iifiiiiiE lEEii rn in Steun voor impuls economie Lauw onthaal prinselijk paar Hiddink per brief bedreigd Arnemuidse jongen (6) verdronken myw mm i W M Meldpunt voor vogelverschrikkers 17 Man uit Veere overlijdt na val met brommer Motorrijder glijdt te hard langs flitspaal Kabinet bespreekt terugsluizen deel overschotten sociale fondsen Fransman in huurwoning begluurd met 17 camera's Camera goed voor rechtspraak Moegabe verdeelt en heerst 4 Hulp voor slachtoffers op vakantie Koreaan Song naar Feyenoord Accountant moet toch gegevens afgeven voor enquête bouwfraude Neem nu een proefabonnement Zes weken voor 15,- 22° HÉ, .0 14 W 4 Zonnig Vooral aan de kust zonnig. Matige wind uit het westen bij een maximumtemperatuur van 22 graden. 245e jaargang no. 190 dinsdag 13 augustus 2002 4 los nummer 1,00 CE internet: www.pzc.nl S^WTaWWBMMHMM KAMPERLAND - Een negen tienjarige inwoner van de ge meente Veere is gisternacht overleden aan de gevolgen van een ongeluk. De man reed rond vier uur 's nachts op zijn bromfiets op de Schotsmanweg in Kamperland toen hi] door onbekende oor zaak op de verkeerde weghelft terechtkwam. Hij kwam hier door in botsing met een 23-jari- ge Duitse fietsster, die uit tegen overgestelde richting kwam. De man werd in zorgelijke toestand naar het ziekenhuis in Vlissin- gen overgebracht, waar hij die nacht overleed. De vrouw is met onbekende verwondingen naar het ziekenhuis in Goes ver voerd. VOGELWAARDE - Een 32-ja- rige inwoner van de gemeente Hulst is er weinig mee opge schoten dat hij vlak voor een flitspaal in Vogelwaarde vol in de remmen ging. Na een valpar tij gleed de motor verder en werd die alsnog geflitst. Uit het politieverslag blijkt dat de motorrijder lichte verwon dingen opliep en zijn voertuig beschadigd raakte. Nu de fo- torol van de flitspaal is uitgele zen, blijkt dat hij ook nog een bekeuring kan verwachten. De man gleed op 20 juli de flitspaal voorbij met een snel heid van 114 kilometer per uur, waar maximaal 80 kilometer is toegestaan. Voor dertig kilome ter te hard rijden staat een tarief van 115 euro. Volgens een poli tiewoordvoerder geldt dat ook voor te hard glijden. ANP door Paul Koopman DEN HAAG - Het cen trum-rechtse kabinet zoekt naar wegen om de kwakkelende Nederland se economie uit het moe ras te trekken. Het voor stel van LPF-minister Heinsbroek van Economi sche Zaken voor een fi nanciële 'impuls' in het jaar 2003 kan inmiddels op voorzichtige steun in CDA-kring rekenen. Daarbij komt met name een ver laging van sociale premies in beeld, wat zou resulteren in een bescheiden koopkrachtverbe tering van werknemers. Het ministerie van Sociale Za ken onderzoekt in hoeverre de overschotten in de sociale fond sen gebruikt kunnen worden om de economische groei te stimu leren. De fondsen beschikten vorig jaar gezamenlijk over een reserve van circa acht miljard euro, maar door de verwachte oplopende werkloosheid en een groter beroep op ziekenfonds en AWBZ slinkt die pot snel. Vol gens nog vertrouwelijke cijfers van het Centraal Planbureau (CPB) bedraagt de reserve in 2003 nog maar 3,1 miljard euro. Morgen bespreken de zes meest betrokken ministers een notitie van Sociale Zaken waarin de mogelijkheden worden verkend om de overschotten geheel of gedeeltelijk terug te sluizen in de vorm van premieverlaging. CD A-minister De Geus van So- van onze sportredactie EINDHOVEN - Guus Hiddink is schriftelijk bedreigd. Over de inhoud van het schrijven wil PSV noch de politie inhoudelij ke mededelingen doen. De PSV- trainer heeft gistermiddag aan gifte gedaan op het hoofdbu reau van politie in Eindhoven. Volgens een politiewoordvoer der wordt de coach niet be waakt. De brief voor Hiddink, waarin meerdere dreigementen geuit werden, kwam vorige week bin nen bij PSV. Dat heeft voorzitter Harry van Raaij gisteravond be