Innen buitenlandse boetes succes PZC Voor niets de tassen vol Neder-Duitse euro was kunstproject Bouw Waterfront komt dichterbij 12 Zo'n zeventig procent van uitstaande parkeerbonnen is alsnog betaald Autodief laat buit achter Fietstocht brengt 3500 euro op agenda Borsele Adverteren? In de PZC natuurlijk orsele Borsele dinsdag 13 augustus 2002 door Famke van Loon ZIERIKZEE - De proef met het innen van niet-betaalde par keerboetes over de grens, zoals die vorig jaar door de gemeente Schouwen-Duiveland is gehou den, is succesvol verlopen. In vorderingsbureau Mandaat is er in geslaagd ongeveer zeventig procent van de uitstaande par keerbonnen in het buitenland alsnog in te vorderen. Tegen de verwachting in heeft deze operatie Schouwen-Dui veland zelfs een klein financieel voordeel opgeleverd. Hoewel het college formeel nog moet be sluiten het proefproject voort te zetten, verwacht waarnemend wethouder verkeer en vervoer G. van de Velde-de Wilde dat de gemeente door zal gaan op deze manier de buitenlandse fout- parkeerders tot betalen te be wegen. Jaarlijks schrijven de parkeercontroleurs van Schou wen-Duiveland ruim vijfdui zend parkeerbonnen uit, De helft van deze zogeheten nahef fingsaanslagen belandt onder de ruitenwisser van een buiten landse auto. Het innen van die boetes is in de praktijk een pro bleem. De automobilisten, die veelal in Duitsland of België wonen, verlaten het eiland en laten de bon voor wat hij is: on betaald. Aanschrijvingen van de gemeente brengen daar am per verandering in. ,,Op brieven van ons reageren ze niet", weet wethouder Van de Velde. Proef Nadat de gemeente het daar eni ge jaren bij heeft laten zitten, heeft het college vorig jaar be sloten bij wijze van proef te pro beren de openstaande buiten landse boetes over 2000 bij de vertrokken toeristen alsnog te innen. Hiervoor is het invorde ringsbureau Mandaat in de arm genomen, dat gespecialiseerd is in deze inning over de grens. Door notoire wanbetalers loopt Schouwen-Duiveland jaarlijks bijna honderdduizend euro aan inkomsten mis. Daarnaast wil de gemeente op deze manier de rechtsgelijkheid herstellen tus sen buitenlandse foutparkeer- ders en overtreders uit Neder land, die bij niet-betalen het Centraal Justicieel Incasso Bu reau (CJTB) op hun dak krijgen. Die proef is succesvol verlopen, zo blijkt uit het verslag dat door Mandaat aan de gemeente is ge daan. „Ongeveer zeventig pro cent van de boetes is alsnog suc cesvol geïnd", stelt G. Benou, afdelingshoofd recreatie, eco nomie en bijzondere wetten (REB). Een tweede meevaller in de proef is dat de gemeente geld heeft overgehouden aan de ope ratie. Voorafgaand werd er nog vanuit gegaan dat Schouwen- Duiveland na aftrek van de kosten (14.000 euro voor het bu reau) quitte zou draaien. Die ra ming was volgens wethouder Van de Velde echter niet meer dan 'natte-vingerwerk' op basis van ervaringen bij andere ge meenten. De volledige evaluatie van de proef moet nog worden opge steld. Naar aanleiding daarvan zal het college bepalen of het in vorderingsbureau opnieuw in geschakeld zal worden om de buitenlandse parkeerboetes ook voor 2001 en 2002 te gaan RENESSE - Het zonnetje straalt zijn warme stralen op het Schouwse land. Een groepje Duitse vakantie- vierders scharrelt over de ge rooide akker. Tussen de tractor sporen plukken zij tassen vol goede uien weg. Zuinigheid is de moeder van de provisiekast, zo leert immers het spreekwoor denboek. De Duitse economie wordt, net als die van andere Europese na ties, naar diepterecords gezo gen. Daarnaast staan de ooster buren aan de vooravond van de verkiezingen. Menige Nederlander of Frans man kan meepraten over de schokgolf die een gang naar de stembus anno 2002 maatschap pelijk teweeg kan brengen. Of heeft de introductie van de euro de huur van de recreatiewoning opgedreven? Voor niets gaat alleen de zon op, zo is ook internationaal be kend. Even verderop genieten toeris ten daarom van het zonnige Schouwse strand om de sores van het alledaagse bestaan tij dens hun vakantie even te ver geten. foto Marijke Folkertsma door Esme Soesman