Winkels aan Zoete vaart niet weg PZC PZC Een avond om nooit te vergeten Leefbaar Hulst wil af van star gemeentebestuur Creativiteit in vele vormen Bungalette mag nog even blijven op De Braakman Belgen kopen snel nog even vuurwapens 11 Projectontwikkelaar heeft plannen voor nieuwbouw koopcentrum Memorialtocht Computercursus voor senioren Skeeleren Auto raakt stilstaande bromfietser Dronken Belg aangehouden Bromfietser gewond door val Zonder rijbewijs over de kop Beledigende wildplasser op de bon Forse schade door brand op bootje XTC-pillen in beslag genomen Winkeldief gepakt UCOLIJN dinsdag 13 augustus 2002 HoorRomain van Damme BRUSSEL - De nieuwe wapen wet waarmee de Belgische over heid het aantal wapens dras tisch wil terugdringen, lijkt averechts te werken. Om de veel strengere wet, die vermoedelijk volgend jaar in werking treedt, voor te zijn, stappen de Belgen massaal de wapenwinkels bin nen. Vorig jaar kregen 16.167 men sen een vergunning om een zo- geheten verweerwapen (pisto len en revolvers) aan te schaffen Dat is maar liefst 46 procent meer dan het jaar daarvoor. Ook werden er veel meer jacht en sportwapens verkocht (een toename van 37 procent). Voor die wapens is geen vergunning nodig. Zonder probleem kan een zwaar jachtgeweer met mu nitie aangekocht worden. Veel Nederlanders kochten in het verleden een wapen in België. Sinds januari 1992 is dat moei lijker geworden. Nederlanders moeten vanaf die datum een geldig identificatiebewijs én een vergunning overleggen. De nieuwe Belgische wapenwet, die momenteel ter beoordeling bij het parlement ligt, zegt dat er voor alle wapens een vergun ning vereist is. Het krijgen van een vergunning, straks ook no dig voor het kopen van munitie, wordt aanzienlijk moeilijker. Fraude De provinciegouverneur is (Commissaris van de Koningin) verantwoordelijk voor het uit geven van de vergunningen. Hij doet dat wel in overleg met de commissaris van politie. Vol gens Belgische deskundigen werkt het huidige systeem frau de in de hand. Een probleem is ook dat tussen de aankoop van het wapen en de registratie die sinds enkele ja ren ook in België verplicht is, genoeg tijd zit om de nodige schade te kunnen aanrichten. Het wapen kan in België pro bleemloos tussentijds diverse keren verkocht worden, waar door het voor de politie onvind baar raakt. Een verklaring voor de hoge stijging van het aantal afgege ven vergunningen kan het mi nisterie van Justitie niet geven. „Vermoedelijk voelen de men sen zich tamelijk onveilig en willen ze een wapen in huis", zegt een justitie-woordvoerder. Volgens schattingen zijn er mo menteel in België drie miljoen wapens. door Euqène Verstraeten HULST - Het winkelcentrum aan de Zoetevaart in Hulst ver huist zeker niet naar een ande re locatie binnen de gemeen te. Directeur projectontwikkeling H. Noordzij van Crescendo In vestment zegt dat naar aanlei ding van de plannen voor een mogelijke nieuwbouw van het winkelcentrum. Crescendo is eigenaar van het voormalige fa briekspand, waarin op dit mo ment vier winkels zijn gehuis vest. „De gemeente heeft ons bena derd om eens te kijken of we daar ter plaatse iets fraaiers kunnen neerzetten", zegt Noordzij „Het is echter alle maal nog maar in een hele prille fase." In het overleg is ook de Woonstichting Hulst betrok ken, om bij een mogelijke nieuwbouw woningen boven de winkels te realiseren. Samenspraak De eerste schetsplannen zijn inmiddels door de gemeente af geschoten. Er zou niet genoeg parkeerruimte zijn om de be zoekers van het winkelcentrum op te kunnen vangen. „We kij ken nu hoe we dat kunnen op lossen" aldus Noordzij„Er zijn verschillende partijen bij be trokken en het is een kwestie om in samenspraak met alle betrok kenen vast te stellen wat haal baar is." De gemeente Hulst wil van de Zoetevaart eigenlijk een ver- SAS VAN GENT - Toerclub Sas van Gent houdt op zondag 8 september voor het eerst de Me morial Izaak de Reutocht. De toertocht is opgezet ter nage dachtenis van het clublid dat vorig jaar september bij een ver keersongeval om het leven kwam. Vertrokken wordt om 9.00 uur vanaf café Reseda in de Sasse Noordstraat. De vijftig kilometer lange