OVINCIALE ZEEUWSE COURAN Kabinet zint op hogere belasting Treinkaartje wordt fors duurder warenhuis op uaijais Perry's actiepakkers! Profvoetbal trapt af 21 t/m 24 Ook matigen ambtenarensalarissen optie voor opvangen tegenvallers Inwoners Praag houden hart vast Tractor rijdt over jongetje in Westkapelle Acties dreigen op Schiphol ZOMER IN ZEELAND Bauer X-tra 5. «r €7000 Tweede drenkelingetje Arnemuiden gevonden u intratuin Zeeuws imago moet groeien Erik Dekker kampioen tijdrijden mam wm Man laat het leven bij steekpartij Zierikzee Neem nu een proefabonnement Zes weken voor 15,- m 27° Zomers Vrij zonnig en droog. Matige zuidelijke wind en maximumtemperaturen rond 27 graden. 245e jaargang no. 192 donderdag 15 augustus 2002 los nummer 1,00 internet: www.pzc.nl ■S»5l3S35Srt2iiE£ van onze redactie binnenland f DEN HAAG - Belasting- verhoging lijkt onont koombaar om de begro ting voor 2003 nog een beetje op orde te krijgen. H Op het ministerie van Financiën wordt al gekeken naar de moge- lijkheden. Binnen de coalitie wordt rekening gehouden met de mogelijkheid dat de koop- 1 kracht volgend jaar niet of nau- I welijks zal stijgen. Hét kabinet overweegt verder om de ambte- VEERE - Bij een ongeval met een tractor heeft een negenjarig jongetje uit de gemeente Veere gisterochtend beide benen ge broken. De jongen zat op de kistrooier achter de tractor, die om een uur of elf op een aardappelperceel aan de Grindweg te Westkapelle reed. De bestuurder van de trac tor, een 34-jarige man uit de ge meente Veere, reed zachtjes ach teruit, toen op onverklaarbare wijze het jongetje van de rooier viel en onder het wiel terecht kwam. De bestuurder stopte di rect, maar toen hij bemerkte dat de tractor bovenop het lichaam van het jongetje stond, reed hij weer vooruit. Het jongetje had wonder boven wonder alleen twee gebroken benen SCHIPHOL - De actiedreiging onder particulier beveiligings personeel op Schiphol is sterk toegenomen nu de achterban J van vakbond De Unie het CAO- v bod van de werkgevers heeft verworpen. De werkgevers krijgen nog een week tijd om met een beter bod te komen. Als dat uitblijft, dan 1 zijn acties volgens CAO-onder- handelaar S. Koetloe onvermij delijk. De aard en de plaats staan volgens hem nog niet vast, maar de kans is groot dat Schip hol in beeld komt. GPD narensalarissen te matigen. De regering wil met die matiging een voorbeeld geven aan het be drijfsleven. De maatregel levert bovendien extra geld op om de tegenvallers op de rijksbegro ting op te vangen. Volgens diverse betrouwbare bronnen leeft dit idee in de soci aal-economische zeshoek van het kabinet, die gisteren voor het eerst de rijksbegroting voor volgend jaar besprak. In de zes hoek hebben naast de premier de ministers van Economische Zaken, Financiën, Sociale Za ken, Binnenlandse Zaken en Volksgezondheid en sinds kort ook die van Onderwijs zitting. Minister Hoogervorst van Fi nanciën zei na afloop van het overleg dat de loonkosten te hoog zijn en dat Nederland daardoor economisch achterop raakt. Volgens hem bestaat er over deze analyse overeenstem ming in het kabinet. De ambtenarenbonden Abva Kabo en CNV publieke Zaak hebben al laten weten niets voor de matigingsplannen te voelen. Het kabinet-Balkenende kan de nieuwste tegenvallers niet al leen opvangen door meer te be zuinigen. Hier en daar is moge lijk nog wat geld te vinden, maar de benodigde 3,5 miljard euro aan nieuwe bezuinigingen is te veel, zo lieten bewindslie den zich al ontvallen. Een financieringstekort voor volgend jaar wordt nu al voor lief genomen. Wel wil de rege ring dat zo laag mogelijk hou den. De rekenmeesters bi] Fi nanciën zijn bezig de jongste cijfers van het Centraal Plan Bureau (CPB), die de nieuwe te genvallers aankondigen, na te rekenen. In het verleden bleek vaak dat het CPB te somber was in haar prognoses. „Of dat nu weer zo is, kunnen we nog niet zeggen. Het beeld dat uit de cij fers komt, is divers", aldus een woordvoerder van Financiën. Aftrekposten Ook al vallen de voorspelde te korten mee, het kabinet moet hoe dan ook rekening houden met extra tegenvallers. Om die op te vangen kan een belasting verhoging nodig zijn. Hoe extra belastinginkomsten moeten worden gerealiseerd, wordt nog onderzocht. Het ka binet kan besluiten bepaalde aftrekposten te schrappen of mensen eerder in een hoger ta rief van de inkomstenbelasting te laten vallen. Daarnaast