Klok is grootste vijand van Samb Wielrenners massaal naar Zierikzee PZC Voor elk wat wils bij wielerwedstrijden in 's-Heer Arendskerke Spanning stijgt in damtoernooi Oostkapelle en Kloetinge openen Delta Zeeland Cup Benauwde zege dammer uit Senegal 19 Favorieten door in Deltatoernooi uitslagen Bauer verder op NK tennis agenda donderdag 15 augustus 2002 Hnnr Koen de Vries GOES - N'Diaga Samb maakt een beetje een gejaagde indruk. De dammer uit Senegal heeft zojuist met kunst- en vliegwerk zijn partij in het SNS Zeeland Open tegen nationaal junioren kampioen Michiel Kloosterziel gewonnen en wil eigenlijk zo snel mogelijk naar zijn hotel. Even uitrusten. Even ont- stressen. Hij zit nu al bijna vier weken aan een stuk elke dag ve le uren achter het bord en dat gaat hem niet in zijn koude kle ren zitten! Samb klaagt dat hij 's nachts niet kan slapen omdat hem al- lerlei zetten en hectische mo menten door het hoofd spoken. En die partij van vandaag tegen Kloosterziel zal daar zeker geen goed aan doen. De 36-jarige Se- negalees heeft in een gecompli ceerde stelling op een gegeven moment nog vier seconden voor een vijftal zetten. Hij slaagt er op wonderbaarlijke wijze in die te volbrengen en wordt even la ter zelfs door zijn tegenstander gefeliciteerd. Missie geslaagd, al was het op het nippertje. Tilburger Van Berkel, die in de zelfde poule uitkomt, oppert dat Kloosterziel in het laatste stuk je van de tijdnoodfase beter en kele stenen had kunnen weg geven. „Het was Samb nooit ge lukt om al die stenen in twee se conden van het bord te rapen", stelthij slim. Kloosterziel beseft pas nu dat hij de partij op wel heel bijzondere wijze had kun nen winnen... Goochelaar Tijdnood; nadat N'Diaga Samb ruim twee jaar geleden Interna tionaal Grootmeester werd, is de klok een steeds grotere vij and geworden. Samb voelt zich van wege zijn status verplicht steeds de beste zet te doen en het kost tijd uit te rekenen welke dat is. Ja, het publiek vindt het prach tig wanneer hij in opperste tijd nood als een goochelaar een zet doet en met dezelfde hand ra zendsnel een ram op de klok geeft. Maar hij doet het er beslist niet om. Hij had vandaag elke seconde nodig, geeft Samb aan. ,Ik moest winnen, anders kwam ik te ver achter op Podolski. Het toernooi in Goes is extra zwaar, omdat er in twee poules ge speeld wordt. Je mag geen enke le steek laten vallen, want dan ben je de plaats in de finale me teen kwijt." En finaleplaatsen zijn belang rijk voor N'Diaga Samb omdat hij in Nederland als fulltime profdammer aan de kost moet komen. Dammen is geen vetpot. Vandaar dat hij zo'n beetje aan alle zomertoernooien in Neder land meedoet, in Nederland damlessen geeft en in Neder land competitie speelt. Het damgekke Senegal heeft wel een damfederatie, maar die heeft geen cent te makken. ,,Ze sturen me weieens een kaartje om me ergens mee te feliciteren, maar daar houdt het mee op", zegt Samb. Een WK in Rusland is daarom niet aan hem besteed. Veel te duur. Samb werd geboren in Senegals hoofdstad Dakar en leerde er pas op zijn vijftiende dammen. Natuurlijk had hij mensen aan het werk gezien met kroonkur- ken in in het stof getrokken vak jes, want in de steden in West- Afrika wordt bij wijze van spre ken op iedere straathoek ge