Innen buitenlandse boetes succes Merklap trekt 2500e bezoeker PZC Voor niets de tassen vol Belgen snel nog even naar de winkel om vuurwapen te kopen Kinderrommelmarkt gaat terug naar Balie Even geen jawoord meer in Arnemuiden sll Zo'n zeventig procent van uitstaande parkeerbonnen is alsnog betaald Fietstocht brengt 3500 euro op Dcolmn Veel interesse voor nieuwbouw in Ritthem Zonder rijbewijs over de kop Forse schade door band op bootje XTC-pillen in beslag genomen Parkeerverbod Paasdijkweg Dief laat auto achter Meisje bestolen van portemonnee dinsdag 13 augustus 2002 rioorFamke van Loon ZIERIKZEE - De proef met het innen van niet-betaalde par keerboetes over de grens, zoals die vorig jaar door de gemeente Schouwen-Duiveland is gehou den, is succesvol verlopen. In vorderingsbureau Mandaat is er in geslaagd ongeveer zeventig procent van de uitstaande par keerbonnen in het buitenland alsnog in te vorderen. Tegen de verwachting in heeft deze operatie Schouwen-Dui veland zelfs een klein financieel voordeel opgeleverd. Hoewel het college formeel nog moet be sluiten het proefproject voort te zetten, verwacht waarnemend wethouder verkeer en vervoer G. van de Velde-de Wilde dat de gemeente door zal gaan op deze manier de buitenlandse fout- parkeerders tot betalen te be wegen. Jaarlijks schrijven de parkeer- controleurs van Schouwen- Duiveland ruim vijfduizend parkeerbonnen uit. De helft van deze zogeheten naheffingsaan slagen belandt onder de ruiten wisser van een buitenlandse au to. Het innen van die boetes is in de praktijk een probleem. De automobilisten, die veelal in Duitsland of België wonen, ver laten het eiland en laten de bon voor wat hij is: onbetaald. Aan schrijvingen van de gemeente brengen daar amper verande ring i n Op brieven van ons rea geren ze niet", weet wethouder Van de Velde. Proef Nadat de gemeente het daar eni ge jaren bij heeft laten zitten, heeft het college vorig jaar be slopen bij wijze van proef te pro beren de openstaande buiten landse boetes over 2000 bij de vertrokken toeristen alsnog te innen. Hiervoor is het invorde ringsbureau Mandaat in de arm genomen, dat gespecialiseerd is in deze inning over de grens. Door notoire wanbetalers loopt Schouwen-Duiveland jaarlijks bijna honderdduizend euro aan inkomsten mis. Daarnaast wil de gemeente op deze manier de SEROOSKERKE (W)- De Terre des Hommes Dorpentocht, die vorige week dinsdag werd ver reden, heeft 3500 euro opge bracht. Het geld gaat naar het hospitaalschip Shapla in Ban gladesh, één van de projecten van de organisatie. Aan de Dor pentocht deden 1200 fietsers mee. De bekendheid van de Terre des Hommes Dorpentocht reikt steeds verder. Onder de fietsers bevond zich een aantal Japan ners. Advertentie =S\ INBRAAKBFiVKILIGING HRANI5BËVHILIGING TOEGANGSCONTROLE CAMERABEWAKING MELDKAMER PAC ALARMOPVOLGING 24-uurs meldkamer-service A LEWESTRAAT 43 J'V GOES/KLOETINGE ALAMCROfP Bel 0113-213720 ^£0^t4AO^^TiaiMnfo@colljnb^i^ REDACTIE SCHOUWEN-DUIVELAND Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB ZIERIKZEE Tel: (0111)454647 Fax:(0111)454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) Piet Kleemans Famke van Loon Ali Pankow Rudy Boogert (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl rechtsgelijkheid herstellen tus sen buitenlandse foutparkeer- ders en overtreders uit Neder land, die bij niet-betalen het Centraal Justicieel Incasso Bu reau (CJIB) op hun dak krijgen. Die proef is succesvol verlopen, zo blijkt uit het verslag dat door Mandaat aan de gemeente is ge daan. „Ongeveer zeventig pro cent van de boetes is alsnog suc cesvol geïnd", stelt G. Benou, afdelingshoofd recreatie, eco nomie en bijzondere wetten (REB). Een tweede meevaller in de proef is dat de gemeente geld heeft overgehouden aan de ope ratie. Voorafgaand werd er nog vanuit gegaan dat Schouwen- Duiveland na aftrek van de kosten (14.000 euro voor het bu reau) quitte zou draaien. Die ra ming was volgens wethouder Van de Velde echter niet meer dan 'natte-vingerwerk' op basis van ervaringen bij andere ge meenten. De volledige evaluatie van de proef moet nog worden opgesteld. Naar aanleiding daarvan zal het college bepalen of het invorderingsbureau