Hoek laat Langeveld buiten elftal PZC Provoost stunt op openingsdag Zware kuitblessure Pieter de Munnik Korfbaltoernooien hebben topaffiches Woods grijpt 33e titel Dubbelslag voor tennisser Olijdam Van den Driest doet van zich spreken Middenvelder blijkt inderdaad schorsing achter zijn naam te hebben uitslagen Rentmeester mist podium agenda s 15 dinsdag 13 augustus 2002 door Jan Roovers VLISSINGEN - Nog ruim twee weken hebben de korfbal teams om zich voor te bereiden op de veldcompetitie die op 31 augustus van start gaat. Fortis uit Oost-Souburg en TOP uit Amemuiden doen dat zaterdag met een oefendag met interna tionale deelname. Waar de Oost-Souburgse over- gangsklasser op deze traditio nele oefendag twee jaar gele den nog met een deelnemers veld van overgangs- en eerste- klassers startte en de dag vorig seizoen met louter overgangs klassen al wat meer uitstra ling gaf, kan de organisatie nu een topaffiche presenteren. En dat is helemaal passend bij de status van Fortis, als beste ploeg van Zeeland. ,,Dan krijg je voor een dergelijk evene ment ook ploegen van naam, omdat die weten dat ze daar hun selecties in de voorberei ding serieus kunnen testen", weet Peter Crucq. Op de uitnodiging die Fortis verstuurde is dan ook positief gereageerd door de verenigin gen AKC uit Antwerpen, Ex celsior Delft, Koog Zaandijk, Meervogels en Oranje Wit. Met AKC heeft de organisatie van de oefendag de vice-Europees kampioen en een aantal inter nationals in huis gehaald. Ex celsior Delft (op het veld) en Meervogels uit Zoetermeer (in de zaal) zijn landelijke hoofd klassers, Koog Zaandijk en Oranje Wit zijn top-over- gangsklassers. Een elite-gezelschap dat ga rant staat voor een oefendag van hoog niveau, mede omdat de ploegen hebben toegezegd op competitiesterkte te zullen verschijnen. Het selecte groep je arbiters dat de oefendag leidt komt uit Zuid-Holland, Brabant en Zeeland. De reser veteams van de deelnemende clubs openen de toemooidag om 12.30 uur. TOP Op een steenworp afstand van Oost-Souburg houdt TOP za terdag in Amemuiden de jaar lijkse vierkamp. Met de deel name van Riviera uit Antwer pen heeft ook deze oefendag een internationale bezetting. Met Rust Roest uit Eindhoven (vorig seizoen gedegradeerd uit de eerste klasse) en RWA uit Rhoon wordt de vierkamp af gewerkt in zes speelrondes van veertig minuten. „Een nuttige oefendag", ver wacht Ria de Ridder, die vorig seizoen zowel in de zaal als op het veld met de ploeg promo veerde naar de eerste klasse. De TOP-vierkamp begint om 11.00 uur. door Jan Dagevos VLISSINGEN - Hoek blijkt Björn Langev eld zaterdag in de bekerwedstrijd tegen Kloetinge inderdaad ten onrechte te heb ben opgesteld. Navraag bij de KNVB gisteren heeft de leiding van de Zeeuws-Vlaamse hoofd klasser geleerd dat de voetballer nog een schorsing achter zijn naam heeft staan. Kloetinge wees Hoek daar zaterdagmid dag voor het begin van de ont moeting al op, maar het bestuur van de Zeeuws-Vlaamse club besloot de speler toen gewoon mee te laten doen. Hoek heeft na de officiële lezing van de KNVB inmiddels maat regelen genomen en besloten Langeveld voor de bekerwed strijd van vanavond tegen Baro nie buiten het elftal te laten. „We willen geen enkel risico meer nemen", stelt vice-voor zitter Guido van Schaik van Hoek. „De zaak zit een beetje ingewik keld in elkaar. Björn is officieel voor twee wedstrijden ge schorst, maar het