tocht voert door het polderlandschap in de ge meente Sas van Gent.. SINT JANSTEEN - In gemeen schapscentrum De Warande in Sint Jansteen beginnen per 1 oktober nieuwe computerlessen voor 50-plussers. In zeven lessen worden de deel nemers wegwijs gemaakt op de computer en worden internet en Word uitgelegd. De lessen zijn op dinsdag en donderdag. Tij dens de openingsuren van De Warande staan computers ter beschikking om te oefenen. Aanmelden kan bij De Waran de. REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: (0115) 645769 Fax:(0115)645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman Raymond de Frel Rene Hoonhorst Renévan Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114) 372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl keersluwe woonstraat maken. Een verkeersaantrekkend win kelcentrum past daar niet goed in. De gemeente zou dan ook lie ver hebben dat de winkels naar een andere locatie verhuizen. „Er is wel even over gesproken, maar dat zit er niet in", stelt Noordzij. „Ik heb contracten van huurders te respecteren. Je kunt wel iets willen, maar we kunnen daar niet zomaar vier winkels sluiten." Noordzij denkt dat het nog wel geruime tijd kan duren voordat er een concreet plan ligt voor de herinrichting van het terrein aan de Zoetevaart. „En als er een goed plan ligt, dan zal de huidige bebouwing plat moe ten. Dan moeten we nog het pro bleem oplossen hoe de winkels in de tussenliggende tijd toch open kunnen blijven. Er komt van alles bij kijken. Zulke pro cessen zijn niet in een paar maanden beklonken", aldus Noordzij. „Misschien lukt het wel helemaal niet en dan gaan we gewoon op de huidige voet verder." Op dit moment staat de grootste winkelruimte leeg. Daarin was de inmiddels door supermarkt keten Laurus opgedoekte Basis- markt gehuisvest. De winkel is overgenomen door supermarkt keten Lidl. Die opent naar ver wachting eind september de winkel in Hulst. door Harold de Puysseleijr WESTDORPE - Zo'n twintig licht ver standelijk gehandicapten van instituut De Okkernoot uit Schoondijke beleef den gisteren een avond om nooit te ver geten. Ze mochten op het Finlandcir- cuit in Westdorpe een ritje maken als bijrijder in een zijspan, een jeep of een quad (een vierwielig terreinmotor- tje). Stralende gezichten en omhelzingen waren de beloning voor de deelnemers en de organiserende leden van de mo torcrossvereniging Finlandcircuit. „Het ging berg op en berg af, maar het was helemaal niet zo eng hoor", zei Mi chel Buyse na afloop van zijn rondrit over het circuit in het zijspan als bijrij der van het Belgische kampioensduo in de zijspanklasse Jan Goethals en Dimi- tri van Deurssen. „Ze voelen zich echt piloot. Het is een geweldige ervaring. Ze zijn hier gewoon niet meer weg te krijgen", zei voorzitter Marijke He- melsoet van de Westdorpse motor sportvereniging. Zij nam het initiatief voor deze avond. Die krijgt volgend jaar zeker een ver volg, daar was iedereen het gisteravond op het Finlandcircuit over eens. foto Wim Kooyman door Jean-Lou de Gucht HULST - Als het aan Leefbaar Hulst ligt, moet er een frisse wind in politiek Hulst gaan waaien. De nieuwe partij wordt deze week officieel opgericht. „Het wordt hoog tijd dat er eens naar de mensen in Hulst geluis terd wordt", zegt woordvoerder B. Verbugt. „Dan zul je zien dat ze meer en meer geïnteresseerd raken in de gemeentepolitiek. Natuurlijk is het niet gek dat mensen zich afkeren van de po litiek. Keer op keer krijgen ze AXEL - Vanaf de Roosevelt laan gaan zaterdag 17 augustus skeelerwedstrijden en een toer tocht van start. Voor deze pro motiewedstrijden binden ver schillende toprijders uit de Nederlandse competitie de skeelers onder. Zij strijden om de Luctor Belting cup. Om 13.30 uur klinkt het start schot voor de C rijders, dames en veteranen. Een uurtje later gaat de toertocht van start. De deel nemers rijden vijftig minuten over de plaatselijke omloop van 1900 meter Op het traject staan twee stempelkraampjes. De rij ders verzamelen binnen de ge stelde tij d zoveel mogel ij k stem pels. Na deze toertocht is het de beurt aan de A en B rijders. Zij ver trekken om 15.30 uur De in schrijving