Ontsluiting bedrijventerrein nabij TOYOTA i PZC CA BHË&gQ Wolk stoom met teer ontsnapt bij Zelzate Brandweer Zaamslag zit te springen om nieuwe vrijwilligers Sluis aan Zee weer een stapje dichterbij Brandweer breekt in voor Terneuzenaar 14 Foefje maakt aankoop grond bij Tiberghienweg Clinge toch mogelijk Viertal kapt bomen voor vuurtje Caribische sferen in Axel Kermis in Zandberg WIE HELPT BIJ HARTSTILSTAND? GEEF U OP VOOR DE CURSUS REANIMATIE ff m. CAPPENDIJK TOYOTA donderdag 15 augustus 2002 door Harold de Puysseleijr HULST - Burgemeester en wet houders van Hulst denken (via een omweg) toch een oplossing te hebben gevonden voor de aanleg van een nieuwe ontslui- tingsweg voor het bedrijventer rein aan de Tiberghienweg in Clinge. Een jaar geleden werden grond aankopen, die nodig zijn voor de aanleg van deze weg, door de ge meenteraad getorpedeerd. Dat had alles te maken met het gegeven dat de vader van wet houder Paul Weemaes eigenaar was van een bosperceel dat de gemeente in zijn bezit moest krijgen om de ontsluitingsweg aan te leggen. Gevolg van alle commotie die rondom de grond- transactie ontstond was, dat de vader van de wethouder weiger- TERNEUZEN - Vier Ter- neuzenaren hebben in de nacht van dinsdag op woensdag een kampvuur gevoed met volwassen bo men. In de directe omgeving van het vuurtje was een aantal grote bomen omge zaagd. De politie kreeg er rond 1.30 uur lucht van. Toen de agenten arriveer den in het bos aan de Braakman in Hoek, sloe gen drie vandalen - 15,16 en 17 jaar oud- op de vlucht. Eén van hen, een achttienjarige Terneuze- naar, werd op heterdaad betrapt. De anderen wer den later aangehouden. Vanwege de hitte van de afgelopen dagen was het omringende bos behoor lijk droog. Het gevaar van een bosbrand was niet denkbeeldig. de verder nog zaken te doen met de gemeente. Langs de achterdeur lijkt de ge meente nu het cruciale stuk grond via een ruilconstructie toch in bezit te kunnen krijgen. De constructie zit als volgt in el kaar. Heikantenaar W. Bonte wil het stuk grond van Weemaes wel aankopen en in eigendom overdragen aan de gemeente, als die daar een ander perceel in Clinge tegenover stelt (dat al in eigendom van de gemeente is), waar hij zijn loonbedrijf kan vestigen. Vrachtwagens Het gaat om de vijfduizend vier kante meter grond in de buurt van het bedrijventerrein aan de Tiberghieweg waar de gemeen te een parkeerterrein voor vrachtwagens laat aanleggen. Dat terrein neemt maar 1500 vierkante meter ruimte in. Bon te krij gt de resterende 3 5 0 0 vier- kante meter in ruil voor het bos perceel waar de ontsluitings weg moet komen. De hele deal staat of valt er overigens mee, dat Bonte een onherroepelijke bouwvergunning krijgt. De gemeente moet dan wel nog het verlies aan natuur compen seren. Dat wil ze doen door grond aan te kopen van Staats bosbeheer. De gemeente moet die percelen dan ook beplanten, Vrijbrief In een voorstel aan de gemeen teraad vraagt het college van burgemeester en wethouders nu een vrijbrief om alle transacties die nodig zijn, af te ronden. Wel ke bedragen hiermee gemoeid zijn, maakt het college niet be kend. Voor de raadsleden is wel een vertrouwelijk overzicht van de stand van zaken beschikbaar. Door een aantal onzekerheden kunnen B en W trouwens ook nog geen volledig financieel overzicht krijgen, zo staat in het raadsvoorstel. Voorlopig ba seert het college zich op het kre diet van een goede 90.000 euro, dat eerder door de raad beschik baar is gesteld. De commissie Stads- en Dorps ontwikkeling brengt donderdag 22 augustus advies uit. Vissen in de vijver bij het 'teerkot'. foto Charles Stijd door René van Stee ZELZATE - In het noordooste lijke deel van Zelzate is overlast ontstaan doordat bij het teer- verwerkende bedrijf VFT een stoompluim met druppeltjes teer ontsnapt is. VFT, in de volksmond ook wel bekend als het 'teerkot', ligt ruim honderd meter van de grens met Sas van Gent. De gele wolk