is niet duide lijk of hij al een wedstrijd heeft uitgezeten. Uit voorzorg laten we hem vanavond niet meespe len. Dan heeft hij die wedstrijd alvast te pakken. Mocht blijken dat hij ook die tweede nog moet uitzitten, dan zal hij volgende j week ook tegen RBC niet mee- I doen." Langeveld kwam vorig seizoen door Willy van Leeuwen MIDDELBURG - Hendrik van den Driest heeft de als tweede geplaatste Sander van Buren verrast in het enkelspel 5 van het Deltatoernooi in Middel burg. Van den Driest was niet te stop pen en overklaste Sander van Buren helemaal, waardoor een 23-6-eindstand op het bord kwam. Sjaco Nieuwenhuyze begon goed tegen Jan Vos met een 13-5-zege, maar sneuvelde in de partij tegen Danny Mol: 12-8. In het enkelspel 6 zette Gerben Heijman een forse uitslag neer tegen Rodney Schinkel: 20-2. Michiel van den Berg, als eerste geplaatst in dit schema, won Teleurstellend EK-optreden Dick Krijger MAASMECHELEN - De Belgi sche race voor het EK rallycross was voor de uit Wolphaartsdijk afkomstige Dick Krijger na de eerste van de drie te rijden heats al grotendeels verreden. Toen vervolgens ook de tweede heat voor hem de mist in ging, kwam vast te staan dat Krijger in zijn Astra OPC geen finaleplaats be haalde. Nieuwdorper Ko Kasse kwam in deze EK-race vanwege fami lie-omstandigheden niet aan de start. Kasse is er volgende week in Valkenswaard voor de Neder landse ronde in het Europees kampioenschap wel bij liet hij weten. Met 'hulp' van de official die de startlichten bediende, kwam Dick Krijger niet verder dan een 24e tijd in heat één. Deze official gaf later aan Krijger toe dat hij te laat de schakelaar van de startlichten had bediend. Op het moment dat Krijger na tien se conden wachten zijn gas losliet en dacht dat de start werd afge blazen, sprongen de startlichten ineens aan. In de tweede heat verremde de Krijger zich twee keer en was met een 28e tijd achter zijn naam meteen uitgeschakeld voor één van de vijftien finale plaatsen. De EK-race op de Duivelsberg in Maasmechelen werd gewonnen door Mare-Jan Vlassak uit Budel in een Opel Astra OPC. uit voor Kloetinge en liep in de slotfase van de competitie, in de wedstrijd tegen Dovo op 4 mei, tegen zijn vijfde gele kaart aan. Daarop werd hij met ingang van 9 mei voor twee duels geschorst. Een daarvan had hij normaliter een week later, in de laatste competitiewedstrijd van Kloe tinge tegen SDVB moeten uit zitten, maar doordat het bericht volgens het bestuur van Kloe tinge te laat binnenkwam, speelde hij in dat duel nog ge woon mee. Op het moment dat Langeveld eind mei Kloetinge voor Hoek verruilde, zat hij dus sowieso nog met een straf, die hij bij de eerste de beste officiële wed strijd uit moest zitten. Die gele genheid diende zich zaterdag aan bij de derby Kloetinge- Hoek, in de voorronde van de Amstel Cup. Zowel Hoek als Langeveld vertelde echter van niks te weten en dus maakte de middenvelder gewoon deel uit van de basiself. ,,We hebben de KNVB gisteren per brief laten weten dat we te goeder trouw hebben gehan deld", zegt Van Schaik. „We wa ren écht niet op de hoogte van de schorsing. Normaliter staat zo iets op het overschrijvingsfor mulier, maar dat was bij Björn niet het geval." Consequenties De zaak-Langeveld kan voor Hoek nog wel eens nare conse quenties hebben. Kloetinge kan met 11-4 van Gerben Heijman heen. Rens de Klerk, als derde geplaatst, leverde een goed re sultaat