Goede gevoel is terug bij Dekker PZC Ook Brazilië te sterk voor Oranje Aangifte Kesler van bedreiging Protestacties van harde kernen clubs Raborenner lost Voskamp af. Barney's Darts Center komt eraan Pijnlijke pootjes kunnen Van Moorsel niet deren Clerc uitgeschakeld op WK Ook Freire start in Eneco Tour Jurgen Seedorf naar FC Lisse Opnieuw knieoperatie Ullrich Bayern München op schot ^^^mmmÊÊÊÊÊÊm Kloetinge gaat protest indienen Pinas terug naar Excelsior Elftal EK 1988 terug op het veld Holland Casino kan onder contract uit Vandenbroucke is licentie kwijt Van Dijk wint in Denemarken Etappezege Polikeviciute donderdag 15 augustus 2002 door Annemiek Steenbekkers ZALTBOMMEL - In andere ja ren zag Erik Dekker het NK tijdrijden als een tussendoortje. Dit jaar, dat voor de 31-jarige Raborenner tot nu toe bestond uit vallen, revalideren en terug- knokken in het peloton, was de titelstrijd een doel op zich. „Ik ben wel opgelucht. Het draaide lekker, hoge trapfrequentie, al zegt dat niet alles over je snel heid." Met een gemiddelde van 49,6 ki lometer per uur over 42 kilome ter dijk- en polderwegen zat het door Annemiek Steenbekkers ZALTBOMMEL - Zelfs een Le- ontien van Moorsel met pijnlij ke 'pootjes', een nacht zonder slaap en meer getraind op duur- vermogen en macht dan op snel heid, is oppermachtig. Geef haar een tijdritfiets en de top sporter staat op. Zie het NK tijdrijden in Zaltbommel, waar ze gisteren na een allesbehalve goede voorbereiding de concur rentie ver achter zich liet. „Tijdrijden is van de eerste tot de laatste minuut pijn lijden", probeerde de olympisch kampi oene de discipline neer te zetten. „Je moet knokken. Ik heb van daag echt niet genoten. Het was harken. Dan komt het aan op karakter. Je moet wel een vech tersmentaliteit hebben en een hoge pijngrens." Zo bezien kunnen veel vrouwen nog een les trekken uit Van Moorsels tijdrit. De overmacht, zeker gezien de omstandighe den waaronder de Rotterdamse vertrok, was groot. Zeer groot. met Dekkers snelheid in Zalt bommel echter wel goed. Hij bleef Servais Knaven 47 secon den voor. Paul van Schalen be reikte tot zijn eigen verbazing de derde plaats op 1.07 minuut. Titelverdediger Bart Voskamp stelde lichtelijk teleur met de vijfde plaats, maar was de eerste om Dekker na afloop te felicite ren. Sinds 1999 ging de NK-titel om beurten naar een van deze twee coureurs: Voskamp won in 1999 en 2001, Dekker in 2000 en dit jaar, overigens beide keren in Zaltbommel. In 2000 deed de Raborenner over hetzelfde rondje en onder vergelijkbare Loes Gunnewijk - de verrassen de nummer twee uit Rekken - volgde op 1.04 minuut. Best of the rest. Het gemiddelde van Van Moorsel (29) was bijna twee kilometer per uur hoger en be droeg 46,3 kilometer per uur. Vera Koedooder eindigde als derde. Niet meer dan vier dagen gele den stapte Van Moorsel af in de Tour Feminin. Knechten voor de geblesseerd afgehaakte Mir jam Melchers kon niet meer, de ploegentijdrit in Den Bosch en de individuele tijdrit vlak voor de Franse Alpen waren gewon nen en het geel had weer even tjes om haar schouders gezeten. Het was klaar. „Dat was geen vooraf bedacht plan, zoals nu wordt geroepen, maar toen Mir jam uit de Tour verdween, was de keus om te stoppen absoluut niet moeilijk. Ik heb nog een paar piekpunten in het najaar, waaronder vooral de WK baan eind september in Ballerup, bij Kopenhagen. Dan moet ik snel heid hebben en daarvoor is de Tour niet geschikt." GPD omstandigheden negen secon den langer. In totaal heeft Dek ker nu drie Nederlandse tijdrit- titels behaald. De