vestigd. „Guus heeft na overleg met de club en de politie van daag besloten aangifte te doen", aldus Van Raaij. „De zaak ligt nu in handen van de politie. Wij onthouden ons verder van com mentaar, want dat is niet in het belang van het onderzoek." Guus Hiddink stond gisteroch tend tijdens de training gewoon voor de spelersgroep. Na afloop, nog voordat hij aangifte had ge daan bij de politie, wilde de PSV-trainer de bedreiging be vestigen noch ontkennen. Hid dink maakte geen gespannen indruk. „Ik kan er niks over zeg gen, alles wat ik nu zeg is teveel. Er moeten eerst nog wat zaken afgewerkt worden. Het zal een dezer dagen vanzelf wel naar buiten komen." Van Raaij zei de bedreigingen van onze redactie buitenland PERPIGNAN - De huurder van een appartement in Banyuls- sur-mer in het zuidwesten van Frankrijk is daar zonder zijn medeweten met zeventien camera's gefilmd. De verhuurders hebben alles vastgelegd op video. Dat heeft het Franse regio nale dagblad Midi Libre gisteren gemeld. Volgens de krant ontdekte de jongeman de eerste camera toen hij iets raars aan het plafond zag, terwijl hij onder de douche stond. Hij klom op een ladder en vond de camera, die was ver stopt in het verlaagde plafond. Later vond hij nog zestien ca mera's, onder meer in de wc en de keuken. Bij de verhuurders, een ouder echtpaar, heeft de politie sta pels videocassettes gevonden met opnamen van de verschil lende seizoenswerkers in de horeca die de afgelopen maanden het appartement hebben gehuurd. Naar de verhuurders is een onderzoek begonnen; ze worden verdacht van schending van de privacy van de huurders. Over het motief wilde de politie geen mededelingen doen. AFP ciale Zaken staat volgens goed geïnformeerde bronnen 'niet af kerig' tegenover dit idee. Een premieverlaging kan leiden tot lagere loonkosten en demping van de inflatie (nu circa 3,5 pro cent), is de gedachte. Minister Heinsbroek is ferm voorstander van zo'n terugsluis-operatie. Of het voorstel kans van slagen heeft, hangt vooral af van WD- minister Hoogervorst van Fi nanciën. Volgens zijn woord voerder heeft de bewindsman nog geen standpunt bepaald. Maar ambtenaren van Financi en wijzen er op dat het 'leeg le pelen' van de sociale fondsen weinig zoden aan de dijk zet. „Het leidt tot een nog hoger fi nancieringstekort en een hogere staatsschuld omdat de sociale reserves bij de berekening daar van worden meegeteld. Dus op termijn moet je, om de zaak weer recht te trekken, toch extra bezuinigen." Tegenvallers Het kabinet heeft eerder deze maand overigens al het streven losgelaten om de begroting in 2003 in evenwicht te krijgen. Bij het debat over de regeringsver klaring werd erkend dat een te kort van 0,2 procent voor lief moet worden genomen. Vanwe ge nieuwe tegenvallers zal het tekort uiteindelijk waarschijn lijk ergens tussen de 0,3 en 0,4 procent uitkomen. In dat scena rio zouden de extra bezuinigin gen blijven steken bij een kleine anderhalf miljard euro. GPD aan het adres van de PSV-trai ner 'schandalig en triest' te vin den. „Het is jammer dat de voet balwereld inmiddels zo ver is." PSV neemt geen speciale maat regelen om Hiddink te bescher men. „Het is aan de politie om daarover te beslissen", aldus Van Raaij. Gisteren liet de poli tie weten geen beschermende maatregelen te hebben getrof fen. Er wordt niet extra gesur veilleerd op PSV's oefencom plex De Herdgang of bij het Philips Stadion De politie wilde niet zeggen of bij de brief aan Hiddink voor werpen waren gevoegd. Ander halve week geleden ontving Feyenoord-trainer Bert van Marwijk een dreigbrief met ko gels. In die brief werd het gezin van Van Marwijk bedreigd, en dus ook het gezin van PSV-aan- voerder Mark van Bommel. Van Bommel, sinds kort vader van een tweeling, is getrouwd met een dochter van Van Marwijk. Hiddink liet gisteren