Weah is nog steeds de Lion King PZC Skeelerwedstrijd Axel generale repetitie WK Stormloop op beachvolleybaltoernooi De Nooijer verdedigt wereldtitel in Weijer 19 Liberiaanse topvoetbalier even op Nederlandse bodem met Al Jazira Hendrikse stoomt door in Delta tennistoernooi Korfbaluitslag in titelstrijd Middelburg agenda uitslagen wb vrijdag 16 augustus 2002 door Raymond Willemsen DOETINCHEM - De halve voetbalwereld denkt dat hij al lang met pensioen is. Maar George Weah (35), de beste spe ler van de wereld in 1995, voet balt nog steeds. Dinsdag dook 'Lion King' op in Winterswijk, waar hij niet Al Jazira uit Abu Dhabi tegen De Graafschap aantrad. Een palmares om U tegen te zeg gen. De Liberiaan George Weah won met clubs als Paris Saint Germain, Monaco, AC Milan en Chelsea zo ongeveer alles wat er te winnen viel. 1995 was zijn topjaar. Als spits van AC Milan werd hij toen gekroond tot beste speler van Europa, Afrika en de hele wereld. Arrogant is hij er niet van ge worden. Weah, tegenwoordig uitkomend voor Al Jazira, dolt met zijn jonge medespelers uit de Verenigde Arabische Emira ten, werkt zich in het halfuur dat hij in het oefenpotje tegen De Graafschap speelt te pletter en een interview is ook geen en kel probleem. Al duurt het even voor Weah er is. „Maar dat komt omdat hij Afri kaan is", zegt zijn Nederlandse trainer Jan Versleijen. ,,De tijd vergeet hij snel. Maar George is een fantastische vent. Hij is een perfecte prof en blijft altijd zichzelf. Medespelers zal hij nooit uitschelden. Voor mij heeft hij ook respect. Hij zal al les accepteren en zich nooit met de opstelling bemoeien." „Deze spelers zijn mijn vrien den", vertelt de Liberiaan. „Ze zijn crazy, maar goed. Ik ga nu mijn tweede seizoen in bij Al Ja zira. Ik had goede aanbiedingen uit Frankrijk en Engeland, maar wil deze spelers nog niet in de steek laten. Volgend seizoen keer ik terug naar Europa. Dan ben ik 36 jaar, maar ik ben nog steeds fit. Ik werk zelfs harder dan vroeger." Hij ziet er inderdaad uit als de Lion King, zoals zijn bijnaam luidt. Sterk als een beer en met een sprongkracht van een lui paard. Bij zijn eerste balcontact maakte Graafschapper Arno Splinter meteen kennis met hem: zijn shirt was aan flarden na het eerste duel. Een halfuur speelt Weah slechts met Al Jazi ra, dat met 2-1 verliest. „Ik ben net terug uit New York en moet het rustig opbouwen. De trainer wil niet dat ik geblesseerd raak." Voor niemand lijkt hij bang, maar dat is schijn. In zijn geboorteland Liberia - een Afri kaanse brandhaard die ver scheurd is door een burgeroor log - zien ze hem voorlopig niet meer. Tijdens de Afrika Cup in Mali, begin dit jaar, was hij nog speler/trainer van de nationale ploeg. „Maar ik ben gestopt. Ik ben in mijn eigen land populair der dan de president (Charles Taylor, red.). Dat vindt hij niet leuk en ik ben er mijn leven niet zeker. Ooit zal in mijn land alles weer beter worden en dan kom ik terug. Op dit moment heerst er echter geen law and order." Tijdens het seizoen woont hij in Abu Dhabi, één van de zeven Emiraten. Hij wordt er rijkelijk beloond door de sjeik. En als de competitie ten einde is, vertrekt Weah naar New York, zijn nieu we woonplaats. „Daar voel ik me enorm thuis. Ik kom ook nog steeds graag in Italië. Mijn