Verlies poep veldje wekt woede Sloeweg tot november afgesloten PZC PZC Kermis op halve snelheid Belgen snel nog even naar de winkel om vuurwapen te kopen 11 Inwoners Goes-Oost beginnen actie voor behoud uitiaatplaats honden Mosselfeesten in Philippine Parkeerverbod Paasdijkweg Kanaalweg afgesloten Zonder rijbewijs over de kop Beledigende wildplasser op de bon Forse schade door brand op bootje XTC-pillen in beslag genomen bij nader inzien Taptoe in Yerseke Fietstocht ÜCOLÏJM dinsdag 13 augustus 2002 door Rolf Bosboom GOES - Inwoners van Goes- Oost zijn verontwaardigd om dat de gemeente het enige hon- denuitlaatveldje in de wijk een jaar lang voor andere doelein den wil gebruiken. Op het ter rein moet tijdelijke huisvesting voor het Hoornbeeck College komen. De reformatorische school voor middelbaar be roepsonderwijs begint binnen kort met nieuwbouw op de hoek van de Van Dusseldorpstraat en de Oranje weg. Het 'strontveldje', zoals de plek tussen de vroegere BB-bunker en het gymnastieklokaal aan de Oranjeweg wordt genoemd, be staat sinds 1998. Toen kwam het in samenspraak met de gemeen te tot stand na een actie tegen de vele hondenpoep in Goes-Oost. Sindsdien is het uitgegroeid tot een belangrijke ontmoetings plek voor hondenbezitters uit de wijk. Precies die locatie heeft de ge meente uitgekozen om de tijde lijke huisvestingsnood van het Hoornbeeck College te lenigen. Er worden, zo is de bedoeling, enkele gestapelde noodlokalen geplaatst.. Daarvoor is wel een tijdelijke vrijstelling van het bestem mingsplan noodzakelijk. De bijbehorende inspraakproce dure is eind juli in gang gezet. Protest Onder aanvoering van C. van 't Westende is er een protestactie op gang gekomen. Zij heeft een bezwaarschrift ingediend, dat ook is ondertekend door 120 wijkgenoten. „Eerst worden wij de wijk uitgejaagd; nu worden we de wijk weer ingejaagd, met alle problemen van dien voor de mensen die geen honden heb ben", vat Van 't Westende het ongenoegen samen. Zij heeft in anril al een brief aan het ge meentebestuur gericht in een poging te voorkomen dat het veldje tijdelijk een leslocatie wordt. „Daarin hebben we ook een aantal alternatieven aange dragen." De gemeente heeft er destijds op PHILIPPINE - De 26e Mossel feesten in Philippine staan in het weekeinde van 24 en 25 au gustus in het teken van ver trouwde programma-onderde len zoals de uitreiking van de gouden mossel, mosselen koken op de markt en een rommel markt. De uitreiking van de gouden mossel gebeurt traditioneel tij dens de opening van de Mossel feesten. Ieder jaar opnieuw zet het organiserende feestcomité een persoon of instelling, die zich op bijzondere wijze ver dienstelijk heeft gemaakt voor de promotie van Philippine of de mossel in zijn algemeenheid in het zonnetje. Ook de interna tionale wedstrijd mosselen opensteken ontbreekt niet. De strijd om de Philippinetrofee maakt al zestien jaar deel uit van de Mosselfeesten. Er is volop muziek. Verder staat er op beide dagen een kermis en wordt voor de achtste keer de Mosselrit - een toertocht voor recreatiefietsers - gehouden. Wandelaars komen aan hun trekken met de wandeling door de natuur die is uitgezet door wandelclub De Kwartels. REDACTIE BEVELANDEN/THOLEN Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 273000 Fax:(0113)273030 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Rob Paardekam Esme Soesman Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118)484000 Fax: (0118) 470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl gewezen dat de formele proce dure nog in gang moest worden gezet en dat inspraak tot dan diende te wachten. Dat moment werd eind juli, zodat de tijd nu begint te dringen. Binnenkort begint het schooljaar weer, ter wijl het oude schoolgebouw eind vorige maand is gesloopt. Van 't Westende: „Wij hebben een probleem, maar in feite heeft de school ook een pro bleem." De bezwaarmaakster wijst erop dat het veldje het eni ge echte stukje openbaar groen in de wijk is. Uitwijkmogelijk heden zijn er volgens haar niet. Voor de school ziet Van 't Wes tende wel diverse alternatieven, zoals achter en rechts van de brandweerkazerne. Ook bewoners van de De Graaffstraat hebben bezwaar gemaakt tegen de tijdelijke vrij stelling van het bestemmings plan. Hun voornaamste argument is dat de groengordel tussen Goes- Oost en Kloetinge in het verle den geleidelijk grotendeels is opgeofferd. De gemeente zou bij de bouw van de brandweerka zerne hebben toegezegd dat dat de laatste bebouwing zou zijn. Wethouder M. 