarkt de Golff waar de vereniging twee dagen staat met een kraam. De op brengst wordt gebruikt om meer activiteiten te kunnen organise ren met koninginnendag, Advertentie festivalhart Abdij Middelburg salonmuziek thé-dansant in de openlucht zo 1 sept 15u00 gratis zeeland nazomer festival 27 aug t/m 8 sept (0ii8) 659 659 www.nazomerfestival.nl van onze regioredactie DEN HAAG - De kokkelvissers kunnen toch vanaf volgende week maandag in de Waddenzee op schelpdieren gaan vissen. De Raad van State heeft gisteren tijdelijk het verbod op het me chanisch vissen op kokkels op geheven. Door de uitspraak kunnen de merendeels Zeeuwse vissersbo ten tot 20 december zo'n 9000 ton kokkelvlees uit de Wadden zee opvissen. Daar had de Coöperatieve Producentenor ganisatie van de Nederlandse Kokkel visserij vorige week tij dens een spoedprocedure om ge vraagd. Het verbod was eerder door de Waddenvereniging afgedwon gen. Zij spande een rechtszaak aan tegen het ministerie van Landbouw, Visserij en Natuur beheer, waarna de vergunning automatisch werd geblokkeerd. De milieuorganisatie vreest dat de kokkelvisserij het voedsel van de trek- en standvogels in het waddengebied wegvist. redactie bevelanden/tholen Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113) 273000 Fax: (0113)273030 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom IngridHuibers Mieke van der Jagt Rob Paardekam Esme Soesman Koen de Vries (sport) centrale redactie Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA vlissingen Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bovendien beschadigen de vis sers volgens de Waddenvereni ging met hun sleepnetten de zeebodem, waardoor de flora en fauna ernstige klappen oplo pen. Desondanks heeft 's lands hoog ste bestuursrechtscollege beslo ten het verbod op te heffen. Vol gens de Raad van State gaat de kokkelvisserij teloor als er tus sen nu en december niet gevist mag worden. Het rechtscollege wil eerst de evaluatie van de schelpvisserij op de Waddenzee afwachten alvorens een eind oordeel te geven. Die wordt vol gend jaar gepubliceerd. In de tussentijd mogen de kokkel vissers 9000 tot kokkels opvissen, omdat de Waddenver- eniging de gevreesde milieu schade niet onomstotelijk heeft aangetoond. Zo zou het met de schade voor de scholeksters wel meevallen. En over de grote sterfte onder eidereenden in de afgelopen drie jaar merkt de Raad van State op dat nog niet duidelijk is waar die door wordt veroorzaakt. Volgend jaar wordt definitief duidelijk of er nog toekomst in de kokkelvisse rij zit. De Waddenvereniging probeert elk jaar te voorkomen dat de kokkelvissers de Waddenzee opgaan. Tot nu toe heeft de Raad van State steeds de schorsende werking van de bezwaarschrif ten opgeheven. Dit jaar was de uitkomst van de procedure ex tra spannend, omdat in het ka der van de bodemprocedures rond de vergunningen over voorgaande jaren de Raad van State in maart zogeheten preju diciële vragen heeft gesteld aan het Europese Hof van Justitie, een procedure die ongeveer twee jaar in beslag neemt. De Waddenvereniging was van me ning dat zolang de antwoorden op die vragen niet binnen zijn, de Raad van State geen nieuwe beslissingen kan nemen. Het rechtscollege zelf blijkt het daarmee oneens te zijn. Secretaris J. Holstein van de Producentenorganisatie zegt het oordeel van de Raad van State wel verwacht te hebben. „Het zijn dezelfde argumenten van de Waddenvereniging die telkens worden gewogen en te licht bevonden." Overigens gaan de vissers maandag nog niet de Wadden zee op. „De groei van de kokkels is ten opzichte van vorig jaar wat laat begonnen", verklaart Holstein. „Daarom hebben we besloten even te wachten." De gemeente gaat met ondernemers praten over de toekomst van de woonboulevard aan de Marconistraat. foto Willem Mieras door Rolf Bosboom GOES - De gemeente Goes gaat binnen afzienbare ter mijn met ondernemers in over leg over de toekomst van de 'woonboulevard'. De bedoe ling is te komen tot een herin richtingvan de Marconistraat. Daarvoor is inmiddels geld op zij gezet. Dat zegt wethouder M. 't Hart, die de vakantievierende porte feuillehouder C. Linssen ver vangt, in een reactie op de kri tiek van diverse ondernemers op het winkelgebied. A. Flik- weert weet deze week in de PZC de aanstaande opheffing van zijn zaak Interieur Totaal onder meer aan de huidige staat van het Marconigebied. Flikweert voerde onder meer de weinig aantrekkelijke in richting van de woonboule vard en de huidige wegwerk zaamheden aan de Van Hertumweg en de Ringbaan- West aan als oorzaken. Ook wees hij op de invoering van het betaald parkeren. Klanten riskeren een boete doordat ze de parkeerautomaten gere geld over het hoofd zien of zij vinden het niet prettig winke len als ze steeds op hun horloge moeten kijken. De kritiek wordt in grote lij nen gedeeld door andere on dernemers in het gebied. Me dewerker S. Eggebeen van Montèl beaamt het parkeer probleem. „Daar komt nog bij dat er enorm frequent wordt gecontroleerd." De aankle ding van de straat stelt volgens H, de Schipper van Morgana De Schipper niets voor. „De oude industriestraat met hob bels en bobbels ligt er nog steeds, de meubelboulevard is niet vanaf de snelweg te zien en groen of aankleding van de straat ontbreekt." Aanlooptijd Toch is de ondernemer niet on tevreden over het Marconige bied. „De woonboulevard heeft een aanlooptijd nodig van drie tot vier jaar. De ge meente Goes heeft voldoende positieve plannen ervoor op de agenda staan. Ik heb in juli tachtig procent meer omzet gedraaid dan vorig jaar. Mijn omzet van 2001 heb ik nu al ge ëvenaard." Betaald parkeren Bedrijfsleider M. Thomas van Leen Bakker stoort zich vooral aan het parkeerbeleid. „Wij zijn nooit voorstander van het betaald parkeren geweest. Dat heb je op bijna geen enkele an dere woonboulevard in Neder land. Wij moeten daarom veel uitleggen aan verbaasde klan ten. De straat zelf 'ziet er niet uit', vindt Thomas. Toch ziet hij weinig negatieve gevolgen voor de omzet. „Men weet ons toch wel te vinden. Het is niet zo dat klanten daardoor weg blijven." Wethouder 't Hart vindt het begrijpelijk dat een onderne mer als Flikweert niet voor honderd procent de eigen boe zem wil stekenHij wij st er wel op dat het parkeerregime in nauw overleg met de onderne mers in het Marconigebied tot stand is gekomen, vooral met de bedoeling om de vele lang- parkeerders die er voorheen waren te weren. Voor een be langrijk deel gaat het boven dien om eigen terrein van de bedrijven. De staat van de straat komt binnenkort aan de orde. In de jongste Voorjaarsnota van de gemeente is al rekening ge houden met een investering van 450.000 euro in de recon structie van de weg, die tege lijk met de vervanging van de riolering zou moeten worden uitgevoerd. Volgens 't Hart is het uitdrukkelijk de bedoeling van zijn collega Linssen om binnenkort samen met de be drijven de toekomst van het gebied te bespreken. Voor de uitvoering wordt een financië le bijdrage van de onderne mers verwacht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 29