op nieuw ingeschakeld zal worden om de buitenlandse parkeer boetes ook voor 2001 en 2002 te gaan innen. RENESSE - Het zonnetje straalt zijn warme stralen op het Schouwse land neer. Een groepje Duitse vakantie- vierders scharrelt over de ge rooide akker. Tussen de trac torsporen plukken zij tassen vol goede uien weg. Zuinigheid is de moeder van de provisie kast, zo leert immers het spreekwoordenboek. De Duitse economie wordt, net als die van andere Europese naties, naar diepterecords ge zogen. Daarnaast staan de oos terburen aan de vooravond van de verkiezingen. Menige Nederlander of Frans man kan meepraten over de schokgolf die een gang naar de stembus anno 2002 maat schappelijk teweeg kan bren gen. Of heeft de introductie van de euro de huur van de re creatiewoning opgedreven? Voor niets gaat alleen de zon op, zo is ook internationaal be kend. Even verderop genieten toeris ten daarom van het zonnige Schouwse strand om de sores van het alledaagse bestaan tij dens hun vakantie even te ver geten. foto Marijke Folkertsma •- - -- - door Romain van Damme BRUSSEL - De nieuwe wapen wet waarmee de Belgische over heid het aantal wapens dras tisch wil terugdringen, lijkt averechts te werken. Om de veel strengere wet, die vermoedelijk volgend jaar in werking treedt, voor te zijn, stappen de Belgen massaal de wapenwinkels bin- Vorig jaar kregen 16.167 men sen een vergunning om een zo geheten verweerwapen (pisto len en revolvers) aan te schaffen. Dat is maar liefst 46 procent meer dan het jaar daarvoor. Ook werden er veel meer jacht en sportwapens verkocht (een toename van 37 procent). Voor die wapens is geen vergunning nodig. Zonder probleem kan een zwaar jachtgeweer met mu nitie aangekocht worden. Veel Nederlanders kochten in het verleden een wapen in België. Sinds januari 1992 is dat moei lijker geworden. Nederlanders moeten vanaf die datum een geldig identificatiebewijs én een vergunning overleggen. De nieuwe Belgische wapenwet, die momenteel ter beoordeling bij het parlement ligt, zegt dat er voor alle wapens een vergun ning vereist is. Het krijgen van een vergunning, straks ook no dig voor het kopen van munitie, wordt aanzienlijk moeilijker. De provinciegouverneur is (Commissaris van de Koningin) verantwoordelijk voor het uit geven van de vergunningen. Hij doet dat wel in overleg met de commissaris van politie. Vol gens Belgische deskundigen werkt het huidige systeem frau de in de hand. Onvindbaar Een probleem is ook dat tussen de aankoop van het wapen en de registratie die sinds enkele ja ren ook in België verplicht is, genoeg tijd zit om de nodige schade te kunnen aanrichten. Het wapen kan in België pro bleemloos tussentijds diverse keren verkocht worden, waar door het voor de politie onvind baar raakt. Een verklaring voor de hoge stijging van het aantal afgege ven vergunningen kan het mi nisterie van Justitie niet geven. „Vermoedelijk voelen de men sen zich tamelijk onveilig en willen ze een wapen in huis", zegt een justitie-woordvoerder. Volgens schattingen zijn er mo menteel in België drie miljoen wapens. RITTHEM - Zes ruime vrij staande woningen worden ge bouwd aan de Zuidwatering- straat in Ritthem. De huizen staan sinds een week te koop bij Schinkel De Weerd Makelaardij in Oost-Souburg. Twee zijn er al verkocht. Met de bouw wordt begonnen als er vier huizen verkocht zijn. M. de Weerd van het makelaars kantoor verwacht dat het in ok tober zo ver is. De belangstel ling voor de woningen is enorm. „We hebben nu al vijftig bro chures verstuurd naar mensen die geïnteresseerd zijn. Dat zijn er heel veel", zegt ze. De huizen zijn ontworpen door Archikon bv uit Goes en worden ontwikkeld door Proverko Wo ningbouw bv, ook uit Goes. De huizen staan op kavels van vijfhonderd tot ruim zeshon derd vierkante meter en kosten tussen de 327.500 en 342.500 eu ro. De voorgevels van de wonin gen lijken op elkaar, maar ze zijn allemaal afzonderlijk ont worpen. Zo zijn er woningen met verschillende uitbouwen en is er gespeeld met ramen en gla zen geveldelen. Ook de kleuren van de gevelstenen en dakbe dekking zijn verschillend, zodat elk huis een eigen sfeer heeft. De huizen zijn verder voorzien van een L-vormige