't Hart (ruimtelij ke ordening) zegt dat het ge meentebestuur op korte termijn beslist over de ingediende be zwaren. Heroverweging „We hebben goed geluisterd naar de argumenten die naar voren zijn gebracht en op basis daarvan komen we mogelijk tot een heroverweging." Volgens 't Hart zijn diverse locaties te gen elkaar afgewogen. „Naar ons oordeel was dit de minst schadelijke." Een van de moeilijkheden el ders was dat de gemeente Goes de bewuste grond niet in eigen dom heeft. Dat de inspraakprocedure pas nu wordt gevoerd, valt volgens de wethouder de gemeente niet te verwijten, maar het schoolbe stuur. „De aanvraag is pas heel laat bij ons binnengekomen." Niet alleen waren de attracties op de speciale dag voor gehandicapten gratis, maar ook werd de snelheid aangepast als het ze te snel ging. foto Dirk-Jan Gjeltema door Rosalie Buizer GOES - Voor driehonderd voorname lijk verstandelijk gehandicapten stond gisteren een middagje vol plezier en avontuur op het programma. Op de Goese kermis konden zij gratis alle at tracties bezoeken, poffertjes eten en een suikerspin halen. Organisator Johan Ordelman vindt het leuk dat hij iets kan doen voor gehandi capten. Hij is exploitant van grijpauto- maten en organiseert al 25 jaar een gra tis middag voor gehandicapten. „Het is inmiddels een traditie geworden voor ons. Als je ziet hoe gelukkig die mensen zijn, dat is echt geweldig", vertelt Or delman. „Voor gehandicapten is het vaak niet mogelijk om een kermis te be zoeken. Het gaat vaak te snel of er is geen begeleiding. Nu passen we de rit ten aan en letten de medewerkers van de attracties goed op." Bij de Dance Parade - dit zijn snel rond draaiende bakjes - staat een groepje te wachten om de attractie te betreden. Mark staat zenuwachtig heen en weer te trapp elen Wanneer mag ik er nu in? vraagt hij ongeduldig aan zijn bege leidster. Op de vraag of hij dit niet eng vindt antwoordt hij stoer. „Nee joh, dit is juist hartstikke gaaf.Mark blijkt in derdaad stoer, want even later stapt hij vrolijk het bakje weer uit en eng was het helemaal niet volgens hem. Voor diegene die de snelheid iets te veel lijkt wordt er een rondje op halve snel heid ingelast. Medewerker Twan Rixel van de Dance Parade zorgt ervoor dat alles goed verloopt.,Om en om doen we een rondje op volle snelheid en een rondje op halve snelheid. Zo kan ieder een gebruik maken van onze attractie. Als we zien dat het niet goed gaat met iemand stoppen we meteen." Van de aangepaste ronden maken andere men sen ook gelijk gebruik. „Kan ik thuis zeggen dat ik ook ergens in ben ge weest", vertelt een held op sokken la chend. Bij het reuzenrad is het een drukte van belang. Voor veel gehandicapten is dit een attractie waar niet zoveel lef voor nodig is. Maar voor S. Verhagen uit Goes is dit al te veel. „Ik vind het rad veel te hoog. Ik kijk wel vanaf beneden hoe iedereen er in gaat, dat is voor mij genoeg." Ze is samen met haar vriend met de Activiteitenbegeleiding uit Goes mee. „Ik vind het heel leuk dat er zo'n dag als deze wordt georganiseerd voor gehandicapten. Ik ga dan wel ner gens in, maar mijn vriend vindt alles prachtig." Mega Booster De extreme Mega Booster wordt wel gemeden. De snelheid wordt ook niet aangepast. Een enkele Goesenaar waagt zich maar in het zestig meter ho ge gevaarte. Maar voor Desiree van 't Gors, dagbesteding voor verstandelijk gehandicapten, blijkt het helemaal niet zo'n overwinning. Enthousiast vertelt ze dat er zo direct in zal gaan. Haar be geleider staat er een beetje witjes bij, hij zal met haar meegaan. Desiree wordt in het stoeltje gehesen en daar gaat ze dan. Medebewoners staan op een