damd. De sport is er, net als worstelen en voetballen, razend populair. Maar wat het spel pre cies inhield, wist hij niet. Pas toen hij op zijn vijftiende van school kwam, ging hij dam men. N'Diaga Samb viel voor de charmes van het spel en ging zich erin verdiepen. Hij werd een zogenaamde autodidact. Thuis zat hij achter zijn bordje en bedacht allerlei systeempjes en trucjes. Of ze werkten, moest hij op straat uitvinden. De ideeën van Samb waren zo gek nogniet. Hij werd kampioen van zijn land en later zelfs kam pioen van Afrika. Er bleek zelfs een toekomst voor hem wegge legd in Europa. Hij verkaste naar Nederland en verblijft daar verreweg het meeste van zijn tijd. „Ik ben al drie jaar niet meer in Senegal geweest", er kent Samb, die niet getrouwd is. „Misschien ga ik komend jaar weer eens terug, naar mijn fami lie." Momenteel woont hij in de Bijlmer in Amsterdam met en kele Senegalese vrienden in één huis. Concessies In Europa moest Samb wel wat concessies doen aan zijn spel. Afrikanen dammen - net als hun grote voorbeeld, de in 1976 ver ongelukte Baba Sy - voorname lijk op intuïtie. In de westerse damwereld werd Samb wel ge dwongen zich in de theorie te verdiepen. De leerboeken heb ben in de loop der jaren ant woorden gevonden op tal van onverwachte manoeuvres. „Ik speel een soort mengeling van Afrikaans en Europees dammen". vertelt Samb. „Meestal moet ik lang rekenen, maar soms bedenk ik een onver wachte zet. Mensen vragen me dan weieens, waarom ik die zet deed. Het enige dat ik dan kan zeggen is dat ik het deed omdat ik dacht dat het een goede zet was", lacht hij. Zou Samb ooit wereldkampioen kunnen wor den? „Waarom niet?", zegt hij vragend. „Ik studeer niet zo veel als de meeste andere dammers, maar ik leer van elke partij die ik speel. Ik rust veel uit, maar word ook steeds beter." Aan beter worden en uitrusten gaat Samb nu even werken. Hij haalt de sleutel van zijn hotel kamer en gaat even gestrekt. Misschien neemt hij straks nog wel een duik in zee. Slapen, zwemmen, allemaal termeerde re glorie van de edele damsport. Opdat hij vandaag het duel met Podolski, om de eerste plaats in poule A, kan winnen. N'Diaga Samb: „Ik speel een soort mengeling van Afrikaans en Europees dammen." foto Mechteld Jansen door Wim de Vos 's-HEER ARENDSKERKE - 'Als er een wielerwedstrijd van te maken is, kan het starten in 's-Heer Arendskerke'. Dat is de leus die de stichting Wieier- comité 's-Heer Arendskerke in middels al verschillende jaren huldigt en bovendien ook dik wijls overal laat horen. Dat heeft er de laatste jaren toe geleid dat tijdens het jaarlijkse Wielerweekend in het Zuid-Be- velandse dorp niet alleen de coureurs op de traditionele fiets hun wedstrijd mogen rijden, maar bijvoorbeeld ook ligfiet- sers, handbikers, steppers en euroracers hun kunsten mogen vertonen. Bovendien wordt er zaterdag in 's-Heer Arendsker ke gestreden om het open kam pioenschap voor visueel gehan- dicapen. Kortom, een uitge breid programma dat vrijdag en zaterdag aan bod komt. Ieder jaar zoekt de organisatie in 's-Heer Arendskerke naar een nieuw programma-onder- deel. Vandaar dat de visueel ge handicapte coureurs zaterdag op de tandem in actie zullen ko men. Grote favoriet in die wed strijd zal ongetwijfeld de