woonkamer, een open keuken en een bijkeu ken. door Andrea Bolle ZIERIKZEE - „Ik dacht dat het een grapje was", was de reactie van C. de Bruine-Mabelis uit Aalst. Ze werd gisteren als 2500e bezoeker van de expositie van de Zeeuwse merklap in de Nieuwe Kerk in Zierikzee in het zonnetje gezet. Naast de gebrui kelijke bos bloemen werd haar de cd met een concert op het Kam van der Meulen-orgel en een boekje over de historie van de Zierikzeese kerk aangebo den. Eigenlijk kwamen De Bruine en haar echtgenoot niet voor de merklap naar de kerk, maar om het godshuis zelf te bezichtigen. Het echtpaar is al veertig jaar van het eiland af, maar is nu een paar weken op vakantie. „Ik kom oorspronkelijk uit Zierik zee en ging hier vroeger naar de kerk. Onze oudste is hier ook ge doopt, maar is inmiddels over leden. Ik wilde alleen even snel gaan kijken", zegt C. de Bruine geëmotioneerd. Na een rondje merklap is de bezoekster onder de indruk van resultaat. „Prachtig en heel erg knap ge daan." Een van de Schouwse lappen die De Bruine gisteren langsliep is gemaakt door Janet Timofeidie tevens iedere maandag als sup poost op de expositie aanwezig is. Op haar merklap is de Burgh- se Schoole in Burgh gebor- C. de Bruine neemt als 2500e bezoeker van de expositie van de merklap in Zierikzee een cd en een boekje in ontvangst. foto Marijke Folkertsma duurd. Als beheerster vond ze dat het museum niet mocht ont breken op de Zeeuwse merklap. Behalve de Burghse Schoole zelf zijn er ook spelende kinde ren en een lesbankje op de lap te zien. Bij de fanatieke borduur ster ging er toch nog wel eens wat mis tijdens het maken van de lap „Hetlesbankjehebikvijf keer uitgehaald, want ik kreeg er geen diepte in. Toen ik dat te gen mijn man zei pakte hij een stukje papier en tekende het in één keer uit", lacht Timof ei. Uiteindelijk heeft ze binnen vijf BROUWERSHAVEN - Een 16-jarige Duitse jongen is in de nacht van zaterdag op zondag met de auto van zijn vader over de kop geslagen en in de sloot beland. Hij was zonder mede weten van zijn vader met diens auto aan de haal gegaan. De j ongen - die ook nog eens onder invloed van alcohol verkeerde - raakte op de Blankersweg de macht over het stuur kwijt en sloeg over de kop. De auto kwam in de sloot langs de Blan kersweg tot stilstand. De jongen kwam met de schrik vrij. De auto raakte zwaar beschadigd. BROUWERSHAVEN - Een brand in het motorcompartiment heeft gisteren forse schade veroorzaakt aan een bootje in de haven van Brouwershaven. De brandweer rukte uit, maar de eigenaar van het bootje had de brand inmiddels al met een schuimblusser geblust. Het bootje is inmiddels van de haven van Brouwershaven naar het haventje van Den Osse ver sleept. De exacte omvang van de schade is nog niet bekend. RENESSE - De politie heeft op de Vroonweg tussen Renesse en Burgh-Haamstede in de nacht van zondag op maandag een aantal xtc-pillen en wiet in beslaggenomen. Tijdens een ver keerscontrole werden twee mannen uit Epe betrapt op het be zit van de drugs. De twee mannen zijn na de inbeslagname met een dagvaarding naar huis gestuurd. POORTVLIET - Op de Paasdijkweg bij Poortvliet mag voort aan niet meer worden geparkeerd. De gemeente Tholen is van plan het parkeren aan beide zij den van deze weg, die de roton de op de Provincialeweg met Sint-Annaland verbindt, te ver bieden. Bedrijven kunnen wel laden en lossen, gedurende maximaal één uur. Het dagelijks gemeentebestuur was al van plan deze maatre gel in te voeren toen de beweegbare drempels op de Paasdijk weg werden geïnstalleerd. Deze - experimentele - drempels bleken echter, vanwege de geluidsoverlast die zij veroorzaak ten, geen succes. Het parkeerverbod wordt desalniettemin doorgevoerd. Op de aan de rand van Poortvliet gelegen weg wordt altijd veel geparkeerd. Het ontwerpbesluit over het parkeerverbod ligt vanaf morgen ter inzage in het gemeente huis in Sint-Maartensdijk. MIDDELBURG - Een onbekende autodief is in de nacht van zondag op maandag met een gestolen auto tegen een gepar keerde auto aangereden op de Nassaulaan. Hij liet de wagen vervolgens achter en sloeg op de vlucht. De gestolen wagen stond op het Molenwater. De politie heeft de zaak in onder