wel wat los over die bedreiging. „Mark heeft een paar rottige dagen achter de rug. Als je zelfs je kin deren voor het raam weg houdt uit angst voor iets, ja, dat heeft met voetbal natuurlijk allemaal niks te maken." Aan het einde van vorig voetbalseizoen ont ving ook Sparta-trainer Frank Rijkaard een dergelijke brief GPD pagina 3: staatssecretaris is afschuifbeleid beu Met duikers, reddingshonden en een bootje werd gisteravond gezocht naar het vriendje van de zesjarige drenkeling. foto Ruben Oreel door Miriam van den Broek ARNEMUIDEN - Een zesjarige jongen uit Arnemuiden is gistermiddag verdronken in het water bij de Zuidwal in Arnemuiden. Naar zijn vijfjarig vriendje werd gister avond nog gezocht door duikers en speur honden. Voor zijn leven wordt gevreesd. De politie kreeg om kwart voor vijf de mel ding dat er twee jongens anderhalf uur ver mist werden. Bij een zoekactie trof de poli tie een kinderfiets aan bij de Zuidwal. Duikteams van de brandweer uit Middel burg, Vlissingen en Goes werden ingezet. De zesjarige jongen werd als eerste gevonden, al aan het begin van de avond. Reanimatie en de inzet van de traumahelikopter moch ten niet meer baten. Naar de tweede jongen werd nog de hele avond gezocht. Behalve duikers, werden ook reddingshonden ingezet. Tegen negen uur gisteravond speurden duikers opge steld in een rij het zes meter diepe water af. Honderden mensen hadden zich in de Arne- straat, aan de Zuidwal en bij de rotonde op gesteld om iets van de zoekactie te zien en om steun bij elkaar te vinden. De dood van de jongen en de vermissing van de andere, sloegen in het dorp in als een bom. Iedereen kende de jongens of wist van wie ze waren. Omstreeks zeven uur stuurde de politie de bezoekers in de Arnestraat weg. De straat werd afgezet met lint. Toeschouwers „Je wilt toch weten of hij gevonden wordt", zeggen toeschouwers, die om negen uur 's avonds nog bij de Zuidwal staan. Ze zijn stil of fluisteren wat tegen elkaar. Dat zijn de mensen die vooral steun zoeken bij elkaar. Op de vraag of dikwijls kinderen op die plek spelen bij het water, lopen de antwoorden uiteen. Volgens de een zijn er altijd kinde ren, volgens de ander nooit. „Bij mijn weten is zo'n ongeluk hier nog nooit gebeurd"zegt een man uit Arnemuiden die ook vanaf de parkeerplaats bij de Zuidwal naar het wa ter tuurt. Ook tientallen jonge kinderen staan aan de rand van het water. Ze staan vooraan zodat ze alles goed kunnen zien. Weinig volwasse nen lijken zich geroepen te voelen de jon gens weg te sturen, ondanks het trauma dat de kinderen kunnen oplopen als de tweede jongen gevonden wordt. „Voor die jongens is het sensatie", zegt de zelfde man. „Ik heb de eerste jongen uit het water gehaald zien worden. Dat had ik lie ver niet gezien. Maar deze jongens zijn niet weg te houden Het is mooi weer, ze hebben vakantie. Probeer ze maar eens weg te stu ren." van onze redactie binnenland WILLEMSTAD - De belang stelling voor het bezoek van prins Willem-Alexander en prinses Maxima aan Curasao is niet overweldigend. Overal waar het prinselijk paar zich gisteren vertoonde, ston den wel wat belangstellenden in de hoop het paar te kunnen zien, maar veel mensen waren niet op de been. Willem-Alexander en Méxima voerden gisteren gesprekken met gouverneur F. Goedgedrag en daarna met het nieuwe kabi- net-Ys. Tijdens het bezoek van het prinselijk paar in mei aan de Antillen zat de vorige regering- Pourier er nog. Het bezoek werd toen na een halve dag abrupt af gebroken wegens de moord op Pim Fortuyn. Bij marinebasis Parera stonden hele familie's met camera's en tekeningen in de aanslag te wachten toen het paar uit de rondvaartboot stapte. Maar het paar werd direct naar de de monstraties van de Koninklijke Marine en Antilliaanse dienst plichtigen geleid. ANP Jurist en Tweede-Kamerlid Boris