veel vuldige kampioen (zowel natio naal als mondiaal) Jan-Willem Mulder zijn. In zijn lange loop baan heeft Mulder al veel wed strijden op zijn naam geschre ven waarbij de laatste jaren vooral Pascal Schoots als voor rijder optreedt. Ook de Zeeuws- - Warning Arnold Polderman zal van de partij zijn. „Het Wielerweekend staat ook dit jaar weer in het teken van de integratie van valide en invalide sport. Vandaar dat dit kampi oenschap wordt georganiseerd. Daarnaast gaan ook de Eurora cers weer van start. Dat zijn voornamelijk geestelijk gehan dicapte jeugdrenners. Het is be langrijk dat ook zij hun sport in wedstrijdvorm kunnen bedrij ven. Vandaar dat wij hen graag in ons programma opnemen", meldt het programmaboek. Het spectaculairste onderdeel zal ongetwijfeld het slotnum mer van het weekeinde worden. Zaterdagavond komen de der- ny's in actie waarbij ondermeer bekenden als Joop Zijlaard en Bruno Walraven op de 'grappige brommertjes' als gangmakers zullen fungeren. Johnny van de Klooster, Richard Slabbekoorn, Dennis en Raymond Raadtge- ver hebben in eerdere edities al aangetoond ook achter de derny behoorlijk uit de voeten kun nen. Zij zullen ongetwijfeld voor een interessante afsluiting kunnen zorgen. Vrijdagavond wordt het Wieler weekend van 's-Heer Arends kerke worden geopend door de trimmers van TMZ waarbij alle categorieën startgelegenheid krijgen. MIDDELBURG - De favorieten Michiel van den Berg en Marcel Baljeu zijn doorgedrongen tot de laatste zestien in het enkel 6 van het Deltatennistoernooi in Middelburg. De als eerste geplaatste Van den Berg versloeg in zijn tweede poulewedstrijd Rodney Schin kel met 13-0 en is poulewinnaar. Marcel Baljeu won met 19-4 van Dennis van Belle en is eveneens poulewinnaar. Rens de Klerk eindigde als eerste in poule 3 na een 14-3-zege op William Kors- tanje. Michel Roelse boekte een 11-4- zege op Remco de Bokx. Patrick Krant eindigde als eerste in poule 5. Krant versloeg Jandre Kramer met 9-6. In het enkel 5 versloeg de als eerste geplaatste Rene Flohil Eelco van Aken met 10-7. Klaas van Belzen eindigde als eerste in poule 5 van de enkel 6 35+. Hij versloeg Ferdinand Schletterer. In het vrouwenen kel 6 maakte Mayke de Jong haar plaatsing waar. De als tweede geplaatste speelster won ook haar tweede poulewedstrijd van Simone Visser met 12-3 en staat in de halve finales. van onze sportredactie GOES - In het internationale damtoernooi SNS Zeeland Open. dat deze week in Sport- punt Zeeland in Goes wordt gehouden, is in beide hoofd groepen de spanning aan kop toegenomen. De twee koplo pers Mark Podolski en Kees Thijssen speelden gisteren bei de remise, waardoor ze de hete adem van de concurrenten in de nek voelen. Mark Podolski, die als enige de vierde ronde inging met een ongeslagen status, kon in een rustige partij niet winnen van de Letse oud-wereldkampioe ne Zoja Golubjeva. N'Diaga Samb profiteerde van het puntverlies van de Duitse Rus en kwam dankzij zijn derde overwinning op gelijke hoogte met de koploper. Samb en Podolski lijken uit te gaan maken wie zich vanuit hoofdgroep A voor de finale zal plaatsen, want nummer drie Zoja Golubjeva heeft al vier punten achterstand. Het Zeeuwse onderonsje tussen Arjo Kousemaker en Kees Rijk eindigde in een