tegen zijn tegenstander Hament. Hament kreeg een 17-9-verlies te verwerken. De als vierde geplaatste Emiel Duit won zijn eerste poulewedstrijd van Michel Roelse met 11-6. Nisse In het mannendubbel 7 van het tennistoernooi in Nisse zijn twee koppels doorgedrongen tot de laatste zestien.Piet van Liere en Cees Nieuwenhuize werden eerste, terwijl Arjo de Pan sa men met Mark van der Hage de andere plaats opeisten. In het mannendubbel 8 deden Wim Goedegebure en André Tange goede zaken door Bram en Jan Hage terug te wijzen. De laatsten veroverden toch nog de tweede plek in de poule en daar mee een plaats in de halve fina le. Bij de vrouwen (categorie 7) maakten de gedoodverfde favo rieten Paulien Keijzer en Mar- loes Luiken geen fout en dron gen als eersten door tot de kwartfinales. Meulmeester en Venema volgden hun voorbeeld. Bij het vrouwendubbel 8 zijn in middels zes van de acht kwartfi nalisten bekend. Katrien van Sabben en Margret Roelands maakten him plaatsing meer dan waar. De ongeplaatste Brons en Kwaak, Breure en Tax, Kalau en Stomphorst bereikten eenzelfde resultaat. Datzelfde deden de routiniers Jaantje Braam en Betsy van Liere als mede Jaqueline Sanders en Marty Weststrate. Derde plaats voor Mirjam Dieleman VLISSINGEN - Mirjam Diele man heeft tijdens een interna tionale mountainbikewedstrijd in het Duitse Wetter een derde plaats behaald. Op het door de regenval zware parkoers maakte Dieleman met name in de klims en de afdalin gen het verschil. Donderdag start Dieleman in de Low Countries Mountainbike Tour, een driedaagse etappewedstrijd in België. De wedstrijd is verge lijkbaar met de vroegere Tour de France voor mountainbikers. Joël Dieleman rijdt in dezelfde wedstrijd mee met de espoirs. Teamgenoot Leen Schoe uit Vrouwenpolder gaat alleen donderdag van start. de tuchtcommissie van de voet balbond verzoeken om de wed strijd ongeldig te verklaren en te laten overspelen. Daartoe moet wel een officiële aanklacht wor den ingediend. Kloetinge heeft van onze sportredactie GOES - Bennie Provoost heeft op de eerste dag van het dam- toernooi SNS Zeeland Open voor een daverende verrassing gezorgd. De pas zestienjarige speler uit Aagtekerke hield gis teren in Sportpunt Zeeland in Goes de voormalige wereld kampioen Wadim Wirny op een gelijkspel. Na een gelijkopgaande klassie ke partij kreeg de jonge Zeeuw- het in de tijdnoodfase benauwd toen de Oekraïner, die al jaren in van onze sportredactie GRAND BLANC - Tiger Woods heeft de Buick Open op zijn naam gebracht. De Amerikaan se golfer hield met een totaal van 271 slagen de concurrentie op de Warwick Hills Golf en Country Club duidelijk op af stand. Zijn landgenoten Mark O'Mea- ra, Brian Gay, Fred Funk en de Mexicaan Esteban Toledo had den voor de vier ronden vier sla- de voetbalbond inmiddels van het voorval op de hoogte ge steld, maar heeft nog geen offi cieel protest laten horen. De lei ding van de club beslist daar later over. Duitsland woont, een sterke doorstoot nam. Provoost had ondanks de oplopende span ning de stelling goed doorgere kend, want Wirny slaagde er niet in een winnende voortzet ting te vinden. Hij wikkelde wel af naar een eindspel met materi aalvoordeel, maar Provoost kwam eerder op dam en kon met succes de vijandelijke schijven bedreigen. Van de overige drie Zeeuwse deelnemers slaagde alleen Arjo Kousemaker er gisteren in een punt uit het vuur te slepen. Te