ontsnapte dinsdagmiddag omstreeks 14.00 uur en sloeg over een afstand van enkele honderden meters al snel neer op auto's, tuinmeubelen, was goed en groentetuinen in de wijk. Volgens directeur L. Janssens van VFT kon de geelgekleurde stoom ontsnappen omdat water door een technisch defect in aanraking kwam met zeer hete pek. ,,De teer- en pekdeeltjes kwamen iets later uit de lucht vallen", aldus Janssens. Al vrij snel werd zijn bedrijf bestookt met verontruste telefoontjes. Meldingen uit Sas van Gent za ten hier niet tussen. Medewer kers van VFT gingen vervolgens op pad om de schade op te ne men, die het bedrijf voor zijn re kening zegt te nemen. Gezien de hardnekkigheid van de vervui ling -niemand kreeg zijn auto met handmatig wassen schoon- lijkt deze schoonmaakoperatie een kostbare aangelegenheid te worden. De visvijver nabij het gemeen tehuis werd eveneens door ge troffen door teerdruppels die de brandweer later wegpompte. Een kleine vijftig besmeurde watervogels werden door de dierenbescherming opgevan gen om te worden schoonge maakt. Een medewerkster van de milieudienst van de gemeen te Zelzate wi st nog niet op welke wijze deze schade op VFT zal worden verhaald. „Maar dat dat gaat gebeuren, is bijna zeker", vertelde ze gistermiddag. Voor zover ze kon beoordelen is de volksgezondheid als gevolg van de ontsnapte stoomwolk niet in gevaar geweest. Opval lend, omdat VFT op dit gebied een slechte reputatie geniet. Zo kwam enige jaren terug aan het licht dat de bodem rond bedrijf ernstig was verontreinigd met PAK's (polycyclische aromati sche koolwaterstoffen). Giste ren zaten vissers echter al weer- rond de stadsvijver. Dat is toe gestaan, maar de vangst is niet geschikt voor consumptie. door Eugène Verstraeten ZAAMSLAG - De vrijwillige brandweer van Zaamslag is op zoek naar dorpsgenoten die het korps willen komen versterken. Op dit moment telt het korps twaalf brandweermannen, maar volgens postcommandant D. Sturm moet de sterkte voor een optimaal functioneren ei genlijk rond de achttien brand weerlieden liggen. De afgelopen tijd zag Sturm zijn team snel uitdunnen omdat en kele brandweermannen de leef tijd van 55 jaar bereikten en het korps dus moesten verlatenVan de jongere garde verhuisde ver volgens iemand, en eind dit jaar raakt het korps nog een spuit gast kwijt, zodat er dan nog maar elf brandweerlieden over blijven. Nood aan de man „Dat betekent dat de nood aan de man is", zegt Sturm. „Het be gint zo langzamerhand wel nij pend te worden. Bij een flinke brand moeten we hoe dan ook assistentie hebben uit Terneu- zen of Axel, maar het is erg be langrijk dat wij als korps de eer ste klap kunnen uitdelen. Een brand is nu eenmaal beter te be strijden als die nog klein is" zegt Sturm. Het korps heeft een oproep ge zet in een weekblad en boven dien zijn alle dorpsbewoners tussen de achttien en veertig jaar persoonlijk aangeschreven door de gemeente. „We hebben nog maar twee reacties gehad maar het is natuurlijk wel va- kantietijd", blijft Sturm hoop vol. „Dus daar kunnen er nog wel een paar bij komen." In principe zijn alle mannen en vrouwen die belangstelling hebben welkom, maar Sturm hoopt dat vooral mensen in ploegendienst reageren. Die zijn namelijk overdag nogal eens vrij en dus snel inzetbaar bij calamiteiten. Belangstellenden kunnen con tact opnemen met postcom mandant Sturm. „Liefst zo snel mogelijk, want in september of oktober begint weer een brand weercursus. De nieuwe korpsle den kunnen we daar dan nog voor inschrijven." AXEL - De Axelse binnenstad verkeert zaterdag 24 augustus in Caribische sferen. Dan wordt door de Axelse horeca in samen werking met de ondernemers vereniging Axclusief voor de eerste keer een 'Caribbean Event' gehouden. Verspreid door het centrum, vinden overal tropisch getinte activiteiten plaats, van 's mor gens tot 's avonds laat. De Axelse horeca neemt speci aal voor deze dag een Caribisch menu, een cocktail en