beste j aren als voetballer heb ik gehad bij AC Milan." Geen stress Het zal even wennen zijn om voor een handjevol mensen wedstrijden te spelen in de Ver enigde Arabische Emiraten. „Geen enkel probleem", zegt Weah. „Ik heb hier geen stress. We hebben leuke spelers en die houden me jong. Vergeet niet dat we afgelopen seizoen per fect hebben gepresteerd met een tweede plaats. Misschien wor den we nu wel kampioen. Niets is onmogelijk. Dat heb ik al va ker in mijn leven gemerkt." Misschien krijgt Weah komend seizoen wel een Nederlander als medespeler. Dinsdag speelde - onder nummer 9 en de naam T. Ali op de rug - Bart Latuheru sa men met de Liberiaan. De voor malig NEC-speler is op proef bij Al Jazira. Wat Weah betreft mag hij komen. „Bart is a good guy." Net als George Weah zelf. GPD George Weah kreeg aanbiedingen uit Engeland en Frankrijk, maar wilde zijn medespelers van Al Jazira niet in de steek laten. foto Theo de Kock/GPD door Ron de Waal ZOUTELANDE - Op het strand bij strandpaviljoen De Branding in Zoute- lande wordt zaterdag voor de twaalfde maal het Inhome Beachvolleybaltoernooi gehouden. Ondanks de moordende con currentie van andere evenementen mag het toernooi in Zoutelande zich nog steeds verheugen in een groeiende belangstel- ling. Dat er zelfs bijna sprake is van een in schrijvingsstop, heeft bij organisator Hennie Swartjes echter wel tot gemengde gevoelens geleid. „Het is natuurlijk leuk dat je toernooi steeds populairder wordt, maar doordat het strand hier niet is opge spoten, bestaat de kans dat we deelnemers moeten teleurstellen. We kunnen niet meer dan 22 velden uitzetten", legt Swartjes uit. Een andere belangrijke oorzaak voor de grote toeloop van volleyballers is het op het laatste moment niet doorgaan van de Masters, waardoor er een flink aantal lan- delijke en regionale toppers hun komst naar Zoutelande hebben aangekondigd. „Dat-is natuurlijk een flinke meevaller", vindt Swartjes. „Het begint nu echt storm te lopen." Onder de deelnemers bevinden zich onder anderen Rini Boutens, Maurice Groene- veld en Michiel Wouters, terwijl bij de vrouwen Natanja Lokerse, Henriëtte Bakker en Marjolein Theune kansen wor den toebedeeld. Er wordt in de drie tegen drie klasse gespeeld op een veld van zeven bij zeven meter. In de twee tegen twee klasse, waar teams uit de nationale top op uitnodiging spelen, is het speelveld acht bij acht meter. Hennie Swartjes verwacht op het laatste moment nog wel enkele klinkende namen aan het deelnemersveld toe te kunnen voegen. „Er zijn er altijd wel die vanwege het weer de kat even uit de boom kijken, en dan alsnog beslissen af te reizen naar Zoutelande." De wedstrijden bij strandpaviljoen De Branding beginnen zaterdag om 10.00 uur, terwijl de finalewedstrijden voor de klok van 16.30 uur op het programma staan. Rond het middaguur wordt er voor de jeugd en andere belangstellenden door Joop Dees en Peter Verburg een demon stratietraining verzorgd. door Willy van Leeuwen MIDDELBURG - Fred Hen drikse heeft dankzij een 10-5- zege op Eelco van Aken de halve finale bereikt in het enkel 5 van het Deltatoernooi in Middel burg. Ook Henk Willeboordse staat in de halve finale. Hij ver sloeg Sander van Buren met 13-7. In het enkel 5 35+ won Harry Riemens tweemaal. Hij versloeg eerst