wordt ook gekeken of in subsi dies kan worden gesneden. Concrete voorstellen zijn nog niet besproken, zo maken bron nen rond het kabinet duidelijk. ,,De cijfers zijn op tafel gelegd en de ernst van de situatie is nu tot iedereen doorgedrongen. Vrijdag zal het kabinet verder kijken naar de mogelijkheden om extra inkomsten binnen te halen en op de uitgaven te be zuinigen." GPD/ANP Advertentie Kom morgen, 16 augustus, ook naar Cadzand-Bad om een zandkasteel te bouwen! Aanmelden om 14.00 uur bij de PZC-stand op het strand, overgang bij hotel-restauranfDe Blanke Top. Zelf schep, emmer e.a. meenemen! Deelnemers krijgen een PZC-prijzenpakket. Advertentie van onze redactie binnenland UTRECHT - Een treinkaartje gaat vanaf volgend jaar flink meer kosten. De Nederlandse Spoorwegen (NS) bereiden een prijsverhoging voor die aan zienlijk hoger is dan de toege stane 5,5 procent. Dat zegt al thans de reizigersorganisatie Rover. De NS wilden gisteren nog niet reageren. De Tweede Kamer is op voorhand boos over het fors duurdere treinkaartje. Volgens voorzitter Schoonveld van Rover halen de NS een juri dische truc uit. Het spoorbedrijf zou op de avond van 31 decem ber alsnog de toegestane verho ging voor 2002 willen doorvoe ren, direct gevolgd door de verhoging van 2003 op 1 janua ri. De NS bevestigden alleen dat het bedrijf overlegt met consu mentenorganisaties over de ta rieven, maar wilden geen per centage noemen De NS hebbben de prijzen dit jaar juist niet verhoogd vanwe ge de vele vertragingen. Het be drijf leed in 2001 al verlies op het vervoer van reizigers. Dit jaar staan de resultaten nog sterker onder druk. De Tweede Kamer is fel tegen een extra verhoging. De Spoor wegen mogen de prijs ieder jaar maximaal met de inflatie plus 2 procent verhogen, wat dit jaar neerkomt op 5,5 procent. De regeringspartijen CDA en WD zeggen niets voor de 'truc' van de NS te voelen. „Dat is wel volgens de letter, maar niet vol gens de geest van de regels", meent CDA-Kamerlid Eur- lings. Volgens WD'er Klein- Molenkamp zou dit een hele slechte start zijn van de dinsdag gepresenteerde nieuwe NS-top- man Veenman. Ook oppositiepartijen PvdA, GroenLinks en SP zijn verbol gen. „Het lijkt wel of NS bezig is met een ontmoedigingsbeleid", zei PvdA-Kamerlid Dijksma. Zij denkt dat de NS de nieuwe minister van Verkeer De Boer uitproberen. Toetsen Minister De Boer is nog niet op de hoogte en wil niet op de even tuele maatregelen vooruit lo pen, zo liet zijn woordvoerder weten. „Als de NS met een prijs verhoging komt, wordt deze ge toetst aan het contract", aldus de zegsman. Rover-voorzitter Schoonveld hoopt dat het NS-voorstel een onderhandelingszet is. „De hui dige directie is bezig met het vertrouwen te herstellen onder personeel en reizigers. Dan kan ik het me niet voorstellen dat ze dit echt doorvoeren. Hiermee lok je als spoorbedrijf niet be paald de mensen de trein in." De reizigersorganisatie brengt volgende week advies aan NS uit over de verhoging van de prijzen. Voor Schoonveld is een prijsverhoging niet onbe spreekbaar, gezien de moeilijke financiële positie van het be drijf. „Maar een gematigde stij ging lijkt ons meer op zijn plaats." De Consumentenbond is ver baasd over de dreigende prijs verhoging. „Naar ons oordeel is het veel te vroeg. Eerder heeft de NS ons toegezegd dat de prijzen pas worden verhoogd als ook de kwaliteit van de service en punctualiteit is verbeterd stelt een woordvoerster. ANP voorM Vl www.perrysport.nl door Ron Magnée ARNEMUIDEN - Duikers van de brandweer hebben gister middag rond half drie het vijfja rige jongetje uit Arnemuiden gevonden dat sinds maandag werd vermist. In het water van de Oude Arne, direct bij de stei ger aan de Arnestraat, werd het stoffelijk overschot gevonden. De duikers hadden gisteren be sloten nog een keer op de plek voor de steiger te zoeken. Voor de actie moesten enkele boten van hun plaats worden gehaald. Op die locatie hadden de dui kers al een aantal keer gezocht. „De oorzaak is dat het zicht na genoeg nihil is. Bovendien is het onduidelijk hoe een lichaam zich onder water beweegt", ver klaart politiewoordvoerder J. van Mourick. Maandagavond werd het li chaam van zijn zesjarige neefje Marcel Houmes uit het water voor de Arnestraat gehaald. De twee jongetjes waren die mid dag volgens getuigen aan het spelen aan de waterkant. De po litie vond maandag alleen een kinderfietsje aan de kant van de Arnestraat. Woordvoerder Van Mourick denkt dat de kinderen in het water zijn gevallen. „Wij denken niet direct aan een mis drijf." De politie heeft nog geen Advertentie zaterdag 24 augustus 13.00-16.00 uur: Vossenjacht uoor de kinderen! ongelofelijke kortingen van 15 t/m 24 augustus Koudekerke, Galgeweg 5. 