Raborenner kreeg in het voorjaar een forse tegenslag te verwerken toen hij in Milan- San Remo ernstig ten val kwam. Met een pin in zijn linkerheup begon hij aan een lange, inten sieve revalidatie die hem binnen enkele maanden in staat stelde deel te nemen aan de Tour de France. Daarin bleek hij al een heel eind op de weg terug te zijn, maar niet voldoende om zo zijn stempel op de ronde te drukken als hij eerder deed met diverse etappeoverwinningen. „Het is dan net even wat minder. Je kunt wel vooraan rijden, zoals in de etappe dat Kroon won en ik mee vooruit was. Maar je kunt niet domineren." Na de Tour bleek de pin in Dek kers heup toch voor problemen te zorgen. Overtollige kalkvor- ming leverde pijn op, met name als hij liep. „Op de fiets is er niks aan de hand, maar omdat ik soms veel pijn heb bij het lopen, wil ik toch nog een keer geope reerd worden. Dat hoeft niet acuut, maar met die pijn wil ik niet de rest van mijn leven blij ven zitten." De nationale titel sterkt Dekker in zijn ambitie om in de tijdrit van de Ronde van Nederland, die volgende week begint, een gooi te doen naar de overwin ning. „Als ik hier zevende was geworden, had ik daar niet zo mijn zinnen op gezet. Ik heb nu voor het eerst echt een goed ge voel over de manier waarop ik rijd." Het enige dat gisteren niet goed voelde, was Dekkers achter werk. Daarop kwam hij dinsdag terecht na een klapband tijdens een koers in EmmenEen bil liep een schaafwond op, de andere een pijnlijke spier. „En die spier gebruik je nu net bij het tijdrij den. Het is niks schokkends, maar wel vervelend." GPD Erik Dekker wrijft zijn kin schoon tijdens de tijdrit die hem gisteren naar de Nederlandse titel leidde. foto Vincent Jannink/ANP DEN HAAG - Raymond van Barneveld gaat zijn naam ver binden aan een nieuw op te richten keten van dartcentra in Nederland. Het is de bedoeling dat de eerste zaak in het najaar wordt geopend. De naam van de keten ligt voor de hand: Bar ney's Darts Center. De formule van Barney's Darts Center is geschoeid op de leest van McDonalds, in die zin dat de bezoe kers in elk centrum dezelfde faciliteiten zullen aantreffen. Ze kunnen er uiteraard darten, maar ook dartspullen aanschaf fen en een biertje drinken. Het idee is van Ad Schoofs, de ma nager van Raymond van Barneveld, die een 'Snooker Palace' als voorbeeld noemt. GPD JAKOETSK - Rob Clerc heeft zich in Jakoetsk niet weten te plaatsen voor het WK dammen, dat volgend jaar mei in Zwartsluis wordt gehouden. Clerc verloor bij het kandida tentoernooi in de barrage om de derde en vierde plaats van de Wit-Rus Nosevich. De Rus Schwarzman won de barrageen plaatste zich evenals zijn landgenoot Milshin voor Zwart sluis. Milshin had daarvoor een suddendeath nodig tegen Nosevich. De Russen Georgiev en Getmanski waren al zeker van het WK. ANP ROTTERDAM - Wereldkampioen Oscar Freire start op dins dag 20 augustus in de Eneco Tour, voorheen de profronde van Nederland. De Spanjaard vervangt in de Mapei-Quick Step- formatie de Italiaan Laszlo Bodrogi. Freire won vorige maand in Saarbrücken de tweede etappe in de Ronde van Frankrijk. Hij gaf na de zevende etappe op wegens een rug blessure, opgelopen na een valpartijOok de wereldkampioen van 2000, Romans Vainsteins, komt naar Nederland. De Let neemt in de ploeg van Domo-Farm Frites de plaats in van Jo- han Museeuw. De organisatie van de Eneco Tour krijgt de bes te spurters van het peloton aan de start. Behalve Freire zijn dat de Duitser Erik Zabel, de Australiër Robbie McEwen (Au stralië) en de Italiaan Mario Cipollini. De laatste