Yann Guingo met 8-7 en daarna Piet de Jong met 17-3. Guingo versloeg vervolgens De Jong met 12-4. Arie Langstraat is poulewinnaar na zijn zege op Edu Erentreich (9-8). De als derde geplaatste Jaco van Tol deed goede zaken in het enkel 7 door Ronald de Bert met 11-3 te verslaan. In het dubbel 6 zijn de favoriete koppels Baljeu/Van der Ploeg en Lefèvre/Van Tol door naar de kwartfinales. Cindy Jobse heerst in het enkel 6. Ze won nu met 13-3 van Jolanda Burgs en staat in de halve finale. In het gemengddubbel 5 was Van Bel- zen/Kemena veel te sterk voor Burgs/Van Sabben: 17-6. Wed strijdleider Bert van Sabben en Corry Bekenkamp verloren nipt van Ilona Liplijn en Rob Verha- ge: 12-10. Kapelle Pim Felius is goed op dreef in het jeugdtennistoemooi in Kapelle. Hij won in de jongens 16 jaar eerst van Wouter van de Buuse (6-2 6-3) en daarna van Jean Dhooge met 7-5 6-4. Arjan Pij nen boekte een 6-2 6-1-over winning op Arco van Dixhoorn, terwijl Ruurd Hermus Frank van de Stolpe aftroefde: 6-1 6-4. Martin Rijk kreeg geen voet aan de grond tegen René Linden- bergh: 1-6 0-6 Bij de 14-jarigen was Michiel Ketting weer suc cesvol. Hij won van Riche An- beek met 6-1 6-2 en samen met Roelof van Gilst won hij het dubbel van Paauwe/Hoogerhei- de met tweemaal 6-1. Jacky Steehouwer maakte bij de meis jes tot en met 14 jaar geen fout en won eenvoudig met 6-0 6-1 van Daisy Kasius. Linda Oranje gunde Anouk Versluis geen game. van onze sportredactie VLISSINGEN - Wie de uitslag ziet van het duel tussen Zeelan- dia Middelburg en MZVC om het Middelburgs kampioen schap zou vermoeden dat het om een korfbaltitel ging. On danks de 7-6 van MZVC gaat echter het 'gewoon' om voetbal. Zeelandia Middelburg en MZVC gooiden gisteravond achterin alle deuren wijd open. „Vooral Zeelandia Middelburg maakte achterin veel fouten", vond elftalleider Patrick Vogel, die benadrukte dat er niets te bespeuren viel van een prestige- strijd. „MZVC was de terchte winnaar. In het andere duel om het Mid delburgs kampioenschap won Jong Ambon met 4-1 van Nieuwland. Nus Taniwel nam de gehele productie van Jong Ambon voor zijn rekening. Serooskerke-Colijnsplaatse Boys 5-1. De bezoekers konden bij rust hopen op een goed resul taat, want ze zochten met een 1- 0-vooorsprong (doelpunt Abdu Begde) de kleedkamers op. Na de hervatting zette Serooskerke de zaken recht. René Poortvliet, Ivo Besuijen, opnieuw René Poortvliet, Renco Francke en Jeroen Geerse (strafschop) zorgden voor de 5-1 Apollo-Arnemuiden 3-1 (1-1). Jean Paul Harthoorn was de grote man bij Apollo. In een ge- lijkopgaande wedstrijd scoorde hij alledrie doelpunten voor zijn ploeg. Voor Arnemuiden maak te Arjan Reijnhout de 1-1. _vrijdag. Dammen Goes. SNS Zeeland Open. Zevende ron de. Aanvang 9.30 uur. Locatie: Sportpunt Zeeland aan de Zwembadweg. Paardensport 's-Heer Abtskerke. Concours hippique voor pony's LR en PC de Paardebloem. 10.00 uur: dressuur klasse B, LenZ. 11.00 uur: springen klassiek, met aansluitend progressief parcours. 13.00 uur: sprin gen klasse L, M en Z klassiek. 13.00 uur: Bixies klasse A. 14.10 uur: dressuur klas se M. 15.00 uur: springen 2e parcours klasse L, M en Z. Locatie veehouderij fa milie Van Laerhoven, aan de Noordhöek- weg 1A te 's-Heer Abtskerke. Westdorpe. Dressuur RV De Starruiters. 