rijtje naar boven te kijken. „Oh, kijk dan, daar gaat ze"roept er een hardHet lij kt als of Desiree onderweg spijt krijgt van die beslissing. Haar gezicht betrekt, maar als er vanaf de grond gezwaaid wordt, zwaait ze enthousiast terug en steekt ze twee duimen de lucht in. Na vijf minu ten staat ze weer met beide benen op de grond. Met een diepe zucht zegt ze: „Ik vond het leuk." Haar begeleider is blij dat het allemaal goed is gegaan en vol bewondering feliciteren Desiree's me debewoonsters haar met de prestatie. Het is tijd geworden om naar de poffer tjeskraam te gaan voor een gratis por tie. door Rolf Bosboom HEINKENSZAND - De Sloeweg (N254) is voorlopig afgesloten voor alle verkeer. In opdracht van de provincie is gisteren begon nen met grootschalige onderhoudswerk zaamheden. De afsluiting duurt tot en met 31 oktober. Het gedeelte tussen de Bernhard- weg-West en de Stoofweg bij 's-Heerenhoek gaat maandag 26 augustus weer open. Na de opening van de Westerscheldetunnel, maart volgend jaar, wordt de Sloeweg de voornaamste verbindingsweg met de A58. De provincie grijpt de gelegenheid aan om, vooruitlopend daarop, de weg nog eens flink onderhanden te nemen. De Sloeweg krijgt een nieuwe asfaltlaag. Bij de op- en afritten van de A58 (afslag Hein- kenszand) worden rotondes aangelegd. Die moeten de verkeersveiligheid bevorderen, maar ook wagens vanuit het Sloegebied sti muleren de A58 te nemen in plaats van de Nieuwe Rijksweg langs 's-Heer Arendskerke en 's-Heer Hendrikskinderen. Dat verkeer wordt via een 'bypass' om de eerste rotonde naar de oprit van de snelweg geleid. De werkzaamheden brengen nogal wat ver- keershinder met zich mee. Vanaf de A58 is de afslag Heinkenszand tot en met 31 oktober volledig afgesloten. Ook vanaf de Noordzak- weg is het tot dan niet mogelijk de Sloeweg op te rijden. Borden geven de diverse omlei dingen aan. De routes proberen vooral het vrachtverkeer zoveel mogelijk op de A58 te houden en via de afslag Middelburg naar het Sloegebied te laten rijden. Ook wordt ver keer over de Postweg en de Nieuwe Rijksweg gedirigeerd. foto Dirk-Jan Gjeltema POORTVLIET - Op de immer druk aandoende Paasdijkweg bij Poortvliet mag voortaan niet meer worden geparkeerd. De gemeente Tholen is van plan het parkeren aan beide zijden van deze weg, die de rotonde op de Provincialeweg met Sint- Annaland verbindt, te verbieden. Bedrijven kunnen wel la den en lossen, gedurende maximaal één uur. Het dagelijks ge meentebestuur was al van plan deze maatregel in te voeren toen de beweegbare drempels op de Paasdijkweg werden ge- installeerd. Deze - experimentele - drempels bleken echter, vanwege de geluidsoverlast die zij veroorzaakten, geen suc ces. Het parkeerverbod wordt niettemin doorgevoerd. Op de aan de rand van Poortvliet gelegen weg wordt altijd veel ge parkeerd. Het ontwerpbesluit ligt vanaf morgen ter inzage in het gemeentehuis in Sint-Maartensdijk. MIDDELBURG - Het stuk kanaalweg tussen het Station en de Schroebrug is van maandag 19 augustus tot en met vrij dag 30 augustus afgesloten voor verkeer. Het gedeelte van de weg krijgt nieuw asfalt. BROUWERSHAVEN - Een 16-jarige Duitse jongen is in de nacht van zaterdag op zondag met de auto van zijn vader over de kop geslagen en in de sloot beland. De jongen was zonder medeweten van zijn vader met diens auto aan de haal gegaan. De knaap - die ook nog eens onder invloed van alcohol ver keerde - raakte op de Blankersweg de macht over het stuur kwijt en sloeg over de kop. De auto kwam in de sloot langs de Blankersweg tot stilstand. De jongen kwam met de schrik vrij. De auto raakte zwaar beschadigd. RENESSE - Een 22-jarige Zierikzeeënaar heeft in de nacht van zaterdag op zondag in Renesse twee bekeuringen opgelo pen. De man werd door twee leden van de bereden politie be trapt op wildplassen. Toen de man op dat ongewenst gedrag werd aangesproken reageerde hij door het paard van een van de beredenen twee maal op het achterwerk te slaan. De man werd daarop aangehouden en geboeid afgevoerd naar het bu reau. Op wildplassen staat een boete van 45 