gen de voormalige wereldkam- gen meer nodig. Voor Woods was het zijn 33e titel op de US PGA Tour. Hij bewees met zijn zege in zijn eerste toernooi sinds de Britse Open klaar te zijn voor het US PGA Championship volgende week. „Het was wel zwaar om hier te spelen", aldus de nummer één van de wereld. „Af en toe zat het wel een beetje mee. Maar soms moet je ook geluk hebben om een toernooi te kunnen win nen." RTR „Als Kloetinge op deze manier een ronde verder wil komen in het bekertoernooi, moeten ze dat zelf maar weten", reageert oefenmeester Angelo Nijskens laconiek. „Wij hebben zaterdag pioene Zoja Golubjeva uit het Letse Riga moest de Goesenaar wel voortdurend op zijn tellen passen, maar bereikte toch vei lig de remisehaven. De Middel burger Daaf Kasse kreeg tegen Kees Thijssen, een van de kans hebbers voor de eerste plaats in hoofdgroep B, geen schijn van kans. De man uit Diemen kwam goed uit de opening en kon al na vijfentwintig zetten afwikkelen naar een gewonnen stelling. Kees Rijk hield het tegen de Se- negalees N'Diaga Samb langer vol, maar de Zeeuwse kampioen uit Lewedorp ging uiteindelijk ten onder aan een uitgedunde linkervleugel. Mark Podolski, de grootste op een sportieve manier van Kloetinge gewonnen (2-1). En als dat resultaat uiteindelijk niet zal tellen, beschouwen we het maar als een nuttige oefen wedstrijd." kanshebber voor de eerste plaats in hoofdgroep A, maakte gisteren geen fouten. Tegen Fred Ivens uit Naaldwijk brak hij door naar dam en won in het eindspel, zodat hij samen met N'Diaga Samb de leiding pakte in zijn groep. Aan het open toernooi nemen dit jaar 34 spelers deel. Een aan tal Zeeuwen zorgde in de eerste ronde voor een verrassing. De beste prestatie kwam op naam van Ko Louwerse uit Yerseke, die de sterke Ad van Tilborg uit Tilburg versloeg. Ook de over winning van Jan van de Wete- ringh uit Stavenisse op de sterke Culemborger Kees van den Bosch mocht er zijn. door Jan Dagevos VLISSINGEN - Kloetinge kan deze week tijdens het duel om de Amstel Cup met RBC (vandaag) en de wedstrijden voor de Delta Zeeland Cup (donderdag en za terdag) niet beschikken over Pieter de Munnik. De rechts back heeft aan de ontmoeting met Hoek een zware kuitblessu re overgehouden. De aanvoerder van Kloetinge raakte in de zestigste minuut geblesseerd na een overtreding van Arjan Human. De aanvaller kreeg hiervoor de gele kaart. „Het was een vieze overtreding. Hij kwam met gestrekt been in", zegt trainer Diederik Hiensch van Kloetinge. „Ik had de in druk dat Arjan een beetje ge frustreerd was. Ik snap dat er gens ook wel. Hij komt terug uit het betaalde voetbal en wil zich zeker in zo'n duel (Human kwam ooit uit voor Kloetinge) waarmaken." De Munnik beweegt zich inmid dels op krukken voort om het been zoveel mogelijk te ontlas ten. „Er zit veel vocht in de bin nenkant van de kuit", legt Hiensch uit. „We hopen dat het alleen maar een flinke kneuzing is. Deze week moet hij nader on derzocht worden." De Munnik moet dus vanavond het tweede duel in de voorronde van de Amstel Cup - de uitwed strijd tegen eredivisionist RBC - aan zich voorbij laten gaan. Ook Wouter Labrujère, die herstel lende is van een kuitblessure, ontbreekt. „We zullen in de ver dediging wat moeten schuiven", zegt Hiensch. „Jeffrey Frijters is een optie, maar ook die kampt nog met een blessure. We heb ben meerdere mogelijkheden. Ook Micha Lekawael kan op