blijft, zoals gewoonlijk, een twijfelgeval. Cipollini maakte onlangs bekend dat hij stopte met fietsen. Nu de spurtbom aan enkele criteriums heeft deelgenomen, zal hij waarschijnlijk ook starten bij het wereldkampioenschap in Zolder. ANP LISSE - Jurgen Seedorf, het broertje van Clarence, heeft zich aangemeld bij zaterdag-hoofdklasser FC Lisse. Seedorf kwam dinsdag in een oefenwedstrijd tegen Swift Amstelveen (4-0) voor het eerst uit voor FC Lisse. Hij maakte het derde doelpunt. Of de jongere broer van Clarence ook daadwerke lijk aan het spelen van competitiewedstrijden toekomt, valt nog even te bezien. Bij FC Lisse weten ze niet of de voetballer al speelgerechtigd is, omdat hij voor het laatst voor een bui tenlandse profclub uitkwam. Dat wordt de komende dagen uitgezocht. GPD MÜNCHEN - Jan Ullrich is opnieuw geopereerd aan zijn rechterknie. De Duitse renner onderging dinsdag in München een ingreep aan het pijnlijke gewricht. Zijn ploeg Team Tele kom heeft dat bevestigd. In 1997 werd Ullrich ook geopereerd aan de knie. Wegens het slikken van amfetaminepillen mag hij pas in maart 2003 weer fietsen. DPA Giovani Eiber van Bayern München (voorgrond) in duel met Dragoljub Jeremic van Partizan Belgrado. foto Srdjan Suki/ANP van onze sportredactie DEN HAAG - In de heenwed strijd van de derde voorronde van de Champions League had Bayern München geen kind aan Partizan Belgrado (0-3, via Tar- nat, Jeremies en Pizarro). Een andere voormalig winnaar, Manchester United, ging met 1- 0 op zn kont tegen het Hongaar se Zalaegerszegi. De thuisploeg scoorde in de blessuretijd van het duel. AC Milan kwam thuis tegen Slovan Liberec met de hakken over de sloot. Inzaghi maakte in de 68e minuut het enige doel punt van de wedstrijd. Club Brugge heeft de sleutel voor het hoofdtoernooi redelijk stevig in handen. De Belgen speelden 1-1 in Oekraïne tegen Shakhtar Do netsk. ANP door Gerrit Hendriksen RECIFE - De Nederlandse volleyballers kunnen zich helemaal gaan richten op de revanche tegen Spanje voor de nederlaag in de EK-kwalificatie in Ahoy'. Oranje verloor gisteravond in Recife ook de twee de wedstrijd in de finaleronde van de World League. Na Rusland was nu Brazilië te sterk; op nieuw 3-0 (25-23 25-18 25-23) en opnieuw de bittere smaak van de wetenschap dat er meer had ingezeten. Maar daarvoor was de afhankelijkheid van de 'oude drie' - Reinder Nummerdor, Richard Schuil en Guido Görtzen - te groot. Nederland begon onzeker, de titelverde diger geconcentreerd en overtuigend. De vlotte 9-4-achterstand leidde bij Oranje niet tot ontreddering, ook al was de servi ceverwerking een blijvende bron van zorg, de eigen opslag minder en de set-ups van Nico Freriks minder vindingrijk en zuiver dan die van Mauricio aan de andere zijde van het net. Het verschil in ervaring was ook enorm. De 34-jarige Braziliaan zit al boven de 500 interlands; Freriks is nog niet aan de vijftig toe. De Nederlandse ploeg nam de juiste be slissing door van punt tot punt te gaan denken met als eerste aandachtspunt de opslag. Schuil, nadrukkelijker aanwezig dan in de openingswedstrijd tegen Rus land (0-3), en Nummerdor leidden de ini- tiatiefname in. Görtzen, die evenals Joost Kooistra passend grote moeite bleef hou den, sloot aan. Het bood Oranje de mogelijk helemaal te rug te komen in de wedstrijd: 19-19. Maar net als tegen de Russen werd de winstkans niet gezien, geroken of gevoeld laat staan geloofd. En door enkele onlogische keuzes dus ook niet gepakt. In het vervolg kwam Nederland er niet meer aan te pas. ANP KLOETINGE - Kloetinge zal