gelijkspel, tot opluchting van Zeeuws kam pioen Rijk, die de hele partij zwaar onder druk stond. In hoofdgroep B maakte Vita- lia Doumesh, op het laatste moment ingevallen voor Tanja Chub, opnieuw indruk. De speelster uit Alkmaar hield Wadim Wirny al op een gelijk spel en gisteren maakte ze het Kees Thijssen bijzonder lastig. De Diemense koploper bood in een klassieke middenspelposi tie remise aan en dat werd door Doumesh geaccepteerd. Met twee punten achterstand op Thijssen delen ex-wereldkam pioen Wirny en Souleymane Keita de tweede plaats. Beide spelers kwamen gisteren voor het eerst tot winst. Geniepig Wirny liet Dordtenaar Arie van de Weteringh kansloos en Kei ta trakteerde de Middelburger Daaf Kasse op zijn derde nul. Bennie Provoost uit Aagteker- ke verloor door een geniepige combinatie van Wim van der Kooij, die zodoende de laatste plaats overdeed aan Kasse en Van de Weteringh. In de open groep zijn er na de vierde ronde maar liefst zeven koplopers. Daaronder slechts één Zeeuwse dammer: Jan van de Weteringh uit Stavenisse, die gisteren remise overeen kwam met Francis Tholel. Dammen van onze sportredactie VLISSINGEN - Oostkapelle en Kloetinge openen vanavond de eerste editie van de Delta Zee land Cup. Het duel begint om 18.30 uur. Twee uur later komen de hoofdklassers Terneuzen en Hoek tegen elkaar in actie. Het voetbaltoernooi wordt op het sportpark aan de Irislaan in Vlissingen afgewerkt. De deelname van Hoek, Terneu zen en Kloetinge, de drie hoogstspelende clubs in Zee land, stond bij voorbaat al vast. Over de vierde deelnemer moes ten de organisatoren toch even nadenken. Uiteindelijk viel de keus op Oostkapelle, op grond van de prestaties uit het verle den. „Ik heb begrepen dat er wat discussie over was", zegt oefen- meester Karl Vergouwen, ..maar mede gezien onze presta ties in het voorbije seizoen, vind ik het wel terecht. We zien het als een eer dat we zijn uitgeno digd en we zullen proberen zo goed mogelijk voor de dag te ko men. Feit blijft natuurlijk dat we de underdog zijn. Vergouwen hoopt dat tijdens het toernooi de contouren van zijn basiselftal zichtbaar wor den. „Daarnaast is het een idea le gelegenheid om nog eens wat dingen uit te proberen. Ik ben er wat het centrale duo achterin nog niet uit. Ik had gedacht dat Roel Latuheru en Edwin Meer man daar zouden kunnen spe len, maar op de een of andere manier gaat dat niet samen. Ik moet dus wat anders. Nou, in zo n Delta Cup kun je dan nog eens wat experimenteren, zeker in zo'n wedstrij d als tegen Kloe tinge. Dan komen we normaal gesproken onder druk te staan." Oostkapelle moet het tegen Kloetinge stellen zonder Ferry Alfons (trainingsachterstand), Jorrit Schuurman (vakantie) en Francis Langemaire (hij is her stellende van een blessure). De strijd om de hoofdprijs zal volgens de verwachtingen gaan tussen de Zeeuwse topdrie: Hoek, Kloetinge en Terneuzen. De twee zaterdag-hoofdklas sers zitten midden in een over bezette voetbalperiode. Vijf da gen geleden Amstel Cup, twee dagen geleden Amstel Cup, van daag Zeeland Cup, overmorgen Zeeland Cup en volgende week dinsdag weer Amstel Cup. Vijf wedstrijden op niveau in elf da gen. Terneuzen lijkt zonder de Amstel Cupverplichtingen een minder zwaar programma te hebben, maar niets