speciaal bier in het assortiment opOp de Markt komt een duibassin te staan waar Pro Diving demon straties geeft en het publiek ac tief bij de duiksport betrekt in een zwembassin. Voor het Axel se stadhuis worden twee beach- volleybalvelden uitgezet, waar onder leiding van volleybalver- i eniging Vooruit een toernooi wordt gehouden. In de Zeestraat staat vanaf 14.00 uur een Caribische markt met allerlei kraampjes. In de Weststraat is er, op een twintig meter lange 'catwalk''s mid- dags een mini miss Hoelahoep verkiezing en 's avonds een miss i Caribbeanverkiezing. Tussen- door zijn er dansdemonstraties te zien. Live optredens De gehele dag klinkt in het cen trum exotische muziek zijn en's avonds zorgt de Axelse horeca voor verschillende live optre- I dens. Ook voor de kinderen is er f van alles te beleven. Onder an dere met een springkasteel, een kindercocktailbar en schatzoe- 1 ken. door René van Stee SLUIS - De milieu-effectrap- pox-tage (mer) voor het project Sluis aan Zee kan verder in pro cedure worden gebracht. De ge meentelijke commissie grond gebied oordeelde gisteravond dat de mer voldoet aan de wette lijke eisen en tegemoetkomt aan de richtlijnen voor de inhoud er- Er werd geen inhoudelijk oor deel uitgesproken over de alternatieven en de wenselijk heid van het al dan niet door gaan van project. Desondanks maakte commissielid J. Quaak (CDA) een voorbehoud bij de af voer van grond over de rondweg Sluis, dat in het voorkeursalter- natief van het plan is uitge werkt. Hij geeft de voorkeur aan grondtransport per pijpleiding. Zijn mede-commissielid W. Gij- sel (WD-Gemeentebelangen) vroeg aandacht voor beperking van omrijschade voor landbou wers indien Sluis aan Zee tot uitvoering komt. Wethouder F. van Dongen zei niet onsympa thiek tegenover het idee van Quaak te staan. Ook hij vond dat de overtolllige grond zou kunnen dienen ter versterking van de kust, zoals die is uitge werkt in het gebiedsplan voor West Zeeuws-Vlaanderen. „Al leen zi j n er grote twij f els over de economische haalbaarheid, want de prijs die we voor deze grondstof zullen ontvangen van Rijkswaterstaat, kan niet wor den gegarandeerd", aldus Van Dongen. B. Basting van Dorpsbelangen Toerisme (D&T) sprak zich als enige niet uit over de mer. De tijd voor het bestuderen van de stukken en het inwinnen van advies was volgens hem te kort. „Op 6 juni was het rapport nog maar voor tachtig procent ge reed. Op 30 juli kregen we de de finitieve versie, dus slechts twee weken na ontvangst worden wij geacht een advies te geven", al dus Basting. D&T zal tijdens de eerstkomende raadsvergade ring in september een definitief oordeel over de mer vellen. Van Dongen was het oneens met Basting. Hij stelde dat de ont brekende stukken op 6 juli - waaronder een financieel-eco- nomische onderbouwing - de oordeelsvorming over de mer nooit in de weg hebben kunnen staan. „Naar mijn smaak is er ook voldoende tij d en ruimte ge weest om opmerking te maken en vragen te stellen", vond de wethouder. door René van Stee TERNEUZEN - Een hoogwer ker van de brandweer laten uit rukken om de voordeur van een flatwoning te openen. Dat was gisterochtend nodig in Terneu- zen, waar een bewoner van de zevende verdieping van appar tementencomplex Ostrea aan de Churchilllaan zichzelf had bui tengesloten. Bij het dichtslaan van de deur bleken de sleutels nog op het slot aan de binnenzijde te zitten, waardoor hij aan de buitenzijde niet geopend kon worden. Een slotenmaker bood volgens de ei genaar van het appartement, C. Verlinde, geen soelaas omdat enige jaren terug in de hele flat veiligheidssloten zijn geïnstal leerd, die volgens hem nauwe lijks zijn te kraken. Ook zag hij geen kans via het balkon van de buren zijn woning te bereiken, omdat die niet aan elkaar vast zitten. De brandweerlieden hadden de klus snel geklaard. Via een openstaande deur op het balkon kon de voordeur al snel van bin nenuit worden geopend. De