Dittrich hoopt dat het rechtstreeks op de televisie uitzenden van rechtszaken niet beperkt blijft tot de zaak tegen Volkert van der G. Dittrich noemt openbaarheid goed voor het vertrou wen in de rechtspraak. President Moegabe van Zimbabwe heeft gisteren geen einde gemaakt aan de onzekerheid rond het lot van de drieduizend blanke boeren die vorige week vrijdag hun land hadden moeten verlaten. Wel slaagde hij er in ver deeldheid te zaaien tussen de boeren met enerzijds dreigementen en anderzijds belof ten. Slachtoffer van een misdrijf zijn is erg, maar nog erger is het als dat je gebeurt terwijl je op vakantie bent. In zo'n geval staat de 'toeristenslachtoffer-helper' klaar met raad, daad en een schouder om op uit te huilen. De vrij willigers zijn op afroep beschikbaar en houden spreekuur op ver- SA schillende Zeeuwse politiebureaus. Feyenoord heeft een ak koord bereikt met de Zuid-Koreaan Song Chong-gug. De 23-jarige middenvelder was tijdens het wereldkampioen schap één van de uitblin kers in het team van bondscoach Guus Hid dink. Met zijn overgang naar Rotterdam is vier miljoen euro gemoeid. O varia: 2; binnenland: 3; feiten en meningen 4; buitenland: 5; economie: 7; radio en televisie: 8; zeeland: 9, 10, 11 en 13; sport: 15 en 16; buitengebied: 17,19 en 20 van onze redactie binnenland AMSTERDAM - Accountants bureau Deloitte en Touche moet de parlementaire enquêtecom missie Bouwnijverheid inzage geven in informatie die is ge bruikt bij het opstellen van een rapport over Zuid-Hollandse ambtenaren. Het gerechtshof in Amsterdam stelde de enquête commissie, die hierom gevraagd had, gisteren in het gelijk. Eerder koos de rechtbank in Amsterdam nog de kant van de accountant. In hoger beroep is dat nu teruggedraaid. De com missie was al wel in het bezit van het accountantsrapport, maar Deloitte en Touche wei gerde de inhoud van de gesprek ken met de ambtenaren en de in formatie die het kantoor van drie aannemers kreeg, vrij te ge ven De enquêtecommissie wil de de informatie graag hebben, omdat het de bouwfraude in Ne derland probeert te ontrafelen. De enquêtecommissie tilt zwaar aan de informatie, omdat er sterke aanwijzingen zijn van valse boekhoudingen door aan nemers. Ambtenaren die belast waren met de aanbestedingen zouden daarvan geweten heb ben. Deloitte en Touche heeft aan de betrokkenen geheim houding beloofd. Eerder gisteren tijdens de zit ting werd duidelijk dat de uit spraak van de rechtbank de en quêtecommissie in de wielen heeft gereden. Na de uitspraak op 25 juli besloten twee andere grote accountantskantoren ook geen informatie meer te geven. Een van die kantoren eiste zelfs informatie terug. De enquêtecommissie wil op 22 augustus beginnen met de open bare verhoren. ANP (Advertentie) straat postcode plaats telefoon e-mail: Voor automatische incasso stem ik toe in afschrijving van mijn (post)bankrekening- handtekening: Prinses Mdxima loopt tijdens haar bezoek aan Marinekamp Parera op Curasao, giechelend weg bij een marinier die op jacht naar een maaltijd een leguaan verschalkt heeft. In het Marinekamp kreeg het prinselijk paar een demonstratie van het overleven in de jungle. foto Ed Oudenaarden/AN P 713214 000002 .C noteert u mij voor een proefabonnement van 6 weken voor 15,- Ik geef daarbij éénmalig toestemming voor auto matische incasso van onder staand rekeningnummer (proef geldt eenmalig bin nen zes maanden) r noteert u mij voor een abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de kram gratis. Daarna wil ik betalen: r per maand met automatische incasso 19,25). r per kwartaal met automatische incasso 52.-). C per jaar met automatische incasso 198,-). Stuur deze bon naar: PZC, afdeling lezersservice Antwoordnummer 123 4380 VB Vlissingen (postzegel niet nodig)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 1