is minder waar. Voor Terneuzen wordt de Delta Zeeland Cup weliswaar de eerste echte test in de voorbe reiding, maar de ploeg van nieu we trainer Dimitri Mbuyu trainde vrijwel elke dag. De Belg Dieter Verlei jen won vorig jaar de Ronde van Zierikzee. foto Dirkjan Gjeltema EDE - Silvana Bauer is doorge drongen tot de tweede ronde van het NK in Ede. De tennisster uit Kruiningen deed dat ten koste van de als zesde geplaatste Susanne Trik. Bauer, toegelaten tot het hoofdtoernooi met een wildcard, won de eerste set met 7-5, waarna Trik geblesseerd opgaf. In de tweede ronde ontmoet Bauer de als derde geplaatste Jolanda Mens, die van Mireille Bink won: 6-3 1-6 6-3. Voor Su zanne van Hartingsveldt viel het doek in de eerste ronde. De Goese die het kwalificatietoer nooi overleefde, was niet opge wassen tegen topfavoriet Han- neke Ketelaars (6-3 6-1). Alexander Nonnekes miste het hoofdtoernooi bij de mannen. Hij verloor in de eerste kwalifi catieronde al van Bart de Gier (6-3 7-6). Met diezelfde De Gier werd Nonnekes ook in de eerste ronde van het dubbelspel uitge schakeld door Marcel Reuter en Jasper Smit (2-6 7-6 7-6). In het vrouwendubbel eindigde het toernooi voor Bauer in de eerste ronde. Met Elise Tamaela kwam ze tekort tegen Kete laars/Bink: 7-6 6-1. door Wim de Vos ZIERIKZEE - Als het aan Theo de Looze ligt, vestigt de wielerronde van Zierikzee zaterdag een nieuw record. In de aanloop naar de Grote Prijs Ons Eiland van dit jaar kreeg de secretaris van de stichting Wielersport Zierikzee 83 voorinschrij vingen binnen. De Looze weet dat dit aantal het record aantal deelnemers benadert dat in 1998 aan de Nieuwe Haven van start ging: 85 man waren er toen.,Met een beetje geluk moeten we dat aantal kunnen overtref fen", heeft De Looze de laatste dagen al verschillende malen gedacht. 'Zierikzee' mag zich al jaren verheugen in een grote belangstelling van coureurs en publiek. Éénmaal was het minder. Maar toen trok de organisatie aan de bel bij de Belgische wielermakelaar Staf Boone en werd de wedstrijd alsnog gered met tientallen coureurs van diverse pluimage. Vorig jaar resulteerde dat bijvoorbeeld in een overwinning van de Belg Dieter Verleijen die ook ditmaal heeft toegezegd aan de start te zullen verschijnen. Naast hem zullen opnieuw meerdere Bel gen, maar ook Australiërs, Engelsen, Letten en Nieuw-Zeelanders naar Zie rikzee komen. Inmiddels weten de renners wat er op hen ligt te wachten aan financiën en dat blijft, uiteraard, aantrekkingskracht hebben. Mede daardoor is de Grote Prijs Ons Eiland één van de spectaculairste Zeeuwse wedstrijden geworden op een omloop door de straten van Zierikzee die beslist slopend genoemd mag worden en waarop alleen de sterksten tot in de fina le overblijven. Dat blijkt wel uit het rijtje coureurs dat de laatste jaren de wedstrijd winnend wist te beëindigen: Martin van Steen, Jakoetsk. WK kandidaten, barrage. Eindstand: 1 Schwarzman (Rus) 4, 2 Milshin (Rus) 3, 3. Nosevich (WRu) 3, 4 Clerc (Ned) 2. Georgiev (Rus) en Get- manski (Rus) eindigden in het toernooi op de eerste en tweede plaats. Goes. Vierde ronde SNS Zeeland Open. Hoofdgroep A: M. Podolski-Z. Golubjeva 1-1, N. Samb-M. Kloosterziel 3-0, F. Ivens-A. van Berkel 0-3, C. Rijk-A. Kouse maker 1-1Stand na 4 ronden: 1Podolski en Samb 10,3. Golubjeva 6,4. Van Berkel en Kousemaker 5. 