on fortuinlijke bewoner hoefde voor deze service niet te betalen Volgens plaatsvervangend brandweercommandant W. van der Peijl van de Terneuzense brandweer was een van de hulp verleners toevallig op de kazer ne aanwezig en hadden hij en een andere collega er geen be zwaar tegen de buitengeslotene uit zijn benarde positie te hel pen. „Beschouw het als een stukje dienstverlening dat op dat moment zonder probleem kon worden uitgevoerd. In veel gevallen gebeurt dat niet, om dat het gewoon niet kan. In veel soortgelijke gevallen adviseren we slachtoffers een andere op lossing voor hun probleem te zoeken. Nu dus niet, omdat bei de vrijwilligers er toch waren. Ook liepen ze geen enkel risico en was er geen haast bij." door Edy de Witte ZANDBERG - Het buurtschap Zandberg nabij Graauw viert in het weekeinde van zaterdag 31 augustus de jaarlijkse kermis. De festiviteiten spelen zich af in en rondom de feesttent aan de de Zoutestraat, Zaterdag om 14.00 uur openen de wethouders van de gemeente Hulst de kermis. Die middag is er verder een schieting op de liggende wip. Om 21.00 uur begint in de tent een feestavond. Zondagmorgen is er een motor - puzzelrit en wordt er om 9.00 gejokerd.. Het middagprogram ma vermeldt onder meer een fiets- en skeelerpuzzeltocht, een ballonwedstrijd en een mini concert van de fanfare Nooit Gedacht uit Graauw. De gehele kermis draait ook de Zandberg- se kindermolen. Deze attractie is gebouwd door inwoner Geor ge Weemaes. Tegen etenstijd wordt de barbecue aangesto ken. De tweede kermisdag ver meldt als afsluiting een bingo. Maandag begint om 9.00 uur weer een kaarting. De schutters spannen om 14.00 uur de boog. Met een mosselmaaltijd wordt de Zandbergse kermis besloten. Met een hoogwerker hielp de brandweer de Terneuzenaar die zich zelf buitengesloten had, zijn goed beveiligde huis weer in. foto Camille Schelstraete Als u morgen getuige bent van een hartstilstand, wilt u dan hulpeloos toeschouwer zijn of geoefend hulpverlener? Reanimatie is levensreddend. Maar kan niet uit een boekje geleerd worden. Geef u op voor een praktische cursus die gemiddeld zo'n 4 tot 6 uur duurt. Toelatingseisen zijn er niet. En zo'n cursus is natuurlijk vooral belangrijk voor familieleden van hart patiënten, maar ook voor brandweer, politie, portiers, sporttrainers, winkelpersoneel, mensen van het openbaar vervoer etc. Meer weten? Informeer bij het Nederlandse Rode Kruis afdeling Vlissingen, tel. 0118-466668 of kijk op http://clubnet.zeelandnet.nl/rkruisv voor meer informatie. Of informeer bij de Nederlandse Hartstichting, Bureau Reanimatie, postbus 3140, 3502 GC Utrecht, 030 - 2844543, reanimatie@hartstichting.nl NederlandseM/Hartstichting vrienden van de hartstichting unicef Kaarten en cadeaus van Unicef zorgen voor blije gezichten! #"SMi A Bel 070 333 93 00 (tijdens kantooruren) of surf naar: www.unicef.nl TüV-onderzoek Hieronder vindt u de top-8 van auto's die in Duits betrouwbaarheidsonderzoek als minst storings-gevoelig uit de bus zijn gekomen. Auto's 1 - 3 jaar oud 1Subaru Legacy 2. Toyota Carina/Avensis 3. Mercedes C-Klasse 4. Toyota Starlet 4. Saab 9000 6. Toyota Corolla 7. Mazda MX-5 8. Mercedes 200-500 Auto's 4-5 jaar oud 1. Toyota Camry 2. Toyota Starlet 3. Subaru Justy 4. Toyota Carina 5. Volvo 850 6. Mercedes 190 6. Toyota Corolla 6. Subaru Legacy Auto's 6-7 jaar oud 1. Toyota Camry 2. Subaru Legacy 3. Toyota Carina 4. Toyota Starlet 5. Porsche 911 6. Mercedes 200-500 7. Toyota Corolla 8. Mercedes SL Auto's 8 - 9 jaar oud 1. Toyota Carina 2. Toyota Starlet 3. Subaru Justy 4. Mitsubishi Colt 5. Porsche 911 5. Toyota Camry 5. Toyota Corolla 8. Mercedes 200-500 Auto's 10 - 11 jaar oud 1Porsche 911 2. Toyota Carina 3. Mercedes S-Klasse 3. Mercedes 200-500 5. VW Bus 5. Toyota Corolla 5. Nissan Sunny 8. Opel Senator TERNEUZEN Mr. F. J. Haarmanweg 58, 4538 AS Terneuzen Tel. 0115-617751

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 38