rechts spelen." Voor Kloetinge wordt de wed strijd tegen RBC (20.00 uur in Roosendaal) een tweede serieu ze test. Hiensch: „We zullen te gen RBC natuurlijk flink onder druk komen te staanDan kan ik een mooi beeld krijgen van onze defensie." De oefenmeester geeft zijn ploeg na het verlies van zater dag tegen Hoek weinig kans op het bereiken van de tweede ron- Dammen Goes. Eerste ronde SNS Zeeland Open. Hoofdgroep A: Fred Ivens-Mark Podolski 0-3, Kees Rijk-N.Diaga Samb 0-3, Arjo Kousemaker-Zoja Golubjeva 1-1, Anton van Berkel-Michiel Kloosterziel 1-1. Hoofdgroep B: Vitalia Doumesh-Wim van der Kooij 1-1, Arie van de Weteringh - S. Keita 1-1, Wadim Wirny-Bennie Pro voost 1-1, Kees Thijssen-Daaf Kasse 3-0. Zwitserse groep: Francis Tholel-Jos de Wild 2-0, Be Eggens-Jesse Bos 2-0, Bri an Koullen-Jan Moens 2-0, Johan Lem- stra-Rene Dusebout 2-0, Jolien de Graag-Joost Verplak 1-1, Martijn Rent meester-Martin de Wolf 1-1, Jan van de Weteringh-Kees van den Bosch 2-0, Ko Louwerse-Ad van Tilborg 2-0, Wim Kop- pejan-Sally de Jong 0-2, Jaap de Jonge- Erwin Heslinga 0-2, Jan Fokkink-Jan Flik- weert 1-1, Andy Damen-Rianka Rent meester 1-1, Martijn van Gortel-Wim van Schie 1-1, Piet Bakelaar-Adrie Doorn 1-1, Cees de Jonge-Wieneke Flikweert 2-0, Anton Geldof-Gijs Schoenmaker 0-2, Leonie de Graag-Albert Labis 0-2. Sportprijsvragen Lucky Day: 4-8-15-23-25-36-38-46-47-48- 49-51-53-56-58-62-69-73-75-79 (onder voorbehoud). Toto13 1 Ajax-PSV X 2 Arsenal - Liverpool X 3 Haarlem - Sparta X 4 E.Cottbus - Leverkusen X 5 FC Nurnberg - VfL Bochum X 6 BM Gladbach - B.Munchen X 7 Schalke 04-Wolfsburg X 8 Stuttgart - Kaiserslautern X 9 Hamburger-Hannover 96 X 10 Arm.Bielefeld - Bremen X 11 Kilmarnock - Glasg.R verv. xj 12 Aberdeen - Celtic X 13 AS Monaco - OI.Marseille X Winnende rijtje: 1-1-2-3-2-3-1-3-1-1-2-2-2. (onder voorbehoud) Tennis Nisse. Dubbeltoernooi. HD6: E. Evers- dijk/M. van Gastel-J. Sprinkhuizen/F. Verwei 5-34-2 HD7: R. Janse/B. Zonne vijlle-W. JanseAV. Minderhout 5-3 4-2. HD8: W. Goedegebure/A, Tange-B. Ha ge/J. Hage 5-3 4-5 7-5. DD6. M. Cok/C Dijkema-J. vd. Heijden/I. van Omber- gen 4-2 5-4, A Minnaard/T. de Prieel- le-J. Joosse/J.Suurland4-04-0 DD7:T. v/d Dries/M. Rijk-W. Rooze/P. de Waard 4-1 4-2, L. v.d. Maden/K. Smit-W. Rooze/P. de Waard 4-0 5-3 DD8: J. San derse/M. Weststrate-L. van Damme/C. Timmerman 5-4 4-1, D. Nieuwenhuij- ze/N. van de Zande-A. Stoel/W. Vleugel 5-4 4-0, J. Braam/B, van Liere-L van Damme/C. Timmerman 4-2 4-2, Naessens/E. van Son-P. Keijzer/M. Lui ken 5-4 0-4 7-3, L van den Ende/J Koens-A Boone/R. Potter 4-2 5-3, M Roelands/K. van Sabben-J Brons/M Kwaak - Goeman 4-1 4-0, M. Roe lands/K. van Sabben-P. Geschiere/C. Sandee 4-0 4-0, J. Brons/M. Kwaak - Goeman-P. Geschiere/C. Sandee 4-2 4-1, J. Braam/B, van Liere-J. Sander- se/M, Weststrate 5-3 4-2, N. Breure/M- .Tax-A. Kalau/A Stomphorst 4-2 4-1 GD6 M. Kole/E. Eversdijk-S. de Mar- co/C de Marco 4-2 4-0, M. van Geest/K Ringelberg-J Dieleman/W. van Hese 2-4 4-2 8-6. M Braam/D.Jeras-S. de Marco/C. de Marco 4-2 3-57-5, R. Schol- ten/J. Scholten-B. Meerhof/K. Lous 4-1 5-4, R. Jongsma/M. Jongsma-R. Ver- meulen/J. Sprinkhuizen 1-4 5-4 13-11. de. Zoals bekend gaan de eerste twee teams uit de poule over naar de volgende ronde. „We zijn een beetje afhankelijk van de uitslag bij Hoek-Baronie. Als Baronie weet te winnen en wij niet met al te grote cijfers van RBC verliezen, hebben we