6. Rijk en Kloosterziel 2, 8. Ivens 1. Hoofdgroep B: W. van der Kooij-B Provoost 3-0, S. Keita-D. Kasse 3-0, V. Doumesh-K. Thijssen 1-1, A. v.d- Weteringh-W. Wirny 0-3 Stand na vier ronden: 1 Thijssen 8, 2 Wirny en Keita 6, 4. Van der Kooy 5, 5. Doumesh en Pro voost 4,7. Van de Weteringh en Kasse 3. Zwitserse groep: J. Lemstra-M. de Wolf 1-1, B. Koullen-S. de Jong 1-1, J. van de Weteringh-F. Tholel 1-1, B. Eggens-G. Schoenmakers 0-2, K. Louwerse-A. Da- men 1-1, W. van Schie-C. de Jonge 2-0, E. Heslinga-J. de Wild 2-0, J. Verplak-J. de Jonge 1-1, P. Bakelaar-M. Rentmeester 2-0, K. v.d. Bosch-M. van Gortel 2-0, R. Dusebout-J. Bos 1-1, A. van Tilborg-W. Koppejan 1-1, A. Labis-R. RentmeesterO- 2, J. Fokkink-J. de Graag 0-2, J. Moens-L. de Graag 2-0, A. Doorn-A Geldof 2-0, I. Flikweert-J. Flikweert 2-0 Stand na vier ronden: 1. Lemstra, J. v.d. Weteringh, Tholel, De Jong, Koullen, Schoenmakers en Van Schie allen 6,8. zes personen met Golf Goes Maandbeker Goese Golf. Groep A: 1. Niels Meijer 68 strokes, 2. Arie van Doorne 70, 3. Anneke Lucas 72. Groep B- 1. Günter Kemp 39, 2. Annie Versant- voort 38,3. Wilhelm Dirxen 38. Sportprijsvragen Lucky Day: 01-04-08-10-13-14-18-25-28- 29-32-36-47-59-62-63-64-68-73-76 Duitse lotto: 1 -11 -18 - 22 - 26 - 31Reser vegetal: 49. Supergetal: 3. Spel 77: 0196058. Super 6:887634 Belgische lotto: 1 -10 -13 - 25 - 37 - 38. Re servegetal: 20. Joker: 3498853. Tennis Eric de Crom, Wilco Zuiderwijk en, vorig jaar dus. Dieter Verleijen. Eric de Crom en Dieter Verleijen zijn er zaterdag opnieuw bij. Zij zullen het op moeten nemen tegen renners die dit jaar al verschillende malen op de hoogste tree van het erepodium mochten staan. Ar thur Fahrenhout, Frangois Franse, Wil fred Bastiaanse en Marco Luijten hebben al één of meerdere wedstrijden op hun naam weten te schrijven. De twee regio nale renners (Jacco Ringelberg uit Zie rikzee en Wilco Jonker uit Burgh-Haam- stede) zullen het in dit veld moeilijk krijgen zich te manifesteren. Nisse. Open TenNISSEn dubbeltoer- nooi. HD6: R.Brand/D.Jeras-P.Bus- traan/C. de Marco 4-2 4-1. HD7: K. van Iwaarden/A. de Jonge-H Braam/Peter Priem 0-4 4-1 7-5. HD8: P. Daver/R. Westdorp-E. v/d Does/R. Krijger 5-4 4-0. DD6: W. v.d. Dries/B, Meerhof-E. Kole/M. van Westen 4-0 5-3, P. Kopmels/MWis- se-J. Cijsouw-Commelin/M. Wabeke 0-4 4-1 7-2, T. v/d Dries/M Rijk-L. v.d. Maden/K Smit 4-2 4-2. DD8: M Braa m/A. Goedegebure-A. Stoel/W. Vleugel 5-44-1 GD5 R. Aarts/M deBooy-R.v/d Wel/M -Jose Breen 5-4 4-0, B. Ruis- aard/K. van Hese-M. Braam/J. Pijpelink 4-2 5-3. GD6: M. van Schagen/J. Janse- n-A van Eekelen/W. v.d Dries 5-3 4-2. GD7: J. Sanderse/K. Houtepen-I. v.d Lin- den/M. van Dijk 4-54-2 7-5, J. Verwei/F. Verwei-L. van Gastel/K. van Gastel 4-2 4-1. Middelburg. Deltatoernooi. VE 6: M. de Jong-S. Visser 12-3 VE 7: M. van Opber- gen-C. Nietsche 9-7. VE 8: D. Lubbers-I. Oreel 18-3, D. van Belzen-F. de Goffau 15-4. VD 6: De Raad/De Ridder-Van 't Hof/Smit Roeters 10-9 VD 6 35+: Van Gulik/Kleinepier-Hoekstra/Zuijdweg 11-5. VD 7 Van Rijswijk/Verkade-So- hier/Sohier 12-9. Vd7 35+- Koeman/Pau- lussen-Nitzsche/Van der Pluym 9-7 VD 8: Huisson/Oreel-Te Beek/Jumelet 11-10, Van