8.30uur: pony's klasse L. 8.45 uur: pony's klasse M. 9.45 uur: pony's klasse B. 9.15 uur: paarden klasse M. 12.30 uur: paar den klasse B. 12.45 uur: paarden klasse L. Locatie terrein familie Baecke, Graaf- jansdijk 173A te Westdorpe. Tennis Toernooien: Open jeugdtoernooi TV Ka pelle, Open toernooi MLTC Middelburg, Open dubbeltoernooi tennisNISSEn, Open jeugdtoernooi Hulster Ambacht, Open toernooi TC Hontenisse, Open toernooi Philten Philippine. Voetbal Schoondijke. Molenkreektoernooi. Schoondijke-Cadzand (19.30 uur) en Breskens 2-Sluis (20.00 uur). Kloosterzande. Groot Hontenisse-toer- nooi met Hontenisse-Terhole (19.30 uur) enVogelwaarde-SDO'63 (19.30 uur). II Wielrennen 37e Ronde van Philippine voor elite en neo-amateurs. Aanvang: 19.00 uur. Af stand: 80 kilometer Start en finish: Kas teelstraat, Philippine. Wielerweekend van 's-Heer Arendsker- ke. 17.30 uur. recreanten/sportklasse B (35 kilometer). 18.30 uur: veteranen (45 kilometer). 19.45 uur: cycosportie- ven/sportklasse A (60 kilometer). zaterdag. II Beachvoileybal Zoutelande. Inhome Beachvolleybal toernooi. Locatie: strandpaviljoen de Branding. Aanvang: 10.00 uur. Dammen Goes. SNS Zeeland Open. Finaleronde. Aanvang om 9.30 uur. 16.00 uur prijsuit reiking. Locatie: Sportpunt Zeeland aan de Zwembadweg. U Hockey Hulst. Eerste dag Rabo hockeytoernooi. Organisatie: Rapide Hulst. Locatie: sportpark aan de Grote Kreekweg Aan vang: 10.30 uur. Motorsport Vlissingen-Oost. Clubwedstrijd MSV De Uitlaat. Aanvang wedstrijden 12.00 uur. ?Kft$Sen 125cc cl"bklasse en senioren Z50/500cc clubklasse en senioren, vete ranen 65cc/minis, 65cc, 85 cc. Locatie: Engelandweg, Vlissingen. Skeeleren Axel. Univé World on Wheels Cup (A+B- njders) en Luctor Belting Cup (C-rijders). alart. 15,30 uur. Voorafgaand om 14.30 uur een toertocht voor recreanten en jeugd. Paardensport s-Heer Abtskerke. Concours hippique voor paarden LR en PC de Paardebloem. s.00 uur: dressuur klasse B, L, Ml en Z1 enz2. 9.00 uur: springen klasse B klas- rek, met aansluitend progressiefr par cours. 10.00 uur: finale Rabo Top Dres- suurcompetitie klasse Z1. 11.30 uur- springen klasse M klassiek. 12.30 uur: dressuur klasse L2 en M2. 13.00 uur: springen klasse Z klassiek. 13.30 uur: fi nal Rabo Top Dressuurcompetitie klasse Z2.14.00 uur: springen 2e parcours klas se L. 15.00 uur: springen 2e parcours klasse M. 16.00 uur: springen 2e par cours klasse Z. Locatie veehouderij fami lie Van Laerhoven, aan de Noordhoek- weg 1A te 's Heer Abtskerke. Tennis Toernooien: Jeugdtoernooi TV Kapelle, toernooi MLTC Middelburg, dubbeltoer nooi tennisNISSEn, jeugdtoernooi Hul ster Ambacht, toernooi TC Hontenisse, toernooi Philten Philippine. Trimlopen Zuiddorpe. Boekweitloop. 15.00 uur: 3800, 7600 en 11400 meter. Inschrijven: Gymzaal, Boekweitstraat, Zuiddorpe Veldkorfbal Vriendschappelijk. Oost-Souburg. Oe fendag Fortis met deelname van AKC Antwerpen, Excelsior Delft, Koog Zaan dijk, Meervogels (Zoetermeer), Oranje Wit (Dordrecht) en Fortis. Locatie: Sport velden Diezestraat. Aanvang: 12.30 uur. Arnemuiden. Oefenvierkamp TOP met deelname van Riviera (Antwerpen), Rust Roest (Eindhoven), RWA (Poortugaal) en TOP. Locatie: Terrein Van Cittersweg, Ar nemuiden. Aanvang. 