0118-551623. De inwoners van het deels ondergelopen Tsjechische hoofd stad Praag houden nog steeds hun hart vast over de water stand in de Moldau. Het rivierwater steeg gisteren niet meer, maar het gevaar is nog niet geweken. De overstro mingen in Midden-Europa hebben inmiddels al voor miljarden schade aangericht. De campagne die het beeld van Zeeland moet verbeteren, is nog geen half jaar oud. Veel te vroeg om resultaten te ver wachten. Pas over een paar jaar kan de campagne geëvalu eerd worden. De Partij voor Zeeland is dus veel te vroeg met de vraag of de actie het gewenste resultaat tg <-)\ heeft, stellen Gedeputeerde Staten. Erik Dekker heeft in Zalt- bommel de nationale titel tijdrijden veroverd. De Raborenner legde de 44 kilometer af in 51 minuten en dertig seconden. Ser- vais Knaven werd tweede (52.18) voor Paul van Schalen (52.38). Bij de vrouwen won Leontien van Moorsel. €m\j varia: 2; binnenland: 3; feiten en meningen 4; buitenland: 5; economie: 7 en 9; radio en televisie: 10; zeeland: 11,13,15 en 17; sport: 19 en 20; profvoetbal: 21, 22, 23 en 24 door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Een 25-jarige man uit Zaandam is in de nacht van dinsdag op woensdag bij een steekpartij op het Kraan plein in Zierikzee om het leven gekomen. De politie heeft de mogelijke dader, een 17-jarige inwoner van Zierikzee, inmid dels aangehouden. Volgens de politie gaat het om een uit de hand gelopen ruzie die verband houdt met problemen in de relationele sfeer. De vechtpartij, waarbij de 25-jarige dusdanig zwaarge wond raakte dat hij ter plekke aan zijn verwondingen over leed, vond kort na middernacht plaats. De politie riep de hulp van een ambulance in. Het am bulancepersoneel probeerde het slachtoffer te reanimeren, maar dat mocht niet baten. De politie heeft bij de opsporing van de verdachte speurhonden ingezet. De mogelij ke dader kon op aanwijzing van derden vrij snel na de steekpartij worden aangehouden in zijn woning, niet ver van de plaats van het misdrijf. Gisteren heeft de politie een buurtonderzoek ingesteld. Zij hoopt op korte termij n de exacte toedracht te kunnen achterha len. De mogelijke dader zit in voorarrest. De dodelijke steek partij was op het Kraanplein en de omgeving gisteren het ge sprek van de dag. Veel buurtbe woners werden gewekt door de komst van politie en ambulan ce. De brandweer werd gisteroch tend vroeg ingeschakeld om de sporen van de steekpartij uit te wissen. De politie is op zoek naar getuigen van het voorval. Wie iets gezien of gehoord heeft, wordt verzocht zich te melden bij het politiebureau in Zierik zee of via telefoonnummer 0900-8844. (Advertentie) getuigen gevonden. Net voordat het jongetje werd gevonden, hadden de hulpverleners nog overleg over de voortgang van het onderzoek. Besloten werd om nog zeker vier dagen door te gaan en speciale speurhonden in te zetten. Overigens hebben de speurhonden niet de plek aangewezen waar het slachtof fertje is gevonden. Door het be trokken gebied in te delen in vakken en opnieuw systema tisch te gaan zoeken, is het jon getje uiteindelijk gevonden. pagina 15: water is een onbekend gevaar straat: postcode: plaats: telefoon. e-mail: Voor automatische incasso stem ik toe ïn afschrijving van mijn (post)bankrekening- nummer I I I II I I I handtekening: tc; noteert u mij voor een proefabonnement van m/v 6 weken voor 15,- Ik geef daarbij éénmalig toestemming voor auto matische incasso van onder staand rekeningnummer (proef geldt eenmalig bin- nen zes maanden) Jir noteert u mij voor een abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: «ch per maand met automatische incasso 19,25). «Si per kwartaal met automatische incasso 52,-). per jaar met automatische incasso 198,-). 8 713214 000002 Stuur deze bon naar: PZC, afdeling lezersservice Antwoordnummer 123 4380 VB Vlissingen (postzegel niet nodig) ■■■■■■Hl ■HHHHHHH1 Een nieuwsgierig meisje wacht minister Hoogervorst van Financiën op na afloop van het overleg op het Binnenhof. foto Robin Utrecht/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 1