officieel protest aantekenen te gen het meespelen van Björn Langeveld bij Hoek in het Am- stel Cupduel Kloetinge-Hoek, afgelopen zaterdag. Het is echter nog niet duidelijk hoe dat in zijn werk zal gaan. Kloetinge tast in het duister over welke reglementen het daarbij dient te volgen: die van de profsectie (omdat de Amstel Cup daaronder valt) of de ama teursectie. Vandaag krijgt Kloe tinge daarover uitsluitsel van de KNVB en dan zal de club het protest indienen. Langeveld had na zijn overstap van Kloetinge naar Hoek nog een schorsing van twee wed strijden staan. Desalniettemin stelde Hoek zijn aanwinst afge lopen zaterdag in de eerste offi ciële wedstrijd op. De Zeeuws- Vlaamse hoofdklasser loopt daardoor nu het risico dat de wedstrijd tegen Kloetinge over gespeeld dient te worden. ROTTERDAM - Brian Pinas keert per direct terug naar Ex celsior. De aanvaller, die de af gelopen drie jaar al uitkwam voor de club, maakte dit seizoen de overstap naar Feyenoord, maar slaagde er niet in een ba sisplaats te veroveren. Op eigen verzoek keert Pinas te rug naar Excelsior, waarmee Feyenoord een samenwerkings verband heeft. Het gepromo veerde Excelsior mag de Au straliër Brett Holman opstellen. De afhandeling van zijn werk vergunning nam tijd in beslag, maar hij is nu speelgerechtigd. ANP DEN HAAG - Het Nederlands elftal dat in 1988 de Europese ti tel veroverde, wordt voor het goede doel op 4 september her enigd. Onder leiding van toenmalig bondscoach Rinus Michels zal het team het in het stadion van PSV opnemen tegen een selectie van buitenlandse toppers als Luc Nilis, Jozef Kiprich, Wlodi Smolarek, Glenn Hysen en Jan Heintze. Guus Hiddink is de coach van die ploeg. De op brengst komt geheel ten goede aan de Stichting Spieren voor Spieren. De stichting is mede op initiatief van de spelers van het Nederlands elftal opgericht. ANP van onze sportredactie ZEIST - De KNVB heeft bij de politie aangifte gedaan van be dreiging van directeur Henk Kesler. Op het bondsbureau in Zeist is een enveloppe met kogels be zorgd ter attentie van Kesler, heeft de afdeling communicatie gisteren in een verklaring laten weten. Kesler is ook schriftelijk bedreigd na zijn uitlatingen over de incidenten, afgelopen zondag in Eindhoven die er toe hebben geleid dat de wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal tus sen Ajax en PSV vijf kwartier later begon dan gepland. Meer bijzonderheden over de bedrei ging maakt de KNVB niet be kend. Zondagmiddag belemmerden een groep PSV-fans de door gang op het trainingscomplex De Herdgang, zodat de spelers bus niet kon vertrekken. Kesler kondigde daarop aan de geleden schade rond de wedstrijd te ver halen op PSV. De premie van 90.000 euro wordt ook ingehou den. Kesler noemde het optreden van het PSV-bestuur (in casu voor zitter Van Raaij) 'verwerpelijk'. Men zou hebben onderhandeld met mensen die een stadionver bod hebben. Van Raaij reageer de woedend. Coach Guus Hid- door Guido van Riet DEN HAAG - Een deel van de harde kernen van supporters clubs in de ere- en eerste divisie gaat de komende weken actie voeren. De fans protesteren daarmee tegen de reactie van de KNVB op de uit de hand gelopen protestactie bij PSV, zondag voor het duel om de Johan Cruijff-Schaal. „We zijn het zat", zei voorzitter Ike Simoncini van de fanclub van ADO Den Haag. De kernen van Ajax, Feyenoord, PSV, FC Utrecht, Vitesse, FC Groningen, Sparta, FC Den Bosch en ADO Den Haag steunen de acties. Waar en wanneer actie wordt gevoerd is niet bekend, behalve een gepland protest rond de iri- dink noemde later