in de tent aan de Roo- seveltlaan staat vanaf 12.30 uur open. het deksel op de neus. De he ren in het stadhuis doen toch gewoon waar ze zin in heb ben." Het zou volgens Verbugt een goede zaak zijn als jonge men sen het voor het zeggen krijgen in het nieuwe gemeentebestuur. ,Het huidige college is toch vol komen verstard." Wethouder W. Kayser noemt hij regentesk. „Kijk alleen maar naar zijn enquête over het nieu we parkeerbeleid in de binnen stad. Wie niet stemt, is voor het nieuwe beleid. Zo ga je natuur lijk niet met mensen om." Een goed begin met vernieuwing in Hulst is volgens hem gemaakt met de benoeming van gemeen tesecretaris C. van der Lijcke. „Ook een nieuwe burgemeester zou voor Hulst een goede zaak zijn." Aanpakken Maar ook de oppositie heeft er in Hulst volgens Verbugt weinig van gebakken. „Een partij als Progressief Hulst had dat toch ook beter moeten aanpakken. Je moet niet alleen maar lelijke dingen in een raadsvergadering roepen. Zo werkt dat natuurlijk niet", zegt het oud-lid van deze partij. Hij zegt zich mateloos te ergeren aan de persoonlijke ve tes in de Hulster politiek. „Voer nu eens op zakelijke gronden politiek en laat het oud zeer nu eens rusten." Leefbaar Hulst is naar eigen zeggenzeker niet bang om na de verkiezingen verantwoorde lijkheid in het Hulster bestuur te nemen. Ook al betekent dat dat de partij vuile handen moet maken. „Het gaat er niet om het wiel opnieuw uit te vinden. We willen samen met andere partij en meer dan tot nu toe de stem van de gewone mensen laten doorklinken in het gemeente huis. Dat betekent dat we een einde willen maken aan de bu reaucratie. Dat zal tot gevolg hebben dat er minder kan wor den afgeschoven en uiteindelijk helemaal niets gebeurt." De vergadering van Leefbaar Hulst wordt vrijdag om 19.30 uur gehouden in Brasserie Le Retour in de Bierkaaistraat 8 te Hulst. Alleen bij voldoende draagvlak doet de partij aan de gemeenteraadsverkiezingen door Wima Valk AARDENBURG - De dertiende hobby- en creatiefmarkt van Aardenburg blonk dit jaar uit door een grote diversiteit. De één ging met een eigen olieverf schilderij naar huis, gemaakt in een mini-workshop van Sjaak Kint, anderen kochten fraaie taarten van brooddeeg of flok- kers van de enige echte babbe laarbakkers Adrie en Elvira uit Breskens. Naast ambachtelijk ijs uit Eede, was er fraai smeedwerk uit IJ- zendijke, waren er pottenbak kers, was er een glas-in-lood- specialist en een ouderwetse klokkenmaker. foto Wim Kooyman TERNEUZEN - Een 27-jarige bromfietser uit Terneuzen is gisterochtend rond half zes met rugletsel naar het ziekenhuis gebracht na een aanrijding in de Guido Gezellestraat. Een 41- jarïge automobilist uit Terneuzen reed achter hem en zag te laat dat de bromfietser bij de verkeerslichten stil stond. HOEK - Op de N61 ter hoogte van Hoek is zondagavond een 35-jarige Belg aangehouden wegens rijden onder invloed. Hij kreeg een rijverbod van vijf uur en een dagvaarding. SCHOONDIJKE - Een 17-jarige jongen uit de gemeente Oostburg is in de nacht van zondag op maandag met de ambu lance naar het ziekenhuis in Brugge gebracht. Hij had hoofd letsel opgelopen na een val met de brommer in de Dorpsstraat in Schoondijke. BROUWERSHAVEN - Een 16-jarige Duitse jongen is in de nacht van zaterdag op zondag met de auto van zijn vader over de kop geslagen en in de sloot beland. De jongen was zonder medeweten van zijn vader met zijn auto aan de haal gegaan. De knaap - die ook nog eens onder invloed van alcohol was - raakte op de Blankersweg de macht over het stuur kwijt en sloeg over de kop. De auto kwam in de sloot langs de Blan kersweg tot stilstand. De jongen kwam met de schrik vrij. De auto raakte zwaar beschadigd. RENESSE - Een 22-jarige Zierikzeeënaar kreeg in de nacht van zaterdag op zondag in Renesse twee bekeuringenDe man werd door twee leden van de bereden politie betrapt op wild- plassen. Toen de man daarop werd aangesproken reageerde hij door het paard van een van de beredenen twee maal op het achterwerk te slaan. De man werd daarop aangehouden en geboeid afgevoerd naar het bureau. Op wildplassen staat een boete van 45 euro. Het beledigen van een