11.00 uur. Tjoba-SDO. Locatie: Sportpark 's-Heer Hendrikskinderen. Aanvang: 16.00 uur. Swift-GKV. Locatie: Gemeentelijk sport complex Voorborch in Middelburg. Aan vang: 16.00 uur. Voetbal Vlissingen. Finaledag Delta Zeeland Cup. Locatie: sportpark aan de Irislaan. Vriendschappelijk. Smerdiek-Veere, Co- lijnsplaatse Boys-Duiveland, Rillandia- ARC (15.00 uur), Heinkenszand-Patrij- zen, GPC Vlissingen-Wissenkerke. Se- rooskerke-Zeeland Sport (19.00 uur), ZSC'62-WIK'57, Brouwershaven-Tho- lense Boys, Apollo-Klundert, Arnemui- den-Halsteren, Kruiningen-Breskens (19.30 uur), SKNWK.-'s-Heer Arendsker- ke, Wolfaartsdijk-Lewedorpse Boys, Noad'67-Zinkwegse Boys, De Meeuwen- Nevelo Oisterwijk, Lebbeke (B)-AZVV (16.00 uur), Steen-Tern.Boys, Zaamslag- Oostburg (18.00 uur), Spui-AZW 2Krui ningen-Breskens (19.00 uur). Hoek 2- Aardenburg (18.00 uur), Axei-Zottegem (B) (18.00 uur). Indien niet anders ver meld, aanvang: 14.30 uur. Middelburg. Finaledag Middelburgs kampioenschap. Haamstede. DFS-Cup Met deelname van Mevo, Bruse Boys, Oostkapelle 2 en DFS (aanvang 10.30 uur). Kloetinge. D1-pupillentoernooi. Met deelname van FC Den Bosch, Willem II, Barendrecht, Terneuzen, RCS, Feye- noord, Ajaxen Kloetinge. Aanvang 10.00 uur. Finale omstreeks 15.15 uur. H Wielrennen Hoechst Toertocht. Afstanden: 75 en 120 kilometer. Start tussen: 10.00 uur en 10.30 uur. Inschrijving bij Eethuis De Vierlinden, Goes (gelegen in de Holland- sche Hoeve). Zierikzee. Grote Prijs Ons Eiland voor eli te- en neo-amateurs. Aanvang: 19.00 uur. Afstand: 80 kilometer. Start: Nieuwe Haven. Finish: Havenplein. Wielerweekend van 's-Heer Arendsker- ke. 11.00 uur: ATB-race, 13.00 uur: dikke bandenwedstrijden voor de jeugd; 15.00 uur: ligfietsers, tandems, handbikers, steppers en euroracers (sprint 100 m); 15.45 uur: handbikers en steppers (25 km 16.45 uur: euroracers (40 km), ligfiet sers (70 km) en open Nederlands kampi oenschap visueel gehandicapten (80 km 19,00 uur: dernywedstrijd 20.30 uur: fi nale dernywedstrijd. Nieuw- en Sint Joosland. Dikke banden race. Aanvang: 14.00 uur. Categorieën 8 toten met 13 jaar zondag Hockey Hulst. Rabo hockeytoernooi. Locatie: sportpark aan de Grote Kreekweg. Aan vang: 10.30 uur. Finales: 14.30 uur. M Tennis Finaledag toernooien: Open jeugdtoer nooi TV Kapelle, Open toernooi MLTC Middelburg, Open dubbeltoernooi ten nisNISSEn, Open jeugdtoernooi Hulster Ambacht, Open toernooi TC Hontenisse, Open toernooi Philten Philippine. Voetbal Vriendschappelijk. Domburg-RCS (11.00 uur), Grenswachters-VC Vlissin gen, Groede-Volharding, HVV'24-Kallo (B), Corn Boys-Clinge, Hulsterloo- HVV'24 2, RIA W.-Philippine, Biervliet-IJ- zendijke. Indien niet anders vermeld: aanvang: 14.30 uur Schoondijke. Finaledag Molenkreek toernooi (vanaf 13.00 uur). Kloosterzande. Finaledag Groot Honte- nisse-toernooi. door Koen de Vries VLISSINGEN - Willy de Nooij er uit Serooskerke (IV) heeft af gelopen week even gedacht dat ze haar wereldtitel run-bike- run bij de vrouwen 45-plus zon dag niet zou kunnen verdedi gen. Een deel van het parkoers in het Oostenrijkse Weijer was door de enorme regenval onder gelopen. Inmiddels is het water gezakt en zal ze gewoon van start kunnen gaan. In Weijer wordt momenteel hard gewerkt aan een weg waarover een deel van de wed strijd gefietst moet worden. Een groot deel van het asfalt