euro. Het beledi gen van een ambtenaar in functie kwam de Zierikzeeënaar op een boete van 190 euro te staan. BROUWERSHAVEN - Een brand in het motorcompartiment heeft gisteren forse schade veroorzaakt aan een in de haven van Brouwershaven liggend bootje. De Schouwen-Duive- landse brandweer rukte uit, maar de eigenaar van het bootje had de brand inmiddels al met een schuimblussers geblust. Het bootje is inmiddels van de haven van Brouwershaven naar het haventje van Den Osse versleept. RENESSE - De politie heeft op de Vroonweg tussen Renesse en Burgh-Haamstede in de nacht van zondag op maandag een aantal xtc-pillen en wiet in beslaggenomen. Tijdens een ver keerscontrole werden twee mannen uit Epe betrapt op het be zit van de drugs. De twee mannen zijn na de inbeslagname met een dagvaarding naar huis gestuurd. door Romain van Damme BRUSSEL - De nieuwe wapen wet waarmee de Belgische over heid het aantal wapens dras tisch wil terugdringen, lijkt averechts te werken. Om de veel strengere wet, die vermoedelijk volgend jaar in werking treedt, voor te zijn, stappen de Belgen massaal de wapenwinkels bin nen. Vorig jaar kregen 16.167 men sen een vergunning om een zo geheten verweerwapen (pisto len en revolvers) aan te schaffen. Dat is maar liefst 46 procent meer dan het jaar daarvoor. Ook werden er veel meer jacht en sportwapens verkocht (een toename van 37 procent). Voor die wapens is geen vergunning nodig. Zonder probleem kan een zwaar jachtgeweer met mu nitie aangekocht worden. Veel Nederlanders kochten in het verleden een wapen in België. Sinds januari 1992 is dat moei lijker geworden. Nederlanders moeten vanaf die datum een geldig identificatiebewijs én een vergunning overleggen. De nieuwe Belgische wapenwet, die momenteel ter beoordeling bij het parlement ligt, zegt dat er voor alle wapens een vergun ning vereist is. Het krijgen van een vergunning, straks ook no dig voor het kopen van munitie, wordt aanzienlijk moeilijker. De provinciegouverneur is (Commissaris van de Koningin) verantwoordelijk voor het uit geven van de vergunningen. Hij doet dat wel in overleg met de commissaris van politie. Vol gens Belgische deskundigen werkt het huidige systeem frau de in de hand. Onvindbaar Een probleem is ook dat tussen de aankoop van het wapen en de registratie die sinds enkele ja ren ook in België verplicht is, genoeg tijd zit om de nodige schade te kunnen aanrichten. Het wapen kan in België pro bleemloos tussentijds diverse Over de toekomst van de kerncentrale Borssele loopt een rechtszaak in Den' Bosch. Die is echter niet aangespannen doorEPZom sluiting te voorkomen (PZC, zaterdag 10/8), maar door het Rijk om sluiting eind 2003 af te dwingen. keren verkocht worden, waar door het voor de politie onvind baar raakt. Een verklaring voor de hoge stijging van het aantal afgege ven vergunningen kan het mi nisterie van Justitie niet geven. „Vermoedelijk voelen de men sen zich tamelijk onveilig en willen ze een wapen in huis", zegt een justitie-woord voerder Volgens schattingen zijn er mo menteel in België drie miljoen wapens. YERSEKE - Muziekvereniging Mozart uit Yerseke heeft voor de inmiddels traditionele taptoe tijdens de Mosseldag op 17 sep tember drie topkorpsen uitge nodigd: het Pasveerkorps uit Leeuwarden, de drumfanfare Avanti uit Groningen en de showband Anthonius uit Brunssum. De taptoe wordt ge houden op het parkeerterrein van de Prins Willem Alexander- haven en begint om 19.30 uur. 's-HEER HENDRIKSKINDE REN - De Stichting Welzijn voor Ouderen Goes en Noord- Beveland houdt op donderdag 15 augustus een groepsfiets- tocht voor mensen van 55 jaar en ouder. De deelnemers begin nen om 13.30 uur aan een tocht van 25 kilometer op het par keerterrein aan de Nieuwe Rijksweg in 's-Heer Hendriks kinderen. Het parcours leidt on der meer langs Kattendijke en Wemeldinge. Advertentie m INBRAAKBEVEILIGING BRANDBEVEILIGING TOEGANGSCONTROLE »d «CAMERABEWAKING MELDKAMER PAC M-ARMOPVÖl.GING 24-uurs meldkamer-service LEWESTRAAT 43 GOES/KLOETINGE Bel: 0113-213720

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 23