ambtenaar in functie kwam de Zierikzeeënaar op een boete van 190 euro te staan. BROUWERSHAVEN - Een brand in het motorcompartiment heeft gisteren forse schade veroorzaakt aan een in de haven van Brouwershaven liggend bootje. De Schouwen-Duive- landse brandweer rukte uit, maar de eigenaar van het bootje had de brand inmiddels al met een schuimblusser geblust. Het bootje is inmiddels van de haven van Brouwershaven naar het haventje van Den Osse versleept. De exacte omvang van de schade is nog niet bekend. RENESSE - De politie heeft op de Vroonweg tussen Renesse en Burgh-Haamstede in de nacht van zondag op maandag een aantal xtc-pillen en wiet in beslaggenomen. Tijdens een ver keerscontrole werden twee mannen uit Epe betrapt op het be zit van de drugs. De twee mannen zijn na de inbeslagname met een dagvaarding naar huis gestuurd. commentaar geven voor hij de beschikking heeft over de moti vering. De familie Verpalen, be heerder van het vakantie-ei- land, is blij dat de bungalette voorlopig mag blijven staan, maar verlangt wel naar een de finitieve oplossing. C. Verpalen: „Bij de overname van het recre atiecentrum is vastgelegd tot waar wij mochten uitbreiden en nu blijkt achteraf dat het be stemmingsplan nooit is aange past. Het wordt tijd dat de zaken in een goed plan worden vastge legd, waarbij recht wordt ge daan aan de overeenkomst die wij destijds met de gemeente zijn aangegaan." Smart Bungaloweigenaar J. Degreef wacht ook met smart op een de finitieve uitspraak. Het eerste zomerseizoen in zijn bungalette is voor hem naar de vaantjes. „Ik heb een heleboel steunbe tuigingen gehad van bungalow eigenaren. Maar twee bunga- lowbezitters en een eigenaar van een stacaravan kijken mij het liefst De Braakman af. Dat maakt het nog niet tot een on verdeeld genoegen om op het park te verblijven." Degreef hoopt dat zijn stacara van op 'het mooiste plekje van De Braakman' mag blijven staan. „Maar als de bungalette toch weg moet, hoor ik het het liefst zo snel mogelijk. Ik moet dan een claim bij de familie Ver palen indienenomdat zij als be heerders van De Braakman mij een plaats aan het water hebben beloofd. En die is er niet als de plek waar mijn stacaravan nu staat door de rechter als illegaal wordt gezien." door René Hoonhorst HOEK - De 'bungalette' van de familie Degreef mag nog zeker twee maanden blijven staan op zijn plek aan de westelijke oever van vakantie-eiland De Braak man in Hoek. Bestuursrechter G. van Urmik schorste gisteren een aanschrij ving van de gemeente Terneu zen, die bepaalde dat de luxueu ze stacaravan voor 1 september afgebi-oken of verplaatst moet zijn. Van Unnik vindt dat de bungalette kan blijven staan totdat de rechter heeft beslist op het beroep van de familie Van den Bosch, de eigenaar van De Braakman, tegen de gemeente lijke aanschrijving. Er was gis teren nog enige verwarring over de interpretatie van de uit spraak op het verzoek om een voorlopige voorziening. Enkele partijen gingen er vanuit dat het uitstel voor zes weken gold. Half oktober zou dus dui delijk moeten zijn of het chalet, zoals de dubbele stacaravan ook wel wordt aangeduid, weg moet. Vertegenwoordigers van de ge meente gaan er echter vanuit dat de bestuursrechter bedoelt dat de bungalette kan blijven staan tot zes weken na de recht bankzitting. „Wanneer het be roep door de rechter wordt behandeld, is helemaal afhan kelijk van de planning van de rechtbank. Dat kan in theorie ook begin volgend jaar zijn. Of we de uitspraak zo moeten interpreteren, weten we niet voordat we de schriftelijke mo tivering van de bestuursrechter binnen hebben", verklaarde ge meentewoordvoerder D. Tim- mers. Ook de advocaat van de be zwaarmakers wilde nog geen VLISSINGEN - De politie heeft gistermiddag een 44-jaiïge man uit Bergen op Zoom aangehou den op verdenking van winkel diefstal. De man had in een win kel in Vlissingen scheermesjes met een winkelwaarde van 46 euro in zijn tas gestopt. Advertentie) BEVEILIGING ^rïa CAMERABEWAKING •I.DKAMIiR l"AC. I.ARMOPVOI.ÜING 24-uurs meldkamer-service A LEWESTRAAT 43 JÊr^J GOES/KLOETINGE Bel. 0113-213720

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 33