was door het kolkende water wegge- Dammen slagen. Ondanks alle tegenslag heeft De Nooijer het parkoers inmiddels geheel kunnen ver kennen. Hoewel het traject niet is te vergelijken met dat van Venray, waar ze vorig jaar de wereldtitel greep, is ze hoopvol gestemd. „Het parkoers ligt me wel", wist ze gisteren te melden. „Het fietstraject is lekker zwaar, dat ligt me wel. Er zitten een paar zware beklimmingen in. En ook het loopgedeelte ziet er gunstig uit." Zoals het er nu naaruit ziet, zal de tegenstand sterk zijn. Willy de Nooijer heeft op de startlijsten inmiddels con currenten uit Zuid-Afrika, de VS, Duitsland, Oostenrijk en Zwitserland ontdekt. Organisator Jaap van Tatenhove verwacht dat er morgen tal van topskeeleraars naar Axel zullen ko men. foto Charles Strijd door Peter van Kouteren AXEL - De kans is groot dat de skeelerwedstrijd om de lande lijke Univé World on Wheels Cup voor A-rijders in Axel za terdag een sterke bezetting krijgt. De organisatoren belo ven niks, maar hopen te kunnen profiteren van het wereldkam pioenschap, dat volgende week dinsdag in Oostende begint. „Het zou heel mooi zijn als een stel toppers onze wedstrijd als laatste test beschouwt", zegt or ganisator Jaap van Tatenhove. „Maar het is ook goed mogelijk dat ze zich juist willen sparen." Van Tatenhove houdt na de wedstrijd van vorig jaar een slag om de arm. „Toen hadden een paar nationale toppers toege zegd dat ze zouden komen. Het was wat knullig tegenover sponsors dat ze wegbleven." De organisator uit Axel ont moette vorige week in Westka- pelle de nationale top, maar heeft niemand gevraagd of aan de race in Axel wordt meege daan. „We wachten gewoon af", zegt hij. „Ik reken bij de A-rij ders wel op zo'n veertig man en voor de Luctor Belting Cup (C-rijders) op nog eens vijftig deelnemers. Met de toertocht erbij zou het me tegenvallen als er minder dan 150 man van start gaat. Vooral in eigen streek is een toenemende belangstelling voor skeeleren." Ploegenspel Het ligt in de lijn der verwach ting dat de nationale toppers uit de A-klasse naar Axel komen, omdat daar punten te verdienen zijn voor de Univé World on Wheels Cup. Arjan Smit verkleinde vorige week in West- kapelle zijn achterstand op klassementsleider Luc Bartho- lomeeüssen uit België tot twee ënhalf punt. Zijn ploeggenoten Erik Huizebosch en Hans van de Wetering kunnen in het ploe genspel eveneens een belangrij Goes. SNS Zeeland Open. Hoofdgroep A, vijfde ronde: A. Kousemaker-M. Podo- Iski 0-3, A. van Berkel-C. Rijk 1-1, M. Kloosterziel-F. Ivens 0-3, Z. Golubjeva-N Samb 0-3. Zesde ronde: A. van Berkel-M Podolski 1-1, M. Kloosterziel-A. Kouse maker 3-0, Z. Golubjeva-C. Rijk 0-3, N. Samb-F. Ivens 3-0. Stand: 1Samb 16,2. Podolski 14,3.VanBerkel7,4. Rijk en Go- lubjeva 6,6. Kloosterziel en Kousemaker 5,8. Ivens 4. Hoofdgroep B, vijfde ronde: W. Wirny-W. v.d. Kooij 3-0, K. Thijssen-A. van de We- teringh 3-0, D. Kasse-V. Doumesh 3-0, B. Provoost-S, Keita 1-1. Zesde ronde: W. v.d.Kooij-S. Keita 3-0, V. Doumesh-B. Provoost 0-3, A. v.d.Weteringh-D.Kasse 1-1, W. Wirny-K. Thijssen 1-1 Stand:1. Thijssen 12, 2. Wirny 10, 3. Provoost en V.d. Kooy 8. 