de uitspra ken van Kesler 'polariserend' Hiddink, zo werd maandag be kend, is ook bedreigd en deed daarvan aangifte bij de politie Feyenoord-trainer Bert van Marwijk en zijn gezin werden onlangs ook bedreigd. Van Mar wijk kreeg een brief met kogels Tegen het einde van het vorige seizoen werd Frank Rijkaard, destijds trainer van Sparta, be dreigd. ANP HOOFDDORP - Holland Casi no, de sponsor van de eredivisie, kan bij ernstige voetbalrellen het contract met de Eredivisie NV eenzijdig opzeggen. Het be drijf liet een dergelijke clausule in de verbintenis opnemen, be vestigt woordvoerster K. Maks „Het is een zekerheidsclausule om de naam van ons bedrijf te beschermen, mocht het gigan tisch uit de hand lopen", aldus Maks. Holland Casino ziet inde recente incidenten (spreekko ren, blokkeren bus PSV, bedrei ging van trainers Hiddink en Van Marwijk) geen aanleiding om het contract te heroverwe gen. ANP terland Nederland - Wit-Rus- land op 7 september. „We heb ben een verrassing in petto, maar het wordt wel een geweld loze actie", aldus Simoncini. Nadat 150 boze PSV-supportefi zondag de complete selectie en kele uren 'gijzelden', besloot de KNVB de schade van de ongere geldheden op de club te verha len. Een premie van 90.000 euro wordt vooralsnog niet uitge keerd. KNVB-directeur Henk Kesler uitte kritiek op de sup portersactie en de milde reactie van de PSV-leiding daarop. De harde kernen vinden dat de KNVB te ver gaat. SimonciW. „Iedereen die het niet met de KNVB eens is, wordt in het hoekje van de hooligans ge stopt Supporters hebben hele maal geen rechten meer". AN" ANTWERPEN - De Koninklij ke Belgische Wielerbond (KBWB) zal de licentie van ren ner Frank Vandenbroucke in trekken, zodra de bond officieel op de hoogte gebracht wordt van de schorsing van de renner door de Vlaamse regering. Zon der licentie mag VandenBrouc- ke niet als prof wielrennen. Zodra we officieel op de hoogte gebracht zijn door de Vlaamse regering, zijn we wettelijk ver plicht de licentie van de renner in te trekken", bevestigde woordvoerder Tom Van Damme van de KBWB. „Op dat moment moeten we de renner, zijn ploeg en de Internationale Wielerunie (UCI) op de hoogte brengen van die intrekking. Aangezien de schorsing pas op 1 september zal ingaan, heeft de Vlaamse re gering nog enkele dagen de tijd om ons de documenten over te maken." De disciplinaire commissie van de Vlaamse regering bevestigde dinsdag in beroep de schorsing die ze Frank Vandenbroucke al op 4 juli oplegde. De renner wordt achttien maanden ge schorst, waarvan zes effectief, voor het bezit van verboden do- pingproducten, waaronder epo. GPD AARHUS - Nederlands kampi oen Stefan van Dijk heeft de tweede etappe van de Ronde van Denemarken gewonnen. De renner van het Belgische Lotto klopte na een rit over 219 kilometer van Aabenroa naar Aarhus de Est Jaan Kirsipuu en de Duitser Danilo Hondo in de massasprint. Belga ISSOIRE - De Litouwse Raza Polikeviciute heeft gisteren de tiende etappe van de Ronde van Frankrijk voor vrouwen gewon nen. De Russische Zinaida Sta- hurskaia behield de leiding in het algemeen klassement. Ondanks twee zware beklim mingen pakte Baukje Doedee de goede draad weer op. De Beve- landse moest in de eerste klim van zeventien kilometer afha ken bij de kop van het peloton, maar sloot in een grote groep tij - dens de afdaling bijna weer aan. „We zaten tussen de auto's, toen ze van voor weer begonnen te koersen", vertelde ze. In een harde koers handhaafde Doedee zich toen in het peloton.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 34