nog een kansje." Kloetinge speelt in de laatste poulewedstrijd tegen Baronie. Hoek Rieno van Oost en Bart Poppe keren terug in de selectie van Hoek voor het bekerduel van vanavond met Baronie (19.30 uur in Hoek). Beide spelers de den afgelopen zaterdag ritme op in het tweede, maar mogen nu weer met de hoofdmacht mee doen. „Natuurlijk probeer je ook in dit soort wedstrijden wat uit, maar ik wil zo stilletjes aan wel naar een vaste formatie toe", zegt oefenmeester Angelo Nijskens. Arjan Oostdijk, Arco Herre- bout, Patrick de Guchteneire, Michel Mullaert, Leon van den Ouden en Björn Langeveld val len vanavond buiten de selectie. Zij werken een training af. „Baronie is een gerenommeerde ploeg", weet Nijskens. „Twee seizoenen geleden werden ze nog algeheel kampioen van Ne derland." Zaterdag hield de Bredase formatie aardig stand tegen RBC. Het werd slechts 3-1 voor de eredivisionist. VLISSINGEN - Ruud Rent meester uit Goes is vierde geworden tijdens een wieler wedstrijd voor junioren in het Belgische Bierbeek. Dennis Martens uit Koewacht finishte als zesde in Heusden. Davy Dubbeldam (Sluiskil) reed in Bottelare naar een ne gende plaats bij de elites zonder contract. Amemuidenaar Jac ques Schuit werd tiende. Pa trick Tolhoek uit Yerseke was in dezelfde categorie goed voor een zesde plek in Borgt-Grim- beren. Johnny Hoogerland ein digde als tiende in Gelrode. GD7: T, de Jonge/P. de Jonge-J. Hoon- dert/W. Hoondert 2-4 4-0 7-4, M. Lui ken/W. Krijger-J. Hoondert/W. Hoondert 4-1 4-1, J. Rooze/A. Rooze-M. Merwe/J. Sanderse 4-2 4-0, S. van Wingen/W. Janse-J. Koens/T. Altena 4-1 5-4. GD8: I. de Wachter/F. Klein Meulenkamp-N. Breure/R. van Sabben 4-1 4-2, N. Breu- re/R. van Sabben-J, Heynsdijk/C. Krijger 4-2 2-4 7-2, M. de Feijter/C. Bellaart-M. Hiensch/A. van der Wel 4-2 4-5 8-6,1de Wachter/F. Klein Meulenkamp-J. Hey nsdijk/C. Krijger 5-4 4-2, C Roelands/R Meijers-K Vleugel/W Vleugel 1-4 4-1 7-2. Deltatoernooi in Middelburg; ME 5: H van den Driest-S. van Buren 23-6, ME 5 35+: S. Nieuwenhuyze-J. Vos 13-5, D. Mol-S. Nieuwenhuyze 12-8, ME 6: G. Heijman-R. Schinkel 20-2, M. van den Berg-G. Heijman 11-4, W, Korstanje-G Hament 13-4, R. de Klerk-G. Hament 17-9, E. Duit-M. Roelser 11-6, E. Har- ting-J. Kramer 16-5, J. Huisson-J. Ver- hage 9-4, ME 6 35+: F. Wisse-S. de Rid der 12-5, R. de Klerk-F. Wisse 13-4, S. Bonarius-L. Jobse 15-5, H. van Hoe ve-C. Sohier wo, S. van Waalwijk-C. So- hier 21-2, A. Langstraat-D. van der Bel 8-7, A. Langstraat-F. Henderson 10-2, H van Sabben-F. Schletterer 7-7, ME 7 E Oppatja-R. Schinkel 6-1 opgave, R. de Bert-J Boender 7-4, M. de Waal-D. Lau 17-5, M van Opbergen-D. Lau 19-0, M. van Opbergen-M. de Waal 12-4, J. Kra- mer-R. Vermeulen 10-10, J. Kramer-S de la Cousine 15-7, P. Verhagen-R. Ver kade 10-7, M. Wijnoven-R. Verkade 19-2, S. de Vries-G. Fabri 11-4, S. de Vries-K. Visser 14-1, ME 7 35+: G. Fa- bri-H. Ie Due 3-6 opgave, H. Ie Duc-F Dobbelaer 12-4, E. Leums-S. de Ridder 8-7, J. Sanders-E. Leunis 7-6, K. van Ra- benswaaij-M. de Vaan 10-7, B. Kos ter-F. de Groot 8-7, Q. van de Vrie-B Koster 18-1, J.Telussa-C Steur 11-6, C Steur-R. Arratoon 8-8, C de Lange-A. Kooman 12-5, C. de Lange-H. van Hoeve 10-9, P. Franke-J. Bunnik 14-3, MD 5 Meerman/Willebroordse-Van Kemena- /Koster 14-8, Van de Wal/van de Wal- -Van Broekhoven/Poppe 11-9, MD 6: Baljeu/van de Ploeg-Kooman/Martens wo, Caljouw/Huisson-Kooman/Martens