5 Kasse en Keita 7, 7. Dou mesh en V.d Weteringh 4 Zwitserse groep, vijfde ronde: J. Lem stra-K v d Bosch 1-1, W. van Schie-J. v.d Weteringh 0-2, F. Tholel-B. Koullon 1-1, S. de Jong-G. Schoenmakers 1-1, J. de Graag-E. Heslinga 0-2, M. de Wolf-K. Louwerse 2-0, A. Damen-P. Bakelaar 2-0, I, Flikweert-B. Egggens 0-2, J. Bos-J. Ver plak 2-0, K. de Jonge-J. de Jonge 1-1, R. Rentmeester-A. vanTilborg 1-1, W. Kop- pejan-R. Dusebout2-0, M. van Gortel-A. Labis 1-1, M, Rentmeester-A. Doorn 0-2, J. de Wïld-JMoens 1 -1A Geldof-J. Fok- kinkO-2, J. Flikweert-L. de Graag 0-2. Zes de ronde: M. de Wolf-J v.d Weteringh 1-1. J. Bos-J. Lemstra 2-0, A Damen-F Tholel 0-2, E Heslinga-S. de Jong 1-1, B. Koullen-G. Schoenmakers 2-0, B. Eg- gers- K. v.d.Bosch 1-1, W. Koppejan-W. van Schie 2-0, K. Louwerse-J. Fokkink 1 -1A. Doorn-R. Rentmeester 0-2, A. van Tilborg - K. de Jonge 1-1, J. de Jonge-P. Bakelaar 1-1, J. Verplak-J. de Wild 2-0, J. Moens-M. van Gortel 1-1, R. Dusebout-J. de Graag 2-0, A Labis-J. Flikweert 1 -1M Rentmeester-I. Flikweert 2-0, L. de Graag-A. Geldof 2-0 Stand aan kop: 1.B Koullen, F J Tholel en J. v.d Weteringh. allen 9.4. J.Bos, E. Heslinga, S. de Jong, W Koppejan en M. de Wolf allen 8. Hockey Breda. Vriendschappelijke wedstrijd: Nederland - Duitsland 3-2 (1-0). Doelpun ten Nederland: Rob Derikx, De Nooijer, Taekema (strafcorner). Sportprijsvragen ke rol spelen met betrekking tot de bezetting van de eerste plaats in het algemeen klassement. Aan Zeeuwse zijde gaat alle be langstelling uit naar de presta tie van Andries Minderhoud, maar ook Henk-Jaap Schouwe- naar, Niels Wisse en de Belgen Sven Mallezie en Kristof Bultinck worden aan het ver trek verwacht. In het 1900 meter lange par koers in Axel is één kleine bocht met klinkers opgenomen. Ver der wordt over asfalt met veel rechte stukken gereden. „De meesten vinden het een mooi parkoers", weet Jaap van Ta tenhove. Dé A- en C-rijders starten ge lijktijdig om 15.30 uur. De C-rijders nemen het tegen el kaar op in een wedstrijd van veertig minuten en drie ronden De A-rijders binden in een race over drie kwartier plus vijf ron den met elkaar de strijd aan. Voorafgaand begint om 14.30 uur een toertocht. zen/Van Boekhout-Kats/Kats 7-5 5-7 6-2. VD735+. Koeman/Paulussen-Kool- s/Oste 6-2 6-1. VD 8: Klompe/Veenstra- -Van Eenennaam/Schipper 12-7 ME 5: F. Hendrikse-E. van Aken 10-5, H. Wille- boordse-S. van Buren 13-7, Y Guin- go-P. de Jong 12-4, H. Riemens-Y. Guingo 8-7, H. Riemens-P. de Jong 17-3. ME 7: J. van Tol-R. de Bert 11-3. ME 7 35+: S de Ridder-J Sanders 11-3. K Visser-J. Bunnik 12-3, H. van Hoe- ve-E. Leunïs6-1 6-1, K. de Lange-M.de Vaan 6-3 6-0, F deGroot-J.Telussa6-4 6-1MD 6: Baljeu/van de Ploeg-Caljouw- /Huisson 11-4, Lefevre/Van Tol-Bonari- us/Krant 11-7. MD 7: De Vaan/Wijnho- ven-De Bert/Verkade 13-4, Huisman/Op- patja-Van de Kimmenade/Verhagen 9-5. GD 5: De Jonge/van Broekhoven-Liplijn- /Kats 10-7, Van Belzen/Van Kemena- -Burgs/Van Sabben 17-6. GD 5 35+: Lip- li|nA/erhage-Bekenkamp/Van Sabben 12-10. GD 6: Meijer/Van Aken-Boog- aard/van Megen 11-6, Meijer/Van Aken- Kok/Holtkamp 6-3 6-4. Washington Mannen, 825.000 euro. Dubbel, eerste ronde: Krajicek/Hrbaty (Ned/Slw) - Etlis/Lobo (Arg) 4-6 6-2 6-3. Triatlon Embrun Triatlon van Embrun, 3,8 km zwemmen, 180 km fietsen, 42,195 km lo pen. Mannen: 1. Martinez (Spa) 10.07.41, 2. Reboul (Fra) 10.13.22, 3. Cordier (Fra) 10 14 47, 4. Neveu (Fra) 