THOLEN - Het regelen van de milieuvergunning nam wat meer tijd in beslag dan ver wacht, maar binnenkort gaan de werkzaamheden op de land tong bij het baaitje De Een dracht in Tholen-stad echt van start. Om precies te zijn: tussen half september en half oktober, meldt projectontwikkelaar Sterner Groep uit Rotterdam. Dan wordt begonnen met het bouwrijp maken van het gebied waar de nieuwbouwwijk Wa terfront moet verrijzen. Aan vankelijk was het de bedoeling in juni te beginnen met het bouwrijp maken van het gebied. Die eerste streefdatum bleek niet haalbaar omdat er, om in het bezit te komen van de beno digde milieupapieren, nog aan vullend bodemonderzoek moest worden verricht. De milieuvergunning is inmid dels binnen. Dat betekent dat in het najaar met realisatie van het project kan worden begonnen. Vooralsnog houdt Sterner Groep een ruime tijdsmarge aan omdat er - als iedereen terug is van vakantie - nog een planning moet worden gemaakt. Wan neer de eerste woningen zicht baar zullen zijn, is niet bekend. Het bouwrijp maken van het ge bied geldt als een omvangrijke klus, omdat het om een water rijkproject gaat. Funderingen Op de landtong die Schelde- Rijnkanaal en de baai van elkaar scheidt worden vieren negentig luxe woningen neerge- MIDDELBURG - Een onbeken de is in de nacht van zondag op maandag met een gestolen auto tegen een geparkeerde auto aangereden op de Nassaulaan. Hij liet de wagen vervolgens achter en sloeg op de vlucht. De gestolen wagen stond op het Molenwater. De politie heeft de zaak in onderzoek. zet.indevormvanappartemen- ten, villa's, twee-onder-één- kappers en patriciërswoningen, Omdat er funderingen in het i water worden gelegd, moeten I eerst damwanden worden ge plaatst om delen van de baai - tijdelijk - droog te kunnen leg- j gen. De haven moet worden uit gediept en er worden duikers j geplaatst die de waterdoorstro ming moeten stimuleren, Die 1 laatste ingreep is bedoeld om de I ontwikkeling van blauwalg te- gen te gaan. In een eerder stadi um van het project schatte de projectontwikkelaar dat er achttien maanden gemoeid zou den zijn met de bouw van de eer ste woningen. SEROOSKERKE - De Terre des Hommes Dorpentocht, die vori ge week dinsdag werd verreden, I heeft 3500 euro opgebracht. Het geld gaat naar het hospitaal- j schip Shapla in Aan de Dor- pentocht deden 1200 fietsers I mee, waaronder een aantal Ja panners. I STREEKACTIVITEITEN "1 BERGEN OP ZOOM - Gertrudiskerk, 13.00-16.00 uur: Torenbeklimming; 13.00-16.30 uur: Bezichtiging monumen- ten; GOES - Leger des Heils, Leliestraat 24, 9.00-12.00 uur en 13.00-15.00 uur: Ver- koop Meubelen tbv maatschappelijke dienstverlening; Maria Magdalenakerk, 10.30-16.30 uur: Openstelling voor publiek; Grote kerk, 13.30 uur: Carillonbespeling doorSjoerd Tamminga; Revalidatiecentrum De Lindenhof, 16.45-17.45 uur: bewegen voor Astma en CODP-patiënten; KAPELLE - De Vroone, 13.30 uur: Biljar- I ten en kaarten voor ouderen; 14.00 uur: Welfarewerk; KAMPERLAND - Sint Felixweg, 16.00 uur: Demonstratie trekpaarden; KRUININGEN - Ons Dorpshuis, 13.00- 17.00 uur: Biljartclub senioren; WEMELDINGE - Dorpscentrum De We- mel, 13.00-17.00 uur; Kaarten en biljar- ten;Hotel Smits, 20.00 uur: Klaverjassen: Bij Villapark Oesterbaai, 19.00 uur: Ma gie Circus; YERSEKE - Achter het havenmeesterkan- 1 toor aan de Prinses Beatrixhaven, einde steiger, 13.30 uur: Vertrek rondvaart op de Oosterschelde; 4- gemeente- AANVRAGEN BOUWVERGUNNINGEN/MELDINGEN Burgemeester en wethouders van de gemeente Borsele ma ken bekend dat de volgende aanvragen om bouwvergunning/- melding zijn ontvangen: - uitbreiden vakantiewoning Landingsweg 82. Baarland - uitbreiden vakantiewoning Landingsweg 83, baarland - uitbreiden pensionhouderïj/paardenfokkerij Halsweg 4A. Nieuwdorp - plaatsen tuinhuisje Maaikllnkstraat 23, Driewegen - bouwen uitstroombak aan de Zeedijk nabij Driewegen/Elle- woutsdijk - het conserveren van de korenmolen aan de Stationsweg te Heinkenszand - bouwen serre Lange Noordweg I I,'s-Heerenhoek - verbouwen bunkervloer Zeedijk 32. Borssele - wijzigen zijgevel Goesestraatweg 