Eenennaam/Schipper- Moens/Sparreboom 13-5. ME 5: R. Flohi- 1-E. van Aken 10-7, H. Riemens-Y. Guin- go 17-3. ME 6: M. van den Berg-R. Schin kel 13-0, M. Baljeu-D. van Belle 19-4, M. Roelse-R de Bokx 11-4, P. Krant-J Kra mer 9-6, E. Erentreich-H. Meijer 11-4. ME 6 35+: R. de Klerk-S. de Ridder 11-7, F. Benjaminsen-L. Jobse 9-3, S. van Waalwijk-H. van Hoeve 15-3, F. Hen- derson-D. van der Bel 8-7, K, van Bel zen-F. Schletterer 9-4 ME 7: J vanKim- menade-V. van der Meijden 15-5, J. van Tol-J. Boender 14-4, N. Wijnhoven-P. Verhaegen 13-6 Me 7 35+: F. Dobbe- laer-G. Fabri 12-2, F. de Groot-B. Koster 8-5, P. Franke-K. Visser 10-4. ME 8 35+. J. de Vries-J. van Eenennaam 10-2, B, Koster-P. Franke 12-4, G. Slimmen-J. van Veen 9-6, J. van Veen-L. van der Klip 15-2. MD 5 35+: Dorssers/Nieuwenhuy- ze-Van Sabben/Verhage 15-8. MD 6: Mol/De Vries-Alders/Lau 12-11, Lefevre/van Tol-Bosschaart/Sohier 13-8. MD 6 35+; Van Alphen/Benjamin- sen-De Nooijer/Vos 13-6 MD 7: De Vaan/Wijnhoven-Vermeulen/Willems 14-8. MD 7 35: Marinusse/Schoote-Bus- traan/Nooy wo, Joziasse/Verstijnen Leunis/Meijer 8-6. GD 5: Wijkhuis/Hen- drikse—Liplijn/Kats 14-5, Visser/Dors- sers-Van kempen/Visser 14-8. GD 6: Kok/Holtkamp-Contant/Sohier 13-7, GD 6 35+: Oreel/Van Waalwijk-Kleinepier/ de Vries 10-7. Washington Mannen, 825.000 euro. Tweede ronde: Schalken (Ned/3) - Pioli- ne (Fra) 7-6 6-1, Agassi (VSt/1- Okun (Isr) 6-2 6-2, Corretja (Spa/4) - Simoni (Bra) 4-6 6-3 7-6. Voetbal Amstel Cup. Poule 1: Ter Leede-Ajax 2 0- 7 (0-5). Doelpunten: Sneijder, Van der Gun 2, Heitinga, Hosé, Krohn-Dehli. Hollandia - AZ 0-4 (0-2). Doelpunten: Van Galen 3, Elkhattabi Poule 2- Huizen - Hil versum 2-2 Poule 6: Excelsior - Kranen burg 4-0 (4-0). Excelsior geplaatst voor eerste knock-out ronde. Wielrennen Zaltbommel. NK tijdrijden. Mannen: 1 Dekker (Meerle) 44 km in 51 30 (49,622 km/u), 2 Knaven (Meerle) 0.47. 3. Van Schalen (Arnhem) 1.07,4. Duijn (Hooger- heide) 1.10, 5 Voskamp (Zetten) 1.38, 6 Van Velzen (Zoetermeer) 2 00. Vrouwen: 1. Zijlaard-Van Moorsel (Rot terdam) 21,2 kilometer in 27.28 (46,301 km/u), 2. Gunnewijk (Rekken) 1.04, 3. Koedooder (Bovenkarspel) 1.16, 4. Bek kering (Den Ham) 2.16,5. Kleinjan (Wier den) 2.20,6. Spijkerman (St. Nicolaasga) 2.37. Mannen: 1, Dekker (Meerle) 44 km in 51.30 (49,622 km/u), 2. Knaven (Meerle 0.47, 3. Van Schalen (Arnhem) 1.07, 4 Duijn (Hoogerheide) 1.10, 5 Voskamp (Zetten) 1.38,6. Van Velzen (Zoetermeer) 2.00. donderdag Veldkorfbal Vriendschappelijk. TOP-Ondo. Locatie: Terrein Van Cittersweg, Arnemuiden. Aanvang: 20.00 uur. Voetbal Delta Zeeland Cup. Eerste dag. Kloetin ge-Oostkapelle (18 30 uur), Terneuzen Hoek (20.30 uur). Locatie: sportpark aan de Irislaan in Vlissingen. Middelburgs kampioenschap. Zeelandia Middelburg-MZVC, Nieuwland-Jong Ambon. Locatie: Veerse Poort. Aanvang: 19,00 uur. Vriendschappelijk. Apollo-Arnemuiden 2 (19.30 uur), Nieuwland-Dauwendaele (19.00 uur), Luctor-Wemeldinge (19.00 uur), Wissenkerke-Kloetinge 3 (19.00 uur Serooskerke- Colijnsplaatse Boys (19.00 uur) Zwemmen Zeezwemmen Westkapelle-Zoutelan- de. Aanvang: 18.30 uur bij de Radartoren van Westkapelle. Inschrijven tot 17.45 uur: kantine De Meeuwen, Westkapelse- weg te Zouteiande.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 33