zoek. MIDDELBURG - Een 12-jarig meisje uit Middelburg is gis termiddag bestolen van enkele tientallen euro's en een bank pas. Het meisje had in een winkel aan de Lange Delft in Mid delburg haar tas in een pashokje laten staan. Een medewerker van de winkel had haar tas gevonden en achter de balie neer gelegd. Later bleek dat de portemonnee uit de tas was gesto len. op de rommelmarkt zijn gehou den, zoals het straattheater en de kinderspelen, gaan volgend jaar ook mee naar de Balie. Toch wil Gudde de Sint Domus- straat bij de Maritieme dagen blijven betrekken. „We willen er weer straattheater en kinder spelen, maar dan speciaal voor de bezoekers." Ook denkt hij aan muziek en een aantal ter rasjes op de kruising met de Vis- straat. De Lange Nobelstraat, waar tot ergernis van de onder nemers dit jaar geen kraampjes hebben gestaan, moet volgens Gudde volgend jaar weer be trokken worden bij de markt. door Andrea Bolle ZIERIKZEE - De kinderrom melmarkt tijdens de Maritieme dagen in Zierikzee gaat volgend jaar terug naar de oude locatie: de Balie. De deelnemers van de markt hebben laten weten toch liever daar te staan dan in de Sint Domusstraat. Bij wijze van proef, om de kin deren dichter te betrekken bij het Havenkwartier, is dit jaar de kinderrommelmarkt in de Sint Domusstraat gehouden. Vol gens Phons Gudde van ZOC Ac tief is dat goed gelukt en werd er zelfs meer verkocht dan vorig jaar. Behalve een klacht van een bewoner die haar stoep tijdens de markt vrij wilde houden, heeft de samenwerking met de ondernemers en de bewoners geen problemen teweeg ge bracht. Toch bleek bij navraag aan de ouders van de deelnemers dat ze het liefst weer op de Balie staan „Ze hadden het idee dat de Balie handiger en overzichtelijker was. Bovendien vonden ze het onderlinge contact daar beter, omdat de Balie vierkant is en de markt in de Sint Domusstraat in de lengte ligt", licht Gudde toe. De extra activiteiten die dit jaar Wegwijzers Om de Maritieme dagen nog meer bekendheid te geven heeft ZOC Actief een werkgroep in het leven geroepen, die moet zorgen voor een beter pr-beleid, dat wil zeggen betere bewegwij zering en aankondigingen op Schouwen-Duiveland. „Dit jaar werd vanuit de gemeente gezegd dat we minder borden langs de kant van de weg moch ten plaatsen. Maar als ik nu kijk staan er net zoveel borden als vorig jaar met allerlei andere aankondigingen. Dus volgend jaar moet dat anders", vindt Gudde. maanden haar stukje van de merklap afgekregen en opge stuurd. De Zeeuwse merklap is nog tot zaterdag 7 september op maan dag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur te bezoeken. door Valeska Nastaly ARNEMUIDEN - In de trouw zaal in het voormalig stadhuis van Arnemuiden kunnen men sen vanaf 1 oktober gedurende vier maanden niet trouwen. De ruimte wordt in die periode ver nieuwd. Het plan voor verbou wing was nog blijven liggen na de overgang van stadhuis naar museum. Volgens R Hofman van de dienst Stadsbeheer bij de ge meente Middelburg is de ver bouwing uitgesteld, zodat het museum gewoon open kan blij ven in het drukke zomerseizoen. „Je kunt trouwens niet echt van een verbouwing spreken. Het is meer aanpassen aan deze tijd." De aanpassingen in de trouw zaal gaan in overleg met monu mentenzorg. „In elk geval ko men de schilderwerken die er nu hangen terug en het museum blijft de ruimte naast de trouw zaal gebruiken als expositie ruimte. Verder wordt de vloer bedekking vernieuwd en gaat het verlaagde plafond eruit. Het plafond wordt iets hoger en wordt vlak gestukadoord", al dus Hofman. Hij zegt dat de kosten van de verbouwing ruim 68.000 euro bedragen. Als alles goed verloopt, kunnen vanaf 1 februari 2003 weer hu welijken in de trouwzaal geslo ten worden. Mensen die voor die tijd willen trouwen, zijn aange wezen op de trouwzaal in het Middelburgse stadhuis. Volgens L. Slager van de afdeling Bur gerzaken Middelburg is dat geen probleem. „In Arnemuiden vindt nooit zo'n groot aantal hu welijken plaats. Daarom heb ben we geen alternatief in Arne muiden gezocht. Het probleem met een alternatieve locatie is ook dat het altijd een beetje be helpen is."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 27