7,'s-Gravenpolder - uitbreiden woning met een verdieping Burg. jansenstraat 15, 's-Gravenpolder - restaureren en wijzigen westgevel van de schuur Zwaakse- dijk 6, Kwadendamme - bouwen loods langeweegje 22, Kwadendamme 13 augustus 2002. Kunstenaar Paets uit Hilversum zegt de maker te zijn van de twee-euromunt met Nederlandse basis en een Duitse rand. foto Vincent Boon door onze regioredactie HILVERSUM - Beeldend kun stenaar Rutger Paets uit Hilver sum zegt de maker te zijn van de twee-euromunt met een Neder landse basis en een Duitse rand die vorige week werd aangetrof fen. De ontdekker van de munt, P. van Es uit Vrouwenpolder, heeft echter zijn twijfels of Paets wel echt de maker van de munt is. Paets claimt het geestelijk ei gendom van het vervaardigen van Nederlandse euromunten met een 'buitenlandse' rand. Naast de munt met een Duitse rand heeft hij twee-eurostuk ken voorzien van randen uit België, Frankrijk, Italië, Grie kenland, Portugal en Oostenrijk en in omloop gebracht; gewoon door ermee te betalen in de win kel. Paets kwam op de gedachte voor zijn project toen hij de eer ste 'buitenlandse' euromunt in handen kreeg. Hij vindt het goed dat landen hun eigen iden titeit hebben willen geven aan de euro. „De Europese Unie legt ons van bovenaf op dat we Eu ropees moeten denken en kij ken. Maar dat werkt niet zo." Toen vorige week een van zijn munten werd 'ontdekt', schrok Paets. Hij had niet verwacht dat het al zo gauw zou gebeuren. Hij had de munten een kleine drie weken eerder in omloop ge bracht. De man uit Vrouwen polder die het stuk in zijn porte monnee ontdekte, bekeek de munt nader omdat hij lichte be schadigingen aan de rand zag. Het ging om een van de eerste door Paets bewerkte munten, inmiddels is hij er meer bedre ven in en veroorzaakt hij minder beschadigingen. „De munten en de randen gaan gemakkelijk van elkaar. Al past de rand van sommige landen beter dan die van andere. Ze zijn niet alle maal even gemakkelijk inwis selbaar, ze komen uit verschil lende fabrieken. Sommige moet ik er met grof geweld in slaan." Hij vindt de kwaliteit slecht: „Net als de eenwording". Thaise bath Paets houdt zich ook bezig met 'oud' geld. Hij vouwde de rand van een 500-lirestuk om een één-euromunt. Maar de kunste naar houdt het niet bij Europa: hij plaatste ook de rand van muntstukken van de Thaise bath om Nederlandse euromun ten. „De munten zijn perfect uitwisselbaar." Naast zijn mun- tenproject schildert Paets en maakt hij objecten/installaties, litho's en grafieken. Een woordvoerder van het mi nisterie van Financiën zei vori ge week donderdag het niet waarschijnlijk te achten dat het om een verwisseling ging. Hij dacht eerder aan een misdruk. Gisteren zei de woordvoerder dat het stuk moet worden on derzocht bij de Koninklijke Ne derlandse Munt in Utrecht om te bepalen wat ermee is ge beurd. De 'eigenaar' van het Neder lands-Duitse muntstuk, P. van Es uit Vrouwenpolder, hoopt vandaag duidelijkheid te heb ben over de twee-euromunt. Een expert van De Munt in Utrecht heeft Van Es uitgeno digd om de munt te onderzoe ken. De expert gaat er volgens Van Es op basis van een kran tenfoto van uit dat het om een gemanipuleerd geldstuk gaat. Definitief uitsluitsel kan hij pas geven na het zien van de munt. Van Es heeft overigens zijn twij fels of Paets wel echt de maker van de munt is. „Hij zei dat hij de munt met een hamer heeft bewerkt en verder liet hij zich er niet over uit", aldus een scepti sche Van Es. „De munt zelf toont overduidelijk sporen van een tang. Daarnaast zegt de kunste naar dat hij ook met Belgische munten heeft geknutseld. Vrienden van ons hebben dat geprobeerd, het bleek helemaal niet te kloppen." Koud kunstje Tot slot heeft Van Es de indruk dat er inmiddels op grote schaal met de twee-euromunten ge knutseld wordt. Hij zegt door heel wat mensen gebeld te zijn die meedelen dat het een koud kunstje is. „Met een hydraulisch persje druk je hem er zo uit, zegt men." Zijn enthousiasme over de munt is daardoor een stuk minder geworden. „Maar ik wil het wel zeker weten. En het is leuk om op deze