10.15.23, 5. Heidoorn (Ned) 10.29.54. Vrouwen: 1. Commeford (Sch) 11.41.56. Voetbal Champions League. Derde voorronde, eerste wedstrijd: Shakhtar Donetsk (Oek )-Club Brugge (Bel) 1-1 (0-0), Levski Sofia (Bul) - Dinamo Kiev (Oek) 0-1, Zeljeznicar (Bos) - Newcastle United (Eng) 0-1 (0-0), AC Milan (Ita) - Slovan Liberec (Tsj) 1-0, Partizan Belgrado (Joe) - Bayern Mün- chen (Dui) 0-3 (0-1Grazer AK (Oos) - Lo- komotiv Moskou (Rus) 0-2 (0-1), Zalae- gerszegi (Hon) - Manchester United (Eng 1 -0 (0-0), Celtic (Scho) - FC Basel (Zwi) 3- 1 (1-1), Rosenborg BK (Noo) - Bróndby (Den) 1-0 (0-0), Barcelona (Spa) - Legia Warschau (Pol) 3-0 (1-0), Sporting Lissa bon (Por) - Internazionale (Ita) 0-0. Volleybal Koblenz. Vriendschappelijke wedstrijd, vrouwen: Duitsland - Nederland 3-0 (25- 23 25-22 25-23) Tennis Open TenNISSEn dubbeltoernooi. HD6 P Bustraan/C de Marco-J Sprinkhuizen/F Verwei 4-2 1-4 9-7. HD7: R Janse/B Zon- nevijlle-P. Basting/R Wabeke 4-0 5-3, P. Basting/R. Wabeke-T de Prieèlle/B van Tol 4-0 5-4 HD8 P Daver/R Westdorp-A van Eenennaam/J Stokx 5-4 4-5 9-7. DD6 M Cok/C Dijkema-W Joosse/K de Punder 5-34-5 7-4, MHeijnen/S de Mar- co-A Minnaard/T de Prieèlle 4-1 4-1, M van Geest/M van Schagen-E Kole/M van Westen 4-0 4-5 7-3, W v.d. Dries/B Meerhof-A Minnaard/T de Prieëlle 4-2 4-2 DD7: T v/d Dries/M Rijk-L v.d Ma den/K Smit 4-2 4-2, L v.d. Maden/K Smit-L van den Ende/J Koens 4-2 4-2 DD8: D Nieuwenhuïjze/N van deZande-J Brons/M Kwaak - Goeman 5-3 4-2, D Nieuwenhuijze/N van de Zande-M Braa m/A Goedegebure 4-1 4-0. GD5: H Clau sing/R Tax-R v/d Wel/M -Jose Breen w o., H Clausing/R Tax-S Plummen/P Verstraete 4-0 4-0. GD6: M Kole/E Evers- dijk-K Schetters/M van T uijl 1-4 4-2 7-4, M Kole/E Eversdijk-M van Geest/K Ringelberg 2-4 4-2 7-5, R Scholten/J Scholten-I Maat/H Harmck 5-44-2. GD7 T de Jonge/P de Jonge-M Luiken/W Krij ger 4-2 5-3, J Verwei/F Verwei-J Rooze/A Rooze 5-3 4-0. Middelburg. Deltatoernooi VE 7: M. van Opbergen-J Zonnenberg 10-6, A. Hof- stede-S Boogaard 10-6. VD 7: Van Bel- Wielrennen Ronde van Frankrijk vrouwen. Elfde etappe, Bellac - Civaux: 1. Slioussareva (Rus) 85,9 km in 2.07,51, 2. Van Alebeek (Ned), 3. Ljungskog (Zwe), 4, Schleicher (Dui), 5, Brunen (Ned), 6. Doppmann (Zwi 7. Grimberg (Ned), 8. Felloni (Ita), 9. Stahurskaia (Rus) 0.04,10. Castrucci (Ita Algemeen klassement: 1. Stahours- kaia 36.27.24, 2. Ljungskog 0.30, 3 So- marriba (Spa) 1.04, 4. Pucinskaite (Lit) 1.47.5. Brandli (Zwi) 2.26,6 Polkhanova (Rus) 11.50,7. Arndt (Dui) 14.54, 8 Raza Polikeviciute (Lit) 22 03, 9. Neben (VSt) 27.38, 10. Bruckner (VSt) 32.14. Zwemmen Westkapelle-Zoutelande 4 km zee- zwemmen. Mannen 1. Charles Potin (Vlissingen) 47.20, 2. Richard Broer (Voorburg) 47.25, 3 Frans Vermeulen (Vlissingen) 49.42,4. Arjen Boidin (Bres kens) 50.21,5 Leon Jacobse (Vlissingen) 50.21,6 TonnyVinke (Breskens) 50.28,7. Jan van Vaardegem (Westkapelle) 54.06, 8 Gert Jan Nieuwenkamp (Middelburg) 53.06, 9. Ferdi Boelee (Vlissingen) 53.50, 10. Ronnie Schelfhout (Stekene (B)j 55.06. Vrouwen: 1, Ryan Verplanke (Breskens) 50.28, 2. Evelyn Verplanke (Breskens) 59.03,3. Cyntia Potin (Vlissin gen) 59.24,4 Carlien Schrijvershof (Vlis singen) 1.02 40, 5. Nicole Constandse (Middelburg) 1 04 42

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 19