wo, Alders/Lau-Steems/Verdam 15-3, Mol/de Vries-Steenis/Verdam 13-8, Bo- narius/Krant-Bosschaart/Sohier 11-7, MD 6 35+: De Nooijer/Vos-Henderson/ Romer 10-5, Bakker/van der Meijnde- -Van Gulik/Jansen 11-8, Van de Velde- /Hoekstra-Koster/de Vries 11-10, Van de Blonk/van Werkum-Van Gulik/Jansen 10-10, Van de Blonk/Van Werkum-Bakk- er/van der Meijden 18-5.VE 6: C. Job- se-T. van de Berg 9-5, M. de Jong-N. Ie Due 10-4, S. Visser-N. Ie Due 8-7, S Freericks-P.de Regt 12-3, S. Freerick- s-E. Scheers 11-5, C. Nietsche-J Zon- nenberg 10-6, VE 8: D. Lubbers-B Roel se 16-3, I Oreel-B Roelse 10-4, I., Romer-D. Veenstra 8-7, C. Goeree-J vermeulen 12-4. dinsdag Dammen SNS Zeeland Open. Tweede en derde ronde. Aanvang tweede ronde om 9.30 uur, derde ronde om 15.00 uur. Lokatie. Sportpunt Zeeland in Goes. Voetbat Amstel Cup. Poule 8. RBC-Kloetinge (20.00 uur), Hoek-Baronie (19.30 uur). Middelburgs kampioenschap. MZVC Dauwendaele en Jong Ambon-Zeelan- dia Middelburg. Locatie' Veerse Poort, Middelburg. Aanvang: 19 00 uur. Vriendschappelijk. Veere-Breskens (20.00 uur), Steenbergen-Bruse Boys (19.15 uur), Rillandia-Roosendaal (19.30 uur)Domburg-Bevelanders (19.30 uur). Kapelle-GPC Vlissingen (19.30 uur), Apollo-Vlissingen (19.30 uur), Duive- land-DFS (19.15 uur), 's-Heer Arendsker- ke-RCS (19.30 uur), Hansweertse Boys- Kruiningen (19.00 uur). Tiger Woods had tijdens de Buick Open vier slagen minder nodig dan zijn naaste concurrenten. foto Al Goldis/AP door Willy van Leeuwen WAARDE/KRUININGEN - Eric Olijdam zal met plezier terugdenken aan het Scaldis tennistoernooi, dat afgelo pen week in Waarde en Krui- ningen werd gespeeld. Olij dam won zowel het enkelspel als het gemengddubbel en kon terugkijken op een sterk toernooi. In de finale moest Olijdam aantreden tegen Ruurd van der Wel, die goed tegenstand bood. Olijdam moest alle zei len bijzetten om Van der Wel in die eerste set met 7-5 te kloppen. In de tweede set liet Olijdam het niet meer zover komen en won hij overtui gend met 6-2. In het gemengddubbel speel de Olijdam de finale samen met zijn partner Helen. In de eerste set zaten hun tegen standers Sandra van Wingen en Bert Cok beter in hun spel en wonnen verdiend met 7-5. Daarna kwam de Olijdam- trein op volle toeren en werd er flink wat aanvalsspel te genaan gegooid. Dat pakte goed uit, want de combinatie Olijdam won zo wel de tweede als de derde set: 6-3 7-5. Ook Anne Marie Verschuure kon dik tevreden zijn over haar prestaties in het Scaldi- stoemooi. Ze toonde karak ter en won de enkel 6-finale uiteindelijk moeizaam. Na een 6-4-verlies in de eerste set, pakte ze met 6-4 en 7-5 alsnog de toernooizege. In het gemengddubbel 5 speel de Verschuure een uitsteken de finale samen met Richard de Witte. De favorieten voor de eindzege lieten er tegen Meeuwissen en Pikaar geen misverstand over bestaan wie met de eerste prijs zou gaan lopen. In de eerste, maar zeker ook in de tweede set stelde de combinatie Ver- schuure/De Witte snel orde op zaken en won overtuigend met 6-2 6-3. In het vrouwendubbel 5 wer den Helen Clausing en Janet Nieuwenhuijse poulewin naars na twee overwinnin gen. Zowel Burgs/Meeuwis- sen als Van Hese/Visser werden aan de zegekar ge bonden en daardoor stak het duo de eerste prijs op zak Kees Rijk (rechts) in gepeins verzonken tijdens zijn partij tegen N'Diaga Samb. foto Mechteld Jansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 29