manier contact te maken met De Munt, om te zien wat daar allemaal gebeurt. Dat is een leuke bijkomstig heid." Gemengde munten zijn een wettig betaalmiddel. Het Openbaar Ministerie kan nog geen uitsluitsel geven over de vraag hoe het staat met de straf baarheid van het kunstproject. Paets zei eerder zich er van be wust te zijn dat zijn werk waar schijnlijk strafbaar is. Verleende bouwvergunningen/meldingen Burgemeester en wethouders van de gemeente Borsele maken bekend dat de volgende bouwvergunningen/meldingen zijn ver leend Bekendmakingsdatum aan aanvrager: 30 juli 2002 melding voor plaatsen tuinhuisje Leen Evertsestraat 17, Oudelande plaatsen tuinhuisje Arendhof 35. Heinkenszand plaatsen dakkapel Hoendervogellaan 38. Heinkenszand 31 juli 2002 bouwvergunning voor: uitbreiden woningen Hazeiaarstraat I9A en 21,'s-Gravenpolder wijzigen garagedeur in raamkozijn en deur Ligusterstraat 47, 's-Gravenpolder wijzigen garagedeur in raamkozijn en deur Ligusterstraat 49. 's-Gravenpolder uitbreiden woning Nieuweweg 27, Baarland bouwen schuur Kruipuitsedijk 4, Oudelande bouwen tuinkamer Burgemeester Timansweg 49,'s-Heerenhoek bouwen serre Prins Clausstraat 11Nieuwdorp 6 augustus 2002 bouwvergunning voor bouwen serre Julianastraat 3. Heinkenszand bouwen woning Boonmanstraat 17.'s-Heerenhoek bouwen woning Boonmanstraat 19, 's-Heerenhoek bouwen woning De Jongestraat 3,'s-Heerenhoek bouwen tuinkamer Prinses Margrietstraat 67, Nieuwdorp 8 augustus 2002 bouwvergunning voor: uitbreiden woning Landingsweg 80, Baarland plaatsen keermuren voor opslag materialen Wolfhoekseweg 5, Driewegen bouwen bijkeuken Pastoor Fronhoffstraat 31's-Heerenhoek verbouwen/uitbreiden woning Langeweg 12,'s-Gravenpolder 8 augustus 2002 melding voor plaatsen tuinhuisje Maaiklinkstraat 23, Driewegen 9 augustus 2002 bouwvergunning voor bouwen vlinderkas en uitbreiden met restaurant en koffieschen- kerij, Langeweegje I0A te Kwadendamme. Belanghebbenden kunnen binnen 6 weken na de datum waarop de vergunning aan de aanvrager is bekend gemaakt tegen het be sluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Borsele.Voor al le duidelijkheid wordt erop gewezen dat de datum waarop de vergunning aan de aanvrager bekend is gemaakt bepalend is voor de termijn van 6 weken en niet de verschijningsdatum van de Provinciale Zeeuwse Courant. Het bezwaarschrift moet worden ondertekend en moet ten minste bevatten: a. de naam en adres van de indiener; b. de dagtekening; c. een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is ge richt; d. de gronden van het bezwaar Tijdens de bezwaarschriftenprocedure geldt het besluit. Als u van mening bent dat het besluit onherstelbare gevolgen voor u heeft, is het mogelijk een voorlopige voorziening te vragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 8109, 4330 KA Middelburg- Als voor waarde geldt dat u ook een bezwaarschrift heeft ingediend bij ons college. Over openstaande rechtsmiddelen is een folder verkrijgbaar op het gemeentehuis. Heinkenszand, 13 augustus 2002. AANVRAAG MONUMENTENVERGUNNING Onderwerp De burgemeester van Borsele maakt ingevolge het bepaalde in artikel 12, tweede lid, van de Monumentenwet 1988 bekend, dat door burgemeester en wethouders van Borsele, een ver gunning als bedoeld in artikel 11 van voornoemde wet is aan gevraagd ten behoeve van: - het conserveren van een molen op het perceel Stationsweg ongenr. te Heinkenszand. Inzage Alvorens deze vrijstelling te verlenen ligt de aanvraag geduren de 2 weken met ingang van 14 augustus 2002 ter inzage op het gemeentehuis, afdeling Interne Zaken, Stenevate 10 te Hein kenszand. Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 08.30 - 12.30 uur én donderdagavond van 17.00 - 20.00 uur. Zienswijzen Gedurende de inzagetermijn bestaat de mogelijkheid voor be langhebbenden óm hun zienswijzen over het voornemen tot vrijstelling schriftelijk kenbaar te maken bij het college van bur gemeester en wethouders. Postbus 14450